erweg 15 Bezwaren legen cafévergunning Lawaaiig Schieland Ziekenhuis krijgt begrip Te huur: Maassluis Breugelmans mag toch aan Vlaardingerdijk beginnen Raadslid wil meer weten over 'moord op natuur' AKTIE ogentest Ik zag het wel, dat leuke lachje Feest in de Gorzen Lee Towers bij Rita Kieslijst PvdA Dag van de gezondheid in Vlaardingse Westwij k Rotterdams Dagblad Woensdag 9 juni 1993 Maassluis heeft geldzorgen. Daarom overwegen ze er een deel van het stadhuis te gaan verhuren. Dat zou jaarlijks anderhalve ton aan extra inkomsten inhetlaatje brengen. Als huurder gaat de voorkeur uit naar (sermjoverheïdsbedrijven, maar 'ook commerciële bedrijven en instellingen zijn welkom', aldus een woordvoerder van de Eerste Stad aan de Waterweg. - Tjonge, wat de overheid niet al bedenkt om de eigen kas te spekken. Berucht is natuurlijk het vermaledijde rijwielplaatje, een belasting op het bezit van een rijwiel die van 1924 tot 1941 heeft bestaan. Ande re merkwaardige voorbeelden van het uitmelken van burgers waren -een belasting op het aantal ramen van een woning en een belasting pp het in dienst hebben van dienstbodes. Maar ook plaatselijk is de fiscale en financiële creativiteit groot. Zo heeft burgemeester Scheeres van Schiedam ooit in alle ernst het idee geopperd om.een grote lichtreclame bovenop het Stadskantoor te zetten. Ook heeft hij het Rijk, toen hij nog wethouder was, een OGB-aanslag gestuurd, vanwege de rijksweg die op Schiedams grondgebied ligt. Beide initiatieven leden overigens schipbreuk: de reclame is er nooit gekomen en de OGB-aanslag hield juridisch geen stand. En nu komen de Maassiuise tollenaars met het idee om een deel van het stadhuis te gaan verhuren aan Albert Heijn, Blokker of Hans An ders. Wat mij betreft blijft het daar niet bij. Dat stadhuis staat 's avonds toch maar leeg, dus waarom de kantine niet verhuurd aan een hore cabedrijf? Een ideale plek voor een lekkere disco met veel house en XTC. Of de kamers van het college verhuurd als relax-ruimte (discre tie verzekerd)? De mogelijkheden zijn legio. De computers kunnen 's avonds wor- - den gebruikt voor een cursus tekstverwerken en op zaterdagmiddag kan er een Nintendo-dubje op terecht. De raadzaal lijkt mij een ide ale lokatie voor congressen. Even een vertaalkabine bijbouwen en de Internationale Federatie van Chirurgen kan er congresseren over de jongste ontwikkelingen op het gebied van de micro-chirurgie. Met - als bijkomend voordeel dat Maassluis eens positief in het nieuws t komt. ■_;Want dat kan die stad wel gebruiken na zand-affaire, vleugelboot-af- b faire en Steendijkpoldei-affaixe ^Waarom trouwens niet het hele stadhuis, of nog beter heel Maassluis Ate huur aangeboden? Maar ik draaf door. 'T dick van der lügt Redactie Waterweg: Jan Booïster Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Nu de binnenterreinen van de Ridderkerksestraat en omstreken zijn ingericht heeft de speciaal daar voor in het leven geroepen werkgroep gemeend de opening te moeten vieren met een groot feest. Het wykfeest, dat zaterdag 12 juni plaatsvindt, is hoofd zakelijk afgestemd op de kinderen uit de buurt. Ze kunnen zich laten schminken en zich uitleven met de zeskamp en de uitmarkt. Voorde ouderen is er on der meer een overzichtstentoonstelling over de Gor zen. De drumband Gusto verzorgt een optreden. Het feest begint om 10.30 uur duurt tot 18.00 uur. Vlaardingen Lee Towers is-zaterdag 12 juni eregast in het weke lijkse programma van Rita Young bij radio Water weg FM (voorheen Omroep Vlaardingen). Hij komt in de Vlaardingse studio tussen elf en twaalf uur uit leggen waarom hij 'ambassadeur' is geworden van de sponsorwerving voor het Ron Wichmanhuis in Rotterdam. Het Ron Wichmanhuis is een nieuwe voorziening voor Aids-patiënten en dragers van het HIV-virus uit Rotterdam en wijde omtrek. Op de begroting van de stichting die het tehuis aan de Westersingel gaat ex ploiteren ontbreekt nog ongeveer 1.5 miljoen gul - den. Lee Towers heeft de taak op zich genomen dit geld by elkaar te krijgen. Direct na de uitzending vertrekt 'LT' naar Rotterdam om de naam van hetie- huis officieel te onthullen. Vlaardingen woensdag 9juni Gemeenteraad, stadhuis. 