15 Centrumbewoners vragen om bruggetje over de Schie Vlaardingse start particulier dagzorgcentrum voor ouderen Speciale taxi 1 november van start Verbazing waarom beslissing nog steeds uitblijft Laat Rotterdam maar liggen Amnesty-actie voor verdwenen Braziliaan De Krentenmik start speelgoedactie CDA bezorgd over busdienst S getida Uitreiking promotieprijs dinsdag in De Harmonie Strengere aanpak bij geparkeerde vrachtauto's Dit najaar in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. I Rotterdams Dagblad Donderdag 14 oktober 1993 Aan drie kanten grenst Maassluis aan Rotterdam: aan de zuidkant, aan de westkant en aan de bovenkant. In het zuiden ligt de gemeen tegrens op de helft van de Nieuwe Waterweg. In het westen vormt de Schenkeldijk de scheidslijn. En boven op Maassluis ligt Rotterdams havenslib. Daar is de halve stad mee bedekt. Dat slib heeft jarenlang een behoorlijke prijsontwikkeling van de hui2en in de Steendijkpolder in de weg gelegen. Maar de makelaars merken dat de bedragen k.k. verrassend snel 'omhoog gaan. Het lijkt wel een inhaalmanoeuvre. De bagger uil de Petroleumhavens heeft er amper nog invloed op. Chris Barské van de gerenommeerde makelaardij Maeslanden kwam met een spectaculaire jubileumstunt huis aan huis: gratis taxaties. Hij bekeek de hele woningen ik ben nog nooit zo blij ge weest met een bezoekje. De investeringen haal ik er wel uit. Alleen de tuin moet nog. Maar pak ik die nu al aan - of wacht ik tot na de bo demsanering? Welke reden had de gemeente ook weer om te saneren? Dat was de bedreigde volksgezondheid. Hoort iemand daar nog wei eens wat over? Zijn de bewoners van Maassluis-West vaker ziek? Dat is niet aangetoond. Na ai die jaren is dat niet bewezen. Of was er ook een economische reden: was de sanering nodig om de huizen op hun normale prijspeil te brengen? Vanwege schadeclaims en zo? Die reden is dan achterhaald. Heeft iemand al eens berek end hoe groot de schade aan het milieu is, als er gesaneerd wordt? Moet u in de Steendijkpolder eens kijken hoeveel flora en fauna dat kost] Waarom is er in Maassluis geen Groenlinks die de bodemsanering tegenhoudt. Zelfs Remi Poppe vroeg zich eens af, of er met de milj oen en budget ten voor bodemsanering geen zinniger milieumaatregelen kunnen worden getroffen. Een naaldwoud van het Staelduinse Bos tot aan de Oranjeplasjes. Of een stelletje extra filters op de schoorsteenpijpen in de Botlek. Daar heeft iedereen wat aan en voor de gemeentebegro ting (lees: de tarieven uw portemonnee) is het ook beter. Laat Rotterdam aan de bovenkant maar Eggen. Maar doe iets aan het Rotterdam ten westen en ten zuiden van Maassluis. KOR KEGEL Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden De Schiedamse afdehng van Amnesty International gaat zich volgende week bezighouden met een cam pagne tegen politieke moorden en verdwijningen van personen in meer dan twintig landen. Aanslui tend op de grote manifestatie van Amnesty in Den Haag en Rotterdam op woensdag 20 oktober wordt in Schiedam actie gevoerd tegen de verdwijning van Roberto Carlos da Costa uit Brazilië. Da Costo verdween in september 1992 nadat hij we gens een kruimeldiefstal door de politie was gemar teld en op straat w?as beschoten. Sindsdien is niets meer van hem vernomen. Om hierop in Schiedam de aandacht te vestigen gaat Amnesty op de manifesta tiedag bij de politie aangifte doen van de verdwij ning van Da Costa. Het is de eerste actie van de on langs opgerichte jongerengroep van Amnesty in Schiedam. Met