9 Wethouder Reijnhout woest op WBS Woonruimteverdeling op de helling GestoFen auto's op afvalterrein Slotoffensief tegen Maaslands transportcentrum Protest tegen verkoop hardhout in Schiedam Nicola P. Jansen zou zelf yrouw willen zijn Vermiste man in Amstelveen gevonden Azevaat verhuist naar Benelux Workpark 'Stop gezeur, geef Schiphol andere naam' 'Brief woningbouwvereniging is onthutsend, ontstellend en a-sociaal' GSD verhuist toch naar het stadhuis k''m^WÊÊÊKaÊÊÊÊÊm Krat flessen als 'aas' gebruikt Keukenbrandje in woning Vernielers opgepakt Autokraker vast Auto over kop Jassen weg uit motorzaak Inbreker te vroeg gepakt Crossmotor in beslag genomen I Rotterdams Dagblad Maandag 15 maart 1993 DoorMariëtteOlsthoom Kyyindt het 'helemaal te gek', dat interview zojuist met de. VPRO- ratio. Een. ideetje van de 74-jarige Klaas Hobbelman, inwoner-van gaardingen. Gewoon een brief schrijven, zegt deze op zijn beurt. Met een uitnodiging voor de expositie van 'levenskunstenaar' Nicola P,-Jansen en de vraag: is dit niks voor jullie? «Nou, vanmiddag heb ik'ip antwoord gekregen:" - Klaas Hobbelman zit op zijn praatstoel, pantoffeltjes aan en een nieuwe coupe die speciaal: voor de gelegenheid is geknipt. Hij had in geen jaar een kapper gezien. „Mijn haar? Daar maken de vogeltjes nu nestjes van." Be exposerende kunstenaar uit Geldrop vindt 'de oude man echt gaaf. Meestal heeft hij het niet zo op met het publiek dat op exposi ties afkomt. Ze roept maar van 'oh en ah en. wat. prachtig'. Vaak neemt Nicola P. Jansen niet eens de moeite naar een opening van zijn. eigen werk te komen. Zaterdag was hij wel, heel relaxed, in de achtertuin van het muziek-informatie- en documentatiecentrum van Ton Stolk in Vlaardingen te vinden. In*88 zag hij Candy Duifer optreden in het voprprograrnma van Her man Brood, Hij vond haar meteen 'een te gek meisje'. Met zijn came ra schoot hij verschillende rolletjes vol met platen waarvan hij dacht 'Wauw te gek'. Thuisgekomen begon hij onder het genot van 'heftige muziek' te schilderen met als resultaat een reeks portretten van de saxofoniste. Zo legde hij een keur aan muzikale vrouwen vast op lin nen of op papier, met olieverf of potlood, Bekende, maar ook minder bekende. De expositie gaf hij de titel 'Girls in music' mee, waarmee hij onder andere in Amsterdam en Londen exposeerde. De komende drie weken, tot en met 4 april, hangt het werk in het centrum van Tob'Stolk aan de Westhavenkade 45. Van Deborah 'Blondy' Bany krijgt hij 'een rode waas' voor. ogen, te zien op de schilderden, die hij van' haar maakte. En Sade is 'zo smbpth', zegt hij. Goed ih alle genres. Haar grote mond bezorgt hem rillingen 'zo erotisch en zo mooi'. Toch is op een van zijn sterkste por treten van.de zangeres alleen haar achterhoofd te zien. Het is uitein delijk toch haar houding, dat hemelse dat het 'm doet, zegt hij. „Vo'or bepaalde dingen vind ik het jammer dat ik geen vrouw ben," z^'Nicóla P. Janseri, die'zichzelf het liefst als levenskunstenaar be titelt, „Ik vind vrouwen prettig in de omgang. Ik ga ook met ze om als vijóiaw. Zodoende werk ik veel met hen en kom ik ze vaak tegen." Vrouwen zijn volgens de kunstenaar ook een stuk exbibitionisti- schër dan mannen. Want wat poseren betreft gaan man'.cn niet zo snél voor hem uit de kleren als vrouwen, is zijn ervaring. Tenminste, als'èen vrouw eenmaal overtuigd is dat ze een mooi lichaam heeft. Dat hoeft voor hem niet perfect te