Waterweg 13 'Blauwe Brug maakt personeel ziek' Nieuwe Weeshuis voor yuppies Centrumwinkeliers kijken uit naar start nieuwe Liesveld Seksspelletjes leiden tot afpersing met geweld Laura Vereeniging BV in beroep tegen dwangsom Arbeidssituatie na reorganisatie in het geheel niet verbeterd ^Uitslaande brand, geen bluswater Maasvlaktecentrale top een laag pitje NS sceptisch tegenover cursus voor conducteurs mM Gedreigd met weghalen bomen Konijnen gestolen Man slaapt door brand heen Brommer botst op auto Nachtkluis vernield Inbraak via koord Rotterdams Dagblad j Woensdag 3 februari 1993 RW I Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardingen tel 010-2340055/fax 4349154 Rotterdam - Gebrek aan water, hét spookbeeld van elke brandweerman. Vanochtend vroeg, terwijl de vlammen uit een verlaten graansilo aan de Vierha- venstraat sloegen, stonden de spuitgasten vol goede moed naast hun brandweerauto's, maar slechts met ,lege slangen. „Ons probleem," zegt officier van dienst J. de Vos, „was dat water, ja. De IJsselhaven hierachter, is gedempt, staat droog. Daar viel dus niets te halen." t Honderden meters slang, gaat hij verder, waren no- g dig om bluswater met behulp van de Havendienst uit de Nieuwe Maas te halen, zodat het vuur alsnog te lijf kon worden gegaan. Rond zeven uur konden tien spuiten in de vijf verdiepingen tellende silo aan de slag, terwijl van buitenaf één straal het grovere werk deed. t Even was er paniek, toen melding werd gemaakt van gas- en zuurstoffiessen in de brandende loods. De Vos. „Die stonden op de eerste en derde verdieping, én in het trappenhuis. We hebben die flessen geluk- kig nog snel in veiligheid kunnen brengen." Om half *-acht hadden zijn mannen de brand onder controle. De brand weer had de moeite de brand te blussen omdat fn de wijde om- geen water voor han den was Foto Fred EmsV Rotterdam - Na een tumultueus conflict met de di rectie van het elektriciteitsbedrijf Zuid-Holland en éen werkonderbreking hebben de continuwerkne- mers van de Maasvlaktecentrale de elektriciteitspro- •Öuktie vanochtend op de 'nachtstand' laten staan, ii Dat betekent dat de twee koleneenheden samen 'jlechts 700 megawatt produceerden in plaats van de gebruikelijke 1.036 megawatt. De actie duurt tot morgenmiddag 12 uur. Daardoor moest elders in Nederland een in reserve staande centrale worden opgestart, die duurder pro duceert. Voor de EZH levert de actie een boete op van ongeveer 120.000 gulden, omdat zij niet kan le- yeren. Die boete wordt opgelegd binnen de pool van leveranciers, die samenwerken in de SEP (Samen werkende Elektriciteits Producenten). Bovendien draait de centrale Maasvlakte nu op een bijzonder slecht rendement. Aanvankelijk was het de bedoeling de centrale op een nachtstand van 560 megawatt te laten staan, waardoor de problemen voor de stroomvoorziening in Nederland groter zouden zijn. De directie van de EZH gaf gisteravond de warmtewacht echter op dracht 's nachts 860 megawatt te produceren, zodat de ochtendploeg dat vermogen ook moest aanhou den. Zo werd de actie feitelijk onmogelijk gemaakt. Dat leidde vanmorgen tot grote woede van de werk nemers. De ochtendploeg besloot niet aan heiwerk te gaan voordat de directie de maatregel had terug- gedraaid. Veertig continuwerkers, die geen dienst hadden, kwamen de actie ondersteunen. Na een langdurig gesprek met de opgetrommelde EZH-di- recteur Verwer mocht de centrale alsnog terug in vermogen, niet tot 560 maar tot 700 megawatt. „Een overwinning," zegt AbvaKabo-bestuurs ter A. Key. De actie brengt de elektriciteitsvoorziening volgens landelijk bestuurder S. Dorenbos van de AbvaKabo behoorlijk in de war, al zal de consument er geen last van hebben. Het conflict bjj de elektriciteitsproduk- tie gaat over de arbeidsduurverkorting en de ploe- gentoeslag. Rotterdam - De Nederlandse Spoorwegen kijken met gemengde gevoelens aan tegen een initiatief van een groep Rotterdamse conducteurs tot het or ganiseren van een