H 15 Schiedamse politici onder vuur Theaterjubileum met bittere bijsmaak A Vertrouwensbreuk tussen personeel en bestuur aan vooravond sloop mSt w m mat, mm&MS <p(Ö n wtaf «se»*» kïW 1iMpa^ ïnfo-iniddag voor blinden en slechtzienden Reumagroep presenteert zich aan arts en patiënt 'Groen' gaat fietsen voor goede doelen Expositie werken Hans Verhaaf in Koningshof Straat afgesloten voor nieuwbouw Kandel en de SP Studiekring 55-plussers: Voor doorsnee-kiezer is politiek bedrijf ondoorzichtig gencfa Vlaardingen kapt weer honderd bomen Rotterdams Dagblad Dinsdag 12 oktober 1993 g t In verpleeg- en reactiveringscentrum DrieMaasSte- de wordt donderdag 14 oktober een informatiemid dag gehouden die in het teken staat van zien en le zen. De middag is speciaal voor blinden en slecht zienden die adviezen en voorlichting krijgen. Ook worden diverse leeshulpmiddelen bij de aanwezigen onder de aandacht gebracht. Medewerkers van de Provinciale Bibliotheek Cen trale geven de bezoekers advies over de toepassings mogelijkheden van de media voor leesgehandieap- ten. Voorts wordt getoond over welk spelmateriaal, boeken en audio-visuele middelen men kan beschik ken. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur en de toe gang is gratis. DrieMaasStede is gevestigd aan de Voorberghlaan 35 in de Woudhoek. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Care! van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardlngen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Omdat de reumapatiëntenvereniging Nieuwe Water weg Noord het idee heeft dat artsen en patiënten uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis niet of nauwe lijks op de hoogte zijn van het bestaan van de oefen- groep voor reumapatiënten, is voor donderdag 14 ok tober een informatiebijeenkomst op poten gezet. Op die bijeenkomst wordt de oefengroep gepresenteerd en krijgt men uitleg over de functie ervan. De vereniging heeft de oefengroep vijf jaar geleden opgericht. Onder leiding van een fysiotherapeut wordt één uur per week gesport. Het sportuur be staat uit hewegings- en grondoefeningen en eindigt met een spel. Het programma is gericht op het in stand houden en verbeteren van de beweeglijkheid. De avond wordt gehouden in dienstencentrum De 4Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Vlaardingen Scholengemeenschap Groen van Prinsterer gaat vol gend jaar Europa in om geld in te zamelen voor het Rotterdamse Sophia Kinderziekenhuis en het Blin deninstituut in Zeist. Het bijzondere aan de actie is dat de leerlingen op de fiets naar Antwerpen, Brussel en Luxemburg rijden om zodoende geld in het laatje te krijgen. De fietstocht lijkt nog ver weg. Toch zijn de voorbe reidingen al in volle gang. De organisatie is op zoek naar bedrijven die fietsen, proviand en de overnach tingen willen sponsoren. Het is de bedoeling dat de ruim honderd scholieren zich door familieleden en kennissen per gereden kilometer laten sponsoren. Ook oud-leerlingen van 'het Groen' die fysiothera peut zijn geworden nemen deel aan de ludieke actie. Ze zorgen voorde medische begeleiding. Maassluis In zalencentrum De Koningshof zijn tot en. met 15 november schilderijen van de Maassluizer Hans Verhaaf te zien. De expositie bevat olieverfschilderij en en aquarellen maar ook worden werken getoond waarin het gebruik van het aquareipotlood is toege past. Verhaaf schildert al geruime tijd. Hij begon met olieverf en schilderde hoofdzakelijk portretten. Daarna volgde een periode waarin het aquarel cen traal stond met als onderwerp de clown. Hoek van Holland. De le Scheepvaartstraat in Hoek van Holland zal ge durende ongeveer acht maanden gedeeltelijk wor den afgesloten voor het verkeer. In de straat worden acht sociale koopappartementen gebouwd. Het braakliggende terrein was de deelgemeenteraad al jarenlang een doom in het oog. Aanvankelijk