Waterweg 11 Woonwagencentrum Schiekade blijft 4 1* Bouwplan voor moeilijke lokatie aan de haven Afvalinzamelaar verdacht van fraude Driejaar voor betrokkene hasj-smokkel Schiedam bereikt overeenstemming met Gedeputeerde Staten Schiedam Stemming in peloton wandelaars opperbest Instituut voor Bouwkunst krijgt geen eigen terrein Politie verdooft honden: brandweer kan blussen Zuiderziekenhuis wil ook dotteren Provincie geeft subsidie voor bestrijding racisme Mini-containers voor volle vuilniszakken Akkoord over sociaal plan bij Thuiszorg Specialisten-actie in Drechtstedengebied krijgt wellicht fe f ff subsidie voor groenprojecten Jongetje (6) bekneld op trap Fietsendieven bekennen Pincode gepikt Bestelauto's geobserveerd Inbraken Masten voor tennisclub Rotterdams Dagblad Donderdag 10 juni 1993 j Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardingen tel 010-2340055,Tax 4349754 Rotterdam - Vijf waakhonden op het terrein van een Politie autosloperij 'aan de Giststraat in de Spaanse Polder agenten hebben de Rotterdamse brandweer gisteren het le- van de hon- ven flink zuur'gemaakt. De honden liepen op het ter- denbrigade rein by een loods die in vlammen opging. Door de injecteer- waakzame dieren kon de brandweer aanvankelijk den een niet dicht bij de brand komen. Eerst moesten agen- worst met ten van de hondenbrigade de beesten kalmeren met een kalme- worst waarin een verdovend middel was verwerkt, rend mid- Pas daarna kon de brandweer de brand blussen. del: daarna De brandweer gaf groot alarm omdat er flessen met kon de zuurstof en gassen ontploften. De stank was tot in brandweer Schiedam te ruiken. Volgens een woordvoerder van aan de slag. de DCMR Milieudienst Rijnmond is er geen gevaar Foto Roei geweest voor de vólksgezondheid. Dijkstra Rotterdam - Het Zuiderziekenhuis, waar al hartchi- rurgie wordt gedaan, wil ook de mogelijkheid krij gen hartpatiënten te dotteren. Het ziekenhuis heeft een aanvraag ingediend bij het ministerie van WVC. Kaar verwachting zal volgend jaar duidelijk worden of het raet de behandeling mag beginnen. Bij het dotteren maakt de chirurg een dichtgeslibte hartslagader met behulp van een balloneatheter weer open.. Deze behandeling kan in veel gevallen worden toegepast in plaats van een open hartopera tie. In de regio Rotterdam dottert alleen het acade misch ziekenhuis Dijkzigt. De verzekeraars hebben ingestemd met uitbreiding van het behandelpakket van het Zuiderziekenhuis. Rotterdam - Gedeputeerde Staten willen dit jaar honderdduizend gulden reserveren voor anti-raeis- meprojecten. Het gaat om het invoeren van een non discriminatiecode op baisscholen in Midden-Hol land en om het project Tussen kerk en moskee'. De non-discriminatiecode is in Den Haag al inge voerd. Het gaat daarbij om gedragsregels, klachten procedures en maatregelen bij discriminatie voor leerlingen, ouders en schoolteam. Het project 'Tus sen kerk en moskee' functioneert onder meer in Zwijndrecht en Dordrecht. Kerken, migrantenorga- •nisaiies en andere betrokkenen organiseren activi teiten die een betere verstandhouding tussen alloch tonen en autochtonen bevorderen. Rotterdam ~,Een minieontainer om volle huisvuil- zakken in te zetten. Die krijgen bijna honderd huur ders van de Stichting Volkswoningen in het Oude Westen. Zwerfvuil en stankoverlast worden op die ^manier bestreden. De mini-containers zijn bedoeld ;als tijdelijke opslag, zodat de zakken niet meer open >ën bloot in de tuin, op de galerij of op het balkon be swaard hoeven te worden. Op de ophaaldag moeten 'de bewoners de zakken zelf