weerbaarheidstraining. De groep heeft in samenwerking met een sportschool een cur sus opgezet om de fysieke weerbaarheid tegenover agressieve reizigers te vergroten. Volgens de woordvoerder van NS heeft het bedrijf weliswaar een geringe financiële bijdrage aan de training gegeven, maar vreest het bedrijf dat de na druk te veel op de lichamelijke kant komt te liggen. NS zelf hebben alle conducteurs de afgelopen jaren getraind in het omgaan met de reizigers nadat in Harlingen een conducteur door een reiziger met messteken om het leven werd gebracht. De Rotterdamse conducteurs stellen dat zij zich ze kerder voelen door de fysieke training, en daardoor het werk beter aankunnen. De NS willen eerst na gaan of deze redenering klopt, voordat nieuwe initia tieven steun krijgen. De bonden steunen de conduc teurs wanneer zij om dergelijke trainingen vragen. Hoofdconducteur R Meupelenberg snapt niets van de scepsis van de NS. „Het is vrij simpel," zegt hy. „Er is hierover vaker gesproken met de Spoorwegen, maar ze doen niets. Ais je bent aangevallen, mag je naar de psychiater, en dan zitje thuis. Ik begrijp echt niet waarom de NS hier niets mee wil." Haag - Het inzamelbedrijf Laura Vereeniging is by de Raad van State in Den Haag in be roep gegaan tegen de dwangsom van 75 duizend gulden, opgelegd door het ministerie van Vrom, voor iedere keer dat het bedrijf chemische afvalstoffen of afge werkte olie aflevert zonder de juiste papieren. Het bedrijf vindt het niet redelijk dat een dwang som opgelegd wordt naar aanlei ding van een overtreding die het bedrijf direct zelf gemeld heeft. 'Laura' zamelt verschillende soor ten chemisch afval en olie en slib- mengsels in. Die worden vervol gens afgeleverd bij een bedrijf dat een vergunning heeft om derge lijke stoffen te verwerken. De afvalstoffen die afgeleverd worden, dienen te worden voor zien van begeleidende documen ten waarin duidelijk vermeld staat waaruit de zending bestaat. Laura heeft in november 1992 een zending brandstofresten geleverd aan Edelchemie in Panheel, waar aan nog een extra mengsel was toegevoegd nadat het monster was genomen voor de begeleiden de documenten. Daarom zat er een vuiler mengsel in de tank dan de papieren meldden. Een woordvoerder van het minis terie van Vrom vindt dat een ern stige fout, die grote gevolgen kan hebben voor de volksgezondheid en het milieu. Het is bovendien niet de eerste keer dat het bedrijf in overtreding is, en daarom acht het ministerie een flinke dwang som op zijn plaats. De hoogte, 75.000 gulden, is zó hoog gesteld dat het goedkoper is een vervuil de zending langs legale weg af te leveren, dan betrapt te worden met foute papieren. Laura Ver eeniging vindt het een buitenpro portioneel hoog bedrag voor een overtreding die zich slechts één keer heeft voorgedaan en waar van het bedrijf direct melding heeft gemaakt. In het vervolg worden olietanks verzegeld nadat een monster is genomen voor de samenstelling zodat een dergelij ke fout niet meer kan voorkomen. De Raad van State doet donder dag uitspraak. Schiedam - De schuld voor het mislukken van de reorga nisatie in wijkgebouw de Blauwe Brug ligt voor een groot deel bij de gemeente Schiedam. Omdat de ge meente weigerde voldoende geld beschikbaar te stellen, had de overname van de Blau we Brug door de stichting Ac cu nauwelijks kans van sla gen. Pleidooien van Accu om het bud get te verruimen werden door wethouder Bart de Leede steevast afgewezen met het argument dat er al veel geld (enkele tonnen) was gestoken in de voorbereidin gen voor de overname. Het be stuur van Accu vond dat kortzich tig. Als reeds van tevoren bekend was dat er toch geen extra geld be schikbaar zou komen, hadden burgemeester en wethouders voor een andere beheersvorm moeten kiezen dan overname door een particuliere stichting. Dit schrijft net op 18 december vorig jaar en bloc afgetreden be stuur Wuide stichting Accu in een vertrouwelijk memorandum aan burgemeester en wethouders van Schiedam. Accu