aterweg 9 Toekomst sportvelden lijkt onzeker Van Ardenne ontkent juistheid van ontwerp in Structuurschets Zon Is Brandersfeesten gunstig gezind Voetgangerspassage in Rotterdamsedijk Schiedam vangt 1,1 miljoen gulden extra aan belasting Achttien maanden voor recordaantal misdrijven Beroving met geweld Man gewond bij slootje springen Vechtpartij in Frankïinstraat Ontzegging van 13 uur voor automobilist Vernielingen aan winkels in centrum Tuinhuisjes opengebroken Wethouder De Vos niet herkiesbaar Rotterdams Dagblad Maandag 20 september 1993 Viaardingen - Een 23-jange werkneemster van een winkel aan De Loper is vrijdag na de koopavond beroofd van een geld- cassette. Op het moment dat ze de cassette bij de bank in het winkel- centrum in de sluis wilde depone ren werd die haar met lichamelijk geweld door een man afgenomen. Dé dader spoot de vrouw ook traangas in het gezicht. Te voet ging de overvaller er met de geld- cassette, met daarin de dagomzet van de winkel, vandoor. Viaardingen - Een 33-jarige Vlaar- dinger die iamilie en vrienden wilde voordoen hoe je over een slootje spingt, is gisteravond door de GGD met moeite uit een be narde en pijnlijke positie bevrijd. De man kwam bij de sprong over de sloot; die ongeveer vyf meter breed was, ongelukkig terecht en liep een zeer ernstige enkelbreuk op. Politie-en GGD konden de plaats des' onheils in de Broekpolder moeilijk bereiken. Er moest een ladder aan te pas komen om de Vlaardinger op de wal en een brancard te krijgen. Een ambu lance bracht hem vervolgens naar het ziekenhuis. Schiedam - In de Frankïinstraat heeft de Schiedamse politie zon dagmorgen vroeg gepoogd vier vechtende mannen te scheiden. Omdat dit niet zo soepel verliep, werden uiteindelijk twee vech tersbazen in de boeien geslagen en afgevoerd naar het bureau. Daar verschenen even later ook de twee andere deelnemers aan de knokpartij. Na een gesprek op het bureau zag het 'viertal af van aangifte. Een van hen hield als aandenken aan het gevecht een bloedende neus. De oorzaak van de vechtpartij is niet duidelijk. Schiedam - Een 33-jarige auto mobilist uit Amsterdam heeft vanmorgen vroeg een rijverbod van 13 uur gekregen, nadat hij door de Schiedamse politie was aangehouden. Hij kmeg deze ont zegging nadat op het bureau een grote hoeveelheid alcohol in zijn bloed was vastgesteld. De man trok de aandacht toen hij met zijn auto vanaf de 's Grave- landseweg rijksweg 20 cpreed. Zijn rijgedrag viel op: volgens de politie had hij op de rijksweg drie rijbanen nodig. Een surveillance-auto slaagde er uiteindelijk in de bestuurder aan te houden ter hoogte van de afrit naar Schïedam-Noord. Omdat de man moeilijk tot stoppen was te bewegen, ging de politie-auto met lage snelheid voor hem rijden. Viaardingen - In het centrum van Viaardingen zijn zaterdagnacht aan enkele winkels vernielingen aangericht, Van de bloemenwin kel die in de Visbank is gevestigd werden verschillende ruiten inge gooid. De daders vernielden ook een paar planten. Zondagnacht werd een trottoirte- gel door een glazen toegangsdeur van een modewinkel aan het Lies veld gegooid. De dader betrad het pand en gooide de kassa op de grond. Een geval van vernieling werd ook gemeld in Holy. Met een onrijpe vmcht gooide iemand za terdagmiddag n ruit van een woning aan de Baarnhoeve aan diggelen. Van een school aan de Ounen- dreef werd zondagmiddag een ruit van de toegangsdeur ver nield. De politie stelt een onder zoek LI. Door Ben van Haren Viaardingen - Grote beroering is in Viaardingen ontstaan over de