15 Sporters gaan toch naar Velenje Inwonen bij 'schoonmoeder' John de Lange? VFC denkt er niet aan Zittend leven? £5 HO m BETAALBAAR DE LANGE REEK Ministerie: het is niet onverantwoord daar naar toe te gaan Hoekse redders naar Engeland het waaigat Jongeling loopt brallend warm Thema-avond PvdA Negende Aleidafeest Stam schenkt ambulance Weer avondmarkt öp Bevrijdingsdag Muziek in biljartcafé aan banden Bouwplan voor 55-pïussers «I Spi KLEERMAKER/COUPEUSE STOKKE WON1NGINR1CHTEN ■MMU—JMMJM Hard soft-side waterbedden Vakkundige plaatsing Betaalbare prijzen I Rotterdams Dagblad I Vrijdag 30 april 1993 „WC. Dat gaat Ambacht uit, daar ontkom je niet aan." Zo luidde zijn commentaar pal na de presentatie van het rapport van de 'Overleg groep bezuinigingen sportvelden en -banen'. Hij noemde de plannen 'goed doordacht' maar zette wel direct vraaagtekens achter het voor stel voor een derde sporthal op het terrein aan de Sportlaan. „Dat kan ook elders riep hij. Onlangs oreerde hij: „Het voormalige open jongerencentrum Laby rinth staat al anderhalf jaar te verpauperen. Het ziet er akelig uit. Het gemeentebestuur moet een actiever verkoopbeleid voeren." „Die typische Vlaardingse, 'angdurige inspraak moet maar eens af gelopen zijn. Het is tcch schandalig hoe mensen op deze wijze goede plannen traineren. H iien, heien, heien moeten we. De heimachines behoren hier toch ze,ter achter elkaar door te gaan," predikte hij in De Harmonie. „Aan woningbouw in de Broekpolder valt niet te ont komen," zei hij zachtjes. Deze week reageerde hij boos op milieuwethouder Kees van der Windt, die voor het groen houden van het enige behoorlijke bos in deze streek dorst te pleiten. „De Broekpolder mag geen inzet van de verkiezingen worden. Waar dient zoiets toe? Er zijn al problemen genoeg in Vlaardmgen, waar we deze collegeperiode jammer genoeg ook het inwonertal van 75.000 niet balen." Allemaal recente citaten van CDA-jongeiing Jan Jumelet "In 1990 was hij nog 22 jaar en student politicologie. By het toen door onderlinge ruzies sterk verdeelde Vlaardingse CDA (met als beJang- rijkste slachtoffers wethouder Chris van Roon, oud-wethouder Cees ïBot en voorzitter Arjen van der Velde) kwam hij als belangrijkste re presentant van de nieuwe garde boven dryven. Hij was al lid van de campagnecommissie en als enige nieuweling ook vrijwel zeker van een raadszetel door zijn zesde plaats op de kandidatenlijst. „Een bestuurbare stad, een bedrijvige stad, een leefbare stad, een veilige stad en een schone stad. Dat is wat wij de Vlaardingers willen bieden," zei hij toen als propagandist van het CDA. 'Nu, drie jaar later, loopt hij zich brallend warm voor een verdere ver betering van zijn eigen positie binnen die partij. Hij gebruikt on- ^deugdehjke voorbeelden. BEN VAN HAKEN De PvdA gaat een aantal bijeenkomsten beleggen jvaarbij iedere belangstellende Schiedammer wel kom is. De eerste bijeenkomst is op donderdag 6 mei vanaf 20.00 uur in de Roo Roosenzaal van het Passa getheater en handelt over veiligheid en openbare or de. Voor het thema is gekozen omdat per 1 januari 1994 de wet op de regionalisering van de rijks- en ge meentepolitie in werking treedt. Volgens de PvdA krijgen nu alleen de burgemeester van de centrumgemeente en de politiechef van de re gio het voor het zeggen en wordt de gemeenteraad en dus de bevolking buiten spel gezet. Voor het sa menstellen van een nieuw verkiezingsprogramma lijkt het de PvdA een goed idee om met geïnteres seerden in deze problematiek en de veiligheid in de gemeente in het algemeen, te discussiëren voordat het programma wordt geschreven. Rustig wandelen in en rond het Julianapark is er za- teldag 8 jmei met bij. Die dag worden er namelijk de jaarllj^'têriifkei^mlé Vdéidafeesten gevierd. Aan"*' het fee'strdat vele duizenden bezoekers trekt, nemen ruim driehonderd middenstanders deel I^r allerlei