iter weg 9 Korter verplegen in ziekenhuis Bobby-cat sloopt foute nieuwbouw Nieuwbouw bij Vaart gebukt onder vandalisme Op RW2Ö regent het bekeuringen Meer dagbehandeling, dus minder bedden, in nieuw hospitaal Autosloperijen bekeurd voor illegale praktijken Auto glijdt tegen boom Adviesbureau onderzoekt Stichting Welzijn Huisvuilinzameling bij flats aangepast Flateigenaar eist meer subsidie na renovatie Parkeerterrein Dijksteeg op 13 maart afgesloten Seksreclame bij school weerweg Problemen door gladheid Man schiet na ruzie Joy-rider van 13 Automobilist hindert bussen Meisje (5) breekt been Inbraken op zaterdagavond Lantaarnpaal valt om Autokraken Rotterdams Dagblad Maandag 1 maart 1993 Waarschijnlijk door gladheid is een 20-jarige Rotterdammer zaterdagavond rond elf uur met zijn.auto op de Horvathweg in een slip geraakt en tegen een boom gereden. De klap kwam zo hard aan dat de bestuurder bewusteloos raak te. Hij is naar het Schieland Ziekenhuis ge bracht. Volgens getuigen reed de man erghard. De auto draaide enkele malen rond zijn as voor dat de botsing plaatsvond. GGD, brandweer en takeldienst werden gewaarschuwd om te ko men assisteren. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen - Medio vorige week is adviesbureau ODRP uit Den Haag begonnen met het onderzoek naar het functioneren van de stichting Welzijn '90. Onderzoeker drs. J.H. Roos zal de komende drie maanden interviews houden met minstens honderd vrijwilligers en beroepskrachten uit het Vlaardingse welzijnswerk. Aan de orde komen ondermeer het personeelsbeleid, de financiën en de verhouding tus sen de sociaal-culturele instellingen en de 'moeder organisatie' Welzijn *90. Aanleiding voor het onderzoek is de affaire rond het ontslag van opbouwwerker Ibrahim-Al-Baz. Na de problemen tussen Al-Baz en de leiding van Welzijn '90 drongen de Vlaardingse migrantenorganisaties aan op het vormen van een eigen koepelorganisatie, een verzoek dat overigens door de gemeente werd geweigerd. Wel besloot de gemeente grondig uit te zoeken wat er mis is bij de stichting. Maassluis In-verschillende wijken van Maassluis worden bij flatgebouwen verzamelcontainers ge plaatst om de bewoners te bevrijden van de overlast die ze soms zelfvan hun eigen vuil hebben. Als ze slechts beschikken' over een klein balkon en geen andere opslagmogelijkmogelijkheid hebben voqj .de.yuilniszakken, kqn het huisvuil voor proble men zorgen'.'Kï<?Vöê plaatsing van de grote contai ners hoeven de bewoners van hoogbouwwoningen de zakken niet meer te bewaren tot de ophaaldag maar kunnen ze.hun.huisvuil elke dag kwijt. De ge- meentereiniging zórgt er voor dat de containers en kele malén per week worden geleegd. Bij diverse flatgebouwen zijn inmiddels containers op de stoep gezét en binnenkort zijn de flats in de Sluispolder-Oost, in de omgeving van De Vloot, en aan de Schubertlaan, aan de beurt. Omdat die flats dan niet meer in het inzamelschema van de reini gingsdienst passen, zal in enkele buurten de ophaal- tijd van het normale huisvuil ietwat worden aange past. Het betreft de omgeving van Toorop-, Mauve- en Blommerslaan in de Sluispolder-Oost en de buurt rond de Heldringstraat en de P.J. Troelstrawegin de Capelpolder. Het huisvuil wordt daar in het vervolg op een vroeger tijdstip dan gebruikelijk opgehaald door de gemeente. Den Haag/Schiedam - De eigenaar van een apparte ment aan de Kamerlingh Onneslaan in Schiedam vindt dat de gemeente hem meer subsidie moet toe kennen voor de renovatie van de flat dan zijn mede bewoners, omdat zijn woning