13 Wijkwerkplaats is mislukking 'Bakker was er voortdurend op uit mij te beschadigen' Woningbouwvereniging mag beheerswoningen aankopen BETEkOP DE FIETS! DAN VERVUIL JE NIETS Wijkgerichte aanpak helpt langdurig werklozen niet aan werk Zuid-Holland loopt tekort aan compostmakerijen in genda Moord in 't bomenlaantje Zilver voor Dahliaclub Nieuw onderkomen voor bedrijfsschooi WF Fietsers op pad in Aalkeetbuitenpolder jiffiUi Het Anker viert jubileum Ex-wethouder Hans van Kleef als slachtoffer van oud zeer binnen de PvdA Restaurant aan Maasboulevard Rotterdams Dagblad Donderdag 16 september 1993 Een schande is het. Eén van de groenste gemeenten in Nederland blijkt het gewoon niet waard om zo veel groen te hebben. Maasland heeft een regelrechte aanslag gepleegd op één van de fraaiste bomengalerijen die we in deze regio nog hebben. Pure massamoord beneden aan de Maasdijk, daar waar je vanaf rijksweg 20 naarMaas- sluis-West rijdt. Zo wordt de kap van het tropisch regenwoud een stuk dichter naast je bed gebracht. Dat doet pijn. Het is niet te geloven. We leven in een tijd, waarin je zou denken dat het natuur- en cultuurhistorisch besef alom toeneemt. En dan zijn het nota bene gemeentebestuurders, die van onbenul blijk geven in milieu-opzicht. Maasland was al heel dwaas omgesprongen met de Dijkpolder door er een transportcentrum toe te staan voor het West- - land. Met dit 'bedrijvencentrum Coldenhove' gaat de enige groene buffer tussen de Oranjebuitenpolder en Midden-Delfland verloren. Daar gaón de Bij nmond-plannen voor een ecologische zone! Maar deze'aanslag op het landschap is Maasland nog niet genoeg. Het transportcentrum moest ook nog eens de meest idyllische entree tot Maassluis vernietigen. Bomen van tientallen jaren oud zijn radicaal - omgezaagd, omdat malloten aan de Slot de Houvelaan gten andere - tekening konden maken. Eén bedrijfje minder, één weggetje omleg- gen, en die prachtige bomenlaan had gered kunnen worden. Het is een schande. Maasland stikt van het groen. Slechts 6300 inwo- nérs op liefst 2378 hectare. Ruimte genoeg voor ongein. Maar het dorpsbestuur presteert het om één van de teerste plekken aan de buitenrand te vernietigen. Geen wonder, dat er een grensoorlog met Maassluis ontstaat. Logisch, dat Maassluis dwars Ugt door tegen bouwvergunningen te protesteren. Maassluis doet dat, omdat het lawaai van de transportbedrijven het woongerief in de belendende Steendijkpolder.zal aantasten. Goed zo, Maassluis, ga zo door! Maassluis mag dan verzuimd.hebberi om het gehele landschap van de Dijkpolder te beschermen, omdat het op minstens de helft ervan woningbouw gerealiseerd wil zien, erihet is dan weliswaar zo dat Maassluis slechts dat ene stukje Coldenhove van ecologisch belang achtte (beetje half verhaal), maar gelukkig is Maassluis na het verliezen van die strijd niet knock-out op de grond blijven liggen. Het gemeentebestuur veert overeind en neemt wraak. Maassluis traineert nu de bouw van het transportcentrum. Dat is nog een milde straf voor die Maaslandse natuurvandalen. Ze verdienen eigenlijk erger. Maasland is de Dijkpolder niet waard. KOR KEGEL De Schiedamse Dahliavereniging heeft tijdens de Internationale dahliatentoonstelling die van 9 tot en met 12 september in Lisse is gehouden, de tweede prijs in de wacht gesleept. Aan het bloemen-evene- ment namen vijftig verenigingen uit binnen- en bui tenland deel. De Schiedammers houden 24 tot en met 26 septem