nam in mei 1992 schoorvoetend het beheer van het wijkgebouw in Sehiedam-Noord over van de gemeente. Toen al be stond de vrees dat er onvoldoende middelen waren om het wijkge bouw en het sociaal-cultureel werk in Noord nieuw leven in te blazen. De nieuwe stichting stond, maakt het bestuur in zijn 'testament' duidelijk, vanaf het begin voor een onmogelijke opgave.'Door het ontbreken van steun van ge meentezijde. kwam het stich tingsbestuur al snel in conflict met de beroepskrachten in de Blauwe Brug. De 'werkers' hiel den de ambities van het bestuur voor onuitvoerbaar. Dit conflict mondde uit in een vertrouwens crisis. Een organisatie-adviseur van Program (een provinciale on- dersteunings-organisatie voor so ciaal-cultureel werk) stelde in no vember een rapport op om beide partijen weer tot elkaar te bren gen, maar die 'verzoeningspo ging' had geen enkel effect. De spanningen tussen Marianne Heijnemans, coordinator van de beroepskrachten, en Accu-voor zitter Gérard Smits liepen onder tussen steeds verder op. Begin december lieten de zes werkers in de Blauwe Brug schriftelijk aan het Accu-bestuur weten dat zij het vertrouwen in Smits opzegden. Smits kreeg geen afschrift van deze brief. In dezelfde week be klaagde Marianne Heijnemans zich by het bestuur over een „on werkbare, ziekmakende arbeids situatie" Toen uiteindelijk bleek dat de kloof onoverbrugbaar was, en de motie van wantrouwen te gen Smits niet werd ingetrokken, zag het bestuur geen andere op lossing dan in zijn geheel op te stappen. Zie verder pagina 15 Vlaardingen - Het Weeshuis gaat ouder ogen, maar zal het Nieuwe Weeshuis heten. Patrimoniums Woningstichting, de opdrachtge ver van de verbouwing, heeft haar plannen klaar. Op de begane grond komen bedrijfsruimtes en een twaalftal „appartementen in historisch perspectief' op de bo venverdieping zijn voorbestemd voor zogenaamde yuppies. Het pleintje voor de ingang moet meer allure krijgen. Drie partijen - Patrimonium, de Historische Vereniging Vlaardin gen en de gemeente - hebben een plan opgesteld voor het Weeshuis, dat in het afgelopen jaar ternau wernood van sloop werd gered. Steeds was het idee dat de buiten zijde origineel moest worden ge houden om de historische waarde in stand te houden. Bij Patrimoni um wilden ze nog iets verder gaan, wat leidde tot enthousiasme van de historische vereniging. De Koning: „In overleg is beslo ten de relatief geringe historische waarde wat te vergroten. We wil len iets meer sfeer en franje gaan geven aan het toch wat sombere, Patrimonium liet een teke naar het Weeshuis van diverse kan ten schetsen, om eengoede indruk te krij gen van de veranderin gen. illustratie Patrimoniums Woningstichting sobere Weeshuis" Dat alles moet dan wel, met ge bruik van eigentijds materiaal, in de stijl van het oude Weeshuis. Daarvoor zou genoeg materiaal zo her en der verkrijgbaar zijn. „We hebben in Nederland op die ma nier al heel wat afgerestaureerd." De werkzaamheden zullen waar schijnlijk begin maart beginnen, wanneer de verenigingen, die nu nog gebruik maken van het Wees huis, het pand hebben verlaten. De aannemer zal dan beginnen Door Ben van Haren Vlaardingen - Minister Alders heeft, tegen de verwachting in, gisteren zijn standpunt nog niet kenbaar gemaakt over de woning bouw in het Vlaardingse centrum. Om die reden ook heeft de Raad van State zijn uitspraak inzake een bezwaarschrift tegen de bouw van het woninggebouw Tamarin de aan de Billitonlaan verdaagd tot vrijdag. De gemeente hoopt deze week het groene licht te krij gen. Met de goedkeuring van de mi nister voor de woningbouw, waar voor een aanpassing van de Wet Geluidhinder nodig is, hangt de verwezenlijking van het nieuwe Liesveld samen. De winkeliers in bet centrum van Vlaardingen wachten, evenals woningbouw vereniging Samenwerking'77, met smart op het moment, dat aan het Liesveld de eerste paal de grond ingaat voor het tientallen miljoenen vergende nieuwbouw project van Multi-Vastgoed. Het