Waterweg 13 Liesveld-palen begin mei grond in Bouw van paviljoen bij surfplas begonnen Stortplaats in de Hoek blijkt zwaar vervuild Eetcafé moet dicht van gemeente Shoarma-schutter naar Pieter Baancentrum Schoonmaakbeurt Wachtlijsten voor nieuwe winkels en woningen Bezwaren blijven Spoorwegen willen lijn tot aan bet Hoekse strand Twee Schiedamse 'hasjbazen' opgepakt Rijk steunt schoonmaak van Ouderkerksë gifwijk Gewest Haaglanden wil geen provincie worden Van Hoeven terug in raadscommissie Vrachtwagen verliest graan Tuinhuisje brandt uit Inbreker ontsnapt 95 Km gemeten op Horvathweg Auto's weg Hockeysticks gestolen Winkeldief gepakt In coma na botsing Dronken achter het stuur I Rotterdams Dagblad Dinsdag J 6 februari 1993 Regio Waterweg Y/esthavenplaats 22 3131 ET Gaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Een paar keer per jaar gaan alle verkeersborden en verkeers- üchtlnstaJIaties ïn het sop. Dat is zeker In Rotterdam en om- gevlnggeen overbodige luxe. Opspattende viezigheid van het wegdek en verontreinigende neerslag maken niet zelden van verkeersborden en -lichten onherkenbare zullen. En dus <t moeten de zogeheten kantonniers met een emmer met sop op pad. Omte boenen, zoalsopdefotobijhetwaarschuwings- Jicht voor de verkeerslichtinstallatie op de Groene Kruisweg In Hoogvliet, Coto Robert VoWJobn de Pater Hoek van HollandDe Nederlandse Spoorwegen wil len de spoorlijn in Hoek van Holland verlengen naar het strand. Na een onderzoek naar de haalbaarheid is het licht op groen gezet. De verlenging kost enkele miljoenen guldens en die willen de Spoorwegen niet alleen op tafel leggen. Met Rotterdam, de provincie Zuid-Hollapd en het njk wordt binnenkort overleg gevoerd over financiële hulp bij de uitvoering. Bij NS spreekt men van 'een reële optie'. Ook vanuit het oogpunt van het milieu wordt het plan verant woord genoemd, omdat met een betere ontsluiting van het strand veel autoverkeer wordt voorkomen, Men denkt"'bpVE|^éil%t het rendement van de spoorlijn naar Hoek van Holland groter wordt. Deelraadsbestuurder J, van Belkom van de deelge- meente Hoek van Holland is blij met de ontwikkelin gen. Het is zeer positief, want het zou betekenen dat er minder autoverkeer in Hoek van Holland is, een zaak die goed is voor het milieu. Het is een lang ge koesterde wens van Hoek van Holland. Het station is, na de opspuitingen, te ver van het strand komen te liggen." Schiedam - De Schiedamse politie hééft gisteren een 49-jarige en een 56-jarige Schiedammer in hun woningen aan de Tjotter en dé St. Liduinastraat op gepakt in verband met een hasjtransport dat in okto ber vpng jaar in het Rotterdamse havengebied verij deld werd. Daar werd toen in,een schip 5000 kilo hasj aangetroffen. Destijds werd de bemanning, vier Fi lippijnen, aangehouden. De Zweedse kapitein is, nog $ï§örloos. De politie vermoedt datde Schiedammers de organisatoren zijn van het transport. In de wonin- •gemvan het tweetal is huiszoeking gedaan. Er zijn "tl in beslag genomen, Ouderkerk - De gemeente Ouderkerk krijgt steun van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieubeheer (Vrom) bij aanpak van de gifgrond in de Zellingwijk. Het minsiterie heeft besloten dat de in financiële problemen verkerende gemeente driejaar lang geen eigen bijdrage behoeft te betalen in de miljoenen kostende toekomstige sehoonmaak-operatie. In 1981 werd ontdekt dat de bodem onder de Zelling- wijk vergaand was vervuild. De huizen in die wijk zijn al afgebroken. De grond is nog niet afgegraven, maar