Êkag&e* ONS rekent op meer oud papier Waterweg FAGUS PIONIE] SPORT Uitvaartcentrum Schiedamse leden CVU KOEVERMANS Hartelijk welkom jij Speciale taxi kan van start nu SUPER VOORDELIG 10-DAAGSE .HSOJBimiBnaSl Markt 57 Vlaardingen Tel. 010-434 36 85 TWEEWIELEP SPECIALIST Schiedammers in tv-show Kïjkhut voor rolstoelers Klachten over caravans Nieuwe mzamelmethode moet zeker 3000 ton opleveren Onze laatste ski's, ski-schoenen en ski-mode - HALVE PRIJS tot 50% HUUR-, TEST-, INRUILMATERIAAL van Hogendorplaan 129 a - Vlaardingen m 010-471 63 60 Beleef de natuurlijke uitstraling van massief edelbeuken. LI D j/\ DU B0Ö BflBOR USSELDfJK 355,2922 BK Krimpen a/d IJssel Tel- 01807-12000, Fax: 50083 vrijdag koopavond, maandag gesloten. naar Theo heet in de voetbalclub allang, net als thuis, gewoon Theo. On der de douchekop het veld, in de kantine: Leden die hem bij de uitoe fening van zyn baan als politieman op straat of bureau tegen kwa- men, hielden het ook op de bij zijn geboorte door zijn ouders uitgeko* zen naam Voor sommige leden veranderde dat toen hij een aantal ja- ren geleden de hoogste verantwoording in de club op zich nam en zelfs zijn echtgenote met 'vrouw van de voorzitter' werd aangespro- ken. j; Hetzelfde geldt voor Jan. Bij een andere club. Eerst in Schiedam, la ter in Vlaardingen, Langs debjn, tijdens het carnaval, op het voetbal- veld maar ook tijdens zijn werk als wijkagent in de winkels, op de weekmarkt of elders in Holy hoort hij zijn voornaam. Het enige ver schil is dat zijn echtgenote op het voetbalveld de 'vrouw van de trai- ner'is. In de dagelijkse werkkring van deze twee was het gebruik van voor- namen geen gewoonte, zo lees ik in het korpsblad van de Vlaar- dingse politie. Pas op 1 februari van dit jaar werd met een 'Ben, har telijk welkom' door de nieuwe districtschef Henk de Jong een dikke streep gezet onder het ouderwets, formele aanspreken met rang en achternaam. Dit gebeurde bij de installatie van de pas opgeleide agent Ben Rinck. Eindredacteur Anton Zwinenberg van het Korps blad signaleert het. „Hij sprak hem aan met 'Ben'. iets waaraan'een aantal aanwezigen nog moest wennen, gezien de reacties," schrijft Anton. Het hoort vol gens hem bij het verdwijnen van rangen en standen en het streven naar een 'wij-gevoel' bij de vernieuwde politie om voortaan iedereen met voornaam en'je' aan te spreken. Zwinenberg: „En dan te beden ken, dat er nog eens een tijd bij de politie geweest is (echt nog niet zo- lang geleden), dat een agent in de houding moest gaan staan als een officier hem aansprak!" De nieuwe huisregels van de politie maken het voor de voetbahief- hebbers Theo en Jan ook gemakkelijker. Theo blijft in het nieuwe seizoen (toch) in actie bij 'zijn' voetbalclub waarheen Jan komt, naar :nu definitief lijkt. Met of zonder uniform, wel of niet in politiedienst; hoeven niet meer na te denken over de manier waarop ze elkaar moeten aanspreken. BEN" VAN HAREN Redactie Waterweg: Jar» Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden De Schiedammers Franny en Wim Bakker nemen deel aan de Holiday Show van de NCRV die maandag 15 maart op de televisie wordt uitgezonden. In de show die wordt gepresenteerd door Frank Masmeij- er, moet het koppel proberen in aanmerking te ko men voor de hoofdprijs: een cruise. Het programma werd op 9 maart opgenomen en wordt maandag om 20.26 uur uitgezonden op Nederland 1. Een week later, 22 maart, zijn de Vlaardingers Chris- ta en Bert Schoolenberg te gast in de Holiday