ber een tentoonstelling in het Schieland Ziekenhuis aan de Burgemeester Knappertlaan. De expositie is ran 10.00 tot 20.00 uur te zien en de toegang is gratis. Burgemeester Reinier Scheeres heeft vandaag de eerste steen gelegd voor een nieuw gebouw waarin de bedrijfssschool van Wilton-Fijen^rd volgend jaar gevestigd moet gaan worden. Bij aanvang van het volgende schooljaar wordt het door de leerlingen be trokken. Op dc school volgen ongeveer 180 jongens en meis jes een beroepsgerichte opleiding voor een functie in de metaalindustrie. De leerlingen volgen twee jaar durende opleidingen. Jaarlijks voltooien zo'n tachtig scholieren hun opleiding en vinden daarna een werkkring bij Wilton-Fijenoord zelf of bij één van de metaalbedrijven in de omgeving. Viaardingen Onder de naam 'Dagen van de natuur' houdt de Ver eniging Natuur monumenten zaterdag en zon dag van tien tot vijf uur open da gen in alle pro vincies. In Zuid- Holland gebeurt dat bij de na tuurgebieden de Aalkeetbuiten polder en de Vlietlanden tus sen Viaardingen en Maaassluis. Die gebieden zijn alleen ge schikt voor be zoek per fiets of te voet. Daarom werkt de organi satie tijdens de open dagen nauw samen met de afdeling Waterweg- Noord van Fiet sersbond ENFB. Beide instanties ondersteunen immers het motto 'De natuur in, beter op de fiets'. Ze zijn dan ook bij station Vlaardingen-West, dat dienst doet als start punt van de fietsroute, aanwezig om informatie te verstrekken over de activiteiten die plaatsvinden. Tevens houdt de fietsersbond beide dagen een en quête. Tijdens de open dagen in de Aalkectpolder staan de eendenkooi, vogeikijkhut aan de Rijsplas en de Vlietlanden centraal. Er zijn gratis excursies, activi teiten vor kinderen en vanzelfsprekend ook kraam pjes waar de inwendige mens versterkt kan worden. i De leerlingen van Het Anker zullen de komende week niet bepaald met tegenzin naar school gaan. De basisschool in Holy met ruim tweehonderd leerlin gen bestaat vijftien jaar en dat wordt natuurlijk ge vierd met tal van activiteiten. De week begint maandag 20 september met een fees telijke opening. Voor de volgende dag staat een spel letjesmiddag op het programma en woensdag wordt er een sponsorloop gehouden. De helft van de op brengst is bestemd voor Unicef, het overige gedeelte wordt aangewend om de school kindvriendelijker te maken. Op donderdagmiddag hebben de leerkrachten voor hun kinderen een verrassing in petto en vrijdag 24 september bereikt de feestweek het hoogetepunt. Dan gaat de hele school naar de Efteling. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Viaardingen Postbus 4008 3130 KA Viaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Viaardingen - De wijkwerkplaats in Viaardingen is mislukt. Die conclusie trekt het college van B en W na er driejaar mee te heb ben geëxperimenteerd in de Babberspolder, De bedoeling was langdurig werklozen via een wijkgerichte aanpak weer aan een baan te helpen. Datwas eind vorig jaar slechts bij 10 van de 117 deelnemers gelukt. Er is in de afgelopendrie jaar ongeveer acht ton subsidie naar de wijkwerkplaats gegaan. De werkloosheidsproblemen zou den beter kunnen worden aange pakt als dit wijksgewijs gebeurde, zo was de veronderstelling bij de start. Maar dat verband is in de af gelopen drie jaar niet aange toond, wordt op het stadhuis ge constateerd. Bovendien zijn er te weinig lager geschoolden, toch de primaire doelgroep, bereikt, te weten 44 