clubs demonstra- tiet. gegeven, zijn-er talrijke activiteiten, wordt in het park een voetbaltoernooi gespeeld en is er volop mu ziek. Het grootste spektakel van het feest is de wie lerronde van Schiedam voor amateurs en beroeps renners, die om 12.00 uur start. Vlaardingen Het actiecomité dat onlangs werd gevormd door ge meenteraadsleden om nauwe contacten te onder houden met de gemeente Moravska Trebova in Tsjechie heeft de stad waarmee een vriendschaps verdrag is gesloten, vandaag een ziekenauto ge schonken. De ambulance werd door burgemeester Stam aangeboden aan een groep Tsjechen die op uit nodiging in Vlaardingen vertoeft. Uit de contacten is gebleken dat in Moravska Trebo va een nijpend tekort is aan medisch materiaal. Het actiecomité heeft een goede tweedehands ziekenwa gen op de kop getikt die 45.000 gulden kost. Dat geld is nog niet bij elkaar en daarom worden Vlaardingse instellingen, bedrijven en inwoners opgeroepen een bijdrage .e storten op rekeningsnummer 813520428 van de VSB-bank. De regionale avondmarkt op Bevrijdingsdag die vo rig jaar vele duizenden bezoekers naar het centrum trok, krijgt een vervolg. Ook voor de komende bevrij dingsdag, woensdag 5 mei, heeft de Stichting Natio nale Gedenkdagen het evenement georganiseerd dat zich onder andere langs de Oude Haven afspeelt. Naast de kraampjes waar van alles aan de man wordt gebracht, is er veel muziek en een modeshow. De markt is vanaf 18.00 uur open voor publiek en wordt om 22.15 vuur afgesloten met vuurwerk vanaf het Buizengat. In verband met de markt wordt de Westhavenkade tussen de Westhavenplaats en de Parallelweg van 16.00 tot 23.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Schiedam vrijdag 30 april Bitter moon (film), Filmhuis 2130 uur Volume Time. Podium, 22 00 uur zaterdag 1 mei Inloopconcert, Grote Kerk. 15 00 uur Oldtimersbeurs (motoren). .Margnelhal. 10 00-17 00 uur zondag 2 mei Oldtimersbeurs (motoren). Margnelhal, 10 00-ti 00 uui Fietstocht langs Schiedamse groenstroken, vertrekpunt ingang heemtuin. start 13 30 uur AntiUiaans songfestival. Passagetheater, 15 00 uur Vlaardingen zaterdag 1 mei Postzegelruibeurs, Bcthelkerk, 11 00 16 00 uur Opening expositie Katnen de Man (tekeningen cn schilderijen) galerie 'l Podium. Van Schravendyk plein 13.14 00 uur Hel Groot Niet Te Vermijden dans- en showorkesl. Stadsgehoor zaal 20 35 uur. Les dnidnis au pont-neut mimi. Stadsgehoorzaal. 2U.3U uur Angra (Braziliaanse muziek). Harmonie. 22 30 uur Maassluis zondag 2 mei Reünie basisschool Panta Rbei. Dennendal 145,16 00-20 00 uur maandag 3 mei Bridge. Koningshof, 19 45 uur Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven- plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Schiedam - De omwonenden van het biljartcafé Arie's PqqI- eafê aan de Rotterdamsedijk kunnen weer ongestoord van hun nachtrust genieten. De af gelopen maanden werden ze regelmatig uit hun slaap ge houden door de muziek die veel te hard werd gedraaid. Met het plaatsen van twee ge luidsbegrenzers heeft de poli tie ingegrepen en een eind aan de overlast gemaakt. Van de vorige horeca-vesti- ging die in het pand was geves tigd, Brasserie Blanc, hadden de buren geen last omdat daar alleen achtergrondmuziek werd gespeeld, In het nieuwe café, dat enkele maanden gele den openging, werd echter niet zo zorgvuldig met de volu meknop omgesprongen. Naar aanleiding van klachten over geluidsoverlast drong de poli tie bij de café-eigenaar aan het geluid te temperen. Omdat daar nauwelijks op werd ge reageerd, plaatste de politie een geluidsbegrenzer zodat het wettelijk aantal toegstane decibellen niet langer kon wor den overtroffen. Aangezien er viaandere wegen toch nog mu ziek te hard werd gespeeld, werd een tweede begrenzer aangebracht. Maasland - Tot zo'n vijf jaar te rug was de locatie De Woelige Halte in Maasland het domein van de kleuters. Binnenkort