111 'Verminder aantal gokkasten' Verzet tegen Museumkade Onverbeterlijke inbreker komt niet opdagen 'Bingo-regeling draait clubs de nek om' m Positie topambtenaar staat ter discessie Dansspektakei: weinig kracht maar veel show Zakkenrollers in centrum Inbrekers betrapt Politie zoekt taxirovers Vernieling van reclamebord Buit inbraak twee gulden Sarajevo krijgt 15 ton voedsel Nieuw pand stratenmakers Onderzoek GGD: automaten moeten weg uit snackbars en kantines I Rotterdams Dagblad Maandag 18 oktober 1993 Vlaardingen - Een aantal mensen is zaterdag tijdens het winkelen het slachtoffer geworden van zak kenrollers. In winkels in het centrum werden tijdens het passen van kleding de portemonnees van klanten ge rold. Elders in het stadshart miste een vrouw haar portemonnee nadat ze door iemand opzij was geduwd. Ook in een restaurant was een zakkenroller actief. Daar werd bij een vrouw de knip uit haar schou dertas gepikt. Schiedam - Aan de Laan van Bol'es zijn vanochtend rond half drie twee Rotterdammers van 29 en 18 jaar op heterdaad betrapt bij een inbraak in het Arbeidsbu reau. Het duo werd gesignaleerd door twee in burger surveillerende agenten. Toen het alarm afging maakten de twee zich uit de voe ten. maar ze konden later worden aangehouden. In de bosjes werd een bij de vlucht weggegooide printer aan getroffen. Schiedam - De politie van Vlaar dingen is een onderzoek gestart naar de beroving van een taxi chauffeur. De 49-jarige bestuurder moest za terdagochtend rond half zeven in de Potgieterstraat onder bedrei ging zijn geld afstaan aan twee passagiers. Nadat de chauffeur zijn omzet had gegeven maakten de daders zich uit de voeten. Vlaardingen - Een 19-jarige Vlaar- dinger is zondagochtend om streeks twee uur na een achter volging door de politie aangehou den. De man had aan deMarathonweg een reclamebord vernield. Hij kreeg een proces-verbaal. Vlaardingen - Een winkel aan de Van Baerlestraat heeft tussen za terdagmiddag en zondagochtend ongewenst bezoek gehad. De voordeurruit werd ingegooid om binnen te komen. Door de glassplinters ontstond schade aan een hoeveelheid wol die naast de ingang lag uitgestald. De opbrengst van de inbraak: twee gulden. Schiedam - De inzamelingsactie die de Schiedam se huisvrouw Sylvia Kooijman in samenwer king met Kluphuis Zuid op poten zette, is een groot succes gewor den. In drie dagen tijd werd vijf tien ton ingeblikt voedsel bijeen gebracht. Het grootste deel van de on- brengst werd in De Gorzen verza meld. Daar werden zo'n vijftien honderd kant en klare voedsel pakketten verzameld. Het initiatief van Kooijman sloot aan bij de landelijke inzamelings actie. Van de deelnemende ge meenten was de opbrengst in Schiedam het grootst. Het door Kooijman opgezette ac- tiecomité werkte zonder dat er geld aan te pas kwam. Voor alle hulp werden bedrijven en vrijwil ligers ingeschakeld. Maassluis - De wethouders Jan Storm en Anton Wustrow hebben vrijdag het startsein gegeven voor de bouw van het nieuwe onderko- men van de sector Stads- en Mi- leubeheer. Het gebouw verrijst in de Hel dringstraat, in de nabijheid van het onderkomen van de Wo ningstichting Maassluis. Het nieuwe onderkomen wordt als een grote verbetering gezien voor de stratenmakers, de mede werkers van de plantsoenen dienst en het andere personeel in de buitendienst van het gemeen telijk bedrijf. Op dit moment zijn zij ondergebracht in verschillen de gebouwen. Het nieuwe gebouw wordt in de loop van 1994 opgeleverd. Schiedam - Fruitautomaten zouden moeten worden geweerd in voetbalkantines en snackbars. Die aanbeveling doet onder zoeker René J. A. van der Most in zijn in opdracht van de Ge neeskundige- en Gezondheidsdienst (GGD) gedane studie. Op basis van een onderzoek onder 520 jongeren in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis concludeert hij dat jongeren steeds vaker aan het gokken slaan. Soms leidt dat tot criminaliteit. Van de door Van der Most onder vraagde jongeren (in de leeftijd van 13 tot 19 jaar) speelt 41 pro cent regelmatig op de fruitauto maat. Ruim tien procent van de spelers vertoont probleemgedrag als gevolg van het gokken. In de definitie van de onderzoeker zijn dit jongeren die minimaal een uur per week guldens in de gok kast gooien. Opvallend is dat het percentage probleemgokkers in Vlaardingen en Schiedam veel hoger ligt dan in Maassluis. Van der Most heeft geen verklaring voor dit verschil kunnen vinden. Maar liefst 85 procent van de 'fruiters' maakte kennis met het spel toen ze de wettelijk vereiste leeftijd van 16 jaar nog niet had den bereikt. Dit gebeurde met na me in voetbalkantines en snack bars. Uit het oogpunt van preven tie zou het verstandig zijn de fruitautomaten uit deze instellin gen te weren, meent onderzoeker Van der Most. In Schiedam staan op dit moment 242 gokkasten opgesteld in zoge noemde laagdrempelige instellin gen. Door beperkende maatrege len zal dit aantal in de toekomst flink dalen. Bedoor Van der Most gevraagde uitbanning in snack bars en kantines wordt echter in Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis niet volledig bewerkstelligd. Alleen in kantines en buurthui zen worden in de drie steden de kasten verbannen. De snackbars mogen in de toekomst een gok kast houden. Riskant Van de 'fruiters' behoort 75 pro cent tot het mannelijk geslacht. Volgens Van der Most is er een aantoonbaar verband lussen gok ken en andere riskante gewoon ten. Uit hel onderzoek biijkt bij voorbeeld, dat "fruiters' veel meer roken dan niet-gokkers. Verder drinken en blowen ze va ker dan diegenen die zich niet aangetrokken voelen tot de fruit automaat. De jeugdige gokkers zijn ook criminelen 19.7 procent van de gokkers steelt wel eens in winkels. 12.3 procent gaal er wel eens vandoor met andermans fiets en 69 procent is wel eens in aanraking geweest met de politie. Bij de andere groep ligt dit laatste cijfer op 35 procent. Naast het weren van kasten uit laagdrempelige voorzieningen stelt Van der Most voor om j onge- ren middels voorlichting te wij zen op de gevaren van het gok ken. Dit zou bij voorbeeld gestalte kunnen krijgen in het jongeren werk. Preventie is volgens Van dei- Most. nodig omdat gokken in zijn alge meenheid een groter probleem aan het worden is. Cijfers van het Boumanhuis, dat hulpverlening biedt aan gokverslaafden, tonen aan dat vooral in Schiedam het aantal probleemgevallen snel toe neemt. Door Ben van Haren Vlaardingen - Het plan om bfi het Visserijmuseum in Vlaardin gen een nieuwe museumkade te bouwen in de Oude Haven, waar op naast een replica van de Stadskraan ook het lichthuis van de oude vuurtoren uit IJ- muiden komt te staan, onder vindt verzet. De planologen van de gemeente hebben problemen met het plan en volgens wethou der Van der Steen zal de Stuur groep Ruimtelijke Ordening het niet goedkeuren. „De bedoeling was dat het mu seum binnen haar muren de ho- recaruimte zou uitbreiden, maar nu komt plots het plan om dat buiten te doen en er zo'n vuurto ren bij te zetten," vertelde Van der Steen vorige week. Aanlei ding voor zijn opmerking waren vragen iri de raadscommissie voor Stadsontwikkeling over het plan, dat ze - zo stelden de leden - via de krant hadden moeten ver nemen. Henk van den Berg (CDA) is per tinent tegen het plan voor een schuin in de haven gebouwde kade. „Ik zal me verzetten tegen zo'n kade, want van onze histori sche