Van der Kooij bestrijdt dwangsom provincie Jeugd maakt schilderijenbos in 't Hof Economische recessie zit Brandersfeesten dwars !!i!lHHDE KLERK 'Supermarkt voor werkzoekenden' open Rotterdams Dagblad JSÊÉL WAT T OOK WORDT, T 8$ ALTIJD ROULEV^Rp-WEtR. MEUBELBOULEVARD CAPELLE my 'Deeltax Vlaardingen schot in de roos' Spookrijder vrijgelaten ;-Inbraken ih Schiedam Interpellatie over polder Vijandige sfeer op zitting bij Raad van State Schiedammer vermoord in Rijswijk mm m 'Huisbaas gebruikte huurders als loopjongen' Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel.: 010-2340055/fax.: 4349754 Schiedam - De 3l-jarige Vlaar- dinger die dinsdagochtend vroeg in Schiedam werd gearresteerd na een wilde achtervolging door Vlaardingen en Schiedam, en die een geladen pistool op de voor bank had liggen, is door de politie vrijgelaten. Het verhoor heeft geen andere strafbare feiten aan het licht ge bracht dan de overtredingen die de man maakte tijdens zijn vlucht voor de politie. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt voor het rijden in een gestolen auto, voor verboden vuurwapenbezit en voor een serie verkeersovertredingen. De Vlaar- dinger reed verschillende keren tegen het verkeer in om aan de politie te ontkomen. Ter hoogte van de A4 reed hij een stuk door de berm. De achtervolging begon rond één uur 's nachts op het Liesveld in Vlaardingen. De voortvluchtige bestuurder werd ongeveer een uur later na een wilde rit aange houden op de oprit naar de A4. Schiedam - In een woning aan de Prins Mauritsstraat is woensdag ochtend ingebroken. De dader kwam binnen door het slot van de voordeur open te 'flipperen'. De buit bestond uit een fotocamera. Donderdagmiddag werd ingebro ken in een woning aan de Haring- vlietstraat Onderzoek wees uit dat de dader binnenkwam door een openstaand raam. Gestolen werden geld. een ANWB-pas en een horloge. Aan de Schaperlaan is een kelder box opengebroken. De dader sloeg de pennen uit de scharnie ren van de deur. Er wordt een mountainbike vermist. Vlaardingen - SP-fraetieleider Poppe heeft een interpellatie aan gevraagd over de plannen om van de Holiërhoekse Polder een recre atiegebied te maken. Hij vindt dat die plannen niet door mogen gaan. Volgens hem heeft de uit de 13de eeuw stammende polder waarde als „cultuurhistorisch landschappelijk monument" Poppe vindt dat de gemeenteraad van Vlaardingen zich moet uit spreken over de toekomst van het gebied, Nu doet het college van B en W dat en dat hoort niet, meent Poppe. Het college stemt in met de herinrichtingsplannen. De Holiërhoekse Polder maakt onderdeel uit van het deelgebied Abtswoude. De Reconstructie commissie Midden-Delfland heeft dat plan onlangs gepresen teerd en volgens Poppe leert het plan dat de polder bij Vlaardingen „vrijwel geheel wordt omge ploegd." Hij is daar tegen, maar het college lijkt ermee in te stemmen, In de raadscommissie Recreatie heeft hij dat al willen tegenhouden, unaar hij kreeg daar geen enkele steun. Daarop besloot hij tot het middel van de interpellatie. Bouwen Verbouwen Renoveren? Voor deskundig advies: BOUWKUNDIG ADVIESBUREAU KOOI Sand-Ambachtstraat 9 's-Gravenzande 01748-17290. FAX 20029. VAKANTIEPLANNEN voor do no-zomer, herfst of winter? U bent gek als u niet eerst Iqngs SEAC Reizen goot. Vakkundige voorlich ting, prima service en leag geprijsde aanbiedingen. SEAC Reizen, van dagtocht lot wereldreis, ook het odres in Schiedam voor goedkope tickets. Vakantietijd, SEAC Reizen tijd! Hl Aanbiedingen op o.o. Kreta, Kos, Corfu, Bulgarije, Ib'aa, Gron Canoria, Bemdorm, Euro Disney. Bel onze actuele aanbied ingentijn: 010-4718B22 SEAC Reizen/SGR Burg. v. Haarenlaon 782 t o. Rijnmond hotel Schiedam. Tel. 01 Q-47JÓ777. Het park 't Hof was gistermiddag het domein van de kunstminnende schooljeugd. Zelf vervaardigde