Waterweg 13 Derde sporthal bij Bad Groenoord Sprookjesproject afgesloten Buurtbus kan uit startblokken Bouw van nieuwe voorziening gaat 3,5 miljoen gulden kosten 'Blankenburgtunnel maakt ideaal Hoogstad pas echt file-vrij' Plan voor vijfsterrenhotel langs het Brielse Meer Brand by Shell Leerling-agenten in hongerstaking Onverwachte vondst in oude kachelpijp Kraamzorghotel blijft voorlopig bestaan 'Ceulemans is er niets bij' Sloopauto's in brand gestoken Leggings eti messen gestolen Inbraken in wijk Holy Autodieven in de cel Vernielingen bij school Ongeval bij pijpleiding Inbraken in flats opgelost Rotterdams Dngblcd Dinsdag 23 maart 1 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel 010-2340055/fax4349754 Rotterdam - jektrealisatie uit Nieuwer- kerk aan den plannen voor de bouw van een vijfster renhotel met ruimtes aan Brielse Meer, Het ho tel metfiUu kamers, een restaurant, een 'sky-lob vierkante meter verga derruimte zou bij het recreatiecentrum Kruininger Gors moe ten verrijzen, pal naast de jachthaven by de Brièlse Meerdam. Volgens woordvoerster Joyce Mookhoek van BBV makelaars in Rotterdam, dat probeert een koper te vinden voor het project, zullen de stichtingskosten van het prestigieuze hotel zo'n twintig miljoen gul den bedragen. „Maar dat is een ruime schatting. En het plan is niet meer dan een idee hoe het zou kun nen worden, een koper kan natuurlijk dingen aan passen. Zo zit er een sky lobby voor zestig personen in het plan, wat natuurlijk redelijk,uniek is voor Ne derland. Maar als de koper het te duur vindt, gaat die lobby van het dak." Overigens voegt Mookhoek er aan toe dat er geen paal de grond in gaat, voor er een koper is gevonden. Het hotel zou volgens de plannenmakers kunnen gaan fungeren als 'meeting point' voor de industrie in de Europoort. Tegelyk moet het ruimte bieden aan congressen en plaats bieden aan mensen die.wil- len recreëren op de kop van Voome. Burgemeester en wethouders van Westvoorne zijn bereid mee te werken aan de komst vaii het hotel. Rotterdam - In de prolypropeenfabriek op het ter rein van Shell aan de Vondelingenweg in het Botlek- gebied is gisteravond brand uitgebroken. Het vuur ontstond in één van de twee units van de installatie, een extruder die prolypropeenstof omzet in korrels. De brand ontstond om vijf voor half negen en was om vijf voor half tien geblust door de bedrijfsbrandweer van Shell. Uit voorzorg is ook de Rotterdamsebrand- weer gewaarschuwd, maar deze hoefde niet in actie te komen. Volgens de politie is er geen gevaar ge weest voor de volksgezondheid. Lochem - Hongerstaken in Nederland om de honger in Afrika te.bestrijden, Het klinkt absurd maar dat is. het niet, vinden de leerlingen van de politieschool De Cloese in Lochern. Daarom gaat een groot aantal van deze aspirant-agenten vandaag en morgen 24 uur in hongerstaking voor Somalië en Mozambique. „Vanavond om zes uur beginnen we," zegt leerling Erik Hagendijk van de politie, die voor negentig pro- cent dient-als kweekvijver voor de Rotterdamse poli tie. Hij hoopt dat de jonge agenten 3000 gulden kun nen inzamelen door het aantrekken van sponsors! „Zoiets begint in familiekring, maar snel sta jé ver steld hoeveel mensen als sponsor willen optreden," aldus Hagendyk. „De directie en de leraren steunen ons, ook financieel,1' vervolgt hij. De opbrengst komt via de hulporganisatie World Vi sion ten goede aan voedselacties voor Afrika. De hongerstakers mogen overigens wel drinken tij dens hun actie. Hoek van Holland - Pons Tijthoff uit Hoek van Hol land heeft tijdens een verbouwing van zijn woning in de Rietdijkstraat een onverwachte vondst gedaan. Tijthoff had ooit van de