15 Omwonenden Laan van Bol'es fel tegen bouw van torenflats Bestuurders moeten weer naar burgers luisteren KOEVERMANS -j ïf »ML «s*^ ip- Hoorngeschal in kerk Kinderen eten stillevens Boeken in de aanbieding (Sjoelen in de Telder Ambtenaar geridderd Oecumenisch centrum 'We worden als oud vuil uil huis gezet' Kunstwerken voor Amnesty TWEEWIELER SPECIALIST van Hogendorplaan 129 a - Vlaardingen 010-471 63 60 Toch asfalt in bochten van j Lepeiaarsingel j jl College keurt 1 straatnamen af Rotterdams Dagblad Vrijdag 16 april 1993 Schiedam De eucharistieviering die zondag vanaf elf uur in de Singelkerk wordt gehouden, krijgt een apart tintje. De mis wordt muzikaal begeleid door de Jachthoorn- groep Artemis waarvan de leden uit alle hoeken van Nederland komen. De hoornblazers spelen de Hu- bertusmis die in de zestiende cn zeventiende eeuw is geschreven voor Sint Hubertus. - Ook het Stedelijk Museum neemt deel aan het Na- tionale Museumweekend dat morgen en zondag 1 wordt gehouden. Het museum zet de deuren open voor volwassenen en kinderen die tal van activitei- 1 ten voorgeschoteld krijgen. Beide dagen kunnen de kinderen van 13.00 tot 16.00 uur hun eigen eetbare stilleven samenstellen en na het getekend, gesehil- derd of gefotografeerd te hebben, opeten. In de aula i wordt zaterdag om 15.00 uur een concert gegeven op het Hess-orgel en de bezoekers krijgen een uitleg over de inventarisatie en registratie van de kunst- J werken in het 'Stedelijk'. Voorts zijn er op zaterdag en zondag vanaf 14.00 uur rondleidingen door het ^Nationaal Gedistilleerd Museum. Vlaardiggerf In Streekmuseum Jan Anderson aan de Kethelweg dat zaterdag en zondag in verband met het museum weekend is geopend, worden oude boeken over Vlaardingen verkocht. De boeken zijn bij de boek handel niet meer te krijgen en de opbrengst van de verkoop gaat naar de Vrienden van het Streekmu seum. Verder wordt een aantal nieuwe aanwinsten "getoond, waaronder een schilderij van de voormalige boerderij van Piet Roodenburg. Het museum is bei dde dagen van 14.00 tot 16.00 uur geopend. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 ij Wijkcentrum De Telder houdt woensdag 21 april Vvoorrondes van het Open Vlaardingse kampioen schap sjoelen voor kinderen tot zes jaar. De wedstrij den beginnen om twee uur. Volwassenen kunnen proberen zich te kwalificeren op dinsdag 13 en 20 april vanaf 20.00 uur. Voor aanmeldingen kan men terecht bij wijkcentrum De Telder, 4348993. De Maassluizcr Cornelis Hendrik de Hond is gister middag bij zijn afscheid van de gemeentedienst Stads- en Milieubeheer benoemd tot ridder in de or de van Oranje-Nassau. Die eer viel hem ten deel voor de vele jaren trouwe dienst die hij er bij de gemeente op heeft zitten. De Hond gaat 1 juni met de vut. J)e jiddqt* wecd.opJ .maart 1973 benoemd tot ad- 'junetnlireeteur \%ft tiê dienst Gemeentewerken enr was vanaf i mei 1986 directeur. In verband met de re organisatie van de gemeentelijke organisatie werd hij in juni 1989 benoemd tot hoofd van de sector Stads- en Milieubeheer. Schiedam vrijdag 16 april Grease (musical). Passageiheater. 20 15 uur Toon Maas (cabaret). Teerstoof, 20 30 uur Mississippi (film). Filmhuis. 2130 uur zaterdag 17 april Open dag Grote Kerk, Lange Kerkstraat. 1100-16 00 uur Poppentheater Opgepast. De Teerstoof 14 00 uur Orgelconcert. Stedelijk Museum 15 00 uur Grease (musical). Passage theater, 20 15 uur Blues Indication. Podium. 22 30 uur zondag 18 april Orgelconcert Arnold Loxam Passagetheater. 3100 uur Thee-dansant, dienstencentrum De4Molens. 13 30 uur ^-Grease (musical). Passagetheater. 14 00uur en 19 00 uur ATov Spnng (jazz), Podium. 23 30 uur "Vlaardingen vrijdag 16 april Dubbel Dwars (cabaret). Stadsgehoorzaal, 2015 uur Indochina (film). Stadsgehoorzaal. 