Wethouder houdt vast aan kantoortoren a Buurvrouw houdt een oogje in 't zeil De schandes van het gala Gemeente wil projectontwikkelaar aan overeenkomst houden 'Grandioos*: helicopters, pop en braderieën 'Wat kost loonstijging?' Bomen verlies wordt betreurd Weer politiek café VVD Verfilmde boeken in bieb Opstap-project is succes Reanimatiecursus Holy Concours Scoutingbands KLASSE GERANIUMS voor SPOTPRIJZEN Rotterdams Dagblad Vrijdag 28 mei 1993 Het Vlaardings VoetbalGala 1993 in de Stadsgehoorzaal deugde van geen kant, zo heb ik gelezen. Het was dit jaar geen gala en evenmin voor voetballers. De presentator was slecht gekleed en kwam niet uit zyn moorden, die bovendien niet onder de noemer Algemeen Beschaafd Nederlands gerangschikt zouden kunnen worden. Deze keer klonk voorts het oordeel, dat de Stadsgehoorzaal ongeschikt is voor de gezamenlijke afsluiting van het voetbalseizoen. Schande, schande en nog eens schande. Zo'n fiasco en dat nota bene met het vijfde gala iri het vooruitzicht. De fondsenwerving is.al be gonnen. Schande 1 zou zijn, dat behalve de initiatiefhemers geen van de plaatselijke spelers en voetbalhotemetoten zich in een galatenue hebben gestoken. Schande 2 betrof het geboden programma met derderangsartiesten. Als Schande 3 las ik, dat de aanwezigen 2ich in de verbouwde Stads gehoorzaal niet als voetbalsporters kunnen gedragen,omdat daar gewandel met een flesje bier en een sigaretje in de hand niet moge- lijk is. - - Ik heb hüt echt allemaal gelezen en iri verschillende kranten. Dus van verschillende deskundigen. Van leden van het korps sportver slaggevers die tevens een juiy vormden voor de toekenning van een 'aanmoedigingsprijs; Tegenover een van hen sprak zelfs een van de organisatoren open lijk zijn schande uit over het ontbreken van kwaliteit in het program ma. '-.V Vorige jaren heb ik discussies gehoord over de grote betrekkelijk heid en onzuiverheden in het voetbalklassement, dat in voorberei ding op het jaarlijkse samenzijn van alle Vlaardingse voetballers wordt bijgehouden door een schare vaste bezoekers van de verschil lende voetbalvelden. Ook al die tijd was er gedonder over de publiea- 1 tie van die cijfers. Nu hoor ik daar niemand meer over, maar blijkt ihet VoetbalGala zelf niet te deugen. En dat het in het jaar, dat ik echt serieus overwogen heb om ook eens •aan de sfeer van dat breed opgezette voetbalfeestje te proeven. Ge lukkig is er watgezelligs tussen gekomen. BENVANHAREN Schiedam Hoe compleet is Schiedam-Noord? Dat is de vraag die centraal staat tijdens het het politiek café dat de De WD woensdag 2 juni in boerderij Landvreugd or ganiseert. Het is het tweede politiek café dat de partij voor alle geïnteresseerden houdt. Woensdag geven de fractieleden van de WD hun vi sie op de ontwikkeling van Schiedam-Noord waarna voor de bezoekers gelegenheid bestaat om hun wen sen, gedachten en meningen kenbaar te maken. De avond begint om 20.00 uur. Jeugdleden van de Openbare Bibliotheek Schiedam kunnen vanaf 1 juni in filiaal Noord aan de Korte Ha ven ook tereeht vobr het Tenen van videobanden. Sinds kort beschikt de bieb over een collectie video's van verfilmde jeugdboeken en sprookjes. De collec tie is nog beperkt maar bij voldoende belangstelling zal zé zeker worden uitgebreid. Lenen van een video kost vijf gulden en de uitleentermijn is een week. Het onderwijsproject 'Opstap', een tweejarig leer- en spelprogramma voor kleuters en hun moeders, is de- zé week feestelijk afgesloten. Het project heeft tot doei allochtone kinderen tussen vier en zes jaar te stin iren in hun