Waterweg 13 Politiek verdeeld over bouwplan Broekpolder van corporaties Plant uw spaargeld in mei, dan m groeit het beter r VSB'BANK Het lijkt of iedereen van me houdt AKT1E ogentest STAATSLOTEN Gecastreerde leeuw ONS werkt niet de komende dagen Stadhuis weer even dicht, Stadsreiniging werkt wel VERKOOPADRESSEN Reconstructie Midden-Delfland 1 f - Daar kom je verder mee. Rotterdams Dagblad Woensdag 19 mei 1993 Het nieuwe logo van de gemeente Vlaardingen heeft de tongen da nig losgemaakt. Er zijn drie kampen: voorstanders, tegenstanders ,en zij die het niet kan schelen. PvdA-fractievoorzitter drs. A. E. B. Kandel behoort tot het tweede kamp. Hij noemde vorige week in de gemeenteraad het logo 'een ge castreerde leeuw'. Het nieuwe beeldmerk bestaat uit een rode leeuw en profile; konin klijk grote kop, voorpoten strijdbaar naar voren, staart vrolijk om hoog en de lange tong, pesterig uitgestoken. Het is een stilering van de leeuw in het stadswapen, die veel gedetailleerder is, maar evenals zijn moderne broertje biologisch niet klopt, omdat - toen hij werd ge schilderd - niemand in Nederland nog een leeuw in het echt had ge zien. De vernieuwing van het logo maakt deel uit van de campagne om yiaardingen over de gehele linie een zelfde huisstijl te geven. Want er is natuurlijk niets vervelender om de ene dag van de Dienst Stads werk een brief met logootje zus, de volgende dag van de Dienst Wel zijn een schrijven met logootje zo en de derde dag van de Dienst Mi lieu weer iets anders te ontvangen. Terecht is aan deze bestuurlijke chaos een eind gemaakt. De vraag is nu: heeft drs. Kandel gelijk met zijn kritiek? Inderdaad hangt er niets tussen de achterpoten van de leeuw, maar wil dit zeg gen dat het arme roofdier van zijn mannelijkheid is ontdaan? Wor den leeuwen trouwens op deze brute manier ontmand? Of gaat het er •iets humaner aan toe. zoals bij de man waarbij onder plaatselijke ver doving de zaadleiders worden afgesloten? Kan drs. Kandel mij trouwens voortekenen hoe penis en scrotum van een leeuw eruit zien? Heeft hij dat vroeger op school geleeid? Was hij 20'n ijverig jongetje dat hij dat nooit is vergeten? Of denkt hij dat in het oude wapen die twee vage lijnen op de onderbuik conform de werkelijkheid zijn? Als die weergave klopt, heeft onze Koning der Dieren maar een armzalig klokkenspel Geeft drs. Kandel eigenlijk de voorkeur aan een geprononceerd ge slachtsdeel? Evenals bij het Geuzenmonument op de Markt, waar- jiapfl'e penis regelmatig door pokdalige pubers van een verfje wordt Vóórzien? Zo ja, vindt hij dat het leeuwelid ook in rood moet worden jgeörukt of wil hij daarvoor een apart kleurtje? En: moet die ook wor den gestileerd of mag die fel realistisch worden getekend? Waarom ijvert drs. Kandel, bij wiens partij emancipatie hoog in het 'vaandel staat, trouwens niet vooreen leeuwin? Als aan de Vaart stra ten naar Aletta Jacobs en andere pioniers worden vernoemd, mag het beeldmerk van Vlaardingen daar niet bij achterblijven. Het mes snijdt dan aan twee kanten: het probleem van drs. Kandel is ook op gelost. DICK VAN DERLUGT Bij bet Openbaar Nustbedrijf Schiedam (ONS) wordt Hemelvaartsdag (20 mei) en vrijdag 21 mei niet ge werkt. Ook het MiJieustation houdt de deur die da gen op slot en er wordt geen huisvuil opgehaald. Zo als gebruikelijk blijft het ONS wel bereikbaar voor bet melden van