Waterweg 15 'Stembuscampagne heeft geen zin' Politieke partijen knokken toch voor hogere opkomst Nieuw verzet Maassluis irriteert transporteurs Teleurgestelde Auke Bergsma wil schetsontwerp niet tentoonstellen STAATSLOTEN genda Het sprookje van de garage Stichting schenkt geld voor patiëntenbus Stichting SVO zoekt naailerares Drumband Ambrosius viert 100-jarig bestaan Vrouwen beginnen nieuwe cursus bij VOS Karpermarathon VERKOOPADRESSEN Diamanten paar leerde elkaar op de fiets kennen Woningbouwvereniging erkent huurdersvereniging I Rotterdams Dagblad Woensdag 8 september 1933 jj Er was era s in het plaatsj e Veen parkeergarage. Die garage was heel - «ad geen broertjes of zusjes en ze stond meestal leeg. Waar-- om dat zo was, wist niemand. Misschien was ze te lelijk, ze had immers een grijze kleur. Misschien stonk ze, want ze ging zelden in bad. Misschien waren de mensen bang voor haar, want het zonlicht kon niet goed tot haar doordrin gen. Of misschien stootte ze de mensen wel af, omdat ze te veel geld vroeg. 'Die parkeergarage was jaren geleden gebouwd door de toenmalige onderkoning, destijds de machtigste man van V. Hoe het volk ook "morde, wat de koning ook beval, hoe de edelen ook delibereerden, Zijn Wil Was En Bleef Wet. De onderkoning had de garage gebouwd, omdat elke grote stad een garage had en hij een grootse toekomst voor V, had uitgestippeld. Hij had zelfs drie garages willen bouwen, maar dat plannetje was nog niet uitgevoerd. Toen het plan voor de garage destijds werd besproken, had een van de edelen, een zekere B., nog gepleit voor twee liftkokers: een aan de voorkant en een aan de achterkant. Deze man had een winkeltje aan de achterkant en hij was natuurlijk bang - maar dat zei hij niet open lijk - dat zijn klanten zijn winkel te ver zouden vinden. Maar de on derkoning was tegen geweest: het volk moest maar een stukje omlo- ,rpen. 1-Vanaf de opening wilde het maar niet lukken. Zelden waagde een knorrend beest zich in haar duistere krochten. De waterstoker en hoefsmid gaven gratis muntjes, de koddebeiers verbaliseerden ie- dereen die stiekem op een andere plaats parkeerde, er kwamen grote borden en spandoeken om klanten te lokken, maar het had allemaal geen effect De garage was leeg en bleef leeg. Alleen een enkele land loper kwam wel eens binnen. Maar die bezoekjes waren altijd maar van korte duur en eindigden steevast in geheimzinnig glasgerinkel. 1 Inmiddels was de onderkoning vertrokken en het volk had müjoe- *-nen duiten bijgedragen aan het tekort van de garage. En toen kwam -|*de nieuwe onderkoning op een lumineus idee. Als ik de ingang ver- -plaats, stroomt de garage wel vol, sprak hij. Zijn. raadgevers prezen .ghem voor zoveel wijsheid. Alleen B. lag natuurlijk weer dwars, want -nu zou de ingang nog verder van zijn, inmiddels tot de helft geredu ceerd winkeltje komen te liggen. Maar ook deze nieuwe onderko- ning trok zich daar niets van aan. En zo gebeurde. De onderkoning pakte honderdduizend duiten uit 'de schatkist en liet een schrijnwerker de ingang verplaatsen. Verder kreeg de garage een roze kleurtje, een werkster moest haar voortaan elke dag met dennegeur besprenkelen en een houtbakker stookte er elke dag een vuurtje, zodat het er nooit meer koud en donker was. Maar de onderkoning veranderde niet de prijs, want anders zou de - schatkist leegraken