15 'Ik wil graag olifantenverzorger worden' 'Vroeger moest je voor een paar sokken naar Rotterdam' aan de Jaloerse minnaar moet 21 maanden zitten A genda Van Vlaardingse haringkoppen, Schiedamse jeneverneuzen en Maassluise slakken in het nieuws Oost? West? Lik m'n vest! Campagne nu ook met Marokkaanse krant Techniek centraal in Bieb Bachplein K'avcrjasconcours Ook scholen gaan afval gescheiden inzamelen Beroemd «sa Grondwater onder oude stort verontreinigd Rotterdams Dagblad Vrijdag 29 oktober 1993 Naar een ziekenhuis ga je niet voor de loL Als patiënt niet, maar evenmin als bezoeker. Het is meestal een 'must'. In ieder geval ken ik geen msnsen, die het plezierig vinden om zo'n hoog ijzeren bed in te duiken. Of een bobby gemaakt hebben van het tijdens bezoekuren aanschouwen van zieken. Zeker, ook bij Holy en Schieland doen, bijvoorbeeld tegen Kerst en Nieuwjaar, enkelen hun best om in de warmte van het ziekenhuis en de zorg van verpleegkundigen te komen. Maar dat zijn doorlopende patiënten voor wie het spreekwoord 'Oost west, thuis besf helaas niet opgaat. In het Holy Ziekenhuis ben ik deze week zelf ook naar binnen ge gaan. Als bezoeker. Ik ging op ziekenbezoek bij een niet groot te noe men familielid. Hij wordt al enige tijd geteisterd door een rugkwaal, waarvan de genezing bereikt moet worden door veertien dagen plat op bed te liggen. In dit geval, zo concludeerden de behandelende arts, hij en zijn bui tenshuis werkende echtgenote, was 'Oost west, thuis niet het best'. Dus ging deze rugpatiënt plat in een ziekenhuisbed. Op de vraag van potentiële bezoekers waar ze hem in het Holy Zie kenhuis konden vinden tijdens de bezoekuren, kwam het antwoord: 2: West, kamer 30. Als verpleegplek van onze patiënt staat echter in Het ziekenhuis geregistreerd 2 Oost. Bt lees ook 2 Oost op het bandje, dat om de pols gebonden is van de platliggerToch ben ik dan, na enig zoeken, gearriveerd in kamer 30 van de afdeling 2 West. Bij navraag blijkt dat die bewuste kamer op de westelijke gang van de tweede etage in het Holy Ziekenhuis is toegewezen aan de ver- pieegafdeling, die zijn meeste bedden heeft staan in de oostvleugel van die etage. Dat stukkie achter het bordje 2 West, hoort nu bij 2 Oost en daarom krijgen de daar liggende patiënten dat ook op hun polsbandje en andere papieren geschreven. De gezondheidszorg kampt, behalve met een opeenstapeling van te korten, nu ook met bureaucratie. Het een heeft ongetwijfeld te ma ken met het ander. Ik waardeer een goede organisatie, maar erger me aan onduidelijkheid voor de gebruikers als gevolg van bureau cratische logica bij publieke voorzieningen. De klant hoort koning te zijn. Ik snap dus zo'n gedoe van 2 Oost 2 West niet Ik vind het een redenering van lik-nr n-vessie. Het is vragen om een vergissing zoals al heeft plaatsgevonden bij de postverspreiding. Een kaart voor onze patiënt kwam terecht bij een op dezelfde dag, op dezelfde etage Oost (of was het toch West?) opge nomen lotgenoot met dezelfde achternaam, BEN VAN HAREN Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden In het kader van de campagne Schiedammers van Overal en Nergens verschijnt binnenkort de Marok kaanse Goodwillkrant. Ket huis-aan-huis te ver spreiden bulletin is een initiatief van de Stichting Narcis die probeert Schiedammers en Marokkanen nader tot elkaar te brengen. In de krant wordt informatie gegeven over de achter gronden van het leven van Marokkanen in Schiedam en het land van