Waterweg 13 Geen abonnementen nieuwe zwembad Weer veel verkeerd huisvuil op straat Kaartje van vijf gulden straks slechts enkele uren geldig Verwarrende discussie over taken voor regiobestuur Raad van State beslist: Kerkweg moet weer open Woonwagenbewoners in beroep tegen ontslag opbouwwerker Wonder redt tractor-chauffeur Werknemers Unitcentre gaan stemmen ov„r CAO Voorbijgangers vinden lijk in berm van rijksweg Rijk minder scheutig met geld voor bom-opruiming Vrouw besteelt haar werkgever Steekpartij op Perron 0 Man beroofd Niet Visser, maar Van der Velden Oude naam voor nieuw zwembad Drempels in Vogelbuurt Broek over broek aan Inbrekers gepakt Rotterdams Dagblad Vrijdag 9 juli 1993 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BT Viaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Wonder boven wonder is de bestuurder van deze tractor slechts licht gewond geraakt toen hij met zijn voertuig in bot sing kwam met een vrachtwagencombinatie. Het ongeluk vond gistermiddag plaats op de Europaweg in de Europoort. Detractor-chauffeur kon ter plaatse door de ambulance-per soneel aan zijn verwondingen worden behandeld. Foto Fox Rotterdam - De ongeveer 360 werknemers van het Rotterdamse containeroverslagbedrijf Unitcentre gaan stemmen of zij het eindbod van hun werkgever voor een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst accepteren. Volgens bestuurder Jan Heilig van de Vervoersbond FNV is de bond niet tevreden met het resultaat, maar houdt de werknemers voor dat het belangrijker is de aanstaande fusie met het containeroverslagbedrijf ECT tot een goed eind te brengen. In de afgelopen nacht werden de maandenlang sle pende onderhandelingen afgesloten met een werk geversbod voor een CAO van 1 jaar {per 1 april). De maandsalarissen stijgen met 0,5 procent, de automa tische prijscompensatie blijft gehandhaafd en in september ontvangen de werknemers een eenmali ge bruto-uitkering van 1 procent over het jaarsalaris. Rekening houdend met een prijscompensatie van 2 procent komt de loonsverbetering tijdens de looptijd van de CAO neer op 3,75 procent. Unitcentre en ECT gaan fuseren en in de loop van de tijd zullen bij het gefuseerde ECT 170 arbeidsplaat sen verdwijnen. De onzekerheid over de toekomst en de langdurige onderhandelingen over een CAO leid den de afgelopen weken tot onrust onder het perso neel. Het werk werd enkele keren spontaan stil ge legd en de afgelopen week werkte Unitcentre stipt Heilig heeft de werknemers in de kantine voorge legd dat alleen veel onrust mogelijk tot een beter CAO-resultaat leidt, maar dat het verstandiger lijkt om de aandacht te geven aan de fusie met ECT. „Fu sie of guldens," zegt Heilig. In een referendum wordt het eindbod daarom voorgelegd. Dordrecht - Voorbijgangers hebben vanochtend vroeg in de berm langs rijksweg A16 het stoffelijk overschot gevonden van een nog onbekende man. De vondst werd gedaan op het stuk snelweg tussen het wegrestaurant Hendrik Ido Ambacht en de af slag Zwijndrecht. Volgens een woordvoerder van de regiopolitie Drechtsteden moet het lijk van de man al enige tijd in de berm hebben gelegen. Hoe de man om het le ven is gekomen is nog niet duidelijk. De Dordtse re cherche is met een onderzoek gestart. Den Haag - Het wordt voor gemeenten moeilijker geld van het rijk te krijgen voor het opsporen en ruimen van bommen uit de tweede wereldoorlog. Als het rijk slecht bij kas zit kan de minister van Finan ciën de rijksbijdrage zelfs helemaal schrappen. Dat blijkt uit een voorstel van de ministerraad. Het rijk wil af van tal van 'open-einde regelingen', subsidies en bijdragen waarvoor geen vast bedrag is uitgetrokken. De uitgaven hangen dus af van het aantal verzoeken'om subsidies. Gemeenten krijgen alleen nog maar geld van het rijk voor opsporingen of ruimingen met grote risico's voor de bevolking. Opsporingen in gebieden buiten de bebouwde kom vallen