Waterweg 11 Kakkerlakkenplaag in Schiedam I Theater, tenten en muziek op festival Hof van Sirenen Afvairegels worden dit najaar strenger voor winkeliers Bestrijdingsdienst druk in de weer om 'vieze beestjes' uit te roeien Verdachte van overvallen moet maand cel uitzitten Inval bij Nieuwerkerks puinverwerkend bedrijf Organisator Naaap Prijs heeft zelf een 'gejat' logo 18 Jaar cel geëist voor 'huurmoord' 'f rr Buitenkansjes voor dieven Ongeluk door zware lading Fietsen weg Vallende tak: dak beschadigd Vleesdieven Inbraak Winkeldieven Man zonder rijbewijs i Rotterdams Dagblad I RW Vrijdag 13 augustus 1993 A LtU- Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 ms Nieuwerkerk aan den tJssel - De regiopolitie Hol- BijhetNieu- lands Midden en de provincie Zuid-Holland hebben werkerkse gisteren een inval gedaan bij het puinverwerkend puinrecy- bedrijf Van Bentum. Recycling Centrale (BRC) in clingbedrijf Nieuwerkerk aan den JJssel. Het bedrijf wordt ver- Van Bent- dacht van overtredingen van diverse milieuwetten hum heeft en valsheid in geschrifte. In het kantoor van het be- de politie drijf is een deel van de administratie in beslag geno- gisteren men. een inval Tegelijkertijd met de huiszoeking in Nieuwerkerk is gedaan. Tij- ook een inval gedaan bij de hoofdvestiging van het deus de in- bedrijf in Utrecht. Ook hier is een deel van de admi- va! werd de nistratie in beslag genomen. ingang van Volgens de Rotterdamse officier van justitie mr. H, het bedrijf - Moraal is tegen BRC een onderzoek gestart mede sterrein be naar aanleiding van klachten uit de omgeving van waakt. Foto het bedrijf. BRC houdt zich. bezig met de recycling Roei Dijkstra van bouw-, sloop- en bedrijfsafval. In Nieuwerkerk klagen omwonenden al geruime tijd over geluids- en stofoverlast van het bedrijf dat is ge vestigd aan het Kortenoord. Vorig jaar nog hebben zij geprobeerd in kort geding het bedrijf gesloten te krijgen, maar die eis is toen door de Rotterdamse rechtbank afgewezen. Justitie in Rotterdam heeft eind vorig jaar al gepro beerd BRC aan te pakken. Het bedrijf was de econo mische politierechter gedaagd op verdenking van il legale lozingen en geluid- en stofoverlast Omdat de provincie Zuid-Holland het bedrijf gedoogvergun ningen heeft; verleend, wilde de rechter eerst nog provincie-ambtenaren horen. De vergunningkwestie is nog altijd niet opgelost. Rotterdam - De instelling die elk jaar voor opschud ding in de reclamewereld probeert te zorgen, met de uitreiking van de Naaap trofee, de Publicity Club Rotterdam (PCR), heeft zich zelf schuldig gemaakt aanJschaamteloze-naapcrij>. Het Rotterdamse recla mebureau RPB heeft het nieuwe logo van de Publici ty Club genomineerd voor de dit jaar uit te reiken Naaap-trofee, Het nieuwe logo, datdePCR vorig jaar door een Rotterdams reclamebureau liet ontwerpen, zou een letterlijke kopie zijn van het al langer be staande beeldmerk van Design Art Direction (D Ad) uit Engeland. De Britse organisatie gebruikte in 1990 voor de uitreiking van de Design and Art Direc tion Award exact de zelfde symboliek: een gezicht 'en profile' met een luidspreker. „Het nieuwe logo van uw ei gen club is schaamte loos nageaapt van onze Britse collega's," schrijft RPB-directeur Michiel Lammertink in de brief waarmee hij de uitreikers nomi neert voor hun eigen prijs. De publiciteitsclub vindt dat je als organi sator van de Naaap de hand in eigen boezem moet durven steken. Om er echter voor te zorgen dat een nomi natie niet per öefenitie tot de uitreiking leidt, roept de PCR de leden wel op zo snel mogelijk andere genomineerden in te dienen. Tot nu toe is het aantal inzendingen wat mager. Op donderdag 30 september