vorige bewoonster gehoord dat er tijdens de Tweede Wereldoorlog Duitse officie- ren in het huis hadden gewoond, maar dat nam hij met een korreltje zout. Tot hij verleden week een ka chelpijp, die jaren afgesloten had gezeten met kran ten. opende om er weer een kachel op aan te sluiten. Tot zijn stomme verbazing kwamen uit de as de res ten van officierstekens uit de Tweede Wereloorlog, een schildje met ketting, met daarop duidelijk lees baar 'Feldgendarmcrie', patronen, delen van een holster en de resten van drie condooms in de origine le ooriogsverpakking. Tijthoff zal zijn vondst afstaan aan het museum in het fort. Rotterdam - Het experiment met het Kraamzorgho- tel in Rotterdam wordt voortgezet. Het kraamcen- trum, gevestigd in een vleugel van het Rotterdam Airport Hotel, zal het contract met het vier-sterren- hotel voorlopig tot 1 januari verlengen. De laatste maanden trok het centrum steeds meervrouwen die er wilden bevallen of in een rustige sfeer bij wilden komen van een bevalling. Na de opening van het Kraamzorghotel op 1 juni vorig jaar maakten gemid deld 17 vrouwen per maand gebruik van het hotel. Dat is aantal gestegen tot 25. Thuiszorg Rotterdam zal in het najaar beslissen over de definitieve voort zetting van het experiment. Hoofd Kraamzorghotel W. Rozendaal over de mogelijke voortzetting: „We gaan dan kijken of we op dezelfde plaats moeten blij ven en of we het met hetzelfde personeel blijven doen. Nu is het nog een experiment, straks moet het iets definitiefs zijn." De gasten van het Kraamzorg- hotel komen uit alle delen van het land en ook uit het buitenland, maar 85 procent woont in de Randstad. De meeste gebruiksters komen na de bevalling naar het hotel, slechts een kwart neemt een eigen verlos- kundige mee en bevalt ook in het hotel. Het kraam zorghotel is een concurrent van de ziekenhuizen, waarvan er veel na de bevalling voor een week een speciale kamer aanbieden. Het Kraamzorghotel biedt vrouwen gedurende acht dagen na de bevalling verzorging in een luxe hotelkamer. Door Edwin van Rooijen Schiedam - De derde sporthal in Schiedam komt bij zwembad Groenoord. In de afgelopen week hebben uiteindelijk alle poli tieke parijen hiermee ingestemd. Burgemeester en wethou ders zullen binnenkort de projectgroep Derde Sporthal op dracht geven een bouwplan te maken. Wethouder Bart de Leede (Sport) hoopt dat het bouwplan voor de zomervakantie af is, zodat de eer ste paal meteen na de zomer de grond in kan. Halverwege 1994 zou de sporthal dan in gebruik ge nomen kunnen worden. Voorals nog wordt er vanuit gegaan dat de bouw ruim 3,5 miljoen gulden zal kosten. Degrondkosten bedragen bijna een half miljoen. Het beheer van de hal komt gro tendeels in handen van de dienst Sport en Recreatie. De sportver enigingen krijgen alleen de ver antwoordelijkheid over het hore cagedeelte. ïn haar advies stelt de projectgroep dat gemeentelijk be heer de voorkeur verdient, omdat ze „de waarborg voor een goed on derhoud en eerlijke verdeling van de gebruikstijd" belangrijk vindt. Volleybalvereniging Rijnmond en de handbalverenigingen HVC en DWS hebben belangstelling getoond voor het kantinebeheer. Behalve zaalhuur zouden deze verenigingen een pachtsom moe ten betalen. Dat bedrag kunnen ze terugverdienen uit de kantine opbrengsten. De Leede denkt dat de kantine moet worden beheerd door twee clubs. Organisatorisch gezien lijkt hem dat het beste. Het ziet ernaar uit dat DWS en Rijnmond de belangrijkste kandi daten zijn. Voorzitter Jan van Vugt van de projectgroep hoopt begin april van de verenigingen uitsluitsel te krijgen over hun kandidaatstelling. Ze moeten zich nog buigen over een aantal