schilderijen, vastgespijkerd op een stok, werden daar bij bosjes In de grond gestoken, als onderdeel van het kunstproject Zomermuseum in Vlaardingen. De leerlingen van de basisscholen hebben de afgelopen dagen kunstprojecten in de stad bezocht en daarna op school zelf wat ge maakt. Afgesproken wasdat ze zich gistermiddag allemaal voor het stadhuis zouden verzamelen om in optocht naar 'tHof te gaan. Daar regende het helaas, maar dat mocht de pret niet drukken. Foto Dennes van der Wei/Roei Dijkstra Den Haag/Schiedam - De provincie Zuid-Holland houdt vast aan het standpunt dat het bedrijf Van der Kooij Transport in Schiedam terecht een dwangsom van duizend gulden per dag/ keer is opgelegd wegens overtreding van de vergunning. Dat bleek gisteren opeen hoorzitting bij de Raad van State, waar het bedrijf bij monde van raadsman F. Otten juist betoogde dat de dwangsom ten onrechte is opgelegd. De advocaat van Van der Kooij ontkende een deel, maar niet alle overtredingen. In die gevallen dat wél overtredingen waren begaan, zou echter sprake zijn geweest van overmacht. Daarbij ging het bijvoorbeeld om een container met asbesthoudend afval dat niet, zoals voorgeschreven, was ver pakt. Otten noemde dit een niet- verwytbare overtreding, omdat de stortplaats alleen open contai ners accepteerde. De advocaat voerde aan dat zijn client dat pro bleem heeft aangepakt en dat het asbesthoudend afval sindsdien wel verpakt wordt geaccepteerd. De opslag van slib dat overblijft na het reinigen van dakgrind vol doet, aldus Otten, inmiddels ook aan de eisen. Volgens de raads man ging het hier ook om een niet-verwijtbare overtreding en wist de provincie aanvankelijk zelf ook niet hoe met het slib moest worden omgegaan. Tijdens de zitting ontstond een wat vijandige sfeer, toen de raads man van Van der Kooij de provin cie ervan beschuldigde de stuk ken niet goed te hebben gelezen. Daarbij draaide het om een -in middels verwijderd - vat met con serveermiddel. Provinciewoord voerder mr J. Geerders stelde dat hij het betreffende stuk, een 'na dere memorie' van zijn tegenplei- ter, niet heeft ontvangen. Otten waagde dat te betwijfelen. Eerder had hij geweigerd ermee in te stemmen dat de provincie enkele foto's zou overleggen. Provinciewoordvoerder Geerdens zei gisteren dat een aantal over tredingen ongedaan is gemaakt. Hij liet weten dat er inmiddels 46 duizend gulden aan dwangsom is opgelegd. Dat is nog niet geïnd. Volgens Geerdens is bij controles gebleken dat een aantal voor schriften nog steeds werd overtre den. De uitspraak is over enkele we ken. Schiedam - De organisatie van de Schiedamse Brandersfeesten heeft dit jaar flink moeten schip peren om van de tiende editie - te beginnen op 18 september-weer een speciaal evenement te ma ken. Verdieping in plaats van uit breiding, was het credo, maar sponsors haakten af en de reser ves van de organisatie kwamen in zicht. Zelfs het traditionele afslui tende vuurwerk kon slechts door gaan, nadat zich alsnog een spon sor over dat programma-onder deel ontfermde. De economische recessie was vol gens de organisatoren dit jaar hun grootste probleem. Bedrijven toonden zich onvoldoende geïnte resseerd. Volgens voorzitter Frans van Krugten van de Stich ting Brandersfeesten wordt jaar lijks al teveel een beroep gedaan op Schiedamse bedrijven om te sponsoren. „Een evenement als het onze valt pas in september, zodat veel sponsorgelden waar schijnlijk al vergeven waren." Zelfs nu, in de laatste weken voor het evenement, moeten nog „een paar gaatjes worden gedicht". Daarvoor zal een beroep worden gedaan op de horeca en winke liersverenigingen, die iederjaar toch mooi meeprofiteren van de grote toeloop tijdens de Branders feesten. Van Krugten: „Een aantal eigena ren uit de horeca levert nu al jaar lijks op zijn eigen manier een bij drage, maar