van te voren al gereno veerd was. Dat stelde de man vrijdag bij de Raad van State in Den Haag waar hij in beroep ging tegen het toegekende subsidiebedrag van bijna vijftigduizend gulden. De man heeft extra veel voor zijn woning moeten be talen omdat deze al helemaal opgeknapt was. Toen de vereniging van eigenaren besloot het hele ge bouw te renoveren, had de man gehoopt lager aange slagen te worden dan zijn medebewoners. Een deel van de werkzaamheden was voor zijn appartement niet! nodig geweest, stelt de eigenaar, maar werd toch uitgevoerd om de flat een gezamenlijk aanzien te ge ven. Chef van de afdeling Woningtoezicht van de ge meente Schiedam Van Vlisteren stelt dat de man het maximumbedrag, 65 procent van de kosten, vergoed heeft gekregen. Raad van State-rechter Dorhout vroeg zich af of de schade die de man heeft opgelo pen door handelingen van de vorige eigenaar en van de vereniging van eigenaren van de flat op de ge meente te verhalen zijn. Daarover doet de afdeling rechtspraak van de Raad van State in april uit spraak. Vlaardingen - Op zaterdag 13 maart mogen vergun ninghouders hun auto niet parkeren op het terrein aan de Dijksteeg. Dit parkeerterrein is die dag gere serveerd voor genodigden die de uitreiking van de Geuzenpenning in de Grote Kerk bijwonen. Bewo ners van het centrum met een vergunning kunnen die dag gratis gebruik maken van de parkeergarage aan de Afrol. De gemeente heeft tot deze maatregel besloten omdat vergunninghouders volgens afspraak recht hebben op ccr. parkeerplaats in de binnenstad. Be zoekers van de binnenstad kunnen op zaterdag 13 maart eveneens geen gebruik maken van bet terrein aan de Dijksteeg. De Afrot-garage is ook voor deze categorie automobilisten geopend. Alleen moeten zij, in tegenstelling tot de vergunninghouders, wel voor de garage betalen. Vlaardingen - Op het Vlaar dingse deel van rijksweg 20 re gent het de laatste tijd bekeurin gen. Donderdag 18 februari wer den negentig bekeuringen uitge schreven, de woensdag daarop gingen meer dan vierhonderd automobilisten op de bon, een dag later een kleine honderd. Dat zijn bijna zeshonderd boetes in drie dagen. Waar is de politie mee bezig? „Met een noodzake lijke verkeerscontrole, om onge lukken te voorkomen," ant woordt de voorlichter onaange daan. De bonnen werden geschreven op weggedeelten waar gewerkt wordt aan rijstrooksignalering. Om deheiers de ruimte te geven, is de weg versmald. Op die plaat sen geldt een inhaalverbod en een maximum snelheid van 70 kilometer. Die twee tijdelijke re gels worden massaal overtreden. „Doorakkeren is gevaarlijk," zegt de politiewoordvoerder. Als er niet normaal wordt gere den kan dat aanrijdingen veroor zaken. Je mag toch verwachten van automobilisten dat ze begrip hebben voor de2e situatie." Omdat de praktijk uitwijst dat veel bestuurders ondanks de on gewone situatie op de rijksweg het gaspedaal diep intrappen, staat de Vlaardingse politie zeer regelmatig in de berm. Overtre ders worden zonder pardon gefo tografeerd of aangehouden. De veel gehoorde klacht van de politie over personeelsgebrek, waardoor zaken moeten blijven liggen, blijft in dit geval achter wege. „Wij hebben hiervoor vol doende personeel beschikbaar," aldus de zegsman. Het werk langs de rijksweg duurt nog tot vrijdag 5 maart. Tot die tijd is het voor automobi listen raadzaam de snelheidsme ter in de gaten te houden en het inhaalverbod te respecteren. De politie is voornemens regelmatig te controleren. „Het zou inconse quent zijn als we er nu opeens mee ophielden." Vlaardingen - De 06-seksreclame nabij de gereformeerde Ds. G.H. Kerstenschool aan de Korhoen- laan in Vlaardingen is vervangen door een onschuldiger aanspo ring; die om snoep te nuttigen. Nog voor een boze brief van het schoolhoofd C.Dubbeid op de deurmat viel bij burgemeester drs. L.W. Stam heeft Media Max de affiche verwijderd. RET-reizi- gers hadden er ook al over ge klaagd. De reclame is slechts vier a vijf dagen gevoerd. Ook namens de SGP/GPV/RPF- fractie is er een brief naar het col lege van burgemeester en wet houders over de affiche gegaan. Deze fractie zegt dat reclame in Vlaardingen op zuilen en bill boards niet strijdig mag zijn met de goede zeden en wil dat er beter wordt gelet op het soort reclame- uitingen. „Niet alleen deze," al dus fractieleider Rien Lensvelt. „Ook die van 'Is er koffie na de dood' is niet bepaald kies. Zeker niet als zo'n reclame nabij een be graafplaats te vinden is." Burgemeester Stam moet overi gens nog reageren op de brief van schoolhoofd Dubbeld, die zelf spreekt van 'rioollijnen' als hij het over de 06-seksnummers heeft. In zijn brief aan Stam staat dat der gelijke sekslijnen mogelijk voor 'ontwikkelings-psychologische vergroeiingen' kunnen zorgen bij de jeugd. Het schoolhoofd schrijft zich ook te storen aan reclame-ui tingen voor vrouwenkleding 'die niet misplaatst 2ijn in waren die doorgaans in seksboetieks wor den aangeboden.' Met een zware mechanische hamer van het type Bobby-cat bewerken de 'bouwers' het verkeerd bewapende beton, dat etage voor etage verwijderd moet worden. Foto Roel Dijkstra Door Ben van Haren Vlaardingen - Langs de Vlaar dingse Vaart is de sloop aan de gang van een tot drie etages opge trokken nieuw appartementenge bouw, Er zat een fout in de bewa- ping van dragende betondelen. Het Oostelijk Bastion, zoals ont wikkelaar Peter Stok zijn project heeft genoemd, wordt met geweld neergehaald. Na dc sloop van alle verkeerd bewapende draagmuren en vloerdelen begint het storten van beton over het nieuwe, goed aangebrachte betonijzer van on deraf. „Het is een erg vervelende zaak," zegt adjunct-directeur T.W.P. van der Meer van het getroffen aanne mingsbedrijf Geest Bouw BV uit Hellevoetsluis. .,De bewapening was omgekeerd. Hel zware beton ijzer zat waar het lichte hoorde en andersom. Een fout, die niet ge maakt had mogen worden en on danks alle controle ook vrij laat is ontdekt. Heel vervelend, maar ik heb toch liever dat we er nu ach ter komen dan als de zaak hele maal opgebouwd is." Goede naam Van Geest, die op het gebied van betonbouw een goede naam heeft op te houden, kwam in december achter de verwisseling van de be wapening. De bouw aan de twee identieke torens met elk achttien luxe appartementen en een pent house werd toen op last van Bouw Woningtoezicht van de ge meente Vlaardingen direct stilge legd. Het Oostelijk Bastion was op dat moment al tot drie etages opge bouwd en van het een paar hon derd meter noordelijker in aan bouw zijnde Westelijk Bastion was net de onderbouw gereed. Hier kon na geringe sloop en het aanbrengen van versterkingen eind vorige maand de bouw wor den hervat. Nu is deze al enkele etages gevorderd. De aannemer wil zich niet uitla ten over de hoogte van de schade, die hij heeft opgelopen. „We heb ben dat nog niet berekend en we ten ook niet wat er verzeke ringstechnisch mogelijk is." Des kundigen schatten dat het gaat om een strop van enkele hon derdduizenden guldens. Van der Meer: „Zo'n fout kun je niet eventjes vlug herstellen. Het is natuurlijk wel stevig beton, dat veel kracht