Waterweg 13 GFT-inzameimg gaat op een laag pitje Laatste bezwaarschrift tegen ABC ingetrokken Raad voldoet aan verzoek van provincie voor pas op de plaats Sterkste man moedigt scholieren aan De Leede wil jongeren bij vriendschapscampagne Kinderen centraal in onderzoek naar gezondheid in Schiedam-Oost Aanvaring CDA en PvdA over verkoop woningen 1 Waterstad 350.000 keer over de toonbank Keuze voor baggerdepot tegenover Numansdorp WBS doet water bij de wijn; bouw hervat Geschil over Crime Time de wereld uit Geld beschikbaar voor doorgang binnenvaart Nog geen geld voor Internationale Schooi Certificaat voor Elektron Overval op Chinees Voedseldief gesnapt Tas uit keuken weg Oplichters in de weer Kind aangereden Nieuwe woning met verf beklad Vrachtwagen dropt lading Inbraken Rotterdams Dagblad 1 Donderdag 8 april 1993 RW Regio "Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardingen tel OlO-2340G55/fax 4349754 Rotterdam - De inkt gaf nog af, zo vers gedrukt was het nieuwe Lente Magazine '93 dat gisteren door de belangenvereniging Waterstad uit Rotterdam werd gepresenteerd. De speciaal als 'gezicht naar buiten' ingehuurde directeur van de vereniging, Atty Baard man, overhandigde het eerste exemplaar aan direc teur Paul Nouwen van dè ANWB, Het blad is gedrukt in een oplage vari 350:0*00 voor verspreiding over het hele land. De bedoeling is dat het komt te liggen op^ de balies bij onder meer de WVs, de ANWB-kanto-^ ren, campings en hotels. f De vereniging wil in juni nog eens komen met een; zomerallevering van het magazine. Het gratis te ver krijgen tijdschrift bevat onder meer informatie over Rotterdam als toeristische trekker in het gebied van ruwweg het Hofplein, Tropicana en de Euromast met als zuidelijke grens het Noordereiland met het mari niersmuseum Qua Patet Ortis. In het blad wordt Waterstad geschetst als attractie park met winkels, musea en uitgaansmogelijkheden op het gebied van de horeca. Een ruwe plattegrond geeft aan waar de leden van de vereniging en hun evenementen zitten. Een summiere lijst van evene menten besluit het blad, dat ook samenvattingen in het Engels en het Duits bevat. Een plaatje waarvan de particlpan ten in Wa terstad dro men: toe risten die Rotterdam -en dan stad-r, be zoeken. Archieffoto Jaap Kozema/ Rotterdams oagbfed Den Haag - Er moet een groot baggerdepot komen tegenover Numansdorp, midden in het Hollandsch Diep. Dit is het voorlopige standpunt van de'colleges van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Noord- Brabant en Rijkswaterstaat (directie Zuid-Holland). Zij verwerpen andere, meer oostelijk gelegen loca- ties in het Hollandsch Diep voor de opslag van dertig miljoen kubieke meter baggerspecie. De kosten wan)», de stortplaats bedragen 420 miljoen gulden. De vervuilde baggerspecie komt vrij bij het schoon maken van vervuilde waterbodems van de Nieuwe Merwede, Amer, Biesbosch, Hollandsch Diep, Ha ringvliet en nog enkele regionale wateren in Zuid- Holland en Noord-Brabant. Het depot zou maximaal dertig miljoen kubieke meter specie kunnen bevat ten en is in 1996 geschikt voor opslag. Voordat een definitief besluit valt, krijgen betrokke nen gelegenheid voor inspraak tijdens een voorlich tingsbijeenkomst in Willemstad op 26 april. Schiedam - De eerste grote zichtbare stap in de richting van de gedaanteverwisseling die de Schiedaxnse binnenstad in de na bije toekomst ondergaat, wordt binnen enkele weken gezet. Nu het laatste bezwaarschrift tegen de komst