weer uit de container ha len en aan de straatrand zetten. De stichting, benaderde vijfhonderd huurders om mee te doen met de proef. Tegen ƒ35 statiegeld kon den ze de minieontainer, waarin plaats is voor drie zakken, in bruikleen krijgen. Niet iedereen doet ove rigens mee, De belangstelling voor het project groei de wel naarmate de acties van de Roteu vorderden. Rotterdam - De vakbonden en Thuiszorg Rotterdam hebben een principe-akkoord bereikt over het so ciaal plan, dat, nodig is vanwege de opgelegde bezui nigingen en reorganisatie. Bij Thuiszorg Rotterdam, waar nu ongeveer 5500 mensen werken, zullen 220 banen verdwijnen. De vakbonden AbvaKabo, CFO en Nu'9I zijn met Thuiszorg een ouderenregeüng, arbeidsbemiddeling en recht op outplacement over eengekomen. De bonden hebben bedongen dat ge- durende twaalf maanden geen gedwongen ontslagen zullen vallen. De AbvaKabo legt het principe-ak koord volgende week aan haar leden voor. Dordrecht - Vanaf maandag behandelen de twintig chirurgen uit de regio Gorinehem en Drechtstreek (Dordrecht, Zwijndrecht en Sliedrecht) een week lang alleen spoedgevallen. Het is de bedoeling de ac tie om de vier weken te herhalen. Zo willen de spe cialisten, in navolging van staatssecretaris Simons (Volksgezondheid), de kosten in de gezondheidszorg drukken. Zij liggen al enige tijd met Simons over hoop, De staatssecretaris heeft aangekondigd de ta rieven voor 1993 en 1994 verlagen, omdat de specia listen hun budgetten hebben overschreden: ze voe- ren veel meer handelingen uit dan aanvankelijk was gepland. ;;v Volgens dé chirurgen gaat het niet om acties, maar om 'jrriaatrejgelën?r Simons wil de kosten drukken. Dan helpen,>de chirurgen hem een handje door een wcéK laiïg geen dure handelingen meer te verrich ten, "zo is de gedachte. De actievoerende specialisten verwachten echter dat de wachtlijsten langer zullen worden als gevolg van hun 'maatregelen'. Zo willen ze de patiënten laten merken wat de gevolgen zullen zijn als het kabinet zijn beleid niet verandert. Schiedam - De sluiting van het woenwageneentrum aan de Schiekade is naar alle waarschijnlijkheid van de baan. De ge meente Schiedam heeft bij de provincie Zuid-Holland een ver zoek ingediend om vijftien standplaatsen op het sinds de jaren vijftig in gebruik zijnde centrum te mogen handhaven. Gede puteerde Staten van Zuid-Holland staan 'welwillend' tegen over het verzoek. Op 15 juni nemen Provinciale Staten de be slissing. Tot dusver voerde Schiedam offi cieel het beleid om het woonwa gencentrum aan de Schiekade geheel te ontruimen. Een deel van de bewoners verhuisde eer der dit jaar naar een vijftien standplaatsen tellend centrum in Spaland. Daar moet in de toe komst een tweede centrum wor den ingericht. Verleden jaar ver huisde een deel van de bewoners van de Schiekade naar een cen trum aan de Holyweg in Gaardin gen. De verhuisbewegingen vloeien voort uil het beleid van staatsse cretaris Heerma (Volkshuisves ting). In zijn visie dienen grote re gionale centra als aan de Schieka de te verdwijnen. Ze kampen met verkrotting. Bovendien denkt hij dat woonwagenbewoners beter in de samenleving zullen integreren als zo over kleinere centra worden verdeeld. Toch blijken Gedeputeerde Sta ten gevoelig te zijn voor het Schiedam se verzoek om de Schie kade open te houden. Schiedam stelt dat het in de voorbij periode reeds grote inspanningen heeft verricht om de decentralisatie voor elkaar te krijgen. Deze in spanning wordt door de provincie Zuid-Holland erkend. Bovendien lag het reeds in de bedoeling om het door de