vraagt om te verwijde ren. Dat gaat niet met een een voudige hamer en een breekijzer. We gebruiken hiervoor een zoge naamde bobby-cat. een zware me chanische hamer." Morgen hoopt de aannemer op nieuw te kunnen beginnen aan de zuidelijke toren. Hij verwacht niet dat door deze tegenslag de oplevering van de woningen op het geplande tijdstip (oktober) in gevaar komt. „De bedoeling is om met extra krachten de ontstane vertraging in te lopen." Schiedam - Het nieuwe zie kenhuis voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zal patiënten sneller naar huis sturen dan nu in het Schie land Ziekenhuis en het Holy- Ziekenhuis gebeurt. Beslo ten is de verpleegduur te ver korten door meer zaken via dagbehandeling af te werken. Dat heeft directe gevolgen voor het aantal bedden in het nieuwe ziekenhuis, dat moet worden ge bouwd bij het NS-station Nieuw- land. Aanvankelijk ging men er bij de planvorming vanuit dat er behoefte was aan 605 a 635 bed den. Voor die hoeveelheid is vorig jaar ook toestemming gevraagd aan de minister. Maar met de nieuwe aanpak den ken Schieland en Holy-Zieken- huis nu te kunnen volstaan met 537 bedden. Dus is er een nieuwe aanvraag de deur uit voor dit aan tal. Beide ziekenhuizen hebben hier na rijp beraad toe besloten. Aan het lagere aantal bedden zit ten overigens mogelijk conse quenties was. Want het aantal bedden is medebepalend voor de voorzieningen die een poii-kü- niek biedt; hoe meer bedden, destemeer voorzieningen, zoals ruimten voor specialisten. Omge keerd geldt dit ook. Dus bij min der bedden, minder voorzienin gen. Schieland en Holy willen de ze regel doorbreken. Zij bieden aan minder bedden te laten bezet ten, wat kostenbesparend is, on der meer omdat er minder veple- gend personeel nodig is, maar vragen wel de poli-voorzieningen op peil te houden, dus alsof er 605 bedden zijn. Het plan houdt zelfs in dat de poli-kliniek ietsje groeit om de verschuiving in behande ling op te kunnen vangen. Deze trend doet zich overigens lande lijk voor. Steeds meer wordt over gegaan op dagbehandeling van patiënten, wat betekent dat ze na een ingreep vaak 's avonds weer thuis kunnen zijn. Daarbij snijdt het mes aan twee kanten: het is voor de patiënt prettig weer snel in de vertrouwde omgeving te zijn en Ln de gezondheidssector worden de kosten gedrukt. Door Sandy Noordijk Vlaardingen - De schade, die pro jectontwikkelaars lijden door vandalisme bij project De Vaart, drijven de aankoopprijzen voor nieuwbouwhuizen op, De ingecal culeerde risicofactor is namelijk met meer toereikend. Kostbare ramen worden met de regelmaat van dc klok ingegooid of gesto len: diefstal van andere spuien is ook aan de orde van de dag. Met name de 'duovilla's', direct aan De Vaart gelegen, zijn het doelwit. Populair is met name het 's nachts ingooien van ramen van deze nog niet opgeleverde duur ste nieuwbouwhuizen, 's Och tends worden vaak bierflesjes in de huizen gevonden Ook diefstal van CV-ketels. inbomvafwasma- chincs en zelfs al geïnstalleerde kantelramen, compleet met kozij nen, zijn geen uitzondering. Uitvoerder Van Velzen van Eu rowoningen constateert het gela ten. „De schade is aanzienlijk," verzekert hij. „Zeker acht a negen ramen worden er per dag inge gooid. Die zijn van speciaal spie gelend glas gemaakt en kosten in het formaat van de 'duovilla's' ze venhonderd gulden per stuk." Bijkomend probleem is de vertra ging die ontstaat. De ruiten heb ben een levertijd van zeven a acht weken waardoor de vervanging op zich laat wachten. Nog los van de schade, want die