Waterweg 9 Schade woningen na slaan dijkwand Voortgang songfestival gered door sponsors Bewoners onderzoeken wie aansprakelijk is voor schade Sloop bij woonwagenkamp gestaakt Rijnmondkoor zingt sterren van hemel Weer onderhoudsdag in 'volksbos' Lickebaert Maassluis kan 'Koffie na de dood' niet verbieden Gouden eremedaille voor administrateur Van Zelm Vaart achter verdere opknap 's-Herenstraat 2 r swvKtz Lissy Muller: 'Paarden gezond' e Lijnbaan Thurston WE HEBBEN WEER NIEUWE LAKENS Brandweer blust radio en kelder School onder water gezet Tas geroofd uit mandje Auto's slecht afgesloten Knokpartij bij Asvion Inbraak SMC Luchtbuks afgepakt Schoorsteen brandt Schietpartij Villastraat Met 126 km door de stad Rotterdams Dagblad Maandag 22 maart 1993 Vlaardingen - De tweede onderhoudsdag voor het zo genoemde volksbos in het Uekebaertgebied tussen Vlaardingen en Maassluis is voor komende zaterdag gepland. De werkzaamheden beginnen 's morgens half elf. Men wordt verzocht zelf een schop mee te nemen. Zoals bekend zijn er op deze plek door voornamelijk: Vlaardingers en Maassluizers eind vorig jaar onge veer zestienduizend bomen geplant uit protest tegen de piannen van de provincie voor de realisering van een afvalbcrging. Door het mooie weer van de laatste weken zijn de bomen langzaam al ietwat gaan uitgroeien, zodat dit de laatste kans is om eventueel nog bomen te vér- plaatsen. Dit is misschien nodig omdat in opdracht van het rt ireatieschap onderhoud gepleegd moet gaan worden aan onder meer de sloten bij het ter rein, zo kondigt de Initiatiefgroep tegen Afvalber- ging aan. Dat betekent dat er iets meer ruimte langs de slootkanten vrij moet komen zodat de draglines de ruimte hebben om te opereren. Komende woensdag zal de Initiatiefgroep tegen Af- valberging bij het recreatieschap een alternatief on derhoudsplan op tafel leggen. Daarbij zal men zich sterk maken voor een dusdanig periodiek onder houd dat alle bomen de ruimte krijgen om verder te groeien. In april volgt nog een grote voorlichtingsavond waar op naast het onderhoudsplan de gehele stand van za ken rond de voorgenomen stortplannen en de acties daartegen aan de orde komen. De actiegroep kondigt aan dat over deze avond nog nadere informatie zal volgen. Maassluis - Het gemeentebestuur van Maassluis kan reclames als 'Is er koffie na de dood?', die op abri's in de gemeente was aangebracht, niet verbie den. Het contract met NV Airecon, exploitant van de abri's, biedt daarvoor geen mogelijkheid. Wel wil de gemeente in de contacten met de exploi tant aandacht vragen voor het feit dat genoemde re clame-uiting bij veel mensen met christelijke achter grond in het verkeerde keelgat is geschoten. De ver wachting is dat er met deze bezwaren rekening zal worden gehouden, temeer ook daar de Stichting Re clame Code de bewuste reclame-uiting inmiddels ne gatief heeft beoordeeld. Dit antwoorden burgemeester en wethouders van Maassluis schriftelijk op een brief, waarin de RPF/ SGP de bezwaren tegen de leus onder de aandacht van het college bracht en vroeg of het college bereid was te bevorderen dat de voor plaatsting verantwoor delijke persoon of organisatie opgedragen wordt de reclame te verwijderen. Het college voert aan dat dat laatste niet mogelijk is, omdat ten tijde van het aanbrengen van de reclame de gewraakte uiting in overeenstemming was met de geldende Nederlandse Code voor het Reclamewe zen, een van de punten in het contract van de ge meente met de NV Airecon. Ook de Algemene Politie Verordening biedt volgens het college geen moge lijkheden. omdat er geen signalen zijn van versto ring van de openbare