storingen in de levering van energie, drinkwater en radto- en televisiesignalen. Op voornoemde dagen zijn tevens de gemeentelijke instellingen, behalve de bibliotheken (vrijdag ge opend) en het Stedelijk Museum (20 mei van 12.30 tot 17.00 uur en 21 mei van 10.00 tot 17.00 uur ge opend). gesloten. De dienst Gemeentewerken (4735895; en het Gemeentelijk Woningbeheer (4268578) zijn wel voor spoedeisende gevallen be reikbaar. Vlaardingen Het stadhuis van Vlaardingen gaat weer enkele da gen dicht. Was dat begin mei al zo. ditmaal is dat ko mende donderdag (Hemelvaartsdag) en vrijdag (ver plichte vrije dag) het geval. Alleen bij de Stadsreini ging wordt gewerkt. Er wordt die dag normaal huis vuil opgehaald. Ook de bibliotheek is dan open. woensdag 19 mei Waardenburg De Jong (cabaret), Passagetheater, 2015 uur Expositie schilderijen en litho's, cafe 'l Paard. I'm 25 juni Vlaardingen 'donderdag 20 mei Verkoopexposiüe Lenie Simons-Molenwijk (schilderijen van .schepen). Visseriimuseum. tot 14 juni Opening expositie Adn de Korte (o a Aquarellen) en Ben Broek to a tekeningen), Zonnehuis, 15 00 uur. Demonstraties modelvliegtuigen Broekpolder, 12 00 uur Redactie Waterweg: Jan Bootster Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven- plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Vlaardingen - De Vlaardingse politiek denkt verdeeld over het initiatief van de woning bouwverenigingen Patrimo nium en Samenwerking 77, die samen bezig zijn een bouwplan voor de Broekpol der te ontwikkelen. De reac ties in de gemeenteraad varië ren van 'prima initiatief (CDA) tot 'waarmee bemoeien die eikels zich' (SP). Patrimonium en Samenwerking 77besIoten onlangs op eigen hout je, en zonder overleg met de poli tiek, de mogelijkheden voor zo'n bouwplan te onderzoeken. Hun argument was dat de gemeente raad zelf aarzelt een dergelijke stap te zetten. Uit een rondvraag onder de frac ties blijkt dat lang niet alle partij en het standpunt delen van de PvdA. zoals dat eind vorige week door fractieleider Bert Kandel werd verwoord. Kandel veroor deelde de corporaties, omdat die met hun plannenmakerij het in de politiek geopperde idee frus treren om eerst de open plekken in de stad (onder meer Buizengat. Erasmusplein, Sclaavenburgh) te bebouwen. CDA-fractievoorzitter Jopie Schumacher vindt het absoluut niet bezwaarlijk dat de corpora ties het voortouw hebben geno men. Zij is „zeer geïnteresseerd in initiatieven van particulieren." Haar partij dringt de laatste tijd steeds openlijker aan op woning bouw in de Broekpolder. CDA- wethouder Agnes van Ardenne noemde bebouwing onlangs zelfs 'onontkoombaar'. Schumacher voegt daar aan toe: „Tenslotte kun je niet alle open plekken in de stad zomaar volplempen. Dan blijft er geen groen over." Voor D66 is een groene Broekpol der geen harde voorwaarde meer. Fractieleider Wil van Rijn maakt zich zoi'gen: als het aantal inwo ners niet groeit, komen door geld gebrek tal van voorzieningen in gevaar. Van Rijn heeft wethouder en partijgenoot Ton van der Steen gevraagd eens op een rijtje te zet ten hoe de gemeentelijke finan cien ervoor zouden staan bij res pectievelijk 60.000 en 80.000 in woners. De Broekpolder is voor een meerderheid in de D66-frae- Hoek van Holland P. Vervenne Prins Hendrikstraat 265. Tel. 01747-82516 Cor de Jonge (SGP/GPV/RPF: 'Bouwen is nek- slag voor Broekpolder*. ArchieffotoCees