wordt de Naaap trofee voor de negende keer uitgereikt Het thema van dit j aar is 'oude campagnes in nieuwe media'. De centra le vraag daarbij is of buitenreclame en regionale me dia nieuwe creatieve trends teweeg brengen. Dordrecht - Officier van justitie mr. J, van Zon heeft gisteren voor de rechtbank in Dordrecht achttien jaar cel geelst tegen de 31-jarige D. A. A. Hij wordt er van verdacht op 9 mei 1991 in Dordrecht de 31-jarige Turkse vrouw Pamuk Gul te hebben doodgeschoten. A. zot; voor de moord zijn ingehuurd door de familie van de ex-echtgenoot T. G. van de vrouw. Motief voor de moord was dat de vrouw de familie van haar ex- echtgenoot te schande had gemaakt. Na de schei ding zou zü een relatie hebben gehad met een oude re Turkse man, die bovendien was getrouwd. Omdat de broers van T.G. om onduidelijke redenen de zaak niet wilden wreken, was hiervoor een beroep gedaan op A. die als klusjesman werkte in het café van een van de broers. De dodelijke schietpartij vond plaats op klaarlichte dag op straat. Bij zijn vluchtzou A. zijn geholpen door I.O., diehem in zijn auto naar Amsterdam bracht De verdachte zou vervolgens naar het buitenland zijn gegaan. Op 5 februari 1992 werd hij aangehouden op het vliegveld m Berlijn. O. is vorig jaar wegens medeplichtigheid veroordeeld tot vijfjaar cel. H.G. werd door het ge rechtshof wegens uitlokking tot moord veroordeeld tot twaalf jaar cel, nadat de Dordtse rechtbank hem eerder een straf van veertien jaar had opgelegd. De Dordtse rechtbank doet uitspraau op 26 augus tus. Het nieuwe logo van de PCR (bo ven) zou schaamte loze' kopie zijn van een twee jaar oud Bnts beeldmerk (onder). Vlaardingen - Naast de Vlaar- dingse burgers zullen ook mid denstanders zich binnenkort be ter moeten houden aan de ver scherpte regels voor het aanbie den van afval. De winkeliers zijn in principe nu al verplicht bij de stadsreiniging een container te huren om de rommel zo efficiënt mogelijk op de stoep te zetten. Komend najaar moeten ze daad werkelijk over een zogenoemde rolcontainer beschikken. De huidige stiptheidsacties van de vuilnisdienst worden door veel winkeliers niet gewaardeerd. Aan bijvoorbeeld de Floris de Vijfde laan klagen ze dat er louter cor rect aangeboden afval wordt mee genomen. Dat heeft tot gevolg dat ze niet meer op de vertrouwde wijze van hun troep afkunnen ko men. Eén van hen, slager C.J. Kok, noemt het treiterij dat de vuilnismannen alleen vuilniszak ken en overig correct neergezet afval in de vrachtauto gooien en andere zaken laten staan. „Het is gewoon schandalig," meent de winkelier. „Ik begrijp best dat ze dingen als halve gas fornuizen niet meenemen. Niet juist aangeboden spullen laten ze staan. Maar als er dingen bij zit ten die ze zelf kunnen gebruiken, nemen ze die wel mee. Ze staan soms gewoon te spitten. Alsof dat geen tijd kost. En als ik de dag voordat ik op vakantie ga drie vuilniszakken in een doos zet, pakken ze wél de zakken op en niet de dozen, Het blijft één en de zelfde handeling. Zo word je ge treiterd. Laatst wilde ik zelf wat karton in de vuilniswagen gooien. Gingen die gasten er gewoon voor staan om mij dat te beletten. Dat slaat helemaal alles." Aanbiedingstation Een collega-winkelier is ook niet tevreden over de wijze waarop hij zijn vuil moet aanbieden. „Soms heb ik zoveel lege dozen dat ik wel zeventig vuilniszakken nodig zou hebben om ze kwijt te raken," zegt hij. „Het kost me bovendien veel te veel tijd om die dozen in stukken te scheuren en samenge bonden op straat te zetten. Ik rijd nu om de dag naar het aanbied- station aan de Haflaan. Ook dat is lastig. Maar ja, wat moet je an ders? We hebben ons aan de re gels