15 Schiedam-Oost gooit knuppel in hoenderhok I Wethouder vindt het met kritiek op nieuwe systeem woonruimteverdeling wel meevallen Moetu 1 Open dagen bij Schiespoor Yoga voor 40-plussers Kinderprogramma in Visserijmuseum Kunstbus gaat weer rijden Proef met hondepoep Open les Popworkshop Pupillentoernooi bij Fortuna 'Politiek moet eens serieus nadenken over bewonersondersteuning' ZOEKT U'N MOOIE MANTEL OF 'N LEUKE 3/4JAS? ÉÉNS BIJ ALJA KIJKEN! igenda Invloed wijken op wat gemeente doet I Rotterdams Dagblad Dinsdag 19 oktober 1993 Voor de vijfde achtereenvolgende keer stelt Schiespoor het clubhuis aan de Westerkade twee da gen lang open voor het publiek. Dit in verband met de landelijke Modelspoordagen van zaterdag 23 en 2ondag 24 oktober. Belangstellenden kunnen er {op beide dagen van tien tot vier uur) terecht om een blik te werpen op de grote modelspoorbaan in vol bedrijf. De baan meet 23 meter. Naast de treintjes uit de verzamelingen van de leden, is er ook een Faller carsysteem te zien, waardoor het straatbeeld langs de spoorbaan wordt verlevendigd met rijdende auto's, bussen en vracht wagens. Bijzonderheden zyn de n-spoorbaan, speciaal voor klein behuïsden, en de promotievideo van de vereni ging. In een bijzaaltje wordt een ruilbeurs gehouden en kunnen lokomotieven voor een gratis schoon maakbeurt worden aangeboden. In dienstencentrum De 4Molens aan de Nieuwe Damlaan worden dagelijks ailerlei activiteiten geor ganiseerd. De cursus yoga voor40-plussers is er één van. In de yogagroep, die elke dinsdag van 13.00 tot 14.00 uur bijeen kost, is nog plaats voor nieuwe cur sisten. Deelname kost vier gulden per keer maar de eerste (proef)les is gratis. Voor informatie en/of aanmeldingen kan men op werkdagen tussen 9.00 en 16.15 uur bellen met het dienstencentrum (telefoon: 4705500). Kinderen die nog nooit in het Visserijmuseum zijn geweest, kunnen deze week op een leuke manier kennis maken met datgene wat het museum te bie den heeft. De directie heeft speciaal voor de school vakantie een programma voor de jeugd m elkaar ge zet. Elke middag is er een rondleiding en wordt er een spannende speurtocht door het museum gehouden. De deelnemers daaraan krijgen na afloop een verras sing en kunnen ook nog de film 'Vieren maar' bekij ken. Voorts wordt in de teken- en kleurhoek een te kenwedstrijd gehouden en is de ouderwetse snoep winkel geopend. Het museum is van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur geopend. De toegangsprijs voor kinderen tot en met dertien jaar tonder begeleiding^ bedraagt 1.50 gulden. Deelname aan de speurtocht kost 1,50 gul den en volwassenen moeten 3,50 gulden betalen om binnen te komen. Ook deze winter gaat de Kunstbus voor ouderen van de Vrije Academie weer op pad. Dit seizoen staan be zoeken aan een opera, theater, museum, een concert en een balletvoorstelling op het programma. Debus rijdt vijf maal per jaar met 55-plussers naar diverse kunstuitingen in de omgeving. De eerste kunstbustrip staat eind november gepland. De deel nemers worden met de bus naar een voorstelling ge bracht en krijgen tijdens het uitstapje allerlei infor matie over datgene wat ze gaan bezoeken. Omdat dit project subsidie ontvangt van de Culturele raad Zuid-Holland, zijn de kosten vrij laag. Mensen die eerder al een Kunstbus-excursie hebben meegemaakt krijgen het nieuwe programma thuis gestuurd. Andere belangstellenden die in het bezit willen komen van het programma, kunnen dit opvra gen bij de Vrije Academie (010-4356225). Hoek van Holland, Gedurende drie maanden zal in 'de Hoek' worden geëxperimenteerd met een hondepoepzuiger. de zo genoemde Puvac. De Roteb gaat het apparaat inzet ten op zes hondenuitlaatplaatsen. Het dagelijks bestuur van de deeigemeenteraad heeft het