Kuiper Henk Roijers (WD): 'College had flinker moe ten zijn'. ArchieffotoCee&Kuiper tie de enige mogelijke plek voor grootschalige nieuwbouw, mocht dat nodig blijken. Van Rijn gaat zelfs zo ver te zeg gen dat de recreatie in de polder alleen overeind kan worden ge houden door een deel met huizen te bebouwen. „Anders hebben we helemaal geen geld meer voor re creatie." Op 27 mei beslist de D66-fractie wat er over de Broekpolder in het verkiezingsprogramma voor vol gendjaar komt te staan. Van Rijn: „De uitkomst zal waarschijnlijk zijn dat we vragen om een onder zoek naar de bebouwingsmoge lijkheden." Daarom wil D66 het initiatief van de corporaties niet veroordelen. „Zij doen nu al on derzoek. Dat scheelt ons straks waarschijnlijk een hoop werk." Besluiteloosheid Ook WD-woordvoerder Henk Roijers spaart de corporaties in zijn oordeel. Hij vindt het jammer dat burgemeester en wethouders zelf geen stappen in de richting van een onderzoek hebben onder nomen. „Laat ik voorop stellen Je kunt pas goed over bouwen in de Broekpolder praten als je twee dingen weet. Ten eerste wat de structuurschets (het gemeente lijk plan voor de afbouw van Vlaardingen, red.) vertelt en ten tweede wat de mogelijkheden zijn, want de grond is er vervuild. Bij het ontbreken van die infor matie is er nauwelijks een oordeel te vellen. „De WD is ervoor om de Broek polder groen te houden. Maar wellicht, met een streep onder wellicht, wordt daar genuanceer der over gedacht als die informa tie, waar ik het over heb, op tafel ligt. Het huidige verkiezingspro gramma van de WD zegt dat er een onderzoek naar de bebou wingsmogelijkheden mag ko men. Wij vinden het jammer dat de Broekpolder weer onderdeel van de verkiezingen wordt. Door de besluiteloosheid van het colle ge zijn er nog steeds geen knopen doorgehakt. Dat had in deze pe riode moeten gebeuren. Het colle ge had flinker moeten zijn," aldus Roijers. Freewheelen De fractie van SGP/GPV/RPF blijft pleiten voor een groene Broekpolder. Woordvoerder Cor de Jonge is het met de PvdA eens dat eerst de open plek- ken in de stad moeten worden bebouwd. „Ik begrijp best dat de cor poraties de polder in wil len, maar dat betekent wel een forse aanslag op de recreatie. Bouwen is de nekslag voor de Broekpolder." In De Jonge's par ty is het door Patrimonium en Sa menwerking 77 aangezwengelde onderzoek niet goed gevallen Het raadslid: „De taak van de cor poraties wordt begrensd door het beleid van de gemeente. Met dit initiatief wordt dat beleid gefrus treerd." Remi Poppe. fractievoorzitter van de Socialistische Partij, zegt het nog harder: „De woningbouwver enigingen kunnen hun tijd en geld beter besteden aan het on derhouden van hun woningbouw- bezit. Dit is toch freewheelen op koste van de gemeenschap? Waar bemoeien die eikels zich mee? De Broekpolder is allereerst een zaak van de gemeente." Volgens Poppe getuigt het idee van de corporaties bovendien van kortzichtigheid. „Een tijdje gele den riepen de Vlaardmgse make laars dat de Broekpolder groen moet blijven, omdat dat een ge weldig pluspunt is voor de stad. Bij de corporaties hebben ze die geluiden blijkbaar niet gehoord." Maassluis Jan Booster Lederwaren Koningshoek 923-14. Tel. 01899-13243 Schiedam De Blocktrent Groenelaan 99a. Tel. 010-4730525 Schiedam Tabakshop De Bol Hof. v. Spaland 6. Tel. 010-4714083 Schiedam Sigarenmagazijn