cr zijn ook meelo pers. Misschien komen die nu ook eens over de brug. We zullen dit jaar wel quitte spelen, maar we willen ook iets overhouden voor volgend jaar. We kunnen natuur lijk niet uiteindelijk 'in de min' terechtkomen." Willy Voygt van de organisatie: „Zo ging dus bijna het vuurwerk niet door. Nou, daar zaten we mee in onze maag. De tiende keer Brandersfeesten en dan geen vuurwerk. Gelukkig zijn we ge red door een welwillende firma." Maar door die betrekkelijk gerin ge steun vanuit het bedrijfsleven kon van deze tiende editie geen heel bijzonder -in vergelijking tot voorgaande jaren - evenement worden gemaakt. Terwijl de orga nisatie toch grootse plannen had met dit jubileumnummer, alweer tien jaar nadat een drukbezochte zondagmarkt eigenlijk de aanzet was tot de latere Brandersfeesten. Maar de door Van Krugten zo ge noemde „eye-eatchers" en „ex traatjes" zijn wel aanwezig. In vergelijking tot andere jaren is de jeugdtaptoe (zaterdag 18 septem ber, 14 uur) op de parkeerplaats achter de Hema iets nieuws en kan men op zondag 19 september, in tenten op het terrein vóór het stadskantoor, een 'kijkje nemen in de keuken van de Schiedamse binnenstadsplannen.' Door ma quettes kunnen Schiedammers dan zien hoe Schiedam er over een aantal jaren zal uitzien. Ont werpers en projectleiders hebben de organisatie beloofd aanwezig te zijn om geïnteresseerden van informatie te voorzien. Recessie of niet, de verlichte Gon delvaart (zaterdagavond 18 sep tember) blijft één van de belang rijkste evenementen tijdens de Brandersfeesten.. Een Japanse motorfabrikant heeft een (Neder landse) werknemer de middelen verschaft iets bijzonders te bouwen, zodat de jaarlijkse win naar, de watersportvereniging De Nieuwe Waterweg, er mogelijk voor nu en de komende jaren een belangrijke concurrent bij heeft. De organisatie verwacht alweer vijfendertigduizend toeschou wers. Maar vooral zal de week van de Brandersfeesten zijn als in vo rige jaren. Dus met onder meer het watersportweekend, de ker mis, de taptoe, de activiteiten rond Schiedam Sportstad, de kunstmarkt, de Jazznight en de zondagmarkt. Burgermeester Scheeres zal als vanouds de fees ten openen bij het Zakkendra gershuisje. Maar hoe dat zal ge beuren? De organisatie weet het nog niet precies. Misschien hangt dat af van de talrijke „gaatjes" die door bereidwillige sponsors nog moeten worden gedicht. Rijswijk/Schiedam - De 25-jarige A. K uit Schiedam is gisternacht doodgeschoten in zijn auto op het Julianaiaantje in Rijswijk. Dat heeft de politie van Rijswijk giste ren bekend gemaakt. In de omge ving van de blauwe Audi van het slachtoffer, is een aantal patroon hulzen gevonden. De politie heeft nog geen aanwijzingen over de dader of het motief voor de moord. Rijksweg A20, afslag Cape lie aid IJssel. Oratie Boulevard Bus op vrijdagavond (koopavond) en zaterdag vanaf metrostation Alexander (bij Oosterhof)- WAT EEN KEUS, WAT EEN STIJLEN. als het om wonen gaat' si«Pi41«. Vlaardingen - De Deeltax in Vlaardingen is een groot succes. Gisteren kreeg mevrouw Schriel uit de Datheenstraat uit handen van wethouder Kool de vijfhon derdste gebruikerspas. Directeur Van Dodewaard van het gelijkna mige taxibedrijf dat de nieuwe vervoersvoorziening exploiteert, meldde zelfs dat de pasjesver koop inmiddels de zeshonderd is genaderd, Kool noemt de Deeltax, die op 1 juni zijn eerste rit maak te, „een schot in de roos." Geble ken is volgens de wethouder dat het busje, dat op afroep binnen een uur beschikbaar is, een uit komst betekent voor vooral men sen die slecht ter been zijn en die geen gebruik kunnen maken van het gewone openbaar vervoer. Van Dodewaard bevestigde dat: „We hebben mensen in de bus ge had die riepen: 'Kunnen we ook even naar het Liesveld rijden, daar zijn we zeven jaar niet meer geweest.' Die mensen hebben