herkomst. Ook valt te le zen welke activiteiten op poten worden gezet. Het eerste evenement vindt plaats op zaterdag 30 ok tober in buurthuis Nïeuwland en is alleen bestemd voor vrouwen. Daar wordt een zogenoemde cous- cous-visite georganiseerd. Couscous is een Marok kaans gerecht dat door alle belangstellenden kan worden geproefd. Geïnteresseerden voor het eetpar- tijtje kunnen zich telefonisch opgeven bij het cam- pagncbureau (4737741). Op zaterdag 27 december volgt een tweede couseous-visite. Die is wel toegankelijk voor iedereen. In de bibliotheek aan het Bachplein wordt van 1 tot en met 22 november een presentatie gegeven van de Wetenschapswinkel in Delft. De 'winkel' van de Technische Universiteit in Delft laat zien welke acti viteiten zoal worden ontplooid voor de bewoners- groepen uit de omgeving. Elke universiteit heeft zo'n Wetenschapswinkel. De Delftse winkel behandelt vooral vragen over arbeids omstandigheden, milieu (bodemverontreiniging, ge zondheid). verkeersproblemen en woonomstandig heden (vocht, stank, verzakkingen van woningen). Op de expositie wordt duidelijk gemaakt bij welke technische problemen de Wetenschapswinkel kan heipen om een oplossing te vinden. ■Vlaardingen Wi* ebouw De Telder wordt zondag 31 oktober v .er bevolkt door klavepashefheubers met zitvlees. Van 10.45 tot 17,00 uur is het introeven, aannemen en passen wat de klok slaat. Klaverjasvereniging De Pit tekent voor de organisatie en heeft voor de vijf beste kaarters een prijs m huis. Deelname kost dertien gulden (inclusief! unch) ener wordt niet met vaste maat gespeeld. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij De Telder (4348993). In Maassluis wordt het groente-, fruit- en tuinafval vanaf 1 november niet alleen door alle huishoudens gescheiden ingezameld Ook diverse scholen gaan het organisch afval apart weggooien. De gemeente heeft alle scholen van het basis- en voortgezet onderwijs het aanbod gedaan om gratis groene containers beschikbaar te stellen voor het apart houden van gft-afval. Van de ruim twintig scholen zijn er tien op het aanbod ingegaan. De minicontainers worden op verzoek afgeleverd in metalen standaards zodat ze verankerd kunnen wor den en minder gevoelig zyn voor vandalisme. De mi lieubewuste scholen krijgen bovendien ook een aan tal emmertjes voor in de keuken en het overblijflo kaal. De eerste container werd gisteren door milieuwet- houder Storm geplaatst bij de openbare basisschool Prinses Christina aan de Vincent van Goghiaan. Westhaven- p laats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportn 1 ac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Naam :Aad Zoutendijk WoonplaatsVlaardingen BeroepOrganist Andere functies Dirigent van di verse koren, arrangeur en compo nist van kerkelijke liederen Hobby Beleven van kunst in het algemeen en geschiedenis Leeftijd52 Politieke partij: Daar voel ik me niet by betrokken. Ik vind het moeilijk kiezen De Stichting Internationale Orgel- weken Vlaardingen kreeg onlangs de Vlaardingse Promotieprijs 1993 toegekend. Aad Zoutendijk, de or ganist van de Grote Kerk op de Markt in Vlaardingen, nam eertijds het initi:tief voor de masterclass op het Van Peteg- hemorgel waaraan organisten uit vele landen deelnemen. De cursus wordt omlijst door een programma van concer ten, lezingen, tentoonstellingen en publicaties, die belang stelling trekken van ver buiten de gemeentegrenzen. Aad en zijn vrouw Nel zijn de drijvende krachten achter dit tweejaarlijkse gebeuren. 