15 Zittend leven? A 'In Schiedam staan de mooiste molens van de wereld' Vlaardingse zet zich in voor ziek Liberiaans meisje GroenLinks Schiedam wil af van reinigingsheffing De grote monden van verliezers Wereldwinkel even in Schiedam-Noord Herfstwandeling in Broekpolder Maassluise schrijvers signeren eigen werk Groenonderhoud Van Vlaardingse haringkoppen, Schiedamse jeneverneuzen en Maassluise slakken in het nieuws Beroemd aan de Waterweg STOKKE het waaigat cs 3-1 ft i n igenda Rotterdams Dagblad Vrijdag 5 november 1993 Het verkiezingsjaar nadert. Over een goed halfjaar krijgen we de op roepen in de bus om een nieuwe Tweede Kamer aan te wijzen, en over nog geen vier maanden al weer voor de nieuwe gemeenteraden. Dé kans om ons als burgers uit te spreken over de kwaliteit van het a werk dat de nu zittende politici hebben geleverd de afgelopen jaren. Met de uitslagen van bijna om het uur verschijnende verkiezings- polls in de calculator zié je de laatste tijd die 'zitters' in toenemende mate nieuwe posities innemen. Bij de verliezers stappen hoog geklommen partijbonzen naar een (hiërarchisch) lager niveau of stappen uit de actieve politiek om zich te concentreren op hun vaste baan, gezin en hobby. - Bij de winnende partijen zie je met de polls de kandidatenlijsten har- der groeien dan het ledental. Ambities nemen in hetzelfde tempo toe bij plaatselijke kopstukken. Zelfs zij, die in de korte tijd dat ze actief zijn in eigen gemeenteraad de aandacht hebben getrokken met gestuntel en gebrek aan daadkracht stijgen hoog. Van beide kanten zal in de komende tijd het geschreeuw om aan dacht de kop op steken. Het blijft niet meer beperkt tot verkleedpar tijen, winkelopeningen en ander populistisch werk voor de weke- lijkse foto in het plaatselijk advertentieblad. Met het einde van de i eerste gezamenlijke rit in zicht wordt ook de broosheid van de in 1990 gevormde coalities blootgelegd. In Schiedam moeten plotseling twee wethouders een gezamenlijke brief over 'eenheid binnen het college' schrijven naar aanleiding van een voorlichtingskrantje over een regionale zaak. In Vlaardingen schelden coalitiepartners elkaar by de begroting bijna voor rotte vis uit En in Maassluis komt ongetwijfeld straks de frustratie los over de 'schuif vooruit' politiek van het breedste college van Nederland (alleen de eenmansfractie van de RPF zit aan de kant). In 1990 waren alle plaatselijke politici het met elkaar eens dat ze in feite allemaal hadden verloren gezien het lage opkomstdjfer van de laatste raadsverkiezingen. Gezamenlijk moest gewerkt worden aan de geloofwaardigheid van de politiek. Deze week hoorde ik iemand in Vlaardingen, die pogingen tot in spraak had ondernomen, zeggen; „Ze laten je keer op keer terugko men om te vertellen hoe jij erover denkt, maar voeren gewoon het plan uit dat al jaren geleden in een studeerkamer is ontwikkeld." Als ik zo om me heen kijk en luister, heb ik de indruk dat er nog geen enkele poging is ondernomen om onze democratie te redden. Veel geschreeuw en weinig wol, komt er ook uit de grote monden van de pollwinnaars. Mijn vrees, dat het opkomstpercentage straks weer lager zal zijn, zal u niet verbazen. De winnaars zijn dan dus gewoon ook weer verlie zers. En wij met elkaar eigenlijk ook. BEN VAN HAREN Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden De onlangs verbouwde Werelwinkel aan de Lange Achterweg verhuist woensdag 10 november voor één dag naar dienstencentrum De Woudhoek. Daar zijn gedurende de ochtenduren produkten als Max Have- laar-koffie en echte' chocola te koop. Nu er een keur merk voor cacao is, is de verwerking van cacaobonen goedkoper voor de cacao-coöpereraties en