pleintje bij de Hoefslag, stukjes grond bij de Van Warwijckstraat, op het Scheepvaartplein bij de Krim sloot en achter de Harwiehweg en het plein aan de Columbusstraat als uitlaatplaats aangewezen. Om de Puvac daar over de vloer te krijgen moet wel aan een aantal eisen worden voldaan. Er dient een omheining worden aangebracht met een makkelijke toegang voor de poepzuiger en de hondenuitlaat plaatsen moeten als zodanig worden aangegeven. De Roteb heeft voorde kosten ruim achtduizend gul den beschikbaar gesteld en gaat de poepplekken twee maal per week reinigen. Je zou graag in een band willen spelen maar je kan geen noten lezen en hebt geen instrument. Geen nood. Kluphuis Zuid aan de Dwarsstraat biedt uit komst. Daar wordt elke woensdagavond een pop workshop voor jongeren gehouden. Belangstellenden die graag eens willen kijken of zij dat iets vinden, zijn woensdag 20 oktober om 19.30 uur van harte welkom op de open les. De les wordt gegeven door professionele popmuzikanten. Noten hoeven er niet te worden gelezen want er wordt al doende geleerd een bepaald instrument te bespelen. Liefhebbers die zich inschrijven voor de elf lessen tellende cursus (ƒ75.-) kunnen zelf kiezen welk in strument ze willen bespelen: gitaar, basgitaar, drums of keyboard. Vlaardingèn Voor de negentiende maal in het bijna negentigjari ge bestaan van de vereniging wordt bij voetbalver eniging Fortuna in de herfstvakantie het Leo de Haas pupillentoernooi gehouden. Aan het toernooi, dat morgen wordt gehouden, nemen de hoogst spe lende D- en de,el van clubs als Feyenoord, Sparta, Excelsior Rotterdam, Eindhoven en Hel mond Sport. Het voetbalevenemenl begint om 9.30 uur en voor de finalewedstrijden wordt om ongeveer 16.00 uur afgetrapt. Door Peter de Lange Schiedam - Grote problemen voorziet Schiedam-Oost, als de gemeenteraad de nieu we verordening voor bewonersondersteuning van wethouder Reijnhout aanneemt. Finan ciële problemen, werktechnische problemen, organisatorische problemen. En die moeilijk heden zullen niet beperkt blijven tot Schiedam-Oost, waarschuwt voorzitter Aad de Wolf van de bewonersvereniging. Andere wij ken komen net zo goed in een lastig parket. De politiek, vindt De Wolf, moet eens serieus gaan nadenken over wat bewonersondersteuning nu eigenlijk inhoudt. Want met de nieuwe ver ordening maakt de gemeenteraad zich er wel heel gemakkelijk vanaf. Reijnhouts nieuwe beleidsstuk is een gevolg van problemen tussen de bewonersverenigingen en het IOBS (het Instituut Ondersteu ning Bewoners in Stadsvernieu wingsgebieden). Dit instituut is de werkgever van de beroeps krachten die. met gemeentesub sidie. de bewonersverenigingen m de oude wijken adviseren en terzijde staan. Over de wijze waar op zij worden ingezet bestaat al heel lang verschil van mening. Op advies van een commissie van 'wijze mannen' wil Reijnhout nu het kantoor van het IOBS aan de Parkweg opheffen en de beroeps krachten een vaste werkplek ge ven in de wijken. Aalmoes „Dat lijkt erg democratisch, maar in feite is het een ordinaire bezui niging." zeggen De Wolf en zijn penningmeester Gerard Leen- derts. „Als het IOBS-kantoor dichtgaat, scheelt dat de gemeen te huisvestings- en apparaatkos ten. Die kosten komen op het bordje van de bewonersvereni gingen te liggen." Op extra uitga ven zitten de bewoners clubs niejt- te wachtéii; die móeten ieder'dut-' beitje al twee keer omdraaien. Curieus vinden De Wolf en Leenderts ook de volgende con structie: kunnen de bewonersver enigingen de apparaat- en huis vestingskosten, ,ypor de berpeps: krachten niet betalen, dan gaat Aad de Wolf van de bewo nersvereni ging Schiedam- Oost: 'Veran deringen lij ken democra tisch, maar in feite gaat het om een ordi naire bezuini ging'- Foto Roel