zijn. Gerimpeld mag ook. Het gaat om wat het uitstraalt. „Een mens is gewoon mooi in elkaar geknut seld-." Om èen goed beeld te krijgen van het turbulente leven van de kun stenaar zou je uren uit kunnen trekken. In vogelvlucht ziet het er zo uit. Op negenjarige leeftijd verkoopt hij zijn eerste tekening. Van de Dom in Utrecht, de stad waar hij in 1944 werd geboren. Vanaf zijn veertiende leidt hij een schilderend zwerversbestaan door Europa. Tussen 1967 en 1980 is hij werkzaam in de autobranche, maar nadat hij zijn bedrijf in vlammen op ziet gaan, trekt hij een aantal jaren door Noord-Amerika en Europa. In hartje Londen werkt hij lange tijd in een atelier. Om autosportschilderijen te kunnen maken, wordt hij zelf autocoureur. Zijn erotische kunst gebruikt hij geregeld als ruilwaar om een race tc kunnen rijden. De laatste jaren laat hij zich inspireren door zijn muzikale vrouwen. „Eigenlijk ben ik een naaper.' zegt Nicola P. Jansen over zijn werk als kunstenaar. „Ik schilder wat ik zie et: meemaak.Mooie plaatjes van heftige emoties en mooie -vrouwen, waar de vlammen van over- niet afmaken, zegt hij;^ant als een heftige relatie is afgelopen dan is het gevoel ook wéér andérk"-->? Vlaardingen/Schiedam - De 22-jarige Miehei Breede- veld is weer terecht. De man is gevonden in Amstel veen. Hij ging donderdagmorgen van een gezinsver vangend tehuis in Schiedam per fiets naar een dag verblijf voor verstandelijk gehandicapten in de Broekpolder, maar kwam daar niet aan. Pas vrijdag avond werd hij door de politie in Amstelveen aange troffen in bosschages langs een drukke weg. Hij had zijn fiets bij zich en maakte een verwarde indruk. Vlaardingen - Avezaat BV, een groot staalverwer kend bedrijf uit Schiedam dat ook machines bouwt en schepen en kranen repareert, gaat zich vestigen op het Benelux Workpark aan de Vlaardingse zijde van rijksweg 19. Avezaat heeft circa tienduizend vierkante meter bedrijfsterrein gekocht van Bouw bedrijf van der Waal VOF, dat het Workpark exploi- teettfBij Avezaat werken momenteel ongeveer tach tig mensen. De verhuizing geschiedt in fasen. Waarschijnlijk al volgende maand wordt de eerste paal geslagen voor een grote bedrijfshal waarin de snij der ij wordt ge vestigd. Vermoedelijk een halfjaar later gaat de rest van Avezaat naar de nieuwe lokatie. Het bedrijf is nu gevestigd op vijf verschillende plaatsen in Schiedam. Als reden voor de verhuizing geeft direc teur L.A. Avezaat economische omstandigheden op. Een woordvoerder van Van der Waal schat dat ruim tweederde van het Benelux Workpark nu is uitgege ven. „Er zijn nog wat kavels, maar het schiet hard op," Schiedam - Doop Schiphol om in Amsterdam/Rot terdam Airport. Dan ben je voorgoed af van het ge zeur over de vraag of Rotterdam er een eigen vlieg veld op na moet houden. Want dat is nergens voor nodig. Tal van steden delen samen een vliegveld: Keuien en Bonn, Baltimore en Washington, Leeds en Bradford, om er maar een paar te noemen. Waar om, zouden Amsterdam en Rotterdam niet samen met' één luchthaven doen? Deze suggestie doet Theo B. Schoenmakers, redac teurvan het CDA-blad Facetten in het jongste num mervan zijn partijblad. Schoenmakers kent geen en kel overtuigend argument voor een eigen Rotter damse luchthaven. Zelfs als uitwijkmogelijkheid voor vluchten die - bijvoorbeeld door slecht weer- niet op Schiphol kunnen landen voldoet het niet, want Zestienhoven is te klein voor Jumbo's en Air bussen. Zestienhoven