buiten de regeling. Rotterdam telt 33 zogenoemde inslagpunten van blindgangers. Het opzoeken en opgraven ervan kost miljoenen guldens. Tot enige tijd geleden werd door de rijksoverheid negentig procent van een oprui- mingsoperatie vergoed. Een woordvoerder van de gemeente heeft al eerder verklaard dat de verande ring van de overheidsvergoeding voor Rotterdam geen reden is enig risico te nemen. Rotterdam - De politie heeft gisteren een 18-jarige vrouw aangehouden op verdenking van verduiste ring. De vrouw, die werkte in een winkel aan het Stadhouderspiein, zou de afgelopen maanden 4Ö.ÖÖÖ gulden van haar werkgever hebben gestolen. Rotterdam - Bij een steekpartij op Perron 0 is gister avond een 34-jarige Rotterdammer gewond geraakt. Hij liep steekwonden aan zijn nek, borst, zij en been op en is in het Dijkzigtziekenhuis opgenomen. Zij ri vaal, een 39-jarige Rotterdammer die ook werd ge stoken, liep slechts lichte verwondingen op en is ter plekke aangehouden. Rotterdam - Vijf nog onbekende mannen hebben gisteren op de Tjalklaan een 33-jange Rotterdammer van zijn portemonnee met 250 gulden beroofd. De vij f bedreigden het slachtoffer met een mes en eisten zijn geld. Vervolgens werd de man meegenomen naar de nabijgelegen Baardsestraat waar zijn zakken werden doorzocht. Daarna verdween bet vijftal spoorloos. Viaardingen - Voor het nieuwe zwembad dat gebouwd zal wor den op het voormalige Windmiilterrein aan de Westlandseweg zullen geen abonnementen meer worden verkocht. Vaste ge bruikers moeten een soort strippenkaarten of meerbadenkaar- ten aanschaffen. Dat maakte wethouder Agnes van Ardenne-van der Hoeven (Sport zaken) gisteravond bekend in de gemeenteraad. De gemiddelde prijs van een 'enkeltje' zal, zoals reeds eerder werd gemeld, rond de vijf gulden komen te liggen. Het juiste tarief moet nog worden overeengekomen met de toekom stige exploitant, het Rotterdamse organisatiebureau Dryver en Partners. Het tijdperk dat Vlaardingers voor 3,50 (het huidige tarief) een hele dag kunnen zwemmen, is voorg- ed voorbij, maakte Van Ar- denn- duidelijk. In het nieuwe zwer. oad wordt de prijs gekop peld aan een maximaal aantal zwemuren. De wethouder vindt de beoogde prijsstelling redelijk, omdat die aardig overeenkomt met de prijs van kaartjes voor het nieuwe zwembad Dolfijn in Maas sluis en het in aanbouw zijnde Bad Groenoord in Schiedam. Sommige fracties zijn deson danks niet gelukkig met het nieu we tarief, uit vrees dat de prijzen snel zullen stijgen als blijkt dat de exploitatiekosten tegenvallen. Groen Links, de Socialistische Partij en Arnoid van Wezel (Bur ger Belangen Viaardingen) stem den daarom tegen een ontwikke- iingskrediet voor het nieuwe bad, waarvan de bouw circa twaalf mil joen gulden gaat kosten. Van We zel vindt vijf gulden dermate hoog, dat hij het raadzamer acht VlaarJingers te adviseren maar w'.-p-r net als vroeger in de Vaart te gaan zwemmen. Overigens bestaat er nog geen ze- ierheid over de toekomst van het huidige zwembadpersoneel. Het is nog niet duideiyk of alle mede werkers straks in dienst zullen komen bij Drijver en Partners. Van Ardcnnc verwacht in het na jaar daarover meer duidelijkheid te kunnen verschaffen. Viaardingen - De Vlaardingse ge meenteraad is er gisteravond ook na een lang en verwarrend debat niet in geslaagd heider te formu leren welke taken en bevoegdhe den de toekomstige stadsprovin cie Rotterdam moet krijgen. Een deel van de raad blijft vast houden aan het beginsel 'alleen regionaal doen wat regionaal moet, en lokaal doen wat lokaal kan'. Een ander deel wil water bij de wijn doen uit vrees dat anders de onderhandelingen tussen de twaalf deelnemende gemeenten stuk lopen en het Rijk de regio een samenwerkingsverband op legt dat nog veel nadeliger uit pakt. De meningsverschillen kwamen naar buiten bij de behandeling van de Vlaardingse reactie op de nota 'Het Profiel' van het OOR (het