15 Parkeren nabij centrum moeilijker Zesduizend Maassluise huishoudens willen weg 'Maasland moet veel fleuriger worden' JA Winkeliers Holierhoek zetten hun vuil bij blokcontainers 'Wiegman mag niet de nestor worden' Ook parkeerregeling voor omgeving Schravendijkplein opkomst m Milieuprijs Veiling voor museum Katholiek Vrouwengilde verkoopt eigen werk Proeven met planten Verslavingswerkgroep anders bereikbaar Subsidie voor Dijkpolder Voorlichting gemeente wordt steeds duurder Vlaardingers voor Vlaardingen Overschrijdingen Gemeentewerken onderzocht genda Rotterdams Dagblad Dinsdag 23 november 1993 De zorg om het milieu neemt zo nu en dan groteske vormen aan, De gemeente Schiedam, die zich al jaren opwerpt als beschermheilige van het Milieu, kwam recentelijk op het idee een plaatselijke Milieu- prijs in te stellen. Om het idee bekendheid te geven gingen er pers berichten de deur uit Op zo'n lofwaardig initiatief valt niets aan te merken en een persbe richt is in zo'n geval een normale procedure. Bizar werd de zaak pas toen wethouder De Leede ook nog eens een 'mailing* de deur uitdeed om het bedrijfsleven toch vooral op het bestaan van de prijs te wij zen. Er gingen ruim tweeduizend brieven op de post plus evenzovele aanmeldingsformulieren. Iedere envélop bevatte vijf velletjes A4. Byjëlkaar op-geteld zijn dat ruim duizend A-viertjes. -Delieede's collega Zijdeveld Uet een bekende Schiedammer onlangs - nijdig weten niet langer prijs te stellen op diens eeuwige correspon dentie om dat deze persoon zoveel en zo vaak schrijft dat hij daarmee alleen maar bijdraagt aan de ontbossing der aarde. Die vermaning is aan De Leede blijkbaar voorbij gegaan. Kennelijk is hij ook vergeten dat hij nog onlangs stickers op brievenbussen plakte tegen onge wenst drukwerk. Dat zijn eigen drukwerk bijna overal bij het oud pa pier is beland, mag duidelijk zijn. Er kwamen van ondernemerszijde slechts dertien reacties. Wat was er op tegen de Milieuprijs te promoten door middel van een opvallende advertentie in een huis-aan-huisblad? Dat was behalve milieuvriendelijker, ook eon stuk goedkoper geweest. PETER DE LANGE Sponsors van het toekomstige Nederlands Gedistil leerd Museum in Schiedam kunnen een deel van de inventaris adopteren. De stichting De Gekroonde Brandersketel, initiatiefnemer van het museum, or ganiseert op donderdag 9 december een adoptievei- ürigvoor particulieren en bedrijven. Zij kunnen voor een bedrag van tenminste 750 gulden stukjes van het interieur adopteren. De verkoop wordt geleid door een veilingmeester van Christie's. Voorafgaand aan de verkoop lichten burgemeester Scheeres. voorzitter van de stichting De Gekroonde Brandersketel, en penningmeester De Kuyper de ac tuele stand van zaken bij de sponsorwerving toe. Voor de restauratie van de museumpanden aan de Lange Haven en de inrichting, inclusief een wer kende moutwijnbranderij, is ongeveer 5,5 miljoen gulden nodig. Een deel daarvan moet door sponsors worden betaald. De afdeling Schiedam-Noord van het Katholiek Vrouwengilde houdt zaterdag en zondag de jaarlijks terugkerende advent-kerstmarkt van zelfgemaakte produkten. Plaats van handeling is het trefcentrum achter de Sint Martinuskerk aan de Willem Andries- senlaan 65. De markt is zaterdag geopend van elf tot vier uur en na de kerkmis van 18.30 uur. Zondag is de kerst markt geopend na alle vieringen. De opbrengst gaat naar het Melania-projeet van in Chili. De hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur houdt donderdagavond in natuurcentrum De Boshoek de laatste thema-bijeenkomst over natuur lijk tuinieren. Aan de hand van dia's wordt verteld over het natuurlijk tuinieren in de heemtuin en wel ke problemen daarbij om de hoek komen kijken. Mensen die in hun eigen tuin willen experimente ren, krijgen op de avond die om 20.00 