voorwaarden. „Die voorwaarden bepalen dat de verenigingen die het beheer krijgen, ook de hoofd- gebruikers van de zaal moeten zijn," zegt Van Vugt. „Verder heb ben we liever teamsporters dan individuele sporters in de zaal en willen we dat de ruimte in de weekeinden volledig benut wordt. Bijvoorbeeld dat de ene vereniging op zaterdag speelt en de andere op zondag." In de derde sporthal kunnen geen scholen te recht. De regelgeving van het mi nisterie van Onderwijs is daar vol gens De Leede de oorzaak van. „Onderwijs laat maar een beperk te afstand toe tussen het school gebouw en de sporthal," zegt hy. „Bovendien is hun vergoeding te klein. In de toekomst zullen we zoveel mogelijk proberen bij de bouw van nieuwe scholen ook gymnastiekzalen neer te zetten. Dat gebeurt trouwens nu al in Spaland." Tijdens een onlangs gehouden commissievergadering maakte wethouder De Leede duidelijk dat van de twaalf mogelijke loka- ties NS-station Kethel en zwem bad Groenoord de meest geschik te zijn. Hij volgde daarbij het ad vies van de projectgroep. WD, Groen Links en PvdA vonden dat er alleen voor de Groenoord-leka- tie een bouwplan gemaakt hoefde te worden. Ze waren het eens met de sportraad, vertegenwoordiger van alle Sehiedamse sportvereni gingen, die de voorkeur geeft aan Groenoord. „De ligging tussen Novotel, sporthal Margriet en bad Groenoord maakt deze lokatie ui termate geschikt voor gecombi neerde recreatie-activiteiten," zei PvdA-er Peter Stadhouders. Groen Links steunde die opvat ting. Stadhouders meende boven dien dat de bereikbaarheid met auto of openbaar vervoer prima is. Dat werd echter betwijfeld door Coby de la Rie van D66: „In dat gebied bestaat al een concen tratie van verkeer en met nog een sporthal erbij zal de verkeers drukte alleen maar toenemen." D66 had liever gezien dat zowel voor de plaats in Groenoord als voor die in Kethel een bouwplan zou worden gemaakt. Later be sloot de fractie echter zich aan te sluiten bij de meerderheid, die het maken van twee bouwplan nen geld- en tijdverspilling vond. Een borreltje drinken en een lekker potje biljar ten. Een combinatie die vele ouderen opeen re genachtige middag wel kan bekoren. Gister middag werd in het Vlaardingse café De Oude Markt met volle teugen van beide bezigheden genoten. Hoofdzakelijk door de toeschouwers, dat wel. Want aan de biljarttafels was opperste concentratie vereist. De spelers, afkomstig uit Schiedam, Vlaardingen en verdere omstreken, streden immers op het groene laken om de titel van het ouderentoernooi van het district Wa terweg-Noord op hun naam te schrijven. Na een aantal voorronden moesten de biljartploegen van de dienstencentra Stricklede (Schiedam), Oe Driehoek (Naaldwijk) en Emma (Vlaardin gen) het tegen elkaar opnemen. De Stricklede- formatie bestaande uit Aad van Geloven, Oor Lakwijk, Frans Dröge (op de foto) en Frans van Rijsbergen stak met kop en schouders boven de rest uit en schreef het toernooi moeiteloos op haar naam. Voor Van Geloven was een hoofdrol weggelegd. Hij maakte een serie van dertig punten en werd op een luid applaus ge trakteerd. Foto Ellen den Ouden/Roel Dijkstra Vlaardingen - „Ons filmpje was echt de leukste," vertelt Anika (10) van de Vlaardingse basis school De Singel. „Wij zijn de eni gen met een onbekend sprookje." Haar klas was gisteren één van de zeventien deelnemende groepen tijdens het Vlaardings Sprookjes festival, dat werd georganiseerd in de Stadsgehoorzaal. Het festi val, met als hoogtepunt de uitrei king van de Vlaardingse Tam boer, vormde een feestelijke af sluiting van het sprookjesproject. Honderden leerlingen tussen de acht en elf jaar deden eraan mee. Vanaf januari