Overlegorgaan Rijnmondge meenten). Met name de PvdA en de WD vonden die reactie bij na der inzien te scherp geformu leerd. Viaardingen zegt daarin on dermeer dat zelfs efficiency-over- wegingen geen argument hoeven te zijn om bevoegdheden en ta ken naar het toekomstige regio bestuur over te hevelen. In een motie stelden de twee par tijen voor het schadelijke effect dat deze reactie teweeg kan bren gen te ondervangen door rond de tafet te gaan zitten met de ge meentebesturen van Rotterdam en Schiedam. Burgemeester Bert Stam, die voor Viaardingen de on derhandelingen in het OOR voert, zag daar niets in: „Zo'n on deronsje zal slecht vallen bij de andere partners, dat wekt alleen maar argwaan," voorspelde hy. Na die waarschuwing werd de motie ijlings weer ingetrokken. De raad vertrouwt er nu op dat Stam in het overleg het Vlaar dingse standpunt genuanceerd zal overbrengen. PvdA'er Leo ten Have ergerde zich mateloos aan de 'negatieve teneur' in het Vlaardingse ant woord. In de door andere Fracties uitgesproken 'zorg' en Vrees' dat het regiobestuur teveel taken naar zich toe zal trekken en een 'log en zwaar bestuursapparaat' wordt, bespeurde Ten Have uitge sproken conservatieve tenden sen. „U wilt stevig het heft in ei gen handen, houden, en daarmee keert u zich tegen maatschappe lijke ontwikkelingen." De PvdAV. vond die opstelling ui terst gevaarlijk. „Op zo'n manier erken je ronduit dat je liever wat gezellig zit te praten, dan dat je aan serieuze oplossingen voor grote problemen werkt." Burgemeester Stam hield de raad voor dat op het ministerie van Binnenlandse Zaken nu al de in druk bestaat dat de Rijnmondge meenten hun tijd verspillen aan pietluttige discussies over de taakverdeling. Volgens Stam zul len de gemeenten er niet aan ont komen dat het regiobestuur meer taken krijgt dan hen lief is, sim pelweg omdat dat goedkoper en efficiënter is. Door Sander Sonnemans Schiedam - De Kerkweg moet weer worden opengesteld voor ge motoriseerd verkeer. Dat heeft de Raad van State bepaald met het schorsen van het verkeersbesiuit dat drie jaar geleden door het ge meentebestuur van Schiedam werd genomen. Daarmee is het gebakkelei om de autovrije Kerkweg weer behoor lijk opgelaaid. Ruim 250 bewo ners van de weg en uit de nabije omgeving zijn tegen het openstel len. Drie van de vier leden tellen de winkeliersvereniging in hartje Kethel vinden dat de Kerkweg weer open moet. En vlug. „Zeker weten," klinkt Lies Ham van rijwielhandel 't Centrum aan het Noordeinde strijdvaardig. „We hebben drie jaar gevochten om de Kethelweg open te krijgen en nu de Raad van State zich in ons voordeel heeft uitgesproken, moet dat dan ook maar zo snel mogelijk gebeuren. We hebben inmiddels een advocaat ingescha keld en de komende week gaat er een aangetekende brief naar de gemeente de deur uit waarin we kenbaar maken dat erbinnen een maand wat moet gebeuren. Als de gemeente de Kerkweg deson danks op slot houdt, stappen we naar de burgerrechter." Het gaat allemaal om het stukje Kerkweg dat loopt vanaf de Dorpsstraat naar de Slimme We tering. Volgens Lies Ham hebben zij en twee andere middenstan ders - de slager en de bloemist - in het centrum van Kethel sinds de afsluiting van de doorgaande weg met aanzienlijke omzetdalin gen te maken. De oude dorpskern ligt de laatste drie jaar voor wat betreft de winkeliers geïsoleerd omdat het autoverkeer uit het omringende gebied is aangewe zen op de Zwaluwlaan. Alleen de kapper is vóór afsluiting. „Zodoende rijdt men veelal van zelf door naar het Hof van Spa- land om daar boodschappen te doen en missen we de klanten die vroeger wel bij ons kwamen," Rijwielhande- aarCees Ham en zijn vrouw Lies op de Kerkweg Een stukje verderop staan nog verbodsbor den voor ge motoriseerd verkeer. „De Kerkweg moet nu zo snel mogelijk weer open. Daar hebben we drie jaar voor gevoch ten. Foto Roel Dijkstra zegt Ham. „Maar begrijp me