9 Schiedam krijgt vier metrohaltes Scouts over de vloer in Vlaardingen Afrolgarage: huurders net zo duur uit als anderen Jong en oud nemen sprong in het diepe Rode Kruis wil meer jongeren Aanleg van Beneluxcorridor is 'voor 99,9 procent zeker Veilig Verkeer Nederland start acties in Schiedam Vrouw redt hond en vriend bij brand Finale Markt blijft toch achter Nieuwstraat Alpinisten bedwingen kerktoren Hoogstraat Ouderennota in de maak Meer monumenten in Maasland Modelauto's geweerd Reebok doodgereden Jongen steelt vlag in centrum Auto weg na inbraak Alcoholcontrole Autokraken Tegels door winkelruiten I Rotterdams Dagblad Maandag 7 juni 1993 Door Peter de Lange men nen worden begonnen giobi De dienst Gemeentewerken heeft De totale kosten worden eeschat zom< Krrr, krrrr... loopt, eh, naar voren, wd gaan, eh, uithalen, eh, maar krrrr, krrrrr (panfluitmuziek vanuit de studio), Krrr..,meent scheids rechter, eh, Dick van der Ploeg, die, eh, krrr, krrrr (panfluitmuziek). Krrr, krrr... eh, Robert vanBoxena, eh, krrrr, krrrrr (panfluitmuziek). Krrr, krrrr... eh, strafsehopnemer, eh, eh, eh, krrr, krrrr (panfluitmu ziek). Oftewel Omroep Vlaardingen, afgelopen zaterdag tijdens het uitzen den van de voetbalfinale (dat was het toch?) Fortuna-DVO'32, Geluk- .'kag was het meestentyds onverstaanbaar, want de vele 'eh's en de non-informatie (waar was de bal, van waar kwam de voorzet?) zorg- den voornamelijk voor ergernis. - De panfluitmuziek maakte het nog een beetje acceptabel. Jan B ooister Den Haag - Voorzitter P Boukema van de recht spraakafdeling van de Raad van State heeft de ver zoeken afgewezen van zes Maasslmse winkeliers om de weekmarkt van achter de Nieuwstraat te verplaat sen naar de oude locatie. Donderdag vroegen de win keliers de vei plaatsing terug te draaien en de week markt die elke vrijdag wordt gehouden, weer op de Markt te laten plaatsvinden Zy stelden omzetverlies te lijden en de binnenstad zou ook fors hebben inge leverd aan gezelligheid Rechter Boukema heeft hun argumenten echter met overtuigend gevonden Boukema verklaarde fotowinkelier P 't Hart niet- ontvankelyk in zyn verzoek tol het terugplaatsen van de markt Ook 't Hart voerde omzetverliezen aan Hij zei dat het afgelopen jaar tien procent van de binnenstad-winkeliers het voor gezien heeft gehou den Met zyn zaak zou het dezelfde kant uit gaan Bijgestaan door de Vlaardingse bakker Frans Hazen berg beklommen alpinisten zaterdagmiddag dc to ren van de katholieke kerk aan de Hoogstraat Het stuntje was onderdeel van de viering van Hazen- bergs 25-jartg jubileum Dezellde middag opende in het Streekmuseum van Jan Anderson ioco-burge- meester John Ranshuijsen een tentoonstelling over de Vlaardingse bakkers De expositie ('B is de bak ker, die bakt voor ons brood') duurt tot augustus Maassluis - Belangstellenden hebben op dit mo ment dc kans om hun visie te geven op de concept nota ouderenbeleid, die is opgesteld door het ge meentebestuur en diverse instellingen op het vlak van het oudei enbeleid Een uit beide hoeken samen gestelde werkgroep heelt beleidsaanbevelingen ge daan op het vlak van onder meer dc huisvesting en de algemene heel d vorm mg ton naaien van ouderen De concept-nota ligt op dit moment ter inzage in het informatiecentrum m net Maassluise stadhuis Tot 11 juni kunnen schriftelijke reacties worden inge diend bij het gemeentebestuur van Maassluis Bakker Ha zenberg houdt het touw vast waarlangs al pinisten de katholieke kerk aan de Hoogstraat beklimmen Foto Roel DijKstra Maasland - Het aantal van 44 rijksmonumenten die Maasland bezit zal groter uoiden Dat is de veron derstelling van de plaatselijke historische vereni ging, die de aan de gang zijnde inventarisatie van monumenten in Nederland nauwlettend volgt Als die inventarisatie is afgerond zullen ongeveer 180 000 objecten in het hele land zyn vastgelegd Hierna zal vijl tot tien procent van deze objecten worden geselecteerd om de