20 30 uur Het Masker (toneel). Harmonie, 20 30 uur zaterdag 17 april Inzameling oud papier. Rehobothkerk, 9 00-12 00 uur Beethoven (film). Vredeskerk, 10 30 en 14 00 uur en Ichtuskerk. 13 00 uur Opentng expositie Sandra Gallo (schilderijen). Coerke, 14 30 uur Theater Sirkel. Stadsgehoorzaal. ID 30 uur. Indnchinfi Siadsgehonrzaa) 20 30uur Het Masker (toneel), Stadsgehootzaal. 20 30 uur Maassluis zaterdag!" april Poppenbeurs. Koningshof, 10 30-16 30 uur maandag 10 april Semorenbridge. Koningshof, 13 30 uur Bridge. Koningshof, 19 45 uur Heeft u weieens gehoord van het Oecumenisch Aan dachtscentrum? Ik hoorde hier op 13 april voor het eerst van. Het is een initiatief van de werkgroep Kerk en Samenleving en is overgenomen door de Vlaardingse kerken en het Leger des Heils. Er schijnen in Nederland meer dan deze centra te zijn. De bedoeling is dat mensen 'die met hun ziel onder de arm lopen' binnen kunnen lopen voor een kop koffie en/of een praatje. Een goed en nobel stre ven, een opvang voor mensen die buiten de boot dreigen te vallen. Naar verluidt krijgt dit nobel streven onderdak in het voormalig jongerencentrum Labyrinth, dat uit bezuinigingsoverwegingen is gesloten. Hierdoor zijn grote groepen jongeren zonder stedelijk ontmoe tingscentrum komen te staan. Op zich gun ik elke in stelling en elke doelgroep een goed onderkomen. Volgens mij beschikken alle kerken in Vlaardingen over zalen die het grootste deel van de week leeg staan. Waarom maakt men daar geen gebruik van? Het jongerenwerk moest per jaar ruim 170.000 gul den betalen voor het pand aan de Zomerstraat. Krij gen. de bovengenoemde organisaties ook zo'n reke ning of spelen hier andere belangen mee? Is er in Vlaardingen behoefte aan zo'n centrum of moet het een paradepaardje worden voor enkele po litici en pseudo-politici? Ik begrijp dat er met de doelgroep 'zielige ouderen' meer en beter te scoren is dan met risico-jongeren. Jammer, heb ik voor de ver keerde doelgroep gekozen. Maar er is nog hoop; als we nu niets voor de jongeren doen en hen negeren, hebben we over enkele jaren nog meer oecumenische centra nodig. Cok Paardekam, Jongerenopbouwwerker Vlaardingen Door Sander Sonnemans Schiedam - Met verbijstering hebbendebewonersvandeLaan van Bol'es en omgeving in Schiedam gereageerd op de meuw- bouwplannen die de Woningbouwvereniging Schiedam (WBS) vorige week presenteerde. Het handjevolwinkeliers heeft geen bezwaren tegen de opknapbeurt die hen samen brengt in één mini-winkelcentrum. Maar het overgrote deel van de bewoners is woedend dat plaats gemaakt moet worden voor drie toren flats. John Calchoven voor de winkel waarboven hij woont, met vriendin Liesbeth Blom: 'Ik ga er niet uit. Desnoods schakel ik een advocaat in.' Foto Roet Dijkstra Voor de opknapbeurt van dit deel van Groenoord moeten de zeven winkels en de daarop gelegen wo ningen verdwijnen. Ook de 24 daarachter gelegen ouderenwo ningen gaan onder de slopersha mer. De bewoners van de te slopen ou derenwoningen werden eind vori ge week door de WBS op de hoog te gesteld van de voorgenomen nieuwbouw. Dinsdag hebben de winkeliers de tekeningen van de toekomstige wijkinriebting onder ogen gehad en binnenkort wor den de omwonenden uit de Vale rius-, Johan Wagenaar-, Diepen- brock-, Willem Pijper- en Ob- rechtstraat voor een informatie avond uitgenodigd. „Ik vind dat we in een eerder sta dium op de hoogte gebracht had den moeten worden," zegt een flatbewoner van het aan de Laan van Bol'es gelegen Willem Land- réplein. Hij wil anoniem blijven. „We hebben het op de kabelkrant moeten lezen en dat viel ons rauw op het dak. De plannen komen bij ons heel akelig over. Straks zijn we onze privacy en het zonnetje kwijt. Ik vraag me af of die hoge gebouwen wel passen in de wijk." Een buurvrouw voelt zich mach teloos. „Wat kunnen we er tegen doen? De plannen zijn al ge maakt, we hebben er niets over te f^gjeft)ge]iad niét", geïnformeerd. Een kwalyke zaak." In de buurt