heeft ook weinig te bieden, meent Schoenmakers. „Relatief kleine vliegtuigen, weinig frequent, naar een handjevol bestemmingen. Schiphol geeft directe vluchten en een vrijwel einde loos aantal verbindingen met grote frequentie naar alle delen van de wereld." De Schiedamse CDA'er vindt dat het maar eens afgelopen moet zijn met de eeuwige discussie over wel of geen Zestienhoven. Rotterdam, herhaalt hij, ligt zo dicht bij Amsterdam dat één vliegveld voor beide steden voldoende is. En er is een uitstekende treinverbinding. Vlaardingen - De verdeling van de woonruimte in "Vlaardingen gaat definitef op de helling. De gemeenteraad heeft vrijdagavond besloten dat erin een federatie sa mengewerkt moet gaan worden met Patrimoniums Woningstich ting en de Woningbouwvereni ging Samenwerking '77. De nieuwe regeling houdt in dat mensen meer zelf de boer op moe ten voor nieuw onderdak. Ze wor den daarbij geholpen door een krant waarin de leegkomende wo ningen gemeld worden. Er komt een uitgebreide publiciteitscam pagne om het nieuwe systeem be kend te maken. Op verzoek van de SGP/GPV/ RPF-fractie wordt voorlopig nog wel een jaar het puntensysteem van de gemeente gehanteerd. In deze overgangsfase moeten men sen ook vertrouwd raken met de nieuwe verdeling. Dc PvdA-fraetie had nog wel twij fels bij de gang van zaken, maar tilde daar niet zwaar genoeg aan om de plannen te dwarsbomen. Het PvdA-raadslid Anny Attema kreeg gedaan dat bij de nieuwe verdeling overleg gevoerd gaat worden met bejaarden en gehan dicapten. Ze meende wel dat met het nieuwe systeem de bewoners erop vooruit gaan. Dat dacht Leny van Halteren- Schilder (VVD) ook. „Er zijn dui- zend woningzoekenden. Zo'n aantal vraagt om opschoning van de registratie." Zij voerde aan dat de gemeente nu niet achterover kan gaan leunen. „Want als het niet werkt zal het klachten gaan regenen (Er komt een klachten commissie met een onafhankelij ke voorzitter)," Leny Verhart (D66) vroeg nog aandacht voor de gezinnen met kinderen die niet snel geholpen worden. „Dan worden de kinde ren ouder en de kans kleiner dat men in aanmerking komt voor een vrije woning. Daarnaast moe tende huurders die geen beschik bare woning achterlaten, omdat die van particuliere verhuurders is, in de gaten worden gehouden." CDA'er Jan Jumelet noemde het heel positief dat de overheid 'een stukje' terugtreedt. Remi Poppe (SP) probeerde met amendemen ten nog een aantal zaken te rege len. Hij kreeg tegengeworpen dat hij dat in de betreffende raads commissies had moeten probe ren. Wethouder Aart Kool (Volkshuis vesting) kondigde aan dat nu het bureau 'opgetuigd' zal worden dat het verdelingswerk moet gaan doen. „Het is juist dat nog niet al les geregeld is, maar we gaan al werkende maar beginnen." De wethouder, zei het jammer te vinden dat er niet met één loket gewerkt kan gaan worden. „In de onderhandelingen hebben we dat niet zover kunnen krijgen. Maar laten we eerst maar eens kijken hoe de zaak gaat draaien." Door Careï van der Velden Schiedam - De gespannen verhouding tussen wethouder Adri Reijnhout en de Woningbouwvereniging Schiedam (WBS) heeft een nieuw, ijzig dieptepunt bereikt. De wethouder is woest over de brief die de WBS aan de bewoners van het zuide lijk deel van de Gorzen heeft gestuurd. Veel bewoners lazen in het schrijven dat hun woning wordt gesloopt. „Dat is een regel rechte schande. Het is afschuwelijk hoe die dub met haar huur ders omgaat." De