Show, Zij nemen het vanaf 20.26 uur op Nederland 1 op te gen een koppel uit Rotterdam. Vlaardingen In het natuurgebied de Aalkeetbuitenpolder van Vereniging Natuurmonumenten staat sinds kort een vogélkijkhut Die biedt uitzicht over de Rijsplas en is ook -toegankelijk voor rolstoelgebruikers. Het idee om een vogélkijkhut te bouwen had Na tuurmonumenten al langer. Toen leden van vereni ging Ronde Tafel Westland dat hoorden, boden ze aan voor de bouw van de hut te zorgen. Er is voldoen de parkeergelegenheid en een goede toegangsweg. Na overdracht door de Ronde Tafel aan Natuurmo numenten zal burgemeester Stam van Vlaardingen de vogélkijkhut woensdag 17 maart officieel openen. Burgemeester en wethouders hebben hun voorstel aan de gemeenteraad om de parkeermogelijkheden voor caravans te beperken laten varen. De huidige verkeerswetgeving staat niet toe dat de gemeentelij ke bepalingen betreffende excessen bij het parkeren voor 1 november 1993 gewijzigd worden. Vanaf 1 no vember kunnen die regels pas worden gewijzigd. B en W wilden tot actie c vergaan omdat er bij de ge meente de laatste tijd flink wal klachten binnenko men over caravans die parkeerplaatsen in beslag ne men en het uitzicht van omwonenden belemmeren. Caravans, kampeerwagens en boottrailers mogen niet langer dan twee dagen op de'openbare weg wor den geparkeerd. Dit verbod geldt niet van 1 april tot 1 november. Schiedam vrijdag 12 maart Jongerendisco, buurthuis Nieuwland. 20.00-23.30 uur. Bavo Galama. Passagetheater, 20.15 uur. Jeroen van Merwijk (cabaret). Teerstoof, 20.30 uur. Opening axpositie cursisten Vrije Academie (grafische kunst), Vaartland, 20.30 uur. La condanna (film). Filmhuis. 21.30 uur. zaterdag 13 raaart Rommelmarkt, boerderij Land vreugd. 10.00-16-00 uur. Opening uitbreiding ANBO-sociëteit, L. Nieuwstraat, 11.00 uur. Basero de clown, De Teerstoof, 14.00 uur. Kinderzang, Grote Kerk. 15,00-15.30 uur. Jeroen van Merwijk (cabaret), Teerstoof, 20.30 uur. Gaga (funk-rock). Podium. 22.30 uur. zondag 14 maart Ruilbeurs, dienstencentrum De 4Molens, 13.30 uur. Prijsuitreiking verhalenwedstryd. Filmhuis. 14.00uur. Tekenfilmmiddag, Kluphuis Oost, 14.00-15.30 uur. Maartens Groove, Podium. 21.30 uur. Vlaardingen vrijdag 12 maart Halioween-party voor jongeren. DeTelder. 18.30 uur. Opening expositie Hansje Kersten (eisen), Coerke. P.K. Dros- saartstraat 65.19.30 uur. De Trust (theater), Stadsgehoorzaal. 20.15 uur. Flodder in Amerika (film). Stadsgehoorzaal, 21.30 uur. zaterdag 13 maart Vlooienmarkt, Lynbaanhai, 9.00-17.00 uur. Vogelbeurs. wijkgebouw De Indische Buurt, 10.00-15,00 uur. De Ehvergexpress (film), Vredeskerk, 10.30-en 14.00 uur en lehthuskerk, 13.00 uur. Ptaznik (Bulgaarse dansgroep), Stadsgehoorzaal,; 14.00 uur en 20.15 uur. Geuzenherdenking. begraafplaats Emaus, 13.00 uur. Uitreiking Geuzenpenning, Grote Kerk, 15.00 uur. Death metal-avond. Reptitiehuis. 20.00 uur. Flodder in Amerika (film). Stadsgehoorzaal, 20.30 uur. Death Metal Night in.m.v- Sinister, Unexpected. Lier In Wait. Re petitiehuis, 2130 uur. zondag 14 maart Vemmelbeurs van glas. plateel, aardewerk en porselein. Lijnb- aanïial, 9.00-17.00 uur. Kaartspel-middag, dienstencentrum West, 13.00 uur. maandag 15 maart Voorronde Vlaardings Songfestival. Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. Maassluis zaterdag 13 maart Pustzegelnülbeurs, Koningshof, 13.00 uur. Bugsy (speelfilm), theater de Sehuurkerk. 20.30 uur. maand'ag 15 maart Seniorenbridge, Koningshof, 13.30 uur. Bridge, Koningshof, 19.45 uur. dinsdag 16 maart Ouderenmiddag ANBO. Koningshof. 