Waterweg 9 Hans Bakker stapt op als PvdA-fractieleider 'Vorig jaar kwam de dominee ook nog' Verbittering over ondermijning positie PEC ook toegankelijk voor rolstoelers Haring- en Bierfeest steeds minder Vlaardings Melis Blok overleden Novum: erepenning voor CJV Maassluis Païmboombuurt wii nu snel een brug Geen parkeerregime in 'schil' rond centrum Meer ecologisch groen in Vlaardingen Flatwoning uitgebrand Winkeldieven: buit van ƒ900 Verwarrende 'diefstal' Bromfietser aangereden Brommer geroofd Inbreker betrapt Mmijs jm Rot* Maandag 6 september 1993 Maassluis - Het bestuur van het Maassluise CJV heeft wijdag uit handen van burgemeester Janny Sterkenburg-Versluis de erepenning van de ge meente Maassluis ontvangen. De christelijke vereni ging werd geèerd voor haar belangrijke rol geduren de vele decennia in het sociale leven van Maassluis. De vereniging werd op 20 november 1892 opgericht. Nooit eerder kende het gemeentebestuur het waar deringsteken toe aan een vereniging of instelling. Eerder is de penning uitgereikt aan de gepensio neerde gemeente-secretaris Henny Huiskes, ex-bur gemeester Van Es en zijn echtgenote en schrijver Maarten 't Hart. Het voltallige college van B en W was vrijdag bij de uitreiking in het Luxor-gebouw aan de Van der Horststraat aanwezig. Dit gebouw werd enkele maanden geleden aangekocht. Veel Maassluizers hebben met name herinneringen aan de activiteiten in gebouw Sursum Cord.:. Dat gebouw is enkele maanden geleden echter afgestoten door het CJV, dat oorspronkelijk werd opgericht als jongensver eniging. Later volgde de samenvoeging met de in 1943 opgerichte Christelijke Meisjes Vereniging. Schiedam - Aan drie kanten is hun wijkje omgeven door water. De bewoners van de Païmboombuurt wo nen bijna op steenworp afstand van de Broersvest, maar de Noordvestgracht maakt het onmogelijk om snel de tramhalte te bereiken. Hiervoor moet nu een veel langere wandeling door het Groenweegje, het Spinhuispad en de Boterstraat worden gemaakt. De Païmboombuurt dringt al jaren aan op een brug over de Noordvestgracht, maar de gemeente weigert voor alsnog op die wenskreet in te gaan. De gemeente heeft de oeververbinding enkele jaren geleden aan de bewoners beloofd. Ook het Gemeen telijk Woningbedrij f wil graag dat de brug wordt aan gelegd. Het hoofdkantoor van de grootste verhuur der in Schiedam bevindt zich op de kop van het schiereiland van de vroegere Brandersbuurt. Net als de bewoners van de Païmboombuurt moeten klan ten van het GWB vanaf de Broersvest in omgekeerde richting een flink eind wandelen. Volgens voorzitter Henri Jurgens van de binnen de Bewonersvereniging Sehiedam-Centrum functione rende Buurtgroep De Palmboom is het met name voor de oudere wijkbewoners belangrijk dat de oe ververbinding er snel komt. „Op die manier kunnen zij een korte verbinding met winkels en het open baar vervoer krijgen." De hoop dat de brug er nog zal komen, heeft Buurt groep De Palmboom inmiddels bijna verloren, blijkt uit een brief aan de gemeenteraad. „Ons is ter ore ge komen dat we deze brug om financiële redenen min of meer op onze buik kunnen schrijven. Wij willen daar ernstig protest tegen aantekenen." Volgens ambtenaar Flip Bohré van de afdeling stads ontwikkeling hoeft de Païmboombuurt nog met te wanhopen. „De brug is opgenomen in het bestem mingsplan voor dit gebied. Ook de gemeente wil de brug graag aanleggen, maar de financien hebben tot dusver roet in het eten gegooid. Daarom is de aanleg van de brug reeds een