is de geplande nieuwbouw hét gesprek van de dag. De meningen zijn nauwelijks verdeeld. De komst van de toren flats wordt niet op prijs gesteld." John Calchoven, die boven de winkels woont, is in alle staten. „Mij krijgen ze dus ook niet uit. mijn woning. Als het moet, scha kel ik een advocaat in. Het is de tweede keer dat de WBS ons een geintje flikt." Zijn vriendin Liesbeth Blom: „Toen ik mijn huis in De Gorzen aan het opknappen was, kreeg ik een brief waarm een renovatie werd aangekondigd. Ik ben on middellijk gestopt met opknap pen maar er volgde geen renova tie. Zodoende heb ik drie jaar in een half afgemaakt huis geze ten." „Nu wonen we hier samen en is de ingrijpende en geldverslinden de verbouwing van dit huis bijna afgerond en moeten we eruit," gaat Calchoven verder. En dat ter wijl de plannen al bekend waren voordat we hier anderhalfjaar ge leden kwamen wonen. Als ik dit had geweten, had ik dit huis nooit genomen. Die inspraakavond stelde ook al niets voor. Het was geen inspraak-, maar een infor matie-avond. want wij hebben niets te beslissen. We kregen al leen de plannen voorgeschoteld ^vaarbïj van'der Hulle van de WBS vertelde dat het leefniveau hier niet nog verder mag dalen, net als in Nieuwland. Door liften bij de flats van vier hoog aan te brengen, wil men de huur verho gen om zodoende een drempel voor de lage inkomens op te wer pen. Tenminste, dat heb ik uit zijn woorden begrepen. Tegen de oudere mensen die bezwaar maakten tegen de financiële ge volgen van de verhuizing zei Van der Hulle doodleuk dat ze toch wel genoeg spaarcentjes zouden hebben." De bewoners van de ouderenwo ningen vinden het 'verschrikke lijk', 'a-sociaal' en 'mensont erend' dat ze hun huis uit moeten. „We worden als oud vuil uit ons huis gezet." meent een van de ou dere bewoonsters die haar naam niet in de krant wil zien. Nog niet zo lang geleden hebben de wonin gen een flinke onderhoudsbeurt gekregen waarbij vele bewoners genoodzaakt waren of de gelegen heid aangrepen hun woning op nieuw in te richten. Een tweede grote financiële uitgave die om de hoek komt kijken als ze moeten verhuizen, zeggen de meeste be woners niet op te kunnen bren gen. Ook voelen ze er weinig voor op het voorstel van de BWS in te gaan. Ze krijgen een voorkeurs behandeling als ze hun intrek ne men in één van de torenflats. Mevrouw Vosman-Grey' woont sinds twee maanden aan de Die- penbrockstraat en zegt nooit op de hoogte gesteld te zijn van de nieuwbouwplannen. „Dat vind ik bijzonder raar," reageert ze. „Ik heb mijn hele huls ingericht en kan dat niet nog een keer in zo'n korte tijd Ik moet me wel bij de plannen neerlegggen en in zo'n nieuwe flat gaan wonen. Wat kan ik anders? Omdat ik geen huur subsidie krijg en dus de volle mep moet betalen, mag het toch met zo zijn dat de huur van zo'n flat woning hoger is?" De heer en mevrouw Prins uit de Johan Wagenaarstraat accepteren de gedwongen verhuizing niet en zijn inmiddels tot actie overge gaan. Het echtpaar heeft brieven de deur uit gedaan naar de Consu mentenbond en wethouder Reijn- hout (o.a. huisvesting) en onder zoekt welke rechten het heeft. „Het is gewoon verschrikkelijk," klaagt de vrouw des huizes, „Ik slaap er met van. We wonen hier ruim 23 jaar, het iiuis is voor en kele tienduizenden guldens opge knapt en nu moeten we eruit. Waar moeten we naar toe? We leg gen ons er niet bij neer en zullen ons met hand en tand verzetten. De WBS wil gewoon meer inkom sten van dit stuk grond. Dat is de reden. Per 1 mei moeten we ons in laten schrijven aL woningzoe kende. Dat is waanzin. De WBS 'zou' ons 'passende Wdürttuinfite. moeten bieden en de onkosten vergoeden." WBS-directeur Fen ny de Graaf zegt dat het idee om dc winkels en de woningen te slo pen vastligt en dat de bewoners moe mogen praten over de toe komstige situatie. „Voor wat be treft de torenflats gaat het voorlo