13 Boeren strijden voor hun polder Vlaardingers in actie tegen kappen van bomen Provincie rekent op zeker 100 miljoen EG- steun voor Rijnmond genda Plan Berkenhof bijna verkocht Zaterdag intocht van Sinterklaas dgSfe élk W8® F 4P& s» 11 IS i yy és* ik De achterkant van daadkracht Bibliotheken op slot Expositieruimte beschikbaar in bieb Gratis naar Harmonie Het Prisma op televisie De Zeeman exposeert Gemeentemuseum en Kunstuitleen even dicht 'Alternatief is geen ideaal landbouwplan, maar wel heel goed bruikbaar' mm a I Rotterdams Dagblad Donderdag 18 november 1993 I'M ÏJiSL 'X':" ®?W fiéSf WsawwSs» w In de Groenelaan kwam ik onlangs Joop van Woerkom tegen Het was bij de slijter tegenover de Hagastraat, waar Van Woerkom vroeger een bedrijf had. „We worden oud," zuchtte hij Ooit fractieleider van de WD, later actief in de vereniging Broers- veld Belangen: Van Woerkom was destijds, rond 1977, de eerste in Schiedam die riep dat wethouder Chris Zijdeveld wegmoest Er was tenslotte een bestemmingsplan Binnenstad uit 1974 en die Zijdeveld vertikte het om dat plan uit te voeren. „Je moet eens uitrekenen wat een kapitaalvernietiging het is geweest: al die dure grond waar jaar in jaar uit niks werd gebouwd." Een schande, vond Van Woerkom het Van Woerkom heeft geduld, moeten hebben, maar krijgt zijn zin: Chris Zijdeveld vertrekt. Na de verkiezingen van 2 maart 1994 keert hij niet terug in de volgende gemeenteraad. Twintig jaar is Zijdeveld wethouder geweest. Hij trad net aan nadat Cor Bolmers dat akelige bestemmingsplan door de raad had geloodst: zo'n tj^isch asfalt- en betonprodukt van de jaren zestig. Ik zal niet zeggen dat het Zijde- velds grootste verdienste is geweest dat hij de uitvoering ervan frus treerde, want ondertussen zijn Woudhoek en Spaland uit de grond gestampt en dat is nog iets verdienstelijker: vooral Spaland krijgt vanwege de zonvriendelijke woningbouw nationale furore. Zijde veld gaat de geschiedenis in als de wethouder, die in de naoorlogse Rijnmond meer officiële heipalen sloeg dan zijn meeste collega's bij elkaar. Het grappige met Zijdeveld is dat die vermetele daadkracht twee ge zichten had. Op het ene gebied manifesteerde hij een power om iets voor elkaar te krijgenMaar op het andere gebied wendde hij die ver mogens aan om dingen juist nfet voor elkaar te krijgen. Twintig jaar is hij bezig geweest om rijksweg 19 tegen te houden. Twintig jaar zat hij in het verzet tegen een Rotterdams vliegveld. We worden oud. Onderhand begon het zijn levenswerk te worden om die zaken te la ten mislukken. De Van Woerkoms van Rotterdam en Den Haag spre ken schande van die sabotage. Iemand met zo veel succes moeten ze minister maken. Zijdeveld zou oen goeie zijn voor Milieu. En een slechte voor Verkeer Waterstaat Het effect zal hetzelfde zijn en toch weet ik na twintig jaar niet waar ik Chris liever zou hebben. KOR KEGEL Schiedam Veel Schiedamse boekenwurmen kunnen maandag 22 november niet terecht in de bibliotheek. Alleen in de vestiging aan het Bachplein 589 kan men boeken halen en terugbrengen en wel van 14.00 tot 17.00 uur. De hoofdvestiging aan de Lange Haven, de jeugd- bieb aan de Korte Haven en de vestigingen aan het Dr. Wibautplein, de Lorentzlaan en Leliestraat zijn komende maandag allemaal gesloten. Die maatregel heeft te maken met een werkbezoek dat het bibliotheekpersoneel aflegt aan de biblio theek van Apeldoorn. Die is ontworpen door archi tect Hans Ruyssenaars, die ook de plannen voor het nieuwbouwproject op het Stadserf-geeft gemaakt. Daar verrijzen in de nabije toekomst bet Stadsar chief, een theater en de centrale bibliotheek. Vlaardingen Fraaie kunstwerken geproduceerd? In het bezit van een interessante verzameling? Hohbymatig fraaie dingen in elkaar gezet? De centrale bibliotheek aan de Waalstraat en de dependance in de Loper bieden een ieder die daar belangstelling voor heeft, de mo gelijkheid