paar keer een jaar opgescho ven. Maar het is nog steeds de bedoeling dat hij wordt aangelegd." De aanleg van de brug komt mogelijk opnieuw aan de orde bij het opstellen van de begroting voor 1994. Bohré durft op de uitkomst nog niet vooruit te lopen. „Ik ben geen politicus," aldus Bohré, die laat door schemeren dat de brug nog niet helemaal van dc baan is. Vlaardingen - pas in het voorjaar van 1994 zal de ge meente Vlaarchngen bekijken of er in de 'schil' rond de binnenstad ook een belanghebbendenregeling voor parkeerders moet komen. De gemeente wil eerst afwachten wat de effecten zijn van de nieuwe parkeergarage aan de Joubertstraat, die in het eerste kwartaal van volgend jaar wordt opgeleverd. Over de parkeerproblemen in de Vettenoordsepolder ver schijnt een dezer dagen een aparte nota. Burgemeester en wethouders antwoorden dit op wa gen van D66-raadslid Den Hoedt, die zich zorgen maakt om het toenemende 'wildparkeren' in buur ten, grenzend aan de binnenstad waar, anders dan in het centrum, geen belanghebbendenregeling geldt. Doordat binnenstadbezoekers in zulke straten hun wagen stallen, blij ft er voor de auto's van de straatbe woners zelf vaak geen plaats meer over. Protesten uit de Vettenoordsepolder en de Hofsingel waren voor Den Hoedt aanleiding om B en W te pol sen over een belanghebbendenregeling in die buur ten. Het college voelt daar met veel voor, omdat zul ke regelingen duur zijn vanwege de controle en omdat ook de buurtbewoners er niet mee gebaat zou den zijn: bezoekende familieleden bijvoorbeeld zou den dan nergens in de omgeving hun auto kunnen stallen omdat ze niet over het vereiste vignet op de voorruit beschikken. Vlaardingen - Het groen langs de Marathonweg en bij het Nieuwland-park m Vlaardingen wordt straks op een ecologische manier beheerd, vat wil zeggen dat de natuur er tot op zeker hoogte zijn gang kan gaan. Hoofd Bakker-Schaap van de afdeling Groen. Sport en Recreatie van de Dienst Stadswerk h^eft voor deze aanpak toestemming gekregen van de raadscommissie Milieu. Ze noemde de twee locaties de nieuwe speerpunten van de aanpak. Vlaardingen is al jarenlang bezig met ecologisch groenbeheer. Het heeft op dit gebied zelfs een zekere naam verworven. „We worden regelmatig door ande re gemeenten bestookt met vragen over deze aan pak," aldus Bakker, die haar voorganger Davidse met name roemde om deze vorm van onderhoud. De aanpak houdt onder meer in dat soms niets met dode bomen wordt gedaan. Die zyn van belang voor insecten, maar ook vogels als spechten. Ook w irdt weieens houthaksel op een hoop achtergelaten, goed voor egels. Bakker vindt dat Vlaardingen trots mag zijn op het groen, ook op dat in de Broekpolder. Het bos daar heeft volgens haar de potentie om een twee de Staeldumse Bos te worden. Vlaardingen telt volgens Bakker 55 hectare bos plantsoen, 24 hectare cultuurgroen, 50 hectare ruw gras (tweemaal per jaar maaien). 79 hectare gazon (veertien keer per jaar maaien), 21.500 bomen in gras en 7000 bomen op straat. Schiedam - Hans Bakker legt wegens interne tegenstellin gen zijn functie neer als frac tievoorzitter van de PvdA in de Schiedamse gemeente raad. Bakker heeft, kort voor dat volgens de statuten de fractie in september een nieu we voorman zou kiezen, het bijltje erbij neergegooid. Volgens Bakker zijn enkele leden in de fractie al geruime tijd bezig zón positie te ondermijnen. „Het ziet er naar uit dat de frequentie en heftigheid van deze voorvallen alleen maar verder zullen toene men