brief heeft de Gorzen in rep en roer gebracht. „Ik heb al verschil lende huilende bewoners aan de lijn gehad," zegt de wethouder. „Ik vind het onthutsend, ontstel lend en a-sociaal. De mensen wor den er overspannen van. We pra ten hier over een wijk met een unieke sociale structuur. Het na buurschap staat hier hoog aange schreven. De woningbouwvereni ging wil dat aantasten." De bewoners werden donderdag op de hoogte gebracht van de nota Betrokkenheid Met Kwaliteit, waarvan een deel van de inhoud reeds enige tijd eerder uitlekte in het Rotterdams Dagblad. Het plan behelst de aanpak van 468 woningen in het gebied tussen de Nieuwe Maasstraat en de Haven- dijk. De WBS wil 160 huizen slo pen. 103 Woningen worden gere noveerd. De resterende 190 hui zen krijgen in het plan van de WBS een kleine onderhouds beurt. Inhoudelijk wil de wethouder, die zelf in dit deel van de Gorzen op groeide, eigenlijk nog niet op de plannen reageren. In eerste insta- tie dienen de plannen te worden besproken in het projectteam. Naast de WBS hebben onder an dere de gemeente en de Bewo nersvereniging Schiedam-Zuid zitting in dit lichaam. Het advies van het projectteam legt in de be sluitvorming doorgaans veel ge wicht in de schaal. Toch vindt Reijnhout niet dat hij voor zijn beurt praat. „Het gaat mij nu in eerste instantie om de procedurele kant van de zaak. De bewoners worden met dit plan overvallen op een moment dat het nog niet eens met de gemeente besproken is. Ook andere belang hebbenden hebben hun zegje niet kunnen doen. Dergelijke ingrij pen vereisen een veel zorgvuldi ger begeleiding." Verbaasd Chef stadsvernieuwing Jules Peppelaar deelt de mening van Reijnhout. „Op ambtelijk niveau is unaniem verbaasd gereageerd op deze aanpak van de woning bouwvereniging. „Met dergelijke ingrijpende zaken kun je bewo ners niet overvallen. De WBS kan een voorbeeld nemen aan de wij ze waarop de gemeente de stads vernieuwing in Nieuwland bege leidt. „Daar is langdurig in het open baar gediscussieerd over de toe komst van de wijk. Toen sloop voor bepaalde blokken ter sprake kwam, hebben we bewoners uit genodigd voor een bijeenkomst. Naast een aantal ambtenaren was er sociale hulp aanwezig om de plannen toé te lichten. Dat is wat anders dan Zomaar een onbespro ken plan op de deurmat depone ren." Het bestuur van de bewonersver- eniging deelt de woede van wet houder Reijnhout. „De WBS gaat als een olifant door een porcelein- kast," zegt coördinator André Marbus van de BVSZ. „Dergelij ke plannen horen eerst te worden besproken in het projectteam. De WBS houdt zich niet aan de af spraken. Ik denk dat het tijd wordt het overleg met de WBS op te schorten." Marbus voorspelt een fel verzet tegen de sloopplannen. „Kort ge leden hebben we een enquête ge houden in de bedreigde buurt ge houden. Meer dan negentig pro cent van de bewoners is tevreden over de woning- en woonomge ving. Wij stellen ons vierkant ach ter hen op." Vlaardingen Het CDA in Vlaar dingen heeft een vexgeefse po ging gedaan de verhuizing van de Gemeentelijke Sociale Dienst .