status van rijksmonu ment te verkrijgen De ïnventansaUe van Maasland loopt nu, nadat het veld-onderzoek in het najaar van 1992 is afgerond Met de uitwerking van dit onder zoek is men momenteel bezig, hetgeen m opdiacht van de procmcie wordt verricht door de bouvv-histo- rica meviouw Seheffers Alle woningen oudei dan vijltig jaai woi den door haar bekeken De Historische Vereniging Maasland speelt m op dit onderzoek, dat plaats vindt in het kader van het in 1988 op gang gebrachte Monumenten Inventarisatie Project (MIP) Morgen wordt er in zaal De Magneet een avond georganiseerd (aanvang 20 00 uur) over du project De tijdelijk m dienst van de gemeente Maasland werkzame stedebouwkundige P van Nes verzoi gt een inleiding over de landschappelijke kwa liteiten van Maasland en hoe de gemeente hiermee kan omgaan Vervolgens licht mevrouw Schefieis met behulp van dia's het MIP-onderzoek in Maasland nader toe Na de pauze is ei gelegenheid tot het stellen van vragen Een forum, bestaande uit mevrouw Stlieffets, stede- bouwkundige Van Nes en Hans van Buuren als ver tegenwoordiger van de historische vereniging in de commissie Beschermd Dorpsgezicht, zal trachten de vragen te beantwoorden Schiedam - Schiedam krijgt vier halteplaatsen langs de nieuwe metroverbinding die via de tweede Beneluxtunne! wordt aan gelegd tussen Spijkenisse en het Marconip'ein in Rotterdam. De Sehiedamse stations zijn geprojecteerd bij het Wiltonterrem (industriegebied Vijfsluizen), op de kruising van de Vlaardin- gerdijk en de Troelstralaan, aan de Parkweg en bij NS-stalion Rotterdam-West, In de onderhandelingen met on der andere Rijkswaterstaat en de RET heeft vooral wethouder Chris Zijdeveld (verkeer en ver voer) zich sterk gemaakt voor vier stations Zijdeveld wilde onder geen voorwaarde een toezegging van maximaal drie halteplaatsen accepteren Volgens de wethou der zou dat de bereikbaarheid van de meuwe openbaai vervoers voorziening met ten goede ko men De dienst Gemeentewerken heeft eind vonge week van Zijdeveld het groene licht gekregen om het voorlopige trace te tekenen De zaak is in een stroomversnelling gekomen na een mededeling van de hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat dat het plan voor de 'Beneluxcorridor' (een tweede Beneiuxtunnel met een aparte metrobuis) 'op ambitieuze wijze' moet worden voortgezet Volgens Zijdeveld betekent dit dat de aanleg van de nieuwe tun nel nu 'voor 99,9 procent' zeker is Met de bouw zou al in 1995 kun nen worden begonnen De totale kosten worden geschat op 1.5 miljard gulden Overigens moet de regering officieel nog een besluit nemen over de aanleg van de tunnel Maar volgens wethou der Zydeveld kan er nu 'met een gerust hart' aan verdere vooi be reidingen worden gewerkt Zijdeveld heeft zyn raadscom missie inmiddels op de hoogte ge bracht van de laatste ontwikke lingen Ook de bewonersverem gingen uit de wijken langs het metrotrace hebben een brief van de wethou der ontvangen waarin de plannen globaal worden geschetst Na de zomervakantie gaat het project de inspraak in Gemeentewerken heeft een voor keur voor een trace dat vanaf in dustriegebied Vijfsluizen verder wordt geleid langs de voet van de Vlaardingerdyk (in een gedeelte lijk overkapte betonnen bak), en dat ter hoogte van de Troelstra laan onder de grond gaat richting Parkweg om uit te komen by NS- staüon Schiedam/Rotterdam- West Dit station maakt ~ia aanleg van de metro grote kans gepro moveerd tc worden tot Intercity station Vlaardingen - In het VFC-sport- park aan de Sportlaan in Vlaar dingen was het zaterdag een vro lijke boel Niet omdat er zo goed werd gevoetbald, maar omdat maar liefst dertien scoutingbands op de grasvelden marcheerden en gezellige deuntjes speelden De Vlaardingse scouts hadden de bands een dag op bezoek wegens het 44ste scoutmg-bandconeours Het is voor de derde keer dat de bands naar Vlaardingen zyn ge komen voor het muziekspekta kel. De laatste keer was in 