zouden er garages worden gebouwd, maar de aannemer en grondeigenaar hebben nu besloten tot de bouw van acht woningen. De huizen zullen ƒ152.000 kosten. Maar bij de uitvoering van het plan doet zich het pro bleem voor dat de iokatie aan dne kanten omsloten is door bestaande woningen. Voor werk en opslag ruimte kan daardoor slechts gebruik gemaakt wor den van de openbare weg. Daarom wordt de deelge meenteraad voorgesteld om de le Scheepvaartstraat voor de duur van het werk van maandag tot en met vrijdag af te sluiten voor alle verkeer, met uitzonde ring van voetgangers. In het weekeind kan dan een richtingverkeer worden toegestaan. Het vertrekkende PvdA-raadslid Bert Kandel meldt (RD, 7-10-93) dat er met CDA en VVD in Vlaardingen afspraken zijn gemaakt om de rit met het college uit te zitten. Daarom kon hij niet altijd zeggen wat hij wilde. Van de heer Kandel te horen dat de SP geen verantwoordelijkheid zou willen nemen door per definitie niet in het college te willen is niet juist, maar ook niet schokkend. Inderdaad, zo niet, dat klopt wel. Maar dat een partij in de oppositie ook verantwoordelijkheden heeft, ontgaat de heer Kandel. Dat kan straks nog wat worden met de PvdA. Hij memoreert de discussie in de raad over de afvalberging in de Licke- baert en een goedkeurende brief van het college over de aantasting van de historische Holiërhoekse Polder. Het was de SP die de verantwoor delijkheid nam om deze zaken in en buiten de gemeenteraad op de poli tieke agenda te plaatsen. Jammer dat ook de PvdA een SP-motie om duidelijkheid te verschaffen inzake het behoud van de Holiërhoekse Polder niet steunde. De opmerking van Kandel dat de SP meteen nee roept tegen een slib- berging in plaats van een afvalberging in de Lickebaert, zonder zich af te wagen wat dit betekent, is onjuist. Daarover heb ik een indringend gesprek gehad met PvdA-wethouder Van der Windt. Onze afwijzing van dit provinciale voorstel is gebaseerd op duidelijke argumenten en ken nis van zaken. Net als met de afvalberging gaat de heer Kandel nu ken nelijk alweer half door de bocht voor de provinciale slibbergingsplan- nen. Eindjaren tachtig was de heer Kandel nog voorstander van een af valberging in de Lickerbaert. Het is jammer dat de heer Kandel pas nu hij vertrekt zegt hoe hij over het PvdA/CDA/D86-coilege denkt. Had hij dat eerder gedaan, dan was de Vlaardingse politiek waarschijnlijk heel wat frisser geweest. Maar ach, beter laat dan nooit. Remi Poppe, fractievoorzitter SP. Schiedam - De Schiedamse politici zullen een hoop aan hun ge drag en taalgebruik moeten veranderen, willen zij het verbro ken contact met de burger herstellen. Voor de doorsnee-kiezer is het politieke bedrijf een matte en ondoorzichtige bedoening. Dit schrijft de Eerste Schiedamse Studiekring voor 55-plussers in een open brief aan de gemeente raad. De brief, vandaag aangebo den aan de leden van de raads commissie voor algemene zaken, bevat een flinke hoeveelheid on gezouten kritiek op de Schiedam se volksvertegenwoordigers. Kernpunt: de politiek houdt in veel opzichten te weinig rekening met de gewone burger. Onbevooroordeeld De Studiekring constateerde dit na het bijwonen, in de herfst van 1992 en het voorjaar van 1993, van een aantal politieke vergaderin gen en het lezen van de program ma's waarmee de raadsfracties in 1990 de verkiezingen ingingen. De waarnemers van de Stu diekring waren stuk voor stuk buitenstaanders die onbevooroor deeld tegen het politieke bedrijf aankeken. Wat betreft de partijprogramma's merkt de Studiekring op dat het 'een hele opgave was die door te worstelen'. Men vond het saaie lectuur vol ambtelijk taalgebruik, politiek jargon en onverklaarde afkortingen. De partijen zouden er goed aan doen hun program ma's in helder en voor iedereen begrijpelijk Nederlands te schrij ven, adviseert de Studiekring in het