orde. De leus 'Is er koffie na de dood?' wekt volgens de RPF/SGP bij veel mensen ergernis. Bovendien, luid de het bezwaar, vertoont deze leus voor het christelij ke deel van de samenleving het karakter van min achting ten aanzien van hetgeen de Bijbel hen over het ontstaan en de ernst van de dood zegt. Vlaardingen - De Vlaardinger Jan van Zelm heeft vrijdagmiddag uit handen van wethouder Van Ar- denne-van der Hoeven de gouden eremedaille ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau opgespeld gekregen. Hij kreeg de koninklijke onderscheiding ais beloning voor de veertig jaar die hij in overheids dienst werkzaam is geweest. De 58-jarige Van Zelm die vrijwillig -=t de VUT gaat, trad in 1953 in dienst bij de gemeentelijke reini gingsdienst en was belast met secretariaatswerk zaamheden. In de loop der jaren werkte Van Zelm zich met ondermeer het volgen van diverse studies op tot hoofd van de erfpachtadministratie. Deze af deling werd door hem in een halfjaar tijd volledig geautomatiseerd. Ook in zijn vrije tijd zat Jan van Zelm niet stil. Ruim 32 jaar heeft hij zich ingezet voor 'zijn' voetbalver eniging HVO en verwierf als voorzitter, de functie die hij zeventien jaar vervulde, de nodige bekend heid in de Vlaardingse sportkringen. Naar aanlei ding van zijn werkzaamheden voor de club werd hij benoemd tot lid van verdienste. De i minklijke onderscheiding werd hem vrijdag middag in het bedrijfsrestaurant van het stadhuis overhandigd, waarna een afscheidsreceptie volgde. Maasland - Het gemeentebestuur van Maasland zet vaart achter de tweede fase van de reconstructie van de 's-Herenstraat. Aanvankelijk zou het plan over meerdere jaren worden uitgevoerd. Thans is het de bedoeling dat de tweede fase nog dit jaar plaats vindt. De eerste fase. tussen de ophaalbrug bij de slager en de Stationsstraat Is inmiddels geheel voltooid. De re constructie omvatte de verbetering van het wegdek, de aanleg van een trottoir, het vernieuwen van de bomen langs de waterkant en het aanbrengen van een sierverlichting. Ook de riolering is vernieuwd en aangepast Fase twee ligt tussen de Stationsstraat en het eind van de 's-Herenstraat bij het begin van de Molenweg. De werkzaamheden zijn grotendeels dezelfde als bij fase één. De riolering wordt het eerst aangepakt. En kele nog op andere wijze lozende woningen worden meteen aan gesloten. Met de reconstructie van de tweede fase is een be drag gemoeid van 335.000 gulden. Dat Maasland het plan naar voren heeft gehaald, komt omdai het weg vallen van de pot voor stads- en dorpsvernieuwing wordt gevreesd. De regering overweegt dit geld in overgrote mate te herverdelen over de drie grote ste den. Reden voor Maasland om de voor 1995 geplande tweede fase nu al uit te voeren. Het reconstructieplan wordt is al aar. de gemeente raad doorgelegd. Recentelijk heeft de PTT verzocht om de kabels in de 's-Herenstraat te mogen vervan gen. Deze werkzaamheden kunnen gelijktijdig met de reconstructie worden uitgevoerd. Door Sar.der Sonnemans Schiedam De bewoners van de nieuwbouw-appartementen aan de Fabristraat in Schiedam hebben de handen ineengesla gen om uit te zoekenwie aansprakelijk kan worden gesteld voor de scheuren die zijn ontstaan in de buitenmuren van hun wo ningen. Ze beweien dat de schade is opgetreden tijdens het slaan van een damwand die nodig is voor de bouw van nieuwe woningen bij hen aan de overkant. Daarom achten ze het niet uitgesloten dat de gemeente verantwoordelijk is voor de scha de. Schiedam zegt echter dat de scheuren er al langer gezeten moeten hebben. De bewoners hebben verbaasd ge reageerd op de werkzaamheden