ifaten 9 PvdA-opknapplan voor PLN-buurt Hoek Grandioos: drukker dan ooit Provincie vol lof over Zomermuseum Alleen uitvoerbaar als geen grondkosten worden doorberekend Ambachtfeest bedacht met veel zon -J Zendmast bij PTT Ambtenaar Van der Loo krijgt onderscheiding Ere-medaille voor Van Straaten Babberspolder eist steun Expositie toont bouw van sleepboten 6600 Gulden voor ambulance zusterstad d'Akerboom voor Matthijs Struijs Gestolen auto over de kop Invalidenbus gestolen Dronken man zwaait met mes Man beroofd door drietal Container leeggeroofd Fietser valt over vangrail Verraden door los bandje Inbraken in woningen Ruitentikkers gepakt Politie pakt drie inbrekers Rotterdams Dagblad Maandag 30 augustus 1993 Vlaardingen - De PTT wil bij het pand aan de West- havenkade in Vlaardingen een zendmast bouwen, bedoeld voor autotelefoonverkeer. De mast zal vier a vijf meter boven het gebouw uitsteken en daarom moet door de gemeente een ontheffing worden afge geven. De mast komt tegen het gebouw aan en bestaat gro tendeels uit buizen, zoals gebruikt worden bij stei gerbouw. Van dergelijke masten worden er momen teel vele geplaatst, ook in Rotterdam en omgeving. De PTT wil ermee de zenderdichtheid voor de auto telefoons vergroten. Geprobeerd wordt de masten zoveel mogelijk op of bij PTT-gebouwen te plaatsen, mede omdat er technische apparatuur aan moet wor den gekoppeld. Schiedam - Voorafgaande aan een drukbezochte re ceptie heeft ambtenaar Rien van der Loo afgelopen vrijdag op zijn laatste werkdag een koninklijke on- derscheiding gekregen. Loco-burgemeester Chris Zijdeveld spelde de chef van het bedrijfsbureau van de hoofdafdeling Bouw- en Woningtoezicht de ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud op. Van der Loo heeft er veertig jaar in ambtelijke dienst opzitten. Van der Loo heeft in de loop der jaren de bouwaan- vragen van vele duizenden Schiedammers in han den gehad. Verder hield hij zich bezig met woning klachten en subsidie-aanvragen. Aan de balie van Bouw- en Woningtoezicht werd Van der Loo een be kend gezicht. In vroeger tijden maakte hij met sta pels bouwaanvragen maandelijks zijn opwachting in de gemeenteraad. Destijds moest elke bouwaan- vraag van boven de 2000 gulden nog door de ge meenteraad worden goedgekeurd. Gelukkig voor hem en de aanvragers werden de regels later wat soe peler. Buiten zijn ambtelijke werkzaamheden was de oud- Kethelaar onder meer'actief in de Onderlinge Rrand- waarbqrgmaatsehappij Kethel. Ook spant hij zich in voor de historische vereniging in Schiedam. Als hob by, verzamelt hij oude stijl jazzplaten. Maassluis - De ere-medaille in brons, behorende bij de Orde van Oranje Nassau, is vrijdagmiddag opge speld bij N. van Straaten uit Maassluis, vanwege een 40-jarig dienstverband op de papierverwerkende af deling bij Kadee Delft BV te Delft. De versierselen zijn door burgemeester Van Walsum van Delft overhandigd tijdens een receptie bij het bedrijf. Vlaardingen - De Bewonérsvereriiging Babberspol der i.o. eist van de Stichting Welzijn 90 dat de beloof de ondersteuning in het kader van het buurtbeheer alsnog wordt geëffectueerd. De vereniging heeft be grepen dat organisatorische perikelen ten grondslag liggen aari 'bet' uitblijven vlrVsteun, maar zegt nu lang genoeg gewacht te hebben. „Voor ons is de maat vol," staat er ih een brief aan de stichting. „Wij eisen dat u voldoet aan uw opdracht en ons voorziet van de twintig uur ondersteuning waar we recht op heb ben." Wethouder Van der Steun is gevraagd de bijeenkom sten van de projectgroep Babberspolder voorlopig op te schorten, omdat de medewerking van de bewo nersvereniging op een laag pitje wordt gezet. 