9 Massale vechtpartij Schiedam-Oost Grote brand nog net voorkomen i* BEKENDMAKING 15,- 10,- 10,- IÉ# Politie moet assistentie aanvragen in Vlaardingen en Rotterdam Voorzitter Van Kan weg bij IOBS '(■lm Canzonette en Jong begin tonen hun zangtalenten Hoge danstechniek in presentatie Tosca Balm Slokker maakt ook plan voor historische panden Inbreker kwam vaker bij HBSS DE SENSATIE w_ VAN NEDERLAND! ANTRACIET PLOOIROKJES ZOMER JAPONNEN T-SHIRTS BERMUDA'S ONZE MAGAZIJNEN MOETEN EN ZULLEN LEEG Bijna 50.000 bezoekers op zonovergoten havendag 'Fietsers overal voorrang geven' Auto kwijt na wilde rit Man verstopt in linnenkast Man na roof in water gegooid Autokraker opgepakt Boetes bij surfplas Benauwd na vlam in pan Vier auto's beschadigd Dronken achter het stuur j Rotterdams Dagblad Maandag 5 juli 1993 ii I1 Door Anke van Bree Schiedam - Ruim honderd aanwezigen hebben vrij dagavond in het Schiedamse kerkgebouw De Ark ge noten van het slotconcert van dit seizoen van het kinderkoor Jong begin en tienerzanggroep Canzo nette. Het eerste gedeelte van de avond bestond uit geeste lijk repertoire en werd geopend door het kinderkoor met het lied Zingen maakt blij, waarin de solo werd gezongen door de zes jongste kinderen. Erg goed in de smaak vielen de liedjes met maniertjes en foefjes, zoals de sleutelgeluiden bij Is je deur op slot. Opval lend bij het kinderkoor is de overwegend heldere, zuivere koorklank en goede verstaanbaarheid. Hierna waren de vier meisjes en ene jongen van Can zonette aan de beurt. Ze zongen, begeleid door René Meijboom op de gitaar, Alles wordt nieuw en Sing out the tidings. Het pas één jaar oude koortje was een feest om te horen, vanwege de schitterende klank en uitspraak. Na de pauze ging Canzonette verder met twee liedjes uit de musical Sound of Music, te weten Do re mi en The lonely goatherd. Enkele kinderen van Jong be gin hielpen de familie Vön Trapp compleet te maken en Linda Meijboom beeldde de non uit. Hartverwar mende zang en spel waren de ingrediënten van deze liedjes. Soliste Linda beschikt over een mooie, ge schoolde, zuivere stem. Het kinderkoor vervolgde het optreden met liedjes uit het lichtere genre, aües verkleed (spoken, dieren, cowboy). Met enthousiame werden nummers ge bracht als Kermis, Ik wil een krokodil als huisdier, met Nicole als soliste, en het swingende lied Snoep- versiaving, met soliste Michelle. De koren besloten de avond gezamenlijk met Let's go fïy a kite, waarbij de kinderen feestelijk met slin gers zwaaiden. Voorzitster Nanda Gelderblom praat te de avond vloeiend en gezellig aan elkaar. Diligen te Elly Meijboom leidde de koren en Pieter de Ruiter (piano) en René Meijboom (gitaar) zorgden voor de begeleiding. Het kinderkoor repeteert op dinsdagavond en de tie nerzanggroep Canzonette op vrijdagavond. Nieuwe kinderen zijn van harte welkom, inlichtingen bij Nanda Gelderblom, telefoon 4710250. Door Martin Bijkerk Schiedam/Rotterdam - De Schiedamse dansdocente Tosca Balm wil de leerlingen van haar selectiegroep, die ze overigens zelf aanduidt met de dubieuze term vooropleidmg, meer podiumervaring aanbieden dan de jaarlijkse schoolvoorstellingen. Speciaal voor de ze leerlingen stelde zij een dansprogramma samen dat zondag ten doop werd gehouden in het Rotter damse theater 't Kapelletje. Het programma biedt een aantal stukken in de dans- aisciplines klassiek, modem, jazz en folklore. Het opent met Mozartina van docente klassieke dans