'Je betekent iets voor een ander' alp Bewoners Maasdijk witheet over agro-centrnm ALM: Ambulancedienst weg uit Hoek van Holland Hoekie-om, trappie-af„. Muziekspektakel in Margriethal Paragnosten te gast in De Erker Politie start controle op verlichting tweewieïers Kamermuziek in Immanuelkerk Vrijwilligers Oproepcentrale helpen in eerste instantie familie van ouderen EXCLUSIEVE COMBIMOjsE VANBEKENDE TOPMERKEN Vuilcontainers Vlaardingen-Oost Rotterdams Dagblad Woensdag 27 oktober 1993 Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, hoekie-om, trappie- af, gekkenhuis- Wie dit rijmpje heeft bedacht, weet ik niet, maar in mijn kinderjaren weid het al gezongen. Net als andere kinderliedjes begreep ik niets van de tekst, want het enige gekkenhuis waar ik toen van had gehoord, was Maasoord (het tegenwoordige Delta) er dat heeft toch nooit in Maassluis gestaan. Maar goed, kinderliedjes hebben wel vaker nonsens teksten. Wat bij voorbeeld te denken van 'Mieke hou je vast aan de takken van de bomen' (waait ze anders weg?); In Planton* Saxiona rikketikketik Amerika (niet te vinden in de Bos-atias); Lirom larom lepelsteet, wie dit niet kan, die kan niet veel (geen idee wat ik niet zou kunnen), Oze wieze woze wieze walla kristalla (de vertaling is in geen, woorden boek te vinden) enzovoort. De nieuwste ontwikkeling op nonsensgebied zijn de billboards van de Regionale Instelling Ambulante Geestelijke Gezondheidszorg (RIAGG), gevestigd op de hoek Westhavenkade-Deltaweg te Vlaar- dingen. Ze tonen onder andere verkeersborden (doodlopende weg, rotonde), maar de meest curieuze vind ik het billboard met richting aanwijzer die de keus geeft tussen Gourdes en RIAGG. - Eigenlijk begrijp ïkniet wanrom bet rooms-katholieke volksdeel nog niet tegen deze poster heeft geprotesteerd. Want suggereert de RIAGG hier dat je behoorlijk in de war moet zijn ora verlichting van Je kwalen in het devote Gourdes te zoeken? Of suggereert de RIAGG dat het over dezelfde bovennatuurlijke gaven beschikt als de Moeder jGods. Dat is toch hovaardij ten top? (Maar ik begrijp nog meer niet. Reclame heeft als doel mensen te ver beiden om bepaalde produkten te kopen. Je bent dom als je de afwas doet met middel X, want dat is tweemaal zo duur als ons middel. -Koop produkt Y en je hebt een huid als een perzik. Suggereert de RIAGG nu datje gek bent om niet van haar diensten gebruik te ma ken? Omdat het fijn is om gek te zijn? Een stapje verder en we krijgen binnenkort billboards van de ge.- meenteÜjke sociale dienst (Bij ons moetje rijn, bij ons is het fijn), het GAK (Werkloos? Wees niet boos), het Holy Ziekenhuis ©reek eens uw been, wij zetten er gips omheen), de brandweer (Specialisten in brandbestrijding) en politie (Voor al uw inbraken, overvallen, ver krachtingen en mishandelingen). Nee, die campagne van deHlAGG riekt mij te veel naar 'Heeft u geen probleem, dan maken wij er een1. Volgens mij zijn die reclamejon gens en -meisjes hard aan vakantie toe. Naar Lourdes of zo. En on derweg in de auto kunnen ze dan misschien ter verhoging van de feestvreugde zingen 'Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen.,.'. DICK VAN DER LUGT Sport en spel valt er zaterdag 30 oktober in de sport hal Magriet niet te aanschouwen. Muziek, daar draait het de hele dag om. Ruim 37 muziekkorpsen uit verschillende provincies nemen deel aan een mars-, show- en majoretteneoncours om te kunnen promoveren naar een hogere klasse. Organisator is het Algemeen Muziek Overleg Schiedam dat onder auspiciën van de Algemene Ne derlandse Unie voor Muziekverenigingen een geva rieerd programma in elkaar hgeft gedraaid. Het con cours begint om 10.00 uur. Schiedam wordt tijdens het muziekspektakel vertegenwoordigd door de Harpe Davidg, OBK, de-Rijnmondband en tamboer en trompetterkorps Güsto. Bekende paragnosten