Metrostation Vijfsluizen op Wiltonterrein VAN E :n halve zool KUN IE NOGt VEEULEREI Waterweg 15 Aantal uitleningen int" iotheek minder Voorkeur voor tracé langs begraafplaats De Beukenhof en park onderaan Vlaardingerdijk Vraag naar CD's neemt af; kinderen lezen minder; aantal abonnees stijgt licht 'Bibliotheek is geen postkantoor' Eerste paal Hollandia Milieuproject op school Dialezing door Leen Stigter vlaardingen Omroepers gezocht Laatste rit Kunstbus Geen koopavonden Wijzigingen huisvuil Jubileum ouderengym Woudhoek heropend Vlaardingen Maassluis Agenda Opeen steenworp afstand van het stadskantoor is de eerste paal van het woningbouwproject Hollandia de grond in gegaan. Op het terrein van de voormalige branderij en gistfabriek Hollandia verrijzen 75 vrije sector-won in gen. In de eerste bouwfase worden veertig woningen neergezet die vrijwel allemaal al zijn verkocht. Voor de tweede fase waarin de reste rende 35 woningen worden gerealiseerd, is de in schrijving onlangs gestart. De oplevering van het complex wordt in het vierde kwartaal van dit jaar verwacht. kan worden gebruikt voor noord zuid of zuid-noord verkeer." De Block wijst er voorts op. dat de uitbreiding van de tunnel volgens de Bencor-studie vooral bedoeld is om overbodig gebruik van de autoweg terug te dringen. Zo zal het aantal busbewegingen van de RET in de tunnel vrijwel tot nul reduceren door de ingebruikname van een metrolijn Schiedam-Hoogvliet. Honnerlage Gretelaan. ..Rijkswaterstaat gaat zo zuinig mo gelijk met de ruimte om. Dat uit gangspunt zijn we overeengeko men," zegt ir. H. de Block, directeur Gemeentewerken van Schiedam, Hij is er zeer nauw bij betrokken omdat de tunneluitbreiding op de noordelij ke rivieroever plaatsvindt op het grondgebied van die gemeente. Zijn baas, wethouder ir. Chr. Zijdeveld, is een overtuigd tegenstander van de uitbreiding van het aantal rijstroken voor autoverkeer. De gemeenten Vlaardingen en Schiedam verzetten zich beide tegen de aanleg van de A4 door Midden-Delfland. De Block is uiterst voorzichtig in het geven van toelichting op de plannen, die onder zijn voorzitterschap door beide gemeenten met Rotterdam en Rijkswaterstaat zijn ontwikkeld in de zogenaamde Bencor-studie. „De bedoeling is om bij het spoor wegviaduct door voorsignalering tot scheiding van het doelgroep- en ove rige verkeer te komen. De buitenste tunnelbuizen zijn dan bestemd voor het doelgroepver keer, waarvan veel via de rondwegen van Schiedam en Vlaardingen kan worden afgewik keld. In het midden komt de rest van het autoverkeer, waarvoor een extra buis beschikbaar is die afhankelijk van het verkeersaanbod wisselend Door Ben van Haren Kethelpfeirc Schiedam - Het grootste deel van de capaciteitsuitbreiding van de verbin ding tussen Pernis en Schiedam/ Vlaardingen is bestemd voor speci fiek vervoer, dat grotendeels kan worden afgewikkeld op de nieuwe aansluiting Vijfsluizen in het gebied tussen de rivieren de spoorbaan Rot terdam/Hoek van Holland. Het gaat om de metro, fietsers en zogenaamd doelgroepverkeer, die in de buiten ste tunnelbuizen terecht komen. Het doelgroepverkeer bestaat uit za kelijk personenverkeer, zoals taxi's en bussen, vrachtverkeer en car poolers. De fietsers komen terecht op de bestaande fietspaden langs de Vlaardinger-ZSchiedamsedijk, waar op tevens de nieuwe op- en afritten aansluiting krijgen met de rondwe gen van Schiedam en Vlaardingen. Het metrostation Vijfsluizen, dat dienst gaat doen als belangrijkste knooppunt in het openbaar vervoer van de noordelijke rivieroever, komt op het voormalige Wiltonterrein. Dus