15 'Sleep foutparkeerders weg uit centrum' Nieuwbouw Parkweg weldra van start OV-TAX overtreft verwachtingen jgenda Het Volksgebouw, historie van lange adem Stinkstad Vlaardingen Ouderen op visite in verzorgingstehuizen Leni Saris signeert op schrijversavond Laatste wijnconcert 't Spreeuwenest op weg naar eeuwfeest Havenslib Bewoners Vereniging Schiedam Centrum pleit voor harde maatregelen 'Verkeersgedrag jeugd corrigeren' Willibrord Hosman Bistrot- burgemeester Terrassen worden aan banden gelegd 'Bordjes tegen kernwapens moeten terug in Vlaardingen' CENTRUM I Rotterdams Dagblad Woensdag 24 november 1993 Een groep van 42 Vlaardingers heeft gehrainstormed (een duur woord voor een koffiekransje houden) over het imago van Vlaardin gen, las ik in de krant Even dacht ik dat de krantenbezorger my een poets had gebakken en een krant van twee jaar geleden In debus had gedaan. Want het verhaal kwam mij bekend voor. Maar de datum klopte, dus dat was niet het geval. Het was in 1991. De wethouders Van der Steen en Van Ardenne huur den een driedelige meneer van de firma Gebakken Lucht uit Zeist in om hen over hetzelfde onderwerp te adviseren. Deze meneer belegde ook koföekransjes, vatte het gebabbel samen in een rapportje met een mooi ringbandje, diende een vette rekening in (want hoe hoger de rekening, hoe betrouwbaarder een advies) en onze moderne Tijl Uilenspiegel vertrok ijlings naar de volgende gemeente. En nu wordt zijn werk dunnetjes overgedaan door een groep van 42 Vlaardingers, waaruit weer een werkgroep van negen 'wijze mannen en vrouwen' is geformeerd. En net als toen is de onvermijdelijke me neer Anderson van de Cency, het Streekmuseum en twintig andere clubs weer van de partij. En net als toen is het weer de bedoeling om Vlaardingen van het imago 'stinkstad' af te helpen. Het wordt vervelend, maar net als toen zeg ik: nee, dames en heren, u moet Vlaardingen niet van het imago stinkstad afhelpen, u moet Vlaardingen van de stank afhelpen. Want nog steeds lees ik regekna- tig in de krant dat de kktaglijn van Rijnmond weer roodgloeiend 'stónd vanwege stankklachten uit Schiedam en Vlaardingen. On langs nog: honderd klachten over een zwavel, gas- en olielucht, ver moedelijk afkomstig uit de Botlek. En nog iets: volgens de in Den Haag geboren meneer Anderson zijn Vlaardingers niet overtuigd van de schoonheid van hun eigen stad. "We zouden een voorbeeld aan Rotterdammers moeten nemen, die 'door het vuur voor hun stad gaan'. Als Rotterdammer kan ik daar maar één ding op zeggen: die Vlaar dingers hebben groot gelijk! DICK VAN DER LUGT In de verzorgingstehuizen De Harg, Spaland en Thurlede zijn sinds enige tijd visiteclubs actief. Het doel van de visiteclub is mensen sociale contacten te laten leggen, uit hun isolement te halen en hen een steuntje in de rug te geven om het alleen zijn weer aan te kunnen. Een maal per week komen de leden van de visiteclub bij elkaar om gezamenlijk koffie te drinken, ver schillende dingen te ondernemen en de lunch te nut tigen. Niets moet, maar alles mag. De dag wordt door de deelnemers zelfs ingevuld. Er kunnen spelletjes worden gedaan, een wandeling worden gemaakt of men kan gewoon gezellig met elkaar wat keuvelen. Iedere bewoner van Schiedam-Noord en Nieuwland die in contact wil komen met leeftijdgenoten of meer informatie wil, kan zich aanmelden bij De Harg (470B666), Spaland (4702811) of Thurlede (4738844). De succesvolle Rotterdamse schrijfster Leni Saris is vrijdag te gast op de