uur begint al lerhande informatie. Heemtuinbeheerder Hans Buisman geeft een toelichting en beantwoordt vra gen over dit onderwerp. Verder wordt de cursus 'na tuurlijk tuinieren*, door de gemeentelijke afdeling geïntroduceerd. Het natuurcentrum vindt men aan de Churchilhveg 52 naast de Bachpleinflat 5. De. openingstijd van de informatiewinkel van de werkgroep Voorlichting Verslaving is veranderd. In het onderkomen aan de Schiedamseweg kan men in het vervolg alleen na een telefonische afspraak (4706561) terecht voor informatie over alcohol-, drugs- en medicijngebruik en gokken. Er kan ook worden gebeld voor inlichtingen over voorlichtings- en discussiebijeenkomsten. De Wijkvereniging Dijkpolder krijgt ƒ6500 van de gemeente om een incpltureel theaterproject voor jongeren uit te kunnen voeren. Dat geld komt uit een potje voor sociale vernieuwing. Het budget dat de gemeente Maasland beschikbaar heeft voor de wekelijkse informatierubriek in het huis-aan-huis blad De Schakel, is fors overschreden. Het moet met 25.000 gulden worden verhoogd. Er was 49.000 gulden begroot. Om de kosten te dekken, worden er 13.000 a 14.000 gulden verhaald via bouw en hinderwetvergunningen. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Care! van der Velden Westhaven plaats 22 3131 BI Vlaardïngen Postbus 4008 3130 KA Vlaardïngen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 We moeten heel zuinig zijn op de laatste - echt de allerlaatste! - restan ten van landelijk Vlaardingen, zeker als het gaat om oorspronkelijke, eeuwenoude landschappen als het gebied ten noorden van Holy-Noord. Dit gebied moet onaangetast blijven. Hel hoeft niet door reeonstrucliecommissies heringericht te worden. Moderne recreatiegebeiden -ligweiden, surfplassen, golfterreinen, etc. - zijn er al voldoende in en rondom Vlaardingen. Daarom verdient het initiatief van de boeren Van Vliet en Van den Engel (Rotterdams Dagblad 18/11) alle sympathie en-wat belangrijker is - alle steun, daad werkelijke steun in de vorm van acties. Laten we als Vlaardingers met elkaar een vuist maken tegen Midden-Delfland en proberen te redden wat er nog te redden valt. Bram van IJperen, Vlaardingen Vlaardingen - Parkeren nabij het centrum van Vlaardingen wordt moeilijker voor de bezoekers van het stadshart. De be langhebbendenregeling voor parkeren in de Vlaardingse bin nenstad zal namelijk worden uitgebreid met het gebied rond het Schravendijkplein. De gemeente wil de regeling invoeren na het gereedkomen van de bouw van de parkeergarage aan de Joubertstraat. Vermoedelijk gebeurt dat komend vooijaar. Onderzoeken hebben uitgewezen dat de bewoners van het Schra vendijkplein en omgeving gere geld problemen hebben met het stallen van hun auto's omdat niet- buurtbewoners hun parkeer plaats tijdelijk bezetten. De buurt ligt tegen het winkelcentrum in de binnenstad aan en vooral vlak bij de weekmarkt, waardoor op woensdag en zaterdag de straten vol auto's staan. Een belanghebbendenregeling, die al geldt voor een groot deel van de binnenstad, kan het 'wild parkeren' tegengaan door vignet ten op de voorruit. Alleen mensen die zo'n door de gemeente afgege ven vignet hebben, mogen in de buurt van hun woning parkeren. Auto's zonder vignet krijgen een bon onder de ruitenwisser. Behal ve voor het Schravendijkplein zal de rc-geling gaan gelden voor de Potgieterstraat, de Groen van Prinstererstraat, de Tollensstraat, de Nicolaas Beetsstraat, de Van der Driftstraat en de Broekweg. De gemeente "Vlaardingen zal pro beren de invoering van de rege ling te laten samenvallen met de verplaatsing van de weekmarkt naar het toekomstige Van Rie- beeckplein aan de voet van het Liesveldvladuct. Anders ontstaan in de tussenperiode grote par keerproblemen bij de weekmarkt aan de Broekweg. Volgens een woordvoerder van de Dienst