is dit perceel van de voormalige kleu terschool tussen de Vrouwe Lide- weysingel, Huis te Veldelaan en Oranje Nassaustraat een nieuw woongebiedje voor 55-plussers. De gemeenteraad van Maasland stemde deze week in met de bouw van negen of eventueel tien wo ningen voor ingezetenen in de zo genaamde seniprengcoep. Zes. daarvah wofden 'gèbouwd in een rijtje aan de zijde van de Huis te Veldelaan. De algemene Wo ningstichting Maasland is de ei genaar van deze huizen in de so ciale huursector voor ouderen. De drie of vier vrije sectorkavels worden gesitueerd langs de Vrou we Lideweysingel. Omdat vier huizen een beetje dringen wordt, machtigde de gemeenteraad het college eventueel te besluiten tot drie woningen. Bij de bouw van drie woningen in de vrije sector is er wel ruimte voor de aanleg van een speelveld je voor de jeugd. In de exploitatie zit een overschot dat daartoe ge bruikt zou kunnen worden. Schiedam - De zesenveertig leden en begeleiders van verschil lende sportverenigingen in Schiedam gaan toch naar Slovenië voor de internationale jeugdsportuitwisseling. Er werd aan de trip getwijfeld omdat de deelnemers angstig waren voor de toe standen in verschillende delen van voormalig Joegoslavië. Volgens een woordvoerder van de Dienst Sport en Recreatie (DSR) was die angst volkomen onge grond omdat bepaalde mensen de uitnodigingen voor het sporteve nement in Velenje niet goed heb ben gelezen. „Daarin staat nauw keurig aangegeven dat Velenje in Slovenië en slechts 45 kilometer over de Oostenrijkse grens ligt." wordt bij de DSR gezegd. ..Boven dien heeft het ministerie van Bui tenlandse Zaken een reisadvies gegeven. Dat houdt m dat het met on"erantwoord is daar naar toe te ga n. De boel is veilig. Dat heb ben we de deelnemende vereni- gin: ,-n meegedeeld.'' De delegatie van de DSR. de sportploegen en hun begeleiders reizen woensdag 19 mei af naar de partnerslad in Slovenic. De drie- dagen tellende sportuitwissehng tesamen met de overige part nersteden Esshngen (Duitsland) en Vienne (Frankrijkj, wordt voor de zeventiende maal gehouden. Namens Schiedam nemen jon gens van zestien, zeventien en achttien jaar van de verenigingen HBSS (voetbal). UVG. DWS (bei de handbal), de Korenbeurs en de Reling (beide tafeltennis) deel. De Schiedammers verdedigen de wisselbokaal die vorig jaar m de wacht werd gesleept. Totaal doen ongeveer tweehonderd sporters mee. Mevrouw W. Chr. Gelderblom! Hupse, gemeenteraadslid en voorzitter van de commissie Wel zijn, Sport, Volksgezondheid en' Milieu, begeleidt de groeo sport ers als officiële afgevaaruigae van de gemeente Schiedam. Door Paul van den Bosch Vlaardingen - In het verbale 'een- tweetje' zat een vileine onder toon. Het was Leo van de Water, de voorzitter van Cion (naar 't Nieuwelant?), opgevallen da» al leen die clubs die in het rapport van de bezuinigingscommissie veldsport min of meer ontzien worden, lovende kritiek venti leerden. „De minste klappen en dus ook de minste kritiek," sneerde Van de Water maandag tijdens de eva luatie in de sectie veldsport van de sportraad. De aanvulling van Jan Kooiman, zijn collega van VFC (naar Broekpolder?), het grootste 'slachtoffer' van de plan nen: „Misschien zaten die clubs juist wel in de commissie." Als door een adder gebeten reageer den Ruud van Putten, de voorzit ter van de overleggroep, en com missielid John Maas, de praeses van Spirit. „Wei heel erg flauw, zo'n opmerking," aldus Maas. En tóch, aan de Sportlaan kan men zich niet aan de indruk ont trekken dat clubbelangen een rol hebben gespeeld in de inmiddels afgewezen rapportage. Men wijst op de samenstelling. Alleen voor zitter Ruud van Putten was onaf hankelijk, dat wil zeggen van de binnensportsectie, maar de ande- ré zes zijn verbonden aan een Vlaardingse 'outdoor'-vereniging. „Het was beter geweest," durft VFC-bestuurder Krijn van der Zwan, dan ook