ontwikkeling waardoor de kans op een succesvolle schoolloopbaan wordt vergroot. In Schiedam kan van een succesvol verloop worden gesproken. Jaarlijks nemen twee groepen van vijf tien gezinnen deel aan het project. Dat heeft de ge meenteraad doen besluiten financiële middelen be schikbaar te stellen om na augustus 1993 het Opstap- project voort te zetten. .Vlaardingen Het Bode Kruis verzorgt in samenwerking met de Hartstichting binnenkort jn het Holy-ziekenhuis weer een cursus reanimatie. De cursus wordt gege ven op twee avonden {8 en 15 juni) van 20.00 tot 22.00 uur en plaats van handeling is het Holy-ziekenhuis. Deelname kost 25 gulden per persoon. Belangstel lenden kunnen zich op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur aanmelden (4342700) in hel ziekenhuis. Op het terrein van voetbalvereniging VFC wordt za terdag 5 juni niet gevoetbald maar muziek gemaakt. Daar vindt die dag het nationaal concours voor scou tingbands plaats. Namens Vlaardingen doet de Reü- nistenband Scouting Vlaardingen mee. De bands spelen bij verzorgings- en verpleegtehui zen waarna een défilé over de Markt volgt. Om 12.00 begint het concours. Bij slecht weer wordt het evene ment verplaatst naar de sporthal in deWestwijk. Schiedam vrijdag 28 mei Bert Visscher (cabaret). Passagetheater. 20.15 uur. Muziek uit de jaren "60-''0, Podium, 21.00 uur, Bashu (film). Filmhuis. 21.30 uur. saterdag 29 mei 5, Open dag WSV De Vrije Liggers. Overschieseweg. 11.00 uur. Si Inloopconcert. Grote Kerk, 15.00 uur. Paul Dave all night session band (Podium), 21 -30 uur. KontaktmiddPg. dienstencentrum De 4Moiens, 13.30-16.30 uur. Ayers Rock (symphonische rock). Podium. 21.30 uur. woensdag 2 juni s Concert Arias Guitar Duo. Stedelijk Museum, 12.30 uur. yiaardingen vrijdag 28 mei Feestavond jubilerend-' buurthuis De Haven met opening over- Süchtstentoonstelling. 2uur. zaterdag29 mei Kinderspeeldag buurthuis De Haven. Weeshuisplein. 11.00 uur. Wandelconcert. Grote Kerk. 15.00-17-00 uur. Groot Sexy Maddox Feest, zaal Triangel. 20.00 uur. sondag 30 mei Schapen scheren, kinderboerderij Hol.wood, 13.30-16.00 uur. Museumconcert, muziekkamer Visserijmuseum, 15.00 uur. Üinsdag 1 juni Opening foto-expositie Sjoerd Dagniaux. bibliotheek De Loper, woensdag 2 juni f Heropening bibliotheek Westwijk, D. de Derdelaan 43,13.30 uur. Maassluis dinsdag 1 juni Bingo. Köninghof, 20.00 uur. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Vlaardingen - Wethouder mr. Ton van der Steen (Stadsontwik keling) is mordicus tegen wijzigingen in het plan om een kan toortoren neer te zetten bij het NS-station VÏaardingen-Oost. Projectontwikkelaar Devco uit Den Haag wil er 40 a 45 apparte menten in realiseren omdat de kantoorruimten zelfs aan de straatstenen niet zijn te slijten. laten slaan, dan zal de projectont wikkelaar verantwoordelijk wor den gesteld voor de gevolgen. „Er is een contract en daarin staat dat er gebouwd moet worden. Niet nakomen van deze overeenkomst is een wanprestatie." De wethouder wil vóór de zomer vakantie duidelijkheid hebben. Op 1 juni zou die eerste paal ge slagen moeten worden, maar het ziet er naar uit dat dit niet lukt. Op 1 oktober'94, uiterlijk 1 janua ri '95, moet het gebouw opgele verd worden. Bij Devco wil men van geen pro blemen weten. Gevraagd om com mentaar wordt verwezen naar R. van Doorn jr. Hij zegt: „Er is niets Van de achtduizend vierkante meter kantoorruimte zijn er twee duizend verhuurd aan de GGD. Bij het afsluiten van de huurover eenkomst is bedongen dat de kantoortoren wordt gerealiseerd, ook al is cr van de rest nog