schrijversavond die door de Ge meentelijke Bibiliotheek en boekhandel Mereurius is georganiseerd in de bieb aan het Bachplein. Ze vertelt hoe haar romans tot stand komen en welke ontwikkeling haar werk heeft doorgemaakt. Tevens signeert de 78-jarige schrijfster haar honderdste ro man die eind deze maand verschijnt. Toegangskaarten kosten ƒ2,50 en zijn verkrijgbaar bij de organisatie. De schry versavond begint om 20.15 uur. Vlaardingen De Russische pianiste Amma Pigarova en haar Bel gische man Bart Platteau (fluit) verzorgen vrijdag voorlopig het laatste concert dat in de Wijnboerderij aan de Zuidbuurt 40 wordt gegeven. De boerderij krijgt geen subisidie en daarom wordt het steeds moeilijker om concerten in huis te halen. Omdat het honorarium van het muzikale tweetal aan de pittige kant is, kost een toegangskaartje dit keer ƒ37,50. Voor die prijs kan men het concert bijwonen, krijgt men vooraf koffie met koek en in de pauze een glas wijn. Zoals gebruikelijk is er voorafgaand aan het concert een wijnproeverij. Die begint om 19.00 uur en deelname kost J15,=. Maasland - Voor twee van de vier Maaslandse basis scholen wordt 1994 een jubileumjaar, 't Spreeu wenest bereikt het honderdjarig bestaan, terwijl De Schutse aan het vijfentwintigjarig bestaan toe is. Beide beide scholen laten die mijlpalen niet onge merkt passeren. De eerste jubilaris is 't Spreeuwenest, de vroegere Nederlands hervormde school. Een groot aantal ja ren maakt deze school met De Klim-op, de voormali ge gereformeerde school, deel uit van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Maasland. De officiële oprichtingsdatum was 3 januari 1894, maar op 28 januari wordt het eeuwfeest officieel her dacht. Voor de leerlingen staat in mei een feestweek op het programma. Op 28 januari vindt er in de Ne derlands Hervormde kerk aan herdenkingsdienst plaats. Later op de avond is er een reünie. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Ca rel varjder Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 De heer Zijdeveld heeft, alles weer goed geregeld. Zijn aftreden als wet houder en zijn nieuwe baan in de nabije toekomst. Al in 1990 wilde hij aftreden als wethouder maar met het oog op het 'vermeende' gifschan daal had hij geen vrijheid om te kiezen, zei hij. Helaas is dat vermeende gifschandaal nog steeds een 'echt' gifschandaal, net zo erg als Kralin- gen. Het havenslib klasse 3 en 4 mocht deze lokatie niet verlaten en toch is het gif aan de wandel gegaan in gesloten zandwagens. Het is gestort in schone sloten en weilanden. Daarover ligt 'schoon zand' en daarover heen komt de nieuwe verlengde Slimme Watering richting spoorbaan. Deze weg loopt als tunnel onder de spoorbaan en gaat via het 's Grave- landse industrieterrein naar de binnenstad. Als de actievoerders van Nederland Gifvrij nu op die plaatsen monsters zouden nemen of laten nemen dan was het 'bingo'. Op 10-10-93 heb ik onder meer hierover de gemeente Schiedam in ken nis gesteld en rond 6 december zou ik hierover antwoord mogen ont vangen. Copieên biervan zijn gestuurd naar de DCMR, de heer Van der Vlist, Natuur Milieu en naar Nederland GifVrij. CAM. van Haagen, Schiedam Schiedam - De Bewoners Vereniging Schiedam Centrum (BV- SC)is het parkeergedrag van automobilisten beu. Per brief is de gemeenteraad verzocht maatregelen te nemen i°gen de par keeroverlast in het stadshart. Liefst ziet de BVSC dat wordt overgegaan tot een wegsleepregeling. „Dat lijkt ons de enige pasklare oplossing," zegt