Waterweg 15 'Maassluis probeert tweedracht te zaaien' m AKTIE ogentest Bewoners van de Steendijkpolder zijn nog lang niet klaar met de gemeente Zomerspektakel voor gezellige mensen Ui' Drie komplimentjes en een zoen Ditjes Datjes van Koninginnedag Open huis Blauwe Brug Kick The Rabbit komt met eerste CD Collectie terug in Streekmuseum Boom overleden Rotterdams Dagblad Woensdag 5 mei 1993 1. 'Belangstellenden zijn, vanaf 20.30 uur welkom', stond in de krant over de receptie van Omroep Vlaardingen aan de vooravond van Ko ninginnedag. Weliswaar kreeg ik drie consumptiebonnen, maar de voorzittër die ik volgaarne allerhartelijkst had willen complimente- ren, kwam pas om 22,45 uur. En de laatste uitzending onder de oude naam (want met Maassluis erbij heet de omroep nu Waterweg FM) was in alle Vlaardingse en Maassluise huiskamers te horen, behalve op de plaats waar zij werd gemaakt: in het Scheele Hoekje. 2. Het Liesveld was één gigantische uitdragerij: als haringen in een ton zaten ontelbare kinderen met voor zich uitgespreid overtollig - speelgoed en huisraad. Gaat het nu goed of slecht in Nederland? 3. Ik zag een vader met kind, het jongetje geschminkt als piraat. Zwarte kring om één oog, zwarte lijn schuin over het gezicht, om een ooglapje te suggeren. Of had het knaapje een blauw oog? 4. 'Silent diesel generator' stond er op de generator. Hoe stil is stil. en hoe zou een luidruchtige generator klinken: als een Boeing 747? 5. In de Harmonie was het écht stil, maar daar werd dan ook simul- - taan geschaakt en gedamd. Mijn oud-collega van Het Vrije Volk Bart van Leeuwen verloor. Pech, Bart. 6. In het Hof speelden en zongen Tsjechen uit Vlaardings zusterstad MoravskaTrebova. Brie dartele violen, een strenge Hongaarse cym- baal, zware bas, bedwelmende klarinet, zwoele mannenstem en twee meisjesstemmen als nachtegalen. 'Musica dyla krasns', want ik spreek mijn talen. 7. In het stadhuis was een 'doodlopende' filmvoorstelling over het Koninklijk Huis, aldus De Havenloods, Zal wel het Engelse konings huis mee bedoeld zijn. 8. Spontane Spaanse zang en dans in mijn stamcafé met Vlaardings bard Cornells Pons en Paco Carmona, amanuensis bij Westland- Zuid. Veel 'ola', 'la, la, la' en 'corazon', want ik spreek mijn talen. En, de wonderen zijn de wereld nog niet uit: bediening op het terras. 9. De Vlaardingse gemeentearchivaris was verkleed als 'Heer Van Dusseldorp', een Vlaardingse patser uit de negentiende eeuw Paars kostuum, paarse hoge hoed, paarse cape, maar zijn schoenen en sokken waren van 100 jaar later. Foutje. 10. De lampionnenoptocht niet gezien. Ik heb mij laten vertellen dat die langer dan andere jaren was. DICK VAN DER LUGT Schiedam Wijkcentrum de Blauwe Brug houdt zaterdag 8 mei open huis. Vanaf 9.00 uur kunnen de bezoekers ken nismaken met de activiteiten die er worden ont plooid. Deelnemers van de cursus aquarelleren to nen hun werk, er zijn biljart- en ja2zbaïletdemon- straties en diverse informatiekramen. Voorts wordt er muziek gespeeld en is er een goochelshow voor de kinderen. Om 16,00 uur gaan de deuren dicht. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Ca rel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 De Schiedarhse bami Kick The Rabbit is vanaf deze -maand niet langer alleen in. het openbaar te beluiste ren. Een dezer dagen verschijnt een heuse CD van de zesmansformatie op de markt. In de composities zijn verschillende stijlen verwerkt zodat een afwisselend geluid ontstaat. De ruim 56 minuten durende CD laat ritmische nummers, ballads en Zuidamerikaans- werk horen. Zaterdag speelt Kick The Rabbit vanaf 22,30 uur in café Podium aan de Lange Haven. Vlaardingen In Streekmuseum Jan Anderson is tot eind mei elk weekeinde een expositie te zien van materiaal uit de Tweede Wereldoorlog. De collectie werd acht jaar ge leden verhuurd aan het Verzetsmuseum in Gouda dat toen werd opgericht. Nu de collectie terug is wordt een selectie van de voorwerpen geëxposeerd voordat alles wordt opgeborgen. Het museum is op zaterdag en zondag van 14.00 tot 16.00 uur geopend. Schiedam woensdag 5 mei Tentoonstelling over de bibliotheek tijdens de Tweede Wereld oorlog, bibliotheek Lange Haven, t/m 29 mei Taptoe, Margnelhal. 19.30 uur. donderdags mei Indianententoonstelling, bibliotheek Korte Haven, t/m 1 juni Expositie over zeekanovaren, bibliotheek Bachpiem. t/m 3 juni Openbare bijeenkomst Eerste Schiedamse Studiekring voor 55- plussers, dienstencentrum De 4Molens, 10 30 uur. Handwerken, dienstencentrum De 4Rlolens. 13 30 uur Vlaardingen woensdag 5 mei Expositie Paul Lamers tooutsmjwerkjen Cees van den Bos tverl- spuitkunst). bibliotheek Holy, t/m 29 mei Expositie grafische groep van de Rotterdamse Vrije Academie, bi bliotheek Waalstraat, t/m 28 mei Tentoonstelling C J Harthoom (Keramische voorwerpenbiblio theek Waalstraat, t/m 30 juni Bevrijdingsconcert Kunst na Arbeid, Grote Kerk, 20 00 uur Maassluis donderdag 6 mei Bndge, Koningshof. 19 45 uur Pauls Jazzcafé, theater de Schuurkerk, 20 30 uur. Vlak voor mijn huisdeur is een boom overleden. Nee, niet vandaag of verleden week of zo, maar zo'n driejaar geleden al en dus staat zijn skelet daar nu al die tijd al macaber te zijn. Mal eigenlijk dat dat in Vlaardingen kan, in déze stad waar, ook rondom mijn huis, tientallen zéér levende, zéér gezonde bomen (ook DIT voor jaar weer) het loodje moesten leggen onder het moorddadige geweld van de motorzagen van een door onze plaatselijke overheid ingehuurde bomenbeul... Natuurlijk heb ik als gezagsgetrouwe burger onze plantsoenendienst telefonisch verwittigd van dat sterfgeval voor mijn deur, maar eerst na- dal ik dat telefoontje (na 10 maanden) nogeens herhaalde, berichtte die dienst mij dat ik helemaal niet bij hen moest zijn met die melding, maar dat het woningbedrijf voor dié boom verantwoordelijk is. Niet dat, zoals ik. onnozel als ik ben..., verwachtte, dus de ene gemeen telijke dienst even die andere dienst hiervan op de hoogte bracht, oh nee, dat moest ikzelf doen en ook daarvoor was ik weer gek genoeg en dus...? Nee hoor, dus niks. We leven alweer twee maanden later en dat geraamte prijkt nog steeds als een monument voor ambtelijke miskleu- nerij voor mijn deur op een grasveld dat steeds weer pogingen doet om de pracht van het voorjaar kleurrijk te bewijzen met grote plekken schitterend blauwe ereprijs, verblindend gele paardebloemen en liefe lijke madeliefjes, samen zo'n plaatje vormend zoals vroeger Rie Cramer ze zo treffend schilderde, met blije, in al die weelde dartelende kleuters. Maar ook dat duurt nooit langer dan één of twee dagen, want dan ko men die grote ronkende en sun Ken ae grasmaaier (va» wuikt dienst ei genlijk???) om al dat schoons te vernietigen. Rare stad eigenlijk...!! Henk Krabben, Vlaardingen Door Peter de Lange Maassluis - Tweedracht zaaien. Dat is volgens Peter Kloet de jongste taktiek van degemeenteMaassluis om uitte komen on der een re-fks schadeclaims die samen wellicht enkele tiental len miljoenen guldens bedragen. Kloet, voorzitter van de Vereni ging van Huiseigenaren Steen dijkpolder, vindt het „hoogst on fatsoenlijk" dat de gemeente op eens beweert dat de meeste scha declaims van zijn leden zijn ver jaard. Op die manier worden de huiseigenaren in de vervuilde woonwijk individueel gedwongen opnieuw naar de rechter te stap pen. Terwijl er al jaren is geproce deerd, en er een duidelijke uit spraak ligt van de Hoge Raad dat de gemeente Maassluis aanspra kelijk is voor de waardeverminde ring van de huizen door ernstige bodemvervuiling. „Het is gewoon een ontmoedi gingsbeleid," zegt Kloet getergd. „In plaats van eindelijk eens de rug te rechten en te erkennen dat de gemeente verantwoordelijk is, proberen ze op het stadhuis er op een kinderachtige manier onder uit te komen. Ik vraag me af of je dit moreel wel kunt maken tegen over je burgers." De Steendijkpolder is gebouwd op giftig slib uit de Rotterdamse havens. Toen dat feit begin jaren tachtig bekend werd, daalde de prijs van veel woningen in de pol der met sprongen. Mensen die ge dwongen waren hun huis te ver kopen, leden een fors verlies. De gemiddelde waardedaling be droeg 25 procent. De eigenaren probeerden de gemeente daar voor aansprakelijk te stellen, maar die ging tegen iedere voor haar onvoordelige gerechtelijke uitspraak in beroep, totdat in ok tober vorig jaar de Hoge Raad de knoop doorhakte en de schuld van alle misère volledig bij de plaatselijke overheid legde. De bewoners dachten het pleit eindelijk in hun voordeel te heb ben beslecht. Daarom brak eind vorige week grote verontwaardi ging uit toen veel leden van de Vereniging van Huiseigenaren een brief ontvingen waarin het gemeentebestuur mededeelde dat hun schadeclaim was ver jaard, Gemeentelijk advocaat mr. Duijsens had uitgezocht dat wijk bewoners die een eis tot schade vergoeding hadden ingediend, hun claim al vóór 1 januari 1989 Peter Kloet vindt dat de gemeente Maassluis moet ophouden met 'juridische haarkloverijen' en eindelijk eens de volle aansprakelijkheid dient te nemen voor de waardevermindering van wonin gen In de Steendijkpolder, als gevolg van bodemverontreiniging. Foto Roei Dijkstra hadden moeten 'stuiten', anders gezegd: verlengen met een perio de van vijfjaar. In de gevallen Maasland - Aan de toch al rijke lijk gevulde agenda van voor- jaars- en zomerfestiviteiten in Maasland wordt er dit jaar weer een toegevoegd. Ad de Bruin, de rondborstige uitbater van de ho- recavestigiging in sporthal De Hofstede, organiseert voor zater dag 5 juni een zomerspektakel. Het zomerspektakel is nieuw in Maasland. .Volgens De Bruin ihoudt hét sportieve evenement het midden tussen een zeskamp en een sterkste man en vrouw verkiezing. De Bruin: „Ik had het als verkiezing van de sterkste man en vrouw van Maasland aan gekondigd. Maar dat is niet door iedereen goed begrepen." Ad de Bruin kreeg op een eerste oproep tot deelname te weinig aanmeldingen. „Dat is een beetje rv,'.V* riiffAn «Mrtl Kït estafette met onder meer een zeephelling in het parcours is ook onderdeel van het spel. De minste kracht is nodig voor het horeca- spel met onder meer biertappen. Naast koninginnedag, de brade rie, de sport- en speldagen en de wielerronde