afgedekt niet een laag asfalt. - In 1990 en 1991 moest Ouderkerk, volgens de wette lijke regeling, tien piocent van de totale schoonma akkosten aan het rijk betalen-voor Ouderkerk bete kende dit een bijdrage van enkele honderdduizen- den guldens, Gisteren kwam het bericht dat het rijk die bijdrage voor 1990 en 1991 heeft verminderd tot twintig gulden per inwoner. Ook heeft het ministerie van Vrom besloten dat Ou derkerk voor de jaren 1992, 1993 en 1994 helemaal niets behoeft te betalen. Dat is een 'meevaller' van een kleine half miljoen gulden voor Ouderkerk. Het kwijtschelden van de schuld van vorig jaar en de daaropvolgende twee jaar is uniek voor Nederland, Den Haag - Het stadsgewest Haaglanden heeft op dit moment geen belangstelling om uit te groeien tot een zelfstandige provincie. Hoe het in de toekomst verder moet, is nög zaak van overleg tussen de deel nemende, gemeenten. Dat zegt een woordvoerder van het gewest naar aanleiding van het kabinetsplan om zeven grote stadsgewesten de gelegenheid te ge ven de plaats van 'hun' provincie in te nemen. Haaglanden, het samenwerkingsverband van Den Haag en acht andere gemeenten, kan volgens de woordvoerder goed uit de voeten met de bestaande mogelijkheden. - Door Ben van Haren Vlaardingen - Een sloopbedrijf begint maandag 1 maart in het Vlaardingse centrum met het neerhalen van lunchroom 't Pa viljoen op het Liesveld. Het betekent de start van de rigoureuze vernieuwing van de ruim dertig jaar geleden gebouwde moder ne kern van het stadscentrum. Op trottoirtegels zijn weliswaar nu al merktekens aangebracht, maar de eerste palen voor de nieuwbouwopen langs het Liesveldviaduct gaan later de grond in. „Eind april/begin mei," schat een gemeentelijk woordvoer der. Deze week pas gaat een verzoek van het stadhuis richting provin ciebestuur in Den Haag om de be nodigde 'Verklaring van geen be zwaar' binnen te krijgen voor de bouw van 140 woningen, 7.000 m2 winkels en een parkeergarage. Met ingang van 1 maart mag, zo werd vorige week bekend, de pro vincie de bewuste verklaring af geven van minister Alders. Tot dan is woningbouw in het oude stadshart en de meeste delen van Vlaardingen nog illegaal omdat tot die datum het regiem geldt van de bestaande Wet Geluidhin der, volgens welke teveel herrie van de industrie van Pemis en Botlek in dit gebied doorklinkt. 'Geen bezwaar' moet de provincie uitspreken over de plannen voor nieuwe bouwelementen tussen de bestaande woningen en win kels in. Een aantal omwonenden heeft zich in een gezamenlijke ac tie overigens hiertegen verklaard. Zy wonen in de flats boven de be staande winkels aan het Liesveld en willen niet dat het viaduct wordt verbreed en tot dak gaat dienen voor nieuwe winkels. Ook zyn ze tegen de bouw van twee torens met elk twaalf appar tementen op het viaduct, die twee bevoorradingsstations camoufle ren en verder tegen alle overige bouwplannen in hun buurt. Zoals de parkeergarage met 350 plaat sen en 48 sociale huurwoningen van Samenwerking'77 tussen Joubertstraat, Markgraaflaan en Schepenstraat. Tegen de bouw van de 'Lange Jan', een naar verwachting 68 pre- mie-huurappartementen en nau welijks kantoorruimte tellend ge bouwvan ruim zestig meter hoog te. op de kruising van het Veer- plein en Liesveld zullen zij ook ageren zodra de planprocedure daarvoor van start gaat. Afwijzing Het gemeentebestuur heeft bij zyn planvorming wel rekening gehouden met sommige bezwa ren van die omwonenden, maar van meet af aan het volledig schrappen van de hoogbouw afge