geen vierkante meter verhuurd. Omdat Devco geen huurders kan vinden wordt gedacht aan de rea lisering van appartementen. Maar Van der Steen zegt: „Wonin gen? Daar kijken we niet eens naar." De wethouder verzekert dat de gemeente gewoon door gaat met het bouwrijp maken van de grond, een karwei waarvoor 940.000 gulden is uitgetrokken. Mocht Devco de eerste paal niet aan de hand. We zoeken nog en kele huurders. Nee, die zijn er buiten de GGD nog niet." Op de vraag of het project nog doorgaat, komt een verrassend antwoord. „Dat moet u eigenlijk bij Devco vragen. Ik ben van Be- vasta. Wij doen de verhuur, sa men met Troostwijk Makelaars BV uit Rotterdam." Van Doorn wil na enig aandrin gen wel kwijt dat „misschien de bouw ietsje wordt uitgesteld". Op de vraag wat in dit verband ietsje is, zegt hij: „Dat hangt van de ver huur af. Laat ik het zo zeggen: het heeft weinig zin ergens zesdui zend vierkante meter neer te zet ten zonder dat er huurders voor zijn. Dat is niet zo slim in deze markt." Volgens Van Doom is er no? geen belegger voor de toren, „Daar moeten we eerst meer huurders voor hebben," verzekert hyMaar volgens wethouder Van der Steen is die belegger er wel. „Ik weet welke dat is. Ik mag alleen de naam niet zeggen." Devco onderhandelt intussen ver der met de GGD over de opleve ring van de tweeduizend vierkan te meter kantoorruimte. Daar leek aanvankelijk duidelijkheid over te zijn, maar nu verschillen de partijen van mening, De GGD wil ten hoogste een half miljoen gulden per jaar voor de ruimte be talen, maar dan moet die wel met vloerbedekking, scheidingswan den en dergelijke, dus op de bu reaus na geheel ingericht, worden opgeleverd Devco wil kaal leve ren. De gemiddelde vierkante meter- prijs zou dan, inclusief BTW 250 gulden per vierkante meter zyn, wat in de wereld van de kantoor- verhuur erg hoog wordt gevonden vooreen dergelijkelokatie. Zegs lieden wijzen erop dat het geen echte kantoorplek is. Bovendien is in Rotterdam, en dan wel op kantoorlokaties, ruimte te huur De dames Bach (links) en Boomsluiter komen regelmatig bij elkaar op de koffie. Sociale contacten zijn belangrijk in de Pionier. Foto Ellen iien Ouden/ Roel Dijkstra Door Mariëtte Oisthoom Schiedam - 's Avonds viel ineens de stroom uit. Ze had net de video uitgezet en wilde naar Oprah Win frey kijken toen het beeid weg viel. Dat ging dus mooi niet door. Ook de radio, die ze altijd voor het slapen gaan nog even laat spelen, had het begeven. „Heb jij daar nou ook last van gehad," vraagt Cor Boomsluiter (74) aan buurvrouw Truus Bach (78). Nee, zij heeft niks gemerkt van de stroomstoring. Ze heeft de hele avond zitten naaien en geen tv of radio aangehad. „En weet je wat ik ook nog heb gedaan? De ramen gezeemd." Een paar weken gele den heeft ze lekkage gehad tij dens een stortbui. De aannemer heeft het gisteren weer in orde ge maakt. Haar nieuwe behang is er wel door verpest. Onlangs zijn ze voor het eerst bij eikaar op de koffie geweest. Het klikte eigenlijk meteen. Samen met een echtpaar en een alleen staande vrouw bewonen Truus Bach en Cor Boomsluiter de vier de verdieping van de Pionier, een splinternieuwe servicefiat voor 55-plussers in Schiedam Zuid. Ze hebben afgesproken dat als de één op vakantie is, de ander voor de plantjes zorgt. En mocht mevrouw Boomsluiter ziek zijn dan brengt mevrouw Bach een kopje soep en doet de boodschap pen en andersom natuurlijk. „Van dat soort dingetjes." Gezamenlijk De Pionier is een project van de Woningbouwvereniging Schiedam in samenwerking met de Werkgroep Ouderen in Zuid. De filosofie