Waterweg 15 Sloopplan Ce Gorzen neergesabeld LAAT CARAPATIËNTEN NIET STIKKEN m MA2DA HOOGWERF B.V. J. SPEIJER Gebit stuk? Bewonersvereniging pleit voor onafhankelijk onderzoek mrnlM Voor al uw verse kip- en wildspecialifeiten §t| j Met De Erker naar popfestival Torhout Successen voor Wijkwerkplaats Zwembad in Hoek van Holland aangekleed Weddenschap mondt uit in 60-jarig huwelijk Cursisten exposeren in de Vrije Academie Taanderijstraat 11 Vlaardingen Tel. 4348482 lucht krijgen is niet zo gewoon! Astma^Fonds Giro 55055 VERINGMEIER TANDTECHNIEK 15. H 6t Sfeifei Wehmu 010 (733735 Garagebedrijf Gebr. Zuidgeest AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! ''MIMISTUDIO SLUIS het waaigat m Rotterdams Dagblad Dinsdag 18 mei 1993 'Schiedam Voor het eerst sinds jaren organiseert het jongeren werk van wijkcentrum De Erker weer een muziek- reis naar het bekende popfestival Torhout/Werchter in België. Uit de twee eoneertdagen is gekozen voor de eerste, op zaterdag 3 juli. Omdat er op een behoor lijke interesse wordt gerekend dienen belangstellen den zich zo snel mogelijk aan te melden bij De Erker (4267767). Aan de reis kunnen maximaal 24 jongeren tussen de 15 en 23 jaar deelnemen en de prijs voor de reis, inclusief een toegangskaartje en een overnach ting op een camping, bedraagt 110 gulden per per soon. Aanmelden kan tot 1 juni en vooraf moet mini maal 55 gulden worden betaald. Vlaardingen Op de Wijkwerkplaats aan de Van Maanenstraat zijn deze week certificaten uitgereikt aan de deelnemers van de 'trajecten' technische vaardigheden en infor matica. De deelnemers hebben na acht weken scho ling vier maanden praktijkervaring opgedaan. Met succes, want zes van hen hebben intussen een baan gevonden en één is doorgestroomd naar een vervolg opleiding. De Wijkwerkplaats is een werkervarings project dat de deelnemers hun kansen op de arbeids markt wil laten vergroten. Op 7 september gaan de trajecten technische en administratieve vaardighe den wederom van start. Hoek van Holland De Vereniging Zwembadfonds Hoek van Holland wil dertigduizend gulden besteden aan een aantal 'leu ke dingen' voor het nieuwe zwembad. Het open- luchtbad wordt groter en dieper en krijgt speciale ge legenheden voor kinderen en kleuters. Op het open deel van het zwembad moet een deels overdekt ter ras komen met daarop een kiosk. Voorts komen er voor de jongste zwemmertjes aparte leuke dingen zoals een glijbaan en andere attributen in het zwem bad. Agenda Schiedam dinsdag 18 mei Theatervoorstelling basisschool De Singel, sporthal Oost, 19.00 Waardenburg De Jong (cabaret). Passagetheater, 20.15 uur, Vlaardingen dinsdag 18 mei The great legends of the 80*s met dubbelgangers van artiesten, Stadsgehoorzaal. 20 15 uur Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Schiedam - In bewoordingen als 'chantage', 'misleidend'en 'le go-politiek' heeft de bewonersvereniging Schiedam-Zuid (BVSZ) de vloer aangeveegd met het plan van de Woningbouw vereniging Schiedam (WBS) om 160 woningen in De Gorzen te slopen om tussen Nieuwe Maasstraat en Havendijk 468 nieuwe huizen te kunnen bouwen. Van de berekeningen en de argu menten die de woningbouwvereniging hanteert klopt werke lijk helemaal niets, meent de BVSZ. De bewonersvereniging, die eer- Het rapport heeft het karakter der al afstand van het plan nam omdat uit een enquête bleek dat het gros van de huurders sloop fa liekant afwijst, kwam bij grondi ge