Waterweg 13 SP neemt Patrimonium op de korrel Meer honden in Maasland UW-vrijwilligers begeleiden project voor ouderen in Holy-Ziekenhuis mm Anderhalfjaar cel geëist voor straatroof Grond onder tankstation wordt gesaneerd 1 'Corporatie pot geld op en voert een schandelijk huurbeleid' Getuigen van overval gezocht Diverse extra attracties op open dag Feyenoord GS stellen herindeling regio Rotterdam vast Ombudsman: Justitie in rfout bij verkeersboetes Rotterdamse bank werd voor zeven ton opgelicht Auto's botsen op kruising Gasolielucht van Nerefco Brand in Schreiershuisje Bejaarde van tasje beroofd Motorrijder schrikt en valt Rattenkooi weg Rotterdams Dagblad Woensdag 21 juli 1993 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Rotterdam - Iedereen komt om de spelers te kunnen zien, aan te raken, mee op de foto te gaan of een handtekening te ontfutselen; maar de organisatoren van de jaarlijkse open dag van Feyenoord willen de bezoekers dit keer ook andere vormen van vermaak bieden. Er is gekozen voor een totaal nieuwe opzet met diverse gratis attracties voor het hele gezin. De jaarlijkse open dag wordt gehouden op dinsdag 3 augustus en de poorten van het stadion gaan om tien uur 's ochtends open. Voor het publiek staan onder meer opgesteld een mechanische rodeo-stier, een kleefwand, een bungee-run, een draaimolen, een ballonnenkar en een schmink-stand. Ook is er een hete luchtballon te zien, loopt er een beer rond, kan er karaoke worden gezongen en is er een hondende monstratie. Een loop-orkest zorgt voor de muziek. Daarnaast zjjn er diverse eet- en drinkkramen. Hoogtepunt moet de presentatie van de selectie van de nieuwe Nederlandse landskampioen worden. Dat gebeurt om half drie op het veld. De toeschouwers, die dan op de tribunes hebben plaatsgenomen, krij gen. belooft de organisatie, een spectaculaire show voorgeschoteld. De open dag bij Feyenoord maakt het mogelijk al op jeugdige leeftijd de ster van het veld te zijn, zoals dit jongetje vo rig jaar in de Kuip. Foto Cees Kuiper/ Rotterdams Den Haag - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben gisteren in een herindelingsplan de grenzen van de toekomstige regio Rotterdam vastgesteld. De begrenzing wordt gevormd door het gebied van de OOR-gemeenten en Bleiswijk. Gelijktijdig met de afsplitsing van de provincie Zuid-Holland wordt de gemeente Rotterdam opgeheven en gedeeld in twaalf nieuwe gemeenten. In het plan geven GS ver der aan dat de bestaande gemeentegrenzen van de overige zestien OOR-gemeenten en Bleiswijk in tact blijven. Uit overleg met de gemeente- en waterschapsbestu ren is volgens GS gebleken dat afsplitsing van de provincie niet op bezwaren stuit. De toekomstige in- deling van de vier gemeenten op Goeree-Ovcrflakke - die vooral op Rotterdam gericht zijn - blijft voor de provincie echter 'een punt van aandacht'. „De ge meenten zelf hebben hierover nog geen eenduidige mening," aldus een woordvoerder van Gedeputeer de Staten. Het herindelingsplan van GS behelst alleen het vast leggen van de nieuwe gebieden. Bestuurlijke en po litieke verantwoordelijkheden, taken en functies van de nieuwe regio en de onderdelen daarbinnen vormen nog volop een onderwerp van studie en dis cussie. Het herindelingsplan wordt binnenkort naar alle gemeenten en waterschappen opgestuurd. Rotterdam - Het Centraal Justitieel Incassobureau in Leeuwarden (CJI) geeft in de toelichting die ver- keerszondaars krijgen bij de acceptgirokaart onvol doende duidelijk aan dat betaling van de boete opge schort kan worden. Dat is het geval als een betrapte verkeersovertreder bij de officier van justitie in be roep gaat. Er hoeft pas te worden betaald als de offi cier een beslissing over het beroep heeft genomen. De nationale ombudsman komt tot de conclusie dat de handelwijze van het CJI 'niet behoorlijk' is. Hij meldt dat in zijn rapport naar aanleiding van een klacht van een inwoner van Rotterdam. De nationale ombudsman heeft Justitie dan ook de aanbeveling gegeven haar leven