1). In welk him m uw stad zou u het liefst willen wonen „Ik ben tevreden met het huis waar ik al jaren met veel ple zier woon. Het staat in een straat, die genoemd is naar een belangrijk componist, de Sweelinckstraat." 2). Wie is voorn de bekendstelpopulairste stadgenoot? „Buiten ky fis dat Leen Droppert. Hij is een goed beeldend kunstenaar met een enorme staat van dienst." 3). Wat moet er op milieugebied in uw stad an ders? „Ik zou graag minder hondjes zien en vooral hun uitwerpselen. Dat is een bijdrage aan het milieu, die de burgers zelf direct kunnen leve ren. Verder zou ik minder milieuhinder willen hebben van de bedrijven aan de overkant van de rivier. Ik vind ook dat de bestaande regels strikt nageleefd moeten worden en dat dat goed ge controleerd wordt. Van mij mogen die regels strenger worden." 4). Wat vtndt u Vlaardingen vooreen plants' „Vlaardingen is een fijne plaats, ondanks het feit dat ze flink is gegroeid. Er gebeurt hier veel en er is veel op gang gebracht. Vroeger moest je bij wijze van spreken voor een paar sokken al naar Rotterdam. Dat is over. Je hebt nu in Vlaar dingen alles binnen bereik, zoals bijvoorbeeld goede boek handels. Daarnaast heeft onze stad dc Oude Haven, mooie parken, de Vaart, zijn vlieten en een Broekpoldei, die naar ik hoop ook blijft zoals hij is." 5). Bhjft u altijd m «u? gemeente wonen „Ja. Dat denk ik wel." 6). Wie imdt u de mooiste man/vrouw in uw stad? „Mijn eigen vrouw Nel Ik heb twee goede handen, maar zij is toch mijn beste hand. Zo zorgzaam en attent. Al die jaren al." 7), Aan wat of wie ergert u zich m utotooonpiaafs' .Aan de verruwing van het verkeersgedrag. Ik verplaats me op de flets en kom dan nog weieens automobilisten te gen, die geen rekening met je houden. Onlangs werd ik nog bij de Bilhtonlaan omver gereden door een auto. die me geen voorrang gaf. Ik heb er nog last van. Mijn licht brandde maar de man zeL dat hij me niet had gezien." 8). Wat is ket dierbaars te plekje m uw stad „De orgelbank m de Grote Kerk. Ik ben daar nu 20 jaar vaste organist, maar heb daarvoor, sinds het be gin van de jaren zestig, ook al zo nu en dan op die bank mogen zit ten." 9). Wat is het lelijkste plekje in uw stad „De tunneltjes van het Liesveldviaduct maar che gaan nu gelukkig weg. Trouwens dat hele viaduct vind ik lelijk." 10). U moet een miljoen gulden m uw stad besteden Waar aan gaat dat op? „Aan verschillende doelstellingen. Een aardig portie zou ik stoppen in een fonds voor onderhoud van de Grote Kerk en het orgel om ze goed te bewaren. Verder een deel voor cul tuur m het algemeen, want zonder dat houden wij het niet uit. Verder is er zoveel ellende op de wereld, dat ik ook aan slachtoffers van buitenlandse rampen iets zou willen ge ven. In Vlaardingen zou ik verder geld willen besteden voor het jongerenwerk. Om iets te doen voor de jeugd, die los geslagen is omdat onder invloed van de teevee in veel gezinnen te weinig met elkaar gepraat wordt." Door Marjoke van der Wilk Maasland - „Mijn hele leven al wil ik werken met olifanten," zegt Peter Stolk. Hij is een opvallend figuur: zyn olifantenshirt en de ketting met daaraan een olifant geven zijn voorliefde voor het gro te zoogdier al weer. „Het is eigenlijk gekomen toen ik voor mijn verjaardag een abonne ment voor diergaarde Blijdorp kreeg," vertelt de zestienjarige Vlaardinger. Hy is nu vrijwel we kelijks te vinden in de dierentuin en heeft hij als hobby olifanten