Piet Bothof, se cretaris van de bewonersvereni ging. „Vooral op donderdag, vrij dag en zaterdag loopt het de spui gaten uit. Auto's worden op de stoep en dubbel geparkeerd. Voetgangers hebben er last van. het andere verkeer kan er vaak met eens meer door en bovendien kunnen de bewoners hun auto niet in hun eigen straat parkeren. Het is soms echt een gekken huis." Een wegsleepregeling is er (nog) niet in Schiedam. Wel wordt er op de koopavonden en in de week einden door de politie in de bin nenstad streng gecontroleerd op foutparkeerders. Gemiddeld wor den per week zo'n 160 bekeurin gen uitgeschreven. Handelaren Vooral in het woongebied tussen de Nieuwstraat en het Broersveld en in de Lange Kerk- en Kreupel- straat hebben de bewoners te kampen met parkeeroverlast. Omdat steeds vaker klachten werden gedeponeerd bij de BVSC werd besloten bij de raad aan de bel te trekken. Volgens Bothof houdt met alleen het winkelend publiek er een a-sociaal parkeer gedrag op na. Handelaren in tweedehands auto's gebruiken parkeerplaatsen en trottoirs als showroom voor hun handelsvoor raad. In overleg met de gemeente en justitie onderzoekt de politie op welke wijze de garagebedrij ven kunnen worden aangepakt. Ook als straks het ABC-complex met de daarop gelegen parkeerga rage in gebruik wordt genomen, blijft de BVSC het opnemen voor centmmbewoners. Bij de gemeente is verzocht om een deel van de garage *s nachts open te houden. Als dat verzoek met wordt gehonoreerd, wil de BVSC dat er andere, goede par keergelegenheid voor de bewo ners wordt gerealiseerd. Maassluis/Hoek van Holland - De politie in Maassluis en Hoek van Holland zal begin december streng op het verkeersgedrag van jongeren tussen 12 en 18 jaar let ten. Bijzondere aandacht wordt besteed aan overtredingen als het rijden door rood licht en fietsen op het voetpad en aan de techni sche staat van brommers en fiet sen: werkt de verlichting goed, is de brommer niet opgevoerd? Volgens de politie gedragen veel jongeren zich 'ongedisciplineerd' in bet verkeer. Ook omdat fietsers en bromfietsers nogal kwetsbaar zijn, vallen er onder jongeren re latief veel slachtoffers. Van alle verkeersslachtoffers in Maassluis was in 1992 ongeveer 75 procent (brom)fletser. Dertig procent was tussen de 12 en 18 jaar. Schiedam - Willibrord Hosman mag zich voortaan de bistrot-bur- gemeester van Schiedam noe men. Burgemeester Scheeres speldde de restaurateur gister avond een medaille met die ereti tel op. De onderscheiding werd ontworpen door Hosmans perso neel. Hét lintje markeert het twin tigjarig bestaan van Hosmans res taurant op de hoek van de Korte Dam en de Lange Haven. Nadat Hosman op 23 november 1973 zijn restaurant opende, werd alom be twijfeld of zyn onderneming een lang leven zou zijn beschoren. Toenmalig burgemeesterRoelf- sema was echter zeer in zijn nop jes met het initiatief. Het ge meentebestuur was blij i dat ie mand het had aangedurfd het ver vallen pand op te knappen en een restaurant te starten dat duidelijk mikte op een 'beter' publiek. Vlaardingen - Omdat sommige horeea-ondernemers maling heb ben aan de voorschriften, wil de gemeente Vlaardingen strenger gaan controleren op de inrichting van terrassen in het gebied rond de Westhavenplaats. Volgens de gemeente maken de caféhouders in het Vlaardingse uitgaanscentrum er een rommel tje van. Hun terrassen zijn groter dan de vergunning toestaat en één ondernemer, de exploitant van het Griekse restaurant Del phi, heeft zelfs