te exposeren. In de bibliotheken zijn elke maand vier tentoonstel lingen mogelijk. Ze hebben vitrines en wanden be schikbaar om voorwerpen, schilderijen, tekeningen en foto's aan het publiek te tonen. Professional of amateur, verzamelaar of hobbyist, iedereen is wel kom. Vlaardingers die willen exposeren, kunnen contact opnemen met Arie Gog (4742422). Zaal De Harmonie bestaat 175 jaar en dat wordt na tuurlijk gevierd. De Vlaardingers worden getrak teerd op een gratis avond met diverse voorstellingen. Het jubileumfeest vindt plaats op zaterdag 20 no vember en begint om 20.30 uur. Op het programma staan optredens van De Bunzin- gers (a capella zanggroep), de Vlaardingse trouba dour Fred Piek en Hot Club du Nord, een Vlaar dingse swingende muziekgroep- Ook worden unieke historische filmbeelden van Vlaardingse bedrijven en burgers van voor de Tweede Wereldoorlog op een groot beceldseherm vertoond. De meeste beelden zijn zonder geluid maar worden voorzien van pas sende levende pianomuziek. Basisschool liet Prisma heeft meegewerkt aan een uitzending van de schooltelevisie. Tijdens een les over suiker maken voor het programma 'Nieuws uit dc natuur' zijn afgelopen dinsdag opnamen ge maakt. Vrijdagochtend 19 november is bet resultaat te zien op televisie. De leerlingen van zien hoe je van suikerbieten zelf suiker kunt maken. Als onderwerp van deze televi- sieles is voor de zoete stof gekozen omdat de suiker- bietencampagne momenteel in volle gang is. Tijdens die campagne, die ongeveer drie maanden duurt, draaien de fabrieken dag en nacht. De korte praduk- tieperiode is noodzakelijk omdat de bieten in het na jaar moeten worden geoogst. In de koffie- en theeschenkerij annex tabakswinkel aan de Hoogstraat 205 is vanaf zondag 21 november 17.00 uur een expositie te zien van de Rotterdamse Margareth Stigter. Zij studeerde dit jaar af aan de Rotterdamse academie van beeldende kunsten en stelt een selectie uit haar werk tentoon. Het Gemeentemuseum en de Kunstuitleen zijn tot en met vrijdag 3 december gesloten. Dat is nodig om de komende dagen in het museum een nieuwe ten toonstelling in te richten. De expositie wordt gehouden ter ere van het zestigja rig beslaan van het museum en toont werken van een viertal kunstenaars. Zaterdag 4 december wordt de jubileumexpositie om 15.00 uur officieel geopend. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Care! van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Ben van Haren Vlaardingen - Het heteluchtkanon gaat even uit in de boeren schuur op het erf van Gerard van Vliet aan de Woudweg. De schu ur ligt met stallen en boerderij een kl eine kilometer rijden over de 'Laan van Van Vliet' achter het hek met de tekst 'Aan Gods zegen, is alles gelegen'. Gerard, 47 en vader van twee dochters van dertien en zestien jaar en een zoon van zeven, is de vierde Van Vliet op rij, die de boerderij in de Holiërhoekse pol derjaar runt. Vandaag verwarmt hij zijn schuur met het heteluchtkanon om spe ciale gasten goed te ontvangen. Vlak achter de grote schuifdeur staan stoelen klaar en in de hoek een tuintafel van wit plastic met koffie en cake. Achterin loeit het kanon naast grote glimmende landbouwgereedschappen. In het midden staan een projector en een diascherm, naast een tafeltje met keurige informatiemappen. Gerard brengt met een ruk aan de stekker het kanon tot zwijgen al vorens zijn buurman Eddie van den Engel het woord te geven. De twee boeren en hun echtgeno tes hebben zich goed voorbereid op de komst van de pers en en kele leden van de Vlaardingse ge meenteraad op deze koude win terdag. Ook boer Arie Zonneveld, van de Holyweg, is present. Hij heeft onlangs een schrift met drieduizend protesthandtekenin gen van Holybewoners gebracht naar de Reconstructiecommissie in Delft, die het boerenland aan de rand van Vlaardingen wil 'ver woesten' ten behoeve van nieuwe recreatievormen. Aan de hand