15 'Bij ons gaat het er niet klef aan toe' TRIPP TRAPP Vlaardingen: ander bestuur voor openbaar onderwijs Waterbedden. •het ideale slapen. KOEVERMANS Euro-schroot Rietzeilers en entreegeld Vrouwen even verhuisd Expositie succesvol DE LANGE REEK Nieuwe aanpak hondenpoep-probleem TWEEW1ELER SPECIALISi van Hogendorplaan 129 a - Vlaardingen 010-471 63 60 De stoel die meegroeit met uw kind DO QBB'bbbbb mzaanmnonna- Markt 57 Vlaardingen Tel. OIO - 434 36 85 KIKKER Rotterdams Dagblad Vrijdag 12 februari 1993 Mijn trouwfoto's en familiekiekjes uit meer zomerse dagen in die j tijd heb ik er allemaal op na gekeken, maar op geen van alle exem- piaren kan ik 'de Eurobaak' vinden. Het 'kunstwerk' moet volgens 1 wat ik de laatste tijd lees 34 jaar de Maasboulevard in Schiedam heb ben gesierd. Toch merkwaardig dat het mij en vele anderen, die ik ernaar heb gevraagd, nooit is opgevallen. Ik heb in die buurt heel wat voetstappen liggen en aardig wat foto's gemaakt. Juist in de tijd dat i het ontwerp van de architecten van het naastgelegen restaurant daar I moet zijn geplaatst. i Wat wil je. In die tijd kreeg de verkering met het meisje uit de Gor- zendat ik al wat jaartjes kende, serieuze vormen. Op mooie zomer avonden en na beëindiging van de toen nog tot zaterdagmorgen doorlopende werkweek hadden we tijdens romantische wandelin- gen langs de jachthaven, de Maasboulevard en het Hoofd met z'n Schreiershuisje prachtige toekomstdromen. Ik herinner me ook nog hoe ik met mijn Thea in dat toen nieuwe en nog Europoort geheten restaurant onze vaste relatie bezegelde met een genoegelijk etentje. Bij het zien van de typische Portugese wijnfle. van Faïsca of Matteus denk ik altijd aan dat moment terug. Die tintelende rosé tos toen in. Van de 'Eurobaak' hoorde ik echter pas kortgeleden na het verschij nen van een persbericht van Gemeentewerken Schiedam. Die op een reuzenzandloper zonder glas gelijkende staalconstructie was mij nooit eerder opgevallen. Ik heb hem ook nimmer gebruikt als decor voor de redelijk veel foto's, die ik in die tijd van mijn trots maakte. J Ook jaren later toen we met de uit onze voortgezette relatie geboren kinderen een boulevardje pikten kwam die baak niet in beeld. Ik herken de plek waar het ding nu verwijderd is slechts als een gore, i glibberige verzameling van modernistische flagstones. Rommel, ge- vallen bladeren en mos nodigen nog steeds uit om snel voorbij te i gaan. In de ijzige winter van precies dertig jaar geleden is de toen pas, in Vlaardingen, begonnen fotograaf Dick Ronde het 'kunstwerk' naast het restaurant kennelijk ook niet opgevallen. Hij maakte de reporta ge van onze trouwdag, die zich grotendeels afspeelde in deze water rijke omgeving. Zoekend naar mooie plaatjes kijken dergelijke vak lui toch altijd goed om zich heen. En het raag na zoveel jaar nog wei eens worden gezegd, Dick wist heus fraaie plekjes te vinden. Onze officiële trouwfoto, gemaakt in de sneeuw, heeft een tanker in de Wilhelminahaven als achtergrond. Ze was afgemeerd aan de steiger van het (gelukkig) verdwenen Tankercleaning. Andere opvallende decorstukken in die reportage zijn markante onderdelen van de H. Hartkerk aan de Lekstraat en het trap- en metselwerk van de voor malige kerk, nu vestiging van de Provinciale Bibliotheek, aan de Westfrankelandsedijk waar wij ons feestvierden. Het toen toch nieu we en nu kennelijk gevaarlijk roestende en voor liefst 125.000 gulden verwijderde 'kunstwerk' was de vakfotograaf ook niet opgevallen. Trouwens, in het foto-boekje over kunst op straat in Schiedam, een aantal jaren geleden gepubliceerd door het Stedelijk Museum, staat het nu plotseling van gemeentewege 'Eurobaak' genoemde 'kunst werk' slechts vermeld als een door architecten vervaardigde en ge schonken staalconstructie. Het is deze week naar de loodsen van de Hollandse Staalbouw Maat