nu dus ook een zo merspektakel. Dat op 5 juni sa menvalt met de braderie, maar dat is volgens Ad de Bruin eerder een voordeel dan een nadeel. „Op loopafstand van elkaar vullen de ze aktivituiten eikaar goed aan." Vijf dagen later kan de bevolking zich opnieuw uitleven in de drie dagen van sport en spel, waarmee ontwikkelingsprojecten in de Derde Wereld worden gesteund. Ad de Bruin en zijn staf beschou wen het zomerspektakel als de af sluiting van een druk seizoen m'p-eïgen schuld, want bij zo'r\,, .voor de Maaslandse sporthal. De verkiezing' 'denkt iedereen ami Hofstede prijst zich gelukkig met truck-trekken, zandzakken biervaten sjouwen en boomstam men gooien. Allemaal dingen die we nou net niet willen doen. Het L veel meer een veredelde zes kamp, waaraan iedereen mee kan doen." De Bruin bekent dat er voor di verse onderdelen best een beetje kracht en behendigheid om de hoek komt kijken. Zoals bij het van zijn plaats trekken van een kleine bestelauto, het paraplu hangen en het steendrukken. Dat houdt in een aantal bakstenen tussen beide handen tegen elkaar drukken. Ook kan op een over een water bak geplaatste evenwichtsbalk worden geprobeerd de tegenstan der van de balk te drukken. Een een zeer hoge bezettingsgraad. De Maaslandse sportraad heeft feitelijk als enige taak het verde len van de beschikbare uren. Omdat de vraag veel groter is dan het aanbod, komen uit de sport wereld verzoeken voor een twee de sporthal. In een heel eenvoudi ge opzet zou een dergelijke voor ziening volgens voorzitter Kees van der Vaart van korfbalvereni ging ODO haalbaar kunnen zijn. De Maaslandse politiek en het ge meentebestuur zijn van die signa len op de hoogte, maar concrete initiatieven zijn er nog niet. Gemengd Deelname aan het zomerspekta kel annex sterkste man en vrouw- verkiezing is slechts mogelijk door gemengde teams van twee mannen en één vrouw. Twee vrouwen en één man mag ook. Er is nog een voorwaarde. „De deel nemers moeten inwoner van Maasland zijn of lid 2ijn van een Maaslandse sportvereniging," stelt Ad de Bruin, die ODO-trai- ner Bram Rog als hoofdscheids- rechter heeft aangetrokken. De sportieve happening vindt plaats op het parkeerterrein'voor de sporthal en het naastliggende Breeveld. Op het grasveldje is plaats voor een terras. Het para plu hangen vindt in de sporthal plaats, terwijl de onderdelen door een professionele speaker worden begeleid. „We rekenen," zegt Ad de Bruin, „op een sportieve, Maaslandse deel name. Het is echt niet de bedoeling dat één of andere krachtpatser van buiten het dorp die prijs komt ha len," wijst hij op de bonus van dui zend gulden con tant voor het win nende team. „Het moet een gezellige dag worden om voor het plezier met elkaar bezig te zijn." Topaktuele combinaties van bekende Europese modemerken. De bloes wordt over 'n topje en op een wijde bermuda gedragen.. Perfecte pasvorm, prachtige motieven en zomerluchtige stoffen. Zéér aantrekkelijk MODEHUIS Broersvest 109-113 Schiedam tel. 010 - 426 03 99 tjrtlf nn donderdagavond geopend Ruime parkeergelegenheid om modehuis waar dit was nagelaten, zag de ge meente zich niet verplicht de claim in behandeling te nemen. 