van de door Frits van Ooststroom (Vrienden van Mid den Delfland) beschikbaar gestel de dia's vertelt Van den Enge! iets over de geschiedenis van de pol der en het sinds 1964 oprukken van het stedelijk gebied. „Er is nu nog vier kilometer over tussen de bebouwing van Holy en de Delft- se wijk Tanthof. Dat gebied is al heel gauw aangewezen via de spe ciale Reconstructiewet Midden Delfland als groenstrook met aan de rand van Vlaardingen intensie ve recreatie." Onzekerheid Dertig jaar al leven de boeren in onzekerheid over hun toekomst mogelijkheden. Zonneveld (57) weet ervan mee te praten. „Ik heb drie dochters en een zoon. die ei genlijk best bij me zou willen wer ken maar het met die onzekere toekomst niet aandurft. Hij zit bij een ander." Eddie van den Engel, vanaf zijn twaalfde al bezig in vaders bedrijf en na het doorlopen van de Hoge re Landbouwschool nu naast zijn boerenwerk bezig met een mana- gementsopleiding, woont we! met zijn echtgenote (musica) op het ouderlijke erf. Zij zijn ook ver knocht aan het leven in de polder. Hij vertelt hoe snel ze hebben moeten werken om niet te laat te komen met hun eigen ideeën over de recreatieve inrichting van het gebied. Op 26 mei werd het in richtingsplan van de Reconstruc tiecommissie gepresenteerd, waarin hun bedrijfsgrond meren deels als vjjver en plas waren in getekend. „Dus in een tijd, dat wij het heel druk hebben met onder meer hooien en inkuilen. Drie maan den hadden we om ertegen in ver weer te komen. We hebben toch kans gezien om een alternatief plan op te stellen, waar alle be trokkenen hier in de buurt mee akkoord konden gaan. Dat boven dien bij de Vlaardingse politiek goed is ontvangen." Hij bekent: „Het is niet een ideaal landbouwplan, maar wel heel goed bruikbaar. Het karakter van dit dertiende eeuwse polderge bied blijft behouden, het wordt beter toegankelijk en bovendien zijn onze bedrijven dan levens vatbaar. Natuurlijk moet er wat gebeuren, want in de afgelopen jaren heeft de bedrijfsvoering on der druk gestaan van de onduide lijkheid over de toekomst. Je hield er rekening mee bij het doen van investeringen." „Nu is definitief het moment ge komen om te kiezen. Wij hebben dat al gedaan door ons kwestbaar op te stellen en bij voorbaat com promissen aan de plannenmakers van de Reconstructiecommissie voor te stellen. Zoals een water plas langs de Breeweg met in de nabijheid parkeer- en picknick plaatsen. Maar als drie belang hebbende agrariërs in dit gebied zijn wy politiek niet interessant. Daarom willen we de bevolking van Rijnmond onder de neus wrij ven. dat nu het beslissende keu zemoment is. Als het commissie plan wordt aanvaard, is het afge lopen met deze polder." De ondernemende boeren willen best meer ruimte geven aan de re creanten op wie ook de commissie zich richt: hengelaars, wande laars, fietsers en kanoërs uit het aangrenzende stedelijke gebied. Ze willen echter voorkomen dat het hele gebied tussen Breeweg, Oostveenseweg, zandlichaam rijksweg 19 en Holy-Noord wordt afgegraven om nieuwe vijvers, ruiter-, wandel en fietspaden aan te leggen. Het zelfde doel kan vol gens hen bereikt worden door enige geringe aanpassingen van Den Haag - De provincie Zuid- Holland rekent op 'zeker 100 mil joen gulden' steun van de Euro pese Gemeenschap voor het op knappen en bewoonbaar maken van oude industriegebieden langs de zuidelijke oevers in Rotterdam en rond de rivieren van de Drechtsteden, Dat heeft mr. S. Patijn, commissa ris der koningin in Zuid-Holland, m Den Haag gezegd. Een derge lijk bedrag zou de grootste som zijn die Rijnmond ooit heeft ge kregen vanuit Brussel. Het subsidie-verzoek voor Rotter dam cn achterland wordt volgens Patijn inmiddels ondersteund door staatssecretaris Van Rooy (Economische Zaken). Zij heeft het oude industriegebied voorge dragen bij de Europese Commis sie, het dagelijks bestuur van de EG, als een Nederlands project