als ik als fractievoorzitter niet het veld ruim," schrijft de Pv- dA'er in 2ijn ontslagbrief aan de fractie en de afdelingsvergade ring. Bakker heeft over zijn voor nemen kort voor het zomerreces overleg gevoerd binnen het frac tiebureau en met de wethouders Zijdeveld en Wiegman, Uit die ge sprekken trok hij de conclusie dat hij zich beter niet herkiesbaar kon stellen. Bakkers besluit is, zo schrijft hij, een direct gevolg van de aan scherping van. de verhoudingen binnen de partij. Eerder leidde die ontwikkeling al tot het ver trek van Maarten Reuderink en Jan Klijn uit het afdelingsbe stuur. Het spijt Hans Bakker dat zijn partijgenoten zich vooral be zighouden met persoonlijke be langen, en dat de discussie over de toekomst van de PvdA naar de achtergrond is verdrongen. „Of personen welkom zijn in de actie ve kern van de partij, of hun idee- en en voorstellen waarde hebben, of met andere partijen wordt sa mengewerkt of niet: dat alles lijkt nu te worden afgemeten aan de maatlat van onuitgesproken voor keuren rond de komende vorming van kandidatenlijsten, fractie- en wethoudersposten en coalities," constateert de afgetre den fractievoorzitter bitter. Bakker onthult dat het door hem geïntroduceerde 'dualisme' tus sen de fractie de de wethouders - wat neerkomt op een kritische houding van de fractie ten opzich te van de PvdA'ers in het college - als 'bedreigend' wordt ervaren. Maar 'echt bedreigend' is volgens Bakker dat „steeds meer mensen die iets in hun mars hebben wel wat anders, leukers kunnen be denken dan steeds maar tegen deze bierkaai (het verzet tegen vernieuwingen, red.) te vechten a. 5V7 Als gevolg daarvan gaat de PvdA naar de filistijnen, voorspelt Bak ker. Hij bekritiseert ook de opvatting binnen de party dat de coalitie partners van de PvdA alleen maar dienen om de vereiste meerder heid in de gemeenteraad te ver krijgen. Verder zouden deze part ners maar „weinig pretenties" mogen hebben. Door die houding loopt de PvdA het risico zijn plaats m het college te verspelen, waarschuwt Bakker. Gé Brouwer zal de functie van Hans Bakker waarnemen tot de verkiezingen in maart 1994. Brouwer was al eer der fractievoorzitter. Hans Bakker. Archieffoto Rotterdams Vlaardingen - De bobo's in de or ganisaties, die zich bezighouden met hulp aan werkzoekenden moeten veel meer aan hun mede werkers overlaten. Die suggestie deed directeur Jan Hutjes van het RBA Rijnmond vrijdag bij de ope ning van het Centrum voor Werk Scholing in Vlaardingen. „Onze medewerkers hebben geen moeite om met elkaar tot werkaf spraken te komen, maar oh wee als een en ander bekrachtigd moet worden. Dan komt er altijd wat tussen en gaat het langer duren," zei Hut jes. De directeur van het Regionaal Bureau Arbeidsvoorziening ver telde allang de tel te zijn kwijtge raakt van het aantal openingen van werkloosheidsprojecten, dat hij heeft meegemaakt „Voorheen waren het tijdelijke projecten en nu hebben ze een permanent ka rakter. Kennelijk is de werkloos heid eindelijk herkend als een on beheersbaar probleem." De men sen in de praktijk moeten daarom de ruimte krijgen adequaat te kunnen handelen, hield hij zyn gehoor voor. Hieronder bevond zich ook wet houder Aart Kool, belast met ar beidsmarktbeleid. Hij onderte kende samen met Hutjes een nieuwe overeenkomst met afspra ken over de inspanningsverplich tingen van gemeente en arbeids bureau voor het lopende jaar. ïn het Protocol 1993 staat, dat minstens tweehonderd werkzoe kenden dit jaar op weg worden geholpen