een posteractie worden de burgers opgeroepen deel te nemen aan de campagne. Vlaardingen De ravage die enige tijd geleden door vandalen in kinderdagverblijf De Krentenmik werd aangericht was zo groot dat een kleine renovatie nodig is om het gebouw weer in de oude staat terug te brengen. De kinderen zijn voorlopig ondergebracht in een nood- locatie aan de Van Maerlantlaan. Ook veel speelgoed is door de vernielzucht onbruik baar geworden. Hoewel het dagverblijf is verzekerd, worden lang niet alle kosten gedekt. Omdat er onvol doende financiële middelen voorhanden zijn om het vernielde speelmateriaal te vervangen is de ouder commissie van De Krentenmik een speelgoedactie begonnen. Daartoe is een girorekening (121219? t.n.v. oudercommissie Krentenmik Vlaardingen) ge opend. Gehoopt wordt bij de heropening in decem ber nieuw speelgoed aan te kunnen bieden. Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Schiedam - De Bewonersvereniging Schiedam-Centrum heeft de gemeenteraad van Schiedam 'met zeer grote klem' verzocht binnen afzienbare tijd een voetgangersbrug over de Schie aan te leggen. Over deze brug tussen de 's-Gra- venlandseweg en de Noordvest wordt in de politiek al vele jaren gepraat, omdat daarmee een goe de verbinding tot stand zou ko men tussen Bureau Huisvesting en het Gemeentelijk Woningbe- heer. Maar de brug ligt er nog steeds niet en de besluitvorming is op de lange baan geschoven. Mensen die van Woningbeheer naar Huisvesting of vice versa worden gestuurd moeten nu een flink eind omlopen, terwijl beide adressen hemelsbreed op een paar honderd meter afstand van elkaar liggen. De politiek heeft echter nog steeds niet kunnen be sluiten het voetgangersbruggetje te laten bouwen en dat bevreemdt de bewonersveremging in de bin nenstad ten zeerste. De BVSC is niet de enige die zich afvraagt wat de politiek eigenlijk weerhoudt. Tijdens recent overleg van een groot aantal Schiedamse bewo nersverenigingen over stedeEjke problemen bleek dat men 2ich ook elders in de stad verbaast over de traagheid en vaagheid van de gemeente. Want de bouw van de brug is verschillende ma len m het vooruitzicht gesteld, bijvoorbeeld toen besloten werd nieuwe woningen te bouwen m de Palmboombuurt achter het Ge meentelijk Woningbeheer. Voor de bewoners zou op die manier een goede aansluiting ontstaan op de tram. terwijl ook de weg naar het station werd bekort. Hoek van Hofland - CDA-fractie- 1 leider Piet van der Wel heeft het j dagelijks bestuur van de deelge- meenteraad schriftelijke vragen j gesteld over de wijzigingen m de busdienst van Westnederland, j Van der Wel vraagt het dagelijks bestuur te onderzoeken of er in derdaad sprake is van een ver slechtering voor inwoners van Hoek van Holland die regelmatig naai' Den Haag reizen. Hij vraagt maatregelen om die verslechte ring tegen te gaan. Het deelraadslid vindt dat juist m een tijd waarin het gebruik van de auto wordt teruggedrongen, er geen sprake moet zijn van lange re en moeilijker reistijden met het openbaar vervoer en hij wil dat er overleg wordt gevoerd met gemeente "s-Gravenzande. Door Sander Sonnemans Vice-voorzittcr J. M. Franken van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam en Bene den-Maas komt dinsdag 19 oktober naar De Harmo nie om de Vlaardingen Promotieprijs uit te reiken. De prijs, tui gelegenheid van liet 700-jarig beslaan van Vlaardingen ingesteld, bestaat uit een geldbe drag van duizend gulden en een wisselplaquette en ging eerder naar het Visserijmuseum, de