waarmee eerder deze maand bij hen voor de deur werd begonnen. Op een informatie-avond werden ze op de hoogte gesteld waarom de damwand er moest komen. Verdere informatie bleef echter achterwege. „We zouden een verslag van de informatiebijeenkomst krijgen maar dat hebben we nooit ontvan gen," zegt bewoonster E. Harteveld. „Op 11 maart kregen we een brief waarin werd gemeld dat met de werkzaamheden be gonnen zou worden. Maar toen was men al volop bezig. Door de trillingen waarmee de wand ge plaatst werd, stonden de huizen gewoon te schudden. Het leek wel een aardbeving. We vragen ons af hoe dat straks moet als er wordt geheid Overigens hebben de ou dere woningen aan de andere kant van de straat ook schade op gelopen." De eigenaren van de bijna twee jaar geleden opgeleverde apparte menten gaan uitzoeken wie voor de schade op moet draaien. De ge meente of de bouwer, de firma Bontebal. PA. Maas, woorvoerder van de gezamenlijke bewoners, is er van overtuigd dat de scheuren zijn ontstaan tijdens de recente werkzaamheden. „De gemeente beweert echter het tegendeel," zegt hij. „Ik heb ge sproken met de uitvoerder en die onderschrijft dat. Daarom heeft de Bewonersvereniging Schicdam-West de uitvoerder uit genodigd om hem de bewoners te laten vertellen dat die mening ge handhaafd blijft of dat hij terug komt op 2ijn woorden. Tot op he den wast de gemeente haar han den in onschuld. Ors is verteld dat we bij een ander aan moeten kloppen. We gaan nu onderzoe ken op welke wijze we de ge meente aansprakelijk moeten stellen." Foto-opnamen De gemeentevoorlichter van de dienst Gemeentewerken beves tigt dat de gemeente van mening is dat de scheuren niet het gevolg van de werkzaamheden zijn. Fo to-opnamen van de betreffende percelen hebben dat volgens de gemeente uitgewezen. „De nieuwbouwwoningen zijn op pa len gebouwd dus zou het in prin cipe niet mogen dat er door de trillingen scheuren in de buiten muren optreden. Toch is de ge meente," vult hij aan, „de enige die aansprakelijk gesteld kan worden. Indien dat gebeurt, wordt er door een onafhankelijke instantie een onderzoek ver richt." Omdat de bewoners het idee heb ben dat het karwei nvrt rasse schreden vordert, willen ze op zeer korte termijn tot actie over gaan. Het liefst willen zc dat ze meer zicht op de zaak hebben voordat er met heien wordt be gonnen. Wanneer bij hen aan de overkant de eerste paal de grond ingaat, is nog niet bekend. Vlaardingen - Volgend jaar keert het Vlaardings Songfestival voor de vijfde keer terug op de plan ken van de Stadsgehoorzaal. De lustrumviering krijgt weliswaar een andere formule, maar wordt niet minder omvangrijk. Spon sors maken de voortgang moge lijk, want het festival kan zich fi nancieel niet bedruipen. Directeur Marten Putman zei dit zaterdagavond tijdens de finale tot het teleurstellende aantal (nog geen 250) toeschouwers. Zelfs de komst van Anita Meijer veroor zaakte geen run op de kassa. Put man: „Onbegrijpelijk. De formule van het songfestival is prima. Pu bliciteit was er volop en over de kwaliteit van de finalisten valt niet te twisten. Waaraan ligt het nou, dat de mensen toch niet ko men?" vroeg hij zich publiekelijk af. Het festival trok inderdaad wei nig bezoekers (totaal ongeveer zeshonderd), maar de sfeer was er niet minder gezellig door. „De thuisblijvers zijn de verliezers. Zij hebben een geweldige avond gemist," zei ook het jury-iiv. Jack van der Lee na afloop. De direc teur van de Prime-Time-Studio in Rotterdam was overigens best content met de close-harmonie- groep Split 5, die de vierde editie van het festival op haar naam schreef. In zijn studio