Ir ma de Klerk, waarin op de minimale dansvloer van 't Kapelletje met minder dan 26 leerlingen elkaar ver dringen in een onmuzikale statische choreografie die de zuiverheid van klassieke dans verwart met starheid en veelte hoge spanning. Dansplezier is ver te zoeken en de compositie be weegt uitsluitend unisono: pasjes, poses, niets vloeit door. Compositorische armoede geldt ook voor Jazz- a-gogo van docente Petra Vorstenbos, en dat is extra jammer omdat de leerlingen duidelijk over een danstechniek beschikken die meer verdient dan obligate unisono-pasjes. Dubbele pirouetten worden moeiteloos gedraaid, de placering is doorgaans tref zeker. Hoe zeer dansplezier de leerlingen boven het mate riaal uittilt bewijst de Hongaarse docente Timia Papp in haar folkloredans Gipsy, dat een wervelend en meeslepend feest van beweging is. Van haarband is ook het mysterieuze en sfeervolle moderne dans stuk Poisonous, dat opvalt door zijn doordachte en heldere compositorische structuren, mooie beelden en fraaie kostumering, maar te lijden heeft aan over bevolking. Tosca Balm geeft in dit programma ook leerlingen en ex-leerlingen de kans zich met eigen werk te pre senteren. Tamara Heeren en Melanie Doumenis maakten en dansten de jazzdans met vogue-invloe- den Unique, waarin vooral de vijftienjarige Melanie Doumenis opvalt als trefzekere danseres met een mooie, krachtige uitstraling en veel dynamische mo gelijkheden. Ex-leerling en momenteel dansvakstu- dente Fifienne Luvuma blijkt in haar bijdragen een zuivere beweger, maar absoluut geen choreograaf, daar aan haar stukken iedere lijn of choreografische gedachte ontbreekt. In het kader van het dansstimuleringsproject Dans op Drift maakten de Djazzex-dansers Randall Scott en Carol Wheeler enkele jaren terug voor acht leer lingen van balletstudio Tosca Balm het strakke en heldere Midnight in Glory. In dit programma kreeg het een zuivere herneming. De finale is uiteraard voor het groot ensemble in hef tige hip-hop. Hierin voelen de leerlingen zich duide lijk als een vis in het water, de formaties zijn syn chroon zonder een spoor van dynamiek en kracht verliezen, het dansplezier spat er van af. Als presentatie binnen de amateurdans blinkt de se lectiegroep van Tosca Balm duidelijk uit in dans technisch kunnen. Choreografisch blijft het echter vaak steken in het alleen maar tonen van de dans technische vorderingen, terwijl veel van deze leer lingen duidelijk toe zijn aan het dansen van stukken met meer choreografische diepgang en compositori sche durf en fantasie Dan ligt een aansluiting met het podiumcircuit voor de amateurtheaterdans voor de hand en krijgen de leerlingen vanzelf de podium ervaring die Tosca Balm ze wil bieden. Dirigente Elly Meijboom be geleidt de ko ren m De Ark. Honderd toe schouwers genoten. Foto Roe! Dijkstra Schiedam - In de Morsestraat in Schiedam-Oost is in de nacht van zaterdag op zondag een massale vechtpartij uitgebroken tussen groepen bewoners. Er namen naar schatting honderd mensen aan deel. De Schiedamse politie moest as sistentie inroepen van Vlaar- dingse en Rotterdamse collega's om de woedende menigte weer in bedwang te krijgen. De Schiedamse politie was zelf met zes agenten aanwezig. Rotterdam leverde vijftien man ter verster king en de Vlaardingse collega's stuurden acht politiemensen. De politie verrichtte geen arrestaties. De zaak kon met praten worden opgelost. Bij de vechtpartij raakte één man gewond. De