'Maassluis - In het Sleepvaartmuseum van Maas- gen sieper sluis gaat zaterdag 4 september de tentoonstelling van smït Sleepsbouw van start. Het thema ervan is de bouw Lloyd wordt te van sleepboten. Burgemeester Sterkenburg-Ver- water gela- sluis opent de expositie. ten [n ^et Met behulp van een honderdtal foto's wordt de ge- Scheepvaart- schiedenis van de bouw van sleepboten getoond, een museum in activiteit die al in 1826 werd ontplooid. De eerste fo- Maasluis to's zijn echter van later. De prenten tonen hoe de WOrdt vanaf slepers in de loop van de tijd zijn veranderd, van zaterdag de schepen met raderen aan de zijkant tot de krachtige geschiedenis vaartuigen van nu. van de Neder- Verder is er een radio-hut van een sleper uit 1920 na- landse sleep- gebouwd. Er is originele, nog werkende apparatuur vaart geëxpo- in geïnstalleerd, de expositie duurt tot 17 april vol- seerd. gend jaar. Archieffoto Hoek van Holland - Zelfs tijdens de schaarse mooie vakantieda gen beleefde Hoek van Holland niet zo'n drukte als. tijdens de braderie van dit weekeinde. Het feest was van Pinksteren naar gisteren verplaatst, omdat des tijds een storm opstak die het on- mogelijk maakte de kramen overeind te zetten. Achteraf bezien hoeven de orga- nisatoren daarvan eigenlijk niet eens spijt te hebben. „De om standigheden konden niet beter zijn," constateerde Theo van Éijk van de stichting Hoek vaii Hol- land Grandioos. „Het was perfect, en de mensen hebben ons be paald niet in de steek gelaten. Ze zijn massaal komen opdagen." Hoe massaal dat nu precies was, daarover durfde eigenlijk nie mand echt een schatting te doen. Het getal van vijftigduizend leek te bescheiden, honderdduizend misschien wat te optimistisch. Maar dat het er heel veel waren, daarover kon men het wel eens zijn. Het wérd dan ook schuifelen tussen de ruim tweehonderd kra men, waarvan cr toch nog wel wat onbezet bleven. Sommige handelaren kwamen veel të laat aan, opgehouden dcor.de file die al vroeg in de morgen richting Hoek'van Holland leidde. Maar hét publiek merkte daar weinig van; De eét- en drinktenten de den uitstekende zaken, maar ook de andere kraamhoudershadden niet te klagen. Rond een uur of drie werd het even wat rustiger bij de kramen. Toen begaf het publiek zich massaal naar de wa terkant om daar te genieten van een vliegshow. Bepaald, geen stuntvliegen, maar dat was ook niet de bedoeling. De dubbeldek kers en de Fokker Friendship haalden niettemin toch de nodi ge capriolen uit in het luchtruim. Parachutisten daalden neer en aan het begin van de middag wa ren al vijftienhonderd ballonnen de lucht ingegaan vanuit een 'overmaatse champagnefles. „IR ben erg opgelucht dat het van- daag zulk ideaal weer was," be- kende Theo van Eijk. „Ik denk bovendien dat we. er financieel i nu aardig uitkomen, al moet er nog wel wat worden gerekend en verrekend. Volgend jaar komen we in elk geval weer met een bra derie met allerlei activiteiten er. om heen.. Alleen het evenement in de grote tent slaan we mis schien een jaartje over." Vlaardingen - De PvdA-fractie in Vlaardingen heeft een plan gepresenteerd voor de verbetering van de PLN-buurt in de Westwijk. De ingrijpende opknapbeurt moet het wonen in dit deel van de stad weer aangenaam maken. In het plan worden de 720 PLN- Samenvoeging van woningen ke- flatwoningen niet alleen opge knapt, maar in een aantal geval len ook samengevoegd. Verder wordt voorgesteld de bergingen vrij te maken voor bewoning door ze naar buiten te plaatsen. Gestreefd wordt tot een woon buurt te komen waarin de wonin gen verschillend van grootte zijn, zodat aan de wensen op dit gebied kan worden tegemoet gekomen. De mate