wezen. Op grond van dc bestaan de termijnen van alle beroepspro cedures rekent men binnen het stadhuis met een vertraging van ongeveer twee maanden de bouw vergunning l.e kunnen verlenen. In de zomer van 1995 zou het ge hele project, waarin ook de ver huizing van de centrum-week markt naar het Veerplein is opge nomen, afgerond moeten zijn. Gisteren zijn Cor en Jetske Huis man begonnen met de verhuizing van hun lunchroom 't Paviljoen op het Liesveld naar hun nieuwe Brasserie Selina op het Veerplein. waar wethouder Agnes van Ar- denne-van der Hoeven volgende week donderdag de officiële ope ning verricht. Daarna zal de ont ruiming van het zuidelijk deel van het Liesveld gaan plaatsvin den. De sloper gooit 't Paviljoen tegen de vlakte en voorts worden de twee beelden, waaronder de winkelende dame met hondje, de speelwerktuigen en de bomen verwijderd. Bulldozers zullen ver volgens zorgen voor het bouwrijp maken van dit eerste te bebou wen deel van het Liesveld. Grote belangstelling Volgens projectontwikkelaar Multi-Vastgoed is de belangstel ling voor de nieuwe winkeli uimte in het Vlaardingse centrum groot. Coördinator winkelverhuur R.G.E. Dasbach van het Goudse bedrijf zegt: „We zijn nog niet echt begonnen met de marketing en verhuur van het nieuwe cen trum van Vlaardingen, maar er is al veel vraag naar. Het gaat om netto 7.000 m2, waarvan er 3.000 gaat naar zittende winkeliers. We hopen medio dit jaar naar buiten te kunnen komen met de plannen en brochures. Zolang die er niet zij n, plaatsen we ook nog geen ad vertenties, maar desondanks zou den we nu al alle winkels kwijt kunnen. We hebben echter te ma ken met het plan voor branche- verdeling van de gemeente Vlaar dingen." Samenwerking '77 Ook woningbouwvereniging Sa menwerking '77 heeft een wacht lijst van kandidaten voor de ruim honderd woningen, die zij in dit project laat bouwen. De naam van de belegger, die behalve de win kels ook de twee apartementento- rens van zes hoog op het viaduct gaat exploiteren, is nog niet be kend. Vlaardingen - In het nieuwe sei zoen kunnen de bezoekers van het recreatiegebied De Licke- baert terecht in een heus pavil joen, Aan de rand van de surfplas is de bouw begonnen van het ruim van glas voorziene ontwerp van oud-wethouder Bas Goud- riaan, waarin behalve een horeca gedeelte ook openbare toiletten, een winkel voor surfmaterialen van Dewi en een EHBO-post plaats hebben gevonden. Het pa viljoen biedt ruimte aan 160 be zoekers en krijgt in de zomer te vens een terras met nog eens 200 plaatsen. Op 5 maart zal de Vlaardingse wethouder Agnes van Ardenne- van der Hoeven, tevens vice-voor- zitter van het recreatieschap De Landen, de eerste steen metselen en op 16 mei is de ofïlciëie ope ning gepland. Goudriaan, momenteel werk zaam in zijn oude vak stedebouw onder de bedrijfsnaam BAS Bege leiding Architectuur Stedebouw, heeft plezier in het karweitje dat hij op verzoek van de directeur van De Landen heeft verricht. Hij is de ontwikkeling voor eigen re kening begonnen, maar heeft de zaak al weer van de hand gedaan. „Een paar maanden geleden kwam de directeur van het recreatieschap by me met de vraag of ik daar misschien een pa viljoen van de grond zou kunnen tillen. Ik heb toen een ontwerp gemaakt met veel glas in een staalconstructie en ik ben tegelijk Hettoegangsgebied van de surfplas In De Uckebaert krijgt een nieuwe accommodatie in de vorm van een paviljoen met restaurantje en terras, een surfwlnkel, openbare toiletten en een EHBO-post. illustratie bas. Begeleiding