Rotterdam 13 Stralende zon sierde het Oranjefeest op K mSÊmttë m ,3 Rotterdams Dagblad Zaterdag 1 mei 1993 Het leek zo gemakkelijk, maar de schijn be droog. Eén tikje op de bil len van deze twee Belgi sche trek paarden en daar gingen de touwtrek kers op weg naar de wa terbak. Alom plezier op het Zwijndrecht- se sportpark Bakestein. - v-v Het was warm. erg warm, maar gedurende een groot deel van de dagtoch gezellig druk op de rommelmarkt in het Schiedamse Kethel. Rotterdam - Eenzomersezon en temperaturen van zo'n 25 graden maakte gisteren in stad en regio van koninginne dag een massaal buitenfeest. De stad leek één groot terras en in de wijken draaide het kinderspelencircuit ais zel den tevoren. Hoewelhet zou best eens kunnen zijn dat die stralende zon zowel begunsti ger was van deze zeldzaam mooie koninginnedag, als concurrent. Want de recre atiegebieden rondom Rotter dam en vooral het strand had den heel wat potentiële feest vierders in huis. Zo was vooral de westelijke kant van Voor- ne-Putten zeer in trek. Het water, de duinen en het strand trokken overdag beduidend meer recreanten dan de her en der georganiseerde spelen en rommelmarkten. Het cen trum van Spijkenisse ver toonde een levendiger beeld dan de meeste andere ge meenten op Voorne-Putten. Dat was vooral te danken aan de middenstand, die de win kels gewoon had opengehou den. De rustigste gemeente in deze regio was ongetwijfeld BrielleDe plaats die in de zes tiende eeuw als eerste stad in naam van Oranje werd ver overd leek weinig te doen aan het Oranjefeest. In de oude dorpskern van het Schiedamse Kethel haakten heel wat bezoekers van de fes-, tiviteiten uiteindelijk af. Daar werkte de hitte veroorzaken de zon averechts. Maar de gro te braderie in de royalistische enclave van het in de historie allerminst koningsgezinde Schiedam had toen toch zeker al enkele duizenden bezoe kers getrokken. Veie tiendui zenden zochten de centra van Maassluis en Vlaardingen op: aanmerkelijk rustiger was het in het centrum van Schiedam. Twee Belgische trekpaarden zorgden op het Zwijndreehtse sportpark Bakestein voor het hoogtepunt van de festivitei ten. Ruitersportvereniging De Hoge Devel had ze ingezet bij een touwtrek wedstrijd. Aanvankelijk lieten de impo sante viervoeters zich gemak kei ijk door vijftien man over de streep trekken. Maar dat bleek een afleidingsmanoeu vre. Eén tikje op de billen was voldoende om een volgende ploeg linea recta in de water bak te doen belanden. Zo verliep koninginnedag 1993 in stad en regio als een vrolijke feestdag voi vertier, vrijmarkten en andere activi teiten. Vrolijken warm, dank zij die stralende zon. v. Een klassiek beeld van ko ninginnedag: bovenop de schouders van pa kijken naar wat er al lemaal ge beurt. In dit geval het Me- cklenburg- plein in Kra- lingen. Foto's Jaap Rozema en Cees Kuiper,'Rotterdams Dagblad De gemeente Nederlek had de inwoners, die in 1909 en in 1938 ter wereld kwamen (de geboortejaren van de koningin-moeder en van de koningin) uitgenodigd voor een kopje koffie. Muziek onder het bladerdak van de Markt in Heenvliet. Het echte koperwerk werd vanaf de kant ondersteund door een jeugdige solist. v®T ■s* '4? Konmgmne dag 1993 was dit jaar vooral een buiten- feest. Soms heel spon taan. zoa s hier midden- op de Coolsm- gel. Deze twee 'rock 'n rollers had den genoeg aan een beet je muziek en vierden zo hun eigen «v - -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1