Bewoners: metro hoort onder de grond Storm bezorgt i Storm bezorgt vissers angstig avontuur 'Schiedam is geen eenheidsworst' Vijf varianten getoond Vijf varianten getoond tijdens informatiemiddag in het stadskantoor Vier en vijfjaar geëist tegen moeder en zoon Cheque van Rietzeilers voor Ron Wichmanhuis JJuissïTÏ! Overval op taxichauffeur Autodieven opgepakt Belg met zak bekent inbraak Vernielers van kantine achterhaald inbraken in bedrijven Automobilist weigert ademanalyse Stampvolle kerk geniet van oratorium Elias Ouderen laten het afweten op infomarkt Verpakte actievoerders bij AH Rotterdams Dagblad Maandag 15 november 1993 n Door Sander Sonnemans Schiedam - De Schiedamse bevolking lijkt zich te hebben neer gelegd bij de keuze van het metrotraject door hun stad. Dat viel wijdag op te maken tijdens de inloopmiddag over de metrolijn in het stadskantoor waar ambtenaren en scheidend wethouder Chris Zijdeveld bezoekers antwoord op hun vragen gaven. Dat het nieuwe openbaar vervoermiddel deels boven de grond komt te rijden, wordt echter niet zo makkelijk geaccepteerd. „Waarom moet dat ding nou op ieggen. Het door de gemeente verschillende plaatsen boven de grond?" was een veel gehoorde vraag. Directeur Gemeentewer ken H.G. de Block had daar het volgende antwoord op. „Het is fi nancieel niet haalbaar het hele metrotraj^ct ondergronds aan te voorgestelde tracé is het meest realistische." „Dan de staat maar wat miljoenen meer gevraagd zodat de lijn wel ondergronds kan," reageerde één van de vele toehoorders. „Een metro hoort onder de grond. Sla f r s V c e v c b t o D Schiedam - Zondagochtend rond half drie is een taxichauffeur aan j het Frans Rietveldpad in I Schiedam overvallen. De chauf- i feur reed naar deze straat om een passagier op te halen. Toen hij uit de auto stapte werd hij opgewacht door een man die een vuurwapen op hem richtte. De chauffeur moest zijn geld af geven en meteen weer wegrijden. De dader is volgens het opgege ven signalement een man van 25 tot 30 jaar. Hij is ongeveer 1.85 meter lang. Hij droeg tijdens de overval een donkerblauwe muts en een donkerblauwe jas. Maassluis - Na een onderzoek door de politie van Maassluis en Schiedam zijn drie Schiedam- 1 mérs aangehouden op verden- king van twintig autodiefstallen S en vijf pogingen daartoe. De verdachten liepen tegen de lamp toen zij in Schiedam een I aanrijding veroorzaakten met een in Maassluis gestolen auto. i Uit het onderzoek blijkt dat de j verdachten actief waren in Maas- I sluis, Schiedam, de Rotterdamse i wijk Spangen, Den Haag, Delft en I Nieuwerkerk aan den IJssel. Dc Schiedammers stalen auto's, gebruikten die als tijdelijk ver- i voermiddel en lieten de wagens na verloop van tijd ergens achter, I meestal met medeneming van de j geluidsapparatuur en andere waardevolle voorwerpen. De meeste auto's zijn inmiddels terecht. Het drietal is voorgeleid aan de officier van justitie. Een vierde verdachte werd op vrije voeten gesteld. 1 Vlaardingen - In de Voorstraat hield de Vlaardingse politie giste ren een 26-jarige man uit Brussel aan omdat hij met een vuilniszak over de schouder liep. In de zak zaten ondermeer een boormachine en een decoupeer- zaag. De Belg bekende deze spul len te hebben gestolen in een schuur. In Maassluis werd vrijdag een 58- jarige inwoner van die gemeente aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. De man had bij een supermarkt in de Lange Boonestraat spullen meegeno men zonder te betalen. I Vlaardingen - In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de Vlaardingse politie na enig speur werk drie mannen gearresteerd omdat zij de kantine van een korf balvereniging aan de Willem de Zwijgerlaan