van de 117 deelnemers. Volgens ambtelijk advies wekt de wijkwerkplaats te hoge verwach tingen wat het vinden van een baan betreft. De ervaring loert dat de begeleiding, die bestaat uit acht weken theorie en zestien we ken praktijk, te kort is om de deelnemers via de wijkwerk plaats aan een reguliere baan te helpen. Wel is er een aantal via de banenpool aan de slag gegaan. Ambtelijk wordt geconstateerd dat „de meerwaarde van de wijk werkplaats als afzonderlijk opere rende instelling niet is aange toond". Aanbevolen wordt te on derzoeken of het project op kan gaan in het Centrum voor Werk en Scholing. Dc wijkwerkplaats is opgezet als experiment in het kader van de sociale vernieuwing. Op 15 okto ber van dit jaar zou het aflopen. Van de 117 deelnemers, onder wie dertig migranten, waren 44 man nen ouder dan 25 jaar, 27 mannen jonger dan 25 jaar en 46 herin- treedsters. 56 Behaalden een cer tificaat, 24 stopten voortijdig en 37 namen nog deel aan het pro ject. De twee coördinatoren van de wijkwerkplaats pleiten voor continuering van het project. Zij menen dat daar genoeg redenen voor zijn. Daarbij wijzen ze er on der meer op dat ze in ieder geval flink wat mensen bereikt hebben. Niet alleen uit de Babberspolder, maar uit heel Viaardingen. Tegen samenwerking met het Centrum voor Werk en Scholing, dan wel het PEC, verzetten zij zich niet. Ze pleiten wel als zelf standige eenheid te kunnen blij ven opereren. Daarom vragen zij 313.000 gulden subsidie. Door Peter de Lange Schiedam - Het enige waar hij het per se niet over wil hebben, is zijn toekomst. „Je mag me alles vragen, maar over wat ik hierna ga doen zeg ik niks. Voorkeuren heb ik wel, maar die hoeven niet in de krant. Ik ben aan het rond kijken. Is dat voldoende?" Hans van Kleef zegt het uiterst opgewekt. Hij heeft er kennelijk alle vertrouwen in dat hij, nu hij de banden met de Schiedamse politiek voorgoed heeft doorge sneden, snel elders aan de slag zal kunnen. Hij bevestigt wat PvdA-fractie- voorzitter Gé Brouwer al eerder heeft gemeld: dat het makkelij ker is te solliciteren als hij hele maal 'los' is van de politiek, dan wanneer hij nog 'ziek' thuis zit als wethouder. „Want dan moet je tel kens opnieuw de situatie uitleg gen, en dat is bijzonder lastig. Om daar iets van te begrijpen moetje goed zijn ingevoerd in de Schiedamse politiek." De meeste potentiële werkgevers zijn dat niet. Die stellen vragen als: hebben ze je weggestuurd, en waarom dan? „Nee," antwoordt Van Kleef dan, „ik ben niet weg gestuurd. Ik had de meerderheid van de fractie achter me," Ben je dan uit jezelf opgestapt? „Nee, ook niet helemaal." Volgende vraag: ben je zo verschrikkelijk zwak, fysiek, dat je nog thuiszit? „Nee, ook niet, mijn huisarts zegt dat er niets aan de hand is." Hondebaan Om meer van zulke spraakver warringen te voorkomen, heeft Hans van Kleef dinsdag uiteinde lijk de grote stap gezet. Hij liet de gemeenteraad schriftelijk weten dat hij zichzelf als wethouder-af beschouwt. En hij keert ook niet ijieer terug als gewoon raadslid. Wel blijft hij lid van de PvdA. Ei genlijk is het een mooi moment om afscheid te nemen: juist deze maand 'viert' Van Kleef (42) het feit dat hij vijftien jaar volksver tegenwoordiger is. Hij vindt het welletjes. Hij had, 2egl hij, zichzelf voorge nomen sowieso niet langer dan twee raadsperioden (ofwel acht jaar) wethouder te willen zijn. „Daarna neemt je creativiteit af. Vind ik voor mezelf, want