20.00 uur. donderdag 10 juni Lunchconcert Aad Zoutendijk, Grote Kerk, 12.45 uur. Maassluis woensdag 9juni Informatieavond vooraanstaande ouders, zaal de Sluis. 20 00 uur live-optreden The Caravan of Dreams en café Notre Dame, Ma- j ckayplem. 21 OOuur. Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055^ Telefax' 11 4349754" Sportredac tie: Donald Bak Telefoon 2340055 'Zet bestuur van de PvdA op zijspoor'. Dat was de suggestieve kop ho ven een artikel in het RD van 2 juni j.l. De kop moest een interpretatie van het RD dekken van eert alternatief voorstel van een aantal PvdA-le- den (vrijwel allen behorende tot de gevestigde orde binnen de partij) voor het samenstellen van de groslijst voor de raadsperiode 1994-'98. Dat kop en artikel sensatie bij voorbaat waren, bleek wel bij de behan deling van het alternatieve voorstel op de ledenvergadering van 2 juni. Na enige discussie werd vastgesteld dat het voorstel in strijd was met de reglementen. Het werd dan ook zonder slag of stoot ingeruild voor een voorstel van Chris Zijdeveld, dat nagenoeg gelijk was aan de bestuurs- opvatting. De conclusie op die avond was: alleen het bestuur (en nie mand anders) is gerechtigd de groslijst samen te stellen. Hierbij zou ik het kunnen laten, ware het niet dat de auteur van het arti kel meende een terugblik te moeten geven op de gebeurtenissen m 1990, waarbij ook mijn naam werd genoemd, Een wat minder met de fei ten op de hoogte zijnde lezer zou eruit kunnen afleiden dat Ton de Vos, Betty Hoogeveen en Ben Stuivenberg slachtoffers waren van mijn toen behaalde voorkeursstemmen. Niets is minder waar. Ton de Vos was door de toenmalige Onafhankelij ke Commissie (OC) hoog op de lijst geplaatst (7). Tijdens de hjstvaststel- ling werd duidelijk dat de OC zich schromelijk had vergist. De Vos bleek op minder steun te kunnen rekenen dan de OC hem had toege dacht. Ook zonder mijn uitverkiezing zou hij niet in de raad zijn geko men. Over de correctie van de plaats van Hans van Kleef kunnen we kort zijn. Deze bleef binnen de verkiesbare plaatsen, dat had geen ge volg voor de buiten-de-boot-vallers. Ben Stuivenberg was door de OC op de 15e plaats gekandideerd. Op de tumultueuze vergadering in '90 steeg hij naar 14. De PvdA behaalde 12 zetels, derhalve kwam Stuivenberg niet voor een zetel in aanmerking. De kiezers lieten hem in de steek. Cor Huijken viel aanvankelijk buiten de prijzen. Zijn uitverkiezing had ook geen effect voor de na hem ko mende kandidaten. Hij werd immers binnen de verkiesbare plaatsen uitgeruild tegen De Vos. Tn het artikel werd vergeten de plaats van Herman Posthoorn te vermel den. Deze stond oorspronkelijk 14e. Door de vergadering werd hij ge kandideerd op plaats 10. Dit had uiteraard wel effect voor Betty Hooge veen, die aanvanke'ijk op 11 stond, met Joop de Jong op 12. Zij werden respectievelijk 12 en 13. Boze tongen beweerden na de gemeenteraadsverkiezingen dat ik een vrouwelijke kandidaat verdreven zou hebben van een verkiesbare plaats De feiten liggen anders Hoewel mensen die mij niet gezind zijn dit zullen uitleggen als egotripperij, wil ik niet onvermeld laten dat ik met mijn 1392 behaalde voorkeursstemmen niet alleen mijn eigen stoel meebracht (921 stemmen), maar met het surplus van 471 ook de 12e ze tel voor de PvdA overeind hielp houden. Arie van Loenen, Raadslid PvdA Schiedam Schiedam De Schiedamse projectontwikkelaar Alain Breu gelmans mag van de gemeente Schiedam op de hoek van de Vlaardingerdijk en de Remhrandtlaan. toch een café vestigen. Dat is tegen het zere been van de omwonenden. Die vinden dat er al genoeg overlast van de