haven moeten ze afblijven en er geen schiereiland in bouwen." Ook vroeg hij zich af hoe zomaar die vuurtorenkap in dit plan verwerkt kon worden. „Dat is eigendom van een parti culier, die goedkeuring lijkt te krijgen om hem als onderdeel van een restaurant op een ande re plek aan de haven te gebrui ken" Bij de presentatie van het plan, vorige week door de Stichting Museumkade, zei directeur Frits Loomeijer van het Visserijmu- seum bezwaren tegen de nieuw te bouwen schuine kade in het water enigszins te begrijpen. „Historisch bezien valt er best wat op aan te merken. Aan de an dere kant lost het andere proble men op en brengt het ook iets historisch terug inde haven, na melijk het met de kop naar de kade aftneren van schepen, zoals vroeger ook gebeurde." Het provinciebestuur, dat naar verwachting van stichtingsvoor zitter Jan Madera vorige week positief zou beslissen over een Renavalsubisidte van 175.000 gulden uit de EEG-kas, heeft de knoop nog niet doorgehakt. De besluitvorming over de Vlaar- dingse subsidie-aanvraag is uit gesteld tot november. Het ge meentebestuur heeft enige tijd geleden al wel een bijdrage van 200.000 gulden toegezegd. Uit particuliere middelen is 400.000 gulden verzameld. In totaal is voor het nieuwe plan 1,1 mifioen nodig, het dubbele van wat de oorspronkelijk geplande her bouw van de stadskraan op de bestaande kade kost. Door Sander Sonnemans Rotterdam/Vlaardingen - Een raadsman kwam er niet aan te pas. De verdachte zelf, de 27-ja- rige Vlaardinger M. D., liet even min van zich horen. Beiden lie ten het vrijdag afweten toen M. D. zich voor de rechtbank moest verantwoorden voor een reeks inbraken en diefstallen die hij in maart in zijn woonplaats pleegde. „Zonde dat er geen advocaat is verschenen," meende officier van justitie mevrouw mr. C. de Kimpe. „Het is rondom de ver dachte een tijdje stil geweest maar in één maand tijd heeft hij ineens zo'n zeventien delicten gepleegd. Misschien is er wel iets gepasseerd waardoor de ver dachte weer aan het inbreken sloeg. En misschien had zijn raadsman daar gebruik van kunnen maken." Voor de recht bank was hun beider' afwezig heid geen beletsel de zaak te be handelen. M, D. ging bfina dagelijks op pad om in te breken in bedrijfs panden aan onder meer de Ja mes Wattweg, de Waalstraat en de Industrieweg. Soms bezocht hij twee adressen op één dag. De buit bestond uit postzegels, geld, pakken koffie en een tele foon. Ook had M. D., die werk loos is en een uitkering geniet, zich schuldig gemaakt aan he ling. Toen hij eind maart ten slotte tegen de lamp was gelo pen biechtte hij de reeks inbra ken op. „We weten heel weinig van deze man," concludeerde officier mr. De Kimpe. „Wat we wel weten is dat hij een groot aantal strafbare feiten heeft gepleegd, hij die na genoeg allemaal heeft bekend en dat doorhem behoorlijk veel schade en overlast is aangericht. Daarom is een lange onvoor waardelijke straf van toepas sing. Ik eis vierentwintig maan den gevangenisstraf." Het was niet de eerste maal dat de Vlaardinger voor de recht bank diende te verschijnen en dat woog mee in de eis. M. D. werd in 1988 en 1989 wegens de zelfde delicten al tot respectie velijk twaalf maanden, waarvan vier voorwaardelijk, en negen maanden veroordeeld. Het was de officier niet duide lijk waarom de verdachte niet op was komen dagen. Het wil wel eéns voorkomen dat een dagvaarding niet bij de verdach te terecht komt, maar in dit ge val was door M. D. persoonlijk voor ontvangst getekend. Mocht hij zich op bij de uitspraak op vrijdag 29 oktober ook niet mel den en de twee weken daarna niets van zich laten horen, dan verspeelt hij de mogelijkheid in hoger beroep te gaan. In dat