Structuurschets, die is verspreid voor de inspraak, Volgens een tekening in het boekje over de toekomstige inrichting van Viaardingen is hetvoortbestaanvan vrijwel alle sportvelden on zeker. Een dergelijk besluit zou het college van burgemeester en wethouders echter nooit hebben genomen. Wethouder Van der Steen (o.a. Stadsontwikkeling en Voorlichting) moet daar om deze week aan zijn collega-wethouders uitleg geven. De zaak kwam vorige week aan het licht toen in een vergadering van het dagelijks bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie de inspraakversie opta fel kwam. Wethouder Agnes van Ardenne-van der Hoeven (tevens voorzitter VRSR) stond met een mond vol tanden toen zij met de tekening werd geconfronteerd. „Dit is niet overeenkomstig het besluit, dat we in het college van burgemeester en wethouders over de Structuurschets hebben genomen," vertelde zij. Ook h ït in dat bestuur zittende PvdA-raadslid Peter Roovers stond perplex. „Ik heb terstond mijn partijgenoot, wethouder Kees van der Windt geraadpleegd en ook hij verzekerde me, dat een dergelijke tekening nooit deel heeft uitgemaakt van de besluit vorming in het college. Toch staat in het voorwoord van het bewuste boekje, dat deze versie van de ontwerp-Structuurschets het standpunt verwoordt van b en w. Dat klopt dus niet." Op het gewraakte ontwerp, dat aan alle insprekers is verstrekt, staan strepen door de sportvelden in Holy, in 't Nieuwelant en aan de Marathonweg, Zelfs is het aan Shell toebehorende Sportpark" Vijfsluizen aangeduid als toe komstige plek voor bednjvenont- wikkeüng. Wethouder Van Ardenne (o.a. sport en economische zaken): „Dit zijn onaangename confron taties voor de sport. Het lijkt wel of alle sportterreinen op de schop gaan en dat hebben we niet beslo ten. Wat wel de bedoeling is, is mij op dit moment ook niet duide lijk." Ze geeft overigens wel toe, dat de terreinen van de voetbalvereni gingen Fortuna en Cton en het terrein van korfbalvereniging Spirit in de Westwijk, alsmede het handbalterrein van Hollandi- aan in Holy als toekomstige wo- ningbouwlokaties zijn aangewe zen. „Een wijziging van de func tie van de andere velden in Holy en van 't Nieuwelant is nooit ter sprake geweest," Roovers wijst op de merkwaardig heid van het bestaan van twee verschillende versies van de ont werp-Structuurschets. „Er is er een gedateerd 22 juni en een ge dateerd 22 juli. Een met en een zonder tekeningen. De leden van het college en de gemeenteraad hebben de tekeningen nooit ge zien." Een woordvoerder van de Dienst Stadswerk zegt, dat de verschil lende dateringen een misver stand betreffen en dat beide ont werpen hetzelfde zijn. „Alleen was in de haast om de raadsleden snel op de hoogte te brengen van het besluit van b en w geen teke ning toegevoegd. Overigens kan iedereen weten, dat de Structuur schets geen rechtskracht heeft." Liefhebbers van antieke motoren konden hun hart ophalen. Foto aoei Dijkstra Schiedam - In de rij voor ijsjes bij La Venezia, flanerende mensen in luchtige kleding en bomvolle terrassen. Het leek dit weekend eindelijk zomer in Schiedam. Ie dereen had wel 2in in een gezellig dagje tijdens het watersportweek end van de tiende aflevering van Schiedam - In het volkstuinen complex aan de Thurledeweg zijn afgelopen weekeinde vijf tuin huisjes opengebroken. Er worden verschillende goederen vermist. Uit een van de huisjes werden vijftig koperen miniaturen voor een letterbak gestolen. De dader is spoorloos. In de tenten bij het stads kantoor heer ste gisteren grote drukte. Schiedam