bestuur van de winkeliersvereni ging Winkelhart overweegt zelfs om op 1 april op ludieke wijze een eigen eerste paaltje te slaan om het ongeduld van de leden tot uit drukking te brengen. „Het gaat ons allemaal te lang du ren," zegt voorzitter Ger Euver- man, in het dagelijks leven be drijfsleider van de Hema. „Alles ligt nu stil omdat we wachten op de uitspraak van de minister over de bouwmogelijkheden in het Vlaardingse centrum. De zwarte piet ligt in dit geval zeker niet bij de gemeente, want die wil ook zo snel mogelijk van start. Net als wij, de winkeliers." In het pas verschenen partijblad Raadikaal van Groen links ont vouwt de eigenaresse van The Body Shop op het Liesveld, Carla Mulders haar frustraties. „Er is nog geen datum bekend wanneer men nu eindelijk eens gaat begin nen met deze broodnodige op knapbeurtvan ons stadscentrum. Wat wij wel weten, is dat het ei genlijk al klaar had moeten zijn toen men met het nieuwe gedeel te van De Loper ging beginnen. Maar door allerlei ambtelijke pro cedures, waar wij ook geen zicht op hebben, is men nog steeds niet begonnen. Al met al wordt er nu al zes jaar over gepraat en zoals zij allemaal kunnen zien is er nog niets ge daan! Dit alles is bij elkaar zeer frustrerend. De plannen zijn goed. Nu de uitvoering nog. Door dat het allemaal zolang duurt, gaat de kwaliteit van ons winkel gebied achteruit. Dit komt de eco nomische groei van Vlaardingen niet ten goede," schrijft Mulders, die behalve van Groen Links ook lid is van het bestuur van de win keliersvereniging. Ze voelt zich in de maling geno men omdat ze bijna twee jaar ge leden al een contract heeft onder tekend voor een plaatsje in de nieuwbouw en sinsdien jaarlijks offertes aanvraagt en begrotingen moet maken. Als het aan haar zou liggen, wordt er morgen met de nieuwbouw gestart. Mulders spreekt in het blad van haar partij, die zich overigens te gen het vernieuwingsplan voor het Liesveld heeft uitgesproken omdat het te groot van opzet zou zijn, de vrees uit dat er steeds meer leegstand zal komen aan het Liesveld. De vestiging van het Infocentrum Stadshart ip de voormalige Papoenwinkel en een info-centrum van de scholenge meenschap Beneden-Maas en Rijnmond MTS in het voormalige pand van Heerdink noemt ze 'noodoplossingen om vandalisme te voorkomen'. Op het stadhuis wordt de vrees voor leegstand ongegrond ge noemd. „Er zijn slechts drie win kelpanden, die leeg komen. Naast Papoen en Heerdink is dat de bonthandel van Kalkman. Voor alle drie is inmiddels een tijdelij ke bestemming gevonden. We hebben moeten wachten op de uitspraak van minister Alders in zake de geluidhinder, maar als die gunstig uitpakt zal er snel be drijvigheid komen op en rond het Liesveld," meldt hoofd Economi sche Zaken mr. Wim Terpstra. Rien Engelaar, die namens Stads werk de bouwactiviteiten in het centrum begeleidt, verwacht dat bmnen drie a vier weken kan wor den begonnen met de sloop van de lunchroom 't Paviljoen en de verwijdering van de vestiging van Bonus Print. Het wachten is op de opening van de nieuwe zaak van het echtpaar Huisman, Brasserie Selesta aan het Veerplein, waar heen ook de fotozaak tijdelijk ver huist. Daarna wordt op het terrein aan de zuidzijde van het Liesveld, tussen Hema en Veerplein, be gonnen met de daadwerkelijke voorbereiding van de bouw van nieuwe winkels. met wat constructiewerkzaamhe den. Volgens het bijna voltooide ont werp van architectenbureau Ge luk en Treurniet zal het Weeshuis over een maand of acht niet al leen van binnen veranderd wor den, maar opk aan de buitenkant anders o^h.