rapport. Als voorbeeld van de huidige on leesbaarheid wordt de volgende zin opgevoerd: „Extra aandacht voor de samenhang tussen de di verse plannen, alsmede voor de relatie tot de andere plannen en situaties in het onderhavige ge bied zou met geringe inspanning reeds kunnen leiden tot een aan zienlijke stap in de richting van het eerder bepleite totale stads plan." Zo moet het niet, schrijft de Studiekring, die alleen het ver kiezingsprogramma van Groen- Links plezierig vond om te lezen. Dat was hier en daar zelfs 'licht voetig'. Op de commissievergaderingen merkten de waarnemers dat gas ten wel welkom waren, maar dat vrijwel niemand wist hoe deze buitenstaanders moesten worden ontvangen. Erg 'burgervriende- lijk' ging het er niet aan toe. Het publiek moest zelf maar een piek je zoeken en zat, als er broodjes en koffie werden geserveerd, in dubio of ook anderen dan de com missieleden daarvan gebruik mochten maken. Wat verder op viel was dat de debatten niet erg levendig verliepen. „In feite ken de men grotendeels de standpun ten van de andere fracties al." Ook op de raadsvergaderingen merkten de vertegenwoordigers van de Studiekring dat het pu bliek er min of meer voor spek en bonen bij zat. Niemand schonk aandacht aan hen of probeerde de vergaderprocedure te verklaren. Tijdens -langdurige- schorsin gen werden de niet politiek inge wijden aan hun lot overgelaten. Dat er zo weinig burgers op de tri bune zitten -een verschijnsel waarover de politici zich herhaal delijk beklagen - vindt de Stu diekring geen wonder. Tijdens de begrotingsbehandeling vergader de de raad op tijdstippen dat bur gers een vrije dag zouden moeten nemen om de discussie te volgen. Bovendien gebeurt er zelden iets spectaculairs. De vergaderingen worden omschreven als 'een tam me boel'. De Studiekring stoorde zich ver der aan de gewoonte van veel sprekers om hun verklaringen van een papiertje voor te lezen. Dat is niet bevorderlijk voor een goed contact met het publiek. Sprekers zouden meer aandacht aan hun voordracht moeten be steden. Een ander minpuntje is de ge woonte van sommige raadsleden om ook achter het spreekgestoel te hun handen in de zakken te houden. „Storend en noncha lant," vindt de Studiekring. Ondoorgrondelijk is de politiek ook, ervoeren de waarnemers. Als voorbeeld noemen zij het gehar rewar over de positie van ex-wet houder Hans van Kleef. In 1990 verklaarde het college dat vijf wethouders een absoluuut mini mum was voor Schiedam. Maar toen Van Kleef door de PvdA naar huis was gestuurd, werd achter de bestuurstafel doodleuk medege deeld dat het met vier wethouders ook best ging. Een tweede voorbeeld is een on derzoek naar woonprojecten voor ouderen, waarvoor de raad een ton had uitgetrokken. Dat onder zoek is nooit gehouden, terwijl een rapport dat de Studiekring voor 55-plussers zelf maakte over het ouderenbeleid door het stads bestuur vakkundig in een la werd weggemoffeld. Ton de Vos hoogste Carel Beke tijd ontslag op til Archieffoto Arie Wapenaar Foto Roel Dijkstra Door Peter de Lange Schiedam - Zestig jaar bestaat het Passage Theater op 23 decem ber, maar of dit jubileum ook aan leiding zal zijn voor een feestje? Waarschijnlijk niet. Het peiso- neel heeft voorlopig wel andere kopzorgen. Het ontslag dat direc teur Carel Beke is aangezegd, bij voorbeeld. Of anders wel de eigen toekomst. Want het lot wil dat het theater een paar maanden na het jubileum zal worden gesloopt. En. wat er dan met het personeel zal gebeuren staat nog niet vast. Allereerst: die zestig jaar zijn mis leidend, want niet het theater be staat zo lang, maar het gebouw waarin toneelvoorstellingen wor den gegeven is zo oud. De werke lijke geschiedenis van het Schiedamse theater is aanmerke lijk korter. Sinds de opening van het complex in de Passage in 1933 heeft het voornamelijk als bio scoop dienst gedaan. Voorstellin