via scholing en werk. Voor tachtig is een reguliere baan gepland. Verder is de bezetting van zesentachtig banenpoolen en vijftig werkervaringsplaatsen er in vastgelegd. Bovendien zijn vijfenzeventig bijscholingen in schakelprojecten en het begelei den van vijftig bijstandsvrouwen naar een baan opgenomen in het tweede Protocol. Ook staat hierin de financiering van een en ander beschreven, zoals van het Cen trum Werk Scholing, dat in het PEC-gebouw aan de Willem Beu- kelszGonstraat werd geopend. Cadeautje Als cadeautje gaf vrijdag bij de opening Kool namens de gemeen te een verbouwing van de toegang van het gebouw weg. Binnen een maand zullen ook rolstoelgebrui kers het PEC kunnen betreden, beloofde de wethouder. Hij sprak verder de verwachting uit, dat het aantal deelnemers in het CWS, waar werkzoekenden terecht kunnen voor informatie over ba nen en cursussen, verder uit breidt met vertegenwoordigers van het bedrijfsleven en de Ge meenschappelijke Medische Dienst. .Allemaal hebben we te maken met dezelfde werklozen, die aan de slag moeten worden geholpen. Laten we dat dan doen aan één lo ket," stelde Kool voor. Vlaardingen - Brand heeft in de nacht van zaterdag op zondag grote schade aangericht in een flatwoning aan de Parallelweg. De brand brak rond midder nacht uit en legde de slaapkamer in de as. Enkele aangrenzende flats liepen rook- en roetschade op. Verschillende mensen moesten worden geëvacu eerd. Aanvankelijk werd gedacht dat zich nog mensen in het brandende huis bevonden. Daarom werd de wo ning grondig doorzocht. Er werd niemand aangetrof fen. Later bleek dat de bewoners bij familie waren. De oorzaak van de brand is nog niet vastgesteld. Vlaardingen - In het weekeinde zijn op de Hoogs traat in Vlaardingen twee vrouwen aangehouden voor winkeldiefstal. De vrouwen, 30 en 31 jaar oud en afkomstig uit Schiedam en Groningen, hadden bij elkaar voor ongeveer 900 gulden aan spullen gesto len bij verschillende zaken in het centrum. Maassluis - De Maassluise politie heeft afgelopen weekeinde enige tijd nodig gehad om een chaotosch verhaal over dtefstal van een lease-auto op te helde ren. Een 25-jarige Vlaardinger deed gisteravond aan gifte van de diefstal, zogenaamd door een lifter die hij en twee vrienden hadden opgepikt. Na enig door vragen door de politie bleek dit verhaal niet erg waarschijnlijk. De waarheid was dat het drietal een aanrijding had veroorzaakt en op zoek wae naar iemand die daar van, met het oog op de verzekering, de schuld op zich wilde nemen. Als stroman werd een 19-jarige inwo ner van Alkmaar ('de Lfter') benaderd. Volgens de politie was deze gamakkelijk te beïnvloeden omdat hij liefdesverdriet had en onder invloed van drank verkeerde. De Alkmaarder werd onder dreiging 'be volen' de beschadigde auto mee te nemen naar zijn woonplaats. Er waren nog wel activitei ten die op het thema van de Haring en Bierfeesten sloegen, maar het wordt elk jaar minder. Foto Roet Dijkstra Door Peter de Lange Vlaardingen - Eem 45-jarige bromfietser uit Vlaar dingen raakte zaterdagochtend gewond bij een aan rijding op de Marathonweg. Hij reed tegen de rijrich ting in over het fietspad en botste ter hoogte van voetbalvereniging Fortuna tegen een auto. Het slachtoffer werd met onbekend letsel naar het zie kenhuis gebracht. Op de Watersportweg trof de politie zaterdagmiddag een 52-jarige fietser aan. De man was met zyn race fiets ten val gekomen op een verkeersdrempel. Hij liep vermoedelijk een hersenschudding op. Schiedam - Een 16-jarige Schiedammer is gisteren bij een tankstation aan de Nieuwe Damlaan beroofd van zijn brommer. De jongen had zojuist getankt, toen twee leeftijdgenoten langskwamen en een grote belangstelling voor zijn brommer aan de dag legden. Uiteindelijk werd de eigenaar van de bromfiets afge duwd met de woorden „Meewerken, anders krijg je klappen." Het tweetal verdween op de brommer. Schiedam - In een winkel aan de Broersvest is van morgen vroeg een inbreker betrapt Een omwonende waarschuwde de politie dat hij een onbekende aan de voordeur had zien morrelen en naar binnen zag gaan. Twee agenten troffen de inbreker aan in de kelder. In zyn broeksband had hij een postzegelboek gestoken. De zegels hadden een waarde van 112 gul den. Vlaardingen - De organisatoren van het 21e Haring- en Bierfeest kunnen tevreden zijn. De toeloop was weer gigantisch. Vele tien duizenden bezoekers uit de wijde omtrek kwamen zaterdag in Vlaardingen vertier zoeken. On danks het wisselvallige weer wa ren zelfs de meeste terrassen tot de laatste plaats bezet. En de poli tie had een rustig dagje. Inciden ten deden zich niet voor. Wel drong zich de vraag op. wat er nog typisch Vlaardings is aan dit eve nement. De haring, die het feest toch zijn naam gaf, wordt steeds verder naar de achtergrond ver drongen door exotische snacks als country broodjes, braadwor sten, popcorn, paella, hambur gers, loempia's, roti en broodjes kebab en shoarma. Ook de vele kraampjes waar T-shirts, truien en computerspelletjes konden worden gekocht, droegen niet di rect bij tot een karakteristiek Vlaardings sfeertje. Evenmin als de indiaan op de Markt. Op de dag dat het 'volwassen' werd, bleek dat het Haring- en Bierfeest is uit gegroeid tot een nogal anoniem festijn, een braderie met een com merciële inslag. Het heeft zich ontwikkeld tot een spektakel dat weinig verschilt van soortgelijke evenementen elders in het land. Maagvulling te over, maar geen kost voorde geest Door Wessel Penning Maassluis - Maarten 't Hart in winkelcentrum de Koningshoek. Dat moet wennen zijn geweest voor de in het 'oude' Maassluis opgegroeide schrijver. Maar hij zelf vond het alleen maar pretti ger zo: „Dit is wat onpersoonlij ker. Ik kan daar toch niet op de markt gaan zitten, waar ik als kind gelopen heb en waarover ik zoveel in mijn boeken heb ge schreven." Zaterdagmiddag signeerde hij - blauwe coltrui en jas over z'n stoel- in boekhandel Konings hoek zijn nieuwste boek 'Het woe den der gehele wereld'. Weer over oud-Maa-Huis en oud-Maasslui- zers, die -n ook werden ver wacht om de schryver eens pittig aan te spreken. Maar ouderen kwamen slechts mondjesmaat. Goed, een man kwam, „uit dezelf de kerk als hij," en sprak dat de schrijver „zo'n typische telg uit de familie 't Hart" was. „Zo'n ei genwijze, eigenzinnige man." Dat zo'n type zich af en toe kleedt als vrouwen zich voorstelt als Maart- je 't Hart, paste wel bij zo iemand, vond de nan. „Maar dat moet 'ie zelf maar weten." Opvallend vaak bleven wat grij zende heren-op-leeftijd net bui ten de winkel staan. Namen de schrijver nauwkeurig op, keken ernstig, en liepen verder. Boze oud-Maassluizers? Maarten 't Hart geloofde het met. „Ais ze on tevreden zijn, of zich gekwetst voelen, dan komen ze vanzelf toch hierheen." Maar de schrij vers' 'Oom Job', een echte Maas- sluizer die 't Hart om zijn vele fa milie-verhalen ooit van 'nestver- Maarten 't Hart was weer even in zijn geboorteplaats om zijn boeken te signeren. Foto Roei Dijkstra vuiling' beschuldigde, verscheen niet. Er waren meer aftvezigen. 