mag de groep als beloning een opname komen maken. Dolgelukkig namen Astrid van Mastrigt, Frances de Braak, Inge Sarink, Brend van de Wetering en Kees de Hek ook de beker, bloe men en de onderling te verdelen tiendaagse reis naar Schotland in ontvangst van loco-burgemeester John Ranshuijsen. Hij compli menteerde hen met de voortreffe lijke vertolking van de overbe kende song 'Route 66', welke spe ciaal voor de groep is gearran geerd. Speculaties Maar toen waren van inspanning a! heel wat zweetdruppels wegge- -a vrtj Wethouder John Ranshuijsen overhandigt de eerste prijs aan de winnendegroep Split 5. Foto Eiten den Ouden/Roel Dijkstra wist en in de wandelgang volop speculaties gehoord over de mo gelijke einduitslag. Split 5 ver gaarde net één puntje (130,5) meer dan de als gedoodverfde winnares te boek staande Alber- tina Vergouwen uit het Zeeuwse Wemeidinge. De 28-jarige huis vrouwen moeder van een 4-jarige dochter werd tweede en kreeg naast een beker ook een sound- mixmachine mee naar huis. „Dit was mijn laatste songfesti val," verklaarde ze na afloop. „Ik heb het tegenwoordig veel te druk met optreden in binnen- en buitenland en, niet te vergeten, met mijn kind. Voor het Vlaar dings Songfestival heb ik nog een uitzondering gemaakt. Overal was mij verteld dat de organisatie en de sfeer er steeds uitstekend zijn. Geen haat en nijd of rivali teit. maar gewoon lekker samen bezig zijn. Die voorspelling is uit gekomen. Voor geen goud had ik dit evenement willen missen. Ik heb waardering en complimenten voor de organisatie e' vooral de deskundige jury. Dat neb ik wel eens anders meegemaakt." Albertina ontving ook de Omroep Vlaardingen-trofee. Ze is er deze week de weekartiest en dus regel matig te beluisteren. De aan moedigingsprijs van de Stadsge hoorzaal pronkt nu bij het trio Los Sombreros (zanger Miquel Cor- cho uit Maassluis en de gitaristen Rüud Stoop en Egbert de Vries uit Delft en Rotterdam). Op hart verwarmende en blijmoedige wij ze bracht de groep puur Spaans repertoire. Marten Putman, die de prijs uitreikte, schoof tegelijk een contract voor twee optredens onder de neus van het verbaasde trio. In de eindrangschikking neemt Los Sombreros de derde plaats in. Het Duo Holland (Tineke en Ro nald Nab) uit Rotterdam legde be slag op de vierde plaats. Brood bakker Ben van den Berg werd vijfde en de rechtenstudent Clif ford James moest genoegen ne men met de zesde plaats. Tot hun verbazing stelden de twee Schiedammers vast dat ze al elf jaar by elkaar in de buurt wonen, maar van eikaars bestaan niets af wisten. Playback De 11-jarige Sabrina de Garde sloot aan het begin van de show- het jaarlijkse mini-playbackfasti- vai winnend af. Het meisje uit de Oostwijk in Vlaardingen bekoor de de zaal met een voortreffelijke act van Vera Mann's 'Heel alleen'. Peter Groen (Marco Borsalo), Mi chael Maduro (Michael Jackson), Keven Brouwer (Peter Koele wijn) Angelique Mahieu (Diana Ross) en Marco Brouwer (Gordon) leg den beslaag op de plaatsen 2 tot en met 6. Een duidelijk ontroerde presentatrice Rita Young, die sa men met haar echtgenoot Jan de drijvende kracht achter het festi val is, kreeg tot slot complimen ten over zich heen van jury-voor zitter Rein Wolters. „Volgend jaar doe ik graag weer mee in deze pri ma organisatie. Jij bent de 'moe der' van het Vlaardings Songfesti val." Daar was iedereen het mee eens, bleek uit de staande ovatie en de spontaan aanzwellende sa menzang van de finalisten. De thuisblijvers hebben inderdaad veel leuks gemist. Hoek van Holland - Lissv Muller uit Hoek van Holland is het meer dan zat. Haar paard, de 23-jarige Abdoel, krijgt