van het ABC-complex is ingetrokken, wordt weldra aan de Lange Kerkstraat ook begon nen met de bouwwerkzaamhe den. Albert Keijn, Blokker en C&A willen dat er zo snel mogelijk wordt begonnen met de realise ring van hun gezamenlijke on derkomen met daarop een par- keergarage. Vermoedelijk gaat in mei de eerste paal de grond in. Tegen de realisering van het ABC-complex is een drietal be zwaarschriften ingediend. Wet houder Zijdeveld had er verschil lende informatie-avonden voor nodig om de verontruste Boter- straatbewoners aan zijn zijde te krijgen. Tot zijn opluchting be sloten de omwonenden nadat hij een aantal oneffenheden uit de weg had geruimd, met de bouw plannen akkoord te gaan en hun bezwaren in te trekken. Een an der - individueel - bezwaar schrift werd door de gemeente niet ontvankelijk verklaard waarna er nog één drempel res teerde. Omdat een aanzienlijke groep enthousiaste middenstanders vreesde dat het laatste bezwaar schrift, ingediend door actievoer der en bewoner van het Oude Kerkhof John Zwart, wel eens vertragend zou kunnen werken, trad Hoogstraatwinkelier Chris Coppens namens het Overleg- piatvorm Binnenstandwinke- liers op als bemiddelaar. Na meerdere gesprekken waarbij wederzijdse gevoeligheden uit het verleden tussen Zijdeveld en de alternatief hulpverlener wer den uitgesproken, werd het be zwaarschrift alsnog ingetrokken. „Ik ben blij dat het nu zo ver is," reageert wethouder Zijdeveld. „Nu heb ik echt het idee dat we eindelijk van start kunnen. Het voorbereidende werk isal langin volle gang en binnen enkele we ken wordt in het kerngebied rondom het voormalige pand van Kester begonnen met slopen. Op het Stadserf wordt binnenkort gestart met het archeologisch on derzoek. Kortom, de Schiedam mers zullen gauw merken dat er daadwerkelijk wat met hun cen trum gaat gebeuren." Vlaardingen - Hetgescheiden inzamelen van groente-, fruit-en tuinafval (GFT-afvai) enerzijds en het overige huisvuil ander zijds gaat in, Vlaardingen op een laag pitje. De plannen die voor *5|j^dofoin^nhgvan deze aanpak in Vlaardingen zijn ont- £^)&èldiwóïSeti-voorlopig piet uitgevoerd. Er is niet genoeg ca- paeiteiföm al het aangeboden GFT-afval te verwerken. De gemeenteraadhééft gister avond aan wethouder drs. Kees van der Windt (Milieu) wel toege zegd dat hij geld mag uittrekken voor de verdere plaatsing van blokcontainers zodra de proble men zijn opgelost. In de tussen tijd wordt met de gemeente Maas sluis overlegd of er een gezamen lijke installatie voor GFT-vervver- king kan worden gerealiseerd. Van der Windt zei gisteravond verrast te zijn door het verzoek van gedeputeerde Hans van der Vlist (Milieu) orn de plannen aan te houden. „Maar ook weer niet zo verrast," aldus de wethouder. „De problematiek was al bekend." Van. der Windt hield de raad voor dat er alleen GFT-afval moet wor den ingezameld als deze tot com post kan worden verwerkt. „En tariefsverhogingen moeten er na tuurlijk niet komen als er niets gebeurt." Dat laatste gaat de wethouder overigens ook weer wat te ver. Hij overweegt in ieder geval op klei ne schaal door te gaan met de plaatsing van blokcontainers „op die plaatsen waar er sterk behoef te aan is". De provincie verwacht dat er be gin 1994 weer op normale wijze GFF-afval kan worden verwerkt. In Vlaardingen zijn momenteel alleen in een deel van de West- wijk en Holy-Zuid blokcontainers geplaatst. Het was de bedoeling dat die er dit jaar ook onder meer zouden komen in de rest van de Westwijk, delen