zonder vergun ning een vlonder onder zijn terras gelegd. De gemeente overweegt nu de terrassen met speciale te gels of ijzeren pennen af le bake nen. Zetten de horeca-onderne- mers dan meer tafeltjes en stoel tjes neer dan zij mogen, dan kan dat sneller worden geconstateerd, waarna een bekeuring volgt. Na overleg met de brandweer heeft het gemeentebestuur beslo ten dat de vlonder onder het ter ras voor Delphi mag blijven. Vlaardingen - De plaatselijke af deling van het IKV" (Interkerke lijk Vredesberaad) en de werk groep Vlaardingen tegen Kernbe wapening willen dat de gemeente aan de stadsgrenzen opnieuw bordjes plaatst met de tekst 'Kemwapenvrije gemeente'. Deze bordjes werden in het begin van de jaren tachtig aangebracht, maar zijn in de loop der tijd ver dwenen. Het IKV en de werk groep vinden, ondanks de recente veranderingen in de machtsver houdingen tussen West en Oost. dat de bordjes nog steeds een functie hebben. Waakzaamheid blijft volgens hen geboden, omdat verschillende landen mm of meer in het geheim werken aan de ont wikkeling van atoomwapens en er door het uiteenvallen van de Sowjet-Ume nieuwe kernwapen- statcn bij zijn gekomen, zoals de Oekraïne. De gemeenteraad heeft indertijd besloten de bordjes op te hangen. Wil de raad er van af, dan moet er een nieuw besluit worden genomen, dit keer om géén bord jes op te hangen. Schiedam - De invoering van de OV-TAX mag in Schiedam een groot succes worden genoemd. Bij de start op 1 april werd gere kend op een verkoop van 450 pas sen voor het eind van het jaar. Die verwachtingen zijn ruimschoots overtroffen. Deze week gaat de duizendste pas voor het speciale openbare vervoer over de toon bank. De mogelijkheid bestaat dat het voor de rolstoel toegankelijke OV-TAX-busje volgend jaar ook in enkele buurgemeenten gaat rijden. In het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten die per 1 april van het komend jaar van kracht is, wordt onder zocht of op het gebied van aanvul lend openbaar vervoer samen kan worden gewerkt met andere ge meenten. De duizendste pas, nodig om ge bruik te mogen maken van de OV-TAX. werd vandaag door wet houder Bart de Leede overhan digd aan de heer J.J. van Ewyk. Hij is voorzitter van de Patienten- belangenvereniging Schiedam en zet zich al jaren in voor het beleid dat is gericht op de bevordering van een volwaardige deelname van lichamelijk gehandicapten aan de samenleving. De bereikte mijlpaal zou ook de genen die vandaag gebruik maak ten van de OV-TAX, niet ontgaan. De bedoeling was dat zij na hun rit van de chauffeur een attentie ontvingen. Het appartementencomplex voor ouderen, op de voorgrond van de maquette, staat aan de Parkweg. Rechts loopt de Monseig neur Nolenslaan, de laan met bomen. Foto Roei Dijkstra Schiedam - De plannen die de ge meente Schiedam heeft met het gebied tussen de Parkweg, Mon seigneur Nolenslaan en Burge meester Honnerlage Gretelaan krijgen zo langzamerhand gestal te. In de loop van volgend jaar moet op de plek waar 37 jaar het gebouw van de inmiddels ge sloopte huishoudschool Liedewij- de heeft gestaan, een gevarieerd nieuwbouwcompiex verrijzen. In februari wordt begonnen met de bouw. Op het in gemeentekringen ge noemde 'Parkplein' komt een flatgebouw te staan bestaande uit 36 appartementen voor ouderen en een daaronder gelegen buurt centrum. In het woonblok daar achter (rechts op de foto) worden op twee etages groepswoningen van de Stichting Schievaart voor verstandelijk gehandicapten ge realiseerd. Voorts behelst het ge bouw negen sociale huurwonin gen en een tandarts- en huisart senpraktijk. Op het binnenter rein wordt een aantal eengezins woningen, waaronder elf vrije scktcr-, dertien sociale koop- en acht huurwoningen .gebouwd. Volgens de berekeningen kan het complex in de zomer van 1995 worden opgeleverd. Woensdag 24 november ROTTERDAM De Doelen Reizend Muziekgezel schap. 