horecazaken bij hen in de buurt is en willen er niet nog een café bij. De eerste bezwaarschriften zijn al ingediend. „Een stuk of vijf mensen hebben bezwaar aangetekend tegen de komst van het café," zegt een woordvoerster van het bureau Al- gemene- en Burgerzaken van de gemeente Schiedam. „Waar schijnlijk zullen er meerdere vol gen." Voordat in het markante pand te genover het café Centrum-West van Wim Molenaar biertjes getapt kunnen worden, moet Breugel mans de nodige procedures vol gen. Hy dient in het bezit van een bouwvergunning te komen en over een vergunning ingevolge de Drank- en Horecawet te beschik ken. Dan pas kan hij daadwerke lijk tot de verhuur van het pand aan een cafébaas overgaan. Het terras dat de ondernemer op de stoep voor het café wil hebben, mag er komen, mits flink afge slankt. De politie meent dat het verkeer gehinderd zal worden door het terras. Het kan de auto mobilisten het uitzicht ontnemen waardoor gevaarlijke verkeerssi tuaties kunnen ontstaan. Het onlangs aan de Parkweg ge opende café Roemers mag ge woon open blijven. Aanvankelijk werd uitbater D, Veere een ver gunning geweigerd maar dat be sluit werd heroverwogen nadat hij daartegen een bezwaarschrift had ingediend. De bezwaar- en beroepsschriftencommissie advi seerde de burgemeester vorige maand tenslotte alsnog toestem ming te geven de horecazaak open te houden. Aan de afgege ven vergunning is wel een specia le bepaling verbonden. Het eetca fé mag geen terras meer voor de deur hebben en moet 's avonds om elf uur dicht zijn. Bewoners van de Parkweg en omstreken die tegen de definitieve vestiging van het café zijn, kunnen bij de Raad van State in Den Haag een be roepsschrift indienen. - - fevytS? De patiërifenTnoeten nog even wachten tussen de rommel voor het nieuwe plafond. Foto Roel Dijkstra Door Mariëtte Olsthoorn Schiedam - De posters in de wandelgangen van het Schie land Ziekenhuis in Schiedam beloven binnenkort een 'oase van rust en zorg', maar voorlo pig is het er nog flink lawaaiig. Afgelopen maand zijn de eer ste patiënten naar de ver nieuwde verpleegafdelingen verhuisd. De werkzaamheden aan een grotere polikliniek, de operatiezaal, een uitbreiding van de röntgenafdcimg en de renovatie van laboratoria en andere verpleegafdelingen zijn nog in volle gang. In maart volgend jaar zal het me rendeel worden afgerond. Het is bedrijvig in het zieken huis, ook buiten de bezoek uren om Werklieden onder breken de eentonigheid in de gangen van het anders zo rus tige gebouw. De directie van het Schieland vraagt begrip voor de situatie door middel van foto's van de werkzaamhe den en posters met teksten als: 'geratel, geboor. gebeitel, 't is soms wat al te erg, maar geheid dat we werken aan een modern ziekenhuis voor u'. „Natuurlijk ondervinden mensen hier hinder van. Het is toeh geen gezicht." Aan het woord is H. N. Heupink, hoofd van de facilitaire dienst van het Schieland Ziekenhuis. „Als hier een muur wordt weg gebroken hoor je het vijf afde lingen hoger nog en dat is na tuurlijk niet leuk." Toch val len de reacties erg mee, is zijn ervaring. „Mensen zien dat je bezig bent en ik denk dat ze daar begrip voorhebben." En als de herrie even met te harden is geweest, zorgt het ziekenhuis altijd voor een goedmakertje. Na grondig sloopwerk op een van de eta ges heeft hij de patiënten van de onderliggende afdeling de volgende dag een bloemetje gebracht. Hij kreeg geen boze gezichten. Iemand reageerde zelfs met: „Ik vind het juist wel prettig, anders is het zo stil hier." Een andere keer zijn ze met bonbons langs geweest. Doorbijten Voor mensen die een beetje kunnen lopen, zijn de werk zaamheden juist wel interes sant, meent H pink. Die zien hoe' er gebouw i wordt en hoe het elke dag verandert. De be zoekers van de polikliniek aan de Stadhouderslaan ondervin den natuurlijk geen enkele hinder van de bouwwerk zaamheden. Daar is nu ook een groot deel