woonwagenbewoners gerunde sloopbedrijf op het ter rein langs de Schie te handhaven. De bewoners van de Schiekade verkeren nog steeds in de veron derstelling dat zij op termijn alle maal van het centrum moeten verdwijnen. Ambtelijk coördina tor Gert Mulder had hel plan om de bewoners op vrijdag 18 juni over de ontwikkelingen in te lich ten. Dat zou zijn op een moment dat Provinciale Staten een beslis sing over het plan hebben geno men. De gemeente Schiedam is door de agendering van het verzoek voor de statencommissies voor Cultu rele- en Sociale Zaken behoorlijk in verlegenheid gebracht. Ver schillende voormalige bewoners van de Schiekade procederen nog steeds tegen hun gedwongen ver huizing vanaf hun oude stek. Het gemeentelijk argument dat de Schiekade gesloten zou worden, is door de laatste ontwikkelingen op zijn minst minder sterk gewor den. Volgens Gert Mulder hadden de besprekingen tot dusver een 'su pergeheim' karakter. „Ik begrijp niet dat de stukken op deze ma nier naar Provinciale Staten wor den opgestuurd. De kans om de betrokkenen vooraf tc informe ren hebben we hierdoor niet ge had." Schiedam - Schiedam kan naar alle waarschijnlijkheid een aanzienlijk bedrag van Ge deputeerde Staten tegemoet zien. De subsidie, 150,000 gul den, is bestemd voor vier zoge noemde groen-projecten die van het centrum naar de stads rand en Midden-Delfland lei den. De projecten bevatten onder andere fiets- en wandelroutes in Midden-Delfland en het ge bied rond de Poldervaart en een recreatieve wandeling langs de havens. Ook de stads wandeling van de VW die in middels al is uitgezet door middel van speciale trottoirte gels, moet van de geldelijke bijdrage worden betaald. De door Gedeputeerde Staten voorgestelde subsidie wordt vrijwel zeker toegekend, Het is immers de bedoeling in zes Zuid-Hollandse gemeenten, waaronder Gorinehem, Gouda en Delft, vergelijkbare projec ten door te voeren die met elkaar een verbinding vormen. Voor het totale plan wil Gede puteerde Staten 850.350 gul den uittrekken. Maassluis - Aan braakliggende grond bestaat in Maassluis geen gebrek, maar de gemeente wil geen terrein beschikbaar stellen aan het Instituut voor de Bouw kunst. Directeur Gerard Beijn van deze alternatieve architec tuur-opleiding zoekt een terrein van drieduizend vierkante meter om een nieuw onderkomen voor zijn instituut te bouwen. Het pril le instituut heeft echter niet vol doende geld om de grond aan te kopen. De veertien leerlingen van de vo rig jaar gestarte opleiding krijgen op dit moment les in twee lesloka len aan de Jan Luykenstraat. Reeds het komende schooljaar denkt de initiatiefnemer vier les lokalen nodig te hebben. Naast twee leslokalen heeft hij twee ate lierruimtes nodig. Beijn startte zijn opleidingsinsti tuut verleden jaar met één leer ling. Zijn initiatief kwam voort uit onvrede met het bestaande aan bod aan architectuur-onderwijs. In de ogen van Beijn schieten de bestaande bouwkunde-opleidin- gen aan de universiteiten van Delft en Eindhoven in bepaalde opzichten tekort. Beijn meent dat op de gangbare opleidingen veel te weinig aandacht wordt besteed aan de kunstzinnige kanten van de architectuur. Het zeven jaar durende lespro gramma op het Maassluise insti tuut wordt onder andere verzorgd door kunstenaars. Het studenten tal denkt Beijn het volgend jaar flink uit te kunnen breiden. „Er zijn verschillende mogelijkheden om in de ruimtebehoefte te voor zien. Wellicht komen we in aan merking voor afgestoten klaslo kalen van het basisonderwijs." Liever krijgt Beijn de beschik king over een eigen stuk