werkten ze op twaalf Vlaardingse basisscholen aan de vertolking van een zelfge kozen sprookje. Onder leiding van educatief medewerker Rob de Vries van de Stadsgehoorzaal werden de opnamen gemaakt in een videowerkplaats van de Vrije Academie. De leerlingen stonden 2elf voor en achter de camera's. De Vries, die ieder jaar schoolpro jecten met film en video organi seert, wil dat de kinderen op deze manier ook iets leren over het om gaan met moderne techniek en apparatuur. „Dat past bij het he dendaags onderwijs. Tegenwoor dig mogen de leerlingen al op de basisschool met computers wer ken." Volgens hem was het opnemen een tijdrovende maar zeker ook een leuke klus. „Tijdens de opna mes waren de kinderen razend enthousiast, ze mochten alles zelf doen. De decorstukken hebben ze ook zelfgemaakt." Voordat het festival gisteravond begon, hadden de acteurs de beel den 's middags al gezien. Tijdens deze schoolvoorstelling ontving iedere klas de eigen produktie met luid gejuich. Dat deden Ani ka en haar klasgenoten ook toen hun verfilming van 'het verjon- gingsdrankje' begon. Raymond (10), die in de film een dokter speelt, zegt dat hij zijn rol best moeilijk vond. „We hebben een scène twee keer over kunnen doen, maar ik ben er nog steeds niet helemaal tevreden over. Kijk, je ziet me bijna niet in beeld," legt hij uit. Anika, de prinses, is wel te vreden over haar rol. Ze zegt to neelspelen ook leuk te vinden. „Ik zou ook heel graag actrice wil len zijn," voordat ze verder kan vertellen, valt Raymond haar in de rede. „Ja, filmster, dat lijkt mij ook wel wat. In een enge schiet- film of zo." Door Ben van Haren Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen hoeft niet bang te zijn dat het eens als 'gouden drie hoek' bestempelde vroegere ter rein van dokter Moerman lang braak zal blijven liggen. Het tus sen rijksweg 20, Westlandseweg en Burgemeester Heusdenslaan geplande Bedrijvenpark Hoog stad zal snel vol lopen. Het is een ideale plaats, die zelfs filevrij be reikbaar kan worden als Vlaardin gen en Maassluis ook hun verzet tegen de Blankenburgtunnel op geven. Zo redeneert mr. R. P. M. de Bok, de voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Rotterdam en de Beneden-Maas, die gistermid dag de eerste folder kreeg voor deze 'snelweglocatie in hartje Vlaardingen' van wethouder Van Ardenne. De beheerster van de portefeuille Economische Zaken in het Vlaardingse gemeentebe stuur. die ook voor verkeer, open baar vervoer en recreatie verant woordelijk is, reageerde alleen op de optimistische geluiden over de vraag naar nieuw bedrijfsterrei nen. Ze deed een bekentenis: „We heb ben zelf ook wel wat aarzeling ge had maar gaan uit van betere tij den. Iemand zei me onlangs heel toepasselijk: Wie wacht op de gunstigste wind. vaart nooit de haven uit," De Bok stak haar een hart onder de riem door ic wijzen op de po tentie voor economische groei, die in het Rijnmondgebied aan wezig is. De positieve geluiden uit het midden- en klein bedrijf, de investering van vier miljard gul den van Shell Pernis en plannen van andere petro-chemische be drijven geven inspiratie. „Een herstructurering van de Europese petro-chemie hoeft voor het Rijn mondgebied niet nadelig te zijn." meent De Bok. Een tweede Maas vlakte, betere auto- en spoorwe gen en tien miljard milieu-inves teringen zullen in de komende twintig jaar ook nieuwe mogelijk heden bieden aan Vlaardingse be drijven. Zij liggen volgens De Wethouder Van Ardenne: haven uit Foto Cees Kuiper/Rotterdams Oagbtad Bok ideaal ten opzichte van de miljardenmarkt van de petroche mie als er geen files zijn. Hij ver oordeelt 'het spook van de tolhef fing' voor de