dat hoeft voor anderen die er langer zitten niet te gelden." Die twee perioden heeft hij dus niet volgemaakt. Op de eerste, van 1986 tot 1990, kijkt hij met groot plezier terug. Hij zat toen in Hans van Kleef met z'n kinderen: 'Er ligt een hoop oud zeer.' Foto Roel Dijkstra het PvdA/WD-college als wet houder voor stadsvernieuwing, een baan die hij ook als zijn hob by beschouwde. De moeilijkhe den begonnen in de tweede perio de, toen er een college van PvdA, D66 en GroenLinks aantrad. Van Kleef raakte zijn geliefde porte feuille kwijt aan Adri Reijnhout (D66) en kreeg er sociale vernieu wing voor de in de plaats. Dat bleek een hondebaan. Na kritiek uit de eigen fractie dat hij er wei nig van bakte, meldde Hans van Kleef zich in oktober 1991 ziek. „M'n maag. Het was een puur fy sieke kwestie. Ik ging ineens on deruit." Oud zeer Maar het was ook een politieke kwestie, en daarbij een zaak van rancune. Van Kleef: „Degenen die toen de macht hadden in de fractie schiepen een sfeer die niet de mijne was. Ik voelde me daar niet prettig bij. Ik ging ziek naar huis. Ik had het gevoel dat ik be ter kon stoppen, maar ze zeiden: nee, ziek jij maar 's lekker uit. Ik dacht wel: er zal heel wat voor no dig zijn om terug te komen." Met 'degenen die in de fractie de macht hadden' doelt Van Kleef met name op zijn aartsvijand Hans Bakker. „Bakker en ik ver schilden bijzonder van mening over de invulling van de sociale vernieuwing. Terwijl ik van ande re zijden nooit iets anders kreeg dan lof." Het ging Bakker naar Van Kleefs gevoel dan ook meer om het vereffenen van een oude rekening. „Die rekening lag er sinds '82, die afgrijselijke avond waarop de lijst voor de raadsver kiezingen moest worden samen gesteld. Sindsdien ligt er een hoop oud zeer. Daar komen de duistere machten in de partij van daan." Op die bewuste avond vochten de linker- en rechtervleugel binnen de PvdA tussen de carnavalsslin gers in zaal Irene een conflict uit op het scherp van de snede. Daar bij rolden nogal wat koppen. De rivaliteit die toen ontstond tussen Bakker en Van Kleef kreeg tien jaar later een dramatisch vervolg. Van Kleef: „Ik ben niet fair be handeld door Bakker. Die wes er voortdurend op uit mij te bescha digen. Toen ik in 1990 we.ir wet houder werd, had bij als fractie voorzitter meteen moeten zeg gen: ik moet jou niet. Daar kwam hij pas een jaar later mee, op een heel wat minder directe manier." Dualisme Ook het door Bakker geïntrodu ceerde 'dualisme', waarbij de PvdA-fractie de verrichtingen van de eigen wethouders kritisch volgt, is volgens Van Kleef terug te voeren op oud zeer uit '82. „Je denkt toch niet dat als iemand als Peter Stadhouders wethouder was geweest, hij ook met dat du alisme te maken had gekregen? Echt niet hoor." Na Bakkers eigen vertrek vorige week - ook hij moest door het spel der 'duistere machten' het veld ruimen - heeft Van Kleef nog even overwogen terug te ke ren in het college. Maar de perio de tot de volgende verkiezingen (in maart '94) was hem te kort. „Ik vond het ook niet zinvol voor me zelf, voor de party en voor de stad. En moet je je voorstellen wat dat voor de ambtenaren betekent! Die krijgen dan op sociale zaken wéér een nieuwe wethouder. Ze hebben er de afgelopen paar jaar al een stuk of vier gehad. Nee, dat moetje niet doen." De tijd dat hij wethouder was voor stadsvernieuwing beschouwt Van Kleef als het hoogtepunt in zijn politieke carrière. „Ik heb toen met veel