mers kwamen kijken hoe hun stad eruit komt te zien na de groot- vemieuwin- gen die op stapel staan. Foto Peter MoikenDOer Schiedam - De Rotterdamsedijk krygt een gat in de winkeirij om een overdekte voetgangerspassa ge naar het te bouwen Bas van der Heij den-filiaal aan de Buitenha venweg te realiseren. Dat is geble ken tijdens de expositie die de ge meente gisteren over de binnen- stadplannen hield Omdat het niveau van de Rotter damsedijk aanzienlijk verschilt met dat van de Buitenhavenweg, komt de supermarkt niet op de begane grond. De winkel van Bas wordt ingeklemd door twee par- keeriagen, goed voor 260 auto's. Naast de supermarkt komen op het huidige parkeerterrein nog twee andere grote winkels De gemeente is er niet geslaagd het afbraakpand direct naast café 't Sterretje te verwerven Het was de bedoeling dat pand te kopen om het in verband met de nieuw bouw en de daarvoor benodigde ruimte te kunnen slopen. De eige naar vraagt een bedrag dat de ge meente er met voor over heeft. Er wordt nu om het vervallen pand heen gebouwd. „Als het nieuw bouwproject er straks staat zal dat pand door de eigenaar wel wor den opgeknapt," verwacht Flip Bohré van Stadsontwikkeling. Veel stadsgenoten namen giste ren een kijkje in de 'keuken' van de dienst Gemeentewerken. In gezellige tenten op het parkeer terrein bij het Stadskantoor ga ven ambtenaren toelichtingen by de maquettes, foto's en tekenin gen van de ontwikkelingen in Schiedam-centrum. Volgens ini tiatiefnemer Piet Lam, hoofd per soneel bij de afdeling gemeente werken, kwamen de eerste bezoe kers al om 7.00 uur terwijl de ten ten pas vanaf 11.00 uur toeganke lijk waren, ,,'s Ochtends vroeg kwamen zij al vragen naar de overzichtsfoto van de stad. Vanaf 11.00 uur kwamen er tientallen mensen en dat is de hele dag door blijven stromen." Wethouder Chris Zijdeveld concludeerde dat het gros van de bezoekers enthou siast was. „Drievierde van de mensen begint te zeggen: leuk. Zij vragen wanneer dingen af zijn en by woningprojecten of er nog huizen te koop zijn." De nadruk lag met alleen op nieuwbouw. Ook de historische panden kwamen uitvoerig aan bod Zo werd cr ccn overzicht ge geven van de sinds 1992 bestaan de gemeentelijke monumenten en de restauratiewerkzaamhe den. de Brandersfeesten. Met veel her rie vertrokken zaterdag tientallen antieke motoren, met vaak even oude bestuurders in prachtige lange leren jassen en ouderwetse hoofddeksels, na het openings woord bij het Zakkendragers huisje. De Lange Haven werd op gefleurd door vele versierde sche pen, kraampjes en muziek. Dat het het eind van de zomer was, en niet het begin, merkte men zaterdagavond tijdens de Gondelvaart, Hoewel het weer niet beter had kunnen zijn, had den de toeschouwers een dikke jas nodig om de veertig verlichte en uitgedoste vaartuigen te be wonderen. Maar iedereen had het er voor over. De kijker stonden zo'n twee uur rijen dik op de ka demuren. In tegenstelling tot voorgaande jaren waren vele watersporters creatief aan de slag gegaan. In voorgaande edities waren er veel boten met slechts zogenaamde kerstboomverliehting. Nu stoom de er een fantasierijk konvooi door de haven: Euro-Disney, een stoomtrein, roeiende Noormannen, een ambulance, Belle en het Beest, Jungle Book, zakkendragers en zelfs de ge ruchtmakende Aida. I iosante muziek, prachtige kostuums, een sfinx en fakkels maakten deze opera-bijdrage van Watersport- Schiedam - Wethouder Aad Wiegman (Financien) rekent in 1994 op een forse stijging van ge meentelijke belastingopbreng sten. Aan Onroerende