mStë 13 Politie in actie voor minder autodiefstallen Betere verlichting en halfjaar lang meer voorlichting Vrijspraak bepleit voor smokkel cocaïne in gehakt Meesterkleermaker Lenie Knetemann showt in Portugal Rotterdams Dagblad Nieuwland ziet aanleg metrolijn niet zitten Man kraakt telefooncel Politie zoekt aanranders Inbraak in Koningshoek Verdacht duo opgepakt Fietsers vallen op Deltaweg Beetje landbouwgif in drinkwater Zes maanden cel voor pleger van ontucht rf;> Woensdag 22 september 1983 Waterweg Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardingen tel.: 010-2340055/fax.: 4349754 Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gisteravond tegen tien uur een 53-jarige Vlaardinger op heterdaad betrapt bij de vernie ling van een telefooncel. De man verklaarde ƒ4,25 in het apparaat te hebben gegooid en zijn geld niet te hebben teruggekregen na een mislukt telefoontje. Daarop ging hij naar huis om en kele breekvoorwerpen te halen en vernielde de geldbak van de tele foon. Hij had al zo'n twintig gulden weggenomen toen hij werd opge pakt. Schiedam - Via een getuigenop- roep wil de Sehiedamse politie pogen alsnog greep te krijgen op de daders van een aanranding of beroving vrijdagmiddag om streeks twee uur bij Zwembad Zuid. De mannen, twee Poolse toeristen, werden vrijdag gearres teerd maar na korte tijd weer vrij gelaten omdat het slachtoffer zei hen niet te herkennen als de da ders. Het slachtoffer, een 22-jarige Sehiedamse, wilde later op de dag haar verklaring herroepen, maar kreeg bij de politie nul op het re kest. „Volgens de wet kunnen we daar niets mee, want als het slachtoffer bh de eerste confron tatie de daders niet herkent, is er geen reden meer tot vervolging," aldus de politievoorlichter. Alleen aan de hand van getuigenverkla ringen zou het onderzoek her opend kunnen worden. „Maar dan nog is het resultaat twijfel achtig," waarschuwt de voorlich ter. De Sehiedamse zei aanvankelijk de daders niet te herkennen omdat zij door hen van achteren was beetgepakt. Daarbij werd haar keel met geweld dichtgekne pen. Later kreeg zij het gevoel dat de twee mannen, door de politie uit de bosjes bh het zwembad ge haald, wel degelijk de aanranders waren, Ook de agenten die de ar restatie verrichtten, zouden tot die conclusie zijn gekomen, „Jammer dat het allemaal zo rot is gelopen, maar we kunnen er ver der weinig aan doen/" aldus de voorlichter. :De moeder van het slachtoffer be- -'klaagt zich erover dat zij zaterdag 'niet op het politiebureau kon wor den ontvangen om de zaak nog .'eens te bepraten. „We werden •niet zo netjes behandeld." Uitein delijk is overeengekomen dat er maandag nog een gesprek plaats Vindt tussen de politie en het slachtoffer. Maassluis - Twee Maassluizers van 21 en 28 jaar zijn door de poli- die aangehouden op verdenking van een inbraak in een winkel in ;Koningshoek. Daar was afgelo pen nc.een steen door een eta lageruit gegooid en geld uit een kassa meegenomen. De politie kon snel tot de arresta tie van het tweetal overgaan dankzij de aanwijzingen van een ;getuige. Schiedam - Aan de Rotterdamse- dijk in Schiedam zijn vannacht rond half twee een 25-jarige Rot terdamse en een 15-jarige Rotter dammer opgepakt wegens in braak. Een agent had gezien dat het tweetal aan deuren voelde om te zien of ze goed waren gesloten en dat ze op een zeker moment in derdaad een deur had den openge- kregen. Beide inbrekers gingen naar binnen en werden gearres- p,tèerd toen ze weer naar huiten kwamen. ■Op het bureau werd nog een in braak aan