van de patiën ten ondergebracht. Als de bouw van het Schieland ach ter de rug is gaat Joris op deze piek een nieuw psychiatrisch ziekenhuis neerzetten. Ook het personeel past zich aan de situatie aan, al is het vaak improviseren. Heupink: „Iedereen wilde graag, we hebben er lang naartoe ge leefd. Dus is het nu even door bijten en niet zeuren. We zien de eerste resultaten en kun nen uitkijken naar hele mooie afdelingen." Op de twee gerenoveerde ver pleegafdelingen, die afgelo pen maand in gebruik zijn ge nomen, ruikt het nog naar verf. Afgezien van de bedden is alles nieuw. Nieuwe vloeren, plafonds, prikborden en kas ten. Waar eerst alleen een lampje boven de bedden hing, is nu een installatie te vinden met onder andere een zuur stoftoevoer, afstandsbedie ning en standaard een tele foonaansluiting. Boven het voeteneind komt een televisie die de patiënten kunnen hu ren. Rokershoekje In een aantal kamers is het aantal bedden van zes naar vier gegaan. Meer ruimte dus, wat niet wil zeggen dat het to tale aantal bedden is vermin derd. Dat blijven er gewoon veertig per afdeling. Voor het hele ziekenhuis zijn dat er 330. Het sanitair is uitgebreid met extra toilet- en douchegele genheid voor rolstoelers. Heu pink: „Maar dat wat we het liefste hadden gewild - sani tair per kamer - kon niet meer vanwege bezuinigingen." De ze week, 9 juni, wordt de derde nieuwe verpleegafdeling m gebruik genomen. De verbouwde ontvangsthal en intensive care worden vol gende maand opgeleverd. De tijdelijke hoofdingang bevindt zich zolang aan de achterzijde van het ziekenhuis. De nieuwe hoofdingang wordt veel ge bruikersvriendelijker met een automatische draaideur, stelt Heupink. ..Eindelijk kunnen nu ook gehandicapten fat soenlijk binnenkomen." De hal wordt een stuk lichter en groter dan vroeger met een zit ruimte, een rokershoekje en een winkel. Van wat voorheen de directie- afdeling was, zijn alle muren neergehaald. Daar komt nu een grotere intensive care-af- deling. Nieuw is de hartcathe- terisatie, waarvoor de patiën ten vroeger nog naar Delft of Nieuwegein moesten. De rönt genafdcimg op de derde etage wordt gerenoveerd en uitge breid. Ondertussen gaat de be handeling van de patiënten er gewoon door. Miljoenen Het bouwen van een geheel nieuw ziekenhuis zou wat dat betreft een stuk gemakkelij ker zijn geweest. Nu moet er constant met van alles en nog wat rekening worden gehou den. Heupink: „Wil je hier iets doen, dan moei je daar eerst toestemming voor vragen en moet er weer wat anders wor den stilgelegd." Nee, hij zal blij zijn als alles achter de rug is. Het ziekenhuis heeft twaalf jaar moeten wachten op het startsein voor de verbouwin gen. Sinds de fusie van het No- let met het Gemeentezieken huis in 1981 is er praktisch geen onderhoud meer ge pleegd met het oog op eventu ele nieuwbouw. De hygiëne liet te wensen over, de riole ring haperde, de vloeren wa ren stuk, de plafonds waren aan vernieuwing toe en volde den niet meer aan de brand- voorschnften. Kortom het zie kenhuis was verouderd. Reno vatie was noodzakelijk. De provincie stelde voor de verbouwing een bedrag van 34 miljoen gulden beschikbaar. Als straks wordt besloten een geheel nieuw ziekenhuis te bouwen als gevolg van een fu sie met het Holy-ziekenhuis, zal bekeken worden wat er van het vernieuwde Schieland Zie kenhuis nog gebruikt kan worden, aldus directeur Van Eijk. „liet zijn geen wegge gooide miljoenen. Bovendien is er twaalf jaar nauwelijks ge ïnvesteerd. Als we het jaarlijks hadden bijgehouden was de gemeenschap meer geld kwijt geweest." Vlaardingen - De SGP/RPF/GPV-frac- tie uit de Vlaardingse gemeenteraad wil het naadje van de kous weten over de aanslag op be schermde dieren en planten die het Recre atieschap Midden- Delfland zou plegen in het Lickebaertgebied. Raadslid Gerrit Wim van Veelen heeft aan burgemeester en wet houders gevraagd of de beschuldigingen van de