dat voor hulp in aanmerking komt. „De komende weken zul len we onze lobby daarvoor nog verder opvoeren in Brussel," be loofde Patijn. Vervracht wordt dat de EG-top nog voor de Kerst een beslissing neemt. Op dit ogenblik zit Rotterdam zonder geld vanuit de EG. De 'Re- naval'-geldpot, waar de afgelopen vijfjaar een beroep op kon wor den gedaan, is leeg. Rijnmond kreeg daar in totaal ruim vijftig miljoen gulden uit voor het opvij zelen van het bedrijfsleven. Thans gaat het om twee keer zo veel geld. Het nieuwe verzoek om Europese hulp heeft ditmaal betrekking op het zuidelijk gedeelte van Rotter dam, grenzend aan de Nieuwe Waterweg en de Nieuwe Maas, en verder op de Drechtsteden rond om het drie-rivieren-punt van Noord, Merwede en Oude Maas. De 'minimaal 100 miljoen gulden' zal vooral worden gebruikt om ou de industrieterreinen en voorma lige fabriekspanden een nieuwe (woon)bestemming te geven. Het gaat bij voorbeeld om het Boelen- terrein in Ridderkerk, de Ned- staal-locatie in Alblasserdam en om het woonplan Dreehtoevers. Het is niet de bedoeling de Euro pese hulp te gebruiken voor de fi nanciering van infrastructuur zo als delen van de Betuwelijn of dc hoge-snelheidslijn, zo zei Patijn. Hij wees erop dat een voorwaarde bij de EG-toekenning zal zijn dat de regio zelf net zoveel geld in de vernieuwingsplannen steekt als vanuit Brussel wordt ontvangen. bestaande wateren en verharde wegen. Grondruil „Wij denken dat het mogelijk is door grondruil blokken van be drijven te maken, die kunnen renderen en tevens een stiltege- bied omringen, waar de broedvo- gels kunnen blijven terugkeren. De Boerderijen kan privacy wor den gegeven door over hun erf geen paden te laten lopen en door scheidingssloten aan te leggen. De bestaande lanen van Van Vüet en Van Kester kunnen na verlen ging aansluiten op een langs De Zweth aan te leggen nieuwe strook van paden en dan zo met de als fietspad aan te wijzen Woudweg een prachtige route door het oorspronkelijke land schap vormen. Enkele bestaande sloten kunnen verbreed worden ten behoeve van kanovaarders. Verder zouden er enkele brugge tjes moeten komen." De inrichtingskosten zouden op deze wijze met enkele miljoenen omlaag gaan omdat veel minder kilometer aan nieuwe paden no dig is en bovendien wordt de noodzaak tot grondaankopen voorkomen. Ook dalen op deze manier de beheerkosten van het recreatiegebied. Bezoekers kun nen het weiland van de boerderij en met hun sloten en bomen als recreatiegebied beleven terwijl dit allemaal deel uitmaakt van de zelfstandige boerenbedrijven. De boeren zijn ook bereid om nog over aanvullende werkzaamhe den te overleggen. Daarbij den ken ze aan een educatief land bouwcentrum, waar de stadsbe woner informatie kan krijgen over het boerenbedrijf in prak tijk. Ook willen ze over het onder houd van het groen langs fietspa den en sloten praten en over het aanpassen van hun bedrijfsvoe ring. Ze denken daarbij aan het meer gaan houden van dieren die van oudsher op de boerderijen zijn, zoals schapen, ganzen, gei ten, werkpaarden en varkens. Het actiecomité Geen boom de grond uit: 'Het is toch niette geloven? 311 bomen weg!' Foto Fox Door Sander Sonnemans Vlaardingen - De paginagrote ad vertentie van de gemeente Vlaar dingen in een huis-aan-huisblad waarmee de kaplijst van stadsbo- men bekend werd gemaakt, heeft de 60-jarige Jaap van de Mark niet kunnen bekoren. Sterker nog, hij is des duivels. Hij noemt de aankondiging misleidend en vindt dat de burgers geen in spraak hebben in het kapbeleid van de lokale overheid. Hij windt 2ich op over de aankondiging dat in park 't Nieuwelant vierentach tig bomen worden omgezaagd. „Het is toch niet te geloven." briest Van de Mark, die vanuit zijn woning aan de Speenkruids traat op het park kijkt. „Op don derdag 11 november wordt be kend gemaakt dat er 311 bomen worden gekapt en er half novem ber mee wordt begonnen. Tijd om