grond. Zelf 2iet hij het aan de gemeente raad gerichte verzoek als het re sultaat van 'soepel denken'. „Op de grond kan het instituut begin nen in enkele noodruimtes. Ik stel mij voor dat de nieuwbouw stukje bij beetje wordt opge bouwd. Als stage en ervarings- plek kunnen de leerlingen het ge bouw zelf ontwerpen en uitvoe ren." Beijn heeft de gemeente ge waagd de grond te schenken, maar volgens hem zijn er ook an dere constructies mogelijk. „Dit instituut heeft nog een aantal ja ren nodig om gevestigd te raken. Dan kan het een belangrijke pro motionele waarde voor Maassluis hebben. Misschien kunnen we het terrein na een aantal jaren ko pen of is een erfpachtconstructie mogelijk. Veel grond ligt er nu toch maar renteloos bij." Beijn heeft zijn oog laten vallen op een terrein aan de Govert van Wijn kade. ter hoogte van de Deltadijk. Op deze plek stond vroeger de befaamde Rode Villa. De door de initiatiefnemer ge vraagde soepelheid heeft het ge meentebestuur tot dusver echter nog niet kunnen opbrengen. Vol gens een gemeente-woordvoerder past een onderwij s-activiteit niet op dit bedrijventerrein. Boven dien wil Maasluis de gronu ai- leen tegen de geldende prys van tweehonderd gulden per vierkan te meter verkopen. Opletten, we gaan hier naar links, lijkt de begelei ding van de ze jonge groep deel nemers aan de avond vierdaagse in Vlaardin- gen duide lijk te ma ken. Want je zult maar teveel kilo meters ma ken! De stemming is overigens opperbest, verzekeren de wande laars, die vandaag de laatste kilo meters af leggen. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen - Voor de al jaren braakliggen de grond op de hoek van de Oosthavenkade en de le Van Leyden Gaelstraat is opnieuw een bouwplan in de maak. Op het terrein waar eerst een plan voor kantoren schip breuk leed en vervolgens de bouw van een verzorgingstehuis niet doorging, wil nu Amstelland Vastgoed het met stadsvilla's gaan proberen. De gemeente Gaardingen heeft er wel oren naar, maar zegt ook dat het gaat om een plek „die heel duur is en moeilijk te ontwikkelen." De plannen van Amstelland zijn nog wei nig concreet. Het zou gaan om acht a tien luxe en grote eengezinswoningen. Teke nen en rekenen gaat de ontwikkelaar pas als er duidelijkheid is over de mogelijkhe den. Gaardingen vindt dat woningbouw op die piaats mogelijk moet zijn, maar het be stemmingsplan voor de Oostwij k ligt nog ter goedkeuring bij de provincie Zuid-Hol land. De vraag is of de provincie akkoord kan gaan met woningbouw. De lokatie ligt op de grens van de geluidszonering. Amstelland is met name beducht voor de strenge geluidsnormen, zegt een woord voerder. Dat de bodem vervuild is (met on der andere olie) is voor de ontwikkelaar een minder groot probleem. Met sanering van de grond wordt in de plannen al rekening gehouden. Ondertussen doet zich aan gemeentezijdc ook een onverwacht probleem voor. Carlo Putman, die sinds vorig jaar het pand be woont dat aan het bouwterrein grenst, dreigt tegen de gemeente Gaardingen een proces aan te spannen over het eigendoms recht van een strook grond van zes meter. Volgens Putman maakt deze door een muur afgebakende strook deel uit van zijn tuin. De gemeente, die de strook by de bouwlokatie wil trekken, bestrijdt dat op grond van kadastrale gegevens. Maassluis/Spankeren - Het mi lieubijstandsteam van het Minis terie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer heeft woensdagmorgen samen met de politie en de mare chaussee invallen gedaan bij ves tigingen van Verkoopkantoor Laura en Vereeniging BV in Maassluis en in