(GSD) haar het stadhuis aan het Westnieuwland tegen te houden. De confessionelen vinden de ver huizing te duur. De verplaatsing van de GSD maakt onderdeel uit van de totale reorganisatie van het ambtena renapparaat. Organisatorisch is die nu rond, maar de huisvesting moest nog worden aangepast. Die blijkt 1,1 mihoen gulden duurder te zijn dan de raad steeds is voor gehouden. De CDA-fractie betoogde vrijdag avond in de gemeenteraad bij monde van Klaas van Netten zich „voor de mal gehouden" te voe len. „Er zijn grote inschattngsfou- ten gemaakt," betoogde hij. Van Netten bracht naar voren dat Vlaardingen voor nieuwe bezuini gingen staat door maatregelen van het Rijk. Hij noemde een ge tal van vijf miljoen gulden. „Het is onverantwoord nu zoveel geld uit te geven en de burger straks om soberheid te vragen. Dat noopt tot voorzichtigheid," aldus het CDA-raadslid. „Niet verhui zen van de sociale dienst bete kent een besparing van 580.000 gulden." Dat bestreed Leo ten Have (PvdA) niet. Maar volgens hem valt het met de kosten mee als die over een aantal jaren worden gespreid. „Het collegeplan voor de herinde ling van de diensten is al sober. Ook bij ons is soberheid troef. Het is alleen verwarrend omdat het college de zaken bedrijfsecono misch niet goed voorstelt. Zo moeten bijvoorbeeld de kosten voor automatisering apart wor den bezien. Die zouden toch moe ten worden gemaakt, los van de reorganisatie." Steun kreeg het college ook van de oppositiepartij WD. Fractie leider Bram Zonne: „Een veran derende maatschappij leidt ook tot een verantwoorde aanpassing van het gemeentelijk apparaat dat de burger moet bedienen. Wij hebben altijd geweten dat zoiets geld kost," Hij wees nog op de ge volgen die het niet verhuizen van de GSD zou hebben voor de overi ge diensten. D66 diende een motie in om de re organisatiekosten sneller terug te verdienen. Die motie werd aange houden. Amendementen van CDA en SGP/GPV/RPF om de GSD-verhuizing te schrappen dan wel uit te stellen haalden het niet. Toen had wethouder John Rans- huijsen (Financiën) al tegenge sproken dat er sprake zou zijn ge weest van haastwerk. Hij gaf toe dat er bij de kosten 'inschattings fouten' zijn gemaakt. „Maar als je 220 van de achthonderd ambtena ren vraagt ander werk te gaan doen, moet je ze ook goed huis vesten," aldus de wethouder. In de buurt van NS-station Schiedam/Rotterdam-West werden vrijdagavond twee in Rotterdam gestolen auto's aangetroffen. De wagens waren behoorlijk beschadigd, vermoedelijk omdat ze langs de spoorbaan naar hetterrein van de afvalverwerker VAM waren gereden. De auto's werden later opgehaald door een Rotterdamse takelbed rijf. Het gaat om twee Opeis, het favoriete merk van au todieven. Mogelijk zijn de wagens gebruikt bij een overval. De Rotterdamse politie zoekt de zaak verder uit. Foto Roei Dijkstra Maassluis - Wethouder Jan Storm is aan zijn slotoffensief be gonnen tegen de bouw van het transportcentrum in de Oude Campspolder-Zuid in Maasland. Morgen beslist de Eerste Kamer over een wijziging van de Recon structiewet Midden-Delfland, die de vestiging van het distributie centrum voor de Westlandse tuin bouw op de groene strook naast de Steendijkpolder mogelijk moet maken. Maassluis verzet zich fel tegen een distributiecentrum op deze plek omdat de gemeente het on aanvaardbaar vindt dat een deel van de bij wet beschermde groene zone tussen de Waterweg-steden en Delft voor de ladende en los sende vrachtwagens uit het West- land wordt opgeofferd. Gevreesd wordt voor stank- en ge luidsoverlast voor de bewoners van de nabijgelegen Steendijk polder. Ook visueel verwacht men een enorme verslechtering. In plaats van op een grazige, groe ne weide kijken Maassluizers in de toekomst uit op een tien meter hoge muur, die een industrieel complex omzoomt. Maassluis ziet