15 Landelijke waardering voor Oproepcentrale Face-lift Dr. Wibautplein nadert laatste fase 'Wel oud, maar niet achterlijk' yjgenda Vlaardinger gaat circa 85 gulden meer aan tarieven betalen 'Slechte trainingsveld Zwaluwen is imitatie' Expositie fotograaf niet welkom bij bezoek president aan Unilever Albert Nihil Schiedams oudste toneelclub opgeheven Verwoerd naar Berlijn Mijlpaal voor Rijnmondband Vakantie-napret in bieb Foppenpias op televisie Wandeltocht door duinen Vrijwilligers bieden overdag en 's nachts hulp Rotterdams Dagblad Dinsdag 28 september 1993 Tien voor half zeven. Ik spring ik op de fiets en rij naar Albert Heijn, op de hoek van de Gerrit Verboonstraat en de Lange Nieuwstraat. Na een drukke dag ben ik nog net op tijd om boodschappen te doen. Als eigentijds bedrijf houdt Zaanse Appie tot halfzeven de winkel open voor personen, die niet de kans hebben op kantooruren de piepers en snijbonen in huis te halen. ,Die illusie had ik tenminste gisteravond tot vijf voor half zeven. In de ■winkel ontwaar ik slechts een bediende die een verontschuldigend gebaar maakt.. Het briefje op de gesloten deur meldt dat Albert Heijn met ingang van heden 27 september weer net als vroeger om zes uur de deuren sluit. Zijn ze gek geworden! Als reden meldt de bedrijfsleider mij schrifte lijk dat de belangstelling voor het winkelen na zessen 'nihil' is. Wat zegt de Van Dale over nihil? Nihil betekent 'niks'. Appie beweert eigenlijk dat er na zessen nog nooit iemand bood schappen is wezen doen. Terwijl mijn herinnering zegt dat ik het af gelopenjaar toch zeker twee keer per week op dat late tijdstip tussen de schappen scharrelde. Ik besta niet! Dat zegt die meneer van AH 1 tenminste. Maar juist door een briefje op te hangen, geeft de heer van Heijn al aan dat zij n bewering niet klopt Want als er na zessen nooit klanten zijn geweest, hoefje ze ook niet te waarschuwen dat ze in het vervolg niet meer welkom zijn. Boos vertrek ik naar de Maasboulevard. Doordat ik niet op tijd over. de verandering ben ingelicht moeten m'n opgetrommelde eetmaat-* je en ik de maaltijd in arren moede uithuizig nuttigen. Met uitzicht op de Maas is het echter helaas niet langer mogelijk op de kleintjes te letten. Twee uur later reken ik tevreden de soepjes, de toastjes kaviaar, de krabsalade, de reerug met bosbessensaus, de amandelbavarois, de Chateauneufs en de koffie met cognac af. En de rekening van fL 247,50? Die stuur ik uiteraard naar Albert Heijn, al hoeft de firma heus niet alles te betalen. Straks gaan ze nog beweren dat ik misbruik van de situatie heb wil len maken. Daarom geef ik ze bij deze toestemming om de inkoops prijs van de genuttigde waren op mijn declaratie in mindering te brengen. Het moet een gulden of vijftig geweest zijn. Carel van der Velden Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden De toneelvereniging Alberdingk Thijm heeft het honderdjarig jubileum niet gehaald. In haar 96-ste levensjaar heeft het bestuur wegens het sterk terug gelopen ledenaantal moeten besluiten de club op te heffen. Alberdingk Thijm werd in 1897 opgericht en was een onderdeel van de Rooms Katholieke Volks bond, later KAB genoemd. In de beginjaren verzorg de de toneelvereniging de jaarfeesten van de Volks bond in het gebouw aan de Lange Haven. Door de ja ren fieen werden honderden toneelstukken opge voerd in bejaardentehuizen, voor ziekenhuisperso neel en tijdens liefdadigheidsinstellingen. De laatste vier jaar kwam de klad er in bij Schiedams oudste to neelvereniging. Het ledenbestand liep schrikbarend terug. Toen twee maal de voorbereidingen voor een opvoering stopgezet moesten worden omdat ge vreesd werd geen stuk van niveau te kunnen bren gen, besloot het bestuur het bijltje er bij neer te gooi- De organist van de Sint Janskerk, André Verwoerd, vertrekt deze week naar Berlijn om er een aantal or gelconcerten te geven. De 67-jarige Venvoerd nam twee jaar geleden bij het Rotterdams Conservatori um afscheid als hoofddocent, maar blijft actief. We kelijks speelt hij in de monumentale kerk aan de Lange Kerkstraat maar ook in Berlijn brengt hij re gelmatig zijn kunsten ten gehore. De organist is voor de elfde maal naar Berlijn afgereisd om daar op uit nodiging in verschillende kerkgebouwen te komen spelen. Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 De ledenwerfactie die de Rijnmondband dit jaar is gestart, werpt de nodige vruchten af. Waar voigens het bestuur van de band de belangstelling voor mu ziekverenigingen afneemt, is bij de Rijnmond spra ke van een ledenaanwas. De muziekgroep is kenne lijk ook buiten de stadsgrenzen bekend want een aantal nieuwe leden is afkomstig van buiten Schiedam. Afgelopen vrijdag bereikte de band een mijlpaal toen de Schiedammer Jesper de Zwart zich aanmeldde. De negenjarige bleek het honderdste lid te zijn. Hij maakt deel uit van het jeugdkorps van de Rijnmondband. Vjaardingen De bibliotheek in winkelcentrum De Loper heeft ge durende de maand oktober naast boeken ook een ex positie in huis. De tentoonstelling bevat werken van kunstenares Lies Visser en zijn samengebracht on der de noemer 'vakantie-napret'. Visser heeft tijdens haar buitenlandse reizen een verscheidenheid aan onderwerpen vastgelegd. De geexposeerde werken zijn uitgevoerd in potlood, aquarel en olie. In de aflevering van Van Gewest tot Gewest van van daag wordt onder andere aandacht besteed aan de Foppenpoïder. In een korte reportage wordt getoond dat een groot deel van de polder vorig jaar onder wa ter werd gezet. Dat gebeurde omdat het Hoogheemraadschap van Delfland behoefte had aan een groot waterreservoir. Daarom werd de Foppenpolder, tot voor kort het do mein van een tiental agrariërs, voor het grootste deel teruggeven aan het water. Van Gewest tot Gewest wordt uitgezonden op Nederland 3 vanaf 19.25 uur. Hoek van Holland Ruim honderd mensen hebben vorige week in Hoek van Holland de officiële presentatie meegemaakt van het milieu-educatieve project Ontdek bos, zee en strand. De Dienst Recreatie en de strandwacht heb ben in het natuurgebied van 'de Hoek' een wandel route uitgezet, speciaal bestemd voor scholen. Tij dens de wandeling, die kan uitlopen tot een halve dag, moeten allerlei vragen worden beantwoord en de tocht eindigt bij de strandwacht, waar een klein museum is ingericht met zaken die strand en zee be treffen. Schiedam - Met het gereedkomen van het Educatief Centrum voor Volwassenen (ECV) aan heiDr. Wibautplein in Schiedam is een volgende stap gezet in de realisering van het Beheerplan Nieuwland. Op het plein stond geruime tijd een aantal winkels leeg waardoor het winkelgebied verpauper de. Om het Wibautplein weer waarde te ge ven werd besloten tien winkelunits om te bouwen tot een onderwijsgebouw. Zater dag is dat officieel in gebruik genomen. De ingrijpende renovatie van Schiedams grootste wijk laat slechts één winkelge bied, dat aan de Monseigneur Nolenslaan, toe. Het gevolg daarvan was dat het aan de andere kant van de Nieuwe Damlaan gele gen Wibautplein slechts een kleine winkel- conce"1 tratie zou behouden. De super markt. makker, rpotheek en pizzeria die al in het voormalige winkelgebied waren ge vestigd, blijven zitten. Het educatief centrum bezit nu een opper vlakte van ruim 1200 vierkante meter dat bestaat uit twaalf leslokalen, een compu terruimte, docentenkamer, kantine en ar chiefruimte. De leslokalen liggen zowel aan het plein als aan de achterzijde van het gebouw om voldoende daglicht te krijgen. Het centrum heeft voor het plein een extra waarde omdat zowel overdag als 's avonds les wordt gegeven. Door de verlichting die gedurende de avonduren in het gebouw no dig is, alsmede de komende