Vlaardingse na tuurliefhebber Henk Krabben op waarheid berusten. Krabben be weerde onlangs in een artikel in deze krant dat het recreatieschap bepaalde beschermde dier- en plantensoor ten uitmoordt door onzorgvuldig be heer van de natuur. In schriftelijke vragen informeert Van Veelen of het klopt dat het schap ver antwoordelijk is voor het uitdunnen van de kikker-, pad- en salamanderpo pulatie in de Lickebaert. Volgens Krabben zijn de larven van deze die ren bij baggerwerk in de sloten vernie tigd. Hetzelfde lot zou de (bescherm de) zwanebloem jaarlijks.ondergaan. Die worden Gerrit Wim van Veelen (SGP/RPF/GPV).vragen aan het college. Foto Cees Kuiper gehaald." Krabben noemde het recre atieschap ook verantwoordelijk voor het verdwijnen van de putter, een vo gel die hij op zijn wan delingen steeds min der waarneemt. Vol gens hem komt dat door het omhakken van bepaalde soorten bomen. Van Veelen heeft uit het artikel de indruk overgehouden dat het recreatieschap het na- tuuronderhoud bui tengewoon slordig uit voert. Het in het arti kel opgenomen weer woord van het schap kon hem niet van het tegendeel overtuigen. Het raadslid heeft B en W gevraagd welke sancties er mogelijk zijn tegen perso nen of instellingen die de beschermde status van fauna en flora met respecte ren. De vragen zijn aan het Vlaardingse col lege gericht omdat dit medeverant woordelijk is voor het natuurbehoud in de Lickebaert. Vlaardingen heeft vertegenwoordigers in het recreatie- schap.ï^ev^feconstructiecommissie N'ftclcfcn-Bealmti en het Hoogheem- Vlaardingen - Dat buurtbeheer verder kan gaan dan het op orde houden van de woonomgeving en het onderhouden van sociale con tacten, is het afgelopen jaar in de Vlaardingse Westwijk gebleken. Daar werd vorig jaar bij wijze van proef de werkgroep Gezondheid opgericht. De werkgroep organi seerde voorlichtingsactiviteiten over gezondheidsthema's voor verschillende groepen in de buurt en sluit komende vrijdag het eer ste levensjaar af met een 'spekta keldag'in de wijk. De werkgroep Gezondheid be staat uit afgevaardigden van wijk centrum De Telder, de bewoners- groep PLN-720, de stichting Wel zijn 90, basisschool De Zuidbuurt, Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord, de GGD en een huisarts uit de wijk. Aanleiding voor de oprichting waren de uitkomsten van een GGD-onderzoek naar de beleving van de eigen gezondheid van de bewoners van de wijk. Er werden bijeenkomsten georgani seerd voor kinderen, jongeren en ouderen. De thema's milieu, je ei gen gezondheid en veiligheid werden daarbij onder de aan dacht gebracht. De 'spektakeldag' begint vrijdag op de pleinen aan de Professor Telderstraat. In de ochtenduren wordt daar het gezondheidspro ject door de leerlingen en de do centen van basisschool De Zuid- buurt feestelijk afgerond met tal van activiteiten. Rond de school worden allerlei spelletjes gedaan met 's middags op het schoolplein een play-backshow. Het middagprogramma wordt af gewerkt bij wijkcentrum De Tel der. Daar is een rommelmarkt, een springkussen en een straatte kenwedstrijd en worden demon straties gegeven door politie, brandweer en de GGD. Vanzelf sprekend komt ook de gezond heid aan bod. Buurtbewoners kunnen een gratis ogentest laten afnemen, de bloeddruk en hart slag laten meten en reanimatie- demonstraties bijwonen. vroeger was dat anders. Maar sinds m'n nieuwe bril zie ik er veel leuker uit. Je merkt het overal. Soms bloos ik van zo'n verliefde glimlach. Ik geniet. Een nieuwe bril? Had ik veel eerder moeten doen. 1 MET OOGORUK-KONTROLS In onze moderne afdeling oogmeling wordt uw gezichtsvermogen met de grootste nauwkeurigheid gemeten. Wij kontroleren ook uw oogdruk. Adviseurs voor brilmode ROTTER DAM-QOST - Oudedijk 141-143 Telefoon 010 -412.2327 SCHIEDAM - Passage 18 - Tel. 010 426,64.54 Optometrist - Contactlensspecialist ANVO

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1