dus stuk ken aantrekkelijker omdat tussenhandelaren wor den uitgeschakeld. Vlaardingen Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Natuurliefhebbers kunnen zaterdagmiddag onder begeleiding van een gids een wandeltocht mriken door de Broekpolder. Er zijn die dag twee wandelin gen, één van vijf kilometer (met een puzzel voor de kinderen) en één van tien kilometer, uitgezet. Er kan worden gestart tussen 11.00 en 15.00 uur vanaf de parkeerplaats bij de brug over de Vlaardinger Vaart. De deelnemers mogen ook op eigen houtje aan de wandel maar wie deskundige uitleg over de herfst- veranderingen van de natuur wil krijgen, kan vanaf twee uur deelnemen aan een excursie. De kosten hiervan bedragen slechts één gulden. In boekhandel Koningshoek zijn zaterdag de Maas sluise schrijvers Wim van der Stelt en J.J. van Noort te gast om hun nieuwe boek te presenteren. Tussen twee en vier uur kan men kennis maken met de au teurs die hun boekwerken zullen signeren. Wim van der Stelt heeft in de loop der jaren in zijn woonplaats vele gebeurtenissen op foto vastgelegd en heeft een deel daarvan gebruikt voor zijn derde fotoboek. Het boekwerkje draagt evenals de voor gaande afleveringen de titel 'Maassluis, mijn stad'. Het boek van J.J. van Noort heet 'Van Hoek naar ha ven' en is een standaardwerk over de Rotterdamse haven. Het boek laat alle facetten zien van de dienst verlening in het havengebied. Van Noort is jarenlang aan zijn 'levenswerk' bezig geweest, dat vanaf van daag in de winkel ligt. Het raadsverslag in uw krant van 1 november onder de kop 'Gemeente raad houdt vast aan andere toerekening kosten groenonderhoud' gaf niet helemaal weer hoe een en ander is gegaan. Het gaat om het feit dat het GWB aan de huurders de kosten van het groenonderhoud in reke ning brengt, terwijl elders in de stad openbaar groen van de gemeente wordt onderhouden. Het Rotterdams Dagblad schrijft dat de SP al jaren strijdt tegen deze onrechtvaardigheid. Dat klopt. Als GWB-huurders zijn wij daar bij betrokken. Maar er wordt ook geschreven dat pas sinds het indienen van een motie door de WD zicht komt op een verande ring. Dat is niet juist. De SP kwam vorig jaar al met het rapport 'Groen wordt duur betaald'. Daaruit bleek zonneklaar hoe onrechtvaardig de groenkosten voor GWB-huurders zijn. Dit rapport zorgde voor meer in zicht en een veranderd standpunt bij de andere partijen. Dat hebben wij zelf in de commissievergaderingen kunnen constateren. Het is begrij pelijk dat elke partij dit ook naar buiten wil brengen. Er komen tenslot te weer verkiezingen aan. In juli dienden de SP cn de WD moties in. De SP-motie ging er vanuit dat het maar eens afgelopen moest zijn met de onredelijke groenkosten bij het GWB. De WD stelde voor om, op termijn, een eind te maken aan deze onrechtvaardige situatie. De VVD-motie is toen aangenomen. De PvdA stemde tegen. Men vreesde dat dit de gemeente te veel zou gaan kosten. Bij de begrotingsbehandeling kwamen de SP en de VVD ieder weer met een eigen amendement omdat het college een heel andere draai aan de in juli aangenomen motie gaf. We zaten net als de vorige keer met en kele GWB-huurders op de publieke tribune. De SP vroeg onze mening omdat men met de WD wilde overleggen om de twee amendementen samen te voegen. Dat was natuurlijk prima cn is ook gebeurd. Overi gens wel uniek dat SP samen met de VVD een amendement indient! Al le partijen stemden in met dit amendement. Ook de PvdA sloot zich er bij aan. L. van 't Oor en K. Paalvast, Vlaardingen NaamNanda Gclderblom WoonplaatsSchiedam Beroepgeen Andere functies actief in NH- kerk Hobbylezen, veel lezen Leeftijd45 Politieke partij: CDA Nanda Gelderblom staat op het punt de eerste vrouwelijke lijst trekker te worden voor het CDA in Schiedam. r Ij. In uielfc huis in Schiedam zouu het liefst willen wonen? „Oei, dat is een beetje moeilijk uit te leggen. Dat is in het oude Ke- thel, aan de rand van de Dorpsstraat. Daar zijn een paar jaar geleden een paar huizen gebouwd. Die kijken uit op de weilanden. Daar zou ik wel willen wonen 2). Wie is voorn de bekendste/populairste stadgenoot? „Piet Paaitjens." 