Water weg 15 Partijen werken al aan raadsverkiezingen 1994 Schiedam wil regiobestuur laten kiezen Diefstal van auto's Kamer huivert bij private financiering van de Beneluxtunnel Help, de voorlichter helpt Aquajogging in Zuid Fotozaak op tv Keverlezing in Boshoek Spiegel aller tijden EXKLUSIEVE DAMES- HERENMODE VOOR LENTE ZOMER '93 GEPRESENTEERD IN DE MOOISTE MODEWINKEL VAN 'T LAND WELKOM OP HET OPENINGSFEEST VAN 3 T/M 13 MAART.... Rotterdams Dagblad Woensdag 3 maart 1993 Daar staan ze dan: de voorlichters van de gemeente Vlaardingen. Fier kij ken ze mij aan. Beschenen door een bleek winterzonnetje po seren ze voor de camera van Vlaardings advertentieblad Numero üno. Eén wethouder en zeven voorlichters. Tien spreekbuizen in totaal, want één voorlichter ontbreekt op de fo to en de maker van het onderschrift is de politievooriichtster verge ten. Ze staan in de starthouding om mij eens haarfijn uit de doeken te doen wat voor paradijsje Vlaardingen is. Zouden ze mij kunnen vertellen - ik noem maar een 2ijstraat - hoe veel inwoners Vlaardingen telt? Kan ik deze vraag stellen aan de wethouder van voorlichting? Nee, natuurlijk niet. die houdt zich niet met dit soort futiliteiten bezig. Zou Michel Buhrs het mij kunnen vertellen? Die is voorlichter wel zijn. Bevolkingsaantal heeft daar vast wel iets mee te maken. En als hij niet op zijn plaats zit, zou George Meeder, zijn assistent, het dan weten? Of is bevolkingsaantal een quaestie, die het gehele apparaat aan gaat? Dan moet ik bij Lelia van der Tak zijn. Die doet concerncom municatie. Mooi bedacht: de gemeente als concern. Hoef ik nooit meer belasting te betalen, want aan een bedrijf betaal je geen belas ting. Misschien toch beter de vraag gesteld aan Gert de Goede van com municatie bestuurszaken. Of aan Nelleke den Boom van de dienst milieu. Hoe meer inwoners, hoe meer milieuverontreiniging, dus zij zou het moeten weten. Bovendien lacht ze zo aardig op de foto. Of zal ik het aan Remus Aussen vragen met zijn gedistingeerde grij ze kapsel? Die doet communicatie ruimtelijke ordening en nog wat meer, een hele mondvol. Ja. het zou kunnen. Mensen hebben een dak boven hun hoofd. Hij weet vast wel hoeveel huizen er in Vlaar dingen staan en hoeveel mensen daarin wonen, ïk zou het ook aan Theo van der Werff kunnen vragen. Die heeft stadsreiniging in zijn portefeuille. Of aan Els Pet, de ontbrekende voorlichtster op de foto. Doet ook stadsreiniging. Als zij alles weten van afvalzakken, moeten ze me ook kunnen ver tellen door hoeveel mensen die wekelijks worden buiten gezet. Of 2ai ik het aan Christel WiÜems van de politie vragen, door de Nu mero Uno Reporter over het hoofd gezien? Dan weet ik gelijk hoe veel buitenlanders er in Vlaardingen wonen. Laat ik het maar niet doen, want ik heb over haar politiepagina in Numero Uno een vorige keer al zo onaardig geschreven. Dat is ze vast niet vergeten. Mis schien is 2e wel haatdragend en geeft ze het verkeerde aantal. Numero TJno meldt in het onderschrift over de voorlichters dat ze 'voor de burgers zeer nuttig kunnen zijn als men de weg niet weet'. Zou er ook een voorlichter zijn, die mij de weg kan vijzen naar de voorlichter, bij wie ik met mijn vraag moet zijn? DICK VAN DER LUGT Schiedam Mensen die eens willen ervaren hoe het is om zich onder water lopend en springend voor te bewegen kunnen donderdag 4 en vrijdag 5 maart in zwembad Zuid kennismaken met aquajogging. Bij het joggen onder water dient men gebruik te maken van zoge noemde zwemtrainers. Dat