bedraagt per dag meerdere duizenden gul dens. Deze kosten komen grotendeels voor rekening van de projectont wikkelaars. Er kan weinig aan spraak op de verzekering worden gemaakt omdat het eigen risico per geval vijfduizend gulden be draagt. Machteloos Zowel de politie als de bewa kingsdienst staan machteloos te genover dit zinloos vernielen. „Extra mensen zijn a! ingezet om het terrein te controleren maar de omvang is te groot om met het ge geven aantal bewakers voldoende overzicht te hebben," aldus tech nisch uitvoerder Brouwers van Eurowoningen. Een woordvoerder van de Vlaar dingse politie zegt dat zijn korps regelmatig met aangiftes van ver nielingen en diefstal te maken krijgt. „Het is overigens niet op vallend erger dan we gewend zijn op bouwprojecten. Het gaat om kapotte ramen en diefstal van kranen en allerlei andere materi alen." Afrastering van de bouwwegen is vrijwel onmogelijk in dit project. Het openbare voet- en fietspad is direct aan De Vaart gelegen waar door iedereen onbelemmerd het bouwterrein kan betreden. „Er komt verbetering in de situ atie zodra meer woningen zijn op geleverd. De sociale controle woidt dan groter," verzekert Van Velzen, De eerste huizen zijn in middels bewoond. Na delen van het zogenaamde Paauwe-oog, zijn nu ook half vrijstaande villa's van Peter Stok, nabij Hoylede opgele verd. Schiedam - Tegen drie van de vier Schiedamse autosloperijen heeft de politie proces-verbaal op gemaakt wegens illegale uitbrei ding van het bedrijf en het over treden van de Wet Bodembe scherming. De sloopbedrijven waren vorig jaar al tweemaal ge waarschuwd door de DCMR Mi lieudienst Rijnmond en het Inter regionaal Bureau Milieuzaken van de Politieregio Rotterdam- Rijnmond. Beide instanties voerden afgelo pen jaar in en om Rotterdam on derzoeken uit in het kader van het vaststellen van het Autowrak- kenplan van de provincie Zuid- Holland. Tijdens de controles en surveillances is gebleken dat de autosloperijen, twee aan de Schie- kade en één aan de Nieuwe Wa terwegstraat, de vergunningvoor schriften niet naleven. In eerste instantie trad de politie waar schuwend op. maar aangezien bij latere bezoeken nog steeds bleek dat niet werd voldaan aan de in de vergunningen opgenomen eisen, werden er bekeuringen uitge deeld. Tegen overtredingen buiten het gebied van de sloperijen, zoals het op de openbare weg verontrei- nmgen van bermen en sloten, is direct verbaliserend opgetreden. „Bij de drie bedrijven is gebleken dat ze zonder aan de gestelde nor men te voldoen ook buiten hun grondgebied rommel en sloopau to's opslaan en werkzaamheden uitvoeren," legt een woordvoer der van het Interregionaal Bu reau Milieuzaken uit. „Dat is in strijd met de Hinderwet en Afval stoffenwet." Tijdens de onderzoeken aan de Schiekade werd ontdekt dat er op de openbare weg autobanden zijn verbrand en uit diverse afgedank te auto-onderdelen olie en accu- zuur is gelopen en in de grond te recht is gekomen. In juni, als de politie in samenwerking met DCMR een eindcontrole uitoe fent, moeten de eigenaren van de autosloopbedrijven de rommel hebben opgeruimd en aan de ver- gunningeisen voldoen. Zo niet, dan hangt hen een dwangsom of strafrechterlijke vervolging bo ven het hoofd. Mocht de openbare weg dan nog altijd worden ge bruikt door autosloopbedrijven dan zet de politie een grote schoonmaakactie op touw. „En dan," aldus een woorvoerder van de afdeling Bijzondere Wet ten van het Schiedamse politie district, „wordt alles wat er nog staat van de weg gehaald zonder dat er wordt gekeken van