goed, we hebben de gemeente al diverse mogelijkheden geboden om tot een oplossing te komen. We hebben bijvoorbeeld ook het idee geopperd om verkeersdrem pels aan te legggen. Dan wordt de snelheid beperkt en blijft de Kerkweg veilig. De gemeente heeft echter nooit naar ons geluis terd. Misschien dat ze nu eens wakker worden op het stadskan toor. Maar het zijn hoofdzakelijk de nieuwe bewoners die de Kerk weg afgesloten willen hebben. Ze willen het hele dorp dood maken. En bij de gemeente tellen alleen de grote winkelbedrijven." Een afvaardiging van de bewo ners die tégen het schorsingsbe- vei van de Raad van State en dus voor handhaving van de afslui ting van de Kerkweg is, heeft gis termiddag aan wethouder Chris Zijdeveld (Verkeer) 250 handte keningen overhandigd. Anneke Klaasse, één van de bewoners, vindt het jammer dat de Raad van State het verkeersbesiuit van de gemeente ongedaan heeft ge maakt. „Nu kan je er nog me*t de hond wandelen of fietsen zonder dat je gevaar loopt. De kinderen gaan alleen op de fiets naar school," zegt ze. „Dat is straks met al het verkeer niet meer mogelijk. Dan moeten we ze weer wegbrengen. De Stichting Schievaart (dagver blijf voor verstandelijk gehandi capten; red.) heeft twee woningen hier in de buurt. De rolstoelers die daar komen en andere gehandi capten kunnen hier dadelyk dus ook niet meer zonder begeleiding over straat. Zelfs nu de zaak is af gesloten racen er nog wel eens au to's voorbij. Dat wordt dus alleen maar erger. Met het nodige ge vaar van dien." „Doordat het besluit is vernietigd is de gemeente in de positie een ander verkeersbesiuit te nemen," luidt het commentaar van wet houder Zijdeveld. Viaardingen - In het verhaal over reclameborden die het zicht op het beeld van Leen Droppert op de Holysingel wegnemen, is woensdag abusievelijk een per soonsverwisseling geslopen. Jo- han Wisser werd in de publicatie opgevoerd als eigenaar van gara gebedrijf Zuidgeest. De ware ei genaar van Zuidgeest is J. M. van der Velden. De aan Visser toege schreven citaten werden uit Van der Veldens mond opgetekend, Viaardingen - Behoorlijk wat be- gen aan leert al gauw dat men m- grijze zak op de stoep had gedepo- dafwe daar de ene dag het norma- Vlaardingen - Behoorlijk wat be woners van de Babberspolder hebben kennelijk weinig opgesto ken van de stiptheidsactie die de afgelopen zes weken door de Vlaardingse reinigingsdienst is uitgevoerd. Na de 'grote schoon maak' van afgelopen woensdag waarbij de opgestapelde hoeveel heden 'ongeoorloofd' vuil alsnog werden weggehaald, wordt in de wijk toch weer van alles op de stoep gezet. Het met juist aange boden afval blijft gewoon staan. Nieuwe bergen huisvuil zijn daar door niet ontdenkbaar. „De mensen lezen de kranten denk ik niet goed," zegt Peter van Toor, medewerker van de Vlaar dingse vuilophaaldienst en te vens Abvakabo-actievoerder. „Sommigen zijn verbaasd als we bepaalde dingen toch laten staan en zeggen dat ze dachten dat de stiptheidsacties voorbij waren." Een rondje achter de vuilniswa gen aan leert al gauw dat men in derdaad niet goed op de hoogte is van de huidige stand van zaken of er gewoon lak aan heeft. Een oud bankstel, dozen vol met troep en zelfs met lege flessen, een gede monteerde wandkast, een halve fiets, kapotte geluidsboxen en een afgedankt nachtkastje. Het is slechts een greep uit het assorti ment grofvuil dat gisteren in de buurt achter de Van Hogendor- plaan bij de stoeprand werd neer gezet. De vuilnismannen lieten het 'keurig' staan. Alle ijzerwa ren, bijvoorbeeld een trapleertje en het restant van de fiets, wer den overigens wel weggehaald. Niet door de gemeentelijke reini gingsdienst maar door een oud ij- zerboer die in zijn vrachtauto door de wijk reed in de hoop iets van zijn gading te vinden. „De mensen zijn kennelijk stronteigenwijs," mopperde een vrouw in de Van Maanenstraat die haar huisvuil wel netjes in