Waterweg 13 Vlaardingen zoekt autosloopterrein Proav vraagt vergunning voor vuilaanvoer per schip Wethouder niet voor concerten in aula crematorium Woningbeheer met wijkteams van start Schiedam reageert verbaasd op plan tot samenwerking 'Alles wordt verziekt, zelfs onze monumenten' Scholieren helpen blinden Vlaardingen tegen nieuw Zestienhoven Verlaten skipistes WW Koninklijk Marine kan de RDM niet helpen Vier jaar cel wegens schieten in vete Kinderen dupe van grap: verf op glijbaan Beroving van bezorgers meubelen in scène gezet Gesmokkelde sigaretten in beslag genomen Uitspraak Hoge Raad tast koppelbazen-wet aan Agressieve winkeldieven Weer bonnen op rijksweg Autokrakers aangehouden Fietsendieven Gestolen auto teruggevonden Tuinhuisjes opengebroken Klokken luiden voor kleren Rotterdams Dagblad Vrijdag 26 februari 1993 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Sinds de yakantiespreidingzich ook uitstrekt tot de vrije dagen en wekeri bulten de zomer/bloeien de krokusjes bij wijze van spreken niet overal meer tegelijk. Anders gezegd: In een deel van deze regio keren de wintersporters dit weekeinde al weer te rug en in een ander deel - Rotterdam bijvoorbeeld - pakken ze vandaag de koffers voor de uittocht naar de snèeuwgebieden. De Nederlandse Skischool in het Hoge Bergse Bos lijkt het bijltje er in deze krokusvakantie bij te hebben neergegooid. De pistes op de voormalige puinstort liggen er verlaten bij. Het skicentrum: aan de rand van Rotterdam floreert juist in de lange maanden dat de Alpenweiden grasgroen zijn. Foto PeterMoikenboer Rotterdam - De Kbnih.klyke Marine kan de noodlij dende Rotterdamse Droogdok Maatschappij (RDM) niet de helpende handbieden. De enige redding voor .j het bedrijf; zou een. snelle buitenlandse order voor onderzeeboten van de Walrus- of Moray-klassezyh. Dat zei kapitein-ter-zee D. Hejj, hoofd van de Onder- zeedienst, gisteren aan boord van de .Bruinvis, de laatste uit de serie van vier Walrus-boten die dè RDM v voor de marine heeft gebouwd. De Bruinvis begint 5 maart aan haar proefvaart en zal in. het voorjaar van 1994 worden overgedragen* Met het afbouwen van de Bruinvis is voor de RDM een eind gekomen aan het.werk op dit gebied. Er zijn geen vervolgbe- stellingen voor Walrus-onderzeeboten, terwyl ook voor de nieuwe," kléinere Moray-klasse nog geen klant is gevonden. De RDM kondigde vorige week - vijfhonderd ontslagen aan wegens de onzekerheid Rotterdam - De rechtbank heeft vanochtend de Rot terdammer K.' S: veroordeeld tot vier jaar gevange- nis£iraf oor.zyn aandeel »r de "e. tu _cr de t vee inmiddels .beruchte Overschiese families. De man vuurde op 26 oktober van het vorig jaarópdeBurge-L meester Baumannlaan in Oversehte zeven kogels af; op een zóón .van de familie C, die.wonderwel bijna ongedeerd blééf; is'; veroordeeld voor, ppgingAtot doodslag en jH*ihc#r^»apehbezLlprDj Justitie had twpe wéken gelehen zes ja< Rotterdam - Twee kinderen zijn gisteravond in de speeltuin Schoenerhof in Rorenburg de dupe gewor-' 'den van een flauwe 'grap. Een onbekende had een blik-verf leeggegooid over de glijbaan, De kinderen - kwamen daar pas achter ité gebruik van de glijbaan. De kleding; van de kinderéh bleek flink besmeurd. De verf kwam uit een blik dat bij het vuilnis stond. Rotterdam --Het lijkt een rage te worden. Was het eerder een manager die een complete beroving met een buit van 120.000 gulden uit zijn duim had gezo gen, twee bezorgers.van.een meubelfirma dedemfiét 'nog eens dunnetjes over. Ze lieten zich vorige