van de Bab- berspolder en langs de Vaart. De wethouder zegde de raad nog toe verder te zullen werken aan de komst van meer glasbakken in Vlaardingen. Schiedam - De Woningbouwver eniging Schiedam (WBS) heeft een minnelijke schikking getrof fen met aannemingsbedrijf Af bouw uit Leiderdorp om de bouw van 34 woningen in De Gorzen te kunnen voortzettten. Gisteren is de nieuwe aannemer aan het werk gegaan. Arbouw tekende bezwaar aan te- dp^gTTist van een andere aan- pofifier die)petproject aan de Lek- ggat realiseren en Rotterdam - De problemen tussen dominee Visser van de Pauluskerk en de Tros rondom een uitzen ding van Crime Time over het voormalige Perron Nul zijn de wereld uit. Visser had excuses geëist van de omroep, omdat in de uitzending een 2eer negatief beeld van de drugsopvang werd geschetst. Verder waren drie bezoekers van de opvang zonder hun me deweten via een verborgen camera in beeld ge bracht. Presentator Jaap Jongbloed van Crime Time: „Ons idee is dat mensen onherkenbaar zijn gebleven. Mocht het zo zijn, dat ze op de een of andere manier toch herkend konden worden, dan betreur ik dat." Dominee Visser heeft deze uitleg geaccepteerd. „Voor mij is hiermee de kous af," zegt hij. Toen bleek dat de Leiderdorpse firma wegens financiële omstandighe den niet zou kunnen voldoen aan een aantal zekerheden, besloot de WBS namelijk met een andere aannemer, Dessing uit Rotter dam, in zee te gaan. Toen die vori ge week met het karwei wilde be ginnen sloot Arbouw uit onvrede over de gang van zaken het bouw terrein af en liet het bewaken door een beveiligingsfirma. De woningbouwvereniging dreig de met een kort geding maar gis teren kwamen de directies van de WBS en Arbouw tot overeenstem ming. Waarnemend directeur P, van der Hulle van de WBS trof een financiële regeling waar de afgewezen aannemer tenslotte mee akkoord ging. Rotterdam - Het ministerie van Verkeer en Water staat en de gemeente Rotterdam financieren samen de werkzaamheden die nodig zijn om de Maasvlakte beter toegankelijk te maken voor binnenvaartsche pen. Het gaat daarbij onder meer om de aanleg van een stormvloedkering en om het doorgraven van de Beerdam. Het ministerie heeft bekendgemaakt dat de kosten worden verdeeld tussen rijk (100 miljoen gulden) en gemeente (109 miljoen). In het najaar wordt al begonnen met de aanleg van de zogenoemde Hartelkermg. Deze beweegbare ke ring moet het achtergelegen land beschermen tegen stormvloeden. Volgens de plannen wordt begin 1996 een doorvaartopening gemaakt in de Beerdam. Rotterdam - De financiering voor de nieuwbouw van de Internationale School in Rotterdam is nog niet rond. Rotterdamse gemeenteraadsleden zijn het er niet mee eens dat de gemeente vanuit het Havenbe drijf en Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam 4,5 miljoen gulden aan de in totaal 12,5 miljoen gulden kostende nieuwbouw van de Japanse en Amerikaanse School in Hillegersberg bijdraagt. Dat bedrag ligt volgens PvdA'er D. van Puffelen en H. Meijer van (Links Rotterdam) 'niet in verhouding tot de problemen' waarmee het Rotterdamse onder wijs momenteel kampt. Op de onderwijsbegroting is opnieuw bezuinigd. De raadsleden vinden het daar om reëeler een grotere bijdrage van de ouders en van Japanse en Amerikaanse bedrijven te verlangen. In het oorspronkelijke voorstel, dat nu teruggaat naar het college van B en W, werd van de Japanse Schooi een bijdrage van 1,5 miljoen gulden en van de Amerikaanse School het bedrag van drie