gewonde, die met een bloedend oor werd afgevoerd, ver klaarde dat een tegenstander zijn hoofd met een vuurwapen had be werkt. Volgens de politie kon de verwonding ook van een gewone klap zijn gekomen. De man stelde overigens geen prijs op behande ling van zijn verwondingen. Een andere buurtbewoner zegt dat er tijdens de schermutselin gen ook is geschoten, maar dat wordt door de politie tegenge sproken. „Dat is uit niets geble ken," aldus een woordvoerder. De aanleiding van de vechtpartij, die omstreeks middernacht be gon en duurde tot een uur of één, was het rijgedrag van een bewo ner. De man reed te hard. De Mor sestraat heeft een woonerf, zodat stapvoets rijden verplicht is. Vast staat dat steeds meer men sen zich met de ruzie begonnen te bemoeien, en dat er twee groepen ontstonden die elkaar hardhan dig te lijf gingen. Volgens de poli tie heeft de ene groep de andere bestookt met traangas. Onder zocht wordt nog uit welke groep de traangas gekomen is. Vrijwel direct na het ingrijpen van de groep agenten zou de rust in de straat zijn weergekeerd. Vlaardingen - Niet alleen het Vlaardingse aannemingsbedrijf Werner BV maakt een woning bouwplan voor het gebied Dijk- steeg/Maassluissedïjk (Sciaaven* burch) waarin de historisch waar devolle panden (Nunquam Per fectum) worden gehandhaafd, ook projectontwikkelaar Slokker Vastgoedontwikkeling Zoeter- meer BV gaat dat doen. Slokker had al eerder een ander plan voor dat gebied getekend. Daarin werd voorgesteld alle oude panden wel te slopen. Vorige week presenteerde de His torische Vereniging Vlaardingen samen met Werner BV hun plan voor meer dan 100 woningen voor genoemd gebied. De raadscom missie Stadsontwikkeling toonde daar zeer veel belangstelling voor, ook al werd er al meer dan een jaar met Slokker gepraat. Wethouder Ton van der Steen toonde zich toen zeer verbaasd en teleurgesteld. De houding van de commissie betekende dat zijn persoonlijke voorkeur voor Slok ker op de tocht kwam te staan. Door de nieuwe 'move' is Slokker toch weer in beeld gekomen. Ster ker, het kan het nieuwe bouw plan, goed voor 86 woningen zo is nu al duidelijk, een maand eer der, op 31 augustus, presenteren dan Wemer, die voor 28 septem ber is uitgenodigd en verklaarde dat het veel moeite zou kosten om de tekeningen op die dag af te hebben. De raadscommissie Stadsontwik keling krijgt 31 augustus nog twee, andere bouwplannetjes voorgeschoteld. Op het terrein naast winkelcentrum De Loper komen nog vijftien a twintig wo ningen. De Vlaardingse architect Hans Treurniet is gevraagd een ontwerp voor het gebied te ma ken. Er moet wel ecologisch ver antwoord worden gebouwd. Er moeten milieuvriendelijke mate rialen worden gébruikt en ener giezuinig worden gebouwd. De brandweer van Schiedam heeft er zaterdagochtend vroeg voor gezorgd dat een brandjeaande Nijverheidstraat geengrote schade heeft aangericht. Toen de spuitgasten daar omstreeks halfzeven arriveerden stonden twee houten kantoortjes van het constructiebedrijf Van Slobbe in lichterlaaie en dreigde ook het aangrenzende pand van Modelstaai vlam te vatten. De brandweer kon dat voorko- Schiedam - De inbreker die vorig weekeinde in het clubhuis van HBSS in de kraag werd gegrepen, heeft nog twee andere inbraken in het clubhuis bekend. De buit bestond hoofdzakelijk uit kratjes limonade, chips en snoep. De in breker werd vorig weekeinde op heterdaad betrapt nadat hij een ruit had ingegooid en tijdens zijn 