Zaakbelas ting (OZB) denkt hij volgend jaar 1,1 miljoen gulden meer te van gen. De meevaller wordt volgens de PvdA'er echter met bereikt over de rug van de burger. Wiegman verklaart de hogere op brengst uit de groei van het aantal bedrijfsvestigingen en woningen in de stad. Ook de komende jaren denkt Wiegman goede zaken te doen met de belasting op onroe rend goed. In de nabije toekomst worden jaarlijks 600 woningen gebouwd. Verder gaan zich naar verwachting veel bedrijven vesti gen in de nieuw te bouwen win kelcentra in de binnenstad. De bouw van huizen biedt de ge meente Schiedam nog meer fi nanciële voordelen. Het aantal huizen in de stad is een belang rijk enterium voor de uitkering, die elke gemeente jaarlijks uit het Gemeentefonds ontvangt. Omdat Schiedam meer huizen heeft, krijgt het in 1994 meer geld. Schiedam krijgt in 1994 6,6 mil joen gulden meer van het Rijk. Vrij besteedbaar is dat geld echter allerminst De wethouder: „Een groot deel is bedoeld om de de centralisatie van een aantal taken te betalen. Schiedam gaat onder meer het gehandicaptenbeleid zelf uitvoeren. Het Rijk heeft het budget daarvoor echter ver kleind." Worden de belastingen in Schiedam met de gebruikelijke 3 procent verhoogd, de burger moet in 1994 rekening houden met een forse stijging van de afvalstoffen heffing, Die gaat tussen nu en 1995 van 90 tot 220 gulden per jaar omhoog.Schiedam is vanaf hal verwege 1994 verplicht haar afval in eigen provincie te storten. Dit leidt tot een kostenstijging van 150 gulden per ton. Burgemeester en wethouders zijn er nog niet in geslaagd een meer jarenbegroting en een Nota van Aanbieding te presenteren. Dat gebeurt pas als er overeenstem ming is bereikt over het nieuwe beleid en de financiering ervan. De PvdA-wethouders Wiegman en Zijdeveld claimen in vergelij king met de vorige meerjarenbe groting 2,2 miljoen gulden extra voor de exploitatie van de nieuw bouw op het Stadserf. Hier moe ten een theater, een archief, een bibliotheek en een bestuurscen trum verrijzen. „Ik ben redelijk optimistisch over de uitkomst," zegt Wiegman. „Het is de laatste jaren wel eens moeilijker geweest de begroting rond te krijgen. Die 2,2 miljoen gulden is alleen nood zakelijk in het slechtste scenario. We proberen nog besparingen te vinden." Maasland Freek de Vos, CDA- wethouderm Maasland, heeft zijn partij laten weten geen verkiesba re plaats te ambiëren op de kandi datenlijst voor de gemeenteraads verkiezingen in 1994. CDA-afdelmgsvoorzitter Hein van der 2ande maakte het besluit van De Vos eind vorige week be kend tijdens de ledenvergade ring. „Na twaalf jaar gemeentepo litiek, waarvan achtjaar als raads lid, vindt Freek het welletjes," legde de voorzitter uit. Volgens Van der 2ande mist wet houder De Vos (60) de motivatie voor nog een periode van vier jaar. Van der Zande: „De ver plichtingen wogen steeds zwaar der en bovendien ervoer hij een toenemend politiek spannings veld." Die spanningen zijn vooral ontstaan door een bouwplan aan de Kerkweg ('Berkenhof). Door fouten in het contract met de pro jectontwikkelaar werd De Vos vooral door de Open Groepering en de PvdA op niet mis te versta ne wijze aan de tand gevoeld. CDA-fractievoorzitter Pleun Quak was milder in zijn kritiek, maar kondigae wel aan dat er conclusies getrokken dienden te worden. Tijdens een interpellatie door Wiebe Gouma (PvdA), liet Quak echter weten dat zijn fractie achter zijn wethouder blijft staan. Gouma had onverwijld het ver trek van De Vos geëist. Vrijwel zeker volgt morgenavond tijdens