3). Wat moet erop milieugebied in Schiedam anders? „Het motiveren van mensen. Op papier gebeurt er veel en er zijn ook mensen die dat uitvoeren, maar dat is een klein percentage. De milieuproblematiek begint bij overbodige verpakkingen, die zaken. En veel mensen zijn nog niet echt geraakt door het milieu. Er moet goede voorlichting komen over het verminderen van de uitstoot, van de afvalberg, al die zaken. De bevlogenheid daarvoor moet worden overge bracht." 4). Wat vindt u Schiedam vooreen plaats? „Schiedam heeft veel in zich om een mooie stad te worden. Het heeft panden met historie. Daar zou toeristische munt uit geslagen moe ten worden. Daarnaast zou moeten worden ge werkt aan een gevarieerdere samenstelling van de bevolking en er zou meer begrip moe ten worden opgebracht voor en van allochto nen." 5/. Blijft u aitijd m Schiedam iconen? „Ja. ik heb het naar mijn zin hier. Maar aan de andere kant, wat is altijd? Wij houden in het gezin rekening met elkaar, dus wie weet." 6). Wie vindt u de mooiste man/vrouw in uw stad7 „In de buitenkant kan je je vergissen. En mooi van binnen zijn het er veel. Het is moeilijk, maar is kies dan toch Lyda Bot. een vrouw die heel actief is geweest binnen mijn partij op het gebied van de emancipatie. Vanwege gezondheids redenen moet ze nu rustiger aan doen" 7). Aan wat of wie ergert u zich in Schiedam? „Het is een bekend onderwerp, maar dat is de hondepocp. De verregaande slordigheid van mensen meteen hond. ter wijl het in de praktijk makkelijk oplosbaar is." 8j. Wat is het dier baarste piekje irt Schiedam? „Mijn eigen huis. Mag dat? Nee, ik heb mijn jeugd hier niet doorgebracht. Ik ben import. Kom uit het oosten van het land. Ik woon hier nu zo'n 25 jaar." 9) Wat is het lelijkste plekje in Schiedam? „De Westmolen straat. Daar slaat veel wat zo rot is als maar kan en in de di recte omgeving vind jc de mooiste molens van Europa, mis schien wei van de wereld. Ecuwig zon de." 10). U moet een miljoen gulden in uw stad besteden. Waar aan gaat dat op? „Ik denk aan de directe leefomgeving. Ik zou het dan aan de mensen geven om hun buurt mee op te knappen. Zij we ten het beste wat er anders kan. Ik ben ervan overtuigd dat zaken zo ontzettend verbeteren." Door Danielle Krommenhoek Vlaardmgen/Rotterdam - „Je zal maar als 6-jarige door je ouders in de steek worden gelaten, opgroei en in een land in oorlog en, zoals de Liberiaanse Lovette, ook nog eens zonder anus moeten leven. Dat houdt toch niemand vol. Maar het is onzin daar niets aan te doen: het kind is verder gezond en sterk, anders zou ze nu niet meer leven," vertelt de Vlaar dingse Rosemarïe Donkersloot uitvoerig. Twee jaar geleden werd Lovette door het Rode Kruis gevonden en naar het Swedrelief Merci Hospi tal in Monrovia gebracht. Haar ouders zijn vermoedelijk om het leven gekomen. De Vlaardingse Rosemarie Donkersloot, die zelf 14 jaar in Liberia heeft gewoond en door de interim president Saw yer tot ere-consui is benoemd, za melt al vier maanden lang geld in voor het Liberiaanse meisje. Een arts ter plekke heeft Lovette een andere uitgang gegeven, waardoor er twee uitstulpingen van darmen uit haar buikwand hangen. Naarmate ze ouder wordt, groeien deze 'slurven', zo als