Waterweg 15 Erkam moet drie weken op slot DE KLIP bos Turks centrum overschrijdt weer sluitingstijd van tien uur 'Mensen hoeven mij niet als de Hallo-baas te herkennen' Protest tegen 'oneerlijke concurrentie' Schnurkerk Klaverjassen en carnaval in centrum de Woudhoek Informatie-markt over de psychiatrie Open dag sociale werkvoorziening Moderne architectuur in openbare bibliotheek Info-krant over gehandicapten WV-medewerkers doen mee in radio-spel Onderzoek op stortplaats VOOR DE BETERE OCCASIONS MET STIP! Peugeot 605 SRdT Turbo Diesel Treinen niet naar strand 'Hoek van Holland zonodig bij Westland' Op zaterdag 6 februari 1993 organiseert BGS (Dienst Gemeentelijke Sociale Werkvoorziening) een OPEN DAG Belangstellenden zijn van hale welkom in het Bedrijfspand aan de Van Berckenrodestraat 6 te Schiedam, waar zij zich kunnen laten informeren over de produkten van BGS en zelf kunnen zien hoe deze produkten tot stand komen. BGS MEUBELPRODUKTIE BGS DRUKKERIJ BGS GROENTECHNEEK Tijd: 11.00 uur tot 15.00 uur Een loterij zal worden gehouden met mooie BGS produkten als prijzen. De trekking zai plaatsvinden om 14.30 uur en de opbrengst komt ten goede aan de Schiedamse invaliden Sportvereniging "De Ooievaars" Rotterdams Dagblad Donderdag 4 februari 1993 Dienstencentrum de Woudhoek organiseert deze maand diverse activiteiten voor 55-plussers. De eer ste activiteit betreft een klaverjasconcours dat start op vrijdag 5 februari om 13.00 uur. Daarna wordt er elke vrijdag gekaart tot en met 9 april. Die dag vindt de prijsuitreiking plaats. Deelnemers betalen twee gulden per wedstrijddag. Zaterdag 20 februari wordt feest gevierd. Dan staat de Woudhoek in het teken van carnaval. De avond begint om 19.30 uur, de kosten zijn ^50 per persoon en de best verklede feestneus krijgt eèn prijs. Psychiatrische patiënten hebben dikwijls niets te kiezen. Waar, hoe en door wie ze behandeld willen worden, daarop hebben zij nauwelijks invloed. De vrije keuze wordt hen vaak ontnomen, omdat ze niet zouden weten 'wat goed voor hen is'. Ook de organi satie van de hulpverlening kan hen belemmeren in hun keuze. In dienstencentrum De Vier Molens organiseert de "Werkgro^u Week van de Psychiatrie' op 10 februari een themadag rond de vraag 'Kunnen we kiezen? Of krijgen we het voor de kiezen?' Er wordt een infor matiemarkt opgezet door verschillende regionale in stellingen uit de gezondheidszorg, welzijn en dienst verlening. Op het programma staan verder discus sies over de keuze-vraag en het boek 'Wegwijzer cli- entenrechten' wordt ten doop gehouden. De zaal gaat open om halt elf 's morgens. Op de landelijke open dag van de sociale werkvoor ziening zet ook de BGS aan de Van Berckenrodes- traat 6 zaterdag de deuren open voor belangstellen den die eens een kijkje achter de schermen willen nemen. De Bedrijfsgemeensehap Sehiemond is van 11.00 tot 15.00 uur geopend. Men kan zien hoe met moderne houtbewerkingsmachines de productie van grenen meubelen verloopt en welke technieken worden toegepast bij de verschillende verpakkings methoden. Door de hoveniers is een modeituin inge richt er in het bedrijfsrestaurant kan men informa tie over de sociale werkvoorziening krijgen. Omdat de afgelopen tien jaar grote belangstelling is ontstaan voor de hedendaagse architectuur zijn de Provinciale Culturele Raden van Noord- en Zuid- Holland met eer. architectuurproject gestart. Doel daarvan is aandacht vestigen op en mensen in con tact brengen met voorbeelden van moderne architec tuur in de directe omgeving. In Schiedam gebeurt dat in de Openbare Biblio theek. Lange Haven 131. Daar is tot en met 20 fe bruari een tentoonstelling, hoofdzakelijk Zuid-Hol land betreffend. Bij de expositie hoort een rijk geïllu streerde architectuurgids, verkrijgbaar bij de VW voor een tientje. Zo kan de liefhebber een eigen ar- chitectuurtocht uitstippelen. V ja afdingen De vereniging van ouders en verwanten van mensen