week dinsdagavond in de laadruimte van een vrachtwagen opsluiten en verzonnen nadat ze waren ontzéteep; beroving van ruim 10.000 gulden aan geld, cheques en betaalkaarten. De politie kwam er echter achter dat daarvan geen sprake Was geweest. Wél bleek uai de mannen de be wuste avond een paar duizend gulden in het casino hadden verloren. Daarna reden ze naar de Spaanse- polder waar ze zich - waarschijnlijk met hulp van kennissen - lieten insluiten. Ze bleven de hele nacht zitten, waarna ze 's ochtends via 'klop- en slagsigna len' werden opgemerkt. Tegen de twee is proces-ver baal opgemaakt wegens het doen van valse aangifte. Rotterdam - In Rotterdam en Sittard heeft de douane twee containers met in totaal veertien mil joen gesmokkelde sigaretten in beslag genomen. Met de smokkel is in totaal 1,7 mihoen gulden aan ta baksaccijns ontdoken. De containers werden met een Panamees vrachtschip in de Rotterdamse haven aangevoerd. Op de ladingpapieren was vermeld dat er houten meubels inzaten. De smokkel werd by een routine-controle in Rotterdam ontdekt. De tweede container was toen ai naar Limburg vervoerd. Er zijn geen arrestaties verricht. Rotterdam - De Wet Ketenaansprakelijkheid, be doeld om koppelbazen het werk onmogelijk te ma ken, dreigt onderuit te worden gehaald. In een recht zaak wegens belastingontduiking door een Rotter damse rederij heeft de Hoge Raad bepaald dat het bedrijf als hoofdaannemer niet aansprakelijk kan worden gesteld voor belastingontduiking van een onderaannemer. De belastingdienst in Rotterdam had de enige aan deelhouder van de rederij aansprakelijk gesteld voor de belastingen en premies, die ten onrechte niet wai ren afgedragen door een schoonmaakbedrijfje dat voor hem werkte." De Belastingkamer van de Hoge Raad heeft de aanslag op principiële gronden onder- uit gehaald. Schiedam - Van concerten in de aula van crematorium De Beukenhof is cultuurwethouder Chris Zijdeveld geen voor stander. Maar in de aula van de voormalige katholieke be graafplaats aan de Vlaardingerdijk kan het misschien wél. Avondjes met levende muziek organiseren in het cremato rium, een plaats waar dagelijks wordt gerouwd, ligt volgens Zijdeveld nog net te gevoelig. Ook al is hij het eens met Vincent Broeke (D66) - die het ideetje lanceerde - dat het publiek voor wat betreft het crematorium steeds minder last heeft van drempelvrees. Dat bewees de enorme publie ke belangstelling voor de open dag op De Beukenhof vorig jaar. De katholieke begraafplaats, die al sedert vale jaren niet meer in gebruik is, komt volgens de CDA'er Siem Rosman eerder in aanmerking voor muziekuitvoeringen. Het kerk hof wordt alleen nog bezocht door nabestaanden om er bloemen te leggen. De aula staat leeg. Eigenlijk is dat zon de van het monumentale gebouwtje, vindt Rosman. Zijdevelds raadscommissie voor Cultuur brainstormde de ze week vrijblijvend over concerten in de stad. Aanleiding was een opmerking van Bert Kaptein (CDA), die de geringe publieke belangstelling voor de concerten in de aula van het Stedelijk Museum ter sprake bracht. Deze concerten worden georganiseerd door de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum. De gemeente ondersteunt dit initia tief met 8000 gulden subsidie per jaar. Kaptein is er voor om deze concerten 'op te peppen'. Volgens hem moeten de Vrienden zich eens beraden op de vraag hoe zij meer luiste raars kunnen trekken. Guus Rodenburg bekijkt de ondersteuning van 'zijn' Visbank even. 