te houden." Woordvoerder Herman Berkhout van de stadsreiniging vindt dat de vuilnismannen correct handelen. „Of ze spullen voor pnvé-gebruik wél meenemen, laat ik in het mid den," reageert hij. „In de overige gevallen werken ze precies vol gens de regels. Dat iemand niet zelf zijn afval in de vuilniswagen mag gooien heeft alles te maken met de veiligheid. Ik geef toe dat het soms op muggezifterij lijkt, maar er moet nu eenmaal streng worden opgetreden om de Vlaar- dingers de nieuwe huisvuilrege- ling aan hun verstand te brengen. Stadsreiniging is altijd vrij cou lant geweest met het afval van winkeliers. Ze moeten beseffen dat afvalverwerking geld kost." Berkhout zegt winkeliers met grote hoeveelheden karton en pa pier geen probleem hoeven te hebben. Sinds een maand kun nen ze zich abonneren op de spe ciale service-dienst van Stadsrei niging die één of twee keer per week langskomt. In de nabije toe komst dienen de middenstanders sowieso over een rolcontainer te beschikken. Die moet 's -wonds binnen worden gezet. „Daar zal een slager niet blij mee zijn," zegt W. Bruggeman, eige naar van een dierenwinkel aan de Floris de Vijfdelaan. „Zijn afval gaat na verloop van tijd natuur lijk lekker liggen stinken." „In zo'n geval zal een gekoelde ruimte moeten worden gereali seerd," reageert ambtenaar Berk hout. „Natuurlijk kost dat geld. Maar nogmaals, het opruimen van afval brengt nu eenmaal fi nanciële gevolgen met zich mee." Door Sander Sonnemans Schiedam - Hoe ze er komen weet bijna niemand. Hoe ze kunnen worden bestreden is volgens het Openbaar Nuts bedrijf Schiedam (ONS) ech ter géén probleem. Bij kleine hoeveelheden lokken met een doosje. In het geval van honderden is vergassen het meest adequate middel. Kak kerlakken. Menigeen rilt van de insecten. In verschillende wijken in Schiedam zijn ze bij honderden, zo niet duizenden gesignaleerd. De afgelopen weken is de bestrij dingsdienst van het ONS in de Slachthuisbuurt druk in de weer geweest om kakkerlakken uit te roeien. In twee straten werden er duizenden om zeep geholpen. Voorts rukten de verdelgers ook uit naar de Monseigneur Nolen- slaan en Ampèrestraat. Niet iedereen kiest voor de open baarheid als kakkerlakken in de woning worden aangetroffen. Er zou door de buren wel eens ge dacht kunnen worden dat het huis niet proper is en de bewo ners viezerikken zijn. Toch maakt Miranda Bockkem er geen geheim dat haar woning aan de Ampèrestraat m Schiedam- Oost naast haar echtgenoot, de tweeling van negen weken, een poes en twee honden sinds een aantal weken ook wordt bewoond door enkele tientallen kakkerlak ken. Volgens haar afkomstig van de naastgelegen woning en op rukkend naar de volgende. ONS- woordvoerder T. van der Meer be nadrukt dat met vuiligheid maar warmte de 'import'-insecten aan trekt. „Kakkerlakken zijn uitheemse diertjes en kunnen op allerlei ma nieren in Nederland terecht ko men." legt hij uit. „Via geïmpor teerde artikelen of de bagage van mensen die in het buitenland op J *~.4 De afgelopen weken is de bestrijdingsdienst van het ONS druk in de weer geweest om kakkerlakken uitte roeien. Foto Roel Dijkstra vakantie zijn geweest. Ze gedijen het best bij warmte. Daarom ko men ze hier ook het meest voor in woningen waar 's winters hard wordt gestookt. Ze worden veelal aangetroffen achter kachels, for nuizen en geisers. Ze leven hoofd zakelijk van stof en niet zozeer van etenswaren. Van één brood kruimeltje kunnen er honderd eten." Mirande Bockkem rilt van de bruinige beestjes. Overdag verto nen de kakkerlakken zich nauwe lijks. 