pig alleen nog om een plan." legt ze uit. „Mijn indruk is dat de mensen met zozeer bezwaar heb ben tegen het verplaatsen van dc winkels maar de hoogte van de flats. We werken r.og uit hoe de bezonning voor de flat aan het Willem Landréplein zal zijn en stellen de betrokkenen daar van op de hoogte." Over het opvoeren van de huur- sommen: ..Onze doelgroep be staat uit mensen met lage inko mens. Daarom willen we de buur van de flatwoningen in de zijstra ten absoluut met opvoeren om een drempel te vormen. Verder willen de winkeliers een grotere winkeloppervlakte hebben. Krij gen ze die niet, dan vertrekken ze en ontstaat er ook een leegloop bij de woningen. We willen voorko men in de toekomst verlies te draaien. Daar draait het om. Dat de plannen al lang en breed be kend zouden zijn, wijs ik nadruk kelijk van de hand. Dc winkeliers vragen al vanaf 1989 bij ons om uitbreiding van hun zaak. Er is dus wel eens over gesproken. De wirikdüeri zién de plannen dus wel zitten." Schiedam - In de Grote Kerk van Schiedam zijn vandaag en morgen 37 kunstwerken te bezichti gen van voornamelijk Schiedamse kunstenaars. Het werk wordt volgende week geveild ten bate van Amnesty International. Die veiling is op don derdag 22 april in de aula van het Stedelijk Mu seum. Burgemeester Reinier Scheers opent de avond, de kunstenaresse Yvonne Koopman ver zorgt een performance. Beide kijkdagen in de Grote Kerk duren van tien tot vier uur. De kunst werken zijn gemaakt door 22 Schiedamse kunste naars en eentje uit Den Haag. Het is werk in alle 'categorieën'; van olieverfschilderijen tot etsen en van foto's tot beelden. Tot de kunstenaars behoren Daan van Golden, Peter Hellemons, Yvonne Koopman, Bonnie On- derwaater en Gerard Batelaan. Het werk wordt gratis afgestaan en is voor het algehele werk van Amnesty International bestemd. g «MWefiü 48 jaar Voor race-, trim- of ATB fietsen, van alle bekende merken. Meer mans op een fiets van Koevermans Het adres voor div. merken ATB fietsen. Grote keuze in gerangschikte kleding voor alle type fietsen onder alle weersomstandigheden. nabij benzinestation Vlaardingen - De verbinding tussen de Lepelaarsingel en de Van Hogendorplaan in Vlaar- dingen wordt loch in zijn l geheel geasfalteerd. Het colle- ge van B en W was van plan de bochten nabij de Lepelaarsin- gel gewoon te bestraten. Zo werd geld uitgespaard voor ge- luidsisolerende maatregelen aan de woningen in de buurt. Maar dankzij een subsidie van - het rijk voor dit werk is er toch genoeg geld over voor de ge- meente om de bochten alsnog te asfalteren. De SGP/GPV/RPF-raadsleden Den Hollander en Lensvelt hebben dit als antwoord gekre- j gen op schriftelijke vragen a over dit onderwerp. Ze zouden het 'bespottelijk' hebben ge- J vonden als de bochten gewoon y, bestraat waren gebleven. Het tweetal kreeg ook te horen li dat de aanwezigheid van slech- j te leidingen onder de grond de oorzaak is van de vertragingen bij het werk. Daardoor zitten de winkeliers aan de Van Ho- gendorplaan langer afgesloten - van de Holy-wijk. Het college erkent dat nagelaten is de win- keiiers van de vertragingen op dc hoogte te stellen. Daardoor werd doorgegaan met de orga- g nisatie van een aantal feeste- lijkheden die uiteindelijk weeri moesten worden afgeblazen, j li Maassluis - HetMaassIuisecolle-a ge van B en W heeft enkele ge-I plande straatnamen geschrapt. In. de 'molenwijk' wilde het college* aan drie nieuwe straten aanvan-f kelijk de namen Cacaomolen.; Runmolen en Specerijmolen ge-jj ven. Bij nader inzien vinden de* bestuurders deze in eerste instan-| tie gekozen namen echter 'niets lekker klinken'. f Als alternatief worden nu de na-t men Kopermolen, Poldermolen: en Kalandermolen aan de ge-# meenteraad voorgesteld. Het colj-J lege acht deze namen geschikter! voor de uitbreiding van de wijk.j Aan deze drie nieuwe straten wor-j den 172 