20.15 uur. Rotterdams Phil- harmomsch Orkest. 20.15 uurj Nighttown. Reggae Superfest 2, 21.00 uur. Doelencafè. Sophisti cated ladies, 22.15 uur. Luxoi1 Theater. Cameretten 1993.20.15i uur. Rotterdamse Schouwburg. Joko, 20.15 uur. Rossen. 20.30 uur. Theater Zuidplein. Noodweer, 20.15 uur. Donderdag 25 november SCHIEDAM i Natuurcentrum De Boshoek. Na tuurlijk tuinieren, 20.00 uur. NPB- gebouw (Westvest 90). Lezing 'Op zoek naar nieuwe symbolen', 20.Gp uur. Podium. Jamsessie. 21.00 uur, VLAARDINGEN i Grote Kerk. Lunchconcert 12.45 uur. Zonnehuis. Vogeltentoonstel ling Icarus, 10.00-17.00 uur. Tref centrum De Bijenkorf. Verhalen eri gedichten bij kaartslicht. 20.15- 21.30 uur. Dienstencentrum Em ma, Bingo, 19,30 uur. Stadsge hoorzaal. A few good men (film), 14.00 e n 20.30 u ur. Non- acti ef (blij spel met Jos Bnnk), 20.15 uur. Gro te Kerk. Lunchconcert, 12.45 uur. ROTTERDAM StLaurenskerk. Lunchconcert, 12.45 uur. De Doelen Claudia Bach, piano en het Rotterdams Trombonekwartet. 20.15 uur. Rot terdams Philharmonisch Orkest, 20.15 uur. Nighttown. Grote Pnjs van Nederland, 21.00 uur. Luxor Theater. Cameretten 1993. 20.15 uur. Theater Zuidplein. Noodweer, 20.15 uur. Lantaren/Venster. Faust? Moet kunnen, 20.30uur. Exi les, 21.00 uur. Rotterdamse Schouwburg Flossen, 20.30 uur. Conny Janssen danst..., 20.15 uur. Erasmus Universiteit. Studium Generale: Het gat in de markt. 16,30 uur. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Under Siege' (16) dag. 11.45-14.15- 16.45-19.15-21.45. Alhambra 2: The Fugitive' (12) dag. 1.15-6.45- 9.30, do.ook 4. Calypso 1: The Firm' 16) dag. 1.15-5-8.30. Calyp- so-2: The Piano' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-3: 'Hartver scheurend' (16) dag. 1.15.4.6.45- 9.30 Cinerama 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 2: Tina' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Sliver' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Cliffhanger' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Bom Yesterday' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Corso: The House of the Spmts' (16) dag. 1.15-4.30- 8.15. Imax Theater: 'Sharks' (al) dag.beh.ma. 2-8.30. 'Het grote Bar rière Rif' (al) dag.beh.ma. 3-7.30. Lantaren/Venster 1: 'The woman from the Lake of the Scented Souls' dag.8-10. Venster 2: do: 'Adem loos" 7.30 'Deuxoutroischosesque je sais d'elJe' 10. Venster 3: Trois couleurs: bleu' dag. 8-10, ma.alleen 8. SneakPreviewma.10. Venster4: 'Romance de Valentia' dag. 8-10. Lumière 1: 'Rising Sun' (12) dag.1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45.9.30. Lumière 3: Tn the line of fire' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4: The Fugitive' (12) dag. 4-6.45-9.30, do.vr.ook 1.15. Rex: 'Passion Pit' (18) dag. 12. dood- .voorst. Thalia: 'Hard Target' (16) dag.1.15-4-6.45-9.30. Tuinontwerpers Huwmers Intcricurbephntinffcn Tuincentrum Tuinmeubelcentrum Hoofdwes 7 Capvtle i/d Ussel Rij de Meubelboulevard Capctle Telefoon 010-4519499 Door Ben van Haren Vlaardingen - Het onlangs ver schenen zeventiende Historisch Jaarboek heeft de geschiedenis van