erachter is het zelf standig wonen voor ouderen met zorg voor elkaar en het ontplooien van gezamenlijke activiteiten. Uit een enquctc in dc wijk was geble ken dat daar behoefte aan is. Uit eindelijk werd twee jaar geleden de eerste steen gelegd in de Lek straat. Dit voor de woningbouwvereni ging unieke project is mede dank zij sponsors gerealiseerd. Zij zorgden voor de inrichting van de conversatiezaal, de biljartkamer èn de hobbyruimte. In een com pleet uitgeruste keuken kunnen de bewoners gezaipenlijk koken. Er is een televisie met video, een wasdroger en een magnetron voor gezamenlijk gebruik, Vorige week vrijdag werd de ge meenschapsruimte officieel in gebruik genomen. Om alle bedrij ven die als sponsor steunen in het zonnetje te zetten. Cor Boomslui ter: „Tijdens de opening van het hele gebouw op 12 juni hebben we maar een half uurtje, dat :.s maar zo kort.'* De bewoners moeten nog aan elkaar wennen, vriendschappen hebben tijd nodig om te groeien en de gezamenlijke activiteiten moeten nog van de grond komen, maar ze wonen er dan ook pas twee maanden. Plannen zijn er al genoeg. Voor klaverjas- en biljarttoernooien, bingo-avonden, koffie-ochtenden of uitstapjes. „Ér zijn zoveel din gen die je kunt doen," zegt Cor Boomsluiter, die in de bewoners commissie zit. Iemand eens een avondje uitnodi gen bijvoorbeeld. Zij heeft nog wel een neef die prachtige dia's maakt van de Rotterdamse ha ven. Hartstikke interessant. „Misschien dat we ook nog wel een zangkoortje oprichten," zegt ze lachend. Mei de zestig bewoners van de Pionier -twintig echtparen en twintig alleenstaanden- zijn eerst gesprekken gevoerd. Wie geen bemoeienis met de buren wil, moet hier niet komen wonen, had de woningbouwvereniging te voren gezegd tegen de ruim twee honderd ouderen die zich voor het project hadden ingeschreven. Een enkeling haakte af. „Ja, 'k ben gek. ik ga een beetje voor m'n buurvrouw zorgen," heeft Cor Boomsluiter mensen horen zeggen. Maar zo is het niet, zeggen beide Pionierbewoon sters. „Je bent geen werkster." Lip Iets voor elkaar doen zonder dat ze altijd op eikaars lip zitten, daar gaat het volgens de twee dames om. Truus Bach heeft het trou wens druk genoeg met haar eigen kinderen, klein- en achterklein kinderen. In de Pionier is ze vrij en heeft ze toch een buurvrouw die op haar let. „Als je elkaar een paar dagen niet hebt gezien, ga je toch even kijken." Cor Boomslui ter is blij met het contact, ze is im mers maar alleen nu haar broer en zus zijn overleden, en ze hoeft er geeneens speciaal de deur voor uit. Niet dat ze dat niet meer zou kun nen. Integendeel. Volgende week gaat ze een weekje op vakantie. Iedereen in de Pionier is trou wens nog fit en actief. Daar had men zich mooi op verkeken. „Ze dachten met bejaarden te maken 5 7 jaar in Schiedam Exclusieve maatkleding.ehco'nfectie Ruim 100 jaar kleermakers ld onze etalages steeds speciale aanbiedingen Ook voor confectie naar de IflCCDM AVCD Rotierdarosedijk409a.' IVLC E n IVI rt IVE ll Tél. 4268764, Schiedam. te hebben." Ondertussen zitten de bewoners wel met een parkeerprobleem, want veel var hen bleken nog au to te rijden, -.et fietsenhok in de kelder staat propvol en is eigen lijk te klein voor de zestig bewo ners. Allen hebben gemeen dat zij 55- plus zijn, voor de rest variëren zij nogal in leeftijd. Dat is bewust ge beurd en dat is maai- goed ook, vinden de twee bewoonsters. „Niet iedereen is zo oud, want an ders is het over een paar jaar echt een bejaardenhuis." Ze moeten er niet aan denken, om in zo'n klein hokje te zitten. In de Pionier hebben ze een ideale wo ning. Het is er ruim en licht. Hier kunnen ze nog lang zelfstandig blijwu wonen en toch is er ie- rr fii:-; diu een oogje in het zeil houdt. Als er iets aan de hand is, is er het alarmknopje. Bus 54 naar het centiem stopt praktisch voor de deur en voor de boodschappen kunnen ze overal in de buurt te recht. Hun tuintje, ja. dat missen ze wel. Maar de serre in dc nieuwe wo ning maakt weer een hoop goed. 