bestudering van het WBS-rap- port 'De Gorzen: betrokkenheid met kwaliteit' tal van discutabele zaken tegen. van een dictaat, stelt de vereni ging. Er worden geen alternatieve mogelijkheden genoemd en bet stuk ademt teveel de sfeer van 'wij gaan' in plaats van 'wij wil len'. Overleg met huurders en be wonersvereniging is dringend ge wenst. Verder noemt de vereni ging de gemaakte afwegingen tussen slopen of renoveren ..alge meen en tot op het nietszeggende af oppervlakkig." Omdat cijfers ontbreken, zijn deze afwegingen voor buitenstaanders niet te con troleren. Men moet wat de wo ningbouwvereniging beweert, maar voor waar aannemen. Hoogbouw, zoals de WBS wil, vindt de bewonersvereniging on verantwoord. Stapelwoningen vallen uit de toon in de overwe gend uit laagbouw bestaande wijk. Bovendien gaan de opstel lers van het bouwplan geheel voorbij aan belangrijke zaken als lichttoetreding en openbare ruimte (parkeren, speelruimte). Praktische opmerkingen daar over zijn in de nota onvindbaar. De huren die voor de nieuwbouw zouden gelden zijn „welhaast naïef berekend." Er wordt, stelt de bewonersvereniging verbijs terd vast, „maar voor het vader land weggesproken." Optimisti sche aannames over huursubsi die (terwijl die juist wordt afge bouwd). lage erfpacht en lage grendkosten lijken nergens op gebaseerd. Over de doorberekening van eventuele kosten voor bodemsa nering wordt met gerept. En de vraag is maar of er geld uit het Stadsvernieuwingsfonds be schikbaar zal zijn om de bouw van de huizen mede te financieren. Want het project staat niet m de gemeentelijke planning Trou wens, elders in De Gorzen /ijn an dere stads ver nieuwingsiocat ics die volgens de BVSZ voorrang verdienen. De conclusie van de vereniging' ..Er hangt een dikke rmst rond de financiële haalbaar heid." Ook wordt gesteld dat de woningbouwvereniging zich schuldig lijkt tc maken aan chan tage van de gemeente, die soepele erfpachtsvoorwaarden zou moe ten stellen, omdat anders zelfs re novatie niet betaalbaar zou zijn. Uit de nota wordt, zegt de bewo nersvereniging, trouwens met duidelijk of de huizen die in het sloopplan blijven gehandhaafd, straks worden gerenoveerd, of dat er alleen sprake zal zijn van groot onderhoud Die kwestie kiemt te meer. omdat een vorige renovatie in het gebied mislukte. De BVSZ is bang dat de huurders bij een tweede opknapbeurt opnieuw een huurverhoging voor de kiezen krijgen. Hot totale plan is. meent de bewonersvereniging, slecht voor sociale structuur van de wijk. Als er veel dure nieuwbouw woningen komen, blijft ervoor de lagere inkomens geen plaats in De Gorzen Daarom wordt aange drongen op een onafhankelijk bouw- en woontechmsch onder zoek Schiedam - Vijf ijsjes. Dat was wat de nu 84-jarige Jaap Leen- hard ruim zestig jaar geleden overhield aan een weddenschap met een paar vrienden. En een huwelijk. Maar dat was er nooit gekomen als Jaaps broer niet had ingegrepen. „We woonden in Rotterdam en hadden allemaal eigenlijk wel een oogje op Corrie." vertelt Jaap in geuren en kleuren. „We wilden haar wel een keer mee uit vragen maar niemand deed het. Tenslot te wedden we om ijsjes wie het zou doen en dat was ik. Maar toen ik eenmaal een afspraak met haar had gemaakt, kwam zc niet opda gen. Mijn broer, die bevriend was met haar vriendin, heeft daar iets van gezegd en zo is het toch nog goed gekomen." Jaaps vrouw, de drie jaar jongere Corrie, kan er nog steeds om la chen. Ze trouwden