Dijkstra Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Ca rel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingèn Postbus 4008 3130 KA Vlaardingèn Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 ,<p IA SSHUi--fe het geld af van de uren ondersteu ning die zij krijgen. Aad de Wolf: „Moet je nagaan wat daar eigen lijk staat. Je moet uren inleveren. Maar wat gaan de werkers dan doen in die tijd? Papierprikken? Parkeerbonnen schrijven? Of krijgen ze gewoon minder sala ris? Zo'n voorstel is toch niet doordacht?" Er is nog meer aan de hand. Schiedam-Noord krijgt voor het eerst ook recht op ondersteuning, en dat gaat af van de uien die de oude wijken zijn toebedeeld. De Wolf en Leenderts vrezen een for se aderlating: „Het is naïef te ver onderstellen dat Noord zich met een aalmoes laat wegsturen en de werkmzet zal beperken tot wijk- en buurt beheer." En dan is er nog de kwestie van de projectleiders en wijkcoör dinatoren. Dat zyn ambtenaren die in de nieuwe situatie een soort ^.contactpersoon worden tussen de r^gemëente, debewonersverenigin- gen en het IOBS. In Oost zitten ze op zulke functionarissen niet te wachten. „Want," verklaart De Wolf, „hun positie is natuurlijk heel vreemd. De bewonersvereni ging is de werkbaas, het IOBS-be- stuur is de baas op afstand. Waar om moet daar nog een derde hal ve baas bij en dan ook nog één die bij de gemeente werkt? Die kan vanuit het stadskantoor onder druk worden gezet om dingen voor elkaar te krijgen die wij niet willen. Wij zijn de werkbaas, daar mag verder niemand doorheen fietsen!" Hipo Samenvattend vindt de Bewo- nersvereniging Schiedam-Oost dat de gemeente a). te weinig geld steekt in de bewonersondersteu ning en b). geen heldere definitie heeft van bewonersondersteu ning. En dat laatste is het grootste pijnpunt in Oost. Aad de Wolf: ,.De ondersteuning wordt veel te veel opgehangen aan het oude idee van opbouwwerk. Maar er gebeurt in de wjjken natuurlijk i veel meer dan stadsvernieuwing. Wij doen veel méér dingen. En daar zetten we de beroepskrach ten van het IOBS ook bij in, want anderen kunnen die kar gewoon niet trekken." Als voorbeeld noemen De Wolf en Leenderts het project Dè Gezon- 1 de Wijk. De gemeente Schiedam steunt dat initiatief, waarbij de gezondheidsbeleving van de wijkbewoners onder de loep wordt genomen, van harte. Maar bij de gemeente vraagt niemand zich af, wie dat project uitvoert en hoeveel tijd erin gaat zitten. Een ander voorbeeld: het 'Hipo'. Dat is het hulp- en informatie punt wat de BVSO in de wijk wil oprichten. Het moet een soort lo ket worden waar de wijk (die veel oudere bewoners telt) kan bin nenlopen voor vragen op allerlei terrein: huisvesting, ouderen zorg, uitkeringen. Ook daar is on dersteuning voor nodig. Gerard Leenderts: „Wy worden hier nu al overspoeld met vragen. Het ouderen werk gaat de wijk uit. Ge volg: de men sen komen hier met hun proble men. En wij verkopen hier kaar ten voor de OV-tax. Allemaal din- gen.dR?;een tie er 'zomaar even bij moet ne-1 men."' Triest Kortom: wanneer gaat de politiek eens discussieren over een nieu we: j.visiouoptt do .ondersteurung doorliet- HDBSii Leenderts:.. ,,WQ zyn naar de raadscommissie ge gaan waar Reijnhouts nieuwe ver ordening op de agenda stond. We hebben daar onze kritiek laten horen. Er kwam hoegenaamd geen reactie op. Wy verwachtten een onderlinge discussie van de raadsleden, maar er gebeurde nul komma nul. Wij kregen sterk de indruk dat alles al was voorge kookt." Nauwelijks contact Aad de Wolf is teleurgesteld dat de leden van de gemeenteraad het overleg met de bewonersver en igmgen schuwen. Over de nieuwe verordening is nauwelijks contact geweest met vertegen woordigers uit de wijken; toen het ontwerp er eenmaal was ging het direct naar