Stichting Locale Omroep Vlaardingen, The Amazing Stroop wafels. Golfclub Broekpolderen het Delta Hotel. Hoek van Holland Vrachtwagenchauffeurs die hun auto's binnen de be bouwde kom parkeren en daarmee overlast veroor zaken moeten rekening houden met een strenger be leid van de politie. Zij en huil werkgever krijgen in het vervolg een waarschuwing als de 'bakbeesten verkeerd staan. Als daarna weer een overtreding wordt geconstateerd, gaat de chauffeur op de bon. De strengere aanpak is aangekondigd in afwachting van een landelijke maatregel voor het parkeren van vrachtwagens. Zo lang er nog geen sprake is van een rijksregeling wordt de nieuwe aanpak van de politie gehanteerd. Dinsdag 26 oktober SCHIEDAM Muziek op schoot (muziekcursus voor baby's van vier maanden lot een jaar vergezeld van moeder of verzorger). Streekmuzlekschool Nieuwe Waterweg-Noord, Lange Niemvstraat 183 VLAARDINGEN Muziek op schoot (muziekcursus voor baby's van vier maanden tot eenjaar vergezeld van moeder of verzorger). Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg-Noord, Meidoorn- straat 3D. Spreken in het openbaar (9.30-11.30 uur). Stich ting Coerke. P.K. Drossaartstraat65 45,=). Woensdag 2? oktober SCHIEDAM Verkeerseducatie (theorieles en bijscholing). De Blauwe Brug ktober-8 december 90, Levensreddend han delen ibhuisZuid. VLAARDINGEN Klussencursus voor vrouwen. De Pypelaar (Willem Pijper straat 10), start 13.30 uur 32,50). Vlaardingen - Het loopt nog niet storm, maar Anneke Halkes heeft er alle vertrouwen m dat haar idee aanslaat. Haar droom is in eik ge val bewaarheid geworden. De toe komst moet leren of ze goed heeft gegokt. Maar daar maakt ze zich geen zorgen over. Ze barst van zelfvertrouwen. Nu de response nog. De 42-jarige moeder van twee zo nen startte onlangs een centrum voor particuliere dagzorg voor ou deren. Na vijftien jaar als verzor gende, afdelingshoofd en zorgco- ordinator in verzorgingshuizen te hebben gewerkt én een reis langs allerlei uitzendbureau's had An neke Halkes nog altijd haar ideale werkplek niet gevonden. Het was stoppen met werken of zelf de juiste situatie ereeren. Dat laatste is het geworden. ,.Ik had." legt de Vlaardingse uit, „voor mijn werk in verzorgingste huizen gekozen om met veel a in dacht voor ouderen te kumen zorgen. Dat is er eigen'ijk nooft van gekomen. In die sector loopje toch al gauw te hollen en te vlie gen. Daardoor heb je nauwelijks tijd om de mensen voldoende aandacht te geven. Op den duur ging mij dat storen. Daarom heb ik dit jaar mijn baan opgezegd en heb ik geprobeerd via uitzendbu reau's iets te vinden dat mij wel aanspreekt. Toen daar niets van kwam heb ik de stoute schoenen aangetrokken en ben ik voor me zelf begonnen." Anneke wist beslag te leggen op een deel van het voormalige schoolgebouw aan de Spechtlaan. Ze richtte het met wat eigen geld in volgens de smaak van ouderen en de Stichting Particuliere Dag- zorg Vlaardingen was geboren. Zelfstandig wonende ouderen die niet zonder hulp kunnen krijgen er onderdak en hulp als de verzor ger een dag niet langs kan komen Anneke Halkes heeft aan alles gedacht. Zelfs het vogelkooitje ontbreekt niet. Foto Roei Dijkstra Ontwerp-bestemmingsplan „Hoogstad" De burgemeester van Vlaardingen maakt ingevolge het gestelde in artikel 23 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend, dat het ontwerp van het be stemmingsplan „Hoogstad", dat globaal wordt be grensd door de Rijksweg A20, de Vlaardingse Vaart en de Westlandseweg, met ingang van 15 oktober 1993, gedurende één maand bij de Dienst Stads werk, op de afdeling Ruimtelijke Ordening, kamer 115, voor een ieder ter inzage ligt. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 23, juncto artikel 24 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan een ieder gedurende genoemde termijn schrif telijk bezwaren bij de gemeenteraad indienen. Vlaardingen. 14 oktober 1993. Namens de burgemeester, Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ordening, W. J. den Hartogh. of op vakantie gaan. „Neem nou een ouder echtpaar waarvan de vrouw dement wordt en niet alleen gelaten kan wor den," vertelt Anneke waarom de door haar geboden dagzorg voor velen dé uitkomst kan zijn. ,.De wekelijkse biljart middag van haar man zou er bij in kunnen schieten. De vrouw kan nier wor den opgevangen en verzorgd zo dat de man zijn uitje blijft hou den. Een weduwnaar die slecht ziend is en alleen de deur niet uit kan? Dagzorg kan de oplossing zijn. Een man en vrouw die op op name in een verzorgingstehuis zitten te wachten? Dagzorg kan een extra ondersteuning zijn. Mensen die hulp nodig hebben bij naar het toilet gaan," geeft ze nog een voorbeeld, „lopen niet zo snel een sociëteit of dienstencen trum binnen." De bezoekers van Halkes' dag zorg worden begeleid door vaste medewerksters, die net als de ini tiatiefneemster gediplomeerd zijn. Ze kunnen er de hele dag bi vakkeren in een gemoedelijke sfeer. Er is een eethoek, rustka mer, eetgelegenheid en in de huiskamerachtige ruimte klinkt zelfs het vrolijke gefluit van een kanarie in een kooitje. En wie geen zin heeft in een gezelschaps spelletje kan rustig wat lezen of wat praten met een ander. Het dagzorgcentrum schenkt de ouderen volgens Anneke Halkes niet alleen de aandacht die ze no dig hebben maar werkt ook snel ler als het om plaatsing gaat. „Ais je in de bestaande hulpverlening zorg aanvraagt, wordt een hele aanvraagprocedure op gang ge bracht. De mensen moeten bij voorbeeld aan een aantal eisen voldoen om in aanmerking te ko men voor de zorg. Wij werken veel directer. Als mensen morgen hulp nodig hebben, kan dat direct worden geregeld. Hier kunnen ze elke dag zo binnen stappen." Donderdag 14 oktober SCHIEDAM Bachplein. Circus Renz. 19.30 uur. VLAARDINGEN Triangel. Bijeenkomst Nederlandse vereniging Weerzien Overzee met bingo, 20.00 uur. Stadsgehoor zaal. Margriet Eshuijs 20 15 uur. ROTTERDAM De Doelen. Dear Friends, 20 00 uur. Theater Zuidplein. The Oom Maw Maw. 20.15 uur. Nighttown, Cancy Dulfer Funky Stuff. 21.00 uur. Luxor Theater. SweeneyTodd. 20.15 uur. Rotterdamse Schouw burg. Play Stnndberg. 20.30 uur. Da un'altra Faccia del Tempo. 20.15 uur. Lantaren/Venster. Lopen, Change, in Golven. Let's start a Ma gazine, 19.30 en 22.00 uur. Vrijdag 15 oktober SCHIEDAM Bachplein. Circus Renz. 15.00 en 19.30 uur. Filmhuis. Daens, 2130 uur. Buurthuis Nieuwland. House party, 20.00-02.00 uur. De Teer- stoof. And ré Manuel (cabaret), 20.30 uur. VLAARDINGEN Harmonie. Kommil Foo (muziek theater), 20.30 uur. ROTTERDAM De Doelen. Staatskamerorkestvan Pardubice. 19.30 uur. Theater Zuidplein. Sikulu the Warrior. 20 15 uur. ComedyTram, 20.30 uur. Teja- tro Popular. Dissidenten. 20.30 uur. Rotterdamse Schouwburg. Hamlet. 19.30 uur. Play Stnndberg. 20.30uur, Luxor Theater. Sweeney Todd. 20.15 uur. Lantaren/Ven ster. Waarvoor misbruik. 