'Er is ook weieens een vrachtwagen tegen de punt van het dak gereden.'Foto Roei Dijkstra Vlaardingen - Guus Rodenburg heeft al net zo veel gevoelige tik ken gehad als de Visbank, het pand waarin hij zijn bloemen- en plantenzaak bestiert. Gelukkig zit het met de mentale weerbaar heid van de Vlaardinger we! snor. Anders was hij er nu wellicht niet veel beter aan toe geweest dan het monument aan de Westhaven- Sinds een paar dagen wordt de luifel ondersteund door stalen stutten. Dat geeft het uit 1778 da terende pand plotseling een iet wat vervallen indruk. Rodenburg staat echter nog stevig op zyn be nen en kan nog lachen. „Joh, we hebben hier al zoveel meegemaakt. Dus over dit geval komen we ook wel weer heen," toont de bloemenhandelaar zich allerminst uit het veld geslagen nadat dinsdagavond een 17-jarige jongen met een 'geleende' auto op één van de steunpilaren knalde. Rodenburg vertelt dat regelmatig 's nachts de ramen van het bloe- menpaviljoen worden ingegooid. Elke maandag gaan er de nodige liters bleekmiddel doorheen om de pislucht aan de achterkant van de zaak weg te werken en nu weer werd één van de granieten pilaren toegetakeld. De zuil is ter repara tie verwijderd. „Hij moet wel erg hard zijn ge gaan," is de eerste reactie van Ro denburg. „Omwonenden hebben gezien en gehoord dat hij over de brug aan kwam scheuren." 'Bloemen Guus' duikt dan in de geschiedenis. „De laatste grote klap kreeg de Visbank vijfjaar ge leden te venverken toen het Ne derlands voetbalelftal Europees kampioen werd. Toen klom een flink aantal jongeren op het dak en ging daar staan dansen. Daar bij werden wel de dakbedekking, de klok en de dakornamenten ge sloopt." Pisbank „Er is ook wel eens een vrachtwa gen tegen de punt van het dak ge reden omdat de chauffeur de bocht te kort nam. Aangezien de Visbank op een gemetselde fun dering staat voel je in zo'n geval het hele pand wiebelen. En nog geen drie jaar geleden hebben we de achterpui helemaal opnieuw moeten laten voegen omdat er al vele jaren in het weekeinde door de Vlaardingse jeugd uit de kroe gen hier aan de overkant tegen aan wcrdt geplast. Na al die jaren vrat dat in op het metselwerk. Ze noemen het hier niet voor niets soms ook wel de pisbank." Een oude man die de schade aan het monument opneemt, geeft ongevraagd zijn mening. „Mes wordt verziekt. Vuilnisbakken, bushokjes en nu zelfs onze monu menten." Mompelend wandelt hij verder. Guus Rodenburg heeft er alle ver trouwen in dat het pand weer in ere wordt hersteld, maar ais het karakteristieke bouwwerk zijn ei gendom was geweest, zou hij wel licht iets anders over de hele toe stand hebben gedacht. „De schade is waarschijnlijk voor de rekening van de veroorzaker maar de gemeente, de eigenaar van het pand, moet het wei elke keer opknappen. Vorig jaar zijn hier vijfmaal de ruiten ingegooid, dit jaar al tweemaal, Er is ook al eens voor 1109 gulden aan bloe men weggehaald. Die lagen tot aan het Veerplein over straat. Soms word ik daar wel eens moe deloos van. Maar de hartverwar mende reacties van de klanten die daarna even een kijkje komen nemen, geven me dan weer een nieuwe stimulans. Ik ben nu een maal een vakidioot die niet zon der bloemen kan. Anders had ik misschien al lang iets anders ge daan." De schade aan de Visbank wordt geraamd op enkele duizenden guldens. De moeder van de jeugdige bestuurder, eveneens de eigenaar van de auto, heeft op bet politiebureau verklaard de scha de te zullen betalen. Haar zoon heeft drie bekeuringen gekregen. Voor het rijden zonder rijbewijs, het veroorzaken van een botsing en het