zijn de vesten die de deelnemers in staat stellen om te lopen in het water zonder onder te gaan. De* vesten zijn voor 6.50 ter huur en de lessen worden gegeven opdonderdag van 16.15 tot 17.15 uur en van 18.00 tot 19.00 uur en op vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur. Instructeurs zijn aan wezig om allerhande informatie te verstrekken over de sportieve activiteit. Er zijn slechts dertig zwem vesten beschikbaar. Info: 4261682. Bij de fotozaak Huize Brabant in het Hof van Spa- land zijn onlangs televisieopnamen gemaakt voor het programma de Nationale Ideeënbus van RTL4. Huize Brabant vestigde de aandacht op zich omdat in de fotozaak een deel van de afgewerkte fotochemi- calien worden hergebruikt, wat een bijdrage levert aan een beter milieu. Was het gebruikelijk om de afgewerkte chemicaliën geheel te vernietigen, nu hoeft alleen de afgebroken stof te worden vernietigd. Het restant kan. aange vuld met nieuwe chemische stoffen, opnieuw wor den gebruikt. Reeds een aantal jaren hanteert het milieubewuste Huize Brabant deze werkwijze. De uitzending waarin de 'schone' fotozaak aan bod komt is zondag 7 maart om 17.00 uur. De Insektenwerkgroep van het KNNV houdt zich on der meer bezig met het volledig in kaart brengen van de hier voorkomende insekten. Voor het inventarise ren van de kevers zoekt de IWG mensen die daarbij willen helpen. Natuurliefhebbers die wél belangstelling hebben maar niet over de juiste kennis beschikken worden daarom uitgenodigd naar de kpverlezing van don derdag 4 maart te komen. De lezing wordt gehouden in natuurcentrum de Boshoek aan het Bachplein en begint om 20.00 uur. De coleopteroloog (keverspecialist) B. van Vondel is als gastspreker uitgenodigd en zal vele wetenswaar digheden over de kevers vertellen. Voorts worden dia's vertoond. Hoek van Holland De titel van het programma 'Wat dal de liefde is...' klinkt in eerste instantie klassiek, maar dat is de voorstelling die het ensemble Uyt dc Const zondag middag 7 maart in gebouw dc Hoekstee geeft, niet. De voordrachten en de liedjes vormen volgens de le den van Uyt de Const zeker niet alleen een beeld van een vroegere tijd. Het is ook een amusante spiegel van alle tijden. Proloog en epiloog vinden plaats in de vorm van een 'tableau vivant'. Daar tussen brengt het gezelschap een keur van oude liederen en voordrachten, maar ze doen dat op een geheel eigen wijze. De voorstelling in De Hoekstee begint om twee uur en is gratis. Agenda Schiedam v, oensdag 3 maart Pdulck Leeuw. PdiiafielhtMier 20 15 uur donderdag 4 maarl Srhenlhdndbdltueinoui Sporthal Margnet 9 00 1 Vlaardingen woensdag 3 maart Opus One tdans i Stadugeb&orzaal. 2015 uur donderdag 4 maarl r y ,n]-pi- Kk-aiRSiuiibiui wijkcentrum HoK. 13 15-151» uut finalewedstrijden zaalvoetbal bakscholen. sporthal Weslw 14 30 uur Maassluis woensdag 3 maarl Jazzrurbt. theater de Schuurkerk. 20 30 uur. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Care! van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Ben van Haren Vlaardingen - In de huiskamer van het Maassluise raadslid Lenie van Duijn-Camfferman boog de programmacommissie van de plaatselijke afdeling zich deze week over de vraag met welke uit gangspunten D66 de volgende ge meenteraadsverkiezingen ingaat. In Schiedam bespreekt donder dag een groepje PvdA-ers de stra tegie en bepalen de leden van de VVD en Groen Links volgende week dc aanpak. Vorige week besloten in Vlaardin gen de drie kleine christelijke partijen hun samenwerking na 1994 voort te zetten en liet het van de SP afgescheiden Burger Be langen Vlaardingen zich al in schrijven in het kiesregister. Joke Fial wacht op een gemeentelijke vergunning om haar partij bin nenkort wekelijks op markten te presenteren. De beïnvloeding van de kiezer, die over exact een jaar zijn stem mag uitbrengen, houdt al veel le den van politieke partijen bezig. 