waarin de flats worden opgeknapt moet ook verschillend zijn om differentiatie in huren te krijgen, aldus de PvdA. tekent dat er ongeveer 140 wonin gen moeten worden bijgebouwd om weer op een totaal van 720 uit te komen. Dat moet gebeuren tus sen de flats, op het voormalige voetbalterrein van CION en op het Erasmusplein. Die nieuw bouw is ook nodig om het plan fi nancieel haalbaar te maken. De nieuwe woningen moeten dus danig worden gerealiseerd dat ze met de korte kanten dicht bij elkaar staan. Dat maakt het finan cieel mogelijk liften aan te bren gen. Die zijn weer nodig om aan de oudere doelgroepen, waarvoor de plannen ook bedacht zijn. te gemoet te komen. Goedkoop De PvdA stelt ook voor een gering aantal flatwoningen een kleine onderhoudsbeurt geven, zodat starters op de woningmarkt hier goedkoop terecht kunnen. Ande re woningen moeten een 'midden niveau verbetering' krijgen, waarbij CV en isolatie wordt aan gebracht. Een 'hoog niveau verbe tering' is er voor de flatwoningen die worden samengevoegd, voor verplaatsing van de bergingen en inrichting van privé-tuinen. Bij de verzelfstandiging van het Gemeentelijk Woningbedrijf (GWB) is bedongen dat er 23 mil joen gulden wordt gereserveerd voor het opknappen van de PLN- buurt. Dat is overigens niet ge noeg. Een zeer ruwe berekening leert dat er meer dan zeventig miljoen gulden nodig is voor uit voering. Dan worden de flats bloksgewijs aangepakt, wat weer inhoudt dat er ruim van tevoren moet worden gepland. Er gaan, zo is de ver wachting, nog wel wat jaren voor bij voordat met uitvoering wordt begonnen. Als dat al zo is, want wethouder Van der Steen (Stads ontwikkeling) opteert naar sloop van een aantal flats zodat ruimte voor eengezinshuizen ontstaat. Volgens de PvdA is dit te duur. Grondkosten De huren, nu schommelend rond de vierhonderd gulden, moeten na uitvoering van het PvdA-plan uiteraard worden aangepast. De duurste woningen doen dan, zo is de schatting, zevenhonderd gul den op de huurmarkt. Daarvoor wordt wel twee keer de gebruike lijke woonruimte geleverd, zo wordt daar aan toegevoegd. Het plan is overigens alleen uit voerbaar als het Gemeentelijk Woningbedrijf geen grondkosten doorberekent, wat ongeveer een vijfde deel van de kosten scheelt. Dat hoeft volgens de PvdA ook niet omdat het woningbedrijf de grond al in bezit heeft. De PvdA heeft geopperd de een maal opgeknapte woningen in een soort maatschappelijk-gebon- den eigen onder te brengen. Dat levert fiscale voordelen op voor de bewoners. Door Mariëtte Olsthoorn Vlaardingen - Alle inspanningen van de afgeiopen maanden vanuit het Vlaardingse kunstfront zijn ook de Culturele Raad van Zuid-Holland niet ontgaan. Zaterdag, tijdens de presenta tie van het tweede deel van het verslag van de tentoonstelling 'Een bad in de realiteit', gaf directeur Abe van der Werff cultu reel Vlaardingen en in het bijzonder Henk Horsten, directeur van Cultureel Centrum Hollandia een klopje op de schouder. De stad stijgt in waardering bij de dames en heren van het pro vinciebestuur. 'Een bad in de realiteit', 'het Hof van Sirenen' en als afsluiting donderdag een schilderijenoptocht door leerlin gen van een aantal basisscholen, het ontlokte Van der Werff de gemeende reactie: „Het gaat lekker in Vlaardingen." Ook de wethouder van cultuur het Hollandia-gebouw. Verder Vlaardingen - De actie om geld in te zamelen voor de ambulance voor de Tjechische zusterstad Moravska Trebova heeft ruim 66ÖÖ gulden opgeleverd. Er is nog 34.000 gulden nodig. Het gehele bedrag is nodig om de ambulance te betalen. Het eerste geld is met name afkomstig van leden van de Industriële Kring Vlaardingen, het Zonnehuis, de