de raadscommissie. Wat er in stond kregen de bewo nersclubs te horen van wethouder Reijnhout tijdens een informele bijeenkomst. Thuis nam De Wolf het stuk op zijn gemak eens door, en pas toen werd hem duidelijk hoe de toe komst eruit gaat zien: „Triest, diep triest. Ik schrok me rot. La ten we hopen dat de andere bewo nersverenigingen in Schiedam op tijd wakker worden. Laten ze deze voorstellen alsjeblieft kritisch te gen het licht houden." Door Carel van der Velden en Jan Booister Vlaardingèn - De invoering van hel nieuwe systeem voor woon ruimteverdeling in Vlaardingèn is niet bepaald rimpelloos verlo pen. Vanaf 1 oktober komen wo ningzoekenden alleen door het invullen van een bon in de woon krant in aanmerking voor een huis, maar veel Vlaardingers ken nen het nieuwe systeem nog niet. Het wordt voor een deel wethou der Aart Kool aangerekend. Hy zou het nieuwe systeem veel te laat en allerbelabberdst bij de ge meenteraad hebben voorbereid. Kool is het met de meeste kantte keningen niet eens. „Ik vind dc kritiek bovendien nogal meeval len."' zegt hij. Kool verdedigt zich tegen de kri tiek op zijn beleid met Wülem Kwakkelstein, de voorzitter van woningcorporatie Patrimonium. Kwakkelstein is nauw betrokken bij de opzet van het nieuwe ver deelsysteem, dat sinds drie we ken wordt verzorgd door de piep jonge Woningfederatie. In deze nieuwe club werken het Gemeen telijk Woningbedrijf en de corpo raties Samenwerking '77 en Patri monium nauw samen. De medewerkers stellen de woon krant samen, verzamelen de inge stuurde woonbonnen en bepalen uiteindelijk wie de aangeboden woningen krijgen toegewezen. Mensen die al jaren op een huis wachten en in het oude systeem veel punten hebben opgebouwd, krijgen het komende jaar nog een voorrangspositie. Daarna verval len alle opgebouwde rechten. De woningzoekenden moeten, als eerder geschreven, een woonbon Want naar, welk type mantel uw idee ook uitgaat, u zult verrast zijn over de grote keuze mogelijkheid bij Alja. Modieus, extravagant, elegant klassiek of juist jong sportief? Ook op maandag middag en donderdagavond geopend, Ruime parkeer gelegenheid t.o. ons modehuis. 7 vindt hei er allemaal in een - 7grote verscheiden heid. Ook als u 'n korte of lange maat hebt, kunt u perfect slagen bij Modehuis Alja. fiOBEHU Broersvest 105 - i 13 3! 11 EE SCHIEDAM Tel.: 010-426 03 99 invullen. Of ze daartoe ook in de gelegenheid zijn, is echter de vraag, want de Woningfederatie kan niet garanderen dat alle Vlaardingers de krant in de bus krijgen. Waarschijnlijk ontvangt slechts zeventig procent van de Vlaardingers de krant. Als niet iedereen de krant ziet, is het niet uitgesloten dat juist de mensen die het fiardst een woning nodig hebben achter het net vis sen. Kwakkelstein: „Ik kan dat niet ontkennen. Misschien gebeurt dat. Maar het gaat beslist niet om grote aantallen. Ik vind dat we de woningzoekenden op weg moeten helpen. Maar ze hebben ook een eigen verantwoordelijkheid." Vlaardingers uoora/ niet duide lijk mgelic/it over de veranderin gen. Net als vroeger komen er nog steeds tientallen mensen op liet stadhuis vooreen woning. Kool: „De mensen zijn jarenlang richting gemeente gegaan. Die hebben ook al jarenlang contact met de medewerkers. Dat snij je niet in één keer door. Dat soort za ken hou je altijd bij veranderin gen. Ik constateer slechts een be perkt aantal onvolkomenheden bij de start van de nieuwe woon ruimteverdeling." Maar de informatie naar de wo ningzoekenden toe is toch nog steeds met goed geregeld. Kool: „Dat moet ik ontkennen. De woonkrant functioneert voldoen de. Alleen de verpreiding is een punt van zorg. Maar daarbij moet er ook in oogmerk worden geno men dat ze in openbare gebouwen te verkrijgen zijn. En we gaan er vanuit dat