14-00 uur. Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Schiedam - Metde nieuwe inzamelingswijze van oud papier wil het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam (ONS) dit jaar aanzienlijk meer papier ophalen dan vorig jaar. In 1990 belandde 1500 ton oud papier via het ONS bij de papierhandelaar, vorig jaar werd ruim 2000 ton meer opgehaald en dit jaar streeft het nutsbedrijf naar een opbrengst:tussen de 3000 en 3500 ton. Om de papierinzameling in Sehiedam te intensiveren is door de sektor Milieu Beheer van het ONS een plan ontwikkeld waarbij scholen en verenigingen met een door het nutsbedrijf be schikbaar gestelde vuilniswagen huis-aan-huis oud papier kunnen ophalen. Daartoe is de stad in een aantal zogenoemde concessiege bieden verdeeld en per kilo oud papier krijgen de ophalers vijf cent uitgekeerd. Tijdens een informatie-avond kwam echter naar voren dat be paalde scholen en verenigingen naast het nieuwe inzamelsysteem ook graag het oude, waarbij pa pier in of buiten het verenigings- of schoolgebouw wordt verza meld, gehandhaafd willen heb ben. Het ONS staat daar niet on welwillend tegenover en heeft be sloten op de betreffende adressen periodiek een vuilniswagen langs te sturen. Die moet dan wel in korte tijd door de leerlingen of clubleden worden geladen. „Het doel is immers," zegt ONS- voorliehter Mari Dingenouts, „zo veel mogelijk papier uit de vuil niszak te houden. En juist nu bij de papierhandelaren de prijs van oud papier ontzettend is gekel derd en er dus bij scholen en ver enigingen wéinig behoefte be staat om papier in te zamelen, is ook voor de tweede mogelijkheid gekozen. Het papier moet tenslot te apart verzameld blijven wor den." Inmiddels hebben vijf scholen en vijf verenigingen zich ingeschre ven voor de 'papierophaaldienst' in de twaalf concessiegebieden die 1 maart van start is gegaan. Dat is echter niet de enige manier waarop Schiedammers van hun oude folders, kranten en ander papieren materiaal-afkunnen ko men. Ze kunnen het papier ook kwijt in één van de veertien pa piercontainers die in de stad staan opgesteld of inleveren bij het miüeustation van het ONS aan de Van Heekstraat. Vlaardingen - De speciale taxi voor ouderen en gehandicapten' kan in Vlaardingen gahh rijden. De gemeenteraad, heeft gister avond het groene licht gegeven voor deze aanvullende vorm van openbaar vervoer. Om gebruik te - kunnen maken van deze speciale taxi, die rijdt onder verantwoor delijkheid van de fa. Dodewaard, moet een abonnement worden ge nomen dat tien gulden per jaar 'kost. Vervolgens moet per rit ƒ3,5C'worden betaald. Voorwaar de is dat minimaal vier uur van te voren een taxi wordt besteld en dat geaccepteerd wordt dat ande re gebruikers (delen) meerijden. De WD heeft gisteravond nog ge probeerd die reserveringstijd van vier uur te verlagen naar een half uur, maar wethouder Aart Kool heeft dat, om het tarief laag te houden, van de hand gewezen. in onze Nu kopen, ook al bent u geweest, betekent véél geld besparen op uw ski-budget. Wacht niet te lang, want met deze prijzen slinkt onze kollektie als sneeuw voor de zon. SKI'S veel test-winnaars van o.a. ANWB en Ned. Ski-Ver. BLIZZARD V10 349.- 249.- V12 sport 399.- 299.- Ouattro Thermo 629.- 479.- Thermo V16 499.- 379.- V20 Absorber 799.- 599.- HEAD Ceramic 399.. 299.- GX Carbon 439.- 349.- SALOMON Force 9 849.- 699.- Equipe 8000 849.- 699.- MIX 9 699.- 599.- K2 L.E.S.7.8 599.- 479.