Architectuur stedebouw achter de vergunningen aange gaan. Het ging allemaal vlot. Er bleek bij navraag bovendien veel liefhebberij te zyn voor zoiets. Ik heb het inmiddels verkocht aan aannemer Mol uit Vlaardingen," aldus Bas Goudriaan. Het paviljoen wordt gebouwd naast de parkeerplaats bij de toe gang tot het recreatiegebied. Van af het terras kijkt men enerzijds op het zwemstrandje en verder naar de surfplas, die hiervan ge scheiden is door uitsluitend voor fietsers en wandelaars bereikbare eilandjes. Hoek van Holland - De vroegere vuilstortplaats aan de Prins Hen- drikweg in Hoek van Holland is veel zwaarder vervuild met che misch afval dan werd verwacht. Medewerkers van het Grondbe drijf Rotterdam hebben, gehol pen door het aannemersbedrijf Vervat uit Rotterdam, de afgelo pen twee weken een onderzoek ingesteld op de stortplaats. Daarbij zijn over het hele terrein sleuven gegraven. Op plaatsen die daarvoor in aanmerking leken te komen, werden ook grotere putten gemaakt. Het staat inmid dels vast dat de verontreiniging niet alleen bestaat uit kunsthars en fenol. Die afvalprodukten zijn in de jaren vijftig en zestig in gro te hoeveelheden op het terrein ge stort door de NV Chemische In dustrie Synres, dat inmiddels is overgenomen door DSM. De stortingen waren destijds vol komen legaal. ïn die periode was er nog geen vergunning voor no dig en de gemeentelijke stort plaats was open voor iedereen die zijn afval kwijt wilde. Maar behal ve fenoi en kunsthars hebben de onderzoekers nog een aantal an dere chemische stoffen aange troffen, waaronder het zeer gifti ge tolueen. Enkele van de stoffen zijn bijzon der vluchtig. De vaten waarin ze oorspronkelijk waren verpakt, zijn in de loop van de jaren door geroest. De stoffen zyn hierdoor rechtstreeks in de bodem terecht gekomen. Het gevaar bestaat dat de stoffen doorlekken naar de Krimsloot, een afwateringskanaal van het Hoogheemraadschap Delfland. Hier wordt water afge voerd naar de Nieuwe Waterweg. Gisteren ts het onderzoek afgeslo ten. De grondmonsters worden binnenkort onderzocht. Het is nog niet bekend of het terrein moet worden gesaneerd. Den Haag/Schiedam - Het eetcafé Roemers aan de Parkweg in Schiedam dreigt een roemloze dood te sterven. Burgemeester R. Scheeres heeft gelast de exploita tie te staken van het december vo rig jaar geopende café. De exploi tant van net eetcafé, D. van der Veere, en eigenaar Lopri BV vroegen gisteren in een spoedpro cedure bij de Raad van State in Den Haag om schorsing van de sluitingsopdracht van de burger vader. In bet verleden heeft er een Chi nees-Indisch restaurant in het pand gezeten. Toen de gemeente werd gevraagd of in het pand een eetcafé kon worden geëxploi teerd, kregen de exploitant en de eigenaar direct de mondelinge toezegging dat hen geen stro breed in de weg zou worden ge legd. Het was dan ook geen pro bleem dat Roemers in december al open ging voordat de officiële vergunning rond was. Toen het eetcafé eenmaal draai de, heeft de burgemeester echter naar aanleiding van een klacht over overlast uit de buurt een con troleur naar binnen gestuurd. De ze controleur heett geconstateerd dat het hier niet om een eetcafé, maar om een gewoon café gaat, maar alle kans op een by een der gelijke uitspanning horende overlast voor de buurt. Volgens de controleur is onder meer de keu ken veel te zuinig ingericht. Voor het bereiden van volwaardige maaltijden zou meer materiaal vereist zyn. Beheerder Van de Veere geeft toe dat de keuken nog enige aanvul ling