miljoen gulden gevraagd. Naast een evengroot bedrag van de gemeente werd een rijkssubsidie van vier miljoen gulden meegeteld. Maassluis - Het Maassluise elektrotechnische bedrijf Elektron heeft een certificaat voor veiligheid en milieu voor de petro-chemische industrie ontvangen. Als aannemer is het bedrijf werkzaam in deze sector. Dit zogenoemde Esso- GSA-certificaat is toegekend na een uitvoerige analyse van de bedrijfsvoering door een onafhankelijk instituut, in dit geval de Norske Veritas Indus try. Elektron houdt zich bezig met onder fabrikage en onderhoud van elektrotechnische installa ties. In Maassluis wordt nog steeds gewerkt vanuit een noodon- derkomen- Het bedrijfspand ging verleden jaar volledig in vlammen op. Vlaardingen Hij schoot ze niet alleen weg, nee, Ted van der Parre, de sterkste man van de wereld, moedigde de scholieren van de VBO-afdelingvan Beneden Maas gisteren ook nog eens aan bij hun acties, waarondereen sponsorloop, voortweegoededoelen; het Ronald McDonald-huis bij het kinderzjekenhuisSophiaende organisatie Artsenzonder Grenzen. Deactiedag werd gehoudenaan de Willem de Zwijgerlaan in Holy. Er werd niet alleen gelopen. De belangstellenden konden ook meedoen aan onder meer de hazebak schiettent, de berejacht schiettent, de reuzespiraal, de hamsterbakrace, de kop van jut en de rommelmarkt. Bedrijven uit de omge ving schonken geld en spullen voor deze dag. De VBO-afdelingvan Beneden Maas vormt volgend schooljaar met de scholengemeen schap De Burcht een nieuwe school die Gilde College gaat heten. Foto Roei Dijkstra Schiedam - Wethouder Bart de Leede (Welzijn) wil dat de cam pagne Schiedammers Van Overal en Nergens haar bakens enigs zins verzet. Aanleiding vormt de uitslag van een enquête over de campagne, waaruit blijkt dat met name veel jongeren nog nooit van het initiatief hebben gehoord. De campagne heeft tot doel het we derzijds begrip tussen Schiedam mers uit verschillende culturen te vergroten. Uit de in december gehouden om nibus-enquête komt naar voren dat slechts 30 procent van de jon geren tot 25 jaar van de vriend schapscampagne heeft gehoord. Van alle Schiedammers kent 44 procent de campagne. De doel stelling wordt door minder men sen begrepen. Ruim de helft van de responden ten denkt dat de campagne is be doeld om de hei komst van Schiedammers te achterhalen. Deze activiteit vormde wel een onderdeel van de campagne, maar dat het bij Schiedammers Van Overal en Nergens draait om het verbeteren van de banden tussen de verschillende bevol kingsgroepen wist uiteindelijk slechts 21 procent van de respon denten te melden. Bart de Leede is niet ontevreden over dit resultaat. „De meeste mensen die de campagne kennen vinden dat we door moeten gaan. Verder zijn er zeer weinig nega tieve reacties binnengekomen. Terwijl je bij dergelijke initiatie ven toch al gauw te horen krijgt dat het geldverspilling is." Met het verbeteren van de voor lichting hoopt De Leede dat de boodschap van de campagne wij der wordt verspreid. Een lespro gramma voor middelbare scholen kan volgens De Leede ook meer jongeren in aanraking brengen met de campagne. De wethouder kondigde aan dat dit wordt opge zet. Opvallend aan het onderzoeksre sultaat is dat veel Schiedammers klaarblijkelijk onbewust een acti viteit van de campagne hebben bezocht. Alleen het Prisma-festi val in het Beatrixpark trok verle den jaar reeds 20.000 mensen. Een Turks/Nederlandse tentoon stelling m het Stedelijk Museum trok eveneens