- H.P. Comp. 7.8 574.- 449.- VÖLKL Perfection 33 579.- 449.- Top Tiger 574.- 449.- SP9SLS 699.- 499.- P-l0RSdemo. 979.- 499.- SKI-SCHOENEN RAICHLE RE 77 nu 199.- RE377 429.- 329.- Flexon Pro 499.- 199.- RE470 449.- 219.- SALOMON SX 82 lady 48! ,Force9 69! 329.- 499.- NORDICA 857 Lady 4 7001 Lady SyntecF8 761 Schnallen- schoer» 499.- 349.- 369.- 269.- 599.- 474.- 399.- 199.- montage testen waxen 31.50 Deze extreem lage prijzen gelden voor alle nog aanwezige maten en lengtes. I LANGLAUFSKI'Sl Blizzard, Fischer, Karhu, Dyna Sprint Salomon - U schoenen met gratis bindingen JÜNÏOR SKI-MODE SKI-MODE de mooiste jacks, broeken en overalls, o.a. van Killy-Tenson Luhta - Descente O'Neill-ELHO Éénmaal per seizoen verkopen wij èen groot deel van.ons goed onderhduden (soms slechts1 of.2 maai.gebruikt) - o a SKI'S vanaf 99." SCHOENEN vanaf SNOWBOARDS vanaf 249.- 2922 BK Krimpen a/d IJssel Door Ben van Haren Schiedam - Bankfusies, werken in het voordeel van uitvaartver zorgers. Vrijkomende filialen le nen zich uitstekend voor ombouw tot rouwcentrum. Bedrijfsleider. P, Feldkamp van de Coöperatieve Vereniging voor Uitvaartverzor ging U.A. (CVU), die dit beweert, spreekt uit ervaring. Hij leidt ons rond in het nieuwe 'Uitvaartcen trum Groenoord' aan de Beetho- venlaan in Schiedam, het voor malige bijkantoor van de Bonds spaarbank. „Bankgebouwen zijn, net als schooltjes, ideaal om te verbou wen tot rouwcentra. Ze staan meestal vrij en hebben ruime par keergelegenheid. Ideale omstan digheden voor ons werk," verdui delijkt Feldkamp. Hij opent een dikke stalen deur van de vroegere kluis die, voorzien van een airco installatie, dienst gaat doen als koeling. Aansluitend is de op baarruimte. Met toiletten, keu ken en kantoortje omzomen zij de centrale hal, die door het wegbre ken van de oude loketten is ont staan. Roze is de hoofdkleur in de met indirect licht, kunstplanten, twee schilderijen en veertig comforta bele fauteuiltjes stijlvol ingerich te rouwkamer. „We hebben naar een vriendelijke inrichting ge streefd. Tegenwoordig mogen vrolijkere kleuren. Het hoeft niet meer zo somber te zijn als vroeger," licht Feldkamp toe. Eigen afdeling De CVU is een begrafenisvereni- ging, die precies zestig jaar gele den in Rotterdam werd opgericht door ambtenaren en politie-ageh- ten "om in de moeilijke crisistijd een betaalbaar alternatief te bie den aan gezinnen met een gering inkomen. Het bij de particuliere ondernemers gehanteerde klas sensysteem werd afgeschaft. Bij de zonder winstoogmerk wer kende CVU was de begrafenis voor iedereen hetzelfde. Bedrijfsleider P. Feldkamp: 'Het mooiste rs als de mensen zelf hebben bepaald hoeze hun uitvaart willen hebben.' Foto Roet Dijkstra Pas na twintig jaar werd de ver- hierin nog steeds Schiedam ver eniging in Schiedam bekend. De Schiedamse coöperatie DES kreeg toen samen met andere ver bruikerscoöperaties in Rotter dam en omgeving het verzoek mee te werken aan de vergroting van het ledental van de begrafe nisvereniging. In 1959 telde de CVU in Schiedam een eigen afdeling met 937 leden en een eigen bestuur. De eerste voorzitter was J. Dielemans, die tevens zitting had in het alge meen bestuur van de gehele ver eniging. Hij werd in 1974 opge volgd door M. Slavenburg, die tegenwoordig! waar nu driedui zend leden wonen. Hij was het die de leiding van de CVU wees op het beschikbaar komen van het bankfiliaal in Groenoord. De le denraad, het hoogste orgaan van de vereniging, ging prompt ak koord met de voorstellen