1973 ty- dens het 700-jang bestaan van de stad Deze keer was de Haring- stad de gastvrouw omdat de eer ste padvmdersgroep tachtig jaar geleden werd opgericht en omdat dit jaar ook het scoutcentrum 25 jaar bestaat Het was een lange dag voor de scouts De bands, afkomstig uit alle delen van het land, kwamen al voor negen uur 's ochtends aan in Vlaardingen Zy brachten eerst verschillende bejaardentehuizen en verpleeginrichtingen een mu zikale groet, voordat zy op dc markt voor het college van B en W speelden Concours Tydens de middag deden zy mee aan het concours Voor het pu bliek dat op tnbunes en op dc grasvelden zat, was het een leuk gezicht Scouts in spijkerbroe ken, bruine rokken en groene broeken wandelden gediscipli neerd over het voetbalveld Concentratie bij de scou tmgparade in Vlaardingen, waar de bands on danks het warme weer gediscipli neerd muziek maakten. Roel Dijkstra Het publiek klapte mee op de maat en gaf zo het aantal passen aan dat de scouts liepen De bands werden door een jury be oordeeld op show en mars Er werd gelet op choreografie, muzi kale uitvoering, synchronisatie, presentatie en bijvoorbeeld ti ming De winnaars by de mars waren de Maastrichtse Verken ners band Jan Bovy (eiedivtsie), Scoutmgband de Schouw Bos koop (tweede divisie) en de RAVO Scoutmgband Vlaardingen (der de divisie). De Jeugddrumband Scouting Den Haag kreeg, naast een prys m de tweede divisie, ook de Vlaardmgencup uitgereikt Voor het onderdeel show ontvin gen de Maastrichtse Verkenners band Jan Bovy en de Jeroen Bos ch Verkennersband 's-Hertogen- bosch allebei de eerste prys en een onderscheiding. Alle zeshon derd scouts werden bovendien getracteerd op een echte Vlaar dingse warme vissersmaaltijd, namelijk lapskous. Vlaardingen - Huurders van Pa trimoniums Woningstichting in de appartementen bij de Afrol hoeven niet meer geld voor een plaats in de parkeergarage te be talen dan gewone gebruikers Dat is de uitkomst van overleg tussen de gemeente en de woningbouw vereniging PW heeft van de gemeente toe stemming verkregen om de maandhuur van een parkeer- Schiedam - In het Sportfondsen- bad in Schiedam was het zaterdag een drukte van jewelste Tiental len kinderen, maar ook veel vol wassenen, zwommen er diploma tydens de honderdste keer diplo- mazwemmen van De Watervrien den Jong en oud namen een ver frissende duik op de warme dag Zo ook Alie Verbruggen en haar kleinkinderen Signd en Roy Dc klemkmderen, beiden zes jaar, waren wel een beetje zenuwach tig want zy moesten hun A-diplo- ma halen „We moeten drie banen schoolslag, twee rugslag en watei- trappelen En ook met onze kle ren aan zwemmen Als we het goed hebben gedaan krygen wc zo'n vierkant dingetje, een diplo ma Als je dat laat zien, krygje ca deautjes" Oma Alie zwom ook voor haar A-diploma Zij hoefde echter niet met kleding aan het water in want zy zwom volgens de normen die in 1962 golden voor het diplomazwemmen Alie haal de haar toiüficaai m dat jaar tij dens de eerste keer diploma- zwemmen van De Watervrienden Zy vond het 'afzwemmen' des tijds wel makkelijker ,.De kinde ren hebben het nu moeilijker Ik hoefde geen kleding aan Maarik moet zeggen dat ik toen ook ze nuwachtig was hoor Ik was al moeder van drie kinderen, maar vond het toch eng Schiedam - Na de zomervakantie wordt m Schiedam officeel een af deling Veilig Verkeer Nederland (WN) opgericht De afdeling is de 450ste in Nederland en start di rect in de derde week van septem ber met een zogenaamde hehtac- tie Marina Reigwem, initiatief neemster van Veilig Verkeer in Schiedam, zal in samenwerking met de politie leerlingen van ba sis- en middelbare scholen vertel len wat onder goede verlichting op de fiets wordt verstaan De Uchtactie is een van de vele ac ties die Veilig Verkeer zal gaan voeren Volgens Reigwein is het hard nodig dat er in Schiedam iets aan verkeerseducatie wordt gedaan „Ik vind dat het ver- keersonderwys een brede oplei ding moet zyn lk