schappij gebracht om eventueel voor 200.000 gulden op te laten t knappen. Ik zal er niet om treuren als de verantwoordelijken beslis sen, dat het Euro-schroot moet worden. BEN VAN HAREN Wij meldden eerder dat bij de carnavalsavonden van de Rietzeilers tot 23.00 uur toegang moet worden be taald. Die informatie is niet helemaal juist. Wie de ^feestavonden bij wil wonen kan tot 23.00 uur naar •binnen. Na dat tijdstip wordt niemand meer meer Jloegelaten. De Stichting Schiedamse Vrouwenemancipatie Or ganisatie (SVO) verhuist vanwege een verbouwing volgende week tijdelijk naar het pand van de stich ting COS in de Passage.Boodschappen voor de SVO kunnen worden ingesproken op 4734545. Verder is jdc SVO bereikbaar in de Passage 16 of telefonisch via nummer 4263331. In het Gemeentemuseum aan de Zuiddijk is de ex positie van Rudolf de Bruin-Ouboter komend week einde voor het laatst te zien. De aquarellen hebben al ruim 4.000 bezoekers getrokken. Zaterdag of zondag wordt dc 5.000-stc kunstliefhebber verwacht. Beide dagen is het museum van 14.00 tot 17.00 uur ge opend. Schiedam vrijdag 12 februari Zindroom (cabaret). DeTeerstoof. 20.30 uur. Basic Instinct (film). Filmhuis. 21.30 uur. zaterdag 13 februari Gijs Radijs (kindertheater), De Teerstoof, 14.00 uur. Inloopconcert, Grote Kerk, 15.00 uur. Utile Dulci, Dc Teerstoof, 20.15 uur. Ischa Meijerin Filmhuis, Nieuwstraat 12, 20.30 uur. Hot Bolshevik (funk), Podium, 22.30 uur. zondag 14 februari Ruilbeurs, dienstencentrum de 4MoIens, 13.30 uur. Gerard Handlangers. Podium. 21.30 uur. maandag 15 februari Vlaardingen vrijdag 12 februari Ver reek en Pleijsier, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. Stilte voor de storm. Harmonie, 20.30 uur. Dc bunker (film), Stadsgehoorzaal. 21.30 uur. Sixpack. La Bastille, Oostha venkade 49. 24.00 uur. zaterdag 13 februari Rommelmarkt, De Telder. 10.00-15.00 uur. Vlooienmarkt, Lijnb- aanhatlen, 10.00-17.00 uur. Olivier (tekenfilm), lehtuskerk, 13.00 uur en Vredeskerk, 10.30 en 14.00 uur. Yuga (muziek/dans). Stadsgehoorzaal, 19.30 uur. De bunker (film). Stadsgehoorzaal. 20.30 uur. Piccolo Theater. Stadsgehoorzaal, 20.30 Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Sander Sonnemans Vlaardingen - Ze zijn twee van de vijf Vlaardingers die vijftien jaar geleden The Happy Club. een vereniging voor alleenstaan den, oprichtten en hebben zich door de j aren heen ontplooid als onmisbare krachten waarop het succes van de club leunt. Een club voor alleenstaanden. Hans Peterbroers en Ans de Wilde weten hoe het eraan toe kan gaan. Ze hebben nu een relatie met elkaar. Zondag 14 februari, Valentijnsdag, wordt het derde lus trum gevierd. .,Denk niet dat het gaat om ver- sieravonden als we praten over gezellige dansavonden." wil Ans direct alle misverstanden uit de wereld helpen. „Bij ons gaat het er ni H klef aan toe. En iemand die wél ï.iet die bedoelingen naar on ze club komt. is zo weer weg als hij of zij merkt dat dergelijke pra- tijken bij ons niet worden geac cepteerd. Zodoende selecteert het publiek zichzelf,'* Hans en Ans kwamen voor de op richting van The Happy Club in dc Serre waarin een club dans avonden organiseerde. Het was zo'n beetje de enige uitgaansgele genheid in Vlaardingen waar ze naar toe konden om met leeftijd genoten een gezellige avond te hebben. Hans was immers vrijge zel, hield niet van het café maar wilde er zo nu en dan wel eens uit. Ans was bij twee huwelijken als weduwe achtergebleven en voelde er weinig voor thuis te ver eenzamen. Toen de Serre werd verkocht hield de club op te be staan en sloeg het tweetal samen met nog drie anderen de handen ineen en lieten The Happy Club het levenslicht zien. „De ouderen." herinnert Hans zich. ..trokken vroeger naar de Griffioen of de Cockpit. Daar kon worden gedanst. Alleenstaanden voelden zich daar wel thuis maar toch wilden