de raadsvergadering an dermaal een interpellatie over het ptan-Kerkweg, als de uitslag van het door burgemeester en wet houders gedane onderzoek open baar wordt gemaakt. vereniging De Nieuwe Waterweg tot nummer één. Ook het themas chip 'Hoe geven we de aarde door aan onze kinderen?' viel in de prijzen. Belle en het Beest werd beloond voor het mooiste spen- sorschip. Hoewel de watersporters tot in de vroege uurtjes feest vierden op het schippersbal, voeren de win nende schepen gisteren weer in vol ornaat door de haven. Ook de scouts waren er weer vroeg bij. Zij maakten een touwbrug over het water en gaven roeidemonstra- ties. Gesport werd er ook aan de wal. In de stad waren vele sport verenigingen vertegenwoordigd die zich door middel van demon straties presenteerden. Met de minder fanatieke sporters had Frans Leermakers van café de Unie rekening gehouden. Zo als ieder jaar wist hij de hoek van de Lange Haven tijdens de Bran dersfeesten om te bouwen tot een klein concertpodium. Zaterdag kwamen honderden muzieklief hebbers kijken naar optredens van Footloose en Solid Soul. Het eerste weekend werd gisteren heel toepasselijk afgesloten met een geweldig openluchtoptreden van de Zomerkoninkjes. 45.0 mm x 15.0 mm Vignet DAGAGEND A OP VOORRAAD Maandag 20 september VIAARDINGEN Joannes de Doperkapel. Wake voorde vrede, 19.00-19.30 uur. MAASSLUIS Koningshof. Semorenbridge, 14.00 uur. Bridge, 19.45 uur. ROTTERDAM R'damse Schouwburg, gr/kl zaal. Afro Canbe Festival 20.15 uur. Zaal de Unie. Film from Stock20.30uur. Casino Rotterdam. Hans keizer 19.00-24,00 uur. Centrum de Heuvel. Afro Canbe Festival 19.00- 22.30 uur. Worksho 19.00-22,30 uur. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Basic In stinct' (16) dag. 11.45-14.15- 16.45-19.15-21,45. Alhambra 2: 'Made tn America' (al) dag. 6.45- 9.30. do.vr.ma.di. óok1.15. Calyp so 1: The piano' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: 'Belle van Zuylen' mbdame de chamère' (al) dag, 1.15-4-6.45-9.30. Calypso- 3: 'üght sleeper' (12) dag. 1,15.4.6.45-9.30 Cinerama 1: The Fugitive' (12) dag. 1,15-4- 6.45-9.30. 'Jurassic park' premiere 30 september. Cinerama 2: 'Dave' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 3: 'Cliffhanger' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4*. 'Quilty as sin' (16) dag. 1,15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Dragon The Bruce Lee stoiy' (12) dag. 6.45- 9.30 do.vr.ma.di.ook 1.15. Corso: The fugitive' (12) dag. 1.15-4- 6,45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (a!) di.t/m vr. 2-8.30, za.zo, 2-4- 8.30. 'Antarctica' (al)za.zo. 12, 'Het Grote Bamere Rif (al) di.t/m vr. 3- 7.30, za.zo. 1-3-7.30. Lantaren/ Venster 1: 'Trois couleurs: bleu' dag..8.10. Vl:'Het meisje met het rode haar' 11. V2: Theo en Thea'.ll. Venster 2: 'La voie Lac- tee' dag. 7.30. 'Bratan' dag. 9.30. Venster 3: Harvey Keitel is de 'Bad Lieutenant' dag. 8.10. Venster 4: 'Calendar' dag. 8.10. (beh.ma.10). Lumière 1: 'Posse' (16) dag.1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Indecent proposal' (al) dag. 6.45.9.30. do- .vr.ma.di. óók 1.15.4. 'Jurassic park' premiere 30 sept. Lumière 3: 'Last action hero' (al) dag. 6.45- 9.30 do.vr.ma. di. óók 1.15-4. Lu mière 4: 'Hotshots' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Rex: 'New wave hoo- kers'(18) dag. 12. doorl.voorst Tha lia: 'Sliver' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'In the line of fire' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Posse' (16) vr.za. 00.15, Lumière 3; 'Last Action He ro' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'Bleu' vr.za.24. 