met een verstandelijke handicap (VOGG) geeft een zeer overzichtelijke informatiekrant uit, die laat zien waar de VOGG -/oor staat en een overzicht geeft van wat de vereniging te bieden heeft voor mensen die familieleden of vrienden hebben met een verstande lijke handicap. Volgens de VOGG hebben veel ou ders van kinderen mei een verstandelijke handicap behoefte aan praten met andere ouders en willen zij allerlei vragen beantwoord zien. De informatiekrant kan daarbij een hulpmiddel zijn. Mensen die een exemplaar willen ontvangen kunnen contact opne men met T. J. Sloot, Lorentzstraat 60, Vlaardingen (tel.: 4356513k Hoek van Holland De medewerkers van het Hoekse VW-kantoor doen donderdag 11 februari mee aan het NCRV radiospel 'Pas op de plaats', een nieuw radioprogramma waar in WVs strijden om de titel best geïnformeerde WV-kantoor van Nederland. Het programma is elke donderdagmiddag tussen 15.00 en 16.00 uur te be luisteren op Radio 2. Iedere week nemen twee W- Vs, met ieder drie afgevaardigden, het tegen elkaar op. Naast het beantwoorden van vragen krijgt elke VW de gelegenheid informatie te geven over de ei gen plaats. Het radiospel kent vijf vragenrondes. Na elke aflevering wordt het puntentotaal vastgesteld. Aan het eind van het seizoen komen de vier hoogst geëindigde teams uit in twee halve finales. De finale is in mei. De Hoekse deelnemers zijn Bep van der Tol, Marielle Spaan en Maureen Nanning. Agenda Schiedam donderdag 4 februari Open avond spirituele vereniging Harmoma, wijk centrum Nieuwland, Wibautplein 165,20.00 uur. Het Groot Niet Te Vermijden Dans/Show Orkest, Passagetheater, 20.15 uur. vrijdag 5 februari Tienerdico, Buurthuis Nieuwland, 19.30-22-00 uur. Vlaardingen donderdag 4 februari Laurens van Rooyen {theaterconcert!, stadsge hoorzaal, 20.15 uur. Franky Johnny (film). Stadsgehoorzaal. 2Q.3Q uur. Maassluis donderdag 4 februari Cursus Spaans, Koningshof, 19.00 uur. Bridge, Koningshof, 19.45 uur. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Ca rel van der Velden Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Schiedam - Het op de hoek van de Cartesiusstraat en Van 's- Gravesandestraat te Schiedam gevestigde ontmoetingscen- tr im annex koffieshop van de stichting Erkam moet wederom worden gesloten. Ditmaal heeft Erkam een sluitingsbevel van drie weken gekregen. Eerder moest het al een keer een week einde dicht. Reden van de sluiting is dat de vergunninghouders zich niet aan de sluitingstijd houden, In de door de gemeente afgegeven ver gunningen is als speciale voor waarde opgenomen dat het ont moetingscentrum in Schiedam- Oost 's avonds om tien uur dicht moet. Erkam heeft de afgelopen jaren de nodige aandacht op zich geves tigd, doordat het overlast in de wijk zou veroorzaken. Tijdens hoorzittingen voor tegenstanders van het Turkse centrum kwam echter vast te staan dat het met de geluids- en parkeeroverlast wel meeviel en de argumenten van de omwonenden niet gebaseerd wa ren op ervaringen maar op ver wachtingen. Het verzoek van een bewoner van de Van 's-Gravesandestraat bij de Raad van State om de vergunning van het centrum te schorsen werd afgewezen. Van overlast is geen sprake. „Maar toch," zegt Ali Korkmaz, één van de twee vergunninghou ders. „worden we elke week wel een paar keer door de politie ge controleerd. Dat heb ik nog nooit ergens anders in Schiedam ge zien. Het is ook eigenaardig dat we wél een vergunning volgens de Drank- en Horecaverordening hebben gekregen, maar de tent al om tien uur moeten sluiten." Korkmaz geeft toe dat het ont moetingscentrum niet altijd op die tijd sluit. Hij ziet in dat hij daarvan de consequenties moet aanvaarden, maar naar zijn zeg gen accepteren de bezoekers het gewoon niet dat ze het centrum 's avonds al om tien uur moeten verlaten. „We hebben tegen het sluitings bevel, waarin is bepaald dat we van 6 tot en met 28 februari geslo ten moeten blijven, bij de burge meester