Donkersloot ze noemt. Toen de Vlaardingse als voorzitter van de Stichting Life for Liberia een bezoek bracht aan dat land, ont moette ze Lovette. Terwijl Donkersloot een video van haar bezoek laat zien, vertelt ze dat er geen lach op Lovettes ge zichtje was te bekennen. „Ook niet toen ik haar een beer en een paar jurken gaf." En inderdaad, Lovette kijkt met sombere ogen naar de blanke mevrouw terwijl de dokter haar situatie uitlegt. Twee afzichtelijke uitstulpingen hangen uit de buikwand van het meisje. Als Donkersloot vraagt of ze de beer 'nu wil hebben', knikt ze alleen. Op het moment dat Donkersloot de jurkjes daaraan toevoegt, valt er nog steeds geen glimlach of iets in die richting nn Lovettes gezicht te bespeuren. Drie keer per dag moet Lovette worden verschoond. De ontlas ting loopt uit de uitstulpingen en wordt in plastic zakjes opgevan gen. Donkersloot denkt dat dit meteen de reden is waarom ze niet naar school gaat.Als het wat hygiënischer is, kan ze eindelijk een leven voor zichzelf gaan op bouwen. Nu hinderen die twee grote uitstulpingen haar en zit ze de hele dag in haar eigen ontlas ting" belicht de Vlaardingse de situatie waarin Lovette zich be vindt. Terug in Nederland liet Don kersloot de video aan het hoofd van de afdeling Kinderheelkunde van het Sophia Kinderzieken huis. J. C. Molenaar, zien. De arts zegde toe dat hij Lovette belange loos wilde opereren, maar dat er toch nog zo'n 40.000 gulden bij elkaar moest worden gebracht voor de reis en het verblijf van Lo vette en een begeleider. „Dat is ruim berekend. In het slechtste geval hebben we zoveel geld no dig. Het lijkt misschien erger dan het is. Ze ziet er verder gezond uit, maar ik heb het meisje nog niet kunnen onderzoeken," houdt hij een slag om de arm. „Al leszins is het de moeite ivaard er iets aan te doen." Molenaar denkt dat het Sophia Kinderziekenhuis vijf a twintig 'van deze gevallen' per jaar behandelt. Hij is van plan het meisje zelf te opereren. „Het is goed te verhelpen, alleen moet het wel in Nederland "ebcuren," Molenaar heeft een paar jaar in Nieuw-Guinea onder hele primi tieve omstandigheden gewerkt. Hij betwijfelt of de artsen aldaar over de know-how beschikken om de afwijking te verhelpen. „De be doeling is. afhankelijk van de anatomie op de plek, de anus te reconstrueren. In het allerlaatste geval kiezen we voor een definitieve stoma, maar ik denk niet dat hel bij haar hoeft. Mocht het wel nodig zijn. dan heb ben we op de De Vlaardingse Rosemarie Donkersloot maakt zich sterk voor één van de ve le Liberiaan se kindertjes die hulp nodig hebben. 'Er zijn nog mil joenen kinde ren die ster ven, maar als je één zo'n kind kunt hel pen, moetje dat doen.' Foto Jaap Rozema/ Rotterdams Dagblad. Inzet: Lovette ter rondlopen, die haar daar heel goed mee kan helpen." De arts verwacht dat als alles te gen zit, Lovette drie maanden in Nederland moet blijven, In het snelste geval kan het Liberiaanse meisje na zes weken (inclusief de naeontrole) naar huis. Donkersloot doet haar best om het geld voor Lovettes operatie bij elkaar te krijgen. In juli heeft de toenmalige christelijke scholen gemeenschap De Burcht (het hui dige Gildencollege) in een spon sorloop ruim zesduizend gulden bijeen gebracht. Het transportbe drijf dat voor de stichting Life for Liberia rijdt, heeft andere trans portbedrijven benaderd. Verder zijn er twee kerkeoliectcs aan Lo vette gewijd en in verschillende buurtwinkels staat een potje voor het meisje. Inmiddels heeft coör dinator Piet Stappers van dc stichting een video gemaakt, waarmee Donkersloot in Hilver sum de aandacht probeert te trek ken. „Vreemd genoeg," meent de Vlaardingse, „laten de grote orga