verzamelen. „Mijn grootste wens is natuurlijk ohfantenverzorger worden, maar dan moet ik na deze opleiding naar Bameveld om de praktijkschool tc doen." Het is vaak al vanaf hele jonge leeftijd bekend: werken met die ren' is een passie. Precies zo is het bij de leerlingen van de tweejari ge opleiding dierverzorging en veterinaire ondersteuning die ge geven wordt bij het Holland Col lege. afdeling Maasland. De opleiding voorziet duidelijk in een behoefte gezien het aantal leerlingen dat zich jaarlijks op geeft voor de cursus. Ze komen uit het hele land. omdat de oplei- enng in deze vorm slechts m een aantal plaatsen m Nederland wordt gegeven. In Barneveld zit het agrarisch op leidingscentrum Groenhorst De ze school geeft dezelfde cursus maar dan over drie of vier jaa: verspreid. De school in Barneveld beschikt ook over een praktijk school waar de leerlingen hun theoretische kennis kunnen toet sen aan de praktyk. Leerlingen die de opleiding in Mc island heb ben voltooid krijgen vaak voor rang voor een plek op het felbe geerde 'Barneveld'. Jamie Niquet (16) is ook dieren- gek. Zij wil echter graag dieren arts worden. „Het preft niet of het bij grote of klem.: dieren is, als het maar beesten zyn." vertelt ze enthousiast. Voorlopig is Jamie net enkele weken geleden begon nen aan de opleiding dierverzor ging en veterinaire ondersteu ning en heeft ze nog een lange weg te gaan Hoewel er meer meisjes dan jon gens voor deze opleiding kiezen, i O-ui MM Het is vaak a vanaf heel jonge leeftijd bekend: wer ken met die ren is een passie. Foto Sacha Pieterse zou Ervvin Verhaaf (18) uit Den Haag mets anders meer willen. Na de mavo heeft hij zich inge schreven voor deze cursus omdat hij volgens eigen zeggen „stapel gek is op beesten en alles wat met de natuur te maken heeft". Er- win: „Het enige nadeel van deze opleiding is datje erg individueel moet werken, dat is een heel ver schil met de andere school waar Rotterdam/Schiedam - De Rotter damse rechtbank acht bewezen dat de 44-jarige Schiedammer A.D.S. in de nacht van 3 op 4 juli heeft gepoogd zijn voormalige vriendin met messteken om het leven te brengen. In een vlaag van razerny bracht, h haar zwaar lichamelijk leLi m. De man is veroordeeld a onvoorwaar delijke 2t aisstraf van 21 maandt n hem was dertig maande, i udgeeist. Aanleiding tot dc steekpartij was een opeenstapeling van onenig heden en incidenten tydens de relatie. De vrouw, die twee kinde ren van haar vriend had, was de regelmatig terugkerende woede aanvallen en overmatig drankge bruik van hem meer dan zat cn besloot op zichzelf te gaan wonen. Dat kon D.S. met verkroppen. Hij dacht dat ze zou gaan samenwo nen met een kennis die regelma tig bij de twee over de vloer kwam. Toen hij had begrepen dat ze samen naar een Kaapverdiaans feest waren geweest, ging hy 's avonds bij zijn ex-vriendin ver haal helen. Toen de vrouw dat weigerde te bevestigen ontstak de verdachte in razernij, haalde uit de keuken een mes en begon als een wilde op haar m te steken. Het slachtoffer Uep enkele centi meters diepe steekwonden op in haar hals, gezicht, schouder, ar men, buik en borst. „Ik hoorde een stem in my zeggen: steken, steken, steken," luidde de verkla ring van de dader tijdens de zit ting. „Lk ben geen moordenaar. De ruzie lag niet aan my." Maar het was niet de eerste maal dat de Schiedammer zyn vrien din met een mes bewerkte. Een aantal maanden eerder had hij haar met een aardappelschilmes je m verschillende delen