en kon hij niet meer brassen met zijn Hof. En de garage leefde nog lang en ongelukkig, want nog steeds bleef ze leeg. En het volk zuchtte onder het juk van de almaar hoger worden de belastingen des konings. DICKVANDERLUGT De Vrienden van Driemaasstedehave hebben giste ren van de stichting Schiedam/Vlaardingen Ponds een bedrag van 20-000 gulden geinregen. Het geld is bedoeld voor de aanschaf van een patiëntenbus, Deze bus, die geschikt gemaakt moet worden voor het vervoer van rolstoelers, wii de vereniging gebrui- ken voor het vervoer van patiënten uit het verpleeg huis Driemaasstede in Schiedam en de dependance Driemaashave in Maassluis. De vereniging wil in totaal 80.000 gulden voor dit doel inzamelen. Aanleiding voor het geschenk vormt het twaalfeneenhalfjarig bestaan van de dankbare vereniging. -5n- "TOijS'i'i- De Stichting SVO zoekt een docente die naailes wil geven aan Marokkaanse vrouwen. Het is de bedoe ling dat de lerares zo spoedig mogelijk aan de slag gaat en de Arabische taal beheerst. Het gaat om vier lesuren per week. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met emancipatiemedewerkster Marianne Mop: 4734545. Langskomen in het gebouw aan het Broersveld 142 mag ook. - Drumband Ambrosius bestaat morgen honderd jaar en houdt zaterdag 11 september een receptie om het bereiken van de mijlpaal te vieren. Plaats van hande- ling is zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat 68. Van 14.00 tot 16.00 uur zijn alle leden en oud-leden wel- kom om het glas te komen heffen. Vlaardingen De werkgroep Vrouwen Oriënteren zich in de Sa menleving (VOS) start deze maand met een aantal cursussen. De cursussen 'Hoe zegje watje denkt' en 'Relatie moeder-dochter/dochter-moeder' worden herhaald maar nieuw is de cursus Iedere tijd is leef tijd'. De cursus is bedoeld voor vrouwen van vijftig jaar en ouder die inzicht willen krijgen in wat ouder worden voor hen betekent, waardering willen krijgen voor de eigen leeftijdsfase en willen nadenken over hoe ze hun leven zin kunnen geven. Belangstellenden - kunnen zich aanmelden bij vrouwenontmoetings- centrum Coerke (4741349) aan de P.K. Drossaart- straat. De nieuwe cursus behelst tien bijeenkomsten op donderdagochtend en deelname kost 35 gulden. Maandag 30 augustus las ik in het Rotterdams Dag blad een stukje over vissers die een karpermarathon houden. Ze willen 32 dagen en nachten onafgebro ken doorvissen in het Beatrixpark in Schiedam. De opbrengst is voor de Daniël den Hoedkliniek. Een zeer goed doel, dat zal iedereen met me eens zijn. Maar 32 dagen en nachten vissen en kamperen in dat park? Over de vissen nog niet eens gesproken. Het lijkt mij niet bepaald een sportief gebeuren met eerlijke kansen. Wordt voor zoiets nu een vergun ning gegeven, vroeg ik me af. Het stadhuis wist van niets en de politie ook niet. Zells de Daniël den Hoedkliniek wist niets van de geldstromen die op komst waren. Al met ai een beetje vreemd. Er is veei geld nodig voor de Daniël den Hoed, maar het doel heiligt niet altijd de middelen. Mevr. De Boer-SIagboom, Rotterdam Redactie Waterweg: Jan Booïster Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Schiedam - De politieke partijen in Schiedam willen zich de ko mende tijd gaan inspannen om volgend jaar meer kiezers naar de gemeenteraadsverkiezingen te lokken. Bij de laatste plaat selijke