komen zondag 3.1 oktober naar wijkcentrum De Erker om deel te nemen aan de alternatieve en paranormale beurs die er van 11,00 tot 17.00 uur wordt gehouden. Ze lichten de bezoe kers in over spiritual healing, aura lezen, magnetise ren, handlij nkunde, haptonomie en talloze andere disciplines. De paragnosten kunnen ook worden geconsulteerd. De kosten daarvan variëren, maar zijn niet hoger dan tien gulden. Voorts worden drie lezingen gehou den. Er wordt verteld over aura's, mediteren en psy chometrie. Een entreekaartje kost vijf gulden. Vlaardingen Met de winter in het zicht gaat de Vlaardingse politie meer letten op de verlichting van fietsen en brom fietsen Het is gebleken dat met name schoolgaande jeugd vaak geen verlichting voert, terwijl het op de tijdstippen dat ze naar school gaan nog duister is. Officieel moet verlichting worden gevoerd bij nacht maar ook overdag ais het zicht wordt belemmerd door bijvoorbeeld regen, mist of sneeuw. In dergelij ke gevallen bestaat het gevaar dat overige wegge bruikers de (brom)fietsers te laat opmerken. Om dat te voorkomen start de politie binnenkort een aantal extra verkeerscontroles. Voor informatie over de juiste verlichting zijn op het bureau folders verkrijg baar. Vier bekende Maassluise musici verzorgen zaterdag 30 okt ob"r het eerste zuilengangconcert van het win ters' 'i m de Immanuelkerk. Leny en Gert van der Ermt 1 n Gerda en Peter van Kempen brengen op davecimbei en vleugel onder meer vijf beroemde "Hongaarse dansen van Joh. Brahms ten gehore. Ook - werden liederen gezongen. Gert van der End? speelt op zijn barokfiuit een sonate van Johann Sebas* Bach en een rondo van FranzXaver Mozart. Het fijnzinnige concert begint om 20.15 uur e gangskaarten kosten ach t gulden per stuk. CJP ders en 65-plussers betalen vijf gulden om binnen te komen. Maandag 1 november SCHIEDAM Omgaan met kinderen in stiefgezin. Stichting Maatschappelijk Werk, Van Swindensmgel 40. 53,= inclusief cursusboek). Dinsdag 9 november SCHIEDAM Weerbaarheidstraining voor vrouwebn vanaf veer tig jaar (tien lessen, 50,=). Dienstencentrum De 4Molens, 3 30-11.30 uui, Workshop 5iice«.M**nce voor jongeren. De Blauwe Brug. 9 november-30 no vember 40,-). WoensdaglO november SCHIEDAM - Verzorging Bonsaiboompjes. De Blauwe Brug, 10 november-1 december (ƒ40, inclusief boompje). Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sand Sonnemans Ca rel van der Velden Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Carel van der Velden Schiedam - Vijf jaar bestaat de Oproepcentrale inmid dels In die periode hebben de vrijwilligers van de aan ver pleegtehuis Driemaashave verbonden centrale duizen den bezoekjes afgelegd aan met name dementerende ou deren. De opzet trekt lande lijk de aandacht en de vripvil- ligers zelf zeggen veel voldoe ning aan hun taak te ontle nen. ,,Je betekent iets voor een ander," zegt vrijwilliger Aad Mak. „Als je weggaat, krijg je een lach en een hand." Na de start in Schiedam heeft de Oproepcentrale haar vleugels ook uitgeslagen in Vlaardingen en Maassluis. Ruim veertig vrijwilli gers brengen in de drie steden wekelijks een bezoekje aan een oudere. Soms wordt er voorgelezen of simpelweg een paar uurtjes ge kletst. Ook de naaste familie stelt de bezoekjes op prijs, zegt Aad Mak, een gepensioneerde scheepsbouwer. „De partner is vaak aan huis gekluisterd. Als er een vrijwilliger komt, weet men dat de partner in vertrouwde han den is. Dat biedt de gelegenheid om even naar de kapper of biblio theek te gaan." Aad Mak kwam in verpleegtehuis Driemaasstede us aanraking met het vrijwilligerswerk nadat zijn schoonvader daar werd opgeno men. „Na mijn pensioen wilde ik graag iets voor andere mensen gaan doen. Het leuke van het af leggen van bezoekjes is dat je niet op je ringers wordt gekeken. Het geeft voldoening. Mensen leven