mensen prettig samen gewerkt. En daarvoor ook, met Cor van Tilborg van de WD, die toen nog die portefeuille had. In die periode heb ik ontzettend veel kunnen doen. Als ik door de stad loop zie ik overal projecten waar ik mee bezig ben geweest. Goh, leuk, dat heb ik gedaan, denk ik dan." Stij! Dat hij zijn portefeuille moest in leveren bij Adri Reijnhout vond Van Kleef spijtig. Billijken kon hij het wel. De PvdA had een hoop zetels verloren en D66 was als gro te winnaar uit dc verkiezingen te voorschijn gekomen. „Die partij kon dus claimen. Ik heb Reijn hout nooit iets kwalijk genomen. Het was een voorzienbare klap. Zo gaat dat nou eenmaal in de po litiek. Dat had ik al aan Luub Haf kamp van de VVD gezien. Die was van de ene dag op de andere wet houder-af. Stond opeens weer als gewoon burger op straat. Net als ik nu." Die wisselvalligheid is ook niet de reden dat Hans van Kleef 'met ge mengde gevoelens' uit de politiek stapt. Rancune heeft hij niet, zegt hy. „Nee, nee, voor zover ik dat had, is het weg. Maar helemaal fair behandeld voel ik me natuur lijk niet. Hoewel, over rancune gesproken, leg mijn afscheids brief eens naast die van Hans Bakker. Hij schopt nog iedereen even omver. Dat getuigt van wei nig stijl. Ik heb dat bewust niet gedaan. Ik denk dat je beter net ter weg kan gaan, dan om je heen schoppend." Hans van Kleef krijgt geen af scheidsreceptie en geen toe spraak vol mooie woorden. Zulke ceremonieel is aan hem ook niet besteed. „Ik ben net als Eef Coilé (de inmiddels overleden oud-wet houder voor de CPN, red.). Die- wilde ook geen receptie. Mijn ge voel voor decorum is niet zo ge weldig ontwikkeld. Ik zou, als ik op een gewone manier was ver trokken, gezegd hebben: dag jon gens, ik ga nu iets anders doen. Het is nu iets anders gelopen, maar het resultaat is hetzelfde. Ik ga wat anders doen. Wat dat is, zeg ik nog niet. Ik duik wel weer ergens op." Schiedam - Schiedam kan zijn groenafval sinds gisteren officieel kwijt by De Leeuwenakker, een kleine compostmakerij in Berg- schenhoek. Provinciebestuurder J. van der Vïist heeft daar de offi ciële opening verricht van het be drijf waar ook het groenafval te recht komt van de gemeenten Zoetermeer, Den Haag, Voorburg, Rijswijk en de B-driehoek (Berg- schenhoek, Berkel en Rodenrijs, Bleiswijk) zelf. Inlopen Van der Vlist sprak de verwach ting uit dat het tekort aan com postmakerijen in Zuid-Holland in de loop van volgend jaar vrijwel zal zijn ingelopen. Het overgrote deel van het opgehaalde groente-, fruit- en tuinafval (GFT) kan dan in eigen provincie worden omge zet in zwarte aarde. Het bedrijf De Leeuwenakker kan per jaar twintigduizend ton GFT aan. Het bedrijf is in feite al een half jaartje in gebruik. Inmid dels is besloten deze groenver- werker met de helft te vergroten, tot een eindcapaciteit van dertig duizend ton. De fundering daar voor is al gelegd. In november moet dit nieuwste gedeelte gaan draaien. Verwerking Toch blijft 'De Leeuwenakker' ook dan een relatief klein bedrijf. De enige andere composteerderij in Zuid-Holland, die aan de Elbe- weg in Rotterdam, is met zeven tigduizend ton beduidend groter. De twee samen zijn op dit mo ment de enige verwerkingsmoge lijkheden in Zuid-Holland voor groenafval. Daarom wordt het grootste gedeelte van het GFT nu nog weggebracht naar Flevoland en de VAM in Wijster. Maar vol gendjaar komt daaraan een eind, gelooft het Provinciaal Afvalbe drijf (Proav). Zuid-Holland