en gaande mensen wordt de omgeving veiliger, zo is de verwachting. Nu de verbouwing ten behoeve van het ECV is voltooid, nadert de opknapbeurt van het Dr. Wibautplein zijn voltooiing. Binnenkort start de laatste fase: de renova tie van de erboven gelegen portiekwonin gen. Overigens is het ontwerp voor de verbou wing van het educatief centrum onderdeel van het plan dat het Gemeentelijk Woning- beheer heeft ingediend voor de Stadsver- nieuwingspnjs van Zuid-Holland. Woningbehcer is inmiddels genomineerd voor de eindronde. Schiedam - De aanpak van de Oproepcentrale in het Water weggebied start landelijk in de belangstelling. De ervarin gen van het eerste vrijwilli- gersproject in Nederland voor hulp aan thuiswonende de menterende ouderen staan in oktober centraal op een lan delijke conferentie van de thuiszorg in Rotterdam. Hulpverleners uit andere de len van het land hopen veel van de Schiedamse aanpak te kunnen leren. De Oproepcentrale viert dit jaar het eerste lustrum. Vijf jaar gele den ging de centrale op initiatief van reactiveringscentrum Drie- MaasStede voorzichtig van'start in Schiedam. Inmiddels kunnen ook dementerende personen uit Vlaardingen en Maassluis een be- roep doen op de vrijwilligerscen- trale, die volgens coordinator An neke de Jong uitdrukkelijk niet is opgericht om zonder betaling pro fessionele taken te laten verrich ten. ,.Het gaat om het onderhouden van langdurige sociale contac ten," zegt ze. „Verder verrichten de vrijwilligers op hun vaste adres kleine hand- en spandien sten. Hun taak is vergelijkbaar met die van familieleden van de patiënt. De meesten vinden het een prettige manier om hun maatschappelijke betrokkenheid te tonen. De meesten zijn een paar uur per week actief in de in tensieve thuiszorg." De Oproepcentrale werkt op dit moment met 33 vrijwilligers, die verschillende cursussen kunnen volgen om hun taak beter te kun nen vervullen. Omdat het taken pakket is uitgebreid, is de Oproepcentrale op zoek naar uit breiding van het aantal onbezol digde medewerkers. Werd er tot voor kort uitsluitend hulp geboden aan dementerende mensen, tegenwoordig ontfermt de Oproepcentrale zich ook over thuiswonende gehandicapten, li chamelijk ernstig zieken en ter minale patiënten. De vrijwilligers bieden zowel overdag als 's nachts hulp. De nachtelijke hulp bevindt zich echter pas in een experimen teel stadium. Uit het jaarverslag van de Oproepcentrale over 1992 blijkt dat de vrijwilligersorganisatie in Vlaardingen bezig is met het in halen van een achterstand. In Schiedam nam het aantal aanvra gen om hulp verleden jaar fors toe. Dankzij een groeiend aantal vrijwilligers konden de meeste aanvragen worden gehonoreerd. In Vlaardingen werd een lichte groei geconstateerd. Volgens het jaarverslag vertoont de ontwikke ling daar overeenkomsten met de eerste jaren van het project m Schiedam. De verwachting is dat de hulpvraag in beide steden over enkele jaren vergelijkbaar zal zijn. In Maassluis verloopt de ontwik keling van de Oproepcentrale moeilijker. Bij de doelgroep in die plaats blijkt een hoge drempel te bestaan om hulp te vragen. Met een voorlichtingscampagne pro beert de vrijwilligersorganisatie deze situatie te verbeteren. Vlaardingen - De verhogingen van het rioolrecht en de onroe rend zaakbelasting (OZB) gaat de Vlaardmgse burger gemiddeld 25 gulden per jaar meer kosten. Daar komt. wat de gemeentelijke tarieven betreft, nog een verho ging van de afvalstoffenheffing bij van ongeveer 25 procent. Dat tarief is nu ongeveer 255 gulden, zodat op nog eens zestig gulden gerekend moet worden. Per saldo betaalt de Vlaardinger volgend jaar dus zo'n 85 gulden meer aan tarieven. Gemeentelijke taken Genoemde 25 gulden, in zijn geheel bestemd voor door de ge meente ontwikkelde taken, be staat uit twee bedragen: twaalf gulden gemiddeld voor de OZB en dertien gulden voor het riool recht. Zoals bekend betalen al leen eigenaren van panden deze heffing. 