behoeft. Maar hij en Lopri BV weigeren meer te investeren zo lang de definitieve vergunning niet rond is. Toch zou het nu reeds om een heus eetcafé gaan. Je kan er nu stampot, diverse uit smijters en een biefstukje eten. Zou er een uitgebreidere menu kaart komen, dan zou Roemers een restaurant worden, waarvoor weer een andere vergunning no dig is. Behandelend Raad-van-State rechter J. J. R. Bakker hoopt nog deze week te kunnen laten weten of hij het door de burgemeester uitgevaardigde sluitingsbe\el schorst. Hij sprak tijdens de zit ting het vermoeden uit dat de burgemeester mogelijk een beet je moeizaam aankijkt tegen het plan om onder Roemers een pool- zaal te openen. De rechter zei te weten dat een poolzaal heel ander publiek aantrekt: „Publiek dat met brommertjes komt en zich volhijst met bier." Hij benadrukte echter dat de poolzaal nu niet aan de orde is. Maassluis - Herman van Hoeven keert in Maassluis terug in de raadscommissie voor onderwijs. Het RPF/SGP-raadslid stapte in 1990 uit deze commissie toen het in Maassluis werd toegestaan om zogenoemde steunleden in de raadscommissies te benoemen. In de adviesclub voor onderwijs nam RPP-lid C.F. Rietkerk toen de fakkel van Van Hoeven over. Rietkerk heeft aangegeven dat hij zijn functie per 1 mei 1993 gaat neerleggen. Het onbezoldigde commissielid heeft 2,5 jaar in de adviesclub gezeten. Rotterdam/Schiedam - Het Pieter Baancentrum in Utrecht krijgt de 36-jarige Rotterdammer die op 20 juni van het vorig jaar in zyn sho armazaak King David in Schiedam als een dolle met een vuurwapen tekeer ging, in huis om hem aan een uitvoerig psy chologisch onderzoek te onder werpen. Binnen drie maanden moet de man zijn behandeld en de rechtbank over het rapport kunnen beschikken. De verdachte, die zijn agressieve daad tijdens de eerste 2itting van een aantal maanden geleden be kende, schoot een 18-jarig perso neelslid dood en verwondde twee andere in de zaak aanwezige mannen levensgevaarlijk. Later opende hij ook nog het vuur op twee agenten van wie er één licht werd gewond en de ander een schampschot opliep. Het motief is nog altyd niet bekend maar het staat wel vast dat er geen drugs in het spel zijn. Kelder De Rotterdammer verklaarde te zijn aangevallen door het drietal. De lezing van de twee slachtoffers die de schietpartij hadden over leefd, luidde echter heel anders. Zonder enige aanleiding waren ze even voor sluitingstijd onder be dreiging van een vuurwapen door de 'baas' gesommeerd naar de kelder te gaan. Daar werd de 13- jarige bediende door het hoofd geschoten. De twee anderen wis ten zwaar gewond te ontsnappen. Van de schutter is bekend dat hij regelmatig last heeft van depres sies. woede-aanvallen en al ge ruime tijd onder behandeling staat van het Riagg. Door officier van Justitie mr. J.P. Wittop Ko ning werden hem eind vorig jaar zes feiten ten laste gelegd: moord, twee pogingen tot moord, twee maal poging tot doodslag en het bedreigen van een jongen door het vuurwapen op zijn slaap te richten en te zeggen 'Nu ben jy aan de beurt'. De officier eiste een celstraf van tien jaar. Advocaat mr. P.J. Silvis wilde echter nog van geen strafbepaling weten omdat hy het gehanteerde psychologisch iappui l, dat lydens het onderzoek uitvoerig ter dis cussie werd gesteld, maar 'matig jes' vond. Hij vroeg zijn client op te laten nemen in het Pieter Baancentrum zodat er een beter inzicht kan worden verkregen m zyn geestestoestand. Zelf vreesde mr. Silvis dat zijn client voorlopig op een wachtlijst zo worden ge