verkiezingen in 199 0was de opkomst 55 procent, een na oorlogs dieptepunt. In een ambtelijk stuk worden de politici echter bij voorbaatontmoedigd. Campagnesommeer kiezerste lokken hebben geen enkele zin, stelt de nota Stembuscommu nicatie. Toch hebben politici de gemeen telijke afdeling Voorlichting ge vraagd om activiteiten te organi seren 'ter bevordering van de op komst bij de gemeenteraadsver kiezing op 2 maart 1994'. Hoofd voorlichting Theo Reijman wil deze taak op zich nemen, maar volgens hem is het opzetten van zo'n campagne alleen ver standig als de verwachtingen vooraf niet te hoog gespannen zijn. Het handhaven van het op komstpercentage van 1990 is vol gens hem de hoogst haalbare doelstelling. Reijman ontleent zijn wijsheid voor een deel aan een congres over stembuscommunicatie, dat hij in juni bijwoonde. Verschillen de wetenschappers en bestuur ders plaatsten de in Almere verza melde voorlichters uit alle delen van het land toen met beide be nen op de grond. Eén van de conclusies luidde, dat kiezers een intensieve stembus campagne als een incident be schouwen. „Dat geldt vooral als het gemeentebestuur de inwo ners in de regel niet serieus neemt en fatsoenlijk met hen communiceert." In zijn prikkelende notitie vraagt Reijman zich af of het zo vreselijk is dat tegenwoordig minder men sen de moeite nemen om het stemlokaal te bezoeken. „Tanen de belangstelling bij verkiezin gen hoeft niet te betekenen dat de belangstelling voor de lokale poli tiek afneemt. Belanghebbenden weten het gemeentebestuur toch wel te vinden, als zij dat nodig vinden." Op bet bewuste congres sprak burgemeester drs. E. H. T. M. Nij- pels van Breda in dit verband over de opkomst van de 'a la carte democratie'. „Kiezers kiezen zelf wel wanneer zij waarin geïnteres seerd zijn. Vinden ze een issue be langrijk, dan weten ze de politiek massaal te beïnvloeden middels acties en inspraakactiviteiten." Nijpels gaf wellicht onbedoeld ook antwoord op de waag waarom de Sehiedamse politici een ver zoek voor een stembuscampagne hebben ingediend. „Kiezers zijn geïnteresseerd in politiek, maar niet in politici. En die laatsten worden daardoor zeer nerveus. Zij hebben een legitimiteitspro- bleem, want wie vertegenwoordi gen ze nou eigenlijk?" Voor de op te zetten stembuscam pagne doet de afdeling Voorlich ting van Schiedam de plaatselijke politici onder meer het aanbod hen vakmatig te ondersteunen bij het Verbeteren van het contact met de Sehiedamse bevolking'. Verder dient de aandacht zich volgens Theo Reijman te richten op de nieuwe kiesgerechtigden. Het ligt in de bedoeling hen allen in een persoonlijke brief op de verkiezingen attent te maken. In de stembuscampagne dient er verder veel aandacht te worden besteed aan het fenomeen stem men bij volmacht, meent de afde ling voorlichting. De gemeente raadsverkiezingen vallen in 1994 samen met de voorjaarsvakantie. Hierdoor zullen naar verwachting veel Schiedammers op de dag van de verkiezingen elders verblij ven. De afdeling voorlichting wil hen erop wijzen dat hun stem niet verloren gaat als ze een volmacht aan een plaatsgenoot geven. Maasland - De bouw van nieuwe bedrijven op het transportcen trum in Maasland is voor enkele maanden vertraagd door een ac tie van de gemeente Maassluis. Burgemeester en wethouders van deze gemeente hebben bezwaren ingediend