meer voedsel dan goed voor hem is en toch wordt haar verweten dat ze de viervoe ter niet goed verzorgt. Een maand nadat haar paard op een foto in deze krant stond, krijgt ze nog steeds telefoontjes van mensen die haar een dieren beul noemen. De foto werd des tijds gemaakt omdat de twee paarden op het weilandje op de hoek van de Duinweg en de Strandweg volgens passanten verwaarloosd zouden worden. „En dat is nou juist niet het ge val," zegt Lissy Muller. „Ik heb Abdoel al dertien jaar, hnud van hem en zorg goed voor hem. Hij krijgt twee keer per dag te eten en te drinken." Dat de paarden vaker ziek zijn dan normaal geeft Lissy volmon dig toe. „Maar," zegt ze getergd, „dat komt door mensen die het nodig vinden allerlei voedsel over de afrastering te gooien, met het plastic of het papier er nog om heen. De paarden eten het op en worden ziek omdat hun maag daar met tegen kan. Men moest eens weten wat het mij aan reke ningen van de dierenarts heeft gekost. De paarden zijn gezond. Zo lang ze maar niet door ieder een worden gevoederd." Lijnbaan 87 Tel. 010 - 4331246A Westersingel 20 Tel 010 - 436 3719 Schiedam - De gemeente Schiedam heeft vrijdag de sloop werkzaamheden bij het woonwa- - genkamp aan de Sehiekade ge staakt. Beleidsmedewerker G. Mulder van de afdeling Maat schappelijke Aangelegenheden besloot hiertoe na hevig protest van de kampbewoners. In overleg met de bewoners be gon de gemeente vorige week met de verhuizing van vijftien woon wagens naar de nieuwbouwwijk Spaland. De operatie verliep zon der problemen totdat vrijdagoch tend een aantal leegstaande schu ren tegen de vlakte ging en een deel van de geasfalteerde bestra ting werd weggeboord. De overge bleven bewoners protesteerden tegen het slopen omdat hierover een andere afspraak zou bestaan met de gemeente. „Ons was toegezegd dat de sloop werkzaamheden pas volgende week zouden beginnen. Daar heeft de gemeente zich niet aan gehouden," aldus opbouwwerker J. Gaudelius. Volgens hem heb ben de verhuisde bewoners hier door niet de tijd gekregen om hun laatste spullen weg te halen. „En het zou hier netjes achtergelaten woorden, maar ze hebben er een puinhoop van gemaakt. Het is als of hier een bom is ontploft." Beleidsmedewerker Mulder ont- Bewoners van het woonwagenkamp aan de Sehiekade bekijken de schade die aan de verlaten plaatsen is aangericht. 'Het is als of een bom is ontploft.' Foto Roel Dijkstra kent een afspraak te hebben ge maakt over de sloopdatum. „We hebben wel beloofd dat we de rommel zouden opruimen en dat zullen we ook doen." Geschrok ken van de 'nogal heftige' protes ten heeft hij opdracht gegeven de sloopwerkzaamheden te stoppen. „Het leek me het beste de kwestie even te laten rusten," zegt hij. „Binnen twee weken gaan we rond de tafel zitten en zullen we proberen verdere afspraken te maken. "Tegen de ontruiming van het terrein langs de Sehieka de, dat de bewoners al tientallen jaren in gebruik hebben, bestond aanvankelijk verzet. Voordat met de verhuizing kon worden begon nen, moest onder meer overeen stemming worden bereikt over een verhuiskostenregeling. Vlaardingen - Ruim duizend be zoekers hebben zaterdagavond in de Grote Kerk genoten van de uit voering van de Mattheus Passion door het Gemengd Rijnmondkoor Vlaardingen. De muzikale vertol king van de lijdensgeschiedenis van Christus kreeg louter lovende kritieken. „Wederom een ingrij pend muzikaal evenement. Bril jant," was een Sebiedamse toe hoorder vol lof over het koor dat werd begeleid door het 38 muzi kanten tellende Randstelijke Be geleidingsorkest uit Delft en het Maasstedelijk Jongenskoor als gast had. Het