liever dat het transportcentrum wordt gesitu eerd in de Oranjebuitenpolder, een paar kilometer westelijk van de bebouwde kom. In de visie van Maassluis kan de aanleg van het distributiecentrum worden ge combineerd met de aanleg van een Oranjetunnei, Milieutech nisch en planologisch is dit vol gens Storm een veel betere oplos sing. De gemeente Maasland en de pro vincie Zuid-Holland willen echter de vestiging van het Transport centrum op de grens van Maas sluis doorzetten. De Tweede Ka mer heeft inmiddels ingestemd met de noodzakelijke wetswijzi ging. De laatste hoop van Maas sluis is nu gevestigd op de leden van de Eerste Kamer. Zij kunnen het Transportcentrum nog blok keren door tegen de voorgestelde inperking van dc beschermde zo ne te stemmen. „We proberen de senatoren voor een historische fout te behoe den," zegt Jan Storm, die inmid dels D66-senator Edo Spier in Maassluis heeft rondgeleid. „Bin nen de Rijnmondgemeenten is juist afgesproken dat er naast de economische ontwikkeling vee! aandacht moet zijn voor het mi lieubeleid. Er is een ecologische zone ontworpen die van Hoek van Holland via Maassluis het Mid- den-Delflandgebied in loopt. Het transportcentrum wordt een bru te onderbreking van dit groene lint." Ook andere wethouders en raads leden lobbyen inmiddels bij par tijgenoten op het Binnenhof. „Enige hoop hebben we nog wel." zegt Jan Storm. „In de Tweede Kamer werd minister Alders ge steund, maar hij kreeg de gele kaart van zijn partijgenoten van de PvdA. Als er nu wordt getornd aan de grenzen van Midden-Delf land, voorspel ik dat de volgende bedreiging er ai weer aankomt. De glastumders uit het Wcstland wiilen graag in deze richting uit breiden." Storm heeft het idee dat de sena toren door de lobby uit het West- land op het verkeerde been wor den gezet. „Er wordt gezegd dat het in zo'n laat stadium geen goe de zaak is om de ontwikkeling nog tegen te houden. Vooral omdat de gemeente Maasland en de provincie Zuid-Holland het plan steunen. De gemeente Maas land ging echter slechts onder zware druk van hogeraf en met één stem verschil met de ontwik keling akkoord. Met die steun valt het dus wel mee." Schiedam - Milieudefensie Schiedam presenteert morgen in natuurcentrum De Boshoek de actie 'Hart voor Hout'. Deze lan delijke actie, die Milieudefensie samen met onder andere de No- vib organiseert, moet er toe leiden dat in navolging van het rege ringsstandpunt in 1995 geen tro pisch hardhout meer wordt ver kocht. De Schiedamse afdeling van Mi lieudefensie wil bij de groothan del, doe-het-zelf-zaken en hout handelaren die tropisch hardhout verkopen op ludieke wijze gaan protesteren. Met de grootste ver kopers van de omstreden hout soort in Schiedam heeft Milieude fensie al gesprekken gevoerd. Zaterdag 20 maart gaan de actie voerders in een karavaan van fiet sen bij drie bedrijven langs om een petitie te overhandigen. Daarin kunnen de bedrijven hun medewerking getuigen om de verkoop van tropisch hardhout tc verminderen. Ze ontvangen te vens een stappenplan waarin staat aangegeven hoe ze dat kun nen bewerkstelligen. De actie gaat morgenavond om acht uur officieel van start. Dan wordt in De Boshoek aan het Bachplein door Milieudefensie uitleg gegeven over het probleem van de tropische regenwouden waarvan nog steeds bossen ter grootte van duizenden voetbal velden worden gekapt, welke al ternatieve houtsoorten gebruikt kunnen worden en op welke ma nier Milieudefensie