Spankeren bij Ede. Het bedrijf wordt verdacht van fraude bij het inzamelen van afge werkte olie en olie-watermeng- sels. Ook bij bij opruimen van olietanks zou niet volgens de voorschriften zijn gewerkt. Het laatste karwei staat bekend als de Actie Tankslag. Het bijstands team heeft de administratie van het bedrijf in beslag genomen. Ook zijn monsters genomen van ingezameld afval. Het verkoopkantoor heeft een vergunning voor het inzamelen van chemische afvalstoffen. De inspectie milieuhygiëne van het ministerie stelde bij controles in het afgelopen jaar herhaalde ma len vast dat het bedrijf de vergun ningvoorschriften niet correct na leefde. Het leverde afvalstoffen aan andere bedrijven zonder een juiste omschrijving van de aard, eigenschappen en samenstelling daarvan. Begin dit jaar legde minister Al ders van milieubeheer het bedrijf een dwangsom op van 75.000 gul den om naleving van de voor schriften af te dwingen. De her haalde waarschuwing haalde ech ter niets uit. Intensieve controle sindsdien heeft uitgewezen dat het bedrijf de voorschriften nog steeds overtreedt. Het strafrechtelijk onderzoek dat nu is begonnen, moet uitwijzen op welke schaal het bedrijf heeft gefraudeerd en hoe groot de scha de voor het milieu is. De directie van het verdachte bedrijf mag het onderzoek op vrije voeten af wachten. Bij de gecombineerde actie zijn geen arrestaties ge- plregd. Rotterdam/Schiedam - DeöO-jari- ge Schiedammer die vorig jaar betrokken is geweest bij verschil lende hasj-transporten. is giste ren veroordeeld tot een gevange nisstraf van driejaar en een geld boete van 25.000 gulden. Tegen de verdachte was vier jaar cel ge- eist. De boete was overeenkom stig de eis. De rechtbank acht bewezen uat de man twee omvangrijke hasj transporten op poten heeft gezet. Daarbij werd de kapitein van de coaster Fuga ingeschakeld. Hij smokkelde tegen een beloning van 80.000 gulden eerst 100 en la ter 4260 kilo kilo hasj vanuit Ma rokko naar Rotterdam. Tevens wordt de Schiedammer gezien als de grote organisator van een transport van zeven kilo XTC vanuit Schiedam naar Engeland. In zijn huis trof de politie een hoe veelheid amfetamine en verdo vende middelen aan. Tijdens de zitting verklaarde de verdachte slechts een bepaalde rol te hebben gespeeld in hel geheel en aan de transacties slechts een bedrag van om en na bij de 10.000 gulden te hebben overgehouden. F.r waren vermoe delijk meer Schiedammers bij de hasj smokkel betrokken maar die konden wegens gebrek aan be wijs niet worden opgepakt. Zowel de rechtbankpresident als de offi cier van Justitie twijfelden aan het verhaal van de Schiedammer. Uit getuigenverklaringen was im mers opgemaakt dat de man in een café in hartje Schiedam vrij frequent klanten ontving. De politie kwam de zaken on het spoor toen de douane op 7 oktober van het vorig jaar bij toeval op de hasj-smokkel stuitte. Het betrof een levering waarbij de Schiedammer voor hel verdere vervoer van de verdovende mid delen zou zorgen. Bij de smokkel- trip was in het ruim van het schip gebruik gemaakt van een dubbe le wand. Omdat de officier er van over tuigd was dat de Schiedammer zich bezighield met zaakjes waar in veel geld omgaat, eiste hij naast de gevangenisstraf ook een geldboete. De raadsman van de veroordeelde pleitte destijds voor een mildere straf. „Hij wordt af geschilderd als de hoofdverdach te maar is dat niet," zei de advo caat. „Het is de eerste keer dat hij in aanraking is gekomen met der gelijke zaken. Geef hem een kans een nieuwe start te maken of houdt daar bij de strafbepaling