's Avonds, in het donker, lo pen zo over de muren en het pla fond. Eerder door het ONS ge plaatste lokdoosjes hebben niet het beoogde resultaat opgeleverd. Zo'n honderd kakkerlakken zijn inmiddels wel in de 'val' gelopen maar ze komen nog steeds overal vandaan. „Als we 's avonds thuiskomen en in de keuken het licht aandoen, zie je ze wegschieten," huivert de Schiedamse. „De linnenkast in onze slaapkamer durf ik al niet eens meer open te doen. Daar zit ten ze ook. Ik vind ze eng en vies en moet er niet aan denken dat ze 's nachts over de baby's kruipen. Door Carei van der Velden Vlaardingen - Als de voortekenen niet bedriegen, krijgt Vlaardin gen een eigen Theatrotje Fantas- tico. Of is het een Paradetje, het verkleinwoord van de meest actu ele noemer waaronder artiesten van diverse pluimage onlangs hun tenten opsloegen aan de Boompjes in Rotterdam. De ver gelijking ligt voor de hand, want in Vlaardingen zijn er vanaf vol gende week donderdag in het Hof theatermakers, acrobaten, accor deonisten en sentimentele orkes ten te zien. In tenten en in de open lucht, net als pas geleden in Rotterdam dus. Het festijn in het Hof gaat vier da gen duren en is mogelijk gewor den door een flinke subsidie van de gemeente Vlaardingen. De Culturele Raad heeft 20.000 gul den bijgedragen in de kosten van het festijn. Tot de organisatoren behoren het kunstenaarspaar Kees Lesuis en AnneHe Braad, die verleden jaar ook culturele ac tiviteiten in het oudste park van Vlaardingen bedachten. Toen ge beurde dat onder de noemer 'Hof van Spektakel.' De subsidies maken het mogelijk dat bezoekers de meeste voorstel lingen zonder betalen kunnen be kijken. Naast de bestaande mu ziektent maakt het kleinere zusje van de Parade gebruik van twee tenten. Tot de uitzonderingen be hoort het optreden van cabaretier Tim van der Sluijs. Voor zijn try- out van de voorstelling Rood Licht in de theatertent moet de toeschouwer donderdag vijf gul den neertellen. Hij wordt gezien als een eigentijds, kritisch en ac tuele cabaretier. Ook voor de performance van Ro nald van Rillaer moet worden be taald. Voor 7,50 gulden geeft deze Vlaamse cabaretier zaterdag de van de buis weggerukte toeschou wer een lesje televisieverslaving en de daardoor veroorzaakte af wijkingen. Van Rillaer behoort tot het selecte groepje Vlaamse caba retiers die succes hebben. Een be ginner is hij zeker niet, getuige het feit dat hij reeds 1100 keer op de planken heeft gestaan. Het grootste deel van de voorstel lingen kost echter helemaal niets. Een greep uit het programma: Zanger Peter de Vries op vrijdag en het Hongaars zigeunertrio Pre- laz op zaterdag. Die dag treden ook IJs en Weder Dienende. De Bont en Partners en het Brazili aanse orkestje Anga op. Zestien optredende bands hebben op de ze dag de achtergrond gemeen dat ze doorgaans oefenen in het Repetitiehuis. In het hof worden ze elk een kwartiertje beroemd tijdens een popfestijn in de mid daguren. Op de slotdag treedt zondag onder andere het kinder theater van Ruud van der Pluim op. Verder is er Sentimental Mood, die jaren dertigmuziek op eigen wijze vertolkt, 's Avonds staan er Franse chansons op het programma en sluit Ricky de Vito het programma af. De beeldende kunstenaars Kees Lesuis en An nette bi cad zijn hun vakgenoten tijdens de culturele vierdaagse niet vergeten. In het Hof zijn beelden te zien van de Rotter damse kunstenaar Agnes Root haan. Zij heeft zich laten inspire ren door het idee Hof van Sire nen. Verder werken twee kunste naars aan een artistiek project. Maar waar staat Hof van Sirenen eigenlijk voor? Er is al geopperd dat de bedenkers simpelweg de naam 'Hof van Cyrene' verkeerd hebben gespeld. Dit is de naam van een houtje keetje dat in Schiedam dienst doet als onder komen voor woonwagenbewo ners. Het zou een