tegen de bouwvergun ningen voor nieuwe bedrijfson- derkomens. Bij de eerste drie vergunningver leningen diende Maassluis geen bezwaar in. Pas vanaf de vierde vergunning ondernam de ge meente actie. Het geplande tank station op het transportcentrum en de Lierse transporteur Trans- stolk zijn daarvan de dupe. Het gemeentebestuur van Maas sluis heeft zijn bezwaren tegen het transportcentrum nooit onder stoelen of banken gestoken. Ge vreesd wordt dat de circa vierhon derd vrachtwagens die er hun thuishaven hebben, grote ge luidsoverlast zullen bezorgen voor de bewoners van de wijk die Maassluis er dicht in de buurt wil bouwen. Het transportten-ein bij de rijksweg wordt nu bouwrijp ge- maakt. Rond half september zijn die werkzaamheden klaar. Waar schijnlijk kan pas twee a drie maanden later met het bouwen van de bedrijfspanden worden be gonnen! De vertraging kost pro jectontwikkelaar Westgaag tien duizenden guldens aan rente. „Deze vertraging is heel verve lend. De hele zaak duurt al zeven jaar," zegt woordvoerder Tonne- man van projectontwikkelaar Westgaag in De Lier ontstemd. Ook Ton Stolk van Transstoik is ontevreden: „Maassluis moet zich er verder niet mee bemoeien. Al dat vervelende gedoe. Bij de eer ste drie vergunningen geeft Maassluis geen tegengas omdat de ambtenaar net op vakantie is, en net bij mijn vergunning zijn ze wakker geworden. Dat kan toch niet." Stolk, gevestigd op de Lier- se veiling, heeft overigens verder geen schade van de vertraging. „Ik zit hier niet op een schopstoel. Een maandje meer of minder maakt niet zoveel uit." De voorzitter van de begelei dingscommissie, Huub van der Meer (burgemeester van De Lier) ergert zich eveneens aan de han delwijze van Maassluis. „Ze blij ven maar aan de gang. We hebben al toestemming van de gemeente, provincie, de Tweede Kamer en de Eerste Kamer. Nu moet Maas sluis niet opnieuwdwars gaan lig gen. Steeds hebben ze bakzeil moeten halen, maar ze gaan maar door. Als de ene overheid op der gelijke wijze de andere overheid gaat bestrijden, met belasting geld, gaat de rechtsstaat naar de knoppen. Dat is toch niet meer uit te leggen aan de mensen." Hoek van Holland P. Vomerine Prins Hendrikstraat 265. Tel. 01747-82516 Maassluis Jan Booster Lederwaren Koningshoek 923-14. Tel. 01899-13243 Schiedam De Blocktreet Groenelaan 99a. Tel. 010-4730525 Schiedam Sigarenmagazijn Het Hoekje Boerhaavelaan 80. Tel. 010-4265513 Schiedam Tabakspeciaalzaak Ton Jaarsma Borodinlaan 58, Tel. 010-4703768 Schiedam Tabakshop Jacqueline St. Liduinastraal 55. Tel. 010-4267613 Schiedam B. P. H. Janse Broersvest 8a. Tel. 010-1268804 Schiedam Tabakspeciaalzaak Nico Smitshoek P. J. Troelstralaan 31. Tel, 010-4703037 Vlaardingen Tabakswinkel 'Op de Hoek' Diepenbrockstraat 133. Tel. 010-4344892 Vlaardingen Tabakspeciaalzaak Nice Smitshoek De Loper 82. Tel. 010-4742997 Schiedam Primara Jcop van Schijnsel P.K.O,laan 144. 