glashard te stellen, ,als er in de commissie onafhan kelijke personen hadden gezeten. Dat is niet gebeurd en je ziet het resultaat. Begrijpelijk hoor, dat mensen in zo'n commissie ook aan hun eigen club denken. Heel menselijk. Maar dat het zo grof zou gebeuren, dat is bij ons in het verkeerde keelgat geschoten." De eerste emoties zijn allang ge weken bij WC. dat drie weken te rug de conclusies van de commis sie ('VFC moet naar de Broekpol der om aan de Sportlaan plaats te Krijn van der Zwan (links) en Jan Kooi man van VFC dat onder meer actie voert met het pamflet 'VFC naar de Broekpolder? Dan Van Ar- denne naar Vrouwenvleu- gei Foto Roel Dijkstra Tm- maken voor een aantal niet-voet- balclubs') heel rauw op het éigen dak zag vallen, „We wijzen de plannen rigoureus af, dat moge duidelijk zijn," zegt Van der Zwan, die speciaal, voor de bezui nigingsoperatie aan het VFC-be- stuur is toegevoegd. „Maar niet zonder argumenten en zeker niet zonder alternatieven." Welke dat zijn, houden Van der Zwan en voorzitter Jan Kooiman nog even voor zich. „We gaan ui teraard niet gelijk al ons kruit verschieten. Laten ze op het stad huis maar een dialoog beginnen." Want alleen afwijzen, dat vinden beiden wel heel goedkoop. Van der Zwan: „Kijk, ik kan me voor stellen dat de gemeente het ter- Wij zijn een gerenommeerde Dames en Herenmodezaak te Rotterdam Kralingen en zijn tevens gevestigd in Scheveningen (Palace Promenade) onder de naam Armand Mode, met uitsluitend Herenmode. Voor onze Herenmode van vooraanstaande merken zouden wij graag in kontakt komen met een vakbekwame. Hij/Zij moeten gewend zijn thuis te werken met topkwaliteit Herenmode en kennis bezitten van hoogwaardige materialen, jfpf* Sollicitaties na tel. afspraak: Oostzeedijk Beneden 111-115,3061 VP Rotterdam Tel.: Herenmode: 010-413 85 44 Hoek van Holland - De bemanning van de Hoekse reddingboot Javazee gaat meedoen aan rcddïngsocfcningcn in Engeland. Vandaag is de boot van de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij vertrokken. De tocht over de Noordzee wordt tegelijk beschouwd als een proefvaart. In Engeland wordt een bezoek ge bracht aan 'zustergemeente' Harwich en aan Lowestoft. Zaterdag wordt er met de Britse collega's geoe fend en worden gegevens uitgewisseld. In Lowestoft gebeurt zondags hetzelfde. Maandag 3 mei komen de redders met de Javazee weer terug naar Hoek van Holland. Tijdens de afwezigheid van de reddingboot zal het eventuele werk worden overgenomen door de reddingboten van Stellendam. Schevenin- gen of Ter Heijde. De verblijfskosten in Engeland worden door schipper Jan van der Sar en zijn opstappers zelf betaald. rein van VFC, voor andere sport- doeleinden"1 'willen' fge&Éuikeh. Maar breng het dan anders. Zeg dan dat VFC weliswaar weg moet, m3ar daar het een en ander voor terugkrijHsWé'waïeftItfét!,ef dan nog niet mee eens geweest, maar het had een stuk fatsoenlijker ge oogd. Maar het wisselgeld ont breekt in het plan Als iemand werkloos wordt, kom' hij in de bij stand. En als-ie dan niet kan rondkomen, springt de sociale dienst bij. Nu zeggen de gemeen te en de commissie tegen ons: 'Je moet uit je eigen huis en je gaat maar bij je schoonmoeder wo nen'. Schoonmoeder John de Lange dus." Geen meubels Kooiman vult aan: „Maar meu bels krijgen we bij wijze van spre ken niet mee. Ja, die twee nieuwe kleedkamers ter waarde van 120.000 gulden. Maar de rest niets, nul komma nul. Het plan stinkt aan alle kanten." WC verdwijnt gewoon niet van de Sportlaan, zo simpel is het vol gens beiden. Kooiman en Van der Zwan vonden al heel snel troost m de sussende woorden van wet houder Agnes van Arden ne-Van der Hoeven ('WC naar Broekpol der. dan Agnes naar Vrouwen- vleugel'. slaat te iezen op de vele plakkaten op het complex) die geen dwang zal uitoefenen. „Dan is de zaak wel duidelijk, want we wallen natuurlijk helemaal niet weg." „Het plan moet van tafel," wil Van der Zwan. „En dat zeggen we met omdat een fatsoenlijke club als WC het slachtoffer wordt, maar omdat het met aan de doel stellingen voldoet. We' houder Ranshuysen wil een bezuiniging van 238.000 gulden f.i krijgt daar- toa&s één ton. Die ton iVïqvphdien gefaseerd, dus moet over'verschillende jaren worden uitgesmeerd, én is daarnaast du bieus. Want de commissie rekent zi^mkj.