woningen gebouwd. In dej toekomst wordt de wijk naar aüe waarschijnlijkheid gecomple-, teerd met nog twee straten, die eveneens naar molens vernoemd zullen worden. Voor het formuleren van het al ternatief voor de in eerste instan tie gekozen namen moest het col lege van B en W het advies inwin nen van de Stichting De Holland se Molen. In de afgelopen jaren zijn al vijftien straten in het noordelijk deel van de Stccndijk- polder naar molentypen ver noemd. Na lang nadenken wisten ambtenaren nog de drie inmid dels afgekeurde typen op te hoek ten, maar daarna kwam men niet verder. De experts van de Hol landse Molen wisten nog wel een lijstje met nog niet vernoemde molentypen te leveren, waardoor het alternatieve voorstel kon wor den gepresenteerd. Door Carel van der Velden en Jan Booister Nog maar een paar jaar geleden werden de bewo ners van de Dijksteeg in Vlaardingen onaangenaam verrast door een zeer luidruchtige kermis pal naast de deur. Ze wisten nergens van. werden compleet overdonderd. Op het stadhuis was onder leiding van de toenmalige burgemeester Fred van Lier besloten dat die kermis daar moest komen. De bewoners wer den nergens op voorbereid. Want ach, wat zou je je druk maken om je eigen ingezetenen? In Maassluis maakten meerdere inwoners een paar weken geleden gebruik van het recht om tijdens de raadsvergadering te zeggen wat hen dwars zat. Allen spraken over de vergoedingen die de gemeente aan de bewoners van de Steendijkpolder (niet) wil geven. Toen het betreffende agendapunt aan de orde kwam, zwegen de raadsleden in alle talen. Niemand had het fatsoen te reageren op de argumenten die naar voren werden gebracht. Schiedam vormt geen uitzondering in deze rij. Daar zat een aantal burgers nog niet zo lang geleden tijdens een commissievergadering van wethouder Reijnhout te wachten tot ze wat mochten zeggen over de toekomst van het wijk- en buurtbeheer in Schiedam. Geduldig bleven ze zitten. Ze kwamen immers voor een goede zaak? Toen die aan de orde moest komen, het was inmiddels ongeveer half elf, verordonneerde wethouder Reijnhout dat het alle maal te laat zou worden en dat het agendapunt werd verdaagd naar de volgende vergadering. De inspre kers werd geen excuus aangeboden. Hadden ze maar niet moeten komen. De plaatselijke overheid springt steeds onzorgvuldi ger met zijn ingezetenen om. De voorbeelden stape len zich op. Er hoeft niet eens naar gezocht te wor den. Ze komen ook steeds regelmatiger. En als de aange voerde bezwaren de plannetjes van wethouders ver storen, dan lijkt opeens fatsoen er niet meer toe te doen. Dat wordt teruggevallen op formele zaken, op procedures. Er wordt dan niet meer gekeken naar wat er ooit bedoeld werd met in spraak; samen met burgers komen tot een plan dat voor alle partij cn ac ceptabel is. Het lijkt er tegenwoordig steeds meer op dat datgene waarin de mens zich van het meest van het dier onderscheidt, te weten redene ren en argumenteren, maar verve lend wordt gevonden. Stoer wordt er dan geroepen, ook door raadsle den, dat mensen bezwaren kunnen aanvoeren, maar dat dit niet bete kent dat ze gelijk hebben. Dat is misschien formeel soms zo, maar de mogelijkheden om gezamenlijk tot plannen te komen is dan niet eens bekeken. Vaak worden ook oude be loften daarbij niet nagekomen. En zoals het in dat soort situaties gaat, tegen de grootste schreeuwers wordt het minst opgetreden. Wie in een willekeurige raadscommissie netjes vraagt of hij of zij voor een tweede maal iets mag zeggen, krijgt streng voor de voeten geworpen dat zulks niet kan. De regels verbieden het. Maar wie gewoon doorpraat en blijft roepen dat hij of zij toch iets kwijt wilt, die kan drie- viermaal achter elkaar het woord voeren. Er zijn wei nig wethouders die hier tegenop treden. Tot de meest onbegrijpelijke zaken hoorde kort gele den het voornemen van het Vlaardingse