blijkbaar al die tijd nauwelijks een stap buiten de deur kunnen doen." De wethouder en de taxi ondernemer meldden ook dat er naarstig overleg wordt gevoerd met gelijksoortige vervoersvoor zieningen in Maassluis en Schiedam om tot een regionale Deeltax te komen. Nu rijden de busjes in die gemeenten niet ver- da* dan de eigen stadsgrenzen. Een ritje met een regionale Deel tax zal, als het doel buiten de ei gen woonplaats ligt, wel duurder uitvallen dan de huidige prijs van drie gulden vijftig, voorspelde Van Dodewaard, Het taxibedrijf krijgt van de gemeente Vlaardin gen drie jaar lang een subsidie van in totaal 50,000 gulden om het experiment draaiende te houden. Daarna, zo was oorspronkelijk de bedoeling, zou de Deeltax zichzelf moeten bedruipen. Maar volgens Van Dodewaard zit dat er niet in. „Dit vervoer is niet rendabel te maken," verklaarde de onderne mer. „Wij kunnen hooguit zes personen per uur vervoeren, omdat er veel tijd heengaat met het m- en uitladen van mensen in rolstoelen.'Bij de huidige ritprijs is zo'n aantal verre van winstge vend." De Deeltax is daarom ook in de toekomst aangewezen op subsidie van de gemeente. Mevrouw Schriel is de 500e gebrui kervan de Deeltax in Vlaardingen. Zij kreeg het pasje van wet houder Kooi, maar een ge schenk was het niet: zij had er de ge wone prijs van een tientje voor moeten betalen. De bloemen van de wethouder waren wél gra tis. Achter het stuur chauf feur Tieme Pons. Foto Dennesvan der Wel/ Roel Dijkstra Maassluis - De Werkgroep Groot Onderhoud van de be wonerscommissie Van Beethovenlaan in Maassluis heeft een nare smaak overge houden aan de samenwer king met de huisbaas, de Wo ningstichting Maassluis (WSM). De werkgroep heeft het gevoel door de verhuurder als 'stroman' te zijn gebruikt bij de uitvoering van het onderhoud dit jaar. Ook om andere redenen verdient vol gens de werkgroep het onder- houdsproject aan de 324 flats in de Westwijk geen medaille, Dit staat in het evaluatierapport dat de werkgroep deze week aan bood aan de Huurdersraad van Maassluis, Dit is het overkoepe lende orgaan van de huurders van de woningstichting in Maassluis. De bewoners van de Van Beetho venlaan hadden, zo wordt in het rapport gesteld, te weinig in spraak. Wat er aan de flats gedaan zou worden was al grotendeels door de woningstichting bekok stoofd. Het meeste geld ging op aan verbeteringen aan de flatge bouwen, voor de woningen zelf was maar een beperkt budget be schikbaar. Achteraf blijkt dat er veel ondui delijkheid is geweest over de waag.wejie-schade. aan_de wo ningen als gevolg van het onder houdswerk zou betalen. Verschil lende bewoners waren te laks om de schade te melden, zodat zij de mogelijkheid op een schadever goeding verspeelden. Klachten die wel bij de aannemer werden gemeld, werden door de wo ningstichting doorverwezen naar de werkgroep. Die vond dat niet in de haak: „Duidelijk was ge steld dat wij niet als klachtenbu reau zouden fungeren I> werk groep voelde rich hierdooi als loopjongen van de huisbaas ge bruikt. De bewoners braken uiteindelijk ujt ontevredenheid het overleg met de woningstichting af. Na voltooiing van hel werk bleek dat diverse punten uit het afgespro ken onderhoudsprogramma niet waren uitgevoerd. De bewoners zijn daarover zeer ontstemd. Zij hebben de Woningstichting Maassluis middels een brief van hun verontwaardiging in kenms gesteld. Voor de werkgroep waren de slechte ervaringen aanleiding om in het evaluatierapport een serie tips op te nemen waarmee huur ders van toekomstige renovatie- complexen hun voordeel kunnen doen. Door Ben van Haren Vlaardingen - Vlaardingen heeft sinds vandaag 'een supermarkt voor werkzoekenden.' Het Cen trum Werk Scholing (CWS) krijgt die benaming van directeur Jo Snakkers en Tineke Burger van het Permanent Educatief Centrum (PEC), waar het