doorrijden daarna. Vlaardingen/Schiedam - De gemeente Vlaardingen on derzoekt de mogelijkheden voor een gemeentelijk inle- verterrein voor autowrakken. Dat moet bij voorkeur worden opgezet samen met een be staand bedrijf, zo staat in een overzicht van de stand van za ken rond het Milieubeleids plan van de gemeente. Het idee bestaat al wat langer, maar is met de komst van ge noemd plan in een stroomver snelling geraakt. Er wordt mo menteel met autoslopers over legd. De gemeente wil weten hoe groot daar de belangstelling is. Gesproken wordt er ook met de gemeente Schiedam. Die zou vol gens Vlaardingen al over een der gelijke voorziening beschikken. Het is niet ondenkbaar dat Vlaar dingen daaraan meedoet. „Stel dat Schiedam nog ruimte over heeft, dan moeten wij overwegen of we daar kunnen aanhaken," al dus wethouder Kees van der Windt (Milieu). Verplicht Vlaardingen is, net als alle andere gemeenten in Nederland, wette lijk verplicht een inleverterrein voor autowrakken te hebben, al thans er eentje te kunnen aanwij zen als zich mensen met sloopau to's melden. „Vandaar dat men er nu ambtelijk volop mee bezig is." aldus Van der Windt. In Schiedam reageert men ver baasd op het Vlaardingse voorne men tot samenwerking. De ge meente Schiedam beschikt nog niet over een terrein waar auto wrakken ingeleverd kunnen wor den, blijkt uit mededelingen van zowel de afdeling Voorlichting op het stadskantoor als van het Openbaar Nutsbedrijf (ONS). Bij het onlangs geopende Milieusta tion voor ondermeer bouw- en sloopafval worden autowrakken niet ingenomen. Het ONS be schikt alleen over .een terrein waar door de politie van straat ge haalde of verbeurd verklaarde au to's worden opgeslagen. Particu lieren die zich van een oude auto willen ontdoen, brengen die in de regel naar een sloopbedrijf in Rot terdam, aldus een ONS-woord- voerder. Wc-l staat in het Milieubeleids plan van de gemeente Schiedam dat autowrakken gratis bij het ONS ingeleverd kunnen worden. Wanneer dat voornemen wordt uitgevoerd is nog niet bekend. Schiedam - Luub Hafkamp, voorzitter van de Lionsclub Schiedam, heeft gisteren zesduizend gulden in ontvangst genomen voor hulp aan blinden en slechtzienden. Het geld is bestemd voor oogoperaties in Ne pal. Leerlingen van de Prins Claussehool, de Prins Mauritsschool en de Prinses Julianaschooi hebben het geld bijeen gebracht met verschillen de acties. Onder andere werd een sponsorloop georganiseerd. De Lions Club, het onderwijs en de gezondheidszorg in Schiedam onderhouden al enkele jaren contacten met artsen in Nepal die blinden opereren. Het geld is, gezien de primitieve medische hulpmiddelen in het Aziatische bergland, hard nodig. Staaroperaties in Nepal worden gedaan met scheermesjes. Voordat de actie van start ging is de leerlingen verteld hoe het geld zou worden besteed. Daarbij is verteld dat na een ingreep die daar twee tientjes kost een slechtziende weer goed kan zien. Schiedam - Het Gemeentelijk Woningbeheer (GWB) beschikt vanaf maandag 1 maart over acht wijkteams die de dienstverlening aan de huurders gaan verbeteren. Zowel het technische, sociale als administratieve beheer zal per wijk verzorgd gaan worden. Het instellen van de wijkteams is het onderdeel van de Wijziging van de organisatie waar de huurders het meest van merken. Vragen en klachten kunnen sneller worden afgehandeld omdat de wijkteams de bevoegdheid krijgen zelf za ken op te lossen en af te hande len. Door wijkgericht te werken krijgt het GWB meer zicht op ont wikkelingen daar, zodat er