de alternatie ven wil promoten. Belangstellenden die meer te we ten willen komen over de actie of er aan willen deelnemen, kunnen de avond gratis bijwonen. Schiedam - Twee minderjarige knapen uit Schiedam hebben za terdagmiddag tevergeefs een nieuwe truc uitgeprobeerd om in een supermarkt aan het Broers- veld aan geld te komen. Ze had den een krat met lege flessen op de kop getikt en gingen daarmee naar het apparaat waar lege fles sen moeten worden ingeleverd. Ze zetten de krat keurig in het ap paraat, maar haalden de flessen weer snel terug nadat het elee- trisch oog was gepasseerd. Dat kon omdat een van de jongens de krat achterna was gekropen. Vlaardingen - In een woning aan de Markgraaflaan te Vlaardingen is zaterdagnacht rond half twaalf een brandje in de keuken uitge broken. Oververhitting van een pan met frituurvet was de oor zaak. De brandweer bluste het vuur en de bewoners vonden tij delijk elders onderdak. Vlaardingen/Schiedam - Zowel in! Vlaardingen als in Schiedam zijn. dit weekeinde vernielers opge-; pakt. Een 18-jarige Vlaardinger is vannacht rond kwartover twee in De Loper aangehouden nadat hij een vuilnisbak had vernield. Vrij dagnacht werd nog een 23-jarige Vlaardinger opgepakt. Hij had een tegel door een ruit van een schoonheidssalon aan de Hoogs traat gegooid. In Schiedam wer den twee jongens van achttien en negentien jaar gepakt bij het NS- station Nieuwland omdat ze prul lenbakken vernielden. Schiedam/Vlaardmgen - In Schiedam is gistermiddag rond vijf uur een 22-jarige Schiedam mer opgepakt omdat hij een auto had opengebroken aan de Burge meester Knappertlaan. Een ande re kraker, op de Appelmarkt, wist zondagmorgen te ontkomen. Hij werd achternagezeten door een, burger, Vervolgens 'ook beetge pakt, maar kon zich weerloswors- tel en en ontsnappen. In Schiedam en Vlaardingen zijn dit weekeinde weer talloze auto's opengebroken, meestal voor ra dio's. In de Lange Nieuwstraat en Westvest te Schiedam verdwenen flinke hoeveelheden gereedschap uit auto's. Schiedam - Op Rijksweg 20, ter hoogte van Schiedam, is zater dagnacht een vrouw met haar au to over de kop gegaan. Ze raakte, rijdend in de richting van Vlaar dingen, de macht over het stuur kwijt. Onduidelijk is hoe dit heeft kunnen gebeuren. Schiedam,Vlaardingen - Uit een motorzaak aan de Hoogstraat in Schiedam zijn dit weekeinde twintig jassen gestolen. Dat kon gebeuren omdat met een tegel de ruit van de winkel kapot was ge gooid. Gestolen werd er ook in een grill- room aan de Singel. Daar verdwe nen bij een inbraak enkele hon derden guldens uit een gokkast. Een fax en een antwoordapparaat verdwenen uit een bedrijf aan de Lange Nieuwstraat. Dat bedrijf is de laatste weken al meerdere ma len door inbrekers bezocht. In Vlaardingen is ingebroken in een restaurant aan de Fransen straat. De inbraak werd gister morgen ontdekt. Schiedam - De Schiedamse poli tic heeft in de nacht van zaterdag op zondag net iets te vroeg een man aangehouden die verdacht werd van inbraken. Hij was in de Vlasakker gesignaleerd terwijl hij zich verdacht op hield. Bij zijn aanhouding had hij een schroe- vedraaier en plastic zakken bij zich, normaal dc voste uitrusting van inbrekers. Vlaardingen - Een 21-jarige Vlaar dinger is zaterdagmiddag zijn crossmotor aan de politie kwijtge raakt na gevaarlek gedrag op de Ary Koplaan. De man had geen rijbewijs, helm en kentekenplaat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1