re kening mee." Vlaardingen - Een jongetje van 6 jaar heeft gistermiddag een pijn lijk halfuurtje beleefd toen hij met zijn voet klem kwam te zitten tussen een betonnen trap en de muur van een trappenhuis. Pas na het toedienen van een pijnstil ler konden verplegers van de GGD en brandweerlieden de jon gen bevrijden. Het been van het ventje zat al een kwartier bekneld toen de hulp verleners arriveerden bij de flat aan de Adenauerlaan. Pogingen van bewoners het kereltje los te maken hadden geen succes ge had. Brandweer en GGD lukte het wel. Zij draaiden het been van het slachtoffertje op een bepaalde manier, en daarna was het leed snel geleden, De GGD bracht de jongen naar het ziekenhuis, waar onderzocht werd of hij inwendig letsel aan zijn knie had opgelopen. Vlaardingen - De drie fietsendie ven die gisternacht werden opge pakt op het Mendelssohnplein, hebben op het bureau een beken tenis afgelegd. De politie pakte de drie mannen (15, 19 en 21 jaar oud) uit Gaar dingen op kort nadat zij op de Vetteoordsekade een racefiets in een auto hadden geladen. De poli tie werd gewaarschuwd door een getuige van de diefstal. Schiedam - Haar nonchalance is een 62-jarige Schiedamse vrouw duur te staan gekomen. Om pre cies te zijn raakte zij er 500 gulden door kwijt. De vrouw verloor haar portemonnee en daarmee haar gi ropas. Het ergst was dat in de por- temonee ook een briefje zat met daarop haar pincode. De eerste af schrijving heeft zij al binnen. On bekenden hebben zaterdag in Rotterdam met pas en pincode geld van haar rekening gehaald. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft de afgelopen nachten be stelauto's die geparkeerd stonden in De Gorzen en Schiedam-West scherp in de gaten gehouden. Aanleiding om een extra oogje in het zeil te houden was een reeks recente inbraken in bestelbusjes, waarbij hoofdzakelijk dure ge reedschappen werden gestolen. De verscherpte surveillance heeft niet geleid tot het oppakken van autokrakers, maar wel tot de vast stelling dat de dieven meestal maar weinig moeite hoeven te doen om de gereedschappen mee te nemen. De meeste auto's zijn niet beveiligd en de kans dat de dader zelfs maar gezien wordt is zeer gering. In geen van de 18 ge vallen waarvan aangifte werd ge daan hadden buurtbewoners iets ongewoons opgemerkt. De politie heeft de eigenaren van bestelauto's in de twee wijken door een brief op de hoogte ge steld van de risico's. Schiedam - Bij de Schiedamse politie is het afgelopen etmaal een aantal meldingen van inbra ken binnengekomen. Een bedrijf aan de Mercuriusweg meldde dat bij een inbraak een faxapparaat was gestolen. Een sportvereni ging deed aangifte dat er was in gebroken in het verenigingsge bouw aan de Olympiaweg. De da ders kwamen binnen dooreen lichtkoepel op het dak van de kleedkamer. In de kantine werd een enorme ravage aangericht. Uit een kelderbox aan de Nieuwe Damlaan zijn drank, een stof zuiger en autogereedschap gesto len. Maasland - De gemeente Maas land wil de Tennisvereniging Maasland toestemming gegeven voor het aanbrengen van baan- verlichting op het tenniscomplex in het park Molenweide. De raad wordt gevraagd het be stemmingsplan hiervoor te wijzi gen. Aanvankelijk heeft het college van B en W geweigerd mee te wer ken aan dc realisering van de vijf tien meter hoge masten (volgens het bestemmingsplan mag er maar vier meter hoog worden ge bouwd), maar toen de vereniging in informele contacten aanvoerde dat de omwonenden geen be zwaar zouden hebben, gingen B en W overstag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2