daarop te reageren is er dus niet. We worden monddood gemaakt. Op de kaplijst is aangegeven in welke straten de omwonenden een brief en tekening krijgen zo dat eventuele bezwaren kenbaar kunnen worden gemaakt. In die gevallen gaat het steeds om niet meer dan vier bomen. Bij ons in het park moeten er vierentachtig tegen de vlakte zonder dat we er iets over te zeggen hebben. Over gemeenschappelijk bezit mag je gewoonweg niet meepraten. Het fraaie uitzicht dat we hebben, wordt ons 2omaar weggenomen. Een schande is het." Jaap van de Mark laat het er niet bij zitten cn heeft inmiddels het actiecomité 'Geen boom de grond uit' opgericht. Met enkele mede standers heeft hij in de buurt in twee dagen tijd 160 handtekenin gen opgehaald. Die zijn gister middag door hem woedend op het stadhuis afgegeven. In de aankondiging zegt de ge meente dat door dc 'groene wand' amper in het park gekeken kan worden. Er wordt groen verwij derd om enkele doorkijkpunlen te creëren en variatie aange bracht in de beplanting lussen dc singel en het fiets- en wandelpad. „Onzin," meent Van de Mark. „Door het weghalen van tien es doorns. veertig populieren en ne gentien treurwilgen kweek je geen grotere variatie. De treurwil gen, om maar een voorbeeld tc noemen, vormen 's zomers juist een prachtig gezicht. De zoge naamde doorkijk is ook larie koek. Want als de bomen worden weggehaald kijken wc alleen op het gras van de voetbalvelden. En wat dacht je van de geluidsover last die wc hebben van de rijks weg richting Beneluxtunnel? Dat wordt alleen maar erger! De flat m de Speenkruidstraat is de eni ge aan de rand van het park die geen dubbele beglazing heeft." Hoge bomen „Als je dc informatie van de ge meente leest," gaat hij verder, „krijg je gewoon het gevoel als burger niet serieus te worden ge nomen. Allemaal flauwekul-ver- halen over hoge bomen vangen veel wind, de kat uit de boom kij ken cn dc bomen greeien niet tot in de hemel. Misleidend, misera bel en kinderachtig. De bewoners van de Speenkruidstraat willen niet op de voetbalvelden uitkij ken. Toch worden ze daartoe door de gemeente gedwongen." Donderdag 18 november SCHIEDAM De Ark. Bijeenkomst Nederlandse ChnstenVrouwenbond, 19.45 uur. Wijkcentrum Nieuwland. Open avond spirituele vereniging Harmo- nia, 20.00 uur. Podium Jamsessie, 21.00 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. De zevende he mel (film), 20.30 uur. Tommie (to neel), 20,15 uur. Stichting Welzijn Holy (Aristide Briandring). Zuid- hollandse netwerkbijeenkomst met als thema 'Vrouwen kiezen in de pol i- tiek'. MAASSLUIS Koningshof, Bridge, 19.45 uur. Le denvergadering WD, 20.00 uur. ROTTERDAM De Doelen Marmierskapef, 19.00 uur. Rotterdamse Schouwburg Nabucco, 20.15 uur. Siegfreud. 20.30 uur. Zaal De Unie. Remier van Houdt, piano, 20.30 uur. Plan C. Rik van Boeckel. 21.30 uur. The- fonious. Jamsessie, 22.00 uur. Slingerick. Roek-Blues Sessie. 22.00 uur. Luxor Theater. Bubbling Brown Sugar. 20.15 uur. Zjaak. Erik van Muiswinket &M argot Ros. 20.15 uur. Theater Zuidplein Youp van 't Hek, 20.15 uur. Jaap Mulder. 20.30 uur, Bibliotheektheater. Het huis van Labdakos. 20.30 uur. Lanta ren/Venster. In het voorbijgaan. 21.00 uur, Jeugdtheater Hofplein. Eenakter Festival voor Scholieren. 20.15 uur. Goethe-lnstituut. Lite raire avond, 19.30 uur. Vrijdag 19 november SCHIEDAM De Ark. Concert zangvereniging Ex celsior, 20.00 uur. Buurthuis Nieuwland. Jongerendisco. 20.00 uur. Filmhuis. The cement garden. 21.30 uur. Passagetheater. Ver- reck Pleijsier, 20.15 uur. Teer- stoof. Tom Oosterhuis (cabaret). 20.30 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. De zevende he mel (film), 20.30 uur. Theatershow Paul van Vliet. 20.15 uur. MAASSLUIS Koningshoek. Bingo.20.00 uur. De Schuurkerk. Schrijversfestival. 20.30 uur. ROTTERDAM De Doelen Rotterdams Phil harmo nisch orkest. 