'werk' even naar het toilet was ge- :En! Totale LEEGVEftKOOP bi\ Skyline van de AKTUEELSTE, ELEGANTSTE, SPORTIEFSTE inkoopprijzen Kijk in onze etalages en u bent overtuigd. -Hier volgen slechts enkele voorbeelden:- Van-2ft9£TNu voor 7,so gebloemd katoen, o zo mooi. van49t§0~f\Ju voor verkoop Diverse dessins en vele applicaties, van-SSWB-Nu voor diverse modellen vele kleuren. -2flr9ff-39-§trNU en zo kunnen we nog wel even doorgaan Dus iedere dag nieuwe koopjes erbij! Tot ziens bij Skyline Mode, dit zijn onze adressen: J2* ROTTERDAM: -1 e Middelfandstraat 9 (vrijdag koopavond) w - Noordmolenstraat 35 (vrijdag koopavond) - Peppelweg 60, Schiebroek i SCHIEDAM: - Broersvest57(donderdag koopavond) VLAARDINGEN: - Kuyperstraat56 MAASSLUIS: - Nieuwstraat16 DE KOFFIE STAAT KLAAR' Schiedam - Bert van Kan stapt op bij het Instituut Ondersteuning Bewoners in Stadsvernieuwings- wijken (IOBS). Hij vindt dat wet houder Adri Reijnhout te lang wacht met het ingrijpen in de pro blemen die er met de wijken zijn. Bert van Kan is lid van het IOBS- bestuur sinds de start in 1987. Hij begon als secretaris en is sinds oktober 1990 voorzitter. Voor hem is de maat nu vol. „Sinds februari is wethouder Reijnhout aan zet. Maar hij doet en zegt niets. Het aantal onbeantwoorde brieven van ons aan hem stapelt zich in tussen op." De problemen hebben aües te ma ken met de toekomst van het IOBS, dat met bewonersdeskun digen en opbouwwerkers bewo- nersgroepen in de diverse wijken helpt. Dat zijn vooral de wijken Zuid, West. Oost. Centrum en Nieuwland. In Noord is nog hoe genaamd niets van de grond ge komen. Hierom, en omdat er nog andere ontwikkelingen (onder meer so ciale vernieuwing) in de komende jaren op het IOBS afkomen, heeft deze instantie vorig jaar bekeken wat er moet gebeuren om dc pro blemen het hoofd te bieden. Dat leidde onder meer tot de conclu sie dat het instituut zelf zijn men sen zou gaan inzetten in de diver se wijken. Dat gebeurt nu nog grotendeels door de wijken, in overleg met de werkkrachten. Die aankondiging leidde tot ver zet. „Men is toen gaan schreeu wen," aldus Van Kan. ..Het IOBS zou de mensen zeggensc hap m de wijken ontnemen. Met name Zuid is daar goed in geweest." De opgestapte voorzitter bena drukt dat er ook uit Schiedam- Noord, onder meer uit Groenoord, druk was gekomen voor onder steuning van werkzaamheden en dat de politiek hier niet meer geld voor wilde uittrekken. „Ook daar ontstonden onderhouds- en be heersproblemen." Na alle commotie zei wethouder Reijnhout dat er met de vijf dwarsliggende wijken gesproken moest worden door het IOBS. Dat leidde niet tot eenstemmigheid, waarna Van Kan op persoonlijke titel een tussenvoorstel deed. Dat werd hem door de opbouwwer kers en bewonersdeskundigen verweten, waarna Reijnhout een 'commissie van wijze mannen' in het leven riep die over de zaak moest adviseren. In februari lag dat advies er. Volgens Van Kan kreeg hij daarin grotendeels ge lijk. „Maar sindsdien horen we niets meer van de wethouder," aldus de ex-voorzitter, die aan de rest van het bestuur heeft gevraagd ook op te stappen. „Reijnhout weigert jets te zeggen en zo valt er met te werken. Het personeel wil intus sen ook weten waar het aan toe Hoek van Holland De tiende editie van de Havenda gen is afgewerkt tijdens twee stralende, zomerse da gen. Vrijdagmiddag om één uur gingen de dagen van start, met de opening van de Havenmarkt rondom de Hoekse Berghaven. Opvallend