gen vinden er pas een jaar of tien plaats. De betrekkelijk korte theatertra ditie in Schiedam zal vanaf fe bruari volgend jaar, als de schouwburg in de Passage tegen de grond gaat, zwaar op de proef worden gesteld. Het zal naar schatting twee tot dne jaar duren voordat het nieuwe, op het Stadserf geplande theater js ge bouwd en ingericht en dc draad weer kan worden opgepakt. In de tussentijd zullen toneelliefheb bers hoofdzakelijk zyn aangewe zen op het - door de kleine ruimte beperkte- aanbod in zolderthea- ter De Teerstoof aan de Nieuw- straat. Noodoplossing Voor grote produkties heeft Schiedam in die overbruggings periode geen ruimte. Daarvoor moet het publiek dan maar naar Vlaardingen of Rotterdam. En wat de voorstellingen van de plaatselijke amateurverenigin gen betreft: die kunnen als nood oplossing gebruik maken van wijkcentrum de Blauwe Brug in Schiedam-Noord. Verder zijn er nog wat vage plannen voor inci dentele uitvoeringen (op nog on bekende locatie) en voorstellin gen in de Grote Kerk en mogelijk ook in sporthal Margriet. Coryfeeën Wethouder Chris Zijdeveld (Cul tuur) verwacht dat Schiedam er wel in zal slagen het publiek vast te houden, ondanks een theater loos tijdperk, dat hij zelf overi gens op maximaal tweeëneenhalf jaar schat. Zijdeveld: „Het Passa ge Theater heeft onder meer goed gescoord met grote voorstellin gen met landelijk bekende cory feeën. Als je die voorstellingen naar de nieuwe schouwburg haalt, zit de loop er zo weer in. Dat publiek heb je zo terug." De amateurclubs, die ook voor veel aanloop zorgen, zullen zich wel schikken in het tijdelijke on gemak, vermoedt Zijdeveld, en ook zij zijn straks natuurlijk weer met hun vaste schare aanhangers van de partij in het nieuwe thea ter. Als noodlocaties noemt Zijde veld behalve de Blauwe Brug nog enkele zaaltjes: Tivoli, Beatrix en De Rank. Het personeel van de stichting bruari 1994 te ontslaan en een aantal mensen op nieuwe voor waarden weer in dienst te nemen. Die zouden dan kunnen worden ingezet in de Teerstoof en voor de losse producties elders in de stad. Het personeel zegt door die plot selinge koerswijziging van het be stuur (dat eerst vurig pleitte voor het behoud van de voltallige ploeg) volledig te zijn overdon derd. Ton de Vos, voorzitter van het bestuur, heeft een andere le zing: „Wij hebben altijd gezegd dat we zoveel mogelijk mensen aan het theater willen blijven bin den. Maar daar moet dan wel iets tegenover staan. Een programma waar we mee uit de voeten kun nen. Je kunt je personeel niet twee jaar in dienst houden terwijl het niets te doen heeft. Dus heb ben we gezegd: denk allemaal mee over een concreet plan om bij de gemeente mee aan te klop pen." Dat plan, zegt De Vos, is er nog niet. Op 6 juli werd daarover voor het laatst met het personeel ver gaderd. „Daarna hebben wij in augustus zelf een voorzet gege- en directeur Beke. Het bestuur wil Beke de zak geven en dat voornemen is bij het personeel bijzonder slecht gevallen. Daar leeft nu de overtuiging dat De Vos en zijn mede-bestuurders via het ontslag van Beke proberen te be reiken dat meteen het Schiedam se theater voorgoed wordt geli quideerd. Het personeel, Carel Beke voorop, vreest dat er straks op het Stadserf slechts een zaaltje voor kleine produkties komt. „En dan is het werk van de afgelopen zes jaar, waarbij het bezoekers aantal steeg van 12090 naar 60.000, allemaal voor niets ge weest," aldus Beke. Het personeel baseert het ver moeden dat er een politiek spelle tje is gespeeld op het feit dat er nogal wat gemeenteraadsleden in het stichtingsbestuur zitten: Tru dy van den Akker (D66), Bert Kaptein (CDA) en Peter Stadhou ders (PvdA). Een aantal anderen heeft duidelijke banden met de politiek, zoals Ton de Vos, die voor de PvdA in de raad heeft ge zeten, en Annie Renskers, een voormalig raadslid voor de