aan de zuidzijde van de histori sche dijk tussen Vlaardingen en Schiedam. Voor het metro-tracé gaat de voorkeur uit naar een route die ioopt langs de begraafplaats De Beu kenhof en door het park onderaan de Vlaardingerdijk in de richting van de Nieuwe Damlaan Wethouder Wiegman geeft dinsdagmiddag 6 april het startsein voor een milieuproject op basisschool De Gorzen. Na de opening zullen leerlingen en verte genwoordigers van diverse instanties van 13.30 tot 15.30 uur een schoonmaakactie houden in de schooiomgeving. Bij het project, dat in samenwerking met de dienst Educatie van de gemeente Schiedam en het Open baar Nutsbedrijf (ONS) tot stand is gekomen, horen excursies en tentoonstellingen in bibliotheek en schoolgebouw. De slotdag, donderdag 29 april, be staat uit een sponsorspel, een milieushow met bij dragen van kinderen en ouders en een open school avond. De helft van de opbrengst van het sponsor- spel gaat naar de school en de andere helft naar na- tuurcentrum de Boshoek aan het Bachplein. HVspSra Glï/w Stfiktdamse Boys Maassluis - Leen Stigter. dé vertel ler over oud-Maassluis, houdt op uit nodiging van de Historische Vereni ging Maassluis donderdagavond 15 april een dialezing getiteld 'Oud- Maassluis en de sleepvaart'. De 80-ja- rige, een bekend gezicht in Maas sluis, Stigter heeft de afgelopen tien jaar meer dan honderd lezingen ge houden. Hij trok steeds volle zalen Dat heeft onder meer te maken met de humoristische wijze waarop hij al lerlei anekdotes vertelt en de foto's die hij daarbij gebruikt. Die foto's ontving hy van inwoners van Maas sluis. De lezing vindt plaats in ge bouw De Ark. Rembrandtlaan 2 en begmt om 20 00 uur Sportvelden Spoorlijn Burg. Van Haarenl aan SCHIEDAM De Stichting Ziekenomroep Schiedam zoekt enthou siaste medewerkers die één avond in de twee weken de presentatie of techniek van een aantal verzoek- piatenprogramma's willen verzorgen. Ervaring wordt niet gevraagd, wel een gemotiveerde en be trouwbare instelling. De minimumleeftijd is 18 jaar. Geïnteresseerden kunnen zich schriftelijk aanmel den via postbus 239,3100 AE in Schiedam en telefo nisch bij K. van Wijngaarden en J. van Houdt, 4708813, of J. Weimar, 4731230. wor rfool|ro«p«rt IWltkurSy, iSogelljk .metro-tracé Volkstuincomplex Nieuwe op* en afritten Advertentie eq afritten. JüS)m De Kunstbus voor senioren van de Vrije Academie aan de Oosthavenkade 42 vertrekt donderdag 8 april voor de laatste excursie van dit seizoen. De trip voert naar de Nieuwe Kerk in Amsterdam waar de ten toonstelling 'Pompeii, terug naar de bedolven stad' wordt bezichtigd. Deelname aan de excursie kost twintig gulden, inclusief entree en een kop koffie. Belangstellenden van 55 jaar en ouder kunnen zich melden bij de Vrije Academie (tel.: 4356225). Wegens de enorme belangstelling rijden er dit keer twee bussen die om 9.00 uur vanaf de Oosthavenka de vertrekken. Rond 13.45 worden de deelnemers te rug verwacht. Nlouwe rijbanen voor doelgroepen verkeer (carpoolers, vrachtauto's). Metro- en flettorsfurinelbulzen Beneluxturmel Havengebied Uitbreiding Beneluxtimnel Nieuwe Maas In verband met Goede Vrijdag en Koninginnedag vervallen de koopavonden van de vrijdagen 9 en 30 april. Op deze dagen mogen de winkeliers na 18,30 uur niet meer open zijn. De koo na vonden verschui ven naar de donderdagen 8 en 29 april. Dit geldt alleen voor de winkeliers die volgens de aankondig!ngskaart hun winkel op de koopavond open mogen hebben, Kcttarrfan* Pa|Ma4/010493 Het bestaande rijkswegasfalt krijgt bij de aanleg van de tweede Beneluxtunnel voorna