naar het bezoek toe" Leerzaam Mak zegt zelf veel te leren van zijn vrijwilligerstaak. Voorda'. ze by de Oproepcentrale kwamen, hadden de meeste vrijwilligers nooit of zeker niet regelmatig contact met dementerende oude ren. Voor goed contact is een om schakeling in het denken noodza kelijk. Een cursus helpt de men- Jeanne Zonneveld, Ria Jansen, Joke Verkade en Aad Mak (v.l.n.rj; best voor testellen datdefami- lie wel eens is uitgepraat Foto Roel Oykstra sen van de Oproepcentrale op weg by het opbouwen van een goed contact. In de les krijgen de bezoekers van ouderen van alles te horen over de ziekte dementie. ,.Die lessen zijn met alleen be langrijk om kennis over de ziekte op te doen," zegt vrijwilligster Ria Jansen. ,Je leert ook hoe je de ou dere tegemoet moet treden. Voor het opbouwen van een goed con tact is het belangrijk na te denken over je eigen gedrag. Als vrijwilli ger ben je bij het eerste bezoek vaak heel actief om de eigen on rust te verdrijven. Dat kan hele maal verkeerd zijn." Ria Jansen ervaart de meeste be zoeken als 'gezellig'. Ze bevatten echter ook een therapeutische component, al hebben de vrijwil ligers absoluut niet de pretentie de professionele hulpverleners te kunnen vervangen. Met mensen die de eerste kenmerken van de mentie vertonen, wordt er tijdens de bezoekjes aandacht besteed aan geheugentraining. „Er wordt gesproken over de krant, het weer en het jaargetij de," zegt Ria Jansen. „Op die ma nier probeer je de oudere bij de wereld betrokken te houden. Zet de dementie door, dan wordt het moeilijker. Dan moet je praten over de eigen wereld van de oude re. Het omslagpunt merk je van zelf." Kwalen Op de bezoekadressen is een flink aantal ouderen 'behoorlijk de ment'. „Ze vertellen vaak dezelf de verhalen," zegt Aad Mak. „Ben u hier al vaker geweest. Ik heb u nog nooit gezien," citeert Aad Mak de uitspraak van een dame, bij wie hij met 2ekere regelmaat over de vloer kwam. Maar met demente ouderen zyn ondanks de karakteristieke kwa len vaak zinvolle gesprekken te voeren, zeggen de vrijwilligers in koor. „Dikwijls vertellen ze din gen die ze by familie of vrienden niet kwijt kunnen," zegt Aad Mak, „Dat is ze vaak net iets te dichtbij. Met hun tranen kunnen ouderen vaak niet bij de eigen kinderen aankomen." Jeanne Zonneveld, eveneens als vrijwilliger verbonden aan de Op roepcentrale: „Dementie is een heel lang proces. Het is best voor te stellen dat de familie wel eens is uitgepraat. In een dergelijk ge val is het fijn dat wy er zijn. Vrij willigers kunnen het sociaal isole ment doorbreken." Dat isolement heeft soms ook betrekking op de partner van de dementerende. „Vaèk kletst de partner ook hon derduit tijdens het bezoek," zegt vrijwilliger Joke Verkade. „Dat is natuurlijk ook prima." Probleem De Oproepcentrale heeft relatief snel haar plaats verworven in de ouderenzorg, maar toch zou de si tuatie nog kunnen worden verbe terd. Dat meent Anneke de Jong, die belast is met de coördinatie binnen de centrale. „Er bestaat veel schroom om onzeTmlp in te schakelen. Mensen lijken zich soms te schamen. Dat is begrijpe lijk, maar er is eigenlijk geen re den voor. Dementie kan iedereen overkomen." Vrijwilligster Ria Jansen: „Ik kwam een keer te recht in een familie waar de vrouw al tien jaar dementerende was. Dan wordt het moeilijk om iets voor zo'n persoon te beteke nen." De meeste 'klanten' van de Op roepcentrale zijn dementerende ouderen die nog thuis wonen maar op termijn naar een verzor- gings- of verpleeghuis zullen moeten verhuizen. Maar demen tie is geen voorwaarde om in het bestand van de centrale terecht te komen. ,,Er is een grote variëteit," zegt vrijwilliger Zonneveld. „Toen ik net was begonnen, heb ik in Drie maasstede een beetje geholpen bij het reactiveren van een man. Die moest later terug naar huis. Dat was