bejaardenhuizen en de apotheken. Het restant moet met acties worden binnegchaaid. In dat verband ver koopt grafisch kunstenaar Jan van Dorp werk en wordt geld opgehaald in de Billitonflat. Tijdens het Haring- en Bierfeest speelt uit dank een Tjechische groep in Vlaardingen. drs. Kees van der Windt prees de zomeractiviteiten in zijn stad. In elk geval heeft het de Vlaardingse gemoederen bezig gehouden, meende hij. Wat de doelstelling aangaat - kunst plaatsen in de stad - is het zomermuseum wat hem betreft een stap in de goede richting. Waar iedereen zaterdag uiteinde lijk voor naar het cultureel cen trum was gekomen, was deel twee van het verslag van 'Een bad in de realiteit'. Daarin geven drie schrijvers/journalisten en een fo tograaf hun visie op de tentoon stelling. Schrijver/acteur E. W. Geerlings poogde zaterdag voor de aanwezigen een drietal werken te plaatsen in de alledaagse reali teit. De installatie van Sjef Hende- rickx op de hoek van de Peper straat noemde hij „een verwar ring van realiteit en kunst" toen hem duidelijk werd dat deze op graving geen gemeentewerk was maar een kunstwerk. Alma Brev bestempelde hij als een reaiiste van het meest radicale soort. „Zij heeft de realiteit eenvoudigweg gelaten voor wat zij is: het uitzicht over de dichtbebouwde stad zon der enige toevoeging of ingreep." De andere twee schrijvers kiezen voor een serieuzere aanpak. Wou ter Welling pleit in 'Een wande ling door het labyrint van de geest' voor kunst, geworteld in het bestaan. Zo is het ook met de kunstwerken van 'Een bad in de realiteit' zegt hij: er is gezocht naar een balans tussen het inner lijk en de realiteit van de buiten wereld. In 'De bezielde stad' spreekt journalist Jan-Hendrik Bakker van kunst „in de mangel van werkelijkheid en verbeel ding." Zo moet het zijn volgens hem. Met kritische blik bewan delt hij in zijn bijdrage de weg der verbeelding van de deelnemende kunstenaars. De weinig opmerkelijke foto's die Sjef van Duin van de buitenwer ken maakte, completeren het ver slag, dat verkrijgbaar is voor tien gulden. De tentoonstelling is nog een week te zien in het Hollandia- gebouw aan de Oosthavenkade en op verschillende plaatsen in de stad. In de eerste maand van haar bestaan heeft 'Een bad in de reali teit' een aantal veranderingen on dergaan. Sjef van Duin heeft de tentoonstelling aangevuld met fo to's van de totstandkoming van de werken. De vlaggen van Hans Andringa zijn van de Hofvijver verhuisd naar de voorgevel van heeft Peter Hellemons zijn instal latie - het woord moeder in blau we neonletters - die het kerkbe stuur eerder had geweigerd, toch nog in de Grote Kerk op mogen hangen. Heel eventjes maar, om snel een foto te maken. Vlaardingen - Het waarde ringsteken d'Akerboom is dit jaar toegekend aan Matthijs Struijs, medewerker van het Stadsarchief van Vlaardingen. Wethouder Kees van der Windt (Cultuur) heeft de on derscheiding zaterdag over handigd. De gemeente eert met d'Akerboom mensen of in stanties die zich in Vlaardin gen op cultureel gebied ver dienstelijk hebben gemaakt. Eerder werd de prijs toege kend aan de Vrije Academie, de archeologische werkgroep Heimium en Jo Mulder. Het teken bestaat uit een klein beeldje, ontworpen door de Vlaardingse kunstenaar Leen Droppert. Even snuffelen tussen wat oude spullen, dat was zaterdag ookmogelijk in de Vlaardingse wijk Am bacht. Het Ambachtfeest aldaar, met onder meer kramen, doelschieten, een standwerkerscon cours, een luchtkussen, kinderspelen, een modeshow en uiteraard muziek, was een vervolgop het succesvolle Ambacht 50-feest van 1991. De ondernemers uit de wijk tekenden voor de organisa tie. Jan Anderson opende de deuren van