2,5 procent Het college van B en W had de OZB aanvankelijk met 2,5 pro cent willen verhogen, zo was aan gekondigd in de Voorjaarsnota die mei jongstleden door de ge meenteraad is behandeld. Mede door oppositie van de WD is deze verhoging nu beperkt gebleven tot één procent. Afvalstoffen De verhoging van dc afvalstoffen heffing, de grootste klap, komt er omdat de AVR-kosten in hun geheel worden doorberekend aan iedere burger. Wethouder Ranshuijsen (finan cien) zegt zich voor te kunnen stellen dat toekomstige verhogin gen via andere belastingen wor den opgevangen om de minder draagkrachtigen te ontzien, maar voegt er aan toe dat het college daar nog geen beslissingen over heeft genomen. Ondanks verminderde rijksuitke ringen is het college er in de afge lopen jaren in geslaagd de tekor ten van het Grondbedrijf terug te brengen van 29,7 naar 17,3 mil joen gulden. De verwachting is dat het Grond bedrijf over tien jaar financieel weer gezond is. Tegenvallers Ranshuijsen verwacht nog wat fi nanciële tegenvallers bij de kin deropvang. omdat het Rijk, on danks eerdere beloften, toch op die post gaat bezuinigen. „We moeten afwachten hoe dat aan tikt," aldus de wethouder. „Maar we laten het er niet bij zit ten. Ik ga met collega's in het land overleggen hoe we hiertegen kun nen protesteren. Er is heel lang gezegd ual up ue rijksuitgaven op die post niet zouden worden ver minderd en nu gebeurt dat toch in een heel late fase. Dat kan ei genlijk niet." ï»-Tr _JB Tffli i I "fc Al zeventig jaar delen Eugen en Riek Kaiser lief en leed. In de Heijermansflat brengen ze menig uurtje door met hun meest geliefde bezigheid: klaverjassen. Foto Dennes van der Wel/Roei Dijkstra Schiedam - Ze komen met alle dagen meer buiten. Het lopen gaat hen niet al te goed meer af. Maar binnen, in de Heijermans flat in Sehiedam, amuseren zij zich ook kostelijk. Hij, de 93-jari- ge Eugen Kaiser, leest dageüjks de krant van de eerste tot de laat ste letter en zijn vrouw, de vijf jaar jongere Riek Wolfswinkel, mag graag puzzelen. Samen ver toeven ze beneden regelmatig in de soos voor het leggen van een kaartje. Gisteren werd er niets gedaan. De huiskamer op de achttiende etage met uitzicht tot ver in Delft zat af geladen met familieleden. Eugen en Riek vormden het stralende middelpunt. Zeventig jaar ge trouwd, beiden nog goed bij de les en nog altijd gek op elkaar. Dat moest worden gevierd. „We zijn wel oud, maar niet ach terlijk." wil Eugen, die op zijn twintigste vanuit Duitsland naar Nederland kwam, benadrukken. En als hij over zijn vroegere be roep van worstmaker begint, raakt hij niet uitgepraat. Hij leerde zijn Riek kennen toen hij als kostganger bij een tante van haar inwoonde. Zodra Rick hem daar voor het eerst ontmoet te was het raak. „Ik was meteen helemaal weg van hem," bekent ze lachend. Lachen doet het plati na bruidspaar nog genoeg. En de stof daarvoor voeren ze zelf aan. Als Riek, moeder van twee zonen, oma van viti kleinkinderen en overgrootmoeder van zes achter kleinkinderen, vertelt wat het ge heim van hun standvastige huwe lijk is, gooit ze er gelijk een grap achteraan. „We hebben het altijd gezellig gehad samen. Maar na tuurlijk wilden we elkaar af en toe ook wel eens de hersens inslaan." De zeventigste trouwdag heeft voor het echtpaar Kaiser een ex tra dimensie gekregen omdat ook hun naar Canada geëmigreerde zoon Ton van de partij is. Maar het mooiste cadeau dat ze hebben gekregen is afkomstig uit Den Haag. „Een gelukwens en een taart van koningin Beatrix," zegt Eugen trots. „Die hebben Claus en Trix," komt zoon Theo al even humorvol uit de hoek, „zelf be taald. Ze hebben alletwee twee tientjes gelapt." En weer wordt er hard gelachen. Dinsdag 28 september SCHIEDAM Café Podium. Jamsessie, 21.00 uur. MAASSLUIS Koningshof. Bingo. 