een apart geval. Meestal ben je by mensen die later naar een tehuis moeten. Grote varië teit. Er zitten mensen bij met partner, maar ook zonder. En de kwalen zijn zeer divers." Stervensbegeleiding Sinds enige tijd verzorgt de Op roepcentrale ook ondersteumng bij stervensbegeleiding. De vrij willigers praten nu onderling wel eens over de vraag of dat iets voor hen is. Een wekelijks, vaak vrijb lijvend, bezoekje aan een de menterende is toch iets anders dan het moreel ondersteunen van een stervende. Dat laatste is emo tioneel zeer belastend. Bovendien kunnen vrijwilligers ook 's nachts worden ingeschakeld. „Toch wil ik het graag gaan doen," zegt Jeanne Zonneveld, die haar eerste ervaring er reeds heeft opzitten. „Het is wel zwaar en moeilijk. Ik heb een man bege leid van in de negentig. Gelukkig had hij het naderende einde aan vaard. Het was een fiere man die de begrafenis en de sprekers al had geregeld. Hij vertelde boeien de verhalen over de scheepvaart." Zonneveld worstelde tijdens het stervensproces van de man met één vraag: is 't echt een blije man die gereed is om te sterven? Te rugblikkend meent zij van wel. „Bij het naderende einde was hij onrustiger. Hij zag er toch wel te genop. Na het overlijden ben ik de familie nog gaan condoleren. Dat werd erg op prijs gesteld." Maassluis/Maasdijk - De bewo ners van de Maasdyk zijn boos. Witheet. Begrijpen het met. Een groot agro-distnbutiecen- trum tussen Maassluis en Hoek van Holland in de Oranje Buiten- polder, achter hun dorp? Ruim 120 hectare bedrijfsruimte voor groente-exporteurs en -veiLïng, met een verlengde rijksweg, een spooremplacement en aanlegka- des voor zeeschepen? Het is wel iswaar Rotterdams grondgebied, maar het maakt wel Maasdijk on leefbaar. Dat is althans de mening van voorzitter Ane van den Ende van de zeshonderd leden tellende Be langenvereniging Maasdijk. „Ons dorp ligt al ingesloten. Aan de ene kant de stad Maassluis en het be drijventerrein Coldenhove; aan de andere kant de dijk met zijn fi les en verder de spoorlijn." Met de bebouwing van de Oranje Bui tenpolder verdwijnt het laatste maagdelijke akkerbouwgebied in de omgeving. De Maasdijkers vrezen dat ze op den duur net zo komen te wonen als mensen in Pernis, Hoogvliet of de Heijplaat. Voordelen Van den Ende ziet helemaal geen voordelen in zo'n centrum. „Groente en fruit per schip? Laat me met lachen! Dat is minimaal en de Stenalme heeft er net voor miljoenen guldens een roll-on/roll of'f-systeem gebouwd Als hier ook zulke kades worden ge bouwd, heeft de Stena een de bacle." Het centrum kan volgens hem veel beter op de braakliggende heelal es op de Maasvlakte win den gebouwd, waar al een spoor lijn ligt. Met een tunnel onder de Nieuwe Waterweg zouden de Westlandse groente en fruit mak kelijk naar het centrum gebracht kunnen worden. Een eerste onderzoeksrapport wees onlangs uit dat een groot agro-distributiecentrum gunstig was voor de concurrentiekracht van het Westland. De krachten van handel en tuinbouw worden gebundeld. Van den Ende: „Elk gezond denkend mens snapt dat het niets met de concurrentiepo sitie van het Westland te maken heeft. Er moet verschrikkelijk veel heen en weer gereden wor den met fruit en groente, en dat bezorgt ons alleen maar files." ,.Het hele plan is een stokpaardje van de Rotterdamse havenwet houder Smit," vindt hy. „Zyn he le onderzoek naar de voordelen van het idee is bewust eenzijdig Want met de tegenstanders heeft het onderzoeksbureau Knight Wendling niet gesproken." Feit is dat de deelgemeente Hoek van Holland niet op de hoogte was en het eerste onderzoeksrap port zelfs by Rotterdam moest op vragen. Met de tuinbouw is amper en met de Maasdijkers helemaal niet gesproken. „De bevolking wordt met in kennis gesteld van al deze ideeen. Het zijn een paar strebers die de plannen erdoor heen