de grijze zak op de stoep had gedepo neerd. „Als ze na een maand nog niet door hebben dat ze zich aan de regels moeten houden zijn ze óf achterlijk óf eigenwijs. Is het nou zo moeilijk om de kartonnen dozen plat te maken en te bunde len? En het rotte is dat goedwil lende burgers de rotzooi van hun buren voor hun neus hebben." Bewoners die hun afval verkeerd hebben aangeboden, hebben van daag by wyze van waarschuwing een gele kaart in de bus gekregen. By herhaling van de overtredin gen op de huisvuilregeis kan men een bekeuring verwachten. „Toch is er een verandering opge treden in de verwerking van het huisvuil," zegt Van Toor. „De mensen kunnen bellen om grof vuil als kasten, bankstellen en vloerbedekking gratis te laten af halen Voorheen moest daar 75 piek voor worden betaald. Overi gens is het by de winkeliers van de Dr. Wiardi Beckmansinge! zo dafwe daar de ene dag het norma le afval ophalen en de andere dag het karton. De bedoeling is om het zo bij alle winkeliers in Viaar dingen te gaan doen. Maar daar moet wel speciaal materiaal voor komen. De gemeente kennende zal dat dus nog wel een jaartje du- Aan de grote schoonmaak die woensdag werd gehouden, is nog geen einde gekomen. Van dc een malige actie is volgens de vuilnis mannen flink misbruik gemaakt Vlaardingers grepen de mogelijk heid aan om eens flink opruiming te houden en deponeerden extra vuil dat normaliter nooit meege nomen zou worden, op de afval bergen die hier en daar in de stad waren ontstaan. Daardoor had de reinigingsdienst aan oen dag met genoeg om alleen al <l< Uoly-wyk door te komen. Het opruimen van de afvalhopen werd gisteren dan ook voortgezet. Schiedam - De Stichting Samen levingsopbouw Woonwagenbewo ners gaat bij de Arob-rechter in beroep tegen het aangezegde ont slag van haar medewerkers Jacq. Gaudelius en Janine Spreen. De ondersteuners van de aan de Schiekade en de Bramengaarde woonachtige mensen verliezen per 1 januari 1994 hun baan. De Schiedamse gemeenteraad heeft geen geld meer over voor eigen beroepskrachten van de stich ting, die de belangen van het der tigtal woonwagenbewoners be hartigt. Verleden week protes teerden de boze bewoners tot twee keer toe in het stadskantoor tegen het dichtdraaien van de subsidiekraan. Wethouder Bart de Leede (welzijn) liet de bewo ners woensdag bij de eerste gele genheid weten dat de kans klein zou zijn dat het college van B W nog op haar beslissing zou terug komen. Donderdag wilden de be woners verhaal halen bij burge meester Scheeres, maar dat ge sprek ging uiteindelijk niet door. De protesten haalden niets uit, want opbouwwerker Jacq. Gaude lius vond zijn ontslagbrief reeds zaterdag in de bus. De gemeente stelt dat de bewoners geen aparte ondersteuning meer nodig heb ben omdat het verhuisproces van de woonwagenbewoners bijna is afgerond. Enkele jaren geleden stonden er 55 woonwagens op het kamp aan de Schiekade. Na de verhuizing van bewoners naar centra in Maassluis, Vlaardingen-Holy en Sebiedam-Spaland resteren nog 15 wagens op het centrum aan de Schiekade. Dit centrum stond ja renlang op de nominatie om ge sloopt te worden, maar twee we ken geleden werd plotseling be sloten dat het dit centrum toch openblijft In de visie van de ge meente is het deconcentratiebe- leid daarmee zo goed als afge rond. De noodzaak totbewoneis- ondersteunmg komt daarmee volgens hen ook te vervallen. De belangenbehartiger van de be woners ziet dat anders. De ko mende tijd staan du opknapbeurt van de Schiekade en de inrich ting van een nieuw centrum in het dcelplan Midden-Delfland in Spaland op stapel. Verder dient het sociaal-cultureel werk vol gens de bcwonersondersteumng opnieuw op poten te worden ge zet „Het kost de gemeente maar 16.000 gulden per jaar om mij in dienst te houden," zegt Jacq Gaudelius. „In het geval van ont slag moet men mij op wachtgeld zetten. Dat zou een slechte zaak 2ijn, want er is nog veel