de Lange Haven be kkend. Ingebroken is er ook nog aan de Lange Nieuwstraat. Daar was de deur met geweld geopend. Vlaardingen - Op de Deltaweg in Vlaardingen zijn gistermiddag even na half vijf twee fietsers ge vallen toen de een de ander pro beerde in te halen. Een 29-jarige vrouw uit Vlaardingen liep daar bij hoofdletsel op en is naar het Holy Ziekenhuis gebracht. Schiedam - De politie heefteen gezamenlijke, zes maanden du rende actie in Schiedam en Rotterdam-West aangekondigd om het aantal autodiefstallen terug te dringen. De actie heeft voor namelijk een preventief karakter. Voorgenomen maatregelen zijn onder andere voorlichting van het publiek over goede be veiliging van hun auto en betere verlichting van plaatsen waar veel auto's worden gestolen. De politie noemt het aantal auto- diefstallen in Schiedam en Rot terdam-West (Spangen, Middel land, Overschie) 'erg hoog'. In Schiedam wordt volgens de sta tistiek anderhalve auto per dag gestolen. In Botterdam-West gaat het om drie a vier stuks per dag. Volgens hoofdagent/rechercheur Elzinga van de Sehiedamse poli tie is voor samenwerking met Rotterdam-West gekozen omdat er op tussen de twee gebieden 'duidelijke verbanden' liggen. Zo zijn veel daders die in Schiedam auto's stelen, afkomstig uit Rot terdam-West. Uit analyses blijkt dat de daders voornamelijk drugsverslaafden zijn die de gestolen wagens niet als handelswaar, maar als ver voermiddel gebruiken. De politie leidt dit ondermeer af uit het feit dat er regelmatig in Frankrijk au to's worden teruggevonden die in Nederland zijn gestolen. Een link met Franse drugstoeristen ligt dan voor de hand. Geregeld komt het ook voor dat een gestolen auto ergens wordt achtergelaten omdat de benzinetank leeg is. In de directe omgeving wordt dan meestal een nieuwe auto gesto len. Doorverkocht Gestolen auto's worden ook dik wijls verhandeld en doorverkocht naar bijvoorbeeld Oost-Europa, maar volgens Elzinga geldt dat in hooguit de helft van alle gevallen. „Het gros, vijftig tot zestig pro eent, wordt op korte termijn te ruggevonden, meestal ergens in Nederland." Voordat het anti diefstal project van start ging, is overleg gevoerd met justitie. Dat heeft er niet toe geleid dat justitie garandeert dat aangehouden au todieven in alle gevallen achter slot en grendel gaan. Insluiting is afhankelijk van het aantal be schikbare cellen. Elzinga: „Dat betekent dat als justitie moet kie zen tussen een verkrachter en een autodief, de uitslag al tevoren vaststaat." De Sehiedamse politie heeft evenwel goede hoop dat ten minste een aantal daders niet kort na aanhouding weer op straat komt te staan. Van drie verdachten die deze week werden aangehouden, en die samen tien autodiefstallen op hun. kerfstok hadden, zitter er twee nog vast Hoek van Holland Een erken ning, ja dat is het toch weidat" meesterkleermaker V Lenie Knetemann (59) uit Hoek van Holland begin deze maand, sa- - men met elf Nederlandse vak genoten, mee kon doen aan een mondiale kledingshow in Portugal. Haar inzending be stond uit een prachtige, azuur blauwe avondjapon. In Lissabon namen zeventien landen deel aan de show. Prij zen of cjjfers werden er niet ge geven. Het was de eer om uit gekozen te worden voor de show. Lenie Knetemann geeft al veertig jaar naaiondemcht. Momenteel is ze verbonden aan de Stichting Huishoudelij ke Voorlichting, waar-oor ze in Schiedam naailes geeft aan huisvrouwen. Zij behaalde het diploma meesterkleermaker, maar, daarnaast bezit zij nog een aantal andere diploma's, zoals die van de