3112 VL Schiedam Tel. 010-4155016 ■ad Frits van Tienen maakte al heel vroeg fietstochtjes met zijn vrouw Hermien Huisman. Foto Dennes van der WeVRoei Dijkstra Vlaardingen - „We zijn gezond. Dat is toch heerlijk?" De 80-jarige Frits van Tienen steekt het niet onderstoelen of banken. Hij heeft het prima naar zijn zin met zijn vrouw Hermien. Dat kan ook niet anders want ze waren eergisteren precies zestig jaar bij elkaar. Het diamanten huwelijk werd niet in hun woning aan het Ver- ploegh Chasséplein in Vlaardin gen gevierd maar in Schipluiden. „Dat heeft iemand van de familie leden geregeld," legt de vitale tachtiger uit. Mijn vrouw en ik wilden het eigenlijk als een ver jaardag vieren maar onze kinde ren hadden achter onze rug iets anders geregeld. We hebben een geweldig feest gevierd in een oud dorpscafé." Het begon allemaal op de fiets. Frits van Tienen en Hermien Huisman woonden als kind by elkaar aan de overkant. Naarmate ze ouder werden stapten ze regel matig met vrienden en vriendin nen op de fiets voor tochtjes naar Oostvoome. „In die tijd hebben Hermien en ik elkaar beter leren kennen. Tenslotte vloeide daar ons huwelijk uit voort." Ruim dertig jaar was Frits werk zaam als directeur en mede-eige naar van de Sehiedamse drukke rij Steens. Nu hij al een aantal ja ren de tijd aan zichzelf heeft ge niet hij nog altijd van fietsen. Elke dag 'springt' hij op zijn sta len ros. Om boodschappen te doen of zomaar een ritje te ma ken. Breien en puzzelen is wat zijn vrouw bijna dagelijks doet. „We genieten ervan dat we nog gezond zijn, al doet een van mijn knieën een beetje raar de laatste tijd," zegt Frits van Tienen, het trotse familiehoofd van twaalf kinderen, 24 kleinkinderen en zes achterkleinkinderen opgeto gen. „We doen alles nog zelf. Was sen, strijken. Noem maar op. Dat hebben we te danken aan onze se rieuze leefstijl. Nu drink ik alleen een biertje op verjaardagen. Dat zijn er toch zo'n vijftig per jaar." Door JeUe Gunneweg Vlaardingen - „De gang van za ken rond de toewijzing van de kunstopdracht voor wijkcentrum Babberspolrier riekt naar doorge stoken kaart," stelt de Vlaar- dingse beeldend kunstenaar Au ke Bergsma. Hij is daarom niet bereid zijn schetsontwerp te ex poseren tijdens de opening medio december van het wijkcentrum op de hoek van de Rotterdamse- weg en de Goudsestraat. Auke Bergsma nam in het voor jaar deel aan de inschrijvingsron de die de commissie voor beel dende kunsten had uitgeschre ven onder Vlaardingse kunste naars. De commissie had reeds Astrid Bakker (een door de archi tect aangeprezen Rotterdamse beeldend kunstenares) geselec teerd voor een schetsontwerp, maar zocht hiervoor nog naar één of twee Vlaardingse beeldend kunstenaars. „De architect is vrij iemand te kiezen, maar voor ons is een keuze uit één geen keuze. Daarom hebben we ook de Vlaar dingse kunstenaars gevraagd te reageren," aldus beleidsmede werker Cultuur, A. van der Hout. De aanvankelijke reserve die Bergsma rond deze procedure had, liet hij in eerste instantie va ren. Hij stuurde zijn documenta tiemateriaal in en werd met Ruud van der Ham geselecteerd voor een schetsontwerp. Nu de com missie begin augustus haar oog definitief heeft laten vallen op het ontwerp van de door de Rotter damse architect Rinus Roovers geselecteerde kunstenares, kan Bergsma het niet laten zijn onvre de uit te spreken. Bergsma: „Ik dacht in eerste in stantie dat het allemaal doorge stoken kaart was, toen ik las dat de architect al een keuze had ge maakt. Uiteindelijk heb ik toch meegedaan omdat ik het geld hard kan gebruiken. Maar nu blijkt dat Astrid Bakker het ont werp heeft toegewezen gekregen, kan ik mij niet meer aan mijn eer ste indruk onttrekken. Waar schijnlijk heeft de commissie pro cedureel juist gehandeld, maar op mij komt het toch over