21.00 uur. Maassluis - Met ingang van 1 no vember gaat in Maasland en Maassluis de AV-Tax rijden, een aanvullende vervoersvoorziening voor voornamelijk ouderen en ge handicapten. Ritjes met deze taxi, die passagiers vervoert van deur tot deur. kosten drie gulden. De AV-Tax rijdt onder een andere naam al in Vlaardingen en Schiedam. Het systeem is daar een groot succes. Vooral mensen voor wie het openbaar vervoer geen uitkomst biedt maken er ge bruik van. Voor de Maassluise AV-Tax (af korting van aanvullend vervoer) is een stichting opgericht waarin deelnemen de gemeente Maas sluis en Taxibedrijf Hofman Hof man verzorgt het vervoer, de ge meente subsidieert iedere rit met enkele guldens. Net als in Schiedam en Vlaardin gen moeten Maassluise en Maas- iandse gebruikers eerst een pas aanschaffen. Die kost een tientje. Ritbonnen zijn verkrijgbaar per vier stuks. Om de werking van de AV-Tax uit te leggen worden in de Maassluise verzorgingshuizen en dienstencentra voorlichtingsbij eenkomsten gehouden. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Beetho ven' (al) dag. 11.45-14.15-16.45- 19.15-21.45. Alhambra 2: 'Inde cent proposal' (al) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30. Catypso-2: 'Fionle' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ca- lypso-3: 'The Piano' (12) dag. 1.15.4.6.45-9.30 Cinerama 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: The Va nishing' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3: 'Cliffhanger' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Gu'lty as sin' (16) dag. 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Hot Shots' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'The Fugitive' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) vr. 2-8.30. 'Het Grote Barnere Rif (al) vr. 3-7.30. Lanta- reiWenster 1: 'Troiscouleurs: bleu' dag.8-10. Venster 2: 'Accatone' dag. 7.30. 'Medea' dag. 9.30. Ven ster 3: 'Autumn Moon' dag. 8-JO. Venster 4: 'Nord' dag. 8. 'Bad Lieu tenant' dag.10. Lumière 1: 'Juras sic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2:'In the line offirer' (16) dag. 1.15-4-6.45.9.30. Lu mière 3: 'Sltver' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 4: last Action Hero' (al) dag. 6.45-9.30. Rex: 'Shacking Up' (18) dag. 12. doorl- .voorst. Thalia: 'Angie' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. DE NIEUWE MODE8RILLEN VAN ARGUS. De nieuwe mode! Jeugdherinneringen uit de jaren zestig. Bij menigeen thuis, maar ook in de cafe's horen we de muziek van die jaren uit de speakers galmen. Hippies, flower-power en leather boys vullen het straatbeeld en ook de breisels uit die jaren bepalen het modebeeld. Hel is de mode uit de zestiger jaren, echter <n de sfeer ven 1993. De couturiers interpreteren de jaren zestig op hun eigen manier' Zo ook in het optiek gebeuren. Opvallende kleurtjes (flower-power) in verfijnde techniek en details. Veel metalen montuurtjes in een sieren de eenvoud vormgegeven. En steeds meer ontwerpers gaan zich met brillen bemoeien, li vindt het allemaal in de nieuwe collecties van Argus Graag staan wij u met een verantwoord advies terzijde Juist ook als het om de meu we mode gaat' Optiek Argus, lid van de Vereniging Oogmerk-Opticiens, ANVO gediplomeerde optometnsten/contactiens- ®i specialisten, Auaicten NVAö. Ruim 15uo onlmonturen, adviezen, computer-oogtesten. oogmeting, low Vision apparatuur, gratis informatieboekjes. Schiedam. Oranjestraat 19 - tel. (OIO) 4738700, Maassluis, j Koningshoek - tel. (01899) 19039, Vlaardingen- Korte Hoogstraat 23 - te). (OIO) 4348450 jAMVoj MET ARGUS ZIE JE NOG 'NS WAT VAN DE WERELD.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1