Na-opleiding, waarmee ze veertig jaar gele den begon als lerares op een huishoudschoolDaarnaast y doorliep ze de Rotterdamse SnijschooL Zij geeft' nu alleen les aan vol- wassenen. Showstuk Als lid van de Bondvan Kleer makers voor Dames- en He- renmaatkleding werd zij begin dit jaar. uitgenodigd om een showstuk te maken vóór de coutureshow van het wereld congres van de federatie van 1 meesterkleermakers, de Fede ration Mondiale des Maitres Tailleurs. Knetemann ont wierp de japon niet gedetail leerd. Het model is al wer kende ontstaan. „Zo werk ik wel vaker." Het rugpand en de gehele rok zijn verstevigd met tricot lami naat. Ook de voering is geheel gelamineerd. Bovendien zijn baleinen verwerkt in de voe ring van het bovenlijfje. Van wege de 'inkijk' is over de voe- ringrok nog extra organza, een doorschijnende stof, verwerkt. In het llnkervoorpand is ge- werkt met zilverdraad en ba leinen ter versteviging. Het re- sulaat is een werkelijk prachti ge avondjapon. Bijmaken Of haar garderobe groot is? Ui teraard. Ze weet niet, eens uit haar hoofd hoeveeL kleding stukken ze precies heeft. En nog. moet ze weleeiis wat bij maken, „Als ik weg moet denk ik wëleens: heb ik nog/wat? - Dan moet ik nóg even gauw wat bijmaken. Het is voorge komen dat ik op vrijdag ging naaien aan iets wat ik 's.zater- Lenie Knetemann heeft een grote garderobe. Ze weet niet eens hoeveel kledingstukken ze precies heeft. Foto Roei Dijkat Door Sander Sonnemans Rotterdam - „Natuurlijk heeft mijn cliënte fout gehandeld. Maar heeft ze daadwerkelijk meege werkt aan de smokkel van coca- ine? Ze heeft niets voorbereid en niets uitgevoerd. Ze heeft van dergelijke praktijken geen kaas gegeten. Daarom verzoek ik de rechtbank bij de strafbepaling de uiterste clementie toe te passen." Voor raadsvrouwe mr. C. Oost hoek stond het gistermiddag vast dat haar cliënte, de 44-jarige Vlaardingse tegen haar wil betrokken was geraakt by de verzending van twee postpakket jes met daarin drugs. De vrouw had immers tot twee keer toe van een persoon die ze nauwelijks kende, gehoord dat uit Suriname een pakje onderweg was naar haar adres. Als beloning voor de medewerking om het pakketje bij de juiste persoon terecht te laten, werd haar vijfduizend gulden in het vooruitzicht gesteld. Voor de tweede zending zou ze 'iets lek kers'krijgen. „Het is verwijtbaar dat ze de pak jes niet heeft geweigerd," sprak mr. Oosthoek. „Maar ze heeft haar adres niet ter beschikking gesteld. Er is over haar adres be schikt." Dat was precies zoals C. had verteld. In feite wilde de al leenstaande vrouw er niets mee te maken hebben. Daarom ook zorg de ze steeds dat de pakketjes zo snel mogelijk uit haar woning wa ren verdwenen. Er werd voor haar aandeel in de smokkel van totaal 880 gram cocaïne twaalf maanden gevangenisstraf geëist, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De andere verdachte hoorde dezelfde strafeisen. Het draaide tijdens de zitting alle maal om de tweede zending die eerder dit jaar in Vlaardingen door de PTT werd afgeleverd. Het pakketje bevatte twee potten met dadels en Surinaamse gehaktbal len. In de vleeswaren was een hoeveelheid cocaïne verstopt. De verdachte AG., een 37-jarige Vlaardinger. zou verantwoorde lijk zijn geweest voor de afhande ling van de zending in Nederland. Het pakketje belandde echter niet op het eindstation. De dou ane in Amsterdam onderschepte het goedje en liet het onderzoe ken. Daarna werd de zending als nog keurig naar het adres van C. verstuurd. Toen de wouw de 106 gulden portokosten