tenslotte, dre ven samen van 1946 tot en met 1959 café Klein Thalia in het cen trum van Schiedam en bestierden vanaf 1960 ruim tien jaar lang de krantenkiosk in station Schiedam/Rotterdam-West. „Dat was heel erg leuk werk," blikt de vrouw des huizes terug Jaap was uiteindelijk degene die Corrie mee uit durfde te vragen en is na zestig jaar nog steeds met haar getrouwd. Fota Roel Dijkstra naar de jaren zestig. „Je had con tact met allerlei mensen. Zo had mijn man elke ochtend al om vijf uur bezoek van twee politie-agen- tén die bij hem een bakkie kwa men doen." Hoewel het jubilerende paar nu zeeen van tijd heeft, houdt Corrie er geen hobby op na. „Ik doe het huishouden en zorg voor mijn man." „Ze is een goede wijkver pleegster," grapt haar man, „Want ze is er altijd, dag en nacht en in de juiste wijk." Door Manette Olsthoorn Vlaardingen - Ruim zeshonderd mensen volgen jaarlijks een cur sus aan de Vrije Academie. Zij kunnen kiezen uit een ruim aan bod van edelsmeden, fotografie, tekenen en schilderen tot theater sport en toneel voor kinderen. Het seizoen loopt af, cursussen worden weer beëindigd. Zaterdag tijdens de open dag gaf burge meester Stam het startsein voor een overzichts-tentoonstclling waarin leerlingen van de Vrije Academie laten zien wat zij het af gelopen jaar hebben gemaakt. Je weet by na niet waar je moet kijken, mompelt een bezoeker van de expositie. Nee, zelf heeft hij nooit een cursus gevolgd. Wel is hij geregeld in het Hollandia- gebouwte vinden bij tentoonstel lingen en de lezingen van kunst historica Sylvia Hagers. Een kunstliefhebber ja, zo kun je hem wel noemen. Hij is vandaag naar de open dag gekomen om naar de verrichtingen van zijn stadgeno ten te kijken. Wat is er allemaal te zien in het Hollandia-gebouw? De meer dan 250 werken, variërend in vorm, techniek en materiaalgebruik, ge ven een overzicht van de presta ties van de cursisten. Beginnelin gen of gevorderden, iedereen doet gewoon mee. Een leuke binnenkomer is met een al de poort met collages, waar van enkele zelfs verlicht zijn. Be neden en boven hangt en staat het tot de nok toe vol met ama teurkunst. Van een hoog niveau, meende de burgemeester m zijn openingswoord. Maar een hele hap om in één keer te bekijken. Een wandeling door het gebouw leidt langs kleurige zeefdrukken, kleding en wandkleden van de wevers van Marijke Dekkers, et sen, textiel-applicaties van de cursisten van Wilma Kuil. aqua rellen van de leerlingen van Peter Dumas, foto's gemaakt onder lei ding van Linus Harms en Rob Maan, een hoekje met geboet seerde portretten en keramiek van 55-pIussers. De leerlingen van docent Frits Thiele en Ben de Jong exposeren in vitrines met sieraden, objecten en gebruiks voorwerpen van metaal. Een kleine duizend mensen be zochten zaterdag de open dag van de Vrije Academie aan de Oostha ven kade. Dat zijn er honderd meer dan vorig jaar. Voor één van de nieuwe cursussen, die in sep tember weer van start gaan, schreven 150 mensen zich alvast Terwijl de één nog wat bladerde in de tekenmappen, keek de an der naar een mime-presentatie, een voorstelling van theatersport of een demonstratie op een van de werkplaatsen. Een groepje men sen in het teken- en schilderlo- kaal volgde een open les van Lies- beth de Kruijf over kleurgebruik en theorie. Het is één van de zo mercursussen die in de maanden mei en juni worden gegeven. An dere workshops en cursussen zijn onder meer: Haiku