Stadswerk zijn er geen ex tra parkeercontroleurs nodig voor het gebied rond het Schraven dijkplein. Doordat na de opening van de Joubertgarage een groot aantal parkeerplaatsen op straat vervalt, kunnen de controleurs er gemakkelijk een nieuwe wijk bij hebben. In de Vettenoordsepoldcr. een wijk die ook om een belangheb bendenregeling heeft gevraagd omdat er op drukke winkeldagen nauwelijks ruimte overblijft voor de buurtbewoners om hun auto neer te zetten, verandert voorlo pig niets. De gemeente vindt voorlopig niet dat de parkeerdruk in de VOP zodanig is dat ook daar oen regeling moet worden opge tuigd. „Wc hopen de grens te kun nen trekken bij de Maassluis se- dijk." aldus de woordvoerder van Stadswerk. Wel wordt nog steeds overwogen het belanghebbendengebied na de afbouw van de Joubertgarage uit te breiden met bet gebied tus sen de Maassluissedijk en de Bur gemeester Pruissingel, enkele straten rond de Groenweg uitge zonderd. Concrete plannen daar voor zijn er evenwel nog niet. Schiedam - Een bestuurlijk en ambtelijk werkgroepje gaat uit zoeken waarom de Dienst Ge meentewerken in Schiedam jaar lijks het budget voor onderhoud aan straten en pleinen en open baar groen met forse bedragen overschrijdt. Het CDA, dat heeft becijferd dat de overschrijding in 1991 6,5 ton bedroeg en in 1992 neerkwam op een miljoen gulden, kreeg deze toezegging van wet houder Chris Zijdeveld tijdens de behandeling van de begrotings voorstellen. Zijdeveld zal zelf deel uitmaken van de werkgroep, sa men met wethouder financiën Aad Wiegman en directeur Ge meentewerken Harm de Block. De werkgroep wordt aangevuld met een financieel expert van de gemeente. Volgens Zijdeveld is het college de structurele budget- overschrijdingen 'spuugzat'. De hoge uitgaven voor het onder houd aan straten en pleinen en openbaar groen staan volgens het CDA in schril contrast met het aanzien van de stad. Veel Schiedammers vinden het maar een rommeltje, omdat op diverse plaatsen het gras tussen de stoep tegels en straatklinkers welig tiert. De raadsleden Siem Ros- man en Jo Prins konden dat aan tonen met foto's die zij persoon lijk hebben gemaakt tijdens een inspectietocht per fiets door de stad. De christen-democraten wij ten de slechte staat van onder houd ook aan het 'drastisch in-' krimpen van het aantal werkne mers van de BGS (de sociale werkplaats van Schiedam) die door Gemeentewerken worden ingehuurd. Dat aantal is terugge bracht. van circa honderd tot een stuk of vijftien. Raadsleden uit Maasland bezig met het poten van narcis-bollen. FotoSascha Pieterse Sijthoff Pers Maasland - Als het aan raadslid D. Hanemaaijer ligt, krijgt Maas land het aanzien van een schilder achtig Frans dorp. Met vooral veel bloemen langs de wagen en zelfs hangbakken aan lantaarnpalen. Een eerste aanzet tot die vrome wens van de fractievoorzitter van de Open Groepering is vorige week gegeven. De eerste honder den van in totaal negenduizend bloembollen verdwenen in de half bevroren wegbermen van de Oude Veiling. Als de bolletjes goed gedijen, ziet de zuidelijke toegang tot Maasland er vanaf maart als een 'gele oase' uit, want er zijn alleen narcissen geplant. „We hebben groen genoeg .in-;. Maasland," meende de. zich .bij kans in het zweet potende Hane maaijer. „Maar er groeien veel te weinig bloemen." Het college van B en W had die al eerder tijdens de begrotingsbehandeling door Hanemaaijer geplaatste opmer king goed begrepen. Er werd met- J eeneen. plantochtend georgani seerd en onder leiding van chef plantsoenendienst O. Simons draafden Hanemaaijer en zeven van zijn collega's alsook burge meester M. Kokxhoom op. Het is de bedoeling het dorp op meer plaatsen met bloemen op te sieren. Vlaaidingen - De Vlaardingse stadsreiniging is bezig met het ontwerpen van een waterdicht systeem om de middenstanders