wilde beta len, werd ze aangehouden. „Bij de eerste zending," bekende G., „ben ik wel betrokken ge weest. Van het tweede pakketje weet ik niets." „En het gaat volgens de dagvaar ding alleen om het tweede pak ket," voegde raadsman mr. P.J. Silvis daar later aan toe. „Hoe komt het Openbaar Ministerie er bij dat mijn cliënt iets heeft te ma ken met dat pakket?" En waar of ficier van justitie mr. AM. Zwane- veld de verdachte vrouw roemde vanwege haar openhartige beken tenis, trok mr. Silvis de betrouw baarheid van M.M.C. in twijfel „Ze zegt hier niet te hebben gewe ten dat in het eerste pakket drugs zaten. Dat heeft mijn diënt haar wel degelijk verteld." De officier meende de verklarin gen van de vrouw als wettig be wijsmiddel tegen de schuld van AG. te kunnen gebruiken, maar de raadsman van de andere ver dachte ging daar lijnrecht tegen in. „Het is niet mijn bedoeling de mede-verdachte nog zwaarder te belasten dan dat ze al is. Deson danks zie ik de verklaringen van haar niet als wettig bewys. Ik be pleit dan ook vrijspraak. Mijn di ent heeft niets met de tweede zen ding te maken gehad." De rechtbank doet over twee we ken uitspraak. Vlaardingen/Schiedam - In Schiedam en Vlaardingen is het onkruidbestrijdingsmiddel atra- zine in het drinkwater aangetrof fen. Weliswaar ging het om kleine hoeveelheden, maar drinkwater behoort vrij te zyn van landbouw gif, meent de Consumentenbond, die het onderzoek naar de kwali teit van het drinkwater deed. Het drinkwater in Nederland is over het algemeen aanvaardbaar, is de slotconclusie. Toch wordt de kwa liteit langzaam minder, onder meer door gebruik van bestrij dingsmiddelen. De Consumentenbond onder wierp het kraanwater uit 39 plaat sen, verdeeld over alle provincies, aan een onderzoek. De resultaten staan afgedrukt in het oktober nummer van de Consumenten gids. Het Waterleidingbedrijf Zuid- Holland Zuid verwerpt de conclu sies van de Consumentenbond. Woordvoerder Hagenbeek wijst erop dat de wet per liter 0,1 micro gram bestrijdingsmiddelen toe staat. „En er is 0,02 microgram ge meten. Technisch is de grens van wat kan worden gemeten 0,01 gram." Hagenbeek vindt het jammer dat de Consumentenbond 'eigen nor men' hanteert. „Dat doet de natio nale overheid en aan die normen houden we ons." Dit keer beoordeelde de Consu mentenbond bijna zestig procent van de watermonsters als goed, dertien procent als redelijk en ruim een kwart als matig of slecht. In elf gemeenten werden ehloorhoudende oplosmiddelen in het water gevonden. De bond acht dit ongewenst omdat er scho nere mogelijkheden bestaan voor het doden van bacteriën. De ge vonden hoeveelheden vormen geen bedreiging voor de volksge zondheid. Schiedam - Vanuit de wyk Nieuwland zijn gisteravond tij dens de informatie-avond over de Beneluxlijn behoorlijk wat be zwaren geuit tegen de realisering van het metro-traject door Schiedam. Het voornaamste twistpunt is het feit dat de metro verbinding volgens de plannen in verschillende delen van de stad bovengronds komt te rijden. Er werd niet alleen kritiek geuit op het voornemen van de ge meente om het traject via het NS- station Schiedam-centrum/Rot- terdam-West, Parkweg, P.J. Troelstralaan en Vijfsluizen in Spjjkenisse naar de Beneluxtun- nel te laten lopen. Ook de wijze waarop de betrokken bewoners over de plannen zijn geïnfor meerd, heeft bij velen kwaad bloed gezet. „De onvrede is tweeledig," ver klaarde R. Arts, voorzitter van de vereniging van huiseigenaren uit de Louis Raemaekersstraat. „Ten eerste is deze informatie-avond