zijn streekmuseum, de WV organiseerde een wandeling de basisschool 't Ambacht verzorgde een dia-voorstellingen in het ge meentearchief konden vide ofilms van oud-Vlaardingen worden bekeken. Het weer, tenslotte, werkte ook mee. Het Ambacht feest werd met veel zon bedacht. Foto Roei Dijkstra Op de Van Hogendorplaan in Vlaardingen sloeg deze auto over de kop na een botsing ter hoogte van de Van der Duijn- van Maasdamlaan. De be stuurder van de wagen had geen voorrang verleend aan een 50-jarige automobilist uit Vlaardingen. Of de bestuurder van de gekantelde auto ge wond is, is niet bekend. Hij ging er na de aanrijding van door. De auto bleek gisteren te zijn gestolen in Rotterdam. Foto Roel Dijkstra Schiedam - Een invalidenbus van De Ooievaars in Schiedam is in de nacht van zaterdag op zon dag gestolen vanaf de Westmo lenstraat. De bus heeft een op druk van de invalidenverenigïng. Het is niet de enige auto die dit weekeinde in Schiedam is ont vreemd. Aan de Willemskade, Mgr. Nolenslaan en Lange Haven werden ook auto's gestolen. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft zaterdagavond op het Rubensplein een 33-jarige dron ken Schiedammer ontwapend. De man, die met zijn hond op pad was, zwaaide met een mes en was niet voor reoc vatbaar. Uit voor zorg trok een agent een dienstpis tool. Door de man af te leiden kreeg een andere agent de kans het mes af te pakken. Schiedam - Op de Rotterdamse- dijk in Schiedam is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man beroofd van zijn portefeuille. Hij werd op het voetpad door drie mannen tegengehouden. Twee pakten hem beet en de derde be dreigde hem met een mes. Nadat zijn portefeuille was afgepakt ging het trio er vandoor. Schiedam - Aan de Parkweg in Schiedam is een container open gebroken en leeggeroofd. De buit bestond onder meer uit een porto foon, koffiezetapparaat, kookap- paratuur, pannenset, waterketel, sleutelbos, gereedschap en een verbanddoos. Dit weekeinde is aangifte gedaan. Vlaardingen - Een lL-jarige jon gen uit Maassluis is dit weekein de gewond geraakt toen hij met zijn fietswiel klem kwam te zitten in de rail die over het fietspad langs de Deltaweg loopt. Hij sloep over de kop en belandde op het wegdek. De jongen is met onbe kend letsel in een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Vlaardingen - De politie heeft zondagmorgen een motorrijder willen wijzen op het losse bandje van zijn helm, maar constateerde daarbij dat de man vermoedelijk had gedronken. Controle op het bureau leerde dat dat vermoeden juist was. Schiedam - In een woning aan de Hagastraat in Schiedam is zater dagmiddag ingebroken. Er wer den bankbeseheiden en twee pas poorten vermist. Na een kraak in een woning aan de RoeUstraat miste men een vi deo. Ook is er ingebroken in een be drijf, aan de Striekledeweg. Hier werden een telefoon, fax, geldkis tje en diverse lasapparaten als vermist opgegeven. Vlaardingen - Aan de Goudsesin- gel in Vlaardingen heeft de politie drie mannen, 19, 22 en 26 jaar oud, aangehouden. Ze worden er van verdacht in de straat een ruit te hebben ingegooid. Vlaardingen - De Vlaardingse po lite heeft zondagmorgen rond half zes drie inbrekers op heter daad betrapt bij een inbraak in een modewinkel aan de Hoog straat. De arrestanten zijn een 31- jarige Vlaardinger en twee Rotter dammers, van 47 en 22 jaar. Ze hadden een etalageruit verbro ken om binnen te komen. Ook is er dit weekeinde ingebro ken in een pizzeria aan de Fran senstraat. Ér werden geld, ge luidsapparatuur en een telefoon gestolen. In woningen aan de Goudsesingel en Koninginnelaan is ook inge broken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1