%llereerst zal dat ko men door hef schoonmaken van de buitenmuren. „Als die hon derd jaar vervuiling daar eenmaal af is, zal dat een aardig kleurver schil opleveren," aldus De Ko ning. Het plein in het centrum van de U-vorm zal worden omgeven door een smaakvol hekwerk. Verder is gedacht aan speciale betegeling, „misschien wat grind of zo" en het planten van wat bomen, ter wijl rondom de bestaande boom een zogenaamd leugenaarsbank je zal worden geplaatst. De Ko ning: „Het moet zo'n pleintje wor den, waar oudere mannen dage lijks met elkaar een praatje ma ken." De bestaande ingang zal in ere worden gehouden, hoewel ze wel verfraaid zal worden. Vlak achter de entree zal een „cylindervormi- ge trap" naar de tweede verdie ping leiden. Opvallend aan het Nieuwe Wees huis zullen de galerijen zijn, de zogenaamde arcades. Ze zullen leiden naar de voordeuren van de appartementen. De architect heeft ieder appartement een ei gen entree gegeven. De „knusse drie- of vierkamer-flats" kosten echter ook maandelijks tussen de duizend en veertienhonderd gul den. Volgens De Komng is dat een reeel bedrag. „Het is niet zo maar een gewone doorzonwo ning, maar exclusief wonen in een modern interieur, met aan de buitenkant een historisch jasje." Door Sander Sonnemans Rotterdam - Ging het nog steeds om masochisme of was het echt menens toen de man die met een vrouw uit het café mee naar huis was gegaan, klappen kreeg met een stok, trappen tegen zijn lijf moest incasseren en zelfs moest overgeven omdat zijn keel werd dichtgeknepen? Dat was de ham vraag waarmee rechtbankpresi dent mr. J.W. Heyman gisteroch tend worstelde. Voor de officier van Justitie mr. B.W.M. Hendriks daarentegen stond het echter wel vast dat van seksspelletjes geen sprake meer was en het ging om afpersing met geweid. De 36-jarige Schiedamse die zich voor de feiten moest verantwoor den ontkende in alle toonaarden, al spraken de getuigenverklarin gen haar tegen. „Hier heb ik niets mee te maken," zei ze luid en dui delijk. „Bij wat mijn zoon heeft gedaan, ben ik niet betrokken ge weest. En omdat de politie bij hem niets heeft kunnen vinden heeft men mij belast met het feit." Het speelde zich allemaal af in de nacht van 17 op 18 juni 1992. De vrouw ontmoette in een café een stadsgenoot met wie ze aan de praat raakte en het een en ander nuttigde. Diezelfde avond ging het tweetal naar de woning van de vrouw om er seksspelletjes te doen, De man kon niet vermoe den dat de vrouw iets heel anders met hem van plan was en dat hem een hachelijk avontuur te wach ten stond. Bij thuiskomst haalde de vrouw heimelijk haar zoon, die met zijn vriendin lag te slapen, uit bed en zei wat hij moest doen. Zo gauw de man, overigens op eigen ver zoek, was vastgeketend aan een stoel en enkele klappen met een leren broekriem had gekregen, verscheen de zoon op het toneel en dwong hem al zijn waardevolle spullen af te geven. Door de masochist te schoppen en met een stok te slaan probeerde de vrouw hem de pincode behorend bij zijn giromaatpas te ontfutse len, Ze had al honderd gulden uit zijn portemonnee gehaald. Toen de zoon bij het postkantoor merk te dat een verkeerde pincode was opgegeven, werd onder bedrei ging met een mes en een op een vuurwapen lijkend voorwerp ge probeerd de juiste code los te krij gen. Dat lukte tenslotte. Belastend De verdachte hield vol niets met de geweldpleging te maken te hebben en verklaarde door over matig gebruik van alcohol zich al leen nog maar de masochistische handelingen te kunnen herinne ren. Hoezeer president mr. Heyman ook probeerde met di verse belastende verklaringen van zoon en vriendin by de ver dachte een lichtje te laten opgaan, de vrouw bleef hardnekkig haar hoofd schudden. „Volgens de verklaringen van an deren heeft u er meer mee te ma ken dan u zelf zegt," concludeer de mr. Heyman. „U zegt dat er verder niemand in huis was maar het slachtoffer heeft u duidelijk met iemand horen praten. Boven dien geeft uw zoon toe dat hy de spullen van de man heeft afge pakt en zijn vriendin zegt dat u veel tc hard sloeg met die stok. Er is dus wel degelijk iemand bij ge weest." Officier van Justitie mr. B.W.M. Hendriks vond het moeilijk te be palen waar de scheiding tussen het geweld, behorend by de maso chistische spelletjes en de echte, ongewenste mishandeling ge trokken moest worden. Maar hij achtte wel degelijk bewezen dat de man met