't Hart: „Vorig jaar kwam domi nee Vermaat nog. Hij gaf me een prekenbundel. Ik heb 'm hele maal uit gelezen. Zijn dochter kocht later nog een boek bij me. En die keer kwam er ook nog ie mand namens de 'evangelisatie- commissie Eben Raezer', die me zes cassettebandjes gaf. Of ik ze beluisterd heb? Nee. Ze hadden de titel 'Is Satans' val een misser? ïk had geen zin daar uren naar te luisteren." Wat wel kwam, zaterdagmiddag, was zeer rijk geschakeerd. Het meisje met het geblondeerde haar en de felblauwe oogscha duw, de jongen met het studenti koze brilletje, de vrouw in het paarse joggingpak en de typische huisvader, die namens zyn gezin het boek kocht, 't Hart: „Bij het signeren kijk ik altijd goed wat voor soort mensen myn boeken koopt. Maar omdat ik over deze plaats schrijf, is dat hier in Maas sluis altijd een zeer a-typisch pu bliek." Een man loopt wat schuchter op 't Hart af: „Mag ik u iets vragen. U schrijft in 'De Steile Helling' over een Van Vuren. Ik heet ook Van Vuren." Het blijkt de oom van zijn vader te zijn. .Alweer een boek. Neemt u Maassluis daarin weer zo op de hak," vraagt ie mand. De schrijver zegt dat het wel meevalt. Een andere vrouw koopt ook een boek. „Mijn vader ging altijd naar een christelijke club, Schrift en „Schrift en Belijdenis. Iedere donderdagavond in het Zeemans huis," roept 't Hart. „Mijn vader ging altijd. Er was ook een vrou wenclub van, maar mijn moeder weigerde pertinent om daar lid van te worden." Het geheugen werkt nog steeds voortreffelijk. Raakt dat nooit op? „Nooit," zegt hij. „Ik weet nog veel meer, ge noeg voor vele andere boeken." Hij moet wel. Aan de oud-Maas- sluizers heeft hij niets. Dat is 'm steeds weer gebleken tijdens de vele bezoekjes aan Maassluis. Im mers, zyn broer en zus wonen hier nog en zijn moeder woont in Maasland. „Maar die Maasslui zers vertellen me nooit eens wat." Een import-Maassluizer -„Het blyft altijd een vreemd volkje hier. Ze zullen je nooit accepte ren" -heeft misschien een ideetje voor 't Hart. „Kent u dat verhaal van die NSB'er, die in Maassluis ooit is gelyncht." Ja, dat weet 't Hart wel. Oud-Maassluis kent nog maar weinig geheimen voor hem. „Daar is nooit een proces over ge voerd. Niemand wil daarover pra ten. Kunt u dat eens uitzoeken." Maarten 't Hart kwam toch een beetje thuis. Twee neven kwamen langs. De eerste, ook Maarten ge heten, zwaaide slechts van een af stand. De tweede kocht zelfs een boek. „Krijg ik reductie." De schrijver: „Omdat je familie bent? Ik dacht het niet, nee." 't Hart luistert vriendelijk naar zijn neef, die vertelt dat zoonlief een scriptie over de schrijver heeft gemaakt. Een negen kreeg hij van zyn leraar Nederlands. „Ik wist niet datje al zulke grote kin deren had." Maar de neef moet weer gaan. „Dag neef," zegt 't Hart, „Dag 't Hart," zegt neef. „We blijven je in de gaten houden hoor." Maandag 6 september MAASSLUIS Koningshof. Seniorenbridge, 13,30 uur. ROTTERDAM Ahoy, AGF Totaal mal4-22 di en wol 1-22.00 uur. Theater de Eve naar. Africa m the picture 4, Au nom du christ 19.30 uur, L'epreu- ve de feu 21.45 uur. Grote-of St.Laurenskerk. Concerten in de nazomer 20,15 uur. Casino, Hans Keizer, 19-24.00 uur. Dinsdag 7 september SCHIEDAM Dienstencentrum De 4Molens. Stamboomonderzoek, 10.00-11.30 uur. ROTTERDAM Ahoy, AGF Totaal ma 14-22,di en wo 11-22,00 uur. Ahoy, Cliff Ri chard 20,00 uur. De Doelen grote zaal. Noordhollands Philharmo- nisch orkest 20.15 