sneller op in kan worden worden ge speeld. Ook het bewonersoverleg zal door de wijkteams verzorgd gaan worden. Het instellen van de wijkteams is niet de enige organi satorische verandering bij het GWB. Voorafgaand aan de ver zelfstandiging is besloten om de organisatie aan te passen om de ontwikkelingen in de volkshuis vesting te kunnen volgen en waar mogelijk le kunnen sturen. Zo doende wordt naast de verhuur en het beheer van woningen ook ruime aandacht besteed aan de positie van de woningvoorraad op de lokale en regionale woning markt. Naast de sector Bewoners service, zijn ook de sectoren Technische Zaken, Bedrijfseco nomische Zaken en Management Ondersteuning nieuw by Wo ningbeheer. Vlaardingen - Het Provinciaal Afvalverwijderingsbedrijf (Proav) heeft bij de provincie Zuid-Holland vergunning ge vraagd om afval voor de geplan de stortplaats in de Liekebaert over water te mogen aanvoeren. De Proav wil aan de rand van het Oeverbos een steiger in de Nieu we Waterweg bouwen en van daaruit een weg aanleggen naar de stortplaats aan de voet van de Maassluissedyk. Aanvoer over water heeft altijd de voorkeur gehad van de Proav boven aanvoer van het vuü per trein. Die laatste methode wordt minder milieuvriendelijk ge noemd. omdat de afvaltreinen, die vooral 's avonds zullen rij den, naar verwachting veel la waai zullen maken. Voor aan voer per trein heeft het bedrijf al een vergunning, voor vervoer per schip nog niet. De Proav rekent er niet op dat de vergunning snel zal afkomen. „De procedure zal vermoedelijk lang duren," aldus een woord voerder. Het bedrijf zegt de aan vraag te hebben gedaan om een alternatief achter de hand te hebben, maar gaat er voorlopig van uit dat het afval per trein naar de stort zal worden ge bracht. De Proav heeft nog een tweede locatie op het oog voor het even tueel lossen van vuiïsehepen. Een steiger en overslagterrein zouden ook gebouwd kunnen worden bij Hydro-Agri, een paar kilometer oostelijker aan de Maassluissedyk. Dit is volgens de woordvoerder een „haalbare optie" waarover met Hydro-Agri ai overleg plaats vindt. Een stei ger bij het Oeverbos zou echter sneller uit te werken zijn. Deze steiger is gepland aan de oostrand van het recreatiebos, op de grens met de rioolwater zuivering Groote Lucht. Voor de verbinding met tie stortplaats zou een weg moeten worden aan gelegd met ongelijkvloerse kruisingen ter hoogte van het fietspad en de Maassluissedyk. Het vuil zou volgens het plan van de Proav worden aange voerd in gesloten containers, die vanuit de schepen met een kraan worden overgeladen op vrachtauto's. De aanleg van de stortplaats is overigens nog niet zeker. Een ambtelijke werkgroep onder zoekt momenteel de noodzaak van nieuwe stortterreinen in Zuid-Holland. Aanleiding, voor dit onderzoek was een groot scheepse actie van de bevolking, die op 12 december vorig jaar on geveer 16.000 bomen plantte op de toekomstige stortplaats. Vlaardingen - Burgemeester en wethouders van Vlaardingen delen de bezwaren die de deelraden van Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Hillegers- berg-Sehiebroek hebben tegen de aanleg van een nieuw Rotterdam Airport ten noorden van het be staande vliegveld Zestienhoven. De resolutie die de deelraden daar onlangs over aannamen, wordt door B en W van Vlaardingen onderschreven. Vlaardin gen stelt zich op het standpunt dat handhaving van Zestienhoyen noch aanleg van een nieuw vliegveld wenselijk is. In beide gevallen is sprake van ernstige geluidsoverlast in Vlaardingen. Het besluit