beschikt volgend jaar over 230.000 ton aan compost- installaties. De jaarlijkse oogst aan huishoudelijk groenafval in Zuid-Holland wordt geschat op zo'n 240.000 ton. Hoek van Holland - Woningbouw vereniging Rotterdam aan Zee mag de 543 woningen, die ze al ruim 25 jaar in beheer heeft, aan kopen van de gemeente Rotter dam. Met de transactie is bijna zes miljoen gulden gemoeid, bij na elfduizend gulden per woning. De woningbouwvereniging wordt daardoor behalve economisch ei genaar ook juridisch eigenaar. Het gaat om vier complexen hui zen, 313 Duinker en Verruitwo ningen, 158 korrelbetonwonin- gen, 26 bejaardenwoningen en 46 zogenoemde 'Oud' woningen. Vooral met dat laatste complex is de vereniging niet echt blij. De huizen staan namelijk op de mo numentenlijst, Een renovatie in 1981 is eigenlijk faliekant mislukt. Ondanks het feit dat er drie miljoen beschik baar is uit de monumentenpot voor een nieuwe renovatie zou voorzitter Hans Hagen de huizen eigenlijk het liefst slopen en er andere huizen voor in de plaats zetten. Maar dat is niet toege staan. Overigens ging in de overvolle zaal van het Herman Visserhuis, waar het koopbesluit moest val len, een twee uur durende discus sie vooraf. De huurders vereni ging Houdt Zicht, die inmiddels 3200 leden telt, was van mening dat er onvoldoende informatie was gegeven over de financiering en de staat van onderhoud waarin de huizen verkeren. Secretaris M. Dekkers van de vereniging wilde een uitstel van twee maanden. Maar de meeste onrust werd toch veroorzaakt door een particulier initiatief van het echtpaar Van der Nat. Zij hadden veel huurders van de Duinker en Verruitwonin gen benaderd met de vraag of men bij een eventuele mogelijk heid van verkoop interesse had om deze huizen te kopen. Dat initiatief bleek toch niet hele maal duidelijk te zijn overgeko men. De zeer grote belangstelling op de vergadering was dan ook te verklaren uit het feit dat veel be woners dachten dat er serieus sprake was van de kans tot koop. Maar de vertegenwoordigers van dc gemeente Rotterdam maakten onverbloemd duidelijk dat er geen sprake van kan zijn dat de 313 woningen met een huur van net boven vierhonderd gulden per maand, aan de bewoners zou den worden verkocht. De gemeentelijke vertegenwoor digers Groenendijk en Bom maakten duidelijk dat uitstel zeer ongewenst was. Er waren name lijk andere woningcorporaties die graag hun bestand zouden ver sterken met de ruim vijfhonderd woningen in Hoek van Holland. Bovendien heeft de woningbouw vereniging als economisch eige naar veel in de huizen geïnves teerd en van dat geld zou veel ver loren gaan. Van de aanwezige leden van de woningbouwvereniging 'Rotter dam aan Zee' bleek een grote meerderheid bereid om het beleid te steunen en de aankoop van de huizen goed te keuren. Donderdag 16 september SCHIEDAM Gebouw De Ark- Maandelijkse bij eenkomst Nederlandse Christen vrouwenbond 19.45 uur. Filmhuis. Accidental hero 21.30 uur. Café Po dium. Jamsessie, 21.00 uur. VLAARDiNGEN Stichting Coerke. Studiedag met als thema verborgen discriminatie 9.30 uur. Grote Kerk. Lunchconcert 12.45 uur. Wijkcentrum Holy. Creatieve instuif voor vrouwen 13.30-15.30 uur. Stadsgehoor zaal. Daens (film) 14.00 en 20.30 uur. Dansgroep Krisztina de Chatel 20.15 uur. Cultureel Centrum Hol la ndia. Workshop fotografie 20.00 uur. MAASSLUIS Koningshof. Bridge 19.45 uur. ROTTERDAM De Doelen. Messiaen Cyclus 20.15 uur. Rotterdamse Schouwburg De Dood en het meisje. 