20.15 uur. Theater Zuidplein Double flute. Double fun. 20.30 uur. Youp van't Hek. 20.15 uur. De Vlerk. Stadsheiden. 21.00 uur. Nighttown. Masterclasses en workshops Bob Brookmeyer. 22.00 uur. Doeiencafé. Amma Figarova. 22.15 uur Bierlokaal v/h Schoonewil. Black Blues. 22.30 uur. PlanC. Resession, 22.30 uur. Luxor Theater. Bubbling Brown Sugar, 20.15 uur. Rotterdamse Schouwburg Cocktail. 20.15 uur. Wonderkinderen, 20.30 uur. Biblio theektheater. Het huis van Lab dakos. 20.30 uur. Jeugdtheater Hofplein. Eenakter Festival voor Scholieren. 20.15 uur. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Under Siege' (16) dag. 11.45-14.15- 16.45-19.15-21.45. Alhambra 2: The Fugitive' (12) dag. 1.15-6 45- 9.30, do.vr.ook 4. Calypso 1: The Firm" (16) dag. 1.15-5-8.30. CaJyp- so-2: 'The 12^ da** 115-^- 6.45-9.30. Calypso-3: 'Hartver scheurend' (16) dag. 1.15.4.6.45- 9.30 Cinerama 1: "Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 2: 'Tina' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Sliver' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Cliffhanger' (16} dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Born Yesterday' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Corso: 'The House of the Spirits' (16) dag. 1.15-4.30- 8,15. Imax Theater: 'Sharks' (al) dag.2-8.30. 'Het grote Barnere Rif" (al) dag.beh.ma. 3-7.30. lantaren/ Venster 1: The woman from the La ke of the Scented Souls' dag.S-10. Venster 2: vr: 'Domweg gelukkig' 7.30. TAmi de mon amie' 9.30. Venster 3: Trois couleurs: bleu' dag. 8-10. Venster 4: 'Romance de Valentia' dag. 8-10. Lumière 1: 'Rising Sun' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: "Jurassic Park" (al) dag. 1.15-4-6.45.9.30. Lumière3: 'In the line of fire' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 4: The Fugiti ve' (12) dag. 4-6.45-9.30. do .vr.ook 1.15. Rex: "Passion Pit" (18) dag. 12. doorl.voorst. Thalia: 'Hard Target' (16) dag.l. 15-4-6.45- 9.30. Maasland - Van hel woning bouwproject Berkenhof in Maas land zijn acht van de tien luxe huizen aan inwoners van Maas land verkocht. Er ligt voor twee Maaslanders nog een optie. Voor de tien huizen van rond de vier ton hebben zich bijna twintig be langstellenden gemeld. Eerder dit jaar veroorzaakte het plan Berkenhof in de Maaslandse raad veel opschudding, omdat de contracten met projectontwikke laar Bouwfonds niet conform een uitspraak van de raad waren uit gevoerd. Er was niet geregeld dat de huizen voornamelijk naar Maaslanders moesten gaan. Later werd dat rechtgetrokken. Het plan Berkenhof wordt gerea liseerd op de plaats van de voor malige land- en tuinbouwschool aan de Kerkweg. De sloop van dit gebouw is bijna voltooid. Vlaardingen - Sinterklaas maakt zaterdag 20 november zijn op wachting in de noordelijke Water wegregio. Hij komt die dag aan in Vlaardingen, Schiedam, Maas sluis en Hoek van Holland. Om kwart voor tien zet de Sint voet op Vlaardingse bodem. Zijn schip Spanje meert op dat tijdstip al' aan de Oosthavenkade ter hoogte van de Blcekstraat. Na de ontvangst op het stadhuis door burgemeester Stam begint Sin terklaas omstreeks elf uur aan zijn rijtoer door de binnenstad, 's Middags is de bisschop te gast in de winkelcentra aan de Voor straat en Holierhoek. Om tien uur 's morgens landt Sin terklaas ook in Maassluis. Zijn aanlegplaats is de oude haven bij het Nationaal Sleepvaartmu- seum. Kort na zijn aankomst be gint de rijtoer door de stad. 's Middags is Hoek van Holland aan de beurt. Omstreeks half twee wordt Sinterklaas met zijn Zwarte Pieten verwacht in de Berghaven. Na een rondritie wordt het Spaanse gezelschap om kwart over twee ontvangen door het bestuur van de deelgemeente- raad. In Schiedam arriveert Sin terklaas om kwart voor twee in de Lange Haven, ter hoogte van de Korenbeurs. Hij wordt vervolgens ontvangen op het stadhuis aan de Grote Markt en maakt daarna een tocht door de stad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1