van het college om de resolutie te steunen, wordt binnenkort voorgelegd aan de Vlaardingse gemeenteraad. Schiedam - Op de Hoogstraat in Schiedam is de politie gister avond slaags geraakt met drie winkeldieven. De mannen verzet ten zich hevig toen zij werden in gerekend op verdenking van dief stal van flessen drank uit een slij terij. Het schreeuwende trio schopte en sloeg om zich heen en moest tenslotte in de boeien wor den afgevoerd. In de politieauto richtten de ar restanten flinke vernielingen aan. De voorstoelen werden ont zet en de stuurkolom vernield. De mannen zijn afkomstig uit Schiedam. Ze zijn 36 en 37 jaar oud. Volgens de politie hadden zij behoorlijk gedronken. Ze hadden een fles drank bij zich. Later op de avond werden nog en kele winkeldieven ingerekend. Een 21-jarige man uit Helle- voetsluis werd aangehouden op het Emmapiein. Hij was in het be zit van speelgoed dat hij had ge stolen uit een winkel aan de Grote Markt, Een 21-jarige Hagenaar werd betrapt toen hij in een wa renhuis aan de Broersvest twee truien onder zijn jas stopte en wegrende. Hij werd in de Kepp- lerstraat aangehouden. Vlaardingen - Op rijksweg 20 bij Vlaardingen zijn gisteren op nieuw tientallen automobilisten bekeurd voor te hard rijden en het negeren van een inhaalver- bod. In verband met tijdelijke werkzaamheden aan de weg zijn er inhaalverbodsborden geplaatst en geldt een maximumsnelheid van 70 kilometer. Vierennegentig van de 1100 passerende automo bilisten begingen een overtre ding. Woensdag gingen op de rijksweg bij een controle onge veer 400 bestuurders op de bon. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft gisteravond twee auto krakers in de kraag gevat. Zy hadden uit een auto die gepar keerd stond in de Nieuwstraat .pen monitorvan een PC gestolen. 'Het tweetal werd aangehouden toen zij op de tram naar Rotter dam wilden stappen. De verdach ten zijn een 32-jarige Rotterdam mer en een 35-jarige inwoner van Capelle aan den IJssel. In Schiedam werden gisteren au to's opengebroken aan het Em mapiein en de Eerste Tuinsingel. Gestolen werden een radiocasset terecorder, een zonnebril en een oorbel. In Vlaardingen werden auto's opengebroken in de Ko ningstraat en de Holysingel. De buit bestond uit audio-appara- tuur. Vlaardingen - Bij station Vlaar- dingen-Oost zijn afgelopen nacht twee jongens opgepakt. Het gaat om twee Vlaardingers van 15 en 16 jaar, die bij het station een fiets hadden gestolen. Ze krijgen een proces-verbaal. Vlaardingen - Afgelopen nacht werd uit de Speenkruidstraat een auto gestoten. De eigenaar had geluk, want zijn wagen, een witte Opel Ascona, werd een paar uur later teruggevonden in Rotter dam. De auto is inmiddels terug gebracht naar Vlaardingen. Vlaardingen - In het tuinhuisjes- complex aan de Zuidbuurtseweg hebben onbekenden deze week flink huis gehouden. Tussen maandag en woensdag werd in zes huisjes ingebroken. Van vijf tien tuinhuisjes meldden de eige naren een poging tot inbraak. Schiedam - Op dinsdag 2 maart luiden de klokken van de Heilig Hartkerk en de Martinuskerk in Schiedam om de aandacht te ves tigen op de inzamelingsactie van de Stichting Handreiking. Deze stichting verzorgt hulpverlening via kerkelijke instanties aan lan den in Centraal en Oost-Europa. Bij de twee kerken kunnen tus sen tien uur en half twaalf's mor gens kleding, schoenen en duur zame levensmiddelen worden in geleverd. Vooral rijst, koffie, sui ker, thee, melkpoeder en zeep zijn zeer welkom.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2