melijk uitbreiding in het gebied tussen de spoorlijn Rotterdam - Hoek van Holland en de Vlaardingerdijk. Op het voormalige Wiltonterrein is het metrostation gepland, dat te vens een knooppunt wordt in het openbaar vervoer van de noordelijke rivieroever. In die buurt krijgen ook de fietsers aansluiting op bestaande rijwielpaden. In het sportpark Harga zal slechts een smalle strook grond opgeofferd moeten worden voor een extra rij strook en wat invoegstroken. Tekening Fntsvan someren jmis u nieuwe loopschoenen koopt, geeft of u proneert, supineert of een neutrale voet- JmR Sportscore u minimaal 15,- voor uw oude afwikkeling heeft. En adviseren welke schoen terug. Omdat we wat van u willen het beste bij u past. Gooi daarom leren. Van uw schoenen, weltever- tfflfVf |SL 9een oude schoenen weg, maar loop staan. Aan de hand van uw oude ermee naar uw Sportscore-winkei. Dan schoenzool kunnen we immers zien 'fïpoffessibnee/adl/iss wordt u er in ieder geval wijzer van. Advertentie Het huisvuil van een aantal MaassJuise wijken zal in verband met de feestdagen op een andere dan gebruikelijke dag worden opgehaald. In de wijk Sluispolder-Oost komt de ophaaldienst niet op vrij- dag 9 april, maar op 8 april langs. Mensen die in de Vogelbuurt of in de Steendijkpolder-Noord wonen, kunnen hun vuil in plaats van maandag 12 april op 13 april buiten zetten. De wijken die normaal ge sproken op 13 apnl aan de beurt zijn. Capelpolder, Taanstraat. Oranjebuurt en 't Hooft, kunnen hun vuilniszakken woensdag 14 apnl kwijt. Op vrijdag 30 april hebben de bewoners van Sluispolder-Oost wederom met een verandering te maken. Hun vuil nis wordt 29 april opgehaald. Nike Air Pegasus. Door z'n optimale schok- demping en airsole-unit in de hak, ideaal voor neutrale lopers. XICQ Adidas Torsion Allegra. Met extra steun dankzij z'n stripe-support snefsluiting. Prima geschikt voor overproneerders. x 1QQ 95 Een mix van uitersten in de mode Vb met veel aparte contrasten en de fff verrassing van het onverwachte geven u de zekerheid van een persoonlijke. exclusieve keuze bij Alja. Voor die garantie tekenen immers de kollekties van Europese topmerken als Yareil, Frankenwalder, ARA, Gispa, Lucia. Baslef, Gerry Weber en vele andere. Schiedam donderdag i april T.herna avond spirituele vereniging Wibautplein 165 20 00 uur Thema-dvond Vrijzinnige Geloofsgenit-cni-c.h&P NTB. West vest 90.20 00 uur 'De ingebeelde zieKe' Honevlj. Apollo De Teef^'.oof. 20 00 uur Jamsessie. Podium 21 00 urn vrijdag 2 april pa>ar Mabm en antiekbeurs Margneth«I 13 00-23 00 uur Reebok Aztrek. Een stabiele schoen die o.a. door 'ri anti-pronatieblok uitermate geschikt is voor overproneerders. Asics Gel 121. De flexibele schoen voor pro- nerende lopers. Voorzien van schokdempende gel in de hak. x n-f q 95 Inruilaktie alleen geldig op de speciaal gelabelde schoenen MODEHUIS Viaaramgen donderdag 1 april Nifcht on earth /film). SiatUfteiiooryaa! *Asti:d van Helder f muziek programme Maassluis donderdag 1 april Bridge. Koningshof 19 -15 uur .Schiedam, tel 010 -'126 03 99 Ook op maandagmiddag <*n donderdagavond geopend Ruime paikeergelc-genheid l o ons modehuis Hoogstraat 169, Schiedam, tel. 010-4731200 I Rotterdams Dagblad I Donderdagapril 1993 Schiedam De Schiedamse afdeling van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen viert zaterdag 3 april het twaalfeneenhalfjarig bestaan van de gymnastiekaf- deiing. De afdeling, onder leiding van de 84-jarige Dick Gonlag. groeide in deze penodo uit tot een gym club van zestig leden. In oudercnsocieteit 't Blauw huis aan de Lange Nieuwstraat 