20.00 uur. Woensdag 29 september SCHIEDAM Dienstencentrum de 4Molens, Najaars-modeshow, 14.00 uur. Bloemschikken, 14.00 uur. VLAARDINGEN Harmonie. 'üefdesschijnbewegm- gen' (theater). 14.00 en 20.00 uur. Stadhuis, Gemeenteraad. 19.30 uur. MAASSLUIS Schuurkerk. Zigeunerjazz. 20.15 uur. ROTTERDAM De Doelen. Harmonie-orkest Rot terdams Conservatorium, 12.45 uur. Gr.z. Rotterdams Philharmo- msch orkest. 20.15 uur. The Act. Jamsessie, 20.00 uur. Ahoy'. UB 40, 20.00 uur. Thelonious. Open podium met De Kweekbak, 21.00 uur. De Twijfelaar, Carlos Salsa Descarga, 22.30uur. Rotterdamse Schouwburg. Gr. en Kl.z. 'Andorra' en 'Gegijzeld', 20.15 uur. Luxor Theater. Hans Dorrastijn, 20.15 uur. DeTuyter, Krimpen a/d Ussel. Purper, 20.15 uur. Lantaren/Ven ster. De onthoofde hand, 20.30 uur. Theater Bonheur. Het Theater van het Geheugen, 20.30 uur. Cor- rectStudioCafé.Opentalenten po dium, 21.00 uur. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: The hand that rocks the cradle' (12) dag. 11.45-14.15-16.45-19.15- 21,45. Alhambra 2: 'Under Suspi cion" (12) dag. 6.45-9.30. do- .vr.ma.di. ook 1.15-4. Calypso 1: The piano' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso-2: 'Belle van Zuylen* madame de Charnère' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-3: 'Light sleeper' (12) dag. 1.15.4.6.45-9.30 Cinerama 1: The Fugitive* (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Dave' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Cliffhanger' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: 'Guilty as sin' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Posse' (16) dag, 6.45-9.30 do.vr.ma.di.ook 1.15. Corso: The fugitive" (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Imax Theater. 'Sharks' (ai) di.t/m vi2-8.30, za.zo. 2-4-8.30. 'Antarctica' (al)za .zo. 12 'Het Grote Barn ere Rif (al) di.t/m vr. 3-7.30, za.zo. 1-3-7.30. Lantaren/ Venster 1: Trois couleurs: bleu' dag. .8-10. 'De aanslag' zo.ll. Ven ster 2: 'Senso' dag. 7.30. 'Het evan gelie volgens Mattheus' dag. 9.30. Terug naar Oegstgeesf zo. 11. Ven ster 3: 'Bad Lieutenant' dag. 8-10, ma.alleen 8. 'Sneak Preview' ma.10. Venster 4: 'Calendar' dag. 8. 'La chasse aux papillons' dag.10. Lumière 1: 'Sltver' (16) dag. 1.15-4- 6,45-9.30, Lumière 2: 'Indecent proposal' (al) dag. 6.45.9.30. do- .vr.ma.di. ook 1.15-4. Lumière 3: 'Last action hero' (al) dag. 6.45- 9.30 do.vr.ma. di. ook 1.15-4. Lu mière 4: 'Hotshots' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Rex: 'Sex corruption' (18) dag. 12. doori.voorst. Thalia: 'In the line of fire (16) dag.1.15-4- 6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'In the line of fire' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Indecent Proposal' (al) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Last Ac tion Hero' (16) vr.za. 00.15. Ven ster 1: 'Bleu' vr.za.24. Venster 2: 'Reservoir Dogs' vr.za. 23.30. Ven ster 3: The Mozart Bird' vr.za.24. Venster 4: 'My beautiful laundrette' vr.24. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Bambt' za.zo.wo. 1.15-4. Cine rama 5: 'Dennisthe Menace'dag.4. za.zo. wo. ook 1.15. Vlaardingen - De voetbalvereni ging Zwaluwen voelt zich zwaar gedupeerd door de slechte kwa- Eteit van het trainingsveld dat de gemeente Vlaardingen heeft laten aanleggen als vervanging van het vorige veld, dat wegens bodemverontreiniging werd af gekeurd. Het nieuwe terrein gaat door voor een Gebako-veld, maar volgens de KNVB voldoet het niet aan de eisen die aan dit gedeponeerde handelsmerk van de Heidemij mogen worden ge steld, Gerrit Wim van Veelen, raadslid voor de SGP/RPF/GPV, vermoedt dan ook dat het om een imitatie gaat. Van Veelen heeft de zaak aange kaart in schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders. Hij wil