willen drukken." Van den Ende ziet alleen maar na delen voor Maasdijk. „Voor de werkgelegenheid hoeven we het met te doen. We komen hier in het Westland al arbeidskrachten tekort." En al die werknemers van het agro-eenter willen vast ook in de buurt gaan wonen. „Dan moeten we hier ook nog eens tien tallen huizen bouwen! Waar laten we het allemaal?" Voor de polder ziet de Maasdijkse belangenvereniging veel liever een grote groenstrook. De polder kan eerst worden volgegooid als vuilstortplaats. Bovenop het vuil kan men dan later bomen, plan ten en gras laten groeien. Van den Ende heeft zulke vuilheuvels ge zien in Bergschenhoek en Dor drecht en is enthousiast geraakt. Voorlopig wacht de Belangenver eniging Maasdijk nog even met acties. Geen boze brieven of toe standen. „Voorlopig zeggen we al leen nog onze mening. Maar ze ker is wel, dat Maasdijk zich niet laat opvreten." Mix van uitersten. Met verrassende wendingen en aparte contrasten. Maar ook het onverwachte en de grote keuze... Topmode op haar best hij Alja. Voor u de garan- vooreen persoonlijke, exclusieve keuze. MODEHUIS EHU1S Broersvest 100 113,3111 EE SCHIEDAM Tel.: 010 426 03 99 Ook op maandagmiddag en donderdagavond geopend. Ruime parkeergelegenheid t o ons modehuis. werk en ook onze medewerkers waren aityd paraat. Wat dat be treft hadden we best nog willen doorgaan, maar er worden zoveel belemmeringen opgeworpen dat we nu de knoop maar 1.ebben doorgehakt." Overigens zal de Hoekse bevol king van de verandering weinig merken. De ambulance wordt overgenomen door de GGD Vlaar dingen, die ook de officiële ver voerder in Hoek van Holland gaat worden. Rooney: „De zorgverze keraars vonden dat de uitbrei ding van het gebied Schiedam/ Vlaardingen/Maassluis met ook nog eens Hoek van Holland geen aanleiding was om meer dan één wagen in de nachtelijke uren pa raat te houden. Dat hebben we kunnen doorbreken. Behalve in Vlaardingen zal er nu ook in Maassluis een wagen 's nachts pa raat zijn. Dat betekent dat die wa gen in noodgevallen binnen en kele minuten ter plaatse zal kun nen zijn. Wanneer daar overdag aanleiding toe bestaat, dan kan de ambulance eventueel gebruik maken van de werkweg langs de Nieuwe Waterweg om snel in Hoek van Holland te zyn." De twee vaste ambulancechauf feurs van Rooney maken de over stap naar de GGD in Vlaardingen mee. Ook de vaste verpleegkun dige en de ambulante verpleger komen in dienst van dat bedrijf. Hoek van Holland - Met ingang van 1 november heeft Hoek van Holland geen eigen ambulance dienst meer. Het taxi- en ambu- lancebedrijf Rooney heeft beslo ten om dan het ziekenvervoei over te dragen aan de GGD in Vlaardingen. Met pijn m het hart, zo geven John en Henny Rooney toe. „On ze familie verzorgt al ruim zestig jaar het ziekenvervoer in Hoek van Holland. Zelf hebben we al bijna 25 jaar een zelfstandig be drijf. Maar de overheid maakt het voor kleine particulieren onmo gelijk om een ambulancedienst te blijven verzorgen. Kleine ver voerders worden verplicht om met grotere vervoerders te gaan samenwerken. Daar hebben we geen principiële bezwaren tegen, maar het moet dan wel praktisch haalbaar zijn. We hebben ver schillende mogelijkheden beke ken, ook in Westlands verband, maar wij konden de verantwoor delijkheid daarvoor niet nemen." Het feit dat voor het Hoekse be drijf de ambulancedienst al jaren lang verliesgevend was, omdat er veel te weirug ritten werden toe gewezen, heeft bij het beslmt ei genlijk niet eens echt een rol ge speeld „Dat was een gegeven waarmee we hebben leren leven," meent John Rooney. „We hadden erg veel plezier m het ambulance- aja Woensdag 27 oktober SCHIEDAM Teerstoof. Apollo Toneel, 20.00 uur. VLAARDINGEN Edwards, 20,15 uur. Et la lumierefut (film), 20.30 uur. MAASSLUIS Nationaal Sleepvaartmuseum. Opening expositie over jubilerend sleepvaartbednjf Muller uit Dor drecht, t/m 20 februari. ROTTERDAM De Doelen. Orchestre National du Capitole de Toulouse, 20.15 uur. The Act jamsessie, 20.00 uur. Luxor Theater. The official tribute to...The Blues Brothers, 20.15 uur. Theater Zuidplein. Wakzines, 20.30 uur. De Tudor. Huisband 2, 21.00 uur. Rotterdamse Schouw burg. Duifje Klok, 20.15 uur. Kl.z. Nieuw Amusement! 