hadden Verbouwd'. Het drietal wist aanvankelijk te vluchten, maar werd drie kwar tier later toch achterhaald. Ze werden in de cel gesloten. Vlaardingen - Uit een bedrijf aan de Koningin Wiihelminahaven is bij een inbraak een kluis met geld gestolen. Bij een ander bedrijf aan de Fultonstraat is 's nachts geld gestolen. Dieven sloegen ook hun slag bij een onderneming aan de 4c Industriestraat. Zij stalen apparatuur, gereedschap en een i racefiets. i Een. woninginbraak werd gemeld i aan de Esdoorndreef. De bewo- i ners missen ondermeer geld. Aan de Anthonie Duijckstraat betrap te de bewoonster een man, die be zig was in haar schuur in te bre ken. Viaardingen/Maassluis - Een au tomobilist die afgelopen nacht I werd aangehouden omdat hij ver- j moedelijk had gedronken, is door de Vlaardingse politie ingesloten. De man, een 36-jarige Vlaardin- ger. weigerde mee te werken aan een ademanalyse. De bestuurder was halverwege de Lepelaarsin gel tegen een lantaarnpaal gere den. Een 32-jarige Ivlaassiuizer kreeg I zaterdag een proces-verbaal voor rijden onder invloed. De man was i in de Wagenstraat tegen een licht mast gebotst, nadat hij de macht over het stuur had verloren. Een adatnanalyse wees uit dat de man alcohol in zijn bloed had. Vlaardingen - De storm van giste ren en afgelopen nacht heeft in de noordelijke Waterwegregio een fiinke materiële schade veroor zaakt. maar geen slachtoffers ge maakt. Wel beleefden drie Maassluizers een hachelijk avontuur. Een va der ging gisterochtend met zijn 24-jarige zoon en een kennis vis sen in een bootje op de Foppen- Vlaardingen/Den Haag - Tegen een 40-jarige inwoonster van Delft en haar 2ö-jarigc zeen zijn vrijdag voor het gerechtshof in Den Haag gevangenisstraffen ge- eist van vier en vijfjaar, omdat ze betrokken zouden zijn geweest bij drie bankovervallen begin april in Vlaardingen cn Schiedam. Binnen een week werden de VSB- bank aan de Van het Hoffplein in Schiedam, de VSB-bank aan de Bülitonstraat in Vlaardingen en de bank van Credit Lyonnais aan de Westhavenplaats in Vlaardin gen overvallen. Twee overvallen mislukten. Alleen de eerste keer werd 18.000 gulden buitgemaakt. De vrouw uit Delft zou bij twee gelegenheden de auto hebben ge huurd. waarmee de overvallers wegvluchtten. Een van de over vallers. zo blijkt uit verklaringen Schiedam - „Een schitterend ini tiatief en een voorbeeld voor alle carnavalsverenigingen in Neder land. Moge uw geste ook hen in spireren. Alaaafi" Fondsenwerver Rein Wolters sprak zaterdagavond in een bom volle Blauwe Brug zijn waarde ring uit voor de cheque van 2.222,22 die hij zojuist in ont vangst had genomen van carna valsvereniging De Rietzeilers. Het geld is bestemd voor de actie 'Met Lee tegen Aids' ten behoeve van het Ron Wichmanhuis in Rot terdam. Zanger Lee Towers, za terdag verhinderd, cn Wolters zijn sinds juni enkele van de drij vende krachten achter de inzame ling voor dit eerste opvang- en in formatiecentrum in Nederland plas. Omdat zij lang wegbleven waarschuwde de echtgenote ten slotte de politie. Na enig speur werk meldde de eigenaar van Het Jachthuis dat hij op het eilandje tussen Foppenpias en Booner- vliet twee visserstentjes zag staan. Omdat men het eilandje niet op een normale manier kon bereiken werden de vissers 's avonds om zeven uur met rubber van getuigen, zou haar vriend zijn, die op 3 april na gijzeling van bewaarders uit dc gevangenis De Geerhorst in Sittard ontsnapte, waar hij een straf van twintig jaar uitzat. De andere overvaller was ook een ontsnapte gevangene uit de Geerhorst. De vrouw heeft alleen toegegeven dat ze begin april geregeld een auto huurde. Van dc bankoverval len wist ze niets, verklaarde