in winkelcentrum Holierhoek te laten voldoen aan de containerplicht. Daarmee moet een eind komen aan het illegaal plaatsen van be drijfsafval bij dc blokcontainers voor de bewoners rondom het winkelgebied. In de loop van dit jaar is regelmatig geconstateerd dat afval afkomstig van de winkels in Holierhoek in en naast de blokcontainers wordt gedeponeerd. Daardoor raakten de containers waarin het huisvuil gescheiden wordt verzameld, eerder vol dan bij het gebruik door alleen de bewoners uit de wijk. Om dat tegen te gaan en een eind te maken aan de klachten van zowel de bewoners als het personeel van de rei nigingsdienst, ging het college over tot het instellen van de zogenoemde container- en bewaarplicht. Die regeling houdt in dat bedrijfsafval in de winkel ruimte opgeslagen moet worden tot de dag waarop de vuilniswagen langskomt en het vuil alleen in rol containers mag worden aangeboden. Daartoe kun nen ze bij óf de Stadsreiniging óf een particuliere in stelling een container huren. De huur van een dui zend liter container die wekelijks wordt geleegd, be draagt bij de gemeente Vlaardingen 2500 gulden per jaar. De winkeliers is inmiddels gevraagd zich aan de containerplicht te houden. De reinigingsinspectie controleert hen op het naleven ervan. Volgens Her man Berkhout van de afdeling Stadsreiniging valt de Hulieïhoek-winkeuers slechts gedeeltelijk te ver wijten dat ze geen rolcontainers aanschaffen. „De handhaving van de containcrplicht wordt be moeilijkt omdat niet iedere middenstander grote hoeveelheden afval heeft," legt hij uit. „We zijn bezig met het ontwerpen van een plan zodat voor de win keliers een zo gunstige mogelijke oplossing komt om het afval goed aan te kunnen bieden. Het ligt in de bedoeling bedrijven met weinig afval de moge lijkheid te bieden een kleine container te huren. We hopen dat het komend voorjaar in te kunnen voeren. Tot die tijd mogen de bedrijven hun afval nog wel in vuilniszakken op de stoep zetten. Het gebeurt nog wel dat sommige winkeliers hun vuil toch stiekem bij de blokcontainers voor de bewoners neerzetten. Dat valt nu eenmaal moeilijk tegen tc houden," al dus Berkhout, Schiedam - Het boos uit de PvdA gestapte raadslicyirie van Loenen (65) ontfermt zich ook over ouderen in andere partijen. Hij vindt het schandalig dat ook andere partijen oudere volks vertegenwoordigers lozen. Van Loenen roept CDA-stemmers op 3 maart op Piet Roosen te stem men. De nestor van de Schiedamse raad is door zijn partij op een 26e en dus onver kiesbare plaats gezet. Van Loe nen kwam bij de PvdA hooguit op de negende of tiende plaats, gezien de slechte peilingen mo gelijk een onverkiesbare plaats. Van Loenen besloot hierop uit de PvdA te stappen en namens Solidair '93 de verkiezingen in te gaan. In 1990 kreeg Van Loe nen 1392 voorkeursstemmen. Van Loenen is ook voorzitter van de Algemene Nederlandse Ouderenbond, afdeling Schiedam en in die hoedanig heid roept hij de politieke partij en op ouderen serieus te nemen door een naar verhouding ge lijkwaardig aantal ouderen op verkiesbare plaatsen voor de raadsverkiezingen te zetten. Maar geen enkele partij in Schiedam houdt zich aan die op roep. Bij het CDA ruimen zesti gers als Siem Rosman, Jo Prins en Piet Roosen het veld. Ros man en Prins stappen vrijwillig op, Roosen zou graag nog een periode aan de bak gaan, maar mag niet. Van Loenen: „Straks kan het gebeuren dat Aad Wieg man met zijn 52 jaar raadsnestor gaat worden, In feite zou dat ab surd en belachelijk zijn tegen over alle oudere burgers." h><* atrs Dinsdag 23 november SCHIEDAM Podium. Jamsessie. 21.00 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. A chorus line (musical), 20.15 uur. MAASSLUIS Koningshof. Bingo. 20.00 uur. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Rotterdams Phil- harmonisch Orkest, 20.15 uur. Ki.z. Skampa Quartet (Praag). 