voor een verbouwing. Meer verscheidenheid Is de organisatievorm hetzelfde gebleven, in de uitvaartverzor ging is inmiddels wel veel veran derd en dus ook bij de CVU, ver telt Feldkamp. „Ook bij ons is tegenwoordig, meer verscheidenheid. De men-: sen kunnen nu desgewenst een- duurdere kist krijgen, meer au-i to's of speciale kleuren. We heb-! ben wel een basis-uitvoering' maar voldoen in principe aan allej wensen, die men heeft. Het is ten-f slotte niet onze uitvaart. Wij zijn- slechts begeleiders. Het mooist^ is als de mensen zelf hebben be" paald hoe ze hun uitvaart willen hebben. Onze leden krijgen "jaar lijks een formulier thuis waarop ze hun eigen wensen kunnen in vullen. Wij adviseren om dat bij hun verzekeringspapieren te be waren." Feldkamp begon zijn loopbaan als meubelmaker bij een bedrijf dat grafkisten vervaardigt en was: later tevens werkzaam als vejj» voerder van overledenen. Hij hat$ dus al veel ervaring met begraféf nissen toen hij tien jaar geleden bij de CVU in dienst trad. Sinds, enkele jaren is hij er bedrijfslei der. Vanuit het hoofdkantoor aan de Bergweg in Rotterdam verzorgt, het personeel van de coöperatieve vereniging, die 40.000 leden telt; in het zuidelijke deel van Zuid- Holland, jaarlijks ongeveer 1.450; uitvaarten. Hierbij zijn er vijftig' van Schiedammers en tien van] Vlaardingers. Feldkamp veii-| wacht dat na de opening, vanmid-5 dag door burgemeester Scheeresj van het zesde eigen rouwcentrum van de CVU dit aantal zal töem*' Groeimarkt i) „Hoewel we de laatste jaren té' maken hebben met een daling van het aantal sterfgevallen en; dus het aantal uitvaarten." Toch is de concurrentie hevig en vol-, gens Feldkamp ook groeiend. „Ie dereen duikt momenteel in deze markt. Jarenlang zijn wij in Rot terdam de grootste op het gebied* van uitvaartverzorging geweest maar vorig jaar was dat niet meer het geval. Verzekeringsmaat schappijen gaan zich er direct mee bemoeien omdat ze een groeimarkt zien. Ze kopen bedrijf-; jes van particuliere; ondernemers op. Vol gens landelijke bere keningen zal na dp eeuwwisseling het' aantal sterfgevallen sterk toenemen. Op dit moment overlijden ongeveer 130.000: mensen per jaar, maar in 2015 zullen dat er 210.000 zijn." Feldkamp is zeer gé? lukkig met het nieuwe rouwcentrum in Gropï noord. „Het ligt praclfj; tig in het groen aan de Van Beethovenlaan, is ook vanuit Viaardim gen heel goed bereik; baar, biedt voldoende parkeergelegenheid en is bovendien rob stoelvriendelijk. Wé hebben er dus ook een invalidentoilet. Bij; zonder is verder dat we in de gelegenheid zijn om in Groenoord na afloop van de uit: vaart de bezoekers te ontvangen om een koffietafel aan te bie-* den." J Vandaag zien de be woners van 'de- Schiedamse wijk Groenoord een oude lijkkoets over de Van Beethovenlaan rijden. Het is de voorbode van een beeld, waar aan zij tussen hun flats gewend zullen ra ken, het verkeer van begrafenisstoeten. Met de koets wordt de sleutel bezorgd, die burgemeester Scheeres hanteert om het nieuwe uitvaart centrum te openen'. Zaterdag houdt de CVTJ er open dag. Van 11.00 tot 15.00 uur kunnen belangstel lenden terecht. Rotterdams Dagblad Vrijdag 12 maart 1993 nabij benzinestation nortwms Grote 48 jaar Voor race-, trim- of ATB fietsen, van alle bekende merken. Meer wans op een fiets van Koevermans Hel adres voor div. merken ATB fietsen. Grote keuze in gerangschikte kleding voor alle type fietsen onder alle weersomstandigheden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1