geweld was beroofd en weigerde de zaak ais een uit de hand gelopen seksspelletje te be schouwen. Hy kwam vervolgens met een strafeis van tien maan den gevangenis, waarvan vijf maanden voorwaardelijk en met een proeftijd van twee jaar. „En de vyf maanden mogen eventueel ook worden omgezet in dienstver lening," opperde hij. Toch kon de raadsvrouwe van de verdachte, mr. M. Everts, zich daar niet in vinden. Ze pleitte voor een lange voorwaardelijke straf die eveneens in dienstverle ning omgezet zou moeten kun nen worden. Uitspraak over twee weken. Vlaardingen - De Initiatiefgroep tegen Afvalberging vreest dat er weer bomen van het 'volksbos' te gen de vlakte zullen gaan. De juri disch adviseurs zijn ingeschakeld om dat te voorkomen en verder is de gemeenten Maassluis en Vlaardingen gevraagd ook wat te gen de vernieling van het groen te doen. Bovendien gaat er een brief uit naar de 'boosdoener', het Recrea tieschap Midden-Delfland. Het schap heeft verklaard de bomen niet te zullen ontzien als er in het gebied, waar begin december zo'n 17.000 bomen zijn geplant als ver zet tegen de komst van een vuil- stort, onderhoudswerk moet wor den uitgevoerd. Woordvoerder Ger de Reus van het schap bevestigt dat. Hij zegt dat tweemaal per jaar de greppels en afvoersloten in het gebied moeten worden open- en schoon gemaakt om het terrein metter tijd in goede staat te kunnen afle veren aan de Proav, het provincia le vennootschap dat de opdracht heeft gekregen de afvalberging te zijnertijd te realiseren. „Bij dat werk hebben de machi nes een paar meter ruimte nodig en de bomen zijn tot dicht tegen de slootkanten geplant. Het kan dus zijn dat er bomen moeten ver dwijnen," zegt De Reus. Hij weet nog niet de exacte datum van de eerstvolgende onderhoudsbeurt. Hij verwacht dat die in maart of april wordt uitgevoerd. Vrijwilligers zijn door de actie groep komende zaterdag opge roepen onderhoud te plegen aan het bos. Er zal uitvoerig worden geïnspecteerd op stormschade en er worden wildkokers geplaatst om de jonge bomen te bescher men tegen de eetlust van de ha zen. Bovendien worden er nog enkele honderden bomen geplant en worden ongelabelde bomen van een label voorzien. Er bestaan plannen om een vaste onder- houdsgroep te formeren voor de coördinatie van al het onder houdswerk. Iedereen wordt gevraagd een schop mee te nemen, warme kle ding aan te trekken en eten mee te nemen. Meer informatie is za terdagmorgen te verkrijgen via telefoonnummer 01899-26885. Schiedam - Uit een kooi die in de tuin stond van een woning aan de Slachthuislaan in Schiedam zyn drie jonge konijnen gestolen. Ie der spoor ontbreekt. Gisteren is bij de politie aangifte gedaan van de vermissing. Schiedam - Terwijl de bewoner van een huis aan het Hofje van Belois in Schiedam vannacht in slaap was gevallen, sloeg in zijn keuken de vlam in de pan, die net op het vuur was gezet Buren waarschuwden de politie, maar die kreeg de man met aanbellen niet wakker. Uiteindelijk maakte hij de deur toch open, waarna snel het gas on der de verkoolde pan kon worden uitgedaan. Schiedam - Op de Slimme Wete ring in Schiedam is gistermiddag rond kwart voor vijf een bromfiet ser op een auto gebotst. De brom fietser, een 43-jarige Vlaardinger, moest in het ziekenhuis worden behandeld, maar mocht weer snel naar huis. Schiedam - Bij een hank aan de Nieuwe Haven is vannacht de nachtkluis vernield. Dat is ver moedelijk met een bierblikje ge beurd. Vlaardingen - In een woning aan de Haydnstraat te Vlaardingen is vannacht ingebroken. Men kwam binnen door aan het koord te trek ken dat vanaf de eerste verdie ping naar de voordeur loopt. Het is vaak onder meer via de brie venbus mogelijk aan zo'n koord te trekken. Er zyn een portemonnee en auto sleutels weggenomen. Met die sleutels verdween uit de straat ook de auto van de bewoner. De politie adviseert mensen het voordeur-koord onbereikbaar voor buitenstaanders te maken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2