we een 'eigen' onder komen. In Rotterdam was wel iets dergelijks maar niet iedereen heeft natuurlijk een auto." The Happy Club nam haar intrek in zaal Middelhuyse aan de Ko- ninginnelaan maar moest na ver loop van tijd plaats maken voor de vele trouwerijen die er werden gevierd. Na enkele tussenstations kwamen de alleenstaanden te recht in zaal Tivoii in Schiedam. Daar komen ze elke vrijdag bij een om met elkaar een gezellige avond te beleven. „Er zijn helaas nog altijd mensen die van een vereniging voor al leenstaanden denken dat er al leen maar wordt gekoppeld. Dat de mensen daar naar toe gaan om er een man of een vrouw te vin den. Bij ons is dat pertinent niet zo." stelt penningmeester en acti viteitencoördinator Ans de Wilde onomwonden vast. „Het gaat er om dat alleenstaanden een plek hebben waar ze zich thuisvoelen en naar toe kunnen gaan als ze een avondje uit willen. En in prin- Hans Peterbroers, de voorzitter van The Happy Club: 'Alleenstaanden die niet naar het café willen moeten toch ergens anders hun vertier kunnen vinden'. Foto Ellenden Ouden/Roei Dijkstra dpe zijn ook oudere echtparen welkom." „Natuurlijk." neemt Hans Peter- broers, al vijftien jaar voorzitter van The Happy Club, het woord over. „komt het ook wel eens voor dat mensen die elkaar hier heb ben ontmoet in het huwelijk tre den. Hen zie je op den duur dan ook niet meer. Aan de andere kant hebben we ook meegemaakt dat een alleenstaande vrouw een echtpaar meebracht omdat ze het eng vond om alleen naar onze avond te komen. De vrouw is later nooit meer geweest maar het eehtpaar bleef onze activiteiten bezoeken." „Er zijn hier ook hele groepen vriendinnen ontstaan. De vrou wen gaan samen de stad in of on- Vlaardingen - Het openbaar on derwijs in Vlaardingen is toe aar. een nieuwe bestuursvorm. De ge meente, wettelijk de bestuurder van de plaatselijke openbare scholen, wil die taak overdragen aan derden. Het gemeentebe stuur ervaart de situatie dat zij ook op ander dan alleen bestuur lijk niveau voor het openbaar on derwijs verantwoordelijk is als knellend. Aan die 'twee petten si tuatie' moet snel een einde wor den gemaakt, staat in een ambte lijke notitie. Een voorbeeld van een situatie waarin de wethouder voor onder wijs zichzelf tegen komt met een dubbele pel op is wanneer hij met het bestuur van een bijzondere (protestants-christelijke of katho lieke) school praat over huisves tingsproblemen. Zijn gespreks partner kan hem verwijten dat hij het openbaar onderwijs Voor trekt', hoewel daarvan in de prak tijk geen sprake hoeft te zijn. De gemeente is immers ook verant woordelijk voor de ruimtelijke or dening en spreiding van onder wijsvoorzieningen over de stad. B en W van Vlaartdingen streven naar 'besturen op afstand' in het openbaar onderwijs, blijkt uit de notitie. De bedoeling is dat er een speciale commissie komt die zich met de dagelijkse gang van zaken op de scholen gaat bezighouden, terwijl het gemeentebestuur al leen formeel verantwoordelijk blijft. B en W hebben dan hun handen vrij om ontwikkelingen m het totale onderwijs te kunnen sturen, zoals betere afstemming op de abreids markt c-? een inte gratiebeleid voor Nederlandse en buitenlandse leerlingen. Omdat het volgens de wet niet is toegestaan dat louter panculieren uitmaken wat er in het openbaar onderwijs gebeurt, zal de keuze moeten vallen op een aan de ge meente gelieerde tussenvorm: een commissie ex artikel 61. Daarin zit tenminste één lid van de gemeenteraad. De overige le den kunnen uit mensen uit het onderwijs be staan. Vlaardingen verwacht dat steeds meer ge meenten voor een der gelijke oplossing zullen kiezen. De discussie over 'botsende' taken van een gemeentebe stuur in hot openbaar on dei wijs woedt lang met alleen in Vlaardin gen. Ook het ministerie van Onderwijs erkent deze ontwikkeling. Het ministerie heeft be