nieuwe Beneluxtun- nel en het verzet van Vlaardingen en Maassluis tegen een door het Lickebacrtgebied geplande Blan kenburgtunnel. De werkgelegenheid in Vlaardin gen heeft ook een stevige impuls hard nodig, zei De Bok, want de stad was in de afgelopen vijf jaar de Rijnmondgemeente met de grootste daling van het aantal ar beidsplaatsen. Bijna twee procent van de banen verdween hier ter wijl in de periode 1987-1991 in de gehele regio er juist vier procent (ruim 15.000) aan banen bij kwam. Dat gebeurde vooral in de secto ren zakelijke dienstverleningen en overige diensten, waarvoor het parkachtig aangelegde Hoogstad bedoeld is. Van Ardenne vertelde dat het zelfstandig wordende Gemeente lijk Woningbedrijf en de corpora tie Patrimoniums Woningen er onder één dak willen gaan zitten en Slavenburgs Bouwbedrijven uit Schiedam (Halico Groep) er het enige verzamelgebouw met te huren kantoren neerzet. Verder hebben Mazda, Vloertechniek, SSN-Röttger, Fotohome-Bo- nusprint en Kanters Vastgoed re serveringscontracten getekend voor autoshowrooms, bedrijfsver zamelgebouwen en eigen kanto ren.' Van de 70.000 vierkante meter, die gemiddeld 300 gulden per me ter kost, is dus al voor de folder verspreiding 25.000 vierkante me ter in optie genomen met financi eel risico voor de bedrijven. Het gaat om de voor kantoren gereser veerde grond aan de Westlandse weg en alle bedrijfskavels langs de rijksweg. De Bok had de auto-bereikbaar heid van Hoogstad benadrukt na dat Van Ardenne in haar wel komswoord de ligging in de stad had geprezen: „Centraal ten op zichte van de woonwijken, op loopafstand van het stadscen trum, gemakkelijk bereikbaar per fiets en via verschillende bus lijnen." Door het ontbreken van hoog waardiger openbaar vervoer, zo als trein, tram en metro, heeft het Vlaardingen overigens veel moei te gekost om goedkeuring te krij gen voor de kantorenbouwop die plek langs de rijksweg. Vlak na dat de gemeente het terrein door de dood van dokter Moerman in handen kreeg, vaardigde minis ter Alders de oekaze uit dat het af gelopen moest zijn met de bouw van kantoren, die vrijwel uitslui tend per auto te bereiken zijn. Het oude woonhuis, de stallen en duivenhokken van de hier jaren lang aan zijn kankertherapie wer kende dokter Moerman moeten volgens de nog bij zijn leven ge sloten overeenkomst 25 jaar be waard en onderhouden blijven. Ze hebben inmiddels al nieuwe gebruikers gekregen. Hoek van Holland - De Hoekse buurtbus kan gaan rijden. De Hoekse deelgemeenteraad is una niem akkoord met de opzet. Maar wel met. de uitdrukkelijke eis dat na een periode van een jaar het verloop moet worden geëvalu eerd. zeker op financieel gebied. Tevens wordt dan bekeken of ook andere groepen - zoals moeders met kinderen - van deze voorzie ning gebruik kunnen maken. Vanuit de 'zorgaanbieders', het ouderenplatform en de deelge meenteraad is destijds de vraag gekomen om een vervoersysteem op te zetten voor ouderen, voor wie de bestaande buslijnen niet corresponderen met de behoefte. Dit was voor Taxi Rooney aanzet om te beginnen met het belbus project. Na een moeilijke start van de belbus is toch wel duide lijk geworden dat de behoefte aan vervoer-op-maat binnen Hoek van Holland wel degelijk bestaat. De buurtbus gaat een viertal rou tes per dag rijden met daarin een lussysteem. Dit laatste geeft de mogelykheid om op vaste plek ken in het dorp opstap- en uit- stapmogelijkheden te creëren. Ook is er op verzoek de mogelijk heid voor deur-tot-deur-vervoer. Van maandag tot en met vrijdag komen er vier routes en op zater dag twee. De ritten moeten nog in onderling overleg met de vervoer der worden vastgesteld. Gedacht wordt aan 9.30, 