plaatst maar gisterochtend kreeg hij te horen dat de man 25 februa ri wordt opgenomen voor een be handeling van acht weken. Daar toe wordt de zaak dus voor de maximaal toegestane periode - drie maanden - aangehouden en weer behandeld als er door 'Pieter Baan' rapportage is gedaan. „Ik zie graag dat alles daadwerke lijk binnen die drie maanden wordt afgehandeld," sprak mr. Sil\ lb zijn hoop uit. „Dan hoen de zaak niet nog eens te worden aan gehouden. Want elke keer als mijn cliënt hier moet verschijnen gaat zijn toestand flink achter uit." Vlaardingen - Een vrachtwagen heeft gistermorgen op de Mara- thonweg een deel van zijn lading graan verloren. De chauffeur, die vanaf een parkeerplaats de weg opreed, had niet door dat onbe kenden de achterdeuren hadden geopend. Een flink deel van de la ding kwam hierdoor op straat. De politie heeft het graan van de straat geveegd en de weg schoon- gespoten. Vlaardingen - Een tuinhuisje aan de Broekpolderweg m Vlaardin gen is gistermiddag rond kwart voor zes uitgebrand. Vermoede lijk is er sprake van brandstich ting. Vlaardingen/Schiedam - Aan de Schiedamseweg in Vlaardingen is vannacht rond half drie een in breker gestoord bij zijn activitei ten. De bewoner van het pand be trapte de ongewenste bezoeker, die er vervolgens vandoor ging. Een achtervolging leverde niets op. De buit, bestaande uit kle ding, sieraden, een rijbewijs en een portefeuille, werd meegeno men. In de Valeriusstraat in Schiedam is gisteren ook in een woning in gebroken. De deur werd gefor ceerd om binnen te kunnen ko men. Er werden geld, sieraden en cheques gestolen. Schiedam - Bij een snelheidscon trole op de Horvathweg in Schiedam is gistermorgen een automobilist betrapt die 95 kilo meter per uur reed. Dat gebeurde bij een controle, waarbij de politie 65 overtredingen bestrafte. Er werden in twee uur tijd 456 auto's gecontroleerd. Vrijdagochtend werd nog een snelheid van 109 kilometer per uur gemeten op de Horvathweg. Schiedam - In Schiedam zijn de afgelopen dagen vier auto's gesto len. Dat waren een rode Opel (NV- 64-VZ) op de Delflandseweg, een blauwe Volkswagen (ZH-73-BL) op de Willemskade, een bruine Ford (20-PH-65J in de Reaumur- straat en een blauwe Audi (TR-75- JD) op de Westfrankelandsedyk. Schiedam - Onder meer hockey sticks zijn gestolen bij twee auto kraken in Schiedam, te weten aan de Lange Haven en de Korte Ha ven. In beide gevallen werd de au toradio ontvreemd. Vlaardingen - Een 21-jarige Vlaar- dinger is gisteren «iun het einde van de middag opgepakt aan de Hoogstraat waar hij m een winkel had geprobeerd meerdere goede ren, onder meer batterijen, te ste len. Schiedam/Barendrecht - Een 27- jarige Schiedammer is gister avond even na half acht op rijks weg 15, rijdend richting Euro poort, op de afrit BarendrechV Rotterdam-IJsselmonde met zijn BMW frontaal tegen een licht mast aangereden. De man raakte bekneld en moest door de brandweer uit zyn totaal vernielde wagen worden bevrijd. Hij werd met levensgevaarlijk let sel aan hoofd en borst naar het ziekenhuis gebracht, waar hij in coma ligt. De politie plaatst vooralsnog vraagtekens bij de toedracht van het ongeluk. Zelfs heeft zij nog geen zekerheid over de identiteit van het slachtoffer, als gevolg van de zware verwondingen. Wel staat vast dat de man onder invloed van alcohol achter het stuur zat. Vlaardingen - Een23-jarigeVlaar- dmger is vannacht Op de Schiedamseweg betrapt toen hij met teveel drank op een auto be stuurde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2