ge val is de gevangenisstraf onher roepelijk en krijgt hij een op roep zich in een penitentiaire in richting te melden. Vlaardingen - Het Vlaardingse college van burgemeester en wet houders onderzoekt de mogelijk heid een begeleidingsgroep te formeren voor directeur Sehrei- ner van de Dienst Stadswerk. Er bestaat onvrede, zowel bij perso neel als politiek, over het functio neren van de directeur. In antwoord op vragen van PvdA- raadslid Ten Have heeft wethou der Ranshuijsen in de raadscom missie Personeelszaken gemeld dat er, voor wat de leiding bij de Dienst Stadswerk betreft, een „plan van aanpak" wordt voorbe reid. Dat moet begin november door het college worden goedge keurd. Tot deze werkwijze is besloten omdat momentcel niemand de di recteur kan corrigeren of tot een andere werkwijze kan verleiden. Ook de gemeentesecretaris, te vens voorzitter van het Centraal Management Team (CMT) van de gemeente, kan dit niet, aldus het raadslid Ten Have. „Die heeft geen middelen om dat op te los sen." In het CMT. gevormd bij de reorganisatie van het ambtena renapparaat, zitten de directeu ren van de diverse diensten. Ze zijn speciaal in verband met de reorganisatie aangetrokken. Ten Have heeft meer kritiek op de gevolgen van de reorganisatie. Hij verwijst daarvoor naar de snelle inschakeling van het on derzoeksbureau KMPG. dat moest assisteren bij het vinden van de efficiencywinst van 3,1 miljoen gulden bij de diensten. Het PvdA-raadslid vindt dat de ambtelijke top niet functioneert overeenkomstig de doelstellin gen die zijn vastgelegd bij de re- paraat. Hij wil daarin verandering hebben. „Ik wil actie." aldus Ten Have. ..Ik wil ervan verschoond blijven dat ik me op ambtenaren niveau met raadsvoorstellen moet bezig houden. Zo kan niet langer gewerkt worden Ranshuijsen verzekerde dat niet alleen de positie van de directeur van de Dienst Stadswerk nader wordt bekeken, maar dat het hele CMT onder de loep gaat. Een bingo-avond van De Vrijbuiters in volle gang. De animo is groot. „Niet voor grote geldprijzen maar puur voor de gezelligheid," zegt penningmeester Hans Verhaal; Fc«.o Roei Dijkstra Door Sander Sonnemans Schiedam - Hans Verhaal en Piet Lamens hebben do schrik flink te pakken. Als gevolg van het ver scherpte bingo-bel eid vrezen ze dat hun vereniging De Vrijbui ters. opgericht in 1989. niet lang meer te leven heeft. „We zijn het er mee eens dat de grote bingo bazen worden aangepakt." vindt het tweetal. „Maar er klopt niets van dat de kleine belangeloze ver enigingen daar het slachtoffer van worden. De nieuwe regeling kost ons onherroepelijk de kop." 1 crbasl cr, Lamens stoppen als penningmeester en voorzitter hun ziel en zaligheid in hun 88 le den tellende vereniging, Werken doen ze niet meer. Beiden zijn af gekeurd. De vereniging is hun lust en hun leven. Een sociaal bol werk noemende bestuurders het. „Wij raken niet in een isolement en bieden anderen gezelligheid en onderlinge contacten." legt Verhaal uit. „Onze club verzorgt tal van activiteiten in wijkcen trum Nieuwland. Sjoelen, biljar ten. klaverjassen, een Sinterklaa sfeest voor de kinderen uit de buurt en jokeren, 's Zomers orga niseren we ook viswedstrijden. AI en toe wordt er een busreis ge maakt, Om dat alles te kunnen bekostigen draaien we elke maandagavond bingo waar zo'n tachtig mensen op af komen. De opbrengst varieert van vijftig tot honderdvijftig gulden. Met het nieuwe bingo-beleid hebben wij geen bestaansrecht meer. Men sen hebben zitten janken toen ik het hen meedeelde." Bingo-verslaafden Bij de bingo-avonden in het wijk centrum gaan er geen grote geid- prijzen uit. Honderd vijftig piek in de finaleronde is echt het matje. Verder