'De volgens allerlei prognoses in de 'winning mood' verkerende volgelingen van Hans van Mierlo zijn in Vlaardingen het verst ge vorderd. Vorig jaar december hebben de democraten de lijnen uitgezet, vertelt PR-functionaris Jasper de'Wit. „Op een ledenvergadering heb ben we toen besloten om onze ze ventig leden in september via een poststemming de volgorde van de kandidatenlijst te laten bepalen. Een stemadvies van een commis sie of bestuur vinden wij overbo dig. Sinds 18 januari kunnen kan didaten zich gedurende drie maanden aanmelden. Aan ons verkiezingsprogramma wordt in middels hard gewerkt. Zittende raadsleden hebben discussie stukken geleverd, die per onder werp in gespreksgroepen met tien tot vijftien deelnemers wor den beoordeeld en aangepast. Uit eindelijk maakt de programma commissie er een handzaam stuk van voorde leden, die uiteindelijk in het najaar het verkiezingspro gramma vaststellen." De drie vrouwelijke secretarissen van de CDA-afdelingen in het Wa terweggebied hebben van het lan delijk partijbestuur dezelfde richtlijnen voor procedures en programma-samenstelling ont- Joke Fia|; markten Archieffoto Cees Kuiper/Rotterdams Dagblad vangen. Jeanette Bouwman uit Maassluis verwacht dat zij en de rest van haar bestuur hiervan gre tig gebruik zullen maken. Ook Adri Westdijk-de Jager uit Vlaar dingen wekt die indruk: ..Op onze ledenvergadering van 16 maart wordt alles aan de hand van het landelijke schema in gang gezet. Tot de laatste week van april kun nen namen voor de groslijst opge geven worden en voor de zomer is het programma geschreven. In november hakt de ledenvergade- - ring alle knopen door." In Schiedam, waar het CDA een sterke veijonging heeft doorge maakt na de herhaalde veroorde ling tot de oppositiebanken, is al in januari het profiel geschetst van de nieuwe raadsfractie, dat de goedkeuring heeft van de leden. Gerda Sels-Speijer zegt: „Op ba sis hiervan zal het bestuur in sep tember een advieslijst makers. Houding, bestuurlijke kwalitei ten en vaardigheden spelen een belangrijke rol. Eind november beslissen de leden." Secretaris Frank William meldt dat de PvdA in Vlaardingen twee commissies heeft benoemd. Eén om een programmavoorstel te schrijven, waarover de leden voor de zomer beslissen, en een selec tiecommissie. die het bestuur ad viseert c de kandidatenlijst die in r.- nber wordt vastge steld. Zijn collega in Schiedam, Menno Sifjee, zegt dat volgens de nieuwe reglementen van de PvdA het bestuur de taak heeft gekre gen kandidaten te stellen. De le den beslissen uiteindelijk in no vember. In de vakantiemaanden komt het programma tot stand. Plicht „Bij de WD is het de plicht van de afdelingsvoorzitter om in de maand maart de zittende raadsle den te vragen of zij willen door gaan," vertelt fractievoorzitter Bram Zonne uit Vlaardingen. Hij wil zelf wel verder, maar weet niet hoe het met zijn collega-raadsle den zit. Aan de vorming van een programmacommissie wordt in middels gewerkt. De Schiedamse afdelingssecretaris Bert Mentink verwacht dat daar de liberalen volgende week spijkers met kop pen slaan. „Tot nog toe hebben we achter de schermen gewerkt en wat