dat b en w uitzoeken wie er verantwoordelijk is voor de slechte kwaliteit van het trai ningsveld. Mogelijk kan de schade verhaald worden op de leverancier, suggereert Van Veelen. Het raadslid dringt er verder op aan dat de voetbalclub aan de Zwaluwenlaan snel de beschikking krijgt over een kwalitatief goed veld Het onderzoek van de KNVB wees uit dat het veld onvoldoen de stabiliteit heeft. Daardoor kunnen sporters er gemakkelijk blessures oplopen. Om dat te voorkomen heeft het bestuur van Zwaluwen besloten dat een deel van de trainingen op gewo ne grasvelden moet plaatsvin den. Maar dat komt de kwaliteit van deze velden niet ten goede. De kans dat er velden voor wed strijden worden afgekeurd wordt daardoor groter. Een ander nadeel is dat er na zonsondergang nog slechts in het donker kan worden ge traind. Alleen het echte trai ningsveld, dat nu nog maar spo radisch wordt gebruikt, is ver licht. Volgens Van Veelen is door de problemen rond het trai ningsveld veel onrust onder de leden van Zwaluwen ontstaan. Hij bepleit een spoedige oplos sing. Vlaardingen - De Vlaardingse fo tograaf John van Heyningen zet geen stap meer over dc drempel bij het Unilever researeh-labora- tonum aan dc Olivier van Noort- laan. Aanleiding voor zijn besluit Is het feit dat in verband met het bezoek van dc president van de Verenigde Mexicaanse Staten, Carlos Salinas de Gortari, dat de ze vandaag bij Unilever aflegde, zijn expositie is opgeruimd. Het steekt Van Heijmngen dat hij er afgelopen weekeinde zelf ach ter moest komen dat zijn werk was weggehaald. De door dc kunstcommissie van Unilever aangevoerde argumenten kun nen evenmin zijn goedkeuring wegdragen. „Je moet de expositie anderhalf jaar van te voren aanvragen en dan krijg je als de tentoonstelling wordt opgeruimd, niets te horen," aldus de veriournde beroep stoto- graaf. „Ik dacht dat Unilever zo'n goed georganiseerd bedrijf was. Toen ik zaterdag wide kijken of alles goed hing zag ik dat de expo sitie weg was. En over de reden werd door de ponier nogal ge- heimzinning gedaan. Vnjdag is de ambassadeur van Mexico in het gebouw geweest om het be zoek van de president voor te be reiden. Misschien dat het er iets mee te maken heeft." A L. Bouwman, werknemer bij Unilever en lid van de kunstcom missie, geeft ruimtegebrek als oorzaak aan. „Tijdens het bezoek worden zo'n tachtig mensen ver wacht en dan is alle ruimte hard nodig. Daarom heeft het directie secretariaat ons gevraagd de ten toonstelling voor twee dagen op te ruimen. Bovendien werd de komst van de president vrij plot seling aangekondigd. Er is verge ten om de heer Van Heijmngen daarvan op de hoogte stellen. Ik neem geen standpunt in maar kan me de boosheid van de foto graaf wel voorstellen. „In zo'n groot gebouw geen ruim te voor een kleine expositie? Hel bezoek van de president vrij on verwacht? Dat gaat er bij my niet in," trekt Van Heyningen de re denen in twijfel. „En vergeten mij in te lichten? De portiers wisten het wel. Ik denk dat het te maken heeft met een aantal foto's. De ex positie bestaat uit afbeeldingen van Zuidafrikaanse musicalgroe- pen die in Europa optreden tegen de apartheid. Op sommige foto's is duidelijk te zien dat ze ANC- buttons dragen. Daar zal het alle maal wel om gaan. Een andere, acceptabele reden kan ik niet ver zinnen. Als men het mij netjes had uitgelegd, zou ik er vrede mee kunnen hebben. Nee, mij zien ze bij de Unilever niet meer." Het kijkje dat de president van de Verenigde Mexicaanse Staten vanmiddag in het laboratorium van Unitever nam, maakt deel uit van het officiële staatsbezoek dat hij gisteren en vandaag aflegde. De Gortari werd gisterochtend bij Paleis Noordeinde in Den Haag ontvangen door Koningin Beatrix er. minister-president Lubbers. Vanavond vetrekt hij weer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 3