werk aan dc winkel." Zie ook pagina 15 Schiedam - Het nieuwe overdek te sport- en recreatiebad dat op de plek van het oude zwembad in Schiedam-Noord wordt gebouwd, blijft gewoon 'Groenoord' heten. Aanvankelijk leefde het idee om het andere naam te geven maar daar is tenslotte toch van afge zien. „De naam Zwembad Groen oord ligt op die plek te diep ge worteld om er nu iets anders voor te verzinnen," zegt Jan van Vugt, directeur van de dienst Sport en Recreatie van de gemeente Schiedam. De bouw van het zwemparadijs is in volle gang en verloopt volgens schema. Het betegelen van het wedstrijdbad is bijna klaar, het dak zit erop en het geraamte van de trappentoren voor de glijbaan staat er. Voor de bouwvak wordt begonnen met het tegelwerk van het recreatiebad en moet het ge bouw 'glasdicht' zijn. Vugt denkt dat hel zwembad me dio februari van het volgend jaar in gebruik kan worden genomen. Voor die tijd moet ook nog een en ander aan de infrastructuur wor den gedaan. De parkeerplaatsen worden opgeknapt en voor de fietsers wordt m verband met de nieuwe fietsenstalling op het ter rein bij het zwembad een brugge tje over de sloot aan de Beairix- laan aangelegd. Volgens Van Vugt mag het zwem bad niet worden vergeleken met Tropicana in Rotterdam. „Na tuurlijk heeft het zwembad naast het wedstrijd- en recreatiebad nog wat moderne voorzieningen die het verblijf zondermeer ver aangenamen. Maar de betiteling zwemparadijs wekt misschien verkeerde verwachtingen." Volgens de planning komt de der de Schiedamse sporthal ongeveer te staan waar vroeger het ondiepe bassin van bad Groenoord lag. Of er in de nabijheid van het nieuwe 2wembad ook een hotel komt is niet bekend. Viaardingen - Met de aanleg van 33 drempels in het wegdek wordt de Vogelbuurt in Vlaardingen- Ambacht een 30 kilometer-zone. De snelheidsbeperkende ver keersmaatregelen moeten in de loop van augustus zijn aange bracht. Het idee om de Vogelbuurt, gele gen tussen de Burgemeester Ver- kadesingel en de Van Linden van de Heuvellsingel, verkeersveilig te maken is afkomstig van een aantal buurtbewoners. Na overleg tussen de gemeente en de werk groep 'Ambacht is ook voor de kinderen' werden besloten de voorstellen te honoreren met de uitvoering daarvan. De werkzaamheden duren een aantal weken maar omdat er we gens de bouwvak enkele weken oponthoud zal zyn, wordt ver wacht dat de 'hobbels' er pas vol gende maand zullen liggen. Ver volgens worden verkeersborden met daarop de maximum snel heid van 30 kilometer geplaatst. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft gistermiddag twee man nen aangehouden in een kleding winkel aar de Hoogstraat wegens poging tot diefstal. Eén van hen bad een nieuwe spijkerbroek aan getrokken met daaroverheen zijn oude. Hij werd gesnapt. Zijn maat werd ook meegenomen. In een winkel in het Hof van Spa- land is geprobeerd 73 srheermes- jes te stelen. Die waren gistermor gen door een jongeman in een tas gedaan. Bij zijn tocht naar de uit gang botste hij tegen een perso neelslid, liet de val vallen en ren de weg. Met een 25-jarige Rotterdammer en een 34-jarige Rotterdamse vrouw liep het gisteravond min der goed af. Zij werden wel opge pakt vanwege de diefstal van an der meer 27 tandenborstels in een warenhuis aan de Broersvest. Schiedam - Twee mannen van 26 en 27 jaar, zonder vaste woon- of verblijfplaats, zijn gisteravond wegens inbraak in een woning op gepakt. Zy hadden hun kraak ge zet aan de Marconistraat en wa ren er onder meer met een radio, CD, camera's en een walkman vandoor gegaan. Dankzij aanwij zingen van een alerte buurtbewo ner konden ?e worden gepakt op de Koemarkt waar ze op de tram wachtten. Aan de Perzikengaarde is gister morgen vroeg ingebroken. Daar werd een fiets gestolen uit een schuur. Aan De Wildestraat is een auto opengebroken. Daaruit werd een radio ontvreemd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2