wie de spullen zijn." Overigens zijn niet alleen in Schiedam autosloopbedrijven be keurd. Ook in verschillende delen van Rotterdam trad de politie op. Vlaardingen en Maassluis worden door het Interregionaal Bureau Milieuzaken niet als 'probleem gebied' gezien en vallen onder de controle van alleen de DCMR, Schiedam/Vlaardingen - Door de gladheid zijn gisteren meerdere weggebruikers in Vlaardingen en Schiedam in de problemen ge raakt. In Vlaardingen raakte 's. avonds rond negen uur tot twee keer toe een auto van. de Zwa- nensmgel. De eerste kwam sim pel in de berm tot stilstand, de tweede schoot over fietspad en trottoir heen om terug te kaatsen en tegen een andere auto tot stil stand te komen. In de Van der Werffstraat botste ook een auto tegen een ander voertuig, eveneens rond negen uur. Op de Marconiweg in Schiedam botste gisteravond een auto rond half acht tegen een boom. De bij rijder moest door de brandweer. worden bevrijd. De bestuurder had geen rijbewijs, de auto was onverzekerd. Vlaardingen - Een nog onbeken de man heeft vanmorgen rond half vijf met een vuurwapen een schot gelost in de Kornelis Speel- manstraat te Vlaardingen. Dat ge- t beurde na onenigheid met twee Vlaardingers in een horecagele- genheid. De man volgde dit twge- tal naar buiten, schoot vervolgens en ging er vandoor. Niemand i raakte gewond. Ridderkerk - Een 13-jarige jongen uit Maassluis is gistermiddag door de politie na een wilde ach tervolging in Ridderkerk aange houden. De Ridderkerkse politie kreeg de jongen in de Bloemen- straat in de gaten en wilde hem tot stoppen dwingen. De jonge joy-rider ging er vandoor, daarbij af en toe op de linker rijhelft of op trottoirs rijdend. Uiteindelijk kon hij worden gepakt. Vlaardingen - Een 44-jarige Schiedammer heeft gisteravond een fikse boete en een vergoeding voor sleepkosten moeten betalen omdat- hij zijn auto hinderlijk voor RET-bussen op het Liesveld- viaduct had neergezet. Hij kwam .kijken toen zijn auto weggesleept dreigde te worden. Dat werd met de betaling voorkomen. - Vlaardingen - Een vijfjarig meisje heeft zaterdagmiddag rond twee uur haar rechteronderbeen ge broken bij een verkeersongeluk. Ze was op het Mendelssohnplein tussen twee geparkeerde auto's door de weg opgegaan zonder goed uit te kijken en tegen een auto gebotst. Vlaardingen - In twee woningen. in Vlaardingen is zaterdagavond*5 tussen acht en elf uur ingebro-*» ken. Dat gebeurde in een bejaar- denhuis aan de Churchillsingel .i (buit girobetaalkaarten, giropas en ƒ400) en een hoekwoning aan de Kornoeljedreef(niets vermist). In een woning aan de Platanen- dreef is in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken. Er ver- dwenen geld, sieraden, kleding 4 en diverse bescheiden. In de nacht van donderdag op vrijdag is nog ingebroken in een snackbar aan de Van Baerle- straat. Met een trottoirtegel was een ruit ingegooid om binnen te kunnen komen. Onder meer de fruitautomaten werden openge broken. Schiedam - Op de De Brauwweg in Schiedam is zaterdagmorgen rond half tien een lantaarnpaal omgewaaid, als gevolg van een oude breuk. Er werd geen schade aangericht. Schiedam/Vlaardingen - In Schiedam zijn dit weekeinde au to's opengebroken aan de Celsi- usstraat, Fahrenheitstraat, Van Hogcndorpstraat. Charlotte de Bourbonstraat, Anna van Buren- straat, Dieselstraat. Delflandse- weg, Lange Haven en Mozartlaan. In Vlaardingen gebeurde dat aan de Oosterstraat, Holy singel en Fluitekruid. Radio's vormden meestentijds de buit.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1