gegeven was dat al meteen duizenden mensen richting Hoek van Hol land trokken. Op andere jaren is vrijdag een rustige dag. Gedurende de twee dagen zou het totaal aantal bezoekers uitgroeien naar een aantal dat tussen de 40 en 50 000 lag. De bezoekers genoten van het Shantykoor Dir Mae- ze Sanghers, voornamelijk best ïande uit Loodsen, de MCC Big Band, de Coca Coir Ski Show of de vis wedstrijd aan boord van de Zeearend. Zaterdag was er een gratis ontbijt Een honderdtal mensen maakte gebruik van gelegenheid Er moest wel soms vijftig minuteworden gewacht voor het eten klaar was. Daarna volgden onder meer een maritieme mode show, demonstraties te water, en een prestatie ha venloop over vijf kilometer. Omdat het weer volop zijn medewerking bleef geven, bleef ook het aantal bezoekers van de Havenmarkt toenemen 's Avonds konden de bezoekers hun hart ophalen bij de Radio Ten Gold show en was het voor velen of zij een stapje terug m de tijd deden. Vuurwerk sloot het feestaf. Tijdens en op de Hoekse Havendagen werd ook het Vara's Kinder Songfestival voor de regio Zuid-Hol- land gehouden. Vijftien kinderen tot twaalf jaar moesten bewijzen tot de beste acht van deze groep te horen en zodoende door te gaan naar de finale, die op zaterdag 28 augustus in Delft zal worden gehouden. Manet van 't Slot (Ik ben altijd alles kwijt), Germain e Biber (Als we jou met hadden), Ruben Zuiderwijk (Als ik de baas zou zijn van het journaal), Aukje Pop- pe (Mijnheer Agent), Daphne Thijsse (de Klas- sieklap), Micky Sevenhuysen (Mijn vader is een ster) Simone Rieksman (Ballade van Raymon's verjaar dag), en Judith Ram (Drocveng gevoel) gingen door naar de finale. Vlaardingen - Het PvdA-raads)id Peter Roovers wil de fietser en voetganger meer privileges ge ven in het Vlaardingse verkeer. Hij heeft het idee geopperd alle stoplichten dusdanig af te stellen dat het langzame verkeer eerder dan het snelver keer wordt afgewikkeld. Roovers meent dat zijn gedachte heel wat com motie zal veroorzaken. „Als dit wordt ingevoerd," aldus het PvdA-raadsfid, „zal er heel wat stof op waaien. Maar ik ben er voor." In de raadscommissie Verkeer heeft hij het balle tje al opgegooid. De vraag is overigens of er geld voor is, want aanpassing van alle verkeersinstal- laties kost veel geld. En dat is er niet. Ook niet voor een adequate verbetering van de fietspaden, zo bleek by de behandeling van het Fietspadenplan Vlaardingen, Daarin wordt opge somd welke fietsroutco er zijn en op welke plek ken ze moeten worden verbeterd. Niet alleen mid dels een beter wegdek, maai' ook door het wegha len van overhangende takken en dergelijke. Het plan meldt ook dat er meerdere fietsenstallingen zouden moeten komen. Zo is er één nodig in de Oostwijk, aldus de samen stelling van de fietsnota, omdat daar bij flink wat huizen weinig bergruimte is. Stallingen zouden ook bij winkelcentra als de Van Hogendorpiaan moeten komen. Het Fietspadenplan meldt dat er in de afgelopen tien jaar in Vlaardingen meer van de auto en het openbaar vervoer gebruik is gemaakt. Het fiets gebruik bleef in die periode gelijk. Op het stadhuis is verder besloten het aantal ver keerspunten uit te breiden waar de fietsers rechtsaf door rood licht mag njden. Er waren er twee en er komen er bijna tien bij. De raadscom missie Verkeer is hiermee al akkoord gegaan. Maassluis - Een 20-jange Maas- sluizer is in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn auto kwytge- raakt