college van B en W, met wethouder Ton van der Steen (toevallig ook D66) voorop, om de inspraak rond het bestem mingsplan West, waarmee de vuilstort in de Licke- baertgebied mogelijk wordt gemaakt, af te doen met een verkorte procedure, lees één inspraakavond. Een protestbijeenkomst van de Initiatiefgroep tegen Afvalberging leverde eerder al rijen wachtende men sen voor de Harmonie in Vlaardingen op. Het had een les kunnen zijn voor het college, maar dat oor deelde in grote wijsheid dat er minder mensen in inspraak over hetzelfde onderwerp geïn teresseerd zouden zijn. Naar het waarom van die gedachte blijft het gissen. Een aantal raadscommissies nep het colle ge vervolgens tot de orde. Lief De betrokkenheid van de bur gers is veel groter dan wordt aangenomen of dan de bestuur ders lief is. Voor de binnenkort te houden informatie-avond over het Vlaardingse structuur plan moet nu al regelmatig 'nee' worden verkocht aan ge ïnteresseerden. Of Vlaardin- gers niet graag meepraten over hun stad' Ze zouden gekoes terd moeten worden. Het zou het geloof in de politiek - een zaak die het college zegt ter harte te gaan - flink kunnen vergroten. In Maassluis gaat soms al net zo, zoals uit het aangehaalde voorbeeld over de Steendijk polder bhjkt. Ook daar lijken de bestuurders het maar lastig le vinden dat er burgers in hun stad wo nen. Sprekend is de gang van zaken rond de ver plaatsing van de weekmarkt. Daar zijn marktkooplui eenvoudigweg om de tuin geleid. Ze zouden twee jaar geleden ti]deh)k, en het werd met de hand op het hart verzekerd, naar een an dere plek moeten. Maar ze zitten nog steeds op het parkeerterrein achter de Nieuwstraat en dat zal hoogstwaarschijnlijk blijvend zijn. Een deel van de middenstand protesteerde eveneens tegen deze gang van zaken, maar ook deze party werd met seri eus genomen. Schiedam kent ook haar voorbeelden. Projectteams Wethouder Ton van der Steen; voorop. Foto Cees Kuiper/Rotterdams Dagblad zijn in het leven geroepen om alle betrokken partijen m een bepaald gebied invloed te geven op het beleid. Zo adviseert in het stadscentrum een forum van be woners, winkeliers en gemeente-ambtenaren het college van B W over het te voeren beleid tn de bin nenstad. Monddood De formeel keurig geregelde inspraak heeft echter slechts een zeer beperkte waarde, want dit project team mag zich van wethouder Zijdeveld niet be moeien met voor dit gebied ingrijpende ontwikke lingen als de bouw van het ABC-warenhuis in de Lange Kerkstraat, het overdekte winkelcentrum Imelda/Passage tussen de Broersvest en de Hoogs traat en de grootschalige ontwikkeling van het Stadserf. De wethouder rechtvaardigt het monddood maken van de meest betrokkenen met de stelling dat het hier om zaken draait die het wijkbelang te bo ven gaan Dat het op een dergelijke wijze negeren van de bur ger soms averechts werkt, zou wethouder Zijdeveld intussen kunnen weten. De voor bereidingen voor het veelbesproken ABC-complex in de Lange Kerk straat liepen vorig jaar flinke vertraging op toen de bewoners in actie kwamen tegen de gekozen aan- en al'voerroutes voor het vrachtverkeer. Op een eerste inspiaakavond hadden bewoners zich gekeerd tegen het idee om de vele vrachtwagens van Albert Heijn door de smalle Herenstraat en de Park weg weg te leiden. Toch keerden deze gewraakte ideeen m een later gepresenteerde opzet terug. Pas na dreiging met de rechter slikte de gemeente de voorstellen in. Mede als gevolg van deze affaire i$ de bouw zes jaar na de eerste presentatie nog steeds niet begonnen. We doen dan maar eenvoudig een greep. De voor beelden zijn legio. Burgers, lijkt men welhaast con stant te willen bewijzen, zijn maar lastig. Wat moetje met al die argumenten? Zeker als ze eigen plannet jes dwarsbomen. Weg ermee! Wordt het tijd voor een nieuwe provo-beweging?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2