de mensen zelf ook ac tie ondernemen." Met begrippen als klantvriende lijkheid spiegelt de gemeente zich tegenwoordig graag aan het be drijfsleven Maar als een commer cieel bedrijf een nieuwe vestiging opent en bij de start gaan alle klanten nog naar het oude pand, dan gaat die onderneming /ail- liet. Kwakkelstein: „Er is ook een om slag in het denken van de mensen nodig. Ze moeten nu een bon uit de Woonkrant insturen. Na de eerste krant kwamen er zo'n tweehonderd bonnen binnen, na de tweede zo'n vierhonderd. Dat is een zeer groot aantal." Een medewerker van de Womrcg- federatie vertelde ons dat by die tweede krant nog maar zo'n 170 reacties binnen waren gekomen. Kwakkelstein: „Ik heb andere ge luiden gehoord, namelijk dat het aanzienlijk is toegenomen. Daar naast, half Nederland werkt te genwoordig met van die woon kranten." Voorbereiding Los van het-voorlichtingsaspect was er in de gemeenteraad nok kritiek op de omschakeling naar het systeem van woonruimtever deling. Pas een paar dagen voor de invoering van het nieuwe sys teem werd het convenant dat met de woningbouwverenigingen moest worden afgesloten in de ge meenteraad aan de orde gesteld. Door tijdsdruk was er geen spra ke van een goede voorbereiding. In de raad werden op het laatste moment verschillende suggesties gedaan om het gepresenteerde systeem te verbeteren, maar daar wilde Kooi aanvankelijk niet aan. Dc wethouder ontkent dat de zaak op het laatste moment moest worden geregeld. „Het is een be hoorlijk lang traject geweest In maart was het al voor het eerst aan de orde in de gemeenteraad." Kwakkelstein valt Kool bij: „Voor de vakantie is er een proefnum mer van de woonkrant geweest. Die bleek een dekking van zestig procent te hebben. Dat vinden wy te weinig. Nu gaat het iets beter, maar hoger dan zeventig procent komen we met. We denken er nu over de PTT voor de verspreiding in te schakelen. Zij zijn alleen duurder. We onderhandelen over een redelijk tarief." U maakt zich wat gemakkelijk van de /enneJe af is onze indmk. Kwakkelstein: „Maar het gaat ook te ver als gesteld wordt dat de voorbereiding gebrekkig was. Er zijn wat aanpassingsproblemen, meer niet. En de mensen zoeken ook nog steeds in groten getale contact met de woningbouwver enigingen. De medewerkers wor den er soms bijna gek van." Dat wijst erop dat ze het systeem niet kennen of begrijpen. Kwakkelstein: „Nee hoor, ze zoe- Aart Kool: 'beperkt aantal on volkomenheden' Foto's Roel Dijkstra Willem Kwakkelstein: 'omslag in denken is nodig'. ken zo hun informatie. Ik vind dat niet erg. Je krijgt zo'n nieuw aanpak nooit zo sluitend dat je een hapklare brok kan aanbie den Ja. dat sommigen misschien tussen wal en schip vallen, dat kan misschien zijn gebeurd. Men sen moeten ook leren lezen." Kntiek is er ook namat de Wo- mngfederatie zelf. Een medewer ker beklaagde zicli over het feit dat er met of nautre!yfcs begelei ding is ge trees t om de overgang goed te laten verlopen Kwakkelstein: „Het is zeker niet zo dat de mensen van niets was ten. Ook de mensen bij de federa tie zijn begeleid, zeker wel. De co ordinator is al langere tijd aan de slag. Daar is voorlichting voor ge- weèbL" Tot slot dc kritiek van de raad. Kool: „Die betrof het wat late tijd stip van behandeling van het con venant. dat heb ik ook toegege ven. In het convenant zijn er wat tekstwijzigingen doorgevoerd. Nou, die suggesties heb ik aan de federatie overgebracht." Dinsdag 19 oktober VLAARDINGÈN Grote Kerk. Lezing over historie Gro te Kerk. 20.00 uw. MAASSLUIS Koningshof. Bingo, 20.00 uur. ROTTERDAM Dinsdag 19 oktober Ahoy'. Scorpions, 20.00 uur. De Tu dor. Huisband. 21.00 uur. Dizzy. Mike del Ferro Kwartet. 22.00 uur. Rotown. Percy Strother, 22.00 uur. De Rotterdamse Schouwburg. De Fantasten. 