'Reservoir Dogs' vr.za. 24. Venster 3: 'The rocky hor ror picture show' vr.za.24. Venster 4: 'Astrange love affair' vr.24. 'Pink utysses' za.24. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Bambi' dag.4. za.zo.wo ook 1.15. Cinerama 5: 'Dennis the Menace' dag.4. za.zo.wo. óók 1.15. Lumière 2: 'Bambi' za.zo.wo. 1.15.4, Lumiè re 3: 'Dennis the menace' za- .zo.wo.1.15-4. Door Wessel Penning Schiedam/Rotterdam - Zijn raads man én de officier van justitie spraken van een absoluut rekord aantal strafbare feiten. Ze hadden er in totaal honderdvijfendertig geteld. Tegen de 21-jarige Schiedammer P.V. werd daarom achttien maanden gevangenis straf geeist, waarvan zes voor waardelijk en met aftrek van voorarrest. De Schiedammer, een drugsver slaafde, kwam tot de veelheid van misdrijven in een periode van een halfjaar. In dat tijdsbestek pleeg de hij m Rotterdam, Schiedam, Viaardingen, Maassluis, Hoek van Holland en Nieuwerkerk aan den I Jssel vele auto- en woningin braken, stal hij tientallen fietsen, kraakte hij telefooncellen en stal hij artikelen uit grootwinkelbe drijven. Rechter P.H. Vreling keek vrijdagmiddag tijdens de zitting nog eens naar het dikke* dossier van PV, en verzuchtte: „Het is wel veel, hè?" V. nam meestal de trein om de fei ten te plegen. Alle stations aan het lijntje Rotterdam-Hoek van Holland heeft hij wel gezien. Een keer belandde hij in Nieuwerkerk aan den IJssel. „Ik wist dat daar bij het station veel fietsen ston den." De rechter luisterde vol in teresse naar zijn tactiek. „Ge bruikte u dan een nijptang of liet u de fiets gewoon een paar keer stuiteren?" Verbaasd legde P.V. het precies uit. Voor ieder soort slot bestond een aparte behande ling. Na iedere geslaagde fietsen diefstal fietste hij terug naar Rot terdam, waar hij altijd wel een ko per vond. Het dagelijks leven van de ver dachte, voordat hij in het Huis van bewaring terechtkwam, was dat van een doodgewone junk, die via diefstal aan geld komt: mis drijf plegen, gepakt worden, weer losgelaten worden (als gevolg van het cellentekort) en wederom een misdrijf plegen. „In zo'n cirkel was ik terechtgekomen," zei de Schiedammer. Hij wilde steeds liever worden vastgezet om zo van zijn verslaving af te geraken. J. Homnch, zijn raadsman, stelde de rechterlijke macht voor om P.V. „onder bepaalde voorwaar den" te laten opnemen in een drugskliniek. „Want het gaat er toch om dat hij hier niet terug komt. Vóór deze serie delicten had mijn client immers nog nau welijks iets uitgespookt. Laten vr nu geen recidivist van hem ma ken en hem langer in detentie houden dan strikt noodzakelijk. Te lange gevangenisstraf voegt niets toe aan het besef dat wat hij doet echt niet kan." 'Aardige jongen' Officier van justitie C. de Kinipe erkende dat de gepleegde feiten „bepaald geen halsmisdrijven" waren en dat P.V. misschien best „een aardige jongen" was. „Maar het gaat me te ver om zijn misdrij ven slechts toe te schrijven aan het feit dat wij te maken hebben met een cellentekort en de ver dachte dus niet altijd vast konden zetten. Hij heeft toch ook zijn ei gen verantwoordelijkheid. Hij heeft zelf de verkeerde keuzes ge maakt. P.V. moet een plaag zyn geweest voor de bewoners van de gemeenten. En wat dacht u van de politica? Die moest hem soms drie keer per dag oppakken, we tende dat voorgeleiding onmoge lijk was. Die zal daar doodmoe van zijn geworden." Uitspraak op vrijdag 1 oktober.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1