van het lichaam gestoken. En een aantal jaren geieden was hij ook al eens voor een dergelijk delict in aanra king gekomen met justitie. Uit het psychologisch rapport en de conclusie van de reclassering bleek dat de verdachte maar wei nig nodig heeft om in razernij uit te barsten en de kans op herha ling mag niet worden uitgesloten. ik van afkwam." Het individuele werken is voor de jonge leerlingen vaak wennen. Ie dere zes weken moeten er bepaal de taken zijn afgewerkt zn wor den er toetsen gehouden. Tussen door kun je ook toetsen doen en zo kun je door hard te werken veel tijd inhalen en vrijstellingen krijgen voor bepaalde lessen. Natalie Sire (18) komt uit Gouda. „Iedere dag met de trein en bus naar Maasland is een hele reis, maar ik heb het er graag voor over." Natalie werkt in haar vrije tijd bij de dierenambulance en komt zodoende al veelvuldig m aanraking met nooddruftige die ren. „We krijgen echt van alles in de ambulance, van honden tot slangen en andere tropische bees ten," lacht Natalie. „Het is heel leuk werk en ik hoop na deze op leiding mij verder te specialise ren in het werk met dieren." Tijdens het eerste jaar gaan de leerlingen meteen één dag in de week stage lopen. Daarnaast gaat de hele Was twee a drie keer per jaar een week naar Bameveld om daar in de praktijkschool te wer ken. Het xS de bedoeling dat er drie sta- ge-adressen worden doorlopen. De stage moet plaats hebben bij een dierenspeciaalzaak, een asiel en een kinderboerderij. „In het asiel werken is echt niks aan," merkt Jamie op. „Het enige wat je daar doet is hondestront wegspuiten uit de hokken. Het valt echt heel erg tegen." Zo zijn er natuurlijk wel meer mindere ervaringen in de praktyk. Sandra Stokvis (17) en Monique Langelaan (16) willen met deze opleiding hun persoonlijke droom verwezenlijken: dieren artsassistente worden. Sandra: „Het lykt me erg leuk en ook lek ker afwisselend werk. Het belang rijkste is eigenlijk het verzorgen van de beesten." Sandra, Moni que en Erwin lopen alle drie stage in een dierenspeciaalzaak. Moni que: „Ik verzorg ook de beesten en mag zelfs klanten bedienen en afrekenen met de kassa." Erwin heeft het wat minder ge troffen, „Schoonmaken van de dierenverblijven en kijken of er geen dooie vissen in de aquaria ronddry ven en natuurlijk vakken vullen. Dat zijn zo'n beetje mijn werkzaamheden." Peter Stolk loopt op het ogenblik stage by een manege. „Het is erg zwaar werk, want als ik kom gaan ze altijd de grote stallen uitmesten. Nou, ik heb het echt in mijn rug 's avonds." Tijdens het tweede jaar van de opleiding wordt er twee dagen stage gelopen. Ingeborg Boers is 'ondergebracht' by het Veterinair Medisch Centrum en dierenkliniek Honselersdijk. In geborg: ,,Ik vind het werken als dierenartsassistente echt heel erg leuk en vooral tijdens mijn twee dagen stage per week leer ik heel veel." „Soms kom je best zielige geval len tegen, een poes die opgegeven is of een beest dat heel ziek is. Het scheelt natuurlijk enorm dat het nietje eigen beest is dat er zo zie lig bijzit. En vaak kunnen de die renartsen de beesten toch weer helemaal oplappen." Ingeborg heeft in haar korte loop baan al heel wat operaties gezien. „De eerste operatie waar ik toe keek was van een poes waarby een poot werd geamputeerd. Ik vond het helemaal niet eng maar werd alleen van de narcoselucht een beetje slap in de benen. Toen heb ik me wel heel goed vastge houden aan de tafel om niet flauw te vallen. Nu gaat dat al