wordt er gespeeld om pak ken koffie, luxe- en huishoudelij ke artikelen en boodschappen manden. Voor de echte bingo-ver- slaafden valt er niets te halen. Het gaat De Vrijbuiters dan ook om de gezelligheid. Mensen uit de arme wijk Nieuwland voor weinig geld een leuke avond bieden. Lamens: „De grote jongens die hun zakken vullen en er op een avond een paar maal duizend gul den uitgooien, mogen ze van ons gerust aanpakken. Maar waarom worden wij over één kam gescho ren? Hier komen hoofdzakelijk ouderen en alleenstaanden. En waarom? Om voor 12.50 gulden een gezellige avond te hebben en contacten op te doen. Wij worden geen cent wijzer van de bingo. Al het geld dat binnenkomt, wordt gebruikt voor andere activiteiten. Men mag onze administratie er op nazien." „In De Erker is het al niet an ders," neemt Piet Lamens het woord. „Daar wordt het hele jaar bingo gespeeld om de kinderen uit dé buurt een weekje op vakan tie te laten gaan. Dat is toch. ge weldig? Zulke dingen worden nu door de gemeente onmogelijk ge maakt. Vreselijk." Inmiddels heeft het bestuur van De Vrijbuiters een brief naar bur gemeester en wethouders ge stuurd om te vragen clementie toe te passen voor de kleine ver enigingen die de bingoballen niet louter uit winstbejag laten rollen. Hans Verhaal hoopt samen met de afdeling Bijzondere Wetten van de politie en de gemeente tot een oplossing te kunnen komen. „De nieuwe regels draaien de be langeloos opererende verenigin gen de nek om." luidt zijn kritiek. „Ik verwacht daarom dat ons dis pensatie wordt verleend. Anders is het afgelopen met onze vereni ging." Volgens de reactie van een poli tiewoordvoerder hoeven Verhaal en Lamens niet op medewerking te rekenen. „Als de bingo het doel heeft om de vereniging draaiende te houden heeft het een bedrijfs matig karakter en dat is volgens de wet verboden.. Er wordt met het nieuwe bingo-beleid geen on derscheid gemaakt. Als de club om een bron van inkomsten ver legen zit, zal de contributie moe ten worden verhoogd." Leerlingen van Ellen Belzer zorgden dit weekeinde voor dansspektakei in de Stadsgehoorzaal. De kwaliteit was wisselend; niet alle dansers haalden eruit wat er in zat. Foto Roei Dijkstra Door Nathalie Lans Vlaardingen - Leerlingen van Dancestudio Ellen Belzer gaven afgelopen weekend twee optre dens in de Stadsgehoorzaal. Dansspektakei '93 bood het pu bliek een avondvullend program ma met dansstijlen alsjazz, tapen show. De kostuums waren prach tig, de dansen werden leuk door toneelspelers aan elkaar gepraat, maar de power ontbrak. Veel van de danseressen mar keerden de passen en keken naar de 'enge' dansvloer in plaats van het publiek. De hele jonge balleri na's hadden daar zichtbaar min der last van. Zij huppelden als zoute druppen, ijsjes, kabouters, konijntjes, vlinders cn matrozen over het podium en hadden het publiek op de hand. Ontroerend waren drie tappende kleine meis jes in sprookjesachtige jurken. Het was jammer dat zo'n ballet af gewisseld werd met een demon stratie aerobics. Hoewel er opzwe pende muziek door de zaal klonk, was er niet veel meer te zien dan een paar meiden die oefeningen voor de conditie en figuurverbete ring deden. Waarschijnlijk leuk om te doen. maar niet om aan te zien tijdens een dansvoorstelling. Met de kracht van de muziek werd hoe dan ook weinig gedaan. De dansers haalden niet uit op het hoogtepunt van de muziek, maar bleven doorgaan zonder een druppeltje meer te zweten. De rock and roll-sterren Johnny en Joyce van dansschool Rocka- round bewezen met hun soepele en snelle gastoptreden wel wat swingen is. De leerlingen van El len Belzer kwamen het best uit de verf bij het showballet cn tappen. In die dansstijl voelen zij zich waarschijnlijk het meest thuis, want de glimlachjes op de gezich ten en de allure waarmee zij dans ten gaven het publiek veel kijk plezier. Dinsdag 19 oktober SCHIEDAM Tenniscentrum Kethelhaghe. Schoolbadmintontoemooi, 9.00- 16.00 uur. VLAARDINGEN Dienstencentrum Emma. Spelle tjesmiddag voor 55-plussers,' 14.00-16,30 uur. Stadsgehoor zaal. Bassie Adriaan, 13.30 uur. Grote Kerk. Lezing over historie Gro te Kerk, 20.00 uur. MAASSLUIS Koningshof. Bingo, 20.00 uur. ROTTERDAM Maandag 18 oktober St.Laurenskerk. Nazomerconcert. 