20.15 uur. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Joko, 20.15 uur. Erasmus Univer siteit. Studium Generale: Imagovor ming van politici. 16.30 uur. Lanta ren/Venster. Wintergasten, 19.30 uur. Woensdag 24 november SCHIEDAM Dienstencentrum De 4Molens. Bingo, 13.30 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Theneverending story II (film), 14.00 uur. MAASSLUIS Koningshof. Oudere nmiddag, 13.30 uur. ROTTERDAM De Doelen Hal Gr.z. Nederlands Kla rinetkwartet, 12,45 uur. Kl.z. Rei zend Muziekgezelschap, 20.15 uur. Gt.z. Rotterdams Philharmonisch Orkest, 20.15 uur. Nighttown. Reg gae Superfest 2, 21.00 uur. Luxor Theater. Cameretten 1993,20.15 uur. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Joko, 20.15 uur. Kl.z. Rossen, 20.30uur.TheaterZuidplein.Gr.z. Noodweer, 20.15 uur. Jeugdthea ter Hofplein. Het verre windeiland, 14.00 uur. Alhambra Riksbioscoop: "Under Siege' (16) dag. 11.45-14.15- 16.45-19.15-21.45. Alhambra 2: The Fugitive' (12) dag. 1,15-6.45- 9.30,do.vr.ma.di.ook4, Calypso 1: The Firm' (16) dag. 1.15-5-8,30. Calypso-2: The Piano' (12) dag, 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-3: 'Hartverscheurend' (16) dag. 1.15.4.6,45-9.30 Cinerama 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2; Tina' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30! Cinerama 3: "Sliver' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Cliffhanger' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: 'Bom Yesterday' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: The House of the Spirits' (16) dag. 1.15- 4.30-8.15, fmax Theater: 'Sharks' (al) dag.beh.ma, 2-8.30. za.zo. ook 4. 'Antarctica' (al)za.zo.l2. 'Hetgrö- te Barrière Rif (al) dag.beh.ma. 3- 7.30, za.zo. ook 1. Lantaren/Ven ster 1: The woman from the Lake of the Scented Souls' dag.8-10. Ven ster 2', do: 'Ademloos" 7.30 'Deux ou trois chosesquejesaisd'elle' 10. vr: 'Domweg gelukkig' 7.30. TAmi demon amie'9.30.za: 'Chiedoasilo' 7,30. 'Les nuits de la pleine lune' 9.30. zo: 'Ik wandel door Moskou' 7.30. 'Öbiako Raj" 9.30. ma; Film- college 8, aansl. 'Dangerous Liai- sions' 9.30. di: Wintergasten met div. films o,a'Geschichte der Nacht' 8. wo: "Domweg gelukkig' 7.30. 'Amore Tossico' 9.30. Venster 3: Trois couleurs: bleu' dag. 8-10, ma.alleen 8. Sneak Preview ma.10. Venster 4: 'Romance de Valentia' dag. 8-10. Lumière 1: 'Rising Sun' (12) dag.1.15-4-6.45-9.30. Lu mière 2: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45.9.30. Lumière 3: "In the line of fire' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 4: The Fugiti ve' (12) dag. 4-6.45-9.30, do- .vr.ma.di.ook 1.15. Rex: 'Passion Pit" 118) dag. 12. doorl.voorst. Tha lia: 'Hard Target' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Nachtvoorstellïngen: Lumière 1: 'Aladdin' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: The real McCoy' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: Three of hearts' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'De Noorderlingen' vr.za.24. Venster 2: 'La dernière femme' vr.za. 24. Ven ster 3: 'Blue Movie' vr.za.24. Ven ster 4: 'Desert Hearts' vr.za.24. Door Caret van der Velden Maassluis - De rijkdom zit in Maassluis bij de bewoners. Moei in het gehele Rijnmondgebied 47 procent van de bewoners rondko men van een laag inkomen, in Maassluis geldt dit slecht voor 27 procent van de bevolking. Een on- heilsscenario wil echter dat de 'eerste stad aan de Waterweg' de ze riante positie de komende ja ren snel gaat verliezen. Omdat er niet of nauwelijks eengezinswo ningen kunnen worden gebouwd, overwegen veel welvarende Maassluizers (met een gezinsin komen van 43.000 gulden of meer) hun stad te verlaten. Dat valt op te maken uit een wo ningbehoefte-onderzoek, dat in opdracht van het