nisaties het behoorlijk afweten. Van onder meer Novib, Mensen in Nood en Artsen zonder Gren zen hebben wc geen positieve re acties gekregen." Het Liliane Fonds daarentegen stelt drie- tot vijfduizend gulden beschikbaar. Donkersloot heeft nu ongeveer 15.000 gulden bij elkaar en blijft actief geld inzamelen. „Er zijn nog miljoenen kinderen die ster ven, maar als je één zo'n kind kunt helpen, moetje dat doen." (Giro - 2134.393 /ABN Amrobank -51.79.71.690). STOKKE stelt zitgewoontes ter discussie. Sinds jaren biedt STOKKE 'n alternatief voor het starre, traditionele zitten. Zo heeft uw STOKKE-dealer ook de OPOSIT. De meest uitgebalanceerde bureaustoel voormarathonzitters. OPOSIT balans' DESIGN: PETER OPSVIK Markt 57 Vlaardingen Tel. 010 -434 36 85 Schiedam - Dc afvalstof fenheffing moet in Schiedam volledig verdwij nen. Dat opvallende voor stel doet GroenLinks in het programma voor de ge meenteraadsverkiezingen, die in maart 1994 worden gehouden. Het voorstel slaat een gat in de begroting van 3.75 miljoen gulden. Wethouder Bart de Leede wil deze tegenvaller com penseren door het tarief van de onroerende-zaakbelas- ting (dc vroegere OGBï te verhogen. Tn 1994 betalen Schiedamse huishoudens 116.80 gulden aan afvalstoffenheffing. Dit bedrag is voor elke bewoner gelijk, ongeaLiit do inko menspositie. Het schrappen van het tarief is gunstig voor de lagere inkomens, stelt GroenLinks. Als de be grote opbrengst van de af valstoffenheffing in de OZB wordt verdisconteerd, wordt de rekening voor een belangrijk deel bij de bewo ners van duurdere huizen en het bedrijfsleven gelegd. GroenLinks heeft berekend dat Schiedammers die in een huis met een getaxeer de waarde van minder dan 100.000 gulden wonen beter af zijn indien de afvalstof fenheffing als apart tarief wordt geschrapt. Voor deze groep zal de stijging van de OZB in het voorstel van GroenLinks gunstiger uit pakken dan de afvalstoffen heffing die in het huidige systeem wordt betaald. Per saldo levert dit deze burgers winst op. De meerderheid van de Schiedammers woont in een dergelijk huis. GroenLinks wil met het v uuiilel vuural ue minima en lagere inkomens in de stad een steuntje in de rug geven. Met name voor men sen die al jaren van een mi nimuminkomen moeten rondkomen is het volgens GroenLinks bijna onmoge lijk om de touwtjes nog aan elkaar te knopen. In Schiedam zijn veel mensen afhankelijk van een mini muminkomen. Het verdisconteren van de afvalstoffenheffing in de OZB is volgens Bart de Leede wettelijk toegestaan. Het systeem is echter om streden omdat het verwer ken van de afvalstoffenhef fing in de OZB een element bevat van inkomenspoli tiek. Betaalt nu iedereen hetzelfde bedrag voor het afvoeren van hel huisvuil, in hel plan van GroenLinks gaan bewoners van dure wo ningen veel meer betalen voor dezelfde service dan bewoners van een huur flatje. Op uit moment wurdi een deel van de afvalstoffenhef fing in de OZB verdiscon teerd. maar de meeste par tijen willen juist van die re geling af. In navolging van D66 vinden veel partijen dat het bedrijven van inko menspolitiek een zaak van de rijksoverheid is. Vrijdag 5 november SCHIEDAM Grote Kerk. Toonkunstkoor, 20.00 uur. Passagetheater. De Berini's, 20.15 uur. Buurthuis NieuwSand. House-party voortieners, 19.30 uur. Filmhuis. Henry, 21.30 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Stravopol Ko zakken, 20.15 uur. La chasse aux Papillons (film), 20.30 uur. Zonne huis. Bazar, 19.00-22.00 uur. Har monie. Jazzconcert, 23.00 uur. Vrije Academie. Lezing Kees van Dungen en Jan Sluyters, 20.00 uur. Hollandia. Expositie 'mythen en beeldentaal'(gouaches, aquarellen) ,t/m27 november. MAASSLUIS Koningshof. Bingo, 20.00 uur. ROTTERDAM De Doelen. KLz. Christiane Qelze, sopraan. 