een stuk beter, het went echt," aldus een goedlachse Ingeborg. In de uitslaapkamer van de die renkliniek ligt een hond te steu nen en te kreunen en probeert uit zijn narcose te komen. Ingeborg. „Natuurlijk is het zielig, maar de ze komt er wreer helemaal boven op." Hoek van Holland - De vroegere stortplaats in Hoek van Holland is ernstig verontreinigd Dat geldt met name voor de bodem en het grondwater. Dat is een van de uit komsten van een onderzoek dat. m opdracht van de Dienst Ge meentewerken Rotterdam, heeft plaatsgevonden op de stortplaats aan de Prins Hendrikiveg Het onderzoek door het Advies bureau voor Milieuonderzoek CSO is begin dit jaar gestart en in verschillende fasen voortgezet. Voor het overgrote deel is overi gens al bekend dat er m het verle den (legaal) milieu-onvriendelij ke stoffen zyn gestort. Het eerste deel van het onderzoek is uitgevoerd in de omgeving van het terrein om na te gaan of er sprake was van verspreiding en of er eventueel andere bronnen van verontreiniging zijn. Maar het is duidelijk dat de verontreiniging zich beperkt tot de vroegere stort plaats aan de Prins Hendnkweg. Daarom is de tweede fase van het onderzoek gericht geweest op de stortplaats zelf. Daar is een vaten- stort aangegeven Die vaten zijn in het verleden vooral gestort door een chemisch bedrijf. Ze be vatten kunstharsen en andere reststoffen van de verf- en druk- inktproduktie. De meeste vaten verkeren inmiddels m slechte staat, maar men heeft toch kans gezien om er één in zyn geheel naar boven te halen. Monsters uit dit vat moeten duidelykhetd ge ven over de vraag op welke ma nier de resten kunnen worden op geruimd. Op en rond het gedeelte waar de vaten in de jaren vijftig zyn ge stort, zyn bodem- en grondwater monsters genomen. Daaruit is ge bleken dat de grond rond de va ten licht tot matig verontreinigd is. Op plaatsen waar de vaten zijn doorgeroest is sprake van ernsti ge verontreiniging Tot een diepte van 27 meter zyn bonngen verricht en daarbij is ge bleken dat in het centrum van de stortplaats het grondwater tot op die diepte eveneens is verontrei nigd. Op dit moment wordt nog onderzocht hoever deze veront reiniging zich heeft verspreid in de diep gelegen zandlaag. Omdat de stortplaats m een oude zandaf- graving ligt is er geen sprake van verspreiding van verontreiniging op geringere diepte. Dit komt doordat het grondwater juist naar het stort toestroomt. Het saneren van de stortplaats zal zeer hoge kosten met zich meebrengen. Daarvoor zal een beroep moeten worden gedaan op het ministerie van VROM, Op welke termijn er begonnen kan worden met de sa nering valt met te zeggen. Vrijdag 29 oktober SCHIEDAM Bibliotheek Bachplein. Schrijvers- avond, 20.15 uur. Teerstoof. Apoilo Toneel, 20.00 uur. Filmhuis. Scent of a woman, 21.30 uur. Passage theater. ündavan Dijcken Harry van Rijthoven (toneel). 20.15 uur. VLAARDINGEN Grote Kerk. Orgelconcert, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal. The crying game (film), 20.30 uur. ROTTERDAM De Doelen. Nikolai Luganski, 20.15 uur. Rotterdams Philharmonisch or kest, 20.15 uur. Luxor Theater. The official tribute to....The Blues Bro thers. 20.15 uur. Theater Zuid plein. Een vijand van het volk, 20.15 uur. Rotterdamse Schouwburg. Nieuw Amusement, 20.30 uur. Sca- pino Rotterdam. 20.15 uur. Lanta ren/Venster. De Zeldmoordenaar, 21.00 uur. Zaterdag 30 oktober SCHIEDAM Dienstencentrum De 4Molens. Spel lenkermis voor ouderen, 10.00- 16.00 uur. Wijkcentrum Nïeuw land. Marokkaanse middag voor vrouwen, 12.00 uur. Grote Kerk, Zangmanifestatie. 