20.15 uur. Bi bliotheektheater. Twee eenakters 20.30 uur, Zaal de Unie. Seizoens opening 20.30 uur. Dizzy Dave Pike en Trio Rein de Graaf 22,00 uur. Nighttown. Therapy? 21.00 uur. Thelonious/De With. Jamsessie 22.00 uur. Casino. Duo Griffin 19.00-24.00 uur. Vrijdag 17 september SCHIEDAM Buurthuis Nieuwland. Volksdan sen 14.00-15.30 uur. Fam. Kor- pershoek, Beier5andsestraat57. Inleveren pakketten voor Polen 18.00-22.00 uur. VLAARDINGEN Joannes de Doperkapel. Opening Vredesweek, 19.00 uur. Stadsge hoorzaal. 'Belie, geen talent voor ondergeschiktheid' (toneel) 14.00 uur. MAASSLUIS Schoolgebouw Bosboom Tou- saintstraat 4. Computercursus voor vrouwen 9.00-11.15 uur. ROTTERDAM Ahoy. Music Harmony 1993 vr.11.00-21.00. Grote-of St. Lau- renskerk. Lunchconcert orgelcon cert 12.45 uur. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Alien 3' (12) dag. 11.45-14.15-16.45- 19,15-21.45. Alhambra 2: 'Made in America' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso 1: 'Dave'(al) 1.15-4- 6.45-9.30. CaIypso-2: The Piano' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ca- lypso-3: 'Mad Dog and Glory' (16) dag. 6.45-9.30 do.vr.ma.di ook 1.15. Cinerama 1: The Fugitive' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 2: 'Untamed heart' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. 'Jurassic Park' premiere 30 sept. Cinerama 3: 'Clif- fhanger' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Quilty as sin' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: 'Fixing the shadow' (16) dag. 6.45-9.30 do.vr.ma.di.ook 1.15. Corso: The fugitive' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) di.t/m vr. 2-8.30. 'Ant arctica' (al) za.zo. 12 'Het Grote Barriere Rif' (al) di.t/m vr. 3-7.30. Venster 1: 'Virginia' dag. 8. 'Reser voir Dogs' dag. 10. Vl:Fanfare, V2: Zoeken naar Eileen. Venster 2: 'La voie Lactee'dot/mza9.30.Visconti- Retrospectief (Eng.ondert.) vr. 9.30 'Morte a Venezia'. za.9.30 'Osses- sione' zo.7.30 'Bellissima' ma. f.30. 'Violence et passion' di.7.30 'L'innocente' wo.7.30 II 'Gattopar- do'. Venster 3: 'Shadows in paradi se' dag. 8 'The cement garden' dag- .beh. ma. 10. Let op: ma 13/9 10: 'Sneak Preview'. Venster 4: 'Ca lendar' dag. 8 en 10. Lumière 1: 'In decent proposal* (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 2: 'Last Action Hero' (al) dag. 4-6.45-9.30. 'Juras sic park' premiere 30 sept. Lumière 3: 'Dragon The Bruce Lee story' (12) dag. 6.45-9.30 do.vr.ma.ook 1.15- 4. Lumière 4: 'Hotshots' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Rex: 'Dark An gel' dag. 12. Doorlopende voorstel ling. Thalia: 'Sliver' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Kindermatinees: Calypso 3: 'Bambi' dag.4. Cinerama 5: 'Dennis the Menace' dag.4. Viaardingen - Aan de Maasboule vard in Viaardingen komt een res taurant. Voor de omwonenden wordt 21 september een inspraak avond gehouden. Het college van B en W wil de bo- recavoorziening toestaan. Daar mee kan, zo is de redenering, het „recreatieve gebruik van dit ge bied worden versterkt." In dit kader is enige maanden ge leden een nieuwe steiger bij de Maasboulevard in gebruik geno men, niet alleen voor het veer Vlaardingen-Pernis, maar ook in de stille hoop dat de Spido er zal gaan afmeren. Met een Rotterdamse ontwikke laar is al overeenstemming be reikt over de realisering van het restaurant.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2