te beteren. De mogelijkheid om tegen een opgelegde boete in beroep te gaan wordt, zegt juridisch beleidsmede werker Eric de Wit van het CJI, heel duidelijk ge noemd. Dat daarmee tegelijk de verplichting tot be taling wordt opgeschort staat er wel, maar minder duidelijk, zo geeft hij toe. Hij zegt dat destijds voor de huidige tekst is gekozen om 'oneigenlijke beroe pen bij de officier van justitie te voorkomen. Rotterdam - Een 64-jarige in Belgié woonachtige Ne derlander heeft bekend een Rotterdamse bank voor 700.000 gulden te hebben opgelicht. De man, die in het Brabantse Roosendaal een groothandel had in vlees en slachtafval, heeft tussen december 1992 en maart dit jaar vervalste facturen aangeboden voor een totaalbedrag van ongeveer één miljoen gulden. De bank, die voor de incasso van de rekeningen zou zorgen, gaf de man daarop een voorschot van bijna zeven ton. Toen de bank tot incasso overging bleek dat geen van de bedrijven, gevestigd in België, Enge land, Frankrijk en Spanje, de factuur wilde voldoen crndst zij geen ^cederen bij de verdachte hadden be steld. Het bureau Fraude van de regiopolitie Rotter dam-Rijnmond heeft de man dit weekeinde aange houden op verdenking van valsheid in geschrifte en oplichting. De man heeft het grootste deel van de ze ven ton in zijn slecht lopende groothandel gestopt. Maasland - Het geregistreerde hondenbestand in Maasland is sinds de recentelijk uitgevoerde controle op de hondenbelasting sterk gegroeid. Er zyn 130 hon- debezitters opgespoord die hun viervoeter niet voor het voldoen van de hondenbelasting hadden aangemeld. Dit grote aantal bevestigt het ge- meentelijk vermoeden dat heel wat hondebezitters de verplich ting tot aangifte aan hun laars lapten. Het uitbestede onderzoek wordt dan ook een geslaagde ac tie genoemd. Van 291 geregis treerde honden steeg dit aantal in één keer tot 421. Tijdens de controle zijn alle hui zen in Maasland bezocht om vast te stellen of er een hond aanwezig was. In sommige gevallen werd zon bezoek herhaald. De kosten van de controle bedroegen omge rekend ƒ67,56 per nieuw aange brachte hond (bijna 9.000 gulden). Daar staat echter een aanzienlijke meeropbrengst tegenover. Voor het grootste deel kunnen deze nieuwe hondenbezitters ook nog voor 1992 worden aan geslagen. Structureel levert de controle een meeropbrengst van 9750 per jaar op. De gemeente had niet op zo'n groot aantal 'il legale' honden gerekend, want voor dit jaar was er van 345 gere gistreerde dieren uitgegaan. Vlaardingen - De Socialistische Partij heeft burgemeester en wethouders van Vlaardingen gevraagd een boekhoudkundig onderzoek te doen bij Patrimoniums Woningstichting.Volgens de SP voert de corporatie een 'schandelijk huisvestings- en huurprijzenbeleid'. De SP zet vooral vraagtekens bij de geldigheid van de jongste huurverhogingen die PW aan een aantal huurders heeft berekend, terwijl het bedrijf zestig miljoen gulden in reserve heeft. Zo'n groot bedrag kan, zo meent de SP, alleen maar vergaard zijn door geen onderhoud te plegen en het woningbezit te verwaarlozen. De SP dringt er in een brief aan B en W op aan dat de gemeente ho gere overheden inschakelt als uit het boekhoudkundig onderzoek blijkt dat PW een 'onverantwoor delijk of onwettelijk financieel beleid voert'. Verder verwacht de partij dat B en W van Patrimoni um eisen dat het bedrijf veertig miljoen gulden uit zijn reserves investeert in de sociale huursec tor in Vlaardingen. PW, dat ongeveer vierduizend huizen bezit, heeft de huren in ju li met gemiddeld 5,5 procent ver hoogd. Voor vijf complexen ging de huur met de maximaal toege stane zes procent omhoog. In een brief aan de huurders werd uitge legd dat een tekort op de exploita tie daarvan de oorzaak was. De SP kan dat niet rijmen met de 'gewel dige bedrijfsreserve' van PW. Wooncomfort Bovendien heeft de partij de in druk dat de huurprijzen soms niet in verhouding staan tot het wooncomfort. In de Van der Waalsstraat bijvoorbeeld betalen de bewoners inclusief