ze voor de rechtbank. Ook haar zoon ontkende dat hij iets met de over vallen te maken had gehad. Hij had alleen in opdracht van een van de overvallers een auto gesto len, die gebruikt werd als vlucht auto, zei hij. De twee werden in augustus door de rechtbank in Rotterdam tot respectievelijk drie en vier jaar ce. veroordeeld. Het gerechtshof doet op 26 november uitspraak. voor Aidspatiënten en mensen die zijn besmet met het HIV-viris. De Ron Wichmanstichting heeft zich als streefbedrag 4,6 miljoen gulden opgelegd. „Er is ai zo'n vier ton ingeza meld," sprak Wolters, die zijn waardering voor het gemeentebe stuur van Schiedam evenmin on der stoelen of banken stak.Als eerste gemeente in het Rijn mondgebied heeft Schiedam be sloten tot een éénmalige bijdrage van één gulden per inwoner voor het Ron Wichmanhuis. Dat is 72.000 gulden. Schitterend, de po litiek is zich bewust van haar ver antwoordelijkheid. Nu kunnen andere gemeenten en ook de zorgverzekeraars niet langer ach terblijven." er het woordenboek maar op na." De Block toonde zich een voor stander van een gelijkvloerse, dus bovengrondse verbinding bij het NS-Station Schiedam/Rotter- dam-West. „Het is makkelijk overstappen," legde hij uit. „Maar," klonk het vanuit een groepje belangstellend luisteren de Schiedammers. ,je hebt ook nog zoiets als een roltrap. Nee, de metro zou eigenlijk al bij het sta tion onder de grond moeten." Tijdens de info-middag konden de geïnteresseerden bekijken welke vijf metrotrajecten door de gemeente waren ontworpen en onderzocht. De routes nummer 1 (vanaf het station langs de spoor boot van het Recreatieschap Mid den-Delfland uit hun benarde po sitie bevrijd. Tydens het noodweer trad de Nieuwe Waterweg op verschillen de plaatsen buiten zijn oevers. In Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis zette de brandweer de toe gang tot de havens af omdat het water op de kade stond. Op hel Grote Visserijplein in Vlaardin- In het Rijnmondgebied tonen vol gens Wolters tal van verenigin gen, particulieren, organisaties en bedrijven bereidheid tot mee werken aan dc inzameling. Het betreft organisaties van klaver jassen tot een sponsorloop en het afstaan van jubileumgeschenken tot een viswedstrijd, een arties tengala en een benefietbingo. De overdracht van de cheque was de kleurrijke afsluiting van de herverkiezing van André Kers bergen tot Stadsprins Andreus de Eerste van Brandersgat. zoals Schiedam in carnavalstijd heet. Voorzitter Piet Dries complimen teerde bij de rentree van Andreus. die in het dagelijks leven onder meer verhuurder van marktkra men is; ..Je bent een jonge vent lijn richting Hoek van Holland naar het Schiedamse eindstation Vijfsluizen) en 2 (via de Burge meester van Haarenlaan naar Vijfsluizen) vielen af omdat die verbindingen voor Schiedam nauwelijks waarde hebben. De derde optie (onder de binnenstad door naar de Broersvest en in een boog via de Burgemeester Knap- pertlaan naar de Vlaardingcrdijk) is technisch niet haalbaar. De me trolijn vanaf het station volledig ondergronds naar Vijfsluizen kost volgens de gemeente te veel geld. Zodoende kwam het traject Van Haarenlaan-Jan van Zut- phenstraat-Nieuwland-VIaardin- gerdijk-Vijfsluizen als beste uit gen dreef een geparkeerde auto weg. Ook auto's aan de Berhga- ven in Hoek van Holland moesten worden weggesleept. In Maas sluis werd de keersluis gesloten. De brandweer had zijn handen vol aan het omzagen van bomen die dreigden om te vallen en het in kleine stukken zagen van bomen die op auto's en het weg dek terecht waren gekomen. Op met een geweldige inspiratie en uitstraling. Precies de prins die wij als Rietzeilers nodig hebben." Overigens is hel voor