aan de politie, nadat hij met een snelheid van 122 kilometer per uur door de stad reed. Hij werd betrapt op de Westlandse- weg. Maassluis/Vlaardirigen - De Maas- sluise politie heeft zaterdagavond om zeven uur een 33-jarige Maas- sluizer aangehouden in zijn wo ning in Sluispolder-Oost. Buren hadden geklaagd over geluidhin der, De man weigerde met de poli tie te praten, en opende de deur niet. Daarop werd deze gefor ceerd. De man bleek zich verstopt te hebben in de linnenkast. Nader onderzoek leerde dat de man nog 46 keer stond gesigna leerd voor diverse vonnissen. Ook in Vlaardingen is de politie opgetreden na klachten over ge- luidoverlast, hier in de Van 't Hoffstraat. Daar had de omgeving last van een feestje dat door een 25-jange bewoner was georgani seerd. Waarschuwingen van de politie haalden niets uit, waarna de man werd aangehouden. menOver de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Wel dat de fik is begonnentussen de twee gebouwtjes en dat door de hit te een aantal ruiten van een loods op hetzelfde bedrijfsterrein is gesprongen. De brand was vanaf de rijksweg A20 te zien en werd door ee i- tomobilist gemeld op het alarmnummer 06-11, Foto Roel Dijkstra Schiedam - Op de Mercuriusweg op het voormalige Gusto-terrein in Schiedam-Zuid is zaterdag avond een 43-jarige Rotterdam mer door twee mannen beroofd. Het slachtoffer werd omstreeks middernacht staande gehouden door twee onbekenden en moest zijn portemonnee afgegeven. Daarna werd hij in de Nieuwe Wa terweg gesmeten. De man slaag de erin op eigen gelegenheid weer op de wal te klauteren. Schiedam - In de Stephenson- straat in Schiedam-Oost is zon dagavond een autokraker aange houden. De man had even tevo ren op het Stationsplein een auto opengebroken en daaruit de ra dio-cassettespeler gestolen. Voor bijgangers hadden dat gezien en de politie gewaarschuwd. Op het bureau bekende de man, een 18- jarige Schiedammer, dat hy de zelfde dag nog vier andere auto's had gekraakt. Bij de Schiedamse politie kwa men dit weekeinde vijf meldin gen van opengebroken auto's bin nen. Er werden ook drie gevallen van auto-diefstal gemeld. Vanuit de Overschiesestraat werd een motorboot gestolen die daar op een trailer stond geparkeerd. Vlaardingen - Nabij de surfplas ten westen van Vlaardingen heeft de politie dit weekeinde zes bromfietsers beboet voor het rij- den op een fietspad. Er was in de media gewaarschuwd dat er be keurd zou gaan worden. Vlaardingen - Een 60-jarige be woonster van een woning aan de Professor Rutgersstraat in Vlaar dingen is vrijdagavond door de GGD geholpen, nadat zij het be nauwd had gekregen toen in de keuken de vlam in een pan met vet was geslagen. Door de rook kwam ze in ademnood. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft zaterdagavond een 18- jange jongen uit Vlaardingen op gepakt omdat hij bezig was auto's te vermelen. De jongen, die in de Emmastraat al vier wagens had beschadigd, verkeerde onder in vloed van alcohol. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft dit weekeinde twee mannen aangehouden wegens rij den onder invloed van alcohol. Zaterdagnacht werd een 28-jarige Vlaardinger aangehouden op het Liesveid-viaduct, waar hij tevens een aanrijding had veroorzaakt. Zondag werd op de Floris de Vijf delaan een 35-jarige Fransman aangehouden, ook wegens drank gebruik. Hij betaalde aan het bu reau een boete van 750 gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1