servicekos ten 984 gulden per maand, terwijl de douches zeer klein zijn en de keukenblokken gammel. In dit complex zou. ook door ongelijke huren en contracten die niet lan ger duren dan een jaar, een be hoorlijke leegstand zijn. Aanleiding voor deze vragen vormt de oprichting van de Wo ningfederatie Vlaardingen, het samenwerkingsverband tussen Patrimonium, de woningcorpora tie Samenwerking '77 en het Ge meentelijk Woningbedrijf (dat binnenkort wordt verzelfstandigd tot Stichting Woningbedrijf Vlaardingen). De SP vreest het ergste voor het huurbeleid in Vlaardingen als Pa trimonium op basis van ge lijkwaardigheid gaat deelnemen in de federatie. Patrimoniums Woningstichting wil niet in het openbaar reageren op de vragen van de SP. „Wij ne men dit voor kennisgeving aan. Op het moment dat burgemeester en wethouders ons benaderen, zullen we met hen op de zaak in gaan. We zijn graag bereid hen tekst en uitleg te geven, zoals we dat ook doen aan ons bestuur en de raad van commissarissen," al dus een woordvoerder van de wo ningcorporatie. Vlaardingen - Een 26-jarige auto mobilist uit Schiedam is vanmor gen rond zes uur gewond geraakt bij een botsing op de kruising van de Van der linden-van den Heu- vellsinget en de Burgemeester Heusdenslaan. De man reed rich ting Schiedam op de Burgemees ter Heusdenslaan toen een 59-ja- rige automobilist uit Rotterdam naar de Lepelaarsingel wilde rij den. Hij kon een botsing niet meer voorkomen. De Schiedam mer is met beenletsel naar hot Schidand Ziekenhuis gebracht. Maassluis - De stankgolf die gis terochtend tot 25 klachten over een gasolielucht in Maassluis leidde, is veroorzaakt door de raf finaderij Nerefco in het Euro- poortgebied. Dat hebben inspec teurs van de milieudienst DCMR vastgesteld. De overlast ontstond door het fakkelen, het verbran den van restprodukten. Volgens de DCMR was er een te groot aan bod op de fakkel. De technische oorzaak van dit euvel is nog niet vastgesteld. De DCMR zoekt dc zaak verder uit. Door Nathalie Lans Vlaardingen - In het Holy-Zie- kenhuis wordt onderzocht wat de invloed is van extra zorg op het herstel van oudere patiënten. De vraag is onder meer of meer aan dacht tot een eerder ontslag uit het ziekenhuis leidt. Het Senio ren-Activiteiten project wordt sa men met de Unie van Vrijwilli gers (UW) en de Erasmus Uni versiteit uitgevoerd. Het gaat om patiënten die ouder zijn dan 69 jaar en die langer dan veertien dagen in het ziekenhuis liggen. In totaal staan 24 vrijwilli gers van de UW vijf ochtenden klaar voor de senioren. In een ruimte, die een huiskamerachtige sfeer ademt, drinken de patiënten een kopje koffie met de vrijwilli gers, er worden spelletjes gedaan, de krant wordt voorgelezen en er wordt weieens iets lekkers gebak ken in de bijbehorende keuken. De extra activiteiten zouden moe ten leiden tot eerdere terugkeer naar huis of een verzorgingste huis. Corry Hoogerwerf-Mijer, voorzitter van de UW, vindt het nog te vroeg om conclusies te trekken, maar gelooft dat het prettig moet zijn voor de patiën ten om aandacht te krijgen. „De tijd zal leren of het doel dat wij nastreven wordt bereikt, na melijk dat patiënten sneller op knappen door activiteiten en daardoor eerder naar huis kun nen. Als dit project blijkt te wer ken, hoop ik dat het Holy-zieken- huis subsidie krijgt om het voort te zetten. Ik hoop alleen, maar dat is een persoonlijke mening, dat ook de andere ouderen, dus pati ënten die met meer naar huis of een verzorgingstehuis kunnen, ook aan het project mee kunnen doen. Voor die mensen is aflei ding toch juist belangrijk? Ik weet dat het onderzoek nu op een andere doelgroep gericht is, maar ik vind dat de andere ouderen ook recht hebben op deze activitei ten." Peertje Het werk dat de vrijwilligers in het ziekenhuis doen, sluit aan bij al het andere vrijwilligerswerk van de UW. De medewerkers werken bijna allemaal in de ver zorging of gezondheidszorg. Het gaat hen vaak om het sociale con tact. Terwijl boodschappen thuis gebracht worden, geholpen wordt bij het rolstoeldansen of een peer tje wordt uitgedeeld, maken vrij willigers een praatje met de men sen als daar behoefte aan is. „De leuke dingen, in de verzorging UW-medewerkers onderhouden Dijkstra verdwijnen. Als wij de mensen niet opzoeken hebben zij geen ex traatjes. Het personeel heeft geen tijd. Wij doen dan ook nooit iets dat door betaalde krachten wordt gedaan. Voor een appeltje schil len, of bloemen verversen heeft het personeel geen tijd." De voorzitter van de UW bena- zïch met oudere patiënten. 