de stadscar- n avals vereniging ook een héél bijzonder jaar vanwege de 22ste verjaardag, gevierd onder het motto '2xll=DubbeIgek'. Vooraf gaand aan dc prinsenverkiczing werd dat zaterdag al dunnetjes gevierd met een stijlvolle recep tie. Op 22 januari wordt dat nog- eens breed overgedaan mol onder meer Ar ie Ribbons, de Deurzak kers en een aantal blaaskapellen in aanwezigheid van de nodige gast verenig in gen. „Het belooft op voorhand een spetterend feest te worden." verklapt PR-vrouw Ly- dia Verwaal met nu al lichtjes van voorpret in haar ogen. de bus. „Vanuit stedebouwkun dig- en vervoerskundig oogpunt" verklaarde De Block. „Het heeft een extra waarde voor de binnen stad en is financieel gezien geen probleem." Waar de metro bovengronds 2al moeten komen, staat nagenoeg vast. Vanaf het NS-station over de trambaan heen om op het huidige korfbalveld aan de Jan van Zut- phenstraat onder de grond te ver dwijnen. Bij de Troelstralaan moet hij weer 'boven water' ko men. Waar precies, is nog niet uit gewerkt. Dat onder meer de Op- standingskerk op de hoek van de Troelstra- en Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan moet verdwij- veel plaatsen kwamen dakpan nen en andere stukken dakbe dekking naar beneden. Markie zen, dekzeilen en platen isolatie materiaal waaiden weg en in Hoek van Holland waaide een bouwkeet om. Een groot aantal bouwstellingen moest door brandweer en politie worden afgebroken uit vrees dat ze zouden omvallen. Schiedam - ..Laten wij elkaar liefhebben en onszelf geliefd ma ken, want de wereld is niemands erfenis." Dat zijn de woorden van de Turkse dichter Junus Emre. Zaterdag werd de dichter door zowel Adem Rahmanoglu van de Turkse werknemersvereniging, ais burgemeester Reinier Scheeres geciteerd. Bij de ope ning van een fototentoonstelling in de Grote Kerk over het wonen, werken en leven van Turken in hun geboortestad Karaman en hier in Schiedam, legden de spre kers de nadruk op de verdraag zaamheid die volkeren ten op zichte van elkaar zouden moeten hebben. Scheeres sprak niet al leen over de relatie met de Tur ken. maar ook over buitenlanders in het algemeen. „Het aantrekke lijke van een multiculturele sa menleving is dat je een caleido scoop cn geen eenheidsworst bent, Het brengt verrassingen. ..Ja. verrassingen" hoor ik de mensen dan zeggen. „Er zijn hier al duizenden buitenlanders en veel asielzoekers, het is wel een keer genoeg, er kunnen geen asielzoekers meer bij." Daar heb ik maar één antwoord op: Ons land is niet vol, onze stad ook niet. Waar staat wat vol is? Zolang er mensen zijn die vluchten uit hun geboorteland, kan je niet ge noeg plek bieden." De tentoon stelling, een project van de cam pagne Schiedammers van Overal er Nergens heeft als ijnel de inte gratie van Turken te bevorderen. „Het motto van de campagne is: onbekend maakt onbemind. Door de gewoontes van anderen te le ren kennen is er op zijn minst sprake van oordelen in plaats van vooroordelen. Verschillen zijn er en die moet je niet ontkennen, nen staat als een paal boven wa ter. Het gemeentelijk standpunt was de aanwezigen meer dan duide lijk. Toch vroegen verschillende belangstellenden zich af of de me tro er wel zo nodig moet komen. „Schiedam dient gewoon als ver binding van Rotterdam naar Rot terdam," liet een van hen zich kri tisch ontvallen. „Schiedam is straks Schiedam niet meer. Meneer Zijdeveld wil dat de Schiedammers naar hun eigen centrum gaan voor de bood schappen. Maar als straks die metro gaat rij den slaat men de binnenstad ge woon over." Vlaardingen - Een stampvolle Grote Kerk in Vlaardingen heeft zaterdagavond kunnen genieten van het concert, gegeven ter gele genheid van het 75-jarig