infor matiecentrum is gevestigd. De vergelijking met de winkel branche is gewoon in kringen van arbeidsbemiddelaars. „Met de komst van het CWS hoeft een werkzoekende niet meer te 'shop pen', in het wilde weg te gaan zoe ken, naar mogelijkheden om zyn kansen op de arbeidsmarkt te ver groten," verduidelijkt het duo. In het nieuwe centrum, in de ou de schoolgebouwen aan de Wil lem Beukelszoonstraat 62 (tussen Cornells Houtmanstraat en Nieu we Kerkstraat), treffen werkzoe kenden deskundigen uit verschil lende richtingen. Bij elkaar zitten daar ambtenaren van de gemeen telijke afdeling Sociale Zaken Werkgelegenheid, bemiddelaars van het Regionaal Bureau Ar beidsvoorziening Rijnmond en mensen van het PEC. Kenners dus van wetgeving op het gebied van uitkeringen en subsidie, van de arbeidsmarkt en van het vol wassenenonderwijs staan op het zelfde adres ter beschikking van werklozen, die op zoek zijn naar arbeid. Ze hebben er ook alle informatie beschikbaar op het gebied van de vraag naar arbeidskrachten in het Rijnmondgebied en de vele scho- lmgsmogelijkheden, die er zijn. Alles zit in de computerbestan den, waarin gesnuffeld kan wor den. Er zijn rechtstreekse verbin dingen gelegd. „Het samenwerkingsverband heeft als inzet alle werkloze Vlaardingers op weg te helpen. Tot nu toe hadden zij minimaal drie adressen te bezoeken; de GSD aan de Hoflaan, het Arbeids bureau aan de Laan van Bol'Es in Schiedam en het PEC, hier aan de Willem Beukelszoonstraat, voor scholing of training. Nu zitten ze hier bij elkaar," vertelt Snakkers. Burger, die al vier jaar actief is bij het PEC als docent beroepsorién- tatie en onder meer sollicitatie training geeft, weerspreekt, dat los van elkaar elk van die instan ties ook een optimale begeleiding zou kunnen geven. „Hier zitten permanent medewerkers van alle deelnemende partyen. Ieder voor zich heeft kennis van specifieke zaken, maar met elkaar kan ge zocht worden naar een oplossing op maat voor elke werkzoekende. Want, vergeet niet, iedere werk zoekende komt met een andere vraag. Omstandigheden, vaardig heden en opleiding zijn nooit het zelfde." „Ook kan er snel gehandeld wor den. In principe sturen we nie mand de deur uit met alleen een adres. Neen, wij maken ook met een de afspraken voor cursussen of een gesprek," zegt Tineke Bur ger, die de gehele zaak heeft geco ördineerd namens het PEC, dat met het beschikbaar stellen van. ruimte de start heeft gegegeven aan deze praktische samenwer king ten behoeve van werkzoe kenden. Snakkers: „Toen twee jaar gele den op een symposium aan de Erasmus Universiteit het feno meen Supermarkt voor werk en scholing ter sprake kwam, heb ben wil direct het idee omarmd. Er waren al korte lijnen naar de sociale dienst en het arbeidsbu reau. De samenwerking is ook al lang in een convenant vastgelegd. Wij hebben als doelstelling men sen maximale mogelijkheden te bieden, werkzoekenden zowel als andere volwassenen, die hun ken nis of vaardigheden willen ver groten. Ons gebouw leent zich er bovendien goed voor, er rust geen stigma op. Ruim een jaar geleden hebben we de ruimte aangeboden voor een Centrum Werk Scholing. In fe bruari is op een studiedag 'Wer ken in de supermarkt' in ons ge bouw met de verschillende deel nemers over de vorm van samen werking gesproken en nu kan het van start gaan." De directeur van het PEC rekent zelf op nog verdere uitbreiding van het samenwerkingsverband. „Nu al doet het CNV-brugproject mee, voor jongeren van 18 tot 25 jaar met onvoltooide opleiding. Wie weet dat straks bedrijfsver enigingen of het GAK aansluiten. Niemand weet hoe het plaatje er straks uit zal zien. In een veran derende samenleving is een bre dere basis fiöuig. Wy bieuen met ons volwassenenonderwijs men sen de kans er wat aan te doen."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1