verantwoorde naam voor een cultuurfeest kun nen zijn, want de kolonie Cyrene was in de Griekse oudheid be kend als een centrum van kunst en cultuur. Toch lijkt er geen sprake van een vergissing Sirenen hebben mini maal in de mythologie ook be staan, zo zouden de oude Grieken hebben kunnen bevestigen. Het was een demonisch wezen, half vrouw/half vis, dat mensen met betoverend gezang poogde te lok ken en te doden. Bezoekers moe ten volgende week dus oppassen voor gevaarlijke zeemeerminnen. Je weet nooit wat die kleintjes er aan over houden." Het echtpaar Bockkem is opge lucht dat het ONS gisteren met sterkere verdelgingsmiddelen in huis is bezig geweest. In alle na den en kieren is een gif gestrooid dat na besprekeling met water een bestrijdend gas afscheidt. In negen van de tien gevallen is de werking afdoend. Toch hebben Miranda en haar man '-ritiek op het ONS. „We moeten zo'n 240 gulden beta len om het ONS die beesten uit te laten gassen," zegt Miranda.Als er ergens ratten in de straat wor den gesignaleerd, ruimt het ONS ze ook uit de weg. De kakkerlak kenplaag wordt niet door ons ver oorzaakt en toch moeten we dok ken." „Het ministerie van Volksge zondheid heeft bepaald dat ratten moeten worden bestreden," rea geert Van der Meer. „In het geval van kakkerlakken wordt aan de gemeenten zelf overgelaten of voor de bestriding een bedrag in rekening wordt gebracht. In Schiedam moet er voor worden betaald." Drie uur lang mocht de familie Bockkem gisterochtend na de 'vergassing' niet in de woning ko men. Na de operatie moest de boel worden gelucht voordat man, vrouw, kinderen en huisdieren weer naar binnen mochten. Ook de belendende woningen werden door het ONS onder handen ge nomen. Of de kakkerlakken defi nitief zijn uitgeroeid moet over drie weken blijken. Dat wordt de situatie nogmaals door het ONS bekeken. Ondanks de grote overlast meent ONS'er Van der Meer dat er eer der sprake is var. overlast dan van een plaag. Bij een plaag denken we aan hele wijken die bevolkt worden door kakkerlakken." Rotterdam - De 23-jarige Vlaar- dinger die er van werd verdacht een drietal overvallen en een wo ninginbraak te hebben gepleegd en zich schuldig zou hebben ge maakt aan heling, heeft een ge vangenisstraf van vijf maanden opgelegd gekregen. Tegen de man werd vier jaar cel geeist. Hij heeft inmiddels vier maanden voorarrest achter de rug en moei dus nog een maandje 'zitten'. Aanvankelijk moest hij zich twee weken geleden voorde rechtbank in Rotterdam verantwoorden voor vijf feiten. Na het horen van een aantal getuigen kwam officier van justitie mr. R. de Rijck echter terug op zijn tenlastelegging. Twee feiten konden niet bewezen worden verklaard. Hoe de conclu sies afgeleid uit de onderzoeken en sommige verklaringen ook in zijn nadeel spraken, toch beweer de de Vlaardingen ook niets te maken te hebben met de reste rende drie delicten. Volgens de officier stond het ech ter onomstotelijk vast dat de man gewapende overvallen op een taxichauffeur en de bediende van het benzinestation aan de rijks weg tussen Vlaardingen en Maas sluis heeft gepleegd. Ook heling van gestolen goederen werd be wezen geacht. Voor de overval op een Vlaardings café en de wo ninginbraak konden geen over tuigende bewijsmiddelen worden aangevoerd. De verdediger van de verdachte, mr. J.G.M, Roijers, eiste in drie van de vijf gevallen vrijspraak. Op basis van een fout in het pro ces-verbaal voerde hij aan dat zijn cliënt de beroving van de taxi chauffeur met kon worden verwe ten. In de tenlastelegging werd de Koemarkt in Vlaardingen als plaats van handeling genoemd. Dat had Schiedam moeten zijn. „In heel Vlaardingen is geen Koe markt te