Het Hoekje Boerhaavelaan 80. Tel. 010-4265513 Schiedam Tabakspeciaalzaak Ton Jaarsma Borodinlaan 58. Tel. 010-4703768 Schiedam Tabakshop Jacqueline St. Liduinastraat 55. Tel. 010-4267613 Schiedam B. P. H. Janse Broersvest 8a. Tel. 010-4268804 Schiedam Tabakspeciaalzaak Nico Smitshcek P J. Troelstralaan 31. Tel. 010-4703037 Vlaardingen Tabakswinkel „Op de Hoek" Diepenbrockstraat 133. Tel. 010-4344892 Vlaardingen Tabakspeciaalzaak Nico Smitshoek De Loper 82. Tel. 010-4742997 (Kennisgeving ingevolge ex. artikel 40 Reconstructiewet) Inspraak voorontwerp-deelplan Abtswoude De Reconstructrecommissie Midden-Delfland maakt het volgende bekend: Voor het deelplan Abtswoude is inmiddels een voorontwerp opgesteld. (Abtswoude is het deelgebied begrensd door Schipluiden/Delft in het noor den; Rijksweg A13 in het oosten; Overschie/Schiedam/Vlaardingen in het zuiden; Vlaardmgervaart in het westen). In verband met de inspraak op het voorontwerp-deelplan organiseert de Reconstructiecommissie een aantal voorlichtings-Zinspraakavonden. De voorlichtings-Zinspraakavonden worden gehouden op: 2 juni wijkgebouw MUSICA, de Lugt 17, ROTTERDAM-OVER SCHIË. 3 juni zaal de triangel. Fransenstraat 12-14, vlaardingen. 8 juni centrum DE HOORNBLOEM, Kon. Julianaplein 1 -3, DEN HOORN. 9 juni aula congrescentrumTU-DELFT, collegezaal D, Mekelweg 5, DELFT. 10 juni speciaal voor de agrariërs in het gebied, centrum DE HOORNBLOEM, Kon. Julianaptein 1 -3, DEN HOORN. De aanvang van de avonden is 20.00 uur. De inspraakperiode is vanaf 26 mei 1993 t/m 25 juli 1993. Het voorontwerp-deelplan is vanaf 27 mei a.s. verkrijgbaar bij het secreta riaat. Tevens is nadere informatie omtrent de inspraak en het reconstructie plan verkrijgbaar. secretariaat: Districtsbureau van Uitvoering, Motorenweg 5L, 2623 CR DELFT, telefoon :015-567116 De Reconstructiecommissie Midden-Delfland Voorzitter: Mevr. Drs. H.L. Blok Secretaris: Dhr. Ir. J.S.R. Bruins Open nu een Mei-rekening Meimaand is rentemaandbij de VS B Bank. Opent u tussen 19 en 28 mei een Mei rekening en legt u minimaal f. l.OOO,- m, dan knjgt u maarlieft 6W% rente. Het geld staat een jaar vast, in mei 1994 kunt u het geld plus rente weer opnemen of besluiten te verlengen. U kunt ook kiezen voor een Vaste Termijn Deposito met een looptijd van twee of drie jaar met een hoge rente. De Mei-rekening ts niet aan leeftijd Rente tarieven Met- r~ Q Vaste Termijn Deposito Minimum inleg t luuo- f 1 OOO,- f 1 OOO,- Looptijd 1 jaar 2 jaar 3 jaar Normale SU% Kentetanef 6Va% 6 6i/i% gebonden en u hoeft geen klant van ons te Deze rentepercentages /ijn al loei i geldig jIs u in de penode tan 19 t m 28 mui Mn san de vernielde zijn. Als u uw spaargeld goed wilt laten rekeningen opent ot ierlengl groeien is het nu het moment om naar de VSB Bank te stappen. vroeger was dat anders. Maar sinds m'n nieuwe bril zie ik er veel leuker uit. Je merkt het overal. Het lijkt of iedereen van me houdt. Ik geniet. Een nieuwe bril? Had ik veel eerder moeien doen. MET OOGDBIIK-KONTBOLE In onze moderne afdeling oogmeting wordt uw gezichtsvermogen met de grootste nauwkeurigheid gemeten. Wij kontroleren ook uw oogdruk Adviseurs voor brilmode ROTTERDAM-OOST - Oudecijk 141 -143 Telefoon 010-412.23 27 SCHIEDAM - Passage 18 Tel 010 - 426 64.54 Optometrist Contactlensspecialist ANVO

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1