uur. Biblio theektheater. Rotterdammer, zo ik ben 20.30 uur. Theater de Eve naar. Africa in the picture 4. Sa- babu 19.30 uur. Speciaal AIDS- progr. Joli-Coeur 21.45 uur. Grote of st Janskerk, Schiedam. Orgel concert 20.15 uur. Jazzcafé Dizzy, Basterds of the universe 22.00 uur. Nighttown, Bewogen Koper, 21.00 uur. Casino. Hans Keizer, 19-24.00 uur. Rotterdam Alhambra Riksbioscoop: 'J F K' (12) dag 11.45-15.30-19.15. Alham bra t action hero' (al) dag. 1.1' 130. Calypso 1: 'The piano ,.i 1.15-4-6.45-9.30. Calyp- so-2: 'Beek De gesloten kamer' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso- 3: 'Mad Dog and Glory' (16) dag. 6.45-9.30. Cinerama 1: 'The Fugiti ve' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 2: 'Guilty as sin' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. 'Jurassic Park' premiere 30 sept. Cinerama 3' 'Clifihanger' (16) dag. 1.15-4-6.45- Ö,3Ö, Cinerama 4: 'Fixing the sha dow' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 5: 'Made in America' (al) dag. 6.45-9.30. Corso: 'The fugiti ve'(12) dag. 1.154-6.45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) di.tim vr. 2- 8.30, zazo. 2-4-8-30. 'Antarctica' (al) za.zo. 12 (12), 'Het Grote Barri ère Rif (al) di.t/m vr. 3-7.30, za zo 1-3-7.30. Lantaren 1: 'The baby of macon' binnenk. bij vertraging 'Mr. wonderful'. Venster 1: 'Re servoir Dogs' dag. 8-10. Venster 2: 'Le journal d'une femme de chambre' do.t/m za. 9.30. ma.Vm wo. 7.30. Visconti-Retrospectief (Engxmdert.) do.t'm za. 7.30. 'Le notti bianehi'. Extra en bijz. 8. Luchino Visconti. 'The damned' zo.t/mdi.9. 'Rocco en zijn broers' wo.9. 'De stilte rond Christine M. zo.11.00. Venster 3: 'The Water- dance' dag. 10. 'Virginia' dag 30 beh.ma. Venster 4: 'Shadows in paradise' dag. 8. 'The cement gar den' dag.10. Lumière 1: 'Indecent proposal' (al) dag. 1.154-6.45-9.30 Lumière 2; 'Last Action Hero' (al) dag. 4-6.45-9.30. 'Jurassic park' premiere 30 sept. dag. 6.45-9.30. do.vr.ma. ook 1.154. The Mystery The life*The Iove*The legend. Lumière 3: 'Dragon The Bruce Lee story' (12) dag. 6.45-9.30 do- .vr.ma.ook 1.154. Lumière 4: 'Hot shots' (12) dag. 1.154-6.45. Rex: 'Blonde heat'(18) dag. 12 Dooi lo pende voorstelling. Thaha. 'Sliver' (16) dag.l. 154-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'The fugitive' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 2: 'Dragon the Bruce Lee story' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Last Action Hero' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'Reservoir Dogs' vr.za. 24, Venster 2: 'La fiile de Pair' vr.za. 24. Venster 3: 'The rocky horror picture show' vT.za.24. Venster 4: 'Torch song trilogy' vr.za. 24. Kindermatinees: Calypso 3: 'Bambi' dag.4. za.zo.wo ook 1.15 Cinerama 5: 'Dennis the Menace' dag.4. Imax: 'De prinses en de trol' za.zo. 10.30. Lumière 2: 'Bam bi' za.zo.wo. 1.154. Schiedam - Mr. M. J. Blok, voor malig secretaris vm de gemeente Schiedam, is in de nacht van don derdag op vrydag op 71-jarige leeftijd overleden. De uit Leiden afkomstige Melis Blok was ge meentesecretaris van Schiedam van 1961 tot 1983. Bij zijn af scheid, tien jaar, geleden werd hij benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Scheeres, die als loco-burgemeester in 1983 de af scheidsrede hield, herinnert zich hem als een bijzondere man: „Heel gewetensvol, heel solide en betrouwbaar. Iemand met een sterk karakter." Blok was ook be stuurslid van de Gereformeerde Kerk in Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1