's Middags, als het zonnetje erop staat, is het er Verrukkelijk'. En met de ramen open verkleuren ze ook nog lekker. De 74-jarige Cor Boomsluiter heeft altijd in de Gorzen ge woond. De laatste 54 jaar in de Zwartewaalsestraat in een gezelli ge eengezinswoning. Na een zwa re heupoperatie werden de trap pen een bezwaar. Daarom is het zo fijn dat de Pionier een lift heeft. Dat scheelt een hoop ge sjouw met de boodschappen vult buurvrouw Truus Bach aan. Ze wilde ook graag ander uitzicht, want op dat smalle straatje met constant auto's voor de deur en ook nog eens glurende buren aan de overkant, was ze onderhand wel uitgekeken. Nu kijkt zij uit over de Gorzen. Aan de andere kant iets minder: industrie. En daar beneden, wijst ze, heeft ze vroeger nog gewoond als klein meisje. voor dezelfde prijs of minder. GGD-directeur E.S.A. van der Meer: „We zijn in onderhandeling met Devco en dat is altijd heen en weer praten. Voor de andere partij is er dan al gauw sprake van mini mumbedragen." De GGD houdt wel vast aan de op leveringsdatum van eind '94. Dan moeten namelijk de huidige loka- ties in Schiedam en Vlaardingen verlaten zijn. De huurperiode daar loopt af. Van der Meer: „Eind '94 is echt een deadline. Of het lukt? Ik doe geen voorspellingen. Er liggen overeenkomsten en die zijn helder." In de politiek is bevreemding ont staan over de adviseur die door de GGD is aangetrokken. Dat is de schoonvader van de directeur. Van der Meer wijst erop dat de zaak open is gespeeld, dat alle of fertes naast elkaar zijn gelegd en dat het bestuur van de GGD ver volgens de keuze heeft gedaan. „De keuze van de adviseur is ui terst onafhankelijk gebeurd," al dus de directeur. PvdA-raadsüd Peter Roovers heeft in gemeenteraad en com missies regelmatig zijn visie ge geven op de ontwikkelingen rond Vigilantis. Gevraagd om een reac tie zegt hij: „Ik heb steeds gezegd dat er in deze zaak sprake is van een driehoek: GGD, gemeenten en ontwikkelaar. De GGD wilde eerst zelfstandig bij Vlaardingen- Oost bouwen. Maar het werd door de gemeente gedwongen in de kantoortoren te trekken, omdat Vlaardingen daar iets op grotere schaal wilde hebben. De GGD is Ton van der Steen: T/Vonin- gen? Daar kijken we niet eens naarArchieffoto Rotterdams Dagblad/ Cees Kuiper dus niet alleen verantwoordelijk voor de situatie." Roovers noemt het idee wonin gen in de toren te realiseren 'een noodsprong'. In de buurt zijn pre mie A-woningen gebouwd. Die. zijn bijna niet aan de man te bren gen. Bovendien komen de Lange Jan op het Liesveld en het Baken in de Babberspolder, ook woonto rens. De vraag is of dit niet te veel wordt. Ik twijfel of er een markt is voor zoveel appartementen." Op de vraag of hij weet dat de schoonvader van GGD-directeur. Van der Meer adviseur is bij die zelfde GGD, zegt Roovers: „Ja.