heb als ry- schoolhoudster geprobeerd om samen met andere rijscholen een bredere educatie in het verkeer op te zetten, maar ik kreeg met veel aanhang Ik heb het toen op een andere manier geprobeerd en het resultaat is dat de verkeerse ducatie in Schiedam nu onder de vlag van WN wordt gegeven De Sehiedamse WN heeft dit jaar al een volle agenda Het is de be doeling dat er in oktober een bromfietscursus wordt gegeven voor middelbare scholieren Een dergelijke cursus wordt belang rijk gevonden omdat statistieken aangeven dat de brommer doods oorzaak nummer een by jongeren m het verkeer is De bromfietsles- sen kunnen m eerste instantie vrijwillig na schooltijd worden ge volgd Over een jaar wordt deze cursus echter verplicht Er komt dit jaar ook nog een actie voor ou deren in het verkeer en de afde ling Veilig Verkeer heeft verder plannen om voorlichting te geven tijdens de omvangrijke bouw werkzaamheden in de binnen stad plaats voor de bewoners te verla gen van 67 naar 45 gulden. Gewo ne abonnementhouders kunnen sinds I januari van dit jaar al voor hetzelfde bedrag terecht Het gemeenteraadslid Jan Bulva stelde onlangs vragen aan burge meester en wethouders over de tarieven in de Afrol-garage De WD'er vond het met m de haak, zelfs discriminerend, dat de huur ders meer moesten betalen voor een vaste parkeerplaats dan ge wone gebruikers Los van het ver schil in prijs tussen een PW-abon- nement en een gewoon abonne ment, klopte een prys van 67 gul den per maand volgens Bulva ook met Het dagtarief van de garage is twee gulden Per maand komt dat neer op 60 gulden Daarom vond Bulva het niet in de haak dat PW 67 gulden per maand in rekening bracht B en W, die Bulva er overigens op wyzen dat niet de gemeente, maar de BV Parkeergarage Afrol eigenaar is van de garage, zeggen dat huurders niet verplicht zyn een plaats via PW te huren Zy mogen ook rechtstreeks by de be heerder een abonnement nemen Wel zyn zij min of meer gedwon gen in de garage te parkeren, omdat zij geen vignet krygen voor de belanghebbendenrege- hng waar andere binnenstadsbe woners wel gebruik van. mogen maken Vlaardingen - Door alert te reage ren bij een brand heeft de be woonster van een pand aan de Bachstraat waarsehynlyk het le ven van haar vriend en haar hond gered De vrouw ontwaakte zater dagochtend rond half vijf door een sterke brandlucht De woning stond vol rook De bewoonster handelde onmiddellijk, sloeg een ruit in en klom samen met de hond naar buiten Vervolgens liep zy naar de achterzydeur en sloeg een ruitje in om haar vriend, die m de woonkamer verbleef, te kunnen redden De man, die in middels buiten kennis was, kon met behulp van een buurman uit het brandende huis worden ge dragen De brandweer verleende eerste hulp Daarna werd het slachtoffer, dat brandwonden en ademhalingsmoeilijkheden had, naar het Holyziekenhuts ge bracht Dc bewoonster had sny- wonden aan haar handen opgelo pen De woonkamer en de keuken van haar huis brandden volledig Brandweerlieden proberen met zuurstof een man bijte brengen, nadat hij door zijn vriendin uit het brandende pand is gered. Foto Roet Dijkstra uit Enkele omliggende huizen liepen ernstige rookschade op Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld Schiedam - Bloedende mensen zonder hand of been werden, ter wijl zy het uitgilden van de pijn, afgevoerd Het was een luguber gezicht maar wel de realiteit waar het Rode Kruis mee te maken heeft Het Rode Kruis liet zater dag tijdens het 125-jang bestaan van de Sehiedamse afdeling, in en om de Grote Kerk zien wat het werk dat zy voor de medemens doet, zoal inhoudt Gelukkig was het ongeluk dat zich in de kerk afspeelde fake Er heerste een feeststemming m plaats van eer. naargeestige sfeer Ook burgemeester Rei nier Scheeres was in zijn nopjes Hij kreeg zaterdag het erevoorzitter- schap van het Sehiedamse Rode Kruis Hoewel veel kinderen geïnteres seerd bleken in de brandweer-, politiewagen en ambulance