schrijven, doelgericht spinnen, werken met papier en handschetscn en per spectief. Het werk van de cursisten blijft tot en met 5 juni hangen. Daarna komen de kunstenaars aan bod die als doo°nt aan de Vrije Acade mie zijn verbonden onder wie Pe ter Dumas, Wilma Kuil, Liesbeth de Kruijf. Maria Arenas en Yvon ne Verzijlbergh. Croissants De Fransen, die weten hoe "n mens wakker moet worden. Nog half slapend sioffen ze naar de bakker, kopen croissantjes, brouwen thuisgekomen hun koffie en ontwaken op een boterzacht ontbijtje Kunt ook. hoor Moet u even naur uw Echte Bakker. Met zijn croissants voelt u zich als God in Frankrijk. Tel. 4343967 Tel. 4359138 Tel 4347566 Tel 4740951 Hougstradl 13 Korte Hoogstraat 11a Prof Rutgerstraat 6 De Loper 41 VLAARDINGEN Kunt u één minuut zonder lucht.,.? U kunt een week zonder eten, een dag zonder drinken, maar geen minuut zonder lucht. Geen lucht meer krijgen, dat gevoel hebben we allemaal wel eens. Carapatiënten leven dagelijks met dat gevoel. Patiënten met astma en bronchitis hebben vaak op onverwachte momenten last van benauwdheid, terwijl mensen met longemfyseem daar zelfs voortdurend last van hebben. Het Astma Fonds helpt met directe hulp en met voorlichting, scholing en onderzoek. U weet, daarvoor is veel geld nodig. Al bijna 35 jaar doen wij, en nog nooit tevergeefs, een beroep op u. Ook dit jaar vragen wij om uw bijdrage. Geef aan de collectant of stort uw gift op giro 55055 of bankrekening 70.70.70.120. MARKTKRAMENVERHUUR Tel. 010-4353202 Ook verhuur van braderiekramen met gekleurde zeilen en overdekt podium 8x4 meter Grote kraam Kleine kraam tafelblad 4.00-1.10 m 3.00-0.90 m. overkapping 4.25-2.50 3.20-1.60 m. Vraag vrijblijvende offerte Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 - telef. 010-4261417 Schiedam Zaterdags volgens afspraak TAPIJTEN GORDIJNEN BEDDEN ZONWERING id»»1 CONCESSIONNAIRE CITROËN Kethelweg 54, Vlaardingen Telefoon 010-4344268 Energieweg 38, Vlaardingen Telefoon 010-4343568 Bloemstukjes uiorden echte kunststukjes.. -Mi Ton Steenbergen Dr. Wiardi Beckmansinge! 7 Vlaardingen 010-434,19.01 Automaterialen Keukens Bouwmaterialen Sanitair Electro Tuinartikelen Gereedschappen Verf Houtwaren en verder alles voor renovatie van uw woning. Vlaardingen, Deltaweg 62 010-4337487/4354900 l Bi) FOCWA Garantiebedrijf A. VAN DER HORST Bij autoschade altijd rechtstreeks naar non FOCWA Garantiebedqf Dat zjn de mge gespecialiseerde schadeherstelbedrijven d«e een vol |aar i» lif la i'aö y ai antic viovoi i.uuüa fabrieksgarantie op de herstelde delen volledig overnemen, die alles voor u regelen met de verzekering en die nog een ruilauto kunnen aanbieden ook CARROSSERIEBEDRIJF A. VAN DER HORST B.V.\ Nerenrwcistersiraat 5 EP viiiaramgen 010 43 4-I-1 FOCWA GARANTIEBEDRIJF Diverse mogelijkheden voor een bruine huid: Gezichtsnelbruiners Caribic Zonnekanon SCHIEDAM IN 60 MINUTEN VAKANTIEBRU1N Burg. Knappertlaan 174 Tel. 010-4260030 Geopend 12 00-23 00 uur/'s zaterdags 09 00-18 00 uur dinsdag en zondag gesloten St. Uduinastraai 50, Broersveld 113 Telefoon 010-4269884 Scandinavisch wonen en overheerlijk slapen begint bij het waaigat 'n\A OcfüOt!^ coo n EnjaoiicattB WONEN SLAPEN Markt 57 Vtaardingen Tel. OIO - 434 36 i Vlaardingen Schiedamseweg 26 Tel. (010) 4343844 Fax (010)4359334 Bemiddeling bij: ®P Koop en verkoop Huur en verhuur Hypotheken Taxaties Alle verzekeringen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1