-, maar ik vind dat niet zuiver. Ik" zelf zou het nooit doen. Zeker niet op dit niveau, waar over miljoe nen wordt gesproken. Het kan al- lemaal heel zuiver zijn gespeeld,- maar je kunt beter voorkomen dat er later wat van gezegd kan worden." Hoek van Holland - Voor de Sti- chting 'Hoek van Holland Gran dioos' nadert het uur van de waarheid met rasse schreden. Het komende pinksterweekein- de moet de stichting waarma- ken wat nu al maandenlang wordt beloofd: een 'grandioos' programma dat duizenden men sen naar De Hoek zal trekken. Dat betekent op zaterdag optre dens in de grote tent op het par keerterrein aan de Strandweg - van Anita Meijer, Marco Borsato en Gerard Joling. Dat programma begint om acht uur en kost vijftig gulden. Op Tweede Pinksterdag (18.00 uur) kunnen René Froger enBenny Neijman bekeken worden. De toegang voor deze voorstelling is twintig gulden. Irene Moors komt zaterdagmid dag om één uur met haar Tele- kids-programma. Aan dat eve nement is ook een.puzzeltoeht gekoppeld met als hoofdprijzen enkele uitstapjes naar Disney land. Op Tweede Pinksterdag is er tussen tien uur en zes uur langs de Waterweg een specialiteiten braderie met een standwerkers- concours. De Stena Penaltycom petitie wordt; gehouden tussen halfelf en, half .vielen /s.;mid- j dags om kwart óver twee: ver zorgt .de Remmy Martin Band een popconcert. Om half vier -' kan het publiek genieten van de BFI Airshow met onder, meer een Fokker Friendship, een he- telucht ballon, helikopter-rond- - vluchten en parachute-sprin gen: De helpdag doar- is er disco en paradefenf'diversë"- orkesten over het terrein TangsStrand- weg.en Waterweg, Na het optre- den van René Froger en Benny. Neijman wordt het feest om elf uur 's avonds afgesloten met een vuurwerk. „We geloven er helemaal in," zegt organisator Aad Moerman. „Maar we heb ben wel heel'veel problemen moeten oplossen. Zelfs de elek triciteitsvoorziening op dit ter- rein bleek een probleem waar we op het laatste moment maat- regelen voor moesten nemen. Maar we zijn er nu helemaal klaar voor. Dit moet voor Hoek van Holland dé klapper van het jaar worden." Vlaardingen - De fractie van GroenLinks heeft burgemeester en wethouders van Vlaardingen naar aanleiding van werkonder brekingen en stiptheidsacties bij de plaatselijke overheid gevraagd op welke manieren de 2,5 procent loonsverhoging die de ambtena ren eisen uitbetaald kan worden. De fractie wil weten of in de Voor- j aarsnota rekening is gehouden met een zeker percentage loon stijging. Verder wordt gevraagd of B en W er vanuit zijn gegaan dat extra loonkosten rechtstreeks via het gemeentefonds worden vergoed. En tenslotte vraagt GroenLinks wat het kost als de gemeente de 2,5 procent loonstijging uit eigen zak zou betalen. De stiptheidsactie bij de Vlaar dingse reinigingsdienst ging deze week nog door. De brandweer dramde uit protest al een keer zondagsdienst. Maasland - De commissie Be schermd Dorpsgezicht in Maas land kan zich grotendeels vinden in de reconstructie van de 's-He- renstraat tweede fase. Betreurd wordt echter dat het aantal bomen wordt verminderd. Vol gens de commissie vormt de bomenrij samen met de huizen en de gracht een karakteristiek beeld. Door vermindering van het aantal bomen wordt dat beeld aangetast. Deze opvatting heeft de commissie ook over de Burge meester van der Lelykade, waar voor eveneens een reconstructie plan in de maak is. Ook daar ko men minder bomen. De commissie adviseert de ge meente om het gedeelte van de Stationsstraat tussen de Gaag en de Kastanjehof gelijk met de tweede fase van de 's-Herenstraat te reconstrueren. 6 geraniums voor1 o gulden 14 geraniums voor20 gulden Aanstaande zaterdag unieke verkoopaktie van hangende en staande geraniums van 9.00-16.00 uur. Blauwbek Maasdijk Via A 20 naar A 13 bij verkeersplein Westerlee linksaf (ANWB-bord Hoek van Holland) na 500 meter links. V

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1