Maassluise ge meentebestuur door het Amster damse adviesbureau RIGO is ver richt. Ongeveer 15 procent van de Maassluizers heeft aan de enquê te meegedaan. Maar liefst 6000 huishoudens hebben verhuis plannen. Dat is 46 procent van al le wooneenheden in Maassluis. Weinig hoop De meeste Maassluizers zoeken een ander optrekje in eigen stad, maar de gezochte woning is niet of nauwelijks te krijgen. Met na me flatbewoners uit de Burge- meesterswijk, de Componisten- wijk en de Bloemenbuurl zoeken een eengezinswoning. Voor hen is er echter weinig hoop. Wethouder Wustrow denkt de komende jaitn op open plekken in de stad nog 300 huizen meteen tuintje te kun nen bouwen. Dat aantal voldoet bij lange na niet aan de vraag. De overstelpende vraag naar een gezinswoningen wordt voor een belangrijk deel verklaard door de sociaal/economische achtergron den van de Maassluizers. De in woners zijn relatief welvarend. Maassluis heeft volgens gemeen te-ambtenaar Oscar Dorsman op dit punt veel weg van 'landelijke gemeenten' met een vergelijkba re omvang. Daar zit direct het knelpunt. In landelijke gemeenten wonen de meeste mensen in een eengezins woning. In Maassluis is de meer derheid van de bevolking echter aangewezen op een fiat. „De be volking past niet zo goed bij de beschikbare woningen." zegt wet houder Anton Wustrow (volks huisvesting), Noodgedwongen stellen veel Maassluizers het verwezenlijken van de woonwens uit. De opstel lers van het woningbehoefte-on derzoek sluiten niet uit dat de wat rijkere woningzoekenden op den duur hun heil in een andere ge meente zoeken. Die kans wordt het grootste geacht bij jonge tweeverdieners. Het vertrek van met name de wat rijkere gezinnen zou slecht zijn voor het draagvlak van Maassluis, meent wethouder Wustrow. Di recte leegstand wordt niet ge vreesd in de flatwij ken. De door gezinnen verlaten huizen zullen vooral betrokken worden door een- of tweepersoonshuishou dens met een laag inkomen. Al leen mensen met een gezinsinko men tot 43.000 gulden komen voor deze woningen in aanmer king. Achterbuurten De vrees is dat de Aalwijken in Maassluis aantrekkingskracht gaan uitoefenen op de 'arme kant van Rotterdam'. Die gemeente kampt met een tekort van 75.000 goedkope woningen. Als gevolg van de regionalisering in het Rijnmondgebied kunnen wo ningzoekenden zich in de toe komst in elke gemeente van dit gebied vestigen. „We moeten in Maassluis oppassen voor verpau perende achterbuurten," zegt Wustrow. In de zogeheten Twee-sporen nota doet het Rotterdamse adviesbu reau Kuiper Compagnons de ge meente Maassluis aanbevelingen om het draagvlak in Maassluis op peil te houden. Naast het bebou wen van de schaarse open plek ken heeft de gemeente nog ande re ijzers in het vuur. Voor de flat- wijken wordt gestudeerd op maatregelen, die overeenkomst vertonen met die in hel Schiedam ontwikkelde Beheerplan Nieuw- land. Een samenklontering van lagere inkomensgroepen in deze buur ten kan voorkomen worden door een deel van de fiats luxer en duurder te maken. Ook zouden er speciale voorzieningen voor ou deren getroffen moeten worden. Tot slot wordt sloop van flatge bouwen niet uitgesloten. Op deze plaatsen zouden de zo gewilde eengezinswoningen kunnen ver rijzen. Op de lange termijn denkt Maas sluis het tij van verarming en da ling van het inwonertal alleen te kunnen keren door annexatie van een deel van buurgemeente Maasland. In hetMaaslandse deel van de Dijkpolder wil Maassluis enkele duizenden eengezinswo ningen bouwen. Maasland en het bedrijf Lely Industries, de eige naar van de grond, verzetten zich echter tegen deze grondclaim. De provincie Zuid-Holland heeft aangeboden het gesprek tussen de twistende buren op gang te brengen. Concrete ontwikkelin gen zijn er verder echter niet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1