jubileum van dc COV Gloria Toonkunst. Ter gelegenheid hiervan werd het oratorium 'Elias' van Feibc Men- delssohn-Bartholdy ten gehore gebracht. Zich gesteund wetend door een voortreffelijk orkest en negen solisten gaf Gloria Toon kunst een indrukwekkende en dramatische uitvoering van dit werk. Hoofdfiguur in het oratori um is de profeet Elia, die gestalte kreeg in de persoon van de bas Jan Alofs. Hij vertolkte op boeten de wijze de verbindende teksten tussen onder meer koren en kwartetten, duetten en aria's van de overige solisten. Ontroerend waren koor, Jan Alofs en de jon genssopraan Frederik Advokaat in 'Offne den Himtnel'. Na de pauze ontroerde sopraan Jitske Steendam met haar aria 'Höre Is raël, höre des Herrn Slimme'. Bas Jan Alofs imponeerde door zijn vertolking van de aria 'Es ist ge- nug'. Het koor schitterde onder meer in het ingetogen 'Wirf dein Anliegeri en 'Und der Prophat Elias'. Dit werd meeslepend en met vuur gebracht door het koor dat onder de bezielende leiding stond van dirigent Aad van der Hoeven. De begeleiding was in handen van het Randstedelijk Begeleidings Orkest met concert meester Pieun van der Linden en aan het orgel Tijn van Eijk. Aan het slot van het concert werden de solisten, met jongenssopraan Fre derik op de arm van dirigent Aad, het koor en het orkest met een warm applaus bedankt. Solisten waren Jitske Steendam en Mar- jon Strijk, Joke de Vin en Au Schrama, Marten Smeding en Pe ter Jan Idema en Jan Alofs en Hans Claus. maar herkennen en onderken nen," aldus Scheeres. Ook Adem Rahmanoglu hoopt met deze fo to-expositie de bestaande voor oordelen onder de Schiedammers weg te nemen. „Veel van de Tur ken in Schiedam zijn afkomstig uit Karaman. Begin jaren zeven tig waren er veel Schiedamse be drijven die naar de stad kwamen om daar werknemers te werven. In die tijd was er in Karaman van wege de overschakeling van land bouw naar industrialisering, veel werkloosheid. Karaman heeft evenals Schiedam zo'n 75.000 in woners, een aan deze tijd aange paste infrastructuur en een rijke cultuur." De expositie werd ge opend met een diavoorstelling van de burgemeester die tot zijn grote vreugde zag dat dat de dia's waren die hij tijdens een werkbe zoek met de gemeentepolitie, in Turkije maakte. De Schiedam mers - onder wie veel Turken - die naar de opening kwamen, wa ren evenals de Turkse consul en thousiast over de opstelling. Fo to's van de Schiedamse fotograaf Men no Janssen laten beelden zien van het leven van Turken in de Jeneverstad. Mooie zwart-wit foto's van Turkse vrouwen die le- ren fietsen, barbecues in het Bea- trixpark. muzieklessen bij dc Turkse vereniging, het straat beeld in Nieuwland en bij de scheepswerf Wilton-Fijenoord en een besnijdenisfeest. Foto's uit Turkije laten de overblijfselen van Romeinse bouwwerken in Karaman zien, het moderne cen trum van de stad en bijvoorbeeld een nomadenvrouw. De expositie is nog tot cn met 27 november ie dere dag - behalve zondag - van 10.00 uur tot 16,00 uur gratis in de Grote Kerk te bezichtigen. Maandag 15 november MAASSLUIS Koningshof. Bridge, 19.45 uur. ROTTERDAM De Doelen. Pfiilharmonisch OrKest van Zagreb. 20.15 uur, Rotown. Club Yellow Moon. 22.00 uur. Doe lencafé. Peter Ypma plus eleven, 22.15 uur. Rotterdamse Schouw burg De dood en het meisje. 20.15 uur, Theater Zuidplein Youp van 't Hek. 20.15 uur. Bibliotheekthea ter. Het huis van Labdakos. 20.30 uur. Zaal De Unie. Mind the Gap, 20.30 uur. Dinsdag 16 november SCHIEDAM Kluphuis Oost. Bingo, 20.00 uur. Centrum. Optreden showkorps OBK, 14.00 uur. Podium. Jamses sie. 21.00 uur. VLAARDINGEN Groen van Prinstererschool. Info- avond over blokcontainers omgeving Goudbloemstraat. 