20.00 uur. Teer stoof. Apolio Toneel. 20.30 uur. Passagetheater. Bram Vermeulen Band. 20.15 uur. Margriethal. Drumbandconcours, 10.00-18.00 uur. Scholengemeenschap Spie- ringshoek. Intermezzo (toneel), 20.00 uur. VLAARDINGEN Wijkcentrum 't Nieuwelant. Rom melmarkt, 10.00-15.00 uur. Stadsgehoorzaal. The crying game (film), 20.30 uur. Harmonie. Erna Sassen &8ruun Ku jt, 20.30 uur. Tri angel. Ook honden gaan naar de he mel (tekenfilm). 13.30 uur. Filmn- acht 19.30-07.00 uur. Leger des Heits. Ook honden gaan naarde he mel (film), 14.30 uur. MAASSLUIS Luxor. Open avond, 20.30 uur. ROTTERDAM Luxor Theater. The official tribute to....The Blues Brothers. 20.15 uur, De Doelen. De Wervelende Derwis jen van Istanbul, 20.15 uur. Theater Zuidplein. The Nylons, 20.15 uur. Harbour Jazzclub. Mus»ca Roman tica, 21.30 uur, Rotterdamse Schouwburg. Nieuw Amusement, 20,30 uur. Lantaren/Venster. De Zelfmoordenaar, 21.00 uur. Jeugd theater Hofplein. Kruimeltje, 19.00 uur. Zondag 31 oktober SCHIEDAM Passagetheater. Koffieconcert harmonie Wilton Fijenoord, 11.30 '••ir. Stedelijk Museum. Concert ^perkwintet Full House. 14,30 uur. VLAARDINGEN Dienstencentrum West. Thee dansant, 14.00 uur. Visserijmu seum. Museumconcert, 15.00 uur. Maandag 1 november MAASSLUIS Koningshof. Bndge, 13.30 uur. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Rodder in Amerika' (al) dag. 11.45-14.15- 16.45-19,15-21.45. Alhambra 2: 'Indacent proposal' (al) dag. 6.45- 9.30. Calypso 1: 'The firm' (16) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2: 'Ro- nle' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Caiypso-3: The Piano' (12) oag. 1.15.4.6.45-9.30 Cinerama 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9 30, zo.ook 10.30. Cine rama 2: The Vanishing' (16) dag I.15-4-6.45-9.30. Corso: 'The house of the Spmts' (16) dag. 1.15- 4.30-8.15. Imax Theater: Imax Rlmfestival dag. (beh.ma.) elf ver schillende maxi formaat films. 11- II.45-12.30-13.15-14-14.45- 15.30-16.15-19.15-20-20.45. Lantaren/Venster 1: Trois cou- leurs: bleu' dag.8-10. Venster 2: 'Mamma Roma' dag.9.30. "Devil's mark" za.7.30. 'The retired general' zo.7.30. 'Howto behave'en 'Portrait ofHoChiMinh'ma.8-9.30. 'The ge neral' zo.4. Venster 4: 'Autumn Moon' dag. 8, ma.7.30. '8ad Lieute nant' dag. 10. Lumière 1: 'Jurassic Park' (al) dag.1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'In the Nne of fire' (16) dag. 1.15-4-6.45.9.30. Lumière3: 'Sliver' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9,30. Lumière 4: 'Last Action Hero' (al) dag. 6.45-9.30, ma.ook 1.15- 4. Nachtvoorstellingen: Cinerama 1: Jurassic Park' (16) za. 00.15. Lu mière 1: Tina' (16) vr.za. 00.15, Lumière 2: 'Jurassic Park' (16) vr.za. 00.15 Lumière 3: 'Sliver' (16) vr.za. 00 1 - Venster 1: 'Betty Bleu' vr.za.24. Venster 2: Time wil! tell' vr.za. 23.30. Venster 3: The best thing in live' vr.za.24. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Bambi' za.zo.1.15-4, Cinerama 4: 'Dennis the Menace' za .zo. 1,15 4. Lumière 4: 'Deongelooflijke reis' za- .zo. 1.15-4. Venster: 'Buster Kea- ton' zo.2. 1936 57 jaar 1993 in Schiedam Exclusieve maatkleding en confectie Ruim 100 jaar kleermakers in onze etalages steeds speciale'aanbiedingen!! L Ook voor confectie naar de I/I CCD Bil A If CD Rotterdamsedijk 409a. VVLC C n nIHIVC n Tel. 4268)64. Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1