'Zorgvuldig' Van de circa 190 claims die de ge meente aanvankelijk in behande ling had willen nemen, bleven er uiteindelijk slechts ongeveer twintig over. Voor de gemeente Maassluis een aardige meevaller. In plaats van vele miljoenen, zou den er slechts enkele tonnen hoe ven te worden uitgekeerd. Burge meester Jannie Sterkenburg ver klaarde enkele dagen later nog eens dat de juristen zeer zorgvul dig te werk waren gegaan. Met an dere woorden: de meeste bewo ners kondeaalle h<?op qp.uiibshif ling van bun clainls óp hun builc schrijven. Maar Peter Kloet is daar nog niet zo zeker van. Volgens Kloet, die inmiddels een advocaat heeft geraadpleegd, maakt de gemeente een denkfout door te stellen dat de eerste stui ting voor 1 januari '89 moest zijn ingediend. Kloet. „Onze claims zijn massaal ingediend in februa ri en maart 1986. Tel je daar de wettelijke vijf jaar bij op, dan moest er voor begin '92 worden gestuit. Dat is ook gebeurd. Maar kennelijk hanteert de gemeente een ander rekensysteem." Vlag Ruurd Veenhoven. bij afwezig heid van mr. Duijsens woordvoer der van de gemeente Maassluis in de 'verjaringszaak', houdt vol dat ud&hiiiiteigeparen tussen 1984 en 1989 hun elfoms hadden moeten verlengen. Daaraan ligt een inge wikkelde juridische redenering 3 ten grondslag, gebaseerd op een aansprakelijkheidswet uit 1924. Kloet vindt dit .juridische haar- kloverij", maar ziet geen andere mogelijkheid dan de zaak gron-s dig door advocaten te laten uit- zoeken. j „Wel is het uitermate wrang," zegt de voorzitter van de vereni- jj ging van huiseigenaren. „In de af- gelopen jaren hebben wij keurig briefjes ontvangen van de ge- meente, dat zij onze stuitingen J binnen hadden gekregen, en dat men er te zijner tijd op terug zou komen. Volgens hun redenering hadden ze formeel al op 2 januari 1989 de vlag kunnen uithangen, omdat de claims waren verjaard. Dat is niet gebeurd. Ze komen pas -f nu met die mededeling." Ge-* meentewoordvoerder Veenhoven zegt daarentegen dat er niet één t bepaalde datum is waarop alle j claims verlopen, omdat die op di- verse data zijn ingediend. Zittende bewoners J Naast de kwestie over de verja- ring, heeft de vereniging nog een tweede verschil van mening met w het gemeentebestuur. Dat betreft 7 de vraag of het wel juist is: om slechts 190 claims in behandeling i te nemen. De gemeente redeneer- de aanvankelijk dat alleen voor-1 malige bewoners die hun huis j hebben verkocht en dus verlies' hadden geleden eventueel voor' een vergoeding in aanmerking» kwamen. Zittende bewoners zou4 den geen schade lijden, omdat er immers een saneringsplan ligt' voor de wijk. Kloet is het daar niet mee eens: „Oorspronkelijk ging het om achthonderd claims. Wij vechten aan dat er daar maar 190 van over zouden mogen blijven. De zaak' bij de Hoge Raad ging nadrukke- lijk ook om de belangen van de' zittende bewoners. De rechtbank 4 heeft toen aangegeven dal ook zij j schade hadden ondervonden, en« dus eveneens voor vergoeding in aanmerking komen. Nee, wij zijri nog lang niet klaar met de ge1! meente." S^UOSXJ vroeger was dat anders. Maar sinds m'n nieuwe bril zie ik er veel leuker uit. Je merkt het overal. Vandaag 3 komplimentjes en een zoen. Ik geniet. Een nieuwe bril? Had ik veel eerder moeten doen. METOOCPBUK-KOlJTROlTj In onze moderne afdeling oogmettng wordt uw gezichtsvermogen met de grootste nauwkeurigheid gemeten. Wij kontroleren uuk dW uogaruk. Adviseurs voor brilmode ROTTERDAM-OOST - Qudedijk 141-143 Telefoon 010 - 412.23 27 SCHIEDAM - Passage 18 - Tel. 010 - 426.64.54 Optometrist Contactlensspecialist ANVO i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1