WD. Schiedamse Theaters (Passage en Teerstoof) is er minder gerust op. Dat overlegt al maanden met het bestuur over een overbruggings plan. Volgens personeelsverte- genwoordiger Dick Koene is de onrust onder de acht vaste en cir ca 25 part-time medewerkers groot. Want, zegt Koene, het be stuur doet niet echt z'n best te voorkomen dat er straks bij ge brek aan werk een groot aantal mensen op straat komt te staan. Overdonderd Nadat eerdere gespreksrondes niet tot concrete resultaten had den geleid, lag er in augustus op eens een minimum-variant op ta fel. Daarin stelde het bestuur tot woede van de medewerkers voor het voltallige personeel per 1 fe- ven." De Voorzet' van het bestuur was de gewraakte minimum-va riant. Dat dit voorstel uitgere kend in de vakantietijd tot stand kwam was volgens De Vos geen slinkse opzet, maar een gevolg van de tijdsdruk. Een aantal me dewerkers, onder wie directeur Carel Beke, was afwezig, en het bestuur wilde niet wachten op hun terugkomst. De voorzitter is nog steeds bereid over een beter overbruggingsplan te praten, maar dan wel op zeer korte ter mijn. „Want het is de hoogste tijd, we hebben nog maar een maand of vier om erover te praten." Politiek spelletje Overleg met het personeel wordt echter geblokkeerd door de ver trouwenscrisis tussen het bestuur „Bewijzen kun je het niet, maar dergelijke feiten wijzen wel in een bepaalde richting," menen Beke en personeelsvertegen- woordiger Koene. 600 stoelen Ton de Vos heeft deze uitleg m een eerdere reactie reeds als 'uit de lucht gegrepen' van de hand gewezen. Hij vermoedt dat Beke de aandacht van de werkelijke ontslagreden (Beke functioneert slecht, volgens De Vos) wil aflei den. Het commentaar van de voorzitter komt er op neer dat het theater bestuur geen geheime po litieke doelen nastreeft. Ook wet houder Zijdeveld legt de sugges tievan Beke en de ovenge perso neelsleden schouderophalend naast zich neer. „Er is geen en kele aanleiding om te veronder stellen dat de politiek hier de hand in heeft gehad," zegt Zijde veld in een reactie op het voorge nomen ontslag van Beke. De wethouder ontkent eveneens dat de politiek van een grote schouwburg afwil. „Er is geen ge heime agenda. In de meerjaren begroting staat dat we het gehele gemeentelijke complex op het Stadserf kunnen bouwen voor de afgesproken som. Zonder dat er dingen zijn weggesneden. Het theater staat ook in die begro ting Zijdeveld voegt cr aan toe dat de politiek uitgaat van een zaal met ongeveer 600 stoelen; van een schouwburg dus met de zelfde capaciteit als het huidige Passage Theater. Vrijheid Welke personeelsploeg de nieuwe voorziening straks zal runnen, en welke instantie daarvoor verant woordelijkheid zal dragen, is een open mag. De verhouding tus sen de huidige ploeg en het be stuur is in elk gevat grondig ver stoord. Het personeel verwijt De Vos en de zijnen dat zy de afgelo pen jaren maar bitter weinig inte resse hebben getoond in het wel en wee van het theater en dat zij zelfs een aantal medewerkers niet eens kennen. Koene: „Als het be stuur op bezoek kwam, moesten er altijd mensen aan elkaar wor den voorgesteld." Ton de Vos wordt spinnijdig bij het vernemen van dit verwijt; „Wij hebben ons juist op verzoek van het personeel terughoudend opgesteld. Wij staan als bestuur redelijk ver van de organisatie, dat is waar. maar de reden is dui delijk: niet wij, maar het perso neel moet de boel draaiende hou den. Zo is dat afgesproken. Daar om hebben wij ook niet vaak ver gaderd. Dat gebeurde meestal op verzoek van Carel Beke, als er iets concreets te bespreken viel. Carel heeft het personeel ook altijd voorgehouden dat ze die wijheid moesten waarderen. Dus het is wel heel lullig als ons dat nu op eens voor de voeten wordt gewor pen." Dinsdag 12 oktober vlaardingen Stadsgehoorzaal. Duet (toneel met Linda van Dijken Harry van Rijt hoven), 20.15 uur. ROTTERDAM De Doelen. Borodm Kwartet (Mos kou), 20.15 uur. De Tudor. Huis band 1,21.00 uur. Dizzy. Sixcards- kerony, 22.00 uur. Theater Zuid- plein. Anthony and Cleopatra. 