veel volk. Vermoedelijk hadden slechts wei nigen door dat deze en andere evenementen een onderdeel van de campagne vormden. Van de geënquêteerde Schiedammers geeft 7 procent aan een evene ment van de campagne te hebben bezocht. Dat cijfer komt overeen met circa 4000 Schiedammers van 16 jaar en ouder. Schiedam - Het gezondheidspro ject voor Schiedam-Oost gaat de nadruk leggen op het geestelijke en lichamelijke welzijn van jon geren tot twaalf jaar. Dat is beslo ten na een behoeftepeiling onder bewoners en werkers in de gro tendeels vooroorlogse stadswijk. Twee werkgroepen gaan de ko mende tijd aan de slag om concre te activiteiten op touw te zetten. Er wordt veel aandacht besteed aan voorlichting in de wijk. Het project Schiedam-Oost Ge zond is opgezet als onderdeel van de sociale vernieuwing in Schiedam. Het project vormt een vervolg op een onderzoek van de GGD naar de gezondheidssituatie in de wijk. Uit dit onderzoek kwam naar voren dat relatief veel bewoners van de wijk problemen hebben met hun gezondheid. De vergrijzing in de wijk speelt vermoedelijk een rol. maar vol gens de onderzoekers valt dit feit ook gedeeltelijk te verklaren uit de lage sociaal-economische sta tus van veel bewoners. Projectcoördinator Mireille Lij nen wil de komende driejaar met een buurtgerichte aanpak aan de slag. De bedoeling is dat buurtbe woners met beroepskrachten uit eenlopende projecten opzetten. Te denken valt aan een kinder- kookcafé, voorlichtingsochten den voor jonge moeders en een speeltuinvereniging. Deze initia tieven kunnen volgens de beden kers veel betekenen voor het so ciale klimaat in de wijk, hetgeen naar verwachting een positieve invloed zal hebben op de volksge zondheid. Verder bestaat het plan om een project op basisscholen te starten. Scholen hebben zelf reeds gedeel telijk invulling gegeven aan het gezondheidsbeleid. Dit als reactie op signalen dat veel kinderen laat naar bed gaan, agressief zijn en een slecht gebit hebben. Schiedam-Oost Gezond is bereid om de scholen in haar beleid te ondersteunen. De projectgroep gaat de verschil lende ideeen de komende tijd in de wijk bespreken. Schiedam- Oost Gezond gaat naar het zich laat aanzien geen speciale aan dacht geven aan ouderen, hoewel de vergrijzing in de wijk destijds wel als een van de redenen werd aangevoerd om het project op te zetten. Vlaardingen - De verkoop van 140 gemeentewoningen heeft gister avond m de Vlaardingse gemeen teraad voor een lichte aanvaring gezorgd tussen de coalitiepart ners CDA en PvdA. De WD was er de oorzaak van. De liberalen hadden in een motie gevraagd de woningen eerst aan de huidige bewoners aan te bie den en nog eens met de raads commissies te bepraten hoe de verkoop sociaal verantwoord kan worden uitgevoerd. De gemeente wil vooral van de woningen af omdat ze slecht zijn. De PvdA was niet tegen de verder onschuldige motie en deelde mee ervoor te zullen stemmen. Dat veroorzaakte wrevel bij het CDA, waarmee de PvdA in het college zit, omdat niet eerst met hen was overlegd over de vraag hoe er ge stemd moest gaan worden. De on enigheid leidde ertoe dat ook het college verdeeld over de motie stemde. De motie haalde het ove rigens niet, want ook grote frac ties als die van D66 en SGP/GPV/ RPF stemden ertegen. Het CDA kwam ook in botsing met SP'er Remi Poppe. Hij be woont één van die gemeentewo ningen. Het is in de politiek ge bruikelijk dat raadsleden in der gelijke gevallen niet aan de be raadslagingen meedoen en even