geprotesteerd en gaan er tegen in beroep bij de Raad van State," zegt Korkmaz, die de strijd niet opgeeft. „Maar we hebben de burgemees ter ook verteld dat alle problemen de wereld uit zijn als we langer mogen openblijven. We veroorza ken geen overlast, zoals door de omwonenden aanvankelijk werd verwacht. Daaruit kan de ge meente toch ook haar conclusies trekken? Nu worden we op de sluitingstijd gecontroleerd, alleen maar omdat we in strijd met de bepalingen in de vergunningen zouden handelen. En dat terwijl we niemand in de weg zitten." Hoek van Holland - In opdracht van de dienst Gemeentewerken is deze week een onderzoek gestart op de vroegere stortplaats aan de Prins Hendrikweg in Hoek van Holland. Met een graafmachine worden sleuven in het terrein ge graven in diverse richtingen. Daardoor hoopt men te weten te komen welke chemische afval stoffen in het verleden zijn ge stort door onder meer het bedrijf 'Synres'. Het werk wordt omgeven met de nodige veiligheidsmaatregelen. Belangstellenden worden ge weerd en medewerkers dragen beschermende kleding en gas maskers. Dat gebeurt niet omdat er aanwijzingen zijn dat er op het terrein zeer giftige stoffen liggen, maar alleen omdat men geen en kel risico wil lopen. Door Loes Elshof Vlaardingen - De jonge zaken man pendelt in een donkerblau we Porsche tussen Rotterdam en Vlaardingen. Hoewel Robin Bra- venboer (25) nog 'gewoon' bij zijn ouders thuis woont in Rotterdam, naar eigen zeggen nog nooit een pilsje heeft gedronken, leidt hij enthousiast de nieuwe Vlaar- dingse discotheek 'Hallo'. Hij liet geen gras laten groeien over zijn zakelijke ambities. Met achttien jaar kocht hij op afbeta ling een café in Bergsehenhoek. Tweeëneenhalf jaar geleden werd hij eigenaar van een discotheek aan het Stadhuisplein in Rotter dam, die hij bar-daneing 'Hallo' doopte. Sinds november vorig jaar is in Vlaardingen aan de Oos- thavenkade een tweede 'Hallo' geopend, op de plaats waar eerst de discotheek 'My way' zat. „Ik was niet eens echt op zoek. Toevallig kreeg ik een tip van de geluidsman van André Hazes, een persoonlijke vriend van mij. Op een vrijdag ging ik kijken, 's maandags had ik het pand ge kocht. We hebben alles er uitge gooid en zijn opnieuw begonnen met inrichten." Gekleurd neon Zeer enthousiast praat hij over de nieuwe uitgaansgelegenheid, die is uitgevoerd met aardkleurige muren, een marmeren dansvloer, spiegelwanden en hier en daar wat gekleurd neon. „Voor optre dens is voldoende ruimte. De lo- katie is perfect: middenin het centrum, en Vlaardingen heeft genoeg inwoners." Bravenboer zegt bezoekers uit de hele regio te trekken, van Rotter dam tot Den Haag, mede dankzij uitgebreide reclame-acties. Tot nu toe is Hallo naar zijn zeg gen een succes: op een zaterdag komen er tussen de 1100 en 1200 bezoekers, hoewel een toegangs prijs van een tientje wordt ge- vraagd, wat voor Vlaardingsc be grippen pittig is. „We willen het publiek een beetje selecteren. Maar natuurlijk willen we ook geld verdienen." Weathergirls Donderdags is er in de bar-dan eing een optreden, variërend van 'the Weathergirls' tot Willem Duyn. Op vrijdag is er 'iets bijzon ders'. „We delen teddyberen uit, maar houden ook een miss-ver- kiezing." Op zaterdag ten slotte is er een ouderwetse disco, waar al lerlei soorten muziek worden ge draaid. Bravenboer wil op deze manier een zo breed mogelijk publiek binnen de poorten krijgen. Hallo in Vlaardingen wil haar activitei ten verder uitbreiden, zoals het bieden van een locatie aan school feesten en een mini-playback- show. Robin Bravenboer staat vaak zelf achter de bar en presenteert ook de miss-verkiezingen en andere showsin zijn zaak. „Veel mensen herkennen mij niet als de baas, maar dat hoeft ook niet." Op deze manier wil hij te weten komen 'wat er onder de mensen leeft' en zo beter inspelen op de wensen van het publiek. Achter de bar staat alleen manne lijk personeel. Een bewuste keu