^iqt geld dat eigenlijk aan "grondbedrijf toekomt. Watals de stukken grond van Fortuna en DVO'32 niet worden verkocht? Wat dan? Dan ontbre ken opnieuw vele duizenden gul dens uit het plan. Kortom, veel heisa om niks. Als iedere \oetbal- ler in Vlaardingen pakweg tien gulden meer betaalt, zijn de be zuinigingen rond. Wat ze daar aan de Sportlaan ei genlijk nog het meest dwars zit, is dat de gemeente aan de ene kant de mond vol heeft van 'sociale vernieuwing' ('Vlaardingen ver nieuwend verder...' hoont Kooi man) en aan de andere kant de wijkgebon denheid van de clubs wil opheffen. „VFC hoort bij Am bacht." weten Kooiman en Van der Zwan van geen wijken. De laatste zegt: „Onze sociale functie is heel groot. Scholen ma ken gebruik van onze velden. Het kampioenschap van bei pupillen- voetbal van Vlaardingen heeft op onze velden plaats. De vier-tegen- vicr-competitie Het sch ooizaal voetbal. Volgende week is WC sa men met de Ericaschool in de weer om geld op te halen voor het gehandicaptenfonds. We hebben een gehandicaptenteam in de dub, vrouwen- en meisjeselftal len en daarnaast natuurlijk de 'gewone' elftallen. Teveel om op te noemen. WC doet al meer dan vijftig jaar aan sociale vernieu wing en dat blijven we doen. Op de Sportlaan, nergens anders!" En Kooiman: „Sociale vernieu wing. zeggen ze dan, moet ge paard gaan met diversiteit van sporten. Mensen moeten zich juist in deze tijd in clubs kunï/en verenigen en niet alleen, vier hoog achter in hun flatje zitten! En .te gelijkertijd wordt een wijk als Ambacht van alles wat sportief jis ontdaan.", Van de meeste veldsportclubs kreeg VFC maandag tijdens cie evaluatieronde steun. De situatie wordt opnieuw bekeken. Welis waar werd na veel vijven en zes sen vastgehouden aan de cluste ring op drie ft Nieuwelant/Spo'rt- laan, Broekpolder, Holy) plaat sen, maar de concrete invulling staat opnieuw ter discussie. Dat uitgangspunt, plus de toezegging van de wethouder dat zij op WC geen dwang zai uitoefenen, zal het vertrouwen van de Kwekkers m een goede afloop ongetwijfeld hebben versterkt. In dat geval blijft slechts een bit tere nasmaak. Ook over de poli tieke reacties op bet plar. van.de overleggroep. In tegenstelling^ot de sportclubs reageerden raadsle den als Jan Jumelet (CDAj Pvda'er Peter Roovers opmerke lijk positief. „Ik venvacht raadsleden," zegt Van der Zwóti, zelf een PvdA-Iid, „dat ze de 'sa menhang der dingen zien. En '$it ze dus niet gelijk zo opgetogen reageren op een rapport dat aan alle kanten rammelt. Maar dat be kent de sfeer op het stadhiÜs, waar men wel vaker moeite hééft alle zaken met elkaar te rijmen. De samenhang der dingen, daar gaat het om in het leven en dat zou de raad eens goed in ha£r oren moeten knopen." Het is duidelijk: WC cn Broek polder - de samenhang is onge wenst. Verhuizen willen de Kwik kers wel, maar dan alleen naafde tweede klasse van het zondag voetbal. STOKKE stelt zitgewoontes ter discussie. Sinds jaren biedt STOKKE 'n alternatief voor het starre, traditionele zitten. Zo heeft uw STOKKE-dealer ook de GRAVITY. Deze onvergelijkbare zitligger ontsluiert het geheim van maximale ontspanning. GRAVITYbalans* DESIGN: PETER OPSVIK Markt 57 Vlaardingen Tel. 010 -434 36 85 vloerbedekking gordijnen vitrages zonwering slaapkamers matrassen dekbedden overtrekken Showroom en kantoor: Bettoweg 17 Spaans© PoldeiSchiedam Tel. OtQ - 437 49 44 Fax 010 - 437 40 07

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1