20.15 uur. LuxorTheater. Sweeney Todd, 20.15 uur. Rotterdamse Schouwburg. Verkommerde oever, Medeamatenaal, Landschap met Argonauten, 20.30 uur. Lantaren/ Venster. Wmtergasten, 19.30 uur. Woensdag 13 oktober SCHIEDAM Dienstencentrum De 4Molens. Bingo, 13.30 uur, Bachplein, Cir cus Renz, 15.00 en 19.30 uur. Ba sisschool De Singel. Boekenfeest. 18.00-19.30 uur. De Teerstoof. Marijke Boon (cabaret). 20.30 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Kleine Nemo (kinderfilm), 14.00 uur. La Gran Scena Opera Company Di New York. (cabaret), 20.15-uur, Diensten centrum West. Dansavond voorou deren, 19,30 uur. Harmonie. Bezness (film), 20.30 uur. VSB- bank (Schiedamseweg 12). Schil- derijen-expositievanEllyZwaanswijk (t/m 11 december). ROTTERDAM De Doelen. Trombone Ensemble Conservatonum. 12.45 uur. The Act. Jamsessie, 20.00 uur. De Tu dor. Huisband 2, 21.00 uur. The- lonious. Mallet Unit, 21.00 uur. Theater Zuidpleïn. Anthony and Cleopatra, 20.15 uur. LuxorThea ter. Sweeney Todd. 20.15 uur. Rot terdamse Schouwburg. Da un'al- tra Faccia del Tempo, 20.15 uur. Ro- meynshof. Guido is een schemer lamp, 14.00 uur. Jeugdtheater Hofplein. Toen niemand iets te doen had, 14.00 uur. Plaswijckpark. Poppentheater Anneke Strack, 15.00 uur. Zaal De Unie. Het Land van Huizinga, 20.30 uur. Correct Studio Café. Open Talenten Po dium, 21.00 uur. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Final Analysis' (16) dag. 11.45-14.15- 16.45-19.15-21.45. Alhambra 2: 'Indecent proposal" (al) dag 6.45- 9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Ca lypso 1: The Piano' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Calypso-2: 'De kleine blonde dood'(al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 1: 'Jurassic Park' (al) dag, 1.15-4-6.45-9.30, zo.ook 10.30. Cinerama 2: 'The Fugitive' (.1.2) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 3: 'Cliffhanger' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Guilty as sin' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30- Corso: The fugitive' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) di.t/m vr. 2- 8.30. 'Het Grote Barriere Rif' (al) di.t' mvr. 3-7.30. LantarenA'enster 1: 'Trots couleurs: bleu' dag.8-10. Venster 2: 'Medea' dag. 7.30. "The Graduate' di. 9.30. Venster 3: 'Au tumn Moon' dag. 8-10. Venster 4: 'Nord' dag. 8. 'Bad Lieutenant" dag,10. Lumière 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumiè re 2: 'Sliver' (16) dag. 6.45.9.30. Lumière 3: 'Last action hero' (al) dag. 6.45-9.30. Lumière 4: 'Hot shots' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Rex: 'Play me again Vanessa' (18) dag. 12. Thalia: 'in the line of fire (16) dag.1.15-4-6.45-9.30. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Bambf wo, 1.15-4, Cinerama 5: 'Dennis the Menace' wo. 1.15-4. Lumière 2: 'Bambi' wo. 1.15.4. Lu mière 3: 'De ongelooflijke reis" wo.1.15-4. Vlaardingen - In Vlaardingen verdwijnen weer tientallen bomen. Door ophogingswerk-1 zaamheden in de Drevenbuurt in Holy-Noord gaan 135 bomen de grond uit. Er komen er slechts 32 voor terug. Volgens de gemeente kunnen niet alle bomen worden her plant vanwege de ligging van de kabels en de leidingen na de ophogingswerkzaamheden. In een raadsvoorstel wordt ge meld dat men weet dat dit zeer tegen de wens is van de bewo ners in genoemde buurt, maar dat niet aan de gevolgen te' ontkomen is. Eerder werden al honderd bomen gekapt aan de Rotter- damseweg in verband met bouwwerkzaamheden in de Babberspoider, "voor de reali sering van zestien woningen op het Usselhoeve-terrein in Holy moeten ook zo'n honderd bomen tegen de grond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2