ze: een meisje achter de bar zou de vrouwelijke gasten maar ja- loers maken, motiveert hij. Hij wil dat Hallo ook een plezierige uit gaansgelegenheid voor vrouwen is. „We hebben vier portiers die een oogje in het zeil houden dat meisjes niet worden lastig geval len. We draaien ook vaker ty pische meisjesmuziek. Van die weeïge nummers, zoals van René Froger." Het barpersonee! is voorkomend. „Ja, misschien wel ouderwets. Ais een jongen en een meisje binnen komen, dan spreken we altijd als eerste de jongen aan." Hallo-baas Robin Bra-. venboer: '..Wé delen teddy beren tut, maar houden ook een miss verkiezing. Foto Roe) Dijkstra Maassluis - Twee zaaleigenaren in het centrum van Maassluis hebben protest aangetekend te gen de 'oneerlijke concurrentie', die zij naar hun zeggen ondervin den van mini-theater De Sehuur- kerk. De besturen van FNV-ge- bouw De Kern en de H.H. Petrus- en Paulusparochie stellen dat de Schuurkerk sinds enige tijd in strfid met eerder gemaakte af spraken is overgegaan tot com merciële zaalverhuur. Volgens secretaris J. Vinke van FNV-gebouw De Kern is de nieu we pachter van De Schuurkerk verantwoordelijk voor deze koers wijziging. In 1983 werd tussen de gemeente en de rooms-katholie- ke kerk in Maassluis afgespro ken, dat het voormalige godshuis uitsluitend voor culturele doel einden zou worden gebruikt. Op dit moment wordt De Schuur kerk volgens Vinke ook gebruikt als verenigingsgebouw. „Zelfs vinden er meet en meer bruilof ten, recepties en partijen plaats. iDe verenigingsgebouwen, spe- ciaal die in de omgeving van de Schuurkerk, ondervinden daar van ernstige concurrentie." Gebouw De Kern aan de P. C. Rooftlaan ligt op een steenworp afstand van De Schuurkerk aan de Schuurhof. Sinds enkele maanden loopt het aantal verhu ringen in het FNV-gebouw terug. Volgens Vinke als direct gevolg van het actieve verhuurbeleid in het Schuurkerk-theater. Alibi „Wat recepties betreft willen we best rekkelijk zijn. Iemand die wat te vieren heeft mag wat ons betreft best iets organiseren voor zijn gasten. Maar dan wel vooraf gaand en of aansluitend op een reguliere theatervoorstelling. Be zwaren hebben we wel als klanten van de Schuurkerk worden aan gemoedigd om muzikale omlijs ting in te huren als alibi om een receptie te geven." Volgens de secretaris van het FNV kan De Kern niet concurre ren met De Schuurkerk. „Net als de andere verenigingsgebouwen moeten wij de exploitatielasten en de kapitaallasten zelf terug-, verdienen. Bij de Schuurkerk is dat anders. De investeringen in* het gebouw zijn betaald door de gemeente. Jaarlijks wordt boven- dien 90,000 gulden bijgedragen in de exploitatielasten. Daarnaast kan De Schuurkerk gebruik ma ken van ambtelijke ondersteu ning. In nadelige zin verschilt de uitgangspositie van de vereni gingsgebouwen drastisch. Daar kunnen wij niet tegenop." Ook het bestuur van de H.H. Petrus- en Paulusparochie is in het geweer gekomen. De rooms- katholieken herinneren het ge meentebestuur aan de afspraken die in 1983 zijn gemaakt. Toen deed de parochie het kerkgebouw over aan de gemeente. Aan de overdracht stelde-het ka tholieke kerkbestuur de uitdruk kelijke voorwaarde dat de Schuurkerk uitsluitend voor cul turele doeleinden zou worden ge bruikt. „Het college liet het kerk bestuur toen weten dat dat het ge val zou zijn. De parochie dringt er met klem op aan dat genoemde bepaling uit de koopacte door de gemeentelijke overheid strikt in acht wordt genomen." Het college van B en W bespreekt de bezwa ren van het kerkbestuur en het FNV vandaag tijdens haar weke lijkse vergadering. De claims van het kerkbestuur vormen een mo gelijk gevaar voor de bezuini gingsoperatie bij het theater. De gedachte was dat de gemeente minder geld kan uitgeven aan de Schuurkerk als het mini-theater zelf meer geld binnenhaalt. Eén van de genoemde opties is een uitbreiding van de zaalverhuur. AUTOBEDRIJF Boterstraat 14, Schiedam, tel. 010-4733271 Boterstraat 4, Schiedam, tel. 010-4270664 Fax: 010-4732520 Audi 80, 4-drs.. groen met1985 5.950.