pr-zaken besproken." GroenLinks (GL) is volgens secre taris Arjen Dielemans in Schiedam intern al druk bezig met de voorbereidingen. „Vragen spelen als hoe heeft het college, waarin wij ook zaten, gefunctio neerd en in welk college willen we wel en in welk niet? Op 10 maart hebben we ledenvergadering, waarin ook groepjes geformeerd worden voor het schrijven van het verkiezingsprogramma." In Vlaardingen schrijft volgens bestuurslid Jan van de Kolk GroenLinks deze maand haar plan de campagne. Opzetjes voor een programma 2ijn al gemaakt. Het moet voor de vakantie rond komen. Remi Poppe van de Socialistische Partij geeft de verzekering: ..We doen weer mee." Het schrijven een programma komt bij de SP pas na de vakantiemaanden aan de orde. Arnold van Wezel, na bijna negen jaar SP eenzaam in de raad als Burger Belangen Vlaardingen, heeft nog geen beslissing geno men over zijn politieke toekomst. „Normaal gesproken wil ik door gaan, maar het heeft natuurlijk geen zin als ik niet voldoende steun krijg," De tegelijk met hem (na vijf jaar) uit de SP gestapte Joke Fial. die vorig jaar onver wacht ook weer met Van Wezel brak. verwacht in 1994 verder te gaan. Via een kandidatenlijst van Burger Belangen. „Overeen half jaar beslissen de leden. We heb ben al een serie programmapun ten geformuleerd en staan inge schreven in het kiesregister." Geachte Mevrouw, Mijnheer, Een mooiere start van een nieuw modeseizoen :s er de afgelopen jaren nauwelijks geweest: vanaf woensdag 3 maart bent u van harte welkom bij van Genderen Topfashion voor een Mode- Openingsfeest dat u nog lang bij zal blijver)! Nadat u het een paar weekjes zonder ons moest stellen, terwijl wij met man en macht werkten aan de ingrijpende verbouwing van het gehele interieur, zijn wc woensdag 3 maart zover u weer te kunnen ontvangen. Een week eerder zelfs dan gepland! Het Openingsfeest gaat door tot en met zaterdag 13 maart, dus u heeft alle gelegenheid voor een uitgebreide kennismaking met onze geheel nieuwe modezaak en natuurlijk met de allernieuwste Topfashion! Dat wij de nodige verrassingen en traktaties voor u tn huis hebben behoeft geen verdere uitleg, tenslotte ként u van Genderen..al zult u wanneer u voor het eerst weer binnenkomt misschien verbaasd uitroepen1 „Ik ken het hier niet terug!" We zijn benieuwd naar uw reaktie. Welkom! 2 o P f a s h i n» Krimpen a/d IJssel - Rotterdamse weg 4 - Telefoon 01807-12192 Exkli Topfashion Exklusievc Topfashio r Dames: Cmn itur Apnon 1-uua Nier.hjus A. I uw ik 'Mamma Zerrcs [.adv T Vtrsc Srh.-crk Jian Claire Markluid SanJi Spurlmj! I)rei> Dolores Schneherger por Heren: - Haumk' Bra\ Paul a Murk ♦Gross .Gam Gardeur -iiaicofAn 'lenson Vi immers McGregor Mro-a t cdub Scabal Rent I card Xik Boll I't.-kmcholl Caiori Schiedam - Burgemeester en wethouders van Schiedam hou den onverkort vast aan het prin cipe dat het bestuur van de toe komstige provincie Rotterdam- Rijnmond rechtstreeks gekozen moet worden door de bevolking. Een (tijdelijk) bestuur dat door de regering wordt benoemd is voor Schiedam onaanvaardbaar. B en W antwoorden dit op schrif telijke vragen van de PvdA- raadsleden Hans Bakker en Yvonne SiJjee. Bakker en Siljee meenden uit een artikel in de Volkskrant te begrijpen dat de stadsprovincie Rotterdam voor lopig een benoemd bestuur zal krijgen. De Volkskrant zou dit hebben vernomen van minister Dales en staatssecretaris De Graaf-Nauta (Binnenlandse Za ken). Het Schiedamse college heeft die bewering in geen enkel offi cieel stuk kunnen