20.00 uur Trian gel. Postzegelveiling, 20.15 uur. MAASSLUIS Stadhuis. Gemeenteraad. 20.00 uur. Koningshof. Bingo, 20.00 uur. MAASLAND Gemeentehuis. Gemeenteraad, 19.30 uur. ROTTERDAM De Doelen The Power Concert. 20.15 uur. Theater Zuidplein Watly Tax, 20.30 uur. Youp van 't Hek, 20.15 uur. Dizzy. Maarten van der Grinten/Ben Herman Kwartet, 22.00 uur. Luxor Theater. Bubbling Brown Sugar. 20.15 uur. Rotterdamse Schouwburg De dood en het meis je, 20.15 uur. Siegfreud, 20.30 uur. Bibliotheektheater. Het huis van Labdakos, 20.30 uur. Lantaren/ Venster. Mirandoüna, 20.30 uur. Eight kings for a mad song 1,21.00 uur. Jeugdtheater Hofplein. Een akter Festival voor Scholieren, 20.15 uur. Aula Erasmus Universi teit. Rotterdams Philharmonisch Or kest, 16.30 uur. Lustrumprogram ma: lezing, 19.30 uur, film 20.15 uur. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Singje White Female' (16) dag. 11.45- 14.15-16.45-19.15-21.45. Al hambra 2: The Fugitive' (12) dag. 1.15-6.45-9.30. Calypso 1: "The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30. Calyp- so-2: 'Hartverscheurend' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. CalypSo-3: The piano' (12) dag. 1.15.4.6,45- 9.30 Cinerama 1; 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 2: 'Three of Hearts' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Sliver' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Cliffhanger' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: 'Bom Yesterday' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: The House of the Spirits' (16) dag. 1.15- 4.30-8.15. Imax Theater: 'Sharks' (al) dag. 2-8.30. 'Het grote Barriere Rif (al) dag. 3-7.30. Lantaren/Ven ster 1: The woman from the Lake of the Scented Souls' tiag.8-.10. Ven ster 3: Trois couleurs: bleu' dag. 8- 10. Venster 4: 'Romance de Valen- tia* dag, 8-10. Lumière 1: 'Jurassic Park' (al) dag.1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Rising Sun' (12) dag. 1.15-4-6.45.9.30. Lumière 3: 'In the Sine of fire' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30, Lumière 4: The Fugiti ve' (12) dag. 4-6.45-9.30, di.ook 1.15. Rex: "viva Vanessa" (18) dag. 12. doori.voorst. Thalia: 'Tina' (12) dag.1.15-4-6.45-9.30. Hoek van Holland - Dekraamhou- ders waren afgelopen vrijdag en zaterdag massaal aanwezig in. alle zalen van De Hoekstee. Maar de vijftig plussers, de doelgroep waarop de infomarkt was gericht, lieten het afweten. De Hoekse deel gemeenteraad, initiatiefnemer en subsidiegever voor de infomarkt voor senioren, was er in de berekeningen van uitgegaan dat Hoek van Holland voor een derde deel uit 50-plus- sers bestaat. Dat betekent dus zo'n driedui zend mensen, van wie volgens de organisatoren een belangrijk deel behoefte zou hebben aan infor matie en voorlichting op een breed terrein. Vooral die laatste gedachte bleek niet juist. De informatiebehoefte was in elk geval niet sterk genoeg om de mensen massaal naar Dc Hoek stee te voeren. In totaal kwanten er wel een paai honderd mensen een kijkje ne men. maar dat was toch te weinig om te kunnen spreken van een gezellige infomarkt. Bij de kramen was het overwe gend rustig tot heel stil en slechts gedurende korte perioden was er sprake van enige drukte. Leden van Milieudefensie Schiedam hebben zaterdagmiddag bij Albert Heijn gedemonstreerd tegen het overdadige gebruik van verpakkingen. Een aantal 'fout' verpakte leden dealde infor matie uit. Milieudefensie vindt dat er onder meer bij Albert Heijn zuiniger met verpakkingen kan worden omgesprongen. De su- perwinkelier zegde alle medewerking aan deactie van Milieude fensie toe. Foto Roel Dijkstra

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1