- Daihatsu Rocky Jpg, 4 wd, rood 1986 12.950.- Fiat Uno 45, 3-drs., wit 1989 10.950.- Fiat Uno 45, 3-drs., blauw 1988 6.950.- Fcrd Escort 1.1 Bravo 3-drs., blauw met1984 4.950.- Ford Sierra 1.6 3-drs., wit 1987 8.950.- Hyundai Pony 1.5 XP 3-drs., wit1988 7.950.- Mercedes 190, blauw 1989 32.950.- Mercedes 380 SL, grijs met1982 49.950.- Nissan Sunny Sedan grijs met1987 9.950.- Nissan Sunny Coupé SLX, wit1988 11.950.- Nissan Laure! 2.4 wit 1990 13.950.- Nissan Bluebird 2.0 Diesel, 4-drs., antr. met. 1990 12,950.- Opei Ascona 1.8 S ipg, Sedan 1988 10.950.- Opel Ascona 1.6 D, 4-drs1984 3,950.- Opel Omega 2.0i Pearl, Ipg, rood met1991 18.950.- Opel Corsa, grijs kent., 3-drs1985-'86-'87 v.a. 3.950.- Opel Kadett 1.3 autom., 5-drs., wit 1988 10.950.- Opel Kadett 1.3 3-drs., blauw 1989 13.950.- Opel Kadett 1.3 Ipg, blauw met1990 13,950.- Opel Kadett 1.6i, 3-drs., antr. met1991 18.950.- Opel Kadett 1.6 Life, 3-drs1991 17.950.- Opel Kadett GSi, 3-drs., rood 1985 11.950,- Ope! Senator 2.5 E aut., grijs met1984 5.950.- Opel Omega 1.8 S Champagne met1988 10.950.- Peugeot 205 5-drs., wit 1986 7.950.- Renault Express, wit 1991 10.950.- Renault 19 GTD, blauw met1990 18.950.- Renault Espace TXE, veel extra's, groen met. 1991 32.950.- Toyota Tercel 1.3 DX, groen met1985 5.950.- Voivo 440 GLE, Wit 1990 16.950.- Auto van de week: groen met,, i.s.v.n39.950. Hoek van Holland - De treinen rijden deze week niet door naar het strandstation. In verband met werk zaamheden aan het baanvak tussen station dorp en station strand zullen de treinen stoppen bij station dorp. Normaal rijden de treinen ook in de winter in de ochtend- en avondspits door naar het eindstation aan de Strandweg. Reizigers worden nu per bus ver voerd van station dorp naar station strand. Hoek van Holland - „Wanneer binnen het Overleg Orgaan Rijnmond (OOR) de discussie over zelfstan digheid van de Rotterdamse deelgemeenten weer wordt opengebroken, dan sluit ik niet uit dat Hoek van Holland er de voorkeur aan geeft zich aan te slui ten bij een van de Westlandse gemeenten." De Hoek se deelraadsvoorzitter Willie Doorn-van der Houwen neemt al bij voorbaat stelling tegen de gedachte van Wim van der Have, de deelraadsvoorzitter van Kra lingen. Deze oud-PvdA-wetbouder heeft de laatste tijd her haaldelijk laten doorschemeren dat hij er geen voor stander van is om van de Rotterdamse deelgemeen ten zelfstandige gemeenten te maken, zoals in de no ta De Inzet van het OOR wordt voorgesteld. Wanneer de provincie Rijnmond een feit wordt zal Rotterdam worden opgesplitst in een aantal zelfstan dige gemeenten. Van der Have vindt dat een te dure oplossing. Hij vreest dat het instellen van eigen ge meentelijke diensten en het benoemen van een aan tal nieuwe burgemeesters financieel niet verant woord is. Doorn denkt daar heel anders over. „Wij zijn de OOR-discussie aangegaan met de gedachte dat Hoek van Holland zelfstandig zou worden. Als dat niet het geval is en als bij voorbeeld wordt gedacht aan toe voeging van ons gebied bij Maassluis, dan heb ik daar persoonlijk ernstige bezwaren tegen. Wat mij betreft is de discussie dan weer helemaal open en acht ik het ook niet uitgesloten dat Hoek van Hol land de voorkeur geeft aan aansluiting bij het West- land." Overigens veronderstelt de Hoekse deelraadsvoor zitter dat Van der Have alleen maar bezig is een beet je wind te zaaien in de hoop daar een storm mee te oogsten. „Maar als mensen als Van der Have derge lijke uitspraken doen, is het wel zaak om de stekin gen te betrekken en voorachtig te zijn. Hij heeft ten slotte m politiek Rotterdam nog wel de nodige in vloed." GEDURENDE DE OPENINGSTIJDEN ZAL ER EEN PENDELDIENST WORDEN ONDERHOUDEN MET EEN PERSONENBUSJE TUSSEN DE TRAMHALTE ROTTERDAMSEDIJK (GRENSFLAT) EN BGS,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1