20.15 uur. Luxor Theater. Bubbling Brown Sugar, 20.15 uur; Rotterdamse Schouwburg. KLz. Macbeth, 20.30 uur. Gr.z. Mozart/ Concertaria's, 20.15 uur. Theater Zuidplein. KLz. Nelleke Burg, 20.30 Zaterdag 6 november SCHIEDAM Stedelijk Museum. Koffieconcert mandolineorkest ONI, 11.30 uur. Opening expositie Rijnmond InDruk '93, t/m 5 december, Grote Kerk. Inloopconcert, 15.00 uur. Teer- stoof. Popppentheater Heksenke tel, 14.00 uur, Maijolein Touw (ca baret). 20.30 uur. Passage Thea ter. Hair, 20.15 uur. Podium. Filth and the four roses. 22.30 uur. VLAARDINGEN Vredeskerk. Kleine Nemo, 10.30 en 14.00 uur. Ichtuskerk. Kleine Nemo, 13.00 uur. Muziekinforma- tie- en documentatiecentrum Ton Stolk. Opening expositie Frans Frank {Schilderijen/gemengde tech nieken), 14.00 uur. Dienstencen trum Emma. Bridgedrive voor 55: plussers, 10.00-17.00 uur. Stads gehoorzaal. Varia speelt Variant-' mo, 120 jaar lief en leed van een to neelvereniging', 20.15. MAASSLUIS Koningshof. Jeugdorkest Kunst na Arbeid, 14.00 uur. De Schuurkerk. Jojo Swingband, 20.30 uur. ROTTERDAM De Doelen. Kl.z. Nederlands Koor- festival, 9.30 uur. Gr.z. Gospel Gala, 18.00 uur. Ahoy'. Fats Domino, 20.00 uur. Rotown. Alex Chilton," 22.00 uur. LuxorTheater. Bubbling Brown Sugar, 20.15 uur. Rotter damse Schouwburg. Kl.z. Macbe th, 20.30 uur. Gr,z. Mozart/Concer- taria's, 20.15 uur. Theater Zuid plein. Kl.z. Nelleke Burg, 20.30 uur. Zondag 7 november SCHIEDAM Heemtuin. Heemtuinexcurste (start Duivenpad), 14.00 uur. De 4Mo- lens. Concert Combo Timelss, 13.30 uur. Podium. Big Band, Schiedam, 21.30 uur. VLAARDINGEN Visserijmuseum. Rondleiding Ser- vieeïeam VW. 14.00 uur (elke zon dag). MAASSLUIS I mmanuelkerk. Zondagavondzang, 19.00 uur. Maandag 8 november. VLAARDINGEN Trefcentrum de Bijenkorf. Gratis dartles voor 55-plussers, 13.30-' 15.30 uur. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop; 'Bodygu ard' (al) dag. 11.45-14.15-16.45- 19.15-21.45. Alhambra 2: 'Inde cent proposal' (al) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Calypso 1: 'The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2: The piano' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-3: 'Fiorile' (16) dag. 1.15.4.6.45-9.30 Cinerama l: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Born Yesterday* (al) dag. 1.15-4-. 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Siiver' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Cliffhangef (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: The Vanishing" (16) dag. 6.45- 9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Cor so: 'The House of the Spirits' (16) dag. 1.15-4.30-8.15. Imax Thea ter: I max Filmfestival dag. (beh.ma.) elf verschillende maxi formaat films, 11-11.45-12.30-1.15-2-2.45- 3.30-4.15-7.15-8-8.45. 'Sharks'- vr.za. 9.30. Lantaren/Venster 1: The woman from the Lake of the Scented Souls' dag.8-10. Venster 2: 'Mamma Roma' dag.(beh.ma.di.) 9.30. 'Teorema' do.vr.za.7.30. 'Uc- cellacci e Uccelini' zo.wo. 7.30. 'A short film about love* ma, 9.30. 'Una giornate particolare' di.10. Venster 3: 'Trois couleurs: bleu" dag. 8-10. Venster 4: 'Het schaduwrijk'dag. 8. 'Bad Lieutenant' dag. (beh.ma.) 10. Sneak Preview ma. 10. Lumière 1: Jurassic Park' (a!) dag.1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 2: Thefugitive' (12) dag. 1.15-4-6.45.9.30. Lu mière 3; 'In the line of fire' (16) dag. 1.15-4-6,45-9.30. Lumière 4: 'Last Action Hero' (al) dag. 6.45- 9.30. do.vr.ma.di.ooK 1.15-4. Rex; 'Matinee Idol' (18) dag. 12. doorl- .voorst. Thalia: Tina' (12) dag.1.15-4-6.45-9.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1