'Als wij de mensen niet opzoeken hebben zij geen extraatjes.' Foto Roei drukt dat projecten als Senioren Activiteiten zonder de hulp van vrijwilligers niet mogelijk zijn. „Bij dc UW alleen al zijn 225 me dewerkers in dienst. De mensen zijn overal hard nodig. Verzor gingshuizen zouden nergens meer zijn wanneer alle vrijwilli gers zouden zeggen: 'morgen kom ik niet meer". Het is ook zo dat er steeds meer ouderen komen die verzorgd moeten worden. In de toekomst zal dus een nog groter beroep op ons worden gedaan. Het vrijwilli gerswerk is niet niks. Het ss niet zo als iemand mij opbelt met de vraag of er vrijwiiligf^ beschik baar zijn, ik een blik kan open trekken." De UW zit te spnngen om men sen. Geïnteresseerden kunnen al tijd bij Corry Hoogerwerf-Mtjer terecht voor een onenterend ge sprek Nadere in/ormahe over de UW is te verkrijgen onder tele foonnummer 010-4346447. Schiedam - De Schiedamse politie zoekt getuigen van een overval maandagmiddag op de Burgemeester van Haaren- laan. Een 58-jarige vrouw uit Schiedam werd daarbij ge wond. Zij had blauwe'plekken en schaafwonden over haar he le lichaam. De vrouw kwam met haar fiets uit de Dr. Schaepmansingel, toen zij werd achterop gereden door een fietsende man, die met geweld haar tas afpakte. De vrouw viel, maar greep de bagagedrager van de overval ler beet en liet zich enkele me ters meesleuren. Tenslotte sprong de man van rijn fiets, liet die achter en maakte zich met de tas uit de voeten. Hij verdween in een parkje in de richting van de Dr. Schaep mansingel. Een speurhond van de politie raakte zijn spoor in de Schaperlaan kwijt. Een onderzoek in de buurf le verde niets op. Het signale ment van de dader luidt: een man van 30 35 jaar van fors postuur met een dikke donke re snor en gedekt donker glad haar. Hij droeg een driekwart bruin leren jack. Hij reed op een bruine Gazelle-herenfiets met verschillende stickers er op geplakt. Het achterspat bord was met gele touwijes aan de bagagedrager vastge maakt Door Sander Sonnemans Schiedam - De 24-jarige Schiedammer A.E.B. had kenne lijk weinig van zijn eerste aanva ring met Justitie geleerd. Dat con cludeerde officier van Justitie mr. A Kapteto. Om die reden eiste ze tegen de man, die onder meer ver dacht wordt van een overval op een stadgenoot, een 'stevige' cel straf: achttien maanden onvoor waardelijk. „Wat moet je met 2o'n persoon?" vroeg de officier zich af. „Hij heeft tien maanden moeten zitten voor de beroving van twee men sen in Rotterdam en twee maan den nadat hij weer in vrijheid is gesteld, pleegt hij weer zo'n de lict." Aanvankelijk werd de Schiedam mereen drietal feitenten laste ge legd. Hij zou in april van dit jaar samen met een kennis op de Parkweg een voorbijganger heb ben beroofd van zij.i portemon nee. Daarbij dreigde het duo met geweld.Als je aangifte doet, ma ken we jou en je broertje dood," kreeg het slachtoffer, kennelijk geen onbekende voor de overval- Iers, te horen. Een dag later werd het slachtoffer weer door het tweetal belaagd. De twee wilden zijn huis binnendrin gen en probeerden de voordeur in te trappen. Dat lukte niet. De der de tenlastelegging was gebaseerd op de verklaringen van <ren broer van het slachtoffer. Die had tot drie keer toe gezegd dat B. hem op 23 november van het vorig jaar om haif twee 's nachts had be roofd van zijn heuptas. Het laatstgenoemde feit werd gis teren voor de zitting door de offi cier van de dagvaarding ge schrapt. De raadsman van de