perkte mogelijkheden geschapen om het be stuur van openbare scholen over te hevelen naar derden. dernemen andere dingen. We hebben het zelfs meegemaakt dat een man bij ons zijn ex-vrouw ontmoette en heb bleek dat die twee het weer prima met elkaar konden vinden. Leuk toch?" De interesse van het bestuur in haar leden reikt verder dan alleen de activiteiten die worden georga niseerd. Jarigen krijgen een aar digheidje en zieken kunnen op een fruitmandje of' een bezoekje rekenen. Ans de Wilde: „Ergens is het dus ook een stuk sociaal werk. De mensen komen ook heel vaak naar ons toe met hun problemen. Vanzelfsprekend probeer je ze te helpen. Door de onderlinge con tacten is The Happy Club één gro te vrienden- en vriendinnenclub. Echt gezocht naar partners wordt hier met. The Happy Club is geen huwelijksbureau. Dat wil ik gr?: benadrukken." Op organisatorisch vlak kan Ans aardig uit de voeten. Ze regelt en kele malen per jaar een bus- of een bootreis en ook dc feestelijke jubileummiddag is door haar op poten gezet. Die vindt overmor gen van 13.30 tot 18.00 uur plaats in zaal Middelhuyse. Als grote pu bliekstrekker is zanger Jaques Herb aangetrokken en er treden diverse andere artiesten op. „En," zegt ze. „we hebben een puike muziekband in huis. Want er moet natuurlijk wel volop kun nen worden gedanst." Beltoweg 17 Cpoonse PolderSchiedam Tel. OIO - 437 49 44 fa* OIO - 437 40 07 Schiedam Veel Schiedair.se hondebezitters la ten hun dieren nog altijd op straat poepen zon der de uitwerpselen op te ruimen Dat druist in tegen de vorig jaar door de gemeente en het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam uitgevoerde maatregelen. Daarom is besloten een nieuwe campagne op poten te zetten om de overlast ver der terug te dringen. Een aantal losloopgebieden en hondentoiletten moesten de overlast tegengaan. Veel hondebe- zitters vonden echter dat hun beestjes te weinig bewegingsvrijheid kregen. Na onderhandelin gen werden dc vijf losloopgebieden uitgebreid tot vijftien. Aangelijnde honden mochten hun behoefte m ruig struikgewas doen en er kwa men vier nieuwe hondentoiletten mj. Schiedam telt er nu zestien. Het gebruik van de hondentoi letten is aanzienlijk toegekomen. De dienst Ge meentewerken reinigt de toiletten dan ook va ker dan aanvankelijk de bedoeling was. Daaren tegen blijkt nu dat met alle baasjes het meer zo nauw nemen met de reglementen. Bij de ge meente komen meer en meer klachten binnen over de hondenpoep op straat. Daarom heeft een speciaal voor de hondenpoepproblematiek geformeerde overleggroep, bestaande uit verte genwoordigers van het ONS, de gemeente, hon- densportvcrcmging Brandersstad. Dierenbe scherming Schiedam, dierenasiel Hargahoeve en een aantal hondebezitters. een nieuwe voor lichtingscampagne opgezet. Plan is om onder andere informatie-avonden over het aanschaf fen en trainen van honden te organiseren en folders uit te brengen. Alle in Schiedam gere gistreerde hondebezit ters krijgen een overzicht van de losloopgebieden en toiletten. Speelplei nen- en tuinen, trapveldjes en speelweiden blij ven verboden gebied. Wie zich niet aan de re gels houdt, loopt het gevaar een bekeuring van twintig gulden te krijgen. 48 juur 1 Voor race-, trim- of ATB fietsen, van alle bekende merken. Meer mans op een fiets van Koevermans Hel adres voor div. merken ATB fietsen. Grote keuze in gerangschikte kleding voor alle type fietsen onder alle weersomstandigheden. nabij benzinestation aitijd de juiste zithoogte een lange levensduur vervaardigd uit Europees beukehout de orgineie uit Noorwegen Design: Peter Opsvik Kikker zoekt sloot zonder fosfaten De Stichting Natuur- en Vogelwacht helpt zoeken. Wie helpt mee? Wordt donateurl Giro: 550.30.20 St. Natuur- en Vogelwacht Weerdestein 41 3328 MK Dordrecht Tel. 078-174983

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1