20.15 uur. De Doelen. Gr.2. The Young Tchaikovsky, 20.15 uur. De Tudor. Huisband 3,21.00 uur. Ro- town. Club Yellow Moon, 22.00 uur. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. De Fantasten, 19.00 uur. Zaal De Unie. Het lichaam in alle staten. 20.30 uur. Dinsdag 19 oktober AhoyScorpions, 20.00 uur. De Tu dor. Huisband 21.00 uur. Dizzy. Mike del Ferro Kwartet, 22.00 uur. Rotown. Percy Strother, 22.00uur. De Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. De Fantasten, 19.00 uur. Kl.z. De Rotterdamse Dansgroep, 20.30 uur. Luxor Theater. Sweeney Todd, 20.15 uur. De Evenaar. Vakantie Jeugdprogramma, 11.00 en 13.00 uur. Bibliotheektheater. De zeven vadertjes. 15.00 uur. Lantaren/ Venster. Wintergasten, 19.30 uur. Zaal De Unie. Het lichaam in alle staten, 20.30 uur. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Beetho ven' (al) dag. 11.45-14.15-16.45- 19.15-21.45. Alhambra 2: 'Inde cent proposal' (a!) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2: 'Fiorile' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ca- lypso-3: The Piano' (12) dag. 1.15.4.6.45-9.30 Cinerama 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30, zo.ook 10.30. Cine rama 2: 'The Vanishing' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Cliffhanger' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Guilty as sin' (16) dag. 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Hot Shots' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Corso: 'The Fugitive' (12) dag 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (al)vr. 2-8.30, za.t/m wo. 2- 4-8.30. 'Antarctica' (al) za.t/m wo. 12. 'Het Grote Bardere Rif' (al) vr. 3- 7.30. za.t/m wo. 1-3-7.30. Lanta ren/Venster 1: 'Troiscouleurs: bleu' dag.8-10. Venster 2: 'Accatone' dag. (beh.di.) 7.30. 'Medea' dag. (beh.di.) 9.30. 'Dead poets society' di. 9.30. Venster 3: 'Autumn Moon' dag. 8-10, ma.alleen 8. "Sneak Pre view' ma.10. Venster 4: 'Nord'dag. 8. 'Bad Lieutenant' dag. 10. Lu mie- re 1: 'Jurassic Park' (al) dag, 1.15-4- 6.45-9.30, zo.ook 10.30. Lumïère 2: 'In the line of firer' (16) dag. 1.15- 4-6.45.9.30. Lumïère 3: Sliver' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu- mière 4: 'Last Action Hero" (al) dag. 6.45-9.30. Rex: "Shacking Up' (18) dag. 12. doorl.voorst. Thalia: 'Angie' (16) dag.1.15-4-6.45-9.30, Nachtvoorstellingen: Cinerama 1: Jurassic Park (16) za.00.15. Lu mïère 1: 'Jurassic Park' (16) vr.za. 00.15. Lumïère 2: 'Sliver' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'in the line, of fire' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'Betty Bleu' vr.za.24. Venster 2: 'Ti me will tell'vr.za. 23.30. Venster 3: The Mozart Bird' vr.za.24. Venster 4: 'Noir et Blanc'vr.za.24. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Bambi' dag. 1.15-4. Cinerama 4: 'Dennis the Menace' dag. 1.15-4. Lu mière 4:De ongelooflijke reis' za - .zo,wo. 1.15-4. Venster: 'Reizende droom' zo.2.30. 'Lottauitde Kabaal straat' ma.2. 'Salaam Bombay' (12) 2.30. 'Blinky Bill' di.2. 'II ladro di bambini' (12) di.2.30. 'Het kale spook' wo.2. 'Pixote' (12) 2.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1