19.00 uur. De Rotter damse Dansgroep, 20.30 uur. Luxor Theater. Sweeney Todd. 20.15uur. Lantaren/Venster. Win- tergasten. 19.30 uur. Zaal De Unie. Het lichaam in alle staten, 20.30 uur. Woensdag 20 oktober SCHIEDAM Sporthal Margriet. Schooldam- toernooi, 9.00-16.00 uur. De Stuurhut (Nijhoffplein 20), Spreekuur CNV, 14.00 uur. VLAARDINGÈN Stadsgehoorzaal. Het Zakmes (jeugdfilm), 14.00 uur. Nu sijtwelle- come (komedie), 20.15 uur. Trian gel. Dennis de Menace, 10.30 ëh 13.30 uur. Harmonie. Mortu nega (film). 20.30 uur. Bar-dancing-Hak lo. Worstel-party, 21.00 uur. MAASSLUIS De Schuurkerk. Belle en het beeSt (film), 14.00 uur. ROTTERDAM Open Hof. Marktconcert. 11.00 uur. De Doelen. Lunchconcert, 12.45 uur. The Act. Jamsessie, 20.00 uur. Theater Zuidplein. Don Pasqua Ie, 2015 uur. Zaa I De Unie Artificial: Remko Scha. 20.30 uur. De Tudor. Huisband 2,21.00 uur. Luxor Theater. Sweeney Todd, 20.15 uur. Theater Zuidplein. De Serpanties, 20.30 uur. Lantaren/ Venster. De Zelfmoordenaar. 21.00 uur. Rotterdamse Schouw burg. Stars of American Ballet, 20.15 uur. De Rotterdamse Dans groep, 20.30 uur. De Evenaar. Va kantie Jeugdprogramma, 11.00 en 13.00 uur. Jeugdtheater Hofplein. Hollebollebeer, 14.00 uur. Biblio theektheater, Poppentheater Pier rot, 15.00 uur. Plaswijckpark. Pop pentheater AnnekeiStrack., 15.00 uur, Correct Studio Café, Open Ta lenten Podium, 21.00 uur. ROTTERDAM Alhambra ,oR»ksb»osöö)a:/-J Beetho- ven' (al) da"grir4o-14.f S-ïeftS- 19.15-21.45. Alhambra 2: 'Inde cent proposal' (al) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30. calypso-2: 'Fiorile' (16) The Piano' (12) dag. 1.15.4.6.45-9.30 Cinerama 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: The Va nishing' (16) dag. 1.15-4-6,45- 9.30. Cinerama 3: 'Cliffhanger' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Guilty as sin' (16) dag. 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Hot Shots' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: The Fugitive' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) vr. 2-8.30. za.t/mwo. 2- 4-8.30. Lantaren/Venster 1: Trots couleurs: bleu' dag.8-10. Venster 2: 'Accatone' dag. (beh.di.) 7.30. 'Medea' dag.(beh.di.) 9.30. 'Dead poets society' di. 9.30. Venster 3*. 'Autumn Moon' dag. 8-10. Venstè'r 4: 'Nord' dag. 8. 'Bad Lieutenant dag. 10, Lumière 1: 'Jurassic Park' (al) dag.l.15-4-6.45-9.30. Lumiè re 2: 'In the fine of ftrer' (16) dag'. 1.15-4-6.45.9.30. Lumière 3: 'Sliver' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 4: 'Last Action Hero" (al) dag. 6.45-9.30. Rex: 'Shacking Up' (18) dag. 12. doorl.voorst. Tha lia: 'Angie' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Bambi' dag. 1.15-4. Cinerama 4: 'Dennis the Menace' dag. 1.15-4. Vfaardingen - Wijkbewoners in Vlaardingèn krijgen meer invloed op wat er in hun woongebied ge beurt. Het college van B en W werkt aan een voorstel om regel matig met de wijken te overleg gen over ontwikkelingen in deze buurten. De bedoeling is dat elk halfjaar door de ambtelijke dien sten wordt aangegeven hoeveel geld vrij is voor de diverse wijken en wat daarvoor zou kunnen wor den gedaan. Een wethouder over legt dan aan de hand van die ge gevens met de belangenbeharti gers in de wijken of de voorgestel de aanpak goed is. Volgens wethouder Ton van der Steen is zijn partij, D66, de voor trekker geweest van deze aanpak. „Wij zijn voor delegatie-democra tie," zegt de wethouder in dit ver band. „We willen dat de grote diensten tweemaal per jaar met plannen voor de wijk komen." Verder moeten er wijkteams ko men met ambtenaren die bepaal de beslissingen voor de wijk mo gen nemen. De betreffende voor stellen worden in januari/februari aan de raad gedaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2