20.30 uur. lan taren/Venster. De Zelfmoorde naar, 21.00 uur. Correct Studio Café. OpenTalenten Podium, 21.00 uur. Donderdag 28 oktober SCHIEDAM - Teerstoof, Apollo Toneel, 20.00 uur. NPB-gebouw (Westvest 90). lezing over symbolen, 20.00 uur. Speel-o-theek Ikkie (Chruchill- weg 50). Speelgoedbeurs, 9.00- 15.00 en 19.30-21.00 uur. Wijk centrum Nieuwiand. Bloemense- ance spirituele vereniging Harmoma, 20.00 uur. Blauwe Brug. Schrijfa- vond Amnesty International voor straatkinderen in Brazilië, 18,30- 20.00 uur. VLAARDINGEN Dienstencentrum West. Bingo. 19.30 uur. Stadsgehoorzaal. Jazz concert Madeline Bell, 20.15 uur. The crying game (film), 14.00 en 20.30 uur. Grote Kerk. Lunchcon cert, 12.45 uur. Harmonie. Grand theater cabaret diner, 19.30 uur, MAASSLUIS Koningshof. Bridge, 19.45 uur. ROTTERDAM St.Laurenskerk. Lunchconcert, 12.45 uur. Schieiandshuis. En semble Rotterdams Philharmomsch Orkes 20.15 uur. De Doelen. KC- OV He uja Symfonisch Blaasor- kest NLS, 20.15 uur. Luxor Thea ter. The official tribute to...The Blues Brothers, 20.15 uur. Zaal De Unie. Aquanus Ensemble, 20.30 uur. Theater Zuidplein. Wakzines. 20.30 uur. Plan C. The Lullaby La- dies, 21.30 uur. Slingerïck. Roek- Blues Sessie, 22.00 uur. Rotter damse Schouwburg. Duifje Klok, 20.15 uur. Nieuw Amusement! 20.30 uur. Lantaren/Venster. De Zelfmoordenaar, 21.00 uur. Biblio theektheater. Schrijversschool Ca fé SKVR, 20.00 uur. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Boome rang* (al) dag. 11.45-14.15-16.45- 19.15-21.45. Alhambra 2: 'Inde cent proposal' (al) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: The Firm' (16) dag. 1,15-5-8,30. Calypso-2: 'Fionle' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ca- lypso-3: The Piano' (12) dag. 1.15.4.6.45-9.30 Cinerama 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'The Va nishing' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3: 'Cliffhanger' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Guilty as sin' (16) dag. 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Hot Shots'(12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: The Fugitive' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) do.t/m zo. 2-4-8.30. 'Antarctica' (al) do.t/m zo. 12. 'Het Grote Bamere Rif (al) do.l/mzo. 1-3- 7.30. Lantaren/Venster 1: Trois couleurs: bleu' dag.8-10. Venster 3: 'Het schaduwrijk' dag. 8-10, ma.alleen 8. 'Sneak Preview' ma.10. Venster 4: 'Autumn Moon' dag. 8, 'Bad Lieutenant' dag. 10. Lu- mière i: 'Jurassic Park' (al) dag.1.15-4-6.45-9.30. lumière 2: 'Sliver' (16) dag. 1.15-4- 6.45.9.30. Lumière 3: 'Angie' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4: 'Last Action Hero' (al) dag. 6.45- 9.30. Rex: "The stimulators' (18) dag. 12. doorl.voorst. Thalia: 'In the line of fire' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Vlaardingen - Bewoners van het Hargapad en omgeving - de wijk tussen Van Hogendorplaan, park t Nieuwelant en de Van Lim burgs Stirumstraat-krijgen bin nenkort van de gemeente uitleg over een nieuw systeem van vuil nis ophalen. De wijk schakelt over ongeveer zes weken over op het gescheiden ophalen van GFT- afval (groente-, fruit- en tuinafval) en het gewone huisvuil. Daarvoor worden blokcontainers geplaatst met twee kleppen: de groene is voor het GFT-afval, de grijze voor hot overige huisvuil, In enkele wijken van Vlaardingen is dit sys teem al in gebruik.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1