die i oor de kerk geparkeerd stonden en bekeken konden worden, heeft het Rode Kruis weinig jeugdige leden kunnen noteren M Dingenouts en H Lauwaars, respectievelijk tweede secretaris en voorzitter van het Rode Kruis, hopen dat meer jongeren zich verdienstelijk willen maken voor de organisatie Zij moeten hier meer by betrok ken worden Zij zyn de toekomst en het is goed als meer jongeren zich met het Rode Kruis bezig houden We hopen op een dag als vandaag duidelyk tc maken wat wij allemaal doen Vaak wordt ge dacht dat het Rode Kruis altijd in ternationaal bezig is, maar het Rode Kruis is ook actiet by u om de hoek Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft vrijdag een einde ge maakt aan race-wedstryden met modelauto's op het evenementen terrein aan de Hoflaan De ge luidsoverlast was te groot, klaag den omwonenden De modelauto's waren voorzien van een benzinemotor wat nogal- wat heme veroorzaakte Op 'drin gend verzoek' van de politie werd gestopt met de wedstrijdjes Vtaardingen - Op de Burgemees ter Heusden slaan ïr Vlaardingen is zaterdagmorgen tegen half een auto tegen een plotseling overstekende reebok gebotst Het dier, waarschijnlijk afkomstig uit de Broekpolder, overleed ter plaatse en is door de dierenambu lance afgevoerd Maassluis - De Maassluise politie heeft zaterdagnacht m de Niéuw- straat een 19-jange jongen aange houden omdat hy een 'bmnen- stadsvlag' had gestolen Hy hep ermee te zwaaien en nep daarbij „Als ik nu maar niet aangehou den word Dat werd hy door poli tiemensen die net in de buurt een mbraak onderzochten De politie was dit weekeinde ook bezig met een inbraak in het post kantoor Daar was men. binnenge komen via enkele klapraampjes en waren poststukken doorzocht, waarsehynlyk op zoek naar geld Vlaardingen - Bij een mbraak in een wonmg aan de Hofsingel m Vlaardingen zyn gisteravond naast eer zonnebril en een pas poort ook autosleutels weggeno men. Als gevolg hiervan kon een voor de deur geparkeerde Citroen worden meegenomen Uit een woning aan de Van Assen- delftplaats zyn zaterdag geld, een njbewys, een paspoort en credit cards ontvreemd. Ingebroken is dit weekeinde in Vlaardingen ook in meerdere kelderboxen Daarbij werden (brom)fietsen gestolen Door een ruit te vernielen, kon den vannacht uit een winkel aan de Korte Hoogstraat enkele zil ver-kristallen figuurtjes worden gestolen. Schiedam - De Sehiedamse poli tie heeft in de nacht van vrij dag op zaterdag twee grote alcohol controles uitgevoerd Die vonden plaats op dr Nieuwe Damlaan/ Nieuwlandplem en op de 's-Gra- x elandseweg/PIem 40-45. Er wer den gedurende 4,5 uur 1300 blaas- testen afgenomen Voor 28 men sen volgde proces-verbaal Van drie bestuurders werd het rybe- wys ingevorderd Schïedam/Vlaardingen - In Schiedam zijn dit weekeinde au to's opengebroken aan de Olym- piaweg, Dwarsstraat, Vlaardm- ggrdyk, Smetanalaan, Parkweg, Lange Kerkstraat, Wesivest, An na van Burenstraat, Vlaardinger dyk en Westvest In Vlaardingen gebeurde dat aan de Kemperstraat (2x), Broekweg, Schiedamsedyk, Johan Willem Frisolaan, Verploegh Chassé- plein, Emmastraat en Callen- burgstraat. Op de Westhavenkade werd ook een auto opengebroken, Boven dien werden daar de vier wielen van verwijderd De Vlaardingse politie heeft von ge week nog een 24- en 25-jarige Rotterdammer aangehouden voor autokraken Ze bekenden er acht te hebben gepleegd De buit is m beslag genomen en terugge geven aan de eigenaars. Schiedam - Op twee plaatsen in Schiedam zyn dit weekeinde te gels door winkelruiten gegooid orn buit te kunnen bemachtigen Uit een winkel aan de Broersvest konden zo kledingstukken wor den weggehaald en uit een winkel aan de Burgemeester Honnerlage Grethelaan verdwenen meerdere goederen Er is du weekeinde ook ingebro ken in een verenigingsgebouw aan de Olympiaweg. evenals in een wonmg aan de Lange Achter weg en een bedrijfje aan de Rem- brandtlaan

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1