ver dachte, mr. S. T. van Bergen He negouwen, was tot de ontdekking gekomen dat zijn cliënt op exact het zelfde tijdstip in Rotterdam had geprobeerd twee mannen te beroven. Personeelsleden van discotheek Parkzicht overmeesterden toen de Schiedammer en leverden hem over aan de politie. B. ver dween vervolgens voor tien maanden achter de tralies. Omdat zijn cliënt dus nooit de beroving in Schiedam gepleegd kon heb ben, diende zijn advocaat een be zwaarschrift in tegen de dagvaar ding. Voor de officier van Justitie zat er mets anders op dan die ten lastelegging van de dagvaarding te verwij deren. Meeslepen De beroving op de Parkweg gaf B. in een eerder stadium niet toe. Voor de rechtbank bekende de man gisteren echter zich wél schuldig te hebben gemaakt aan het delict. „Ik wilde eigenlijk met meedoen," het hij nauwelijks hoorbaar weten. „Ik was net uit de gevangenis. Toch heb ik me mee laten slepen. De huisdeur heb ik met vermeld. We hebben alleen onze schouders er tegen geduwd." De officier hechtte weinig geloof aan die uitspraak. „De dag na de beroving is bij de beroofde man aangebeld. Hij is dus kennelijk naar huis gevolgd. Toen er niet open werd gedaan, is getracht de deur in te trappen. Dat was in kor te tijd de tweede bedreigende si tuatie voor het slachtoffer. Ze concludeerde dat de eerdere straf van tien maanden mets had uitgehaald en koos daarom voor een langer verblijf in de gevange nis. Achttien maanden onvoor waardelijk met aftrek van voorar rest," klonk het vastberaden. De verdachte zelf toonde geen spoortje van emotie. Zijn raads man vond de eis te gortig. „Ik vraag me af of bij de beroving op de Parkweg de in de verklaring van het slachtoffer opgevoerde dreigementen daadwerkelijk zijn geuit." reageerde hij. „Een straf eis van achttien maanden gaat echt te ver. Ik zou de rechtbank dan ook willen verzoeken de straf te reduceren tot twaalf maanden. Dat is echt de grens die getrokken moet worden." Dc rechtbank doet over twee we ken uitspraak. Vlaardingen - De grond onder het voormalige Mobil-tankstation aan de Floris de Vijfdelaan in Vlaardingen wordt gesaneerd. Mobil en de gemeente Vlaardin gen hebben daartoe een overeen komst getekend. De sanering, uitgevoerd door de oliemaatschappij, wordt voor een deel betaald met geld uit de Su- bat-regeling, die speciaal voor het schoonmaken van tankstations m het leven is geroepen. De ge meente Vlaardingen is bij de ope ratie betrokken omdat zij eige naar is van de grond. Het pompstation werd enkele ja ren geleden gesloten. De gemeen te Vlaardingen heeft neg geen concrete plannen met het terrein Het zal mogelijk worden betrok ken bij de op stapel staande ver nieuwingen in de Westwijk. De gemeente wil daar op verschillen de open plekken woningen bouwen. Vlaardingen wil in de Westwijk gaan experimenteren met duurzame en milieuvriende lijke woningen. Voor deze proef nemingen zijn nog geen lokaties aangewezen. Eerder ontstond in de buurt beroering toen de ruiten van het pompstation waren inge gooid en er gevaar voor spelende kinderen bestond. De ramen zijn nu dichtgemaakt met hout. Schiedam - In het Schreiershuis- je op het Hoofdplein in Schiedam heeft gisteravond rond negen uur een binnenbrandje gewoed. De brandweer bluste het. De oorzaak van de brand is nog niet duidelijk Schiedam - Aan de Overschicse- straat in Schiedam is gistermid dag rond kwart over vijf een 70-ja- rige vrouw beroofd van haar boodschappentas met inhoud. Een fietsende jongen kwam naast haar rijden en griste de tas uit haar handen. Schiedam - Een 47-jange Schiedamse vrouw is gistermid dag met haar motor gevallen aan de Nieuwe Haven. Ze schrok van een 9-jang Schiedams kind dat plotseling op zijn fietsje tussen twee auto's door de straat op- schoot. De vrouw is met beenletscl naar j het Schieland Ziekenhuis ge- bracht. Het ventje kwam met de j sein ik vrij. j Schiedam - Uit een duiker by Noordeinde/hoek Spaiand is een muskusraltenkooi gestolen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2