min meestemmen. Dit om alle schijn te voorkomen dat er voor eigen parochie wordt gepreekt. Poppe meende wel het woord te kunnen voeren, uitgebreid zelfs, hetgeen bij een aantal fracties be vreemding wekte, maar alleen het CDA verwoordde die gevoe lens. Wethouder John Ranshuijsen (grondbedrijf) verzekerde de raad dat bij de verkoop goed naar de sociale aspecten zai worden geke ken. „Daar hebben wij een ver antwoordelijkheid in." aldus de wethouder. Vlaardingen - Een onbekend ge bleven man heeft gisteravond de kas van een Chinees-Indisch res taurant aan de Van Baerlestraat leeggeroofd. Met een bivakmuts over het hoofd stapt de man om tien uur het restaurant binnen. Onder bedreiging van een pistool werd de eigenaar gedwongen de dagomzet af te geven. De dader ging er vandoor op een fiets. De man is ongeveer 1,70 me ter lang en tussen de 25 en 30 jaar oud. Hij droeg een korte grijze jas en een zwart/witte 'housebroek'. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gistermiddag om tien voor vijf een 23-jarige Vlaardinger aangehouden op verdenking van diefstal. De man sloeg zijn slag toen hij de buitendeur van het magazijn van een winkelbedrijf open zag staan. Uit een koelcel gapte hij kaas en vlees. De slager betrapte de dief en belde de politie. Vlaardingen - Een bewoonster uit de Hendrik Casimirstraat heeft gisterochtend om kwart over tien een inbreker in haar woning zien toeslaan. Toen de vrouw keek, griste de man een tas uit de keu ken weg. Hij vluchtte op een damesfiets. De ongeveer 1,80 meter lange man droeg een wit/blauw trai ningspak. Vlaardingen - De politie van Vlaardingen waarschuwt de be volking voor oplichting. Twee jongens verkopen in Vlaardingen uit naam van de stichting RVJ goedkope balpennen van het merk Bic. De koper moet voor tien pennen 14,95 gulden neerleg gen. De jongeren beweren dat het geld is bestemd voor kinderboerderij Rak van Ongemak. De venters kunnen een legitimatiebewijs van de stichting laten zien van de stichting RVJ. Deze is echter reeds tien jaar gele den opgeheven. Gebleken is dat de collectanten de opbrengst voor eigen doeleinden aanwenden. De politie kreeg gisterochtend een melding dat de jongens in Vlaar dingen actief zijn. Schiedam - Een 7-jarig Schiedammertje is gisterochtend rond kwart voor twaalf op de Boerhaavelaan aangereden toen hij aan het spelen was. De bal van het ventje rolde de straat op en hij rende er achteraan. Een automo bilist kon het plotseling de straat öpieimenöe ventje niet ontwij ken. Het kind werd met hoofdlet sel overgebracht naar het Schie- land-ziekenhuis. Schiedam - Vandalen hebben gisteren in de wijk Spaland een in aanbouw zijnde woning met verf en teksten beklad. De verf had den ze na het verbreken van een ruitje uit een bouwkeet gegapt. Schiedam - Een personenauto raakte gisterochtend rond elf uur op het Ketheiplem in de vangrail van de rijksweg terecht toen een voor het voertuig rijdende vracht wagen een deel van zijn lading verloor. De lading bestond uit broodjes magnesium. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Schiedam - Een bewoner van de Simon Stevinstraat heeft gisteren aangifte gedaan van diefstal van visgerd uit zijn kelderbox. Gis terochtend is er eveneens inge broken in een winkel aan het Dr. Wibautplein. Daar werden twee ladders gestolen. Uit een schuur aan de Geert Reindersstraat wer den onder andere een radio/cas setterecorder, een fiets en gereed schap.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2