181 geeft de bond een groot feest, dat om 10.00 uur begint en laat in de mid dag eindigt. Wethouder Aad Wiegman zal bij het feti.1 aanwezig zijn. Het dienstencentrum De Woudhoek en de ruimte voor het woonmaatschappelijk werk in de Heijer- mansflat worden na een maandenlange verbouwing officieel heropend. Dat gebeurt maandag 5 april. De openingshandeling aan het Heijermansplein 35 wordt verricht door wethouder De Leede. Tevens is dan de opening van de fototentoonstelling 'Zij heb ben dc tijd aan hun zijde', die gaat over ouder wor den in Afrika. Redactie Waterweg: Jan Booïster Ben van Haten Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Vlaardingen - Het aantal uitleningen in de Viaardingse ge meentebibliotheek is in 1991 teruggelopen tot onder het mil joen. Ten opzichte van 1990 daalde het aantal uitgeleende boe ken en CD's van 1.018635 naar 982.573. Vorig jaar zou dit getal nog verder zyn gezakt. Officiële aantallen zijn nog niet bekend. Directeur John Lamens zegt dat de daling voornamelijk op reke ning van de fonotheek moet wor den geschreven. De vraag naar CD's wordt steeds minder. Volgens Lamens koopt vooral de jeugd liever een CD dan die voor een weekje te lenen. Er worden overigens ook minder boeken ge leend. Vermoedelijk is dit een gevolg van de invoering van het leengeld van een kwartje per boek. Het aantal abonnees van de bi bliotheek steeg in 1991 licht met een kwart procent. In dat jaar was statistisch gezien 31,25 procent van de Viaardingse bevolking 'lid* van de bieb. Die statistiek is ech ter enigszins bedrieglijk, omdat betrekkelijk veel abonnees van buiten de stad komen. Uit contacten met het publiek is gebleken dat de lezers de bezuini gingen en prijsverhogingen bij de bibliotheek tamelijk soepel heb ben opgevangen. Slechts drie pro cent heeft in '91 zijn abonnement opgezegd. Het aantal opzeggin gen in '92 is overigens nog niet duidelijk, In het jaarverslag over 1991 signa leert Lamens een wat hij noemt zorgwekkende trend: de achter uitgang van het lezen onder kin deren. De jeugd lijkt eerder geneigd een computerspelletje te doen of naar de video of de TV te kijken, dan een boek te lezen. De bibliotheek heeft acties aangekondigd om het lezen onder jongeren te bevorde- Vlaardingen - De Viaardingse bi bliotheek is voor veel mensen onherkenbaar als een gebouw waar boeken worden uitgeleend. De bieb in de Waalstraat wordt geregeld aangezien voor een fili aal van het postkantoor, dat er tegenover ligt. Regelmatig ver schijnen er mensen aan de balie die een oud telefoontoestel wal len inleveren of om postzegels vragen. Directeur John Lamens wijt dit aan het onvoltooide alfabet op de gevel. Kennelijk wekken de neonletters van kunstenaar John Körmeling associaties met de PTT, die immers aan het kunstwerk heeft meebetaald. Bovendien zou ook het postkan toor roet enkele letters van Kör meling worden opgesierd. Afgang Lamens zegt dat het bibliotheek personeel de letters ervaart als een 'volledige afgang/. Directeur en personeel hadden liever ge woon het woord 'gemeentebi bliotheek' op de gevel gezien. „Dan was de bieb tenminste her kenbaar geweest." Het is Lamens nog steeds een doom in het oog dat de letters 's avonds niet zijn verlicht. Körme ling verzet zich daartegen, omdat hij zijn kunstwerk als on voltooid beschouwt zolang niet ook de letters op het postkantoor en op het dak van de ouderenflal ('De negende van Oma') zijn ge ïnstalleerd. De kunstenaar heeft daar ver geefs verschillende rechtszaken tegen de gemeente voor gevoerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1