als één grote schertsvertoning." De fotograaf zegt geen motive ring van de commissie Beeldende Kunst te hebben gekregen waar om haar voorkeur op Astrid Bak ker is gevallen. „Op zo'n manier kan ik toch geen discussie met die mensen voeren," reageert hij verontwaardigd. Het voorstel voor het tentoonstellen van de drie schetsontwerpen tijdens de opening van het wijkcentrum wijst Bergsma van de hand. „Ik heb geen zin meer om dat spelle tje'nog langer mee te speten." Beleidsmedewerker Van der Hout reageert verbaasd op de uit latingen van de fotograaf. „De keuze viel op het ontwerp van As trid Bakker omdat het de meeste spanning in zich heeft. Ook heeft zij het meest rekening gehouden met de ruimte waarin het werk komt te hangen. Die redenen had Auke natuurlijk te horen kunnen krijgen. Maar ik was op vakantie en weet dus niet hoe de commis sie hem heeft verteld dat hij is af gevallen." Van der Hout zegt zich de teleur stelling van Bergsma goed te kunnen voorstellen. „Die zal me de gevoed zijn doordat hij geen motivering heeft gekregen voor de afwijzing. Maar ik weet niet met welk oud zeer hij nog meer rondloopt." Een reactie op Bergs- ma's terugtrekking uit de presen tatie van de werken wil de ge meente-ambtenaar echter njet ge ven. „Daarvoor wil ik eerst met Auke in het reine komen over de ze toestand." Hoek van Holland - Het bestuur van de woningbouwvereniging Rotterdam aan Zee erkent de huurdersvereniging Houdt Zicht als de organisatie die de belangen behartigt van de huurders. De vereniging, die ruim een jaar be staat, heeft aangetoond over een achterban te beschikken die over eenstemt met de eisen die de wo ningbouwvereniging hiervoor ge steld heeft. In totaal is bijna twee derde deel van de ruim tweedui zend bewoners van woningwet woningen lid van Houdt Zicht. Als uitvloeisel van het Besluit Be heer Sociale Huursector (BBSH) dat op 1 januari 1993 van kracht is geworden, heeft het bestuur van de woningbouwvereniging ook een klachtencommissie in het le ven geroepen. Die commissie gaat overigens pas functioneren wanneer huurders van mening zijn dat hun rechtstreekse klach ten niet voldoende zijn behan deld. Voor zaken als aanvragen van huursubsidie, huurbetaling, repa raties, verzoeken tot het aanbren gen van wijzigingen in de wonin gen en dergelijke moet men rechtstreeks contact op blijven nemen met de woningbouwver eniging. ïAiüTSl Woensdag 8 september VLAARDINGEN Stadhuis, Demonstratie SP tegen landelijke huurverhoging 18.00- 20.00 uur. Gemeenteraad, 19.30 uur. Stadsgehoorzaal. Joe kent biet de fielink, door Joeka, 19.30 uur. Ramen toe, 20.30 uur. Stich ting Coerke, P.K. Drossaart- straat 65. Cursus 'Positief den ken'. Harmonie. 'Ramen toe' (theater) 20.30 uur. MAASSLUIS De Sluis. Informatie-avond Kraamcentrum, 20.00 uur. ROTTERDAM Ahoy, AGF Totaal ma 14-22.00 uur, di en wo 11-22.00 uur. De Doelen, grote zaal. Benefietcon cert Sophia Kinderziekenhuis, 20,15 uur. Theater de Evenaar. Africa in the picture 4, Denko 19.30 uur, Thomas Sankara 21.45 uur. Feyenoord Stadion. Feye- noord-FC Volendam. Open Hof kerk. Marktconcert, 11.00 uur. Casino. Duo Griffin, 19-24.00 uur. Plaswijck. Vreemde Gast, 15.00 Donderdag 9 september SCHIEDAM Midden-Delfland. Fietstocht Ni- von, 09.00 uur. Café Podium. Jamsessie, 21.00 uur. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert 12.45 uur. Stadsgehoorzaal. Kangoe roes in Zeeland, cabaret Job Schuring, 20.15 uur. Filmzaal Harmonie. Bodyguard, 14.00 uur. Harmonie. 'Ramen toe' (theater) 20.30 uur. HOEK van HOLLAND Deelgemeentehuis. Deelraad, 20.00 uur. ROTTERDAM De Doelen grote zaal. Rotter dams Philharmonisch orkest, 20.15 uur. Bibliotheektheater. Liefde en Belcanto, 20.30 uur. Theater de Evenaar, Africa in the Picture 4. Gito L'ingrat, 19.30 uur, Un Certain Matin; 21.45 uur. St.Laurcnskerk. Lunchconcert, 12.45 uur. Thelonious. Jamsessie. 22.00 uur. Nieuwe Maas thv Boompjes. Openingsconcert. 20- 20.35 uur, Marinierskape), 20.45- 21.30 uur. Start vanaf de Boom pjes, Wereldhavendagen. Casino. 2 the Point, 19-24.00 uur. Rotterdam Alhambra Riksbioscoop: 'J F K' (12) dag. 11.45-15.30-19.15. Alham bra 2: 'Last action hero' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Calypso 1: 'The piano' (12) 1.154-6.45-9,30. Calyp- so-2: 'Beek De gesloten kamer' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Calypso- 3: 'Mad Dog and Glory' (16) dag. 6.45-9.30, Cinerama 1: 'The Fugiti ve' (12) dag. 1.154-6.45-9.30. Cine rama 2: 'Guilty as sin' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. 'Jurassic Park' premiere 30 sept. Cinerama 3: 'Cliffhanger' (16) dag. 1.154-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Fixing the sha dow' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Ci nerama 5: 'Made in America' (al) dag. 6.45-9.30. Corso: 'The fugiti ve' (12) dag. 1.154-6.45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) di.t/m vr. 2- 8.30, za.zo. 24-8.30. 'Antarctica' (al)za.zo. 12 (12), 'Het Grote Barri ère Rif (al) di.t/m vr. 3-7.30, za.zo. 1-3-7.30. Lantaren 1: 'The baby of macon' binnenk. bij vertraging 'Mr. wonderful'. Venster 1: 'Re servoir Dogs' dag. 8-10. Venster 2: 'Le journal d'une femme de ehambre' do.t/m za. 9.30. ma.t/m wo. 7.30. Viseonti-Retrospeetief (Eng.ondert.) do.t/m za. 7.30. 'Le notti bianchi'. Extra en bijz. 8. Luchino Visconti. .'The damned' zo.t/mdi.9. 'Rocco en zijn broers' wo.9. 'De stilte rond Christine M. zo.11.00. Venster 3: 'The Water- dance' dag. 10. 'Virginia' dag. 10 beh.ma. Venster 4: 'Shadows in paradise' dag. 8. 'The cement gar den' dag. 10. Lumière 1: 'Indecent proposal' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Lumière 2: 'Last Action Hero' (al) dag. 4-6.45-9.30. 'Jurassic park' premiere 30 sept. dag. 6.45-9.30. do.vr.ma. ook 1.154, The Mystery *Thc life*The love*The legend. Lumière 3: 'Dragon The Bruce Lee story' (12) dag. 6.45-9.30 do- .vr.ma.ook 1.154. Lumière 4: 'Hot shots' (12) dag. 1.154-6.45. Rex; 'Blonde heat' (18) dag.12. Doorlo pende voorstelling. Thalia: 'Sliver' (16) dag.l. 154-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'The fugitive' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 2: 'Dragon the Bruce Lee story' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Last Action Hero' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'Reservoir Dogs' vr.za. 24. Venster 2: 'La fille de Fair' vr.za. 24. Venster 3: 'The rocky horror picture show' vr.za.24. Venster 4: 'Torch song trilogy' vr.za. 24. Kindermatinees: Calypso 3: 'Bambi' dag.4. za.zo.wo ook 1.15. Cinerama 5: 'Dennis the Menace' dag.4. Imax: 'De prinses en de trol' za,zo, 10.30. Lumière 2: 'Bam bi' za.zo.wo. 1.154.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2