de eerste gelegenheid waar we van de plannen op de hoogte wor den gesteld. We worden gecon fronteerd met één voorstel en daar mogen we dan op reageren. Het wordt gebracht alsof we het maar goed hebben te vinden. Zo ga je niet met de inwoners van je gemeente om. Er moeten in over leg met de betrokkenen alterna tieven worden afgewogen waarbij rekening wordt gehouden met hun belangen. Ten tweede," ver volgde Arts, „krijgen de bewoners van de Louis Raemaekersstraat straks te maken met nog meer ge luidsoverlast, Plein '40-'45 bij ons voor de deur heeft een infrastruc tuur waardoor heel wat verkeer samenkomt. Er kan niet nog meer bij." Een woordvoerster van de bewo nersvereniging Wonen en Leven Nieuwland wees met een be schuldigende vinger naar wet houder Zijdeveld. „Zijn handel wijze is laakbaar," zei ze ont stemd. „Via de media hebben we wel iets gehoord over de studie op de plannen, maar officieel heb ben we afgelopen vrijdagavond pus vernomen wat de plannen in houden. Toen hebben we ook ge hoord dat maandagavond al de eerste informatie-bijeenkomst plaats zou vinder.. Typisch weer die overrompelingstaktiek." „Onzin," is de reactie van Zijde veld, die gisteravond overigens niet aanwezig was. „Die mevrouw heeft kennelijk niet begrepen dat we in het stadium verkeren van informeren. Iedereen krijgt alle informatie. Ik zou niet weten hoe we het beter kunnen doen. Door middel van een ntal informatie avonden wordt iedereen van de plannen op de hoogte gesteld. Er staat nog niets vast." Naar aanleiding van het voorne men met de Beneluxlijn heeft be wonersvereniging Wonen en Le ven Nieuwland een zogenoemde metrokrant in de wijk verspreid. Daarin zijn de gevolgen en te ver wachten problemen opgesomd. „De metro gaat vlak langs de flats aan de 's-Gravelandseweg en Louis Raemaekersstraat en geeft geluidsoverlast," luidt één van de bezwaren. Voorts vinden de be woners het ontoelaatbaar dat „de bewoners van de Burgemeester van Haarenlaan om de drie minu ten een metro langs hun raam krijgen".,,Het metrotraject langs de voet van de Vlaardingerdijk is gevaarlijk voor' de kindéren die gebruik maken van het park NieuwIand."Een toehoorder: „En wat gebeurt er als bij station Sehiedam-Centrum/Rotterdam- West ook de metro binnenloopt?'. „Dan krijg je een concentratie van openbaar vervoer en een stij gend aantal criminelen dat naar Schiedam komt. Zo krijgen wij ook een Perron Nul.'- Rotterdam - Niet zyn seksuele geaardheid maar zijn overmatig alcoholgebruik ligt volgens de rechtbank ten grondslag aan de zedendelicten die de Schiedam mer T.V. eerder dit jaar in zijn woonplaats pleegde. Dat valt op te maken uit de strafmaat. De 50-ja- rige man werd gisteren veroor deeld tot twaalf maanden cel, waarvan de helft voorwaardelijk en met aftrek van voorarrest. Te gen de Schiedammer was twee jaar geëist, waarvan acht maan den voorwaardelijk. Een rekensommetje leert dat V. nog slechts zo'n drie maanden heeft uit te zitten. Wél moet hij zich gedurende drie jaar onder toezicht te otellen van het Consul tatiebureau voor Alcohol en Drugs, Bovendien hangt hem als nog een zwaardere straf boven het hoofd als hij binnen de andere proeftijd van twee jaar weer we gens ontucht in aanraking komt met justitie. Drank is, meent de rechtbank, de oorzaak van alle ellende die de homofiele Schiedammer van fe bruari 1992 tot mei van dit jaar in de Oostwijk veroorzaakte. Daar door vergreep hy zich aan twee jongetjes van negen en elf jaar uit de buurt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1