succes mag er zijn, maar het wordt voor het Rijn mondkoor steeds moeilijker om de Mattheus Passion op te voeren. Sinds de subsidiekraan is dicht gedraaid, is het een hele klus om het 20.000 gulden kostende optre den te kunnen bekostigen. Daar om is het koorbestuur op zoek naar sponsors en hebben er zich vier bereid verklaard voor het tweejaarlijkse evenement een fi nanciële bijdrage te leveren. „De opvoering van de Mattheus Pas sion is een traditie die bijna veer tig jaar bestaat," vertelt Mies den Hartog, secretaresse van het Rijn- mondkoor-bestuur. „Het zou zon de zijn als daar een einde aan zou komen. We zijn dus afhankelijk van de sponsors. Die krijgen ab soluut waar voor hun geld want ze worden uitgenodigd om de uit voering bij te wonen. Zodoende kunnen we hen bewijzen dat hun geld goed wordt besteed." Maassluis - De Maassluise brandweer is gisteren tweemaal uitgerukt. Rond het middaguur moest een spontaan ontstaan brandje in een radio op een ven sterbank aan de Haven worden geblust en rond zeven uur was een brandje in een kelder aan de Burgemeester Wesselinkstraat gemeld. In het laatste geval is er mogelijk sprake van brandstich ting geweest. Vlaardingen - Vier baldadige jon gens zijn vrijdag door de Vlaar dingse politie opgepakt omdat ze vernielingen hadden aangericht in het Zadkine College aan de Planciusstraat. Ze hadden onder meer de hrandkranen opengezet, waardoor de sportzaal blank kwam te staan. Een van de jon gens werd ter plaatse in de kraag gegrepen door een veiligheidsbe ambte. De anderen meldden zich vervolgens zelfs op het politiebu- Vlaardingen - Een 50-jarige vrouw uit Vlaardingen is zater dagavond haar tasje met inhoud kwijt geraakt op de Hoflaan. Een man op een bromfiets griste dat uit haar fietsmandje. Schiedam - Tien procent van de automobilisten sluit de auto niet goed af of Iaat zichtbaar waarde volle spullen achter, zo is de Schiedamse politie vrijdagmid dag gebleken bij een preventie- actie in Zuid. Bij tachtig auto's werd een briefje achter gelaten met de tip beter op de spullen te passen. Er waren ongeveer acht honderd auto's gecontroleerd. Een woerdvoerder van de politie noemt tien procent 'veel' in dit ge val. Schiedam - Bij de hockeyclub Asvion aan dc Parkweg in Schiedam is vrijdagavond flink geknokt. Zes jongens van buiten de vereniging wilden een jeugd feest meevieren wat niet op pnjs werd gesteld. De vechtpartij le verder onder meer een aantal ge broken ruiten op. De aanwezigen pakten twee jongeren, een l?-jari- ge en een 18-jarige Schiedammer, beet en leverden die over aan de politie, die ze arresteerde. Eén van van de twee moest zich laten hechten. Schiedam - In de kleedkamers van SMC te Schiedam is gister middag ingebroken. Er zijn onder meer een blouse en geld gestolen. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft zaterdagavond aan de Van Heuven Goedhartstraat een luchtbuks afgepakt van een 18-ja- rige jongen. Die schoot ermee vanuit een raam de straat in. Schiedam - De Schiedamse brandweer heeft zondagavond aan de Fazantlaan een schoor steenbrandje geblust. Er was geen noemenswaardige schade. Schiedam - In de Villastraat in Schiedam is in de nacht van vrij dag op zaterdag een schot gelost met een vuurwapen. Er is een Rotterdammer aangetroffen die zei dat er op hem geschoten was na een autorit met drie mannen. De politie onderzoekt het vage verhaal. Vlaardingen - Een 19-jarige Schiedammer is vrijdagmiddag 2ijn auto kwijtgeraakt aan de poli tie nadat hij met 126 kilometer per uur door Vlaardingen had ge reden. Dat was op de Mr. LA. Kes- penveg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1