bekennen," klonk de raadsman destijds cynisch. Of zijn cliënt zich daadwerkelijk schuldig had gemaakt aan heltng, liet de advocaat in het midden. Hij meende dat de vier maanden die de Vlaardinger al vastzat, vol doende waren om hem te straffen voor dit delict. Het verzoek tij dens de zitting om de man met onmiddehjke ingang in vrijheid te stellen, werd door de rechtbank afgewezen. Vlaardingen/Maassluis - Uit een woning aan de Buizerdstraat in Maassluis hebben dieven giste ren foto- en geluidsapparatuur en een onbekende hoeveelheid geld weggenomen. De inbrekers maakten gebruik van een buiten kansje. De bewoner merkte bij te rugkomst tot zijn schrik dat de deur bij vertrek niet goed was af gesloten. Een bewoner van de Vaartweg maakte het de inbrekers ook niet al te moeilijk. Gisternacht klom een dief tussen twee en zeven uur door een openstaand raam. Hij ging er vandoor met geld, een bankpas en een portefeuille. Schiedam - Een bestelbusje en een daaraan vastgekoppelde aan hangwagen zijn gisteren bescha digd geraakt toen de koppeling tussen beide voertuigen bij het betreden van rijksweg 20 op het Kethelpiein losbrak. Er is slechts materiële schade. Het aanhangertje was beladen met twee stalen buizen met een gewicht van 800 kilo. Vermoede lijk als gevolg van het zware ge wicht ging de aanhanger scharen. Hierop schoot de zogenoemde hulpkoppeling los en rolden de buizen over het wegdek. De bus en de aanhanger kwamen in de vangrail terecht. Vlaardingen - Ook in Vlaardingen vormen kelderboxen en schuur tjes achter eengezinswoningen nog immer een favoriet doelwit van inbrekers. Enkele criminelen hadden gisteren de Parkweg uit gekozen ais werkterrein. Bij drie schuren werden de toegangsdeu ren geforceerd. De onbekenden gingen er vandoor met twee he renfietsen en een damesfiets. Aan het Nagelkruid in Holy- Noord vormden zes kelderboxen het doelwit. Ontvreemd werden ondeT meer elektrisch gereed schap en een herenfiets. Schiedam - Een bewoner van de Burgemeester Stulemefierlaan moet de komende week een nieuw dak voor zijn schuur be stellen. Een enorme boomtak waaide gisteren van een aan het schuurtje grenzende boom af. Het gevaarte verpletterde het dak van de schuur. De afdeling Groenvoorziening van de gemeente Schiedam en de brandweer kwamen er aan te pas om de grote tak te verwijderen. Het restant van de boom wordt mogelijk omgezaagd. Vlaardingen - De slager van het Van Schravendijkplein heeft gis teren aangifte gedaan van een in braak in zijn winkel. In de nacht van woensdag op donderdag wer den vlees en zuivelprodukten ontvreemd. De dieven kwamen binnen door een ruit van dc toe gangsdeur in te gooien. Schiedam/Vlaardingen - Een uit woning aan de Gerstakker in Spa- land zijn geld, sieraden, een ca mera en een CD-speler gegapt. Er zijn geen braaksporen aangetrof fen. Schiedam - Op de Koemarkt heeft de Schiedamse politie een Rotterdammer en een Krimpe- naar aangehouden voor diefstal van spullen uit een speelgoed zaak aan de Hoogstraat. Na een achtervolging door de ei genaar en twee passerende agen ten is gisteravond ook een andere winkeldief aangehouden. Deze persoon had stropdassen gegapt uit een kledingzaak aan de Hoog straat. Een 32-jarige Rotterdamse werd ook gesnapt. Zij had pakjes siga retten weggenomen uit het Albert Heijn-füiaal aan de Oranjestraat. Vlaardingen - Een 23-jarige Rot terdam heeft gistermiddag op de Maassluissedijk een botsing ver oorzaakt toen hy geen voorrang gaf aan een andere automobilist. Bij onderzoek bleek dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Het voertuig was bovendien niet verzekerd. Dp auto is in beslag genomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1