terugvinden. Bovendien is een benoemd pro vinciebestuur volgens B en W van Schiedam onmogelijk, omdat de Grondwet voorschrijft dat deze besturen worden geko- B en W beloven in vergaderin gen van het OOR (het Overleg orgaan Ftijnmondgemeenten dat de overgang naar een nieu we provincie voorbereidt) er op aan te dringen dat een eventu eel tijdelijk bestuur ook demo cratische gekozen zal worden. Maar volgens B en W is een rechtstreeks gekozen regiobe stuur al 'een wezenlijk en van zelfsprekend' onderdeel van de OOR-rapporten. Schiedam/Vlaardingen - De Twee de Kamer is huiverig om geld voor de bouw van tunnels te laten voorschieten door private finan- cierders, zoals banken. CDA, PvdA en VVD hebben dat begin deze week gezegd bij de bouw stad van de Wijkertunnel. Over enkele weken wordt de kabinets beslissing over de Tweede Bene luxtunnel verwacht. Deze zestien de grote autotunnel in Nederland kost 530 miljoen gulden, groten deels door anderen te financie ren. zegt Verkeer cn Waterstaat. De WD wil echter dat tunnels via de rijksbegroting worden gefi nancierd. omdat dat uiteindelijk goedkoper is. Met de tunnel on der de Noord bij Alblasserdam en de Wijkertunnel b:j Velsen bleek dat private financiering veel duurder is dan staatsfinande- ring. Ook is er volgens WD-Ka- meriid A. Jorritsma geen zeker heid over dekking van de kosten. Het CDA vindt dat het tijd wordt dat het kabinet een andersoortige inkomstenbron zoekt. Volgens CDA-kamerlid M. van Vlijmen kan het kabinet niet bezig blijven met het nemen van besluiten waarvoor geen financiering is. Hij vindt de term private financie ring verkeerd gekozen. „Private financiering is de manier waarop de Kanaaltunnel wordt ge bouwd," legt hij uit. „De bouwers betalen en stellen zelf een heffing in. Maar bij ons is private finan ciering niets anders dan financie ring door het rijk. Dc staat moet aflossen en rente betalen." Ook de PvdA staat niet tc trappe len om opnieuw een investering te doen, die volgens woordvoer der R. van Gijzel minstens tien procent duurder is dan staatsfi- nanciering. Hij wacht op een nota van een werkgroep van de minis teries van Verkeer en "Waterstaat en Financiën, die binnenkort in het kabinet wordt besproken. De bouw van de tweede Benelux tunnel, naast de huidige onder de Nieuwe Waterweg, moet in 1995 starten en in 2000 klaar zijn. Aan leg van de Blankenburgtunnel begint niet voor 1997, maar er loopt nog een verkenning naar een ander tracé onder de Nieuwe Waterweg: de Oranjetunnel. Vlaardingen - Uit de Pijn- boomdreef in Vlaardingen zijn gisteren twee blauwe Audi's 80 gestolen. Een van de wagens is in- midels weer terecht. De auto werd 's nachts door de Rotterdamse po litie gesignaleerd en na een ach tervolging achterhaald. Tijdens deze rit raakte de gestolen auto zwaar beschadigd. De bestuurder, een 34-jarige Rotterdammer, is ingesloten. Een witte Toyota, die op woens dag 10 februari werd gestolen in de Speehtlaan in Vlaardingen. is afgelopen nacht teruggevonden in Delft. De auto gaat terug naar de eigenaar. In Maassluis verdween afgelopen nacht een vrachtauto van het par keerterrein aan de Industrieweg. In Schiedam werd gisteren de chauffeur van een bestelbusje be stolen. De man was, terwyl de mo tor draaide, op de Gustoweg bezig enkele goederen te lossen. Een onbekende zag op dat moment kans uit de auto een sporttas met daarin enkele persoonlijke spul len weg te grissen. De portieren van het busje zaten niet op slot.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1