11.30, 13.30 en 17,00 uur. Deze tijden zijn ook af hankelijk van de planning van ac tiviteiten van het dienstencen trum, spreekuren van de huisart sen, winkelsluiting en dergelijke. De prijs is voorlopig vastgesteld op 1,50 per rit. Datum van in gang is nog niet bekend. Vlaardingen - Op de Westhaven- kade nabij de Pelmolen in Vlaar dingen zijn vanmorgen rond vijf uur twee sloopauto's in brand ge stoken door onbekenden. Een derde sloopauto ontsnapte aan dat lot. De brandweer bluste het vuur. Een vrachtauto werd nog wel door de brand beschadigd. Vlaardingen - Op de Hoogstraat in Vlaardingen is gistermiddag een 27-jarige Maassluizer opge pakt op verdenking van de dief stal van twee messen uit een win kel. Later op de middag werd nog een 37-jarige Rotterdamse, ook op de Hoogstraat, aangehouden voor diefstal uit een winkel. Zij had een trui en twee leggings wegge nomen. Vlaardingen - In de Vlaardingse wy k Holy is ingebroken In wonin gen aan de Komoeljedreef en Es- doorndreef. Er werden cheques, geld, een paspoort, een videoca mera, een videoband en een por temonnee gestolen. Gisteren werd aangifte gedaan. Schiedam - Na een achtervolging op de Burgemeester van Haaren- iaan heeft de Sehiedamse politie afgelopen nacht twee mannen die in een gestolen auto reden aange houden, De autodieven reden daarbij de auto en een verkeers licht op de kruising met de Vlaar- dingerdijk total loss. Na de botsing kon de politie één inzittende meteen aanhouden. Zijn metgezel vluchtte, maar werd later alsnog opgepakt. De auto was de nacht tevoren gesto len op de Vlaardingerdijk. De da ders, bekenden van de politie, zijn een 34-jarige Rotterdammer en een 31-jarige Schiedammer. Schiedam - Bij de St. Jozefschool aan de Nassaulaan hebben onbe kenden flinke vernielingen aan gericht. Zij rukten het hek voor de school uit de grond en haalden een aantal trottoirtegeis uit hot bordes. Enkele tegels werden ka pot geslagen en in de bosjes gesmeten. De vernielingen werden vermoe delijk al aangericht in de nacht van zaterdag op zondag. De schoolleiding deed pas gisteren aangifte bij de politie. Hoek van Holland - Bij de Noor- derpier heeft gistermorgen bij de aanleg van een pijpleiding een bedrijfsongeval plaatsgevonden, f Een 34-jarige werknemer uit Rot- i terdam wilde tydens het mecha- j nisch op zijn plaats brengen van een stalen pijp. onder één van dc I pijpen doorkruipen. Dc mar. werd echter door een bewegende pijp j geraakt en raakte vrij ernstig go- j wond. Na controle door de dienst- j doende arts werd de man, met vermoedelijk een bekkenfrac- j tuur, per ambulance naar het Dijkzigt Ziekenhuis vervoerd. Do arbeidsinspectie stelt een onder zoek in. Hoek van Holland - Op het politie bureau van Hoek van Holland zit ten twee mannen vast op verden king van een aantal inbraken. In de Pr. XV. Wierdsmastraat heb ben zij uit een woning sieraden, manchet-knopen en een dames horloge gestolen. Een inbraak in een andere flat mislukte doordat de bewoonster thuiskwam. Het bovenlicht van het slaapkamer raam was al geforceerd. Ook in de Van Spilbergenstraat hebben getuigen twee .mannen gezien die aldaar een poging tot inbraak hadden gedaan. Het tweetal kon echter niet worden achterhaald, maar één van de ge tuigen kon wel een beschrijving van één van de mannen geven. Vanuit Schiedam kwam een paar dagen later de melding binnen dat twee mannen waren aange houden en dat zij bekend hadden betrokken te zijn geweest bij een aantal inbraken in Hoek van Hol land. Ook bekenden zij een in braak in Maassluis. Het tweetal is 24 en 28 jaar oud en heeft geen vaste woon- of verbliifnlaats.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2