Het Volksgebouw als hoofd artikel. Auteur Herman van der Lee beschrijft onder de titel 'Van blauwe tot rode schuur' de tot standkoming, de exploitatie en dc sloop van het gebouw aan de Schiedamseweg, dat eens het bol werk van de socialistische familie in Vlaardingen was. Hij tekent in alle fases een historie van lange adem. Het begon al direct nadat in 1903 vakbonden en kiesverenigingen waren gekomen tot de vorming van een Commissie van onder zoek voor het stichten van een Volksgebouw. Die commissie is achttien jaar in functie geweest. Pas in 1921 kwam het gebouw tot stand en m een veel kleinere vorm dan was voorgenomen. Het ontwerp van architect A. Maarleveld, al in de tweede com missievergadering op tafel ge legd, ging uit van een gebouw met een vergaderzaal voor maar liefst zes- a zevenhonderd personen en verder nog een kleine zaal, een koffiekamer, een toneel met kleedkamers en een conciërgewo ning. Uiteindelijk werd het een na het overlijden van ene heer G.H. Vollering te koop gezette ka pitale villa met ruime achtertuin. Voor de. in die tijri van arbei- dersemancipatie, regelmatig voorkomende vergaderingen met honderd tot tweehonderd deelne mers werd al snel een zaal bijge bouwd. Die uitbreiding kwam achter in de tuin tot stand en kreeg de naam Muziekzaal omdat ze ook dienst moest doen als oe fenruimte voor muziek- en zang- gezelschappen rhe de rust in het eigenlijke Voksgebouw verstoor den. De Voorloper Nadat de organisaties van kui persgezellen, schilders, handels- en kantoorbedienden, onderwij zers en glasblazers samen met de kiesverenigingen Vlaardingen en Volksbelang hadden besloten tot de stichting van een Volksge bouw, kwam de vraag naar boven hoe zo'n ambitieus project gefi nancierd kon worden. Een bedrag van ruim 20.000 gulden zou nodig zijn. De links-liberaal A. dc Witte (van Volksbelang) had zich georiën teerd in Rotterdam en Delft en kwam met het voorstel een coöpe ratieve bakkerij op tc richten, die 35 procent van zijn winst voor het gebouw zou bestemmen. Na twee jaar kwam het eerste brood uit de oven van de coöperatie, die zeer toepasselijk 'De Voorlooper' werd genoemd. Als later de particuliere bakkers op het succes van de coöperatie reageren door ook dividend aan hun klanten uit te keren, zakt het voor het Volksgebouw gereser veerde percentage naar vijftien. Op de ledenvergaderingen van De Voorloper raakt zelfs het oor spronkelijke doel, het stichten van een Volksgebouw, naar de achtergrond. In 1921 krijgt het be stuur pas machtiging een perceel aan te kopen. Er zit dan inmid dels 23.000 gulden m het fonds Volksgebouw Aankoop en ver bouwing kosten 35.000 gulden. De weerstand tegen de toenemen de invloed van het groeiend aan tal SDAP'ers in de coöperatie komt in die beslissende fase ook tot uitdrukking. De aankoop van het pand aan dc Schiedamseweg geschiedt heel stiekem om de ver kopers niet af te schrikken. Het past m die tijd. Uit een christelijk tijdschrift uit 1920 citeerde voor zitter Jan van Hees van de Jaar boekcommissie van de Histori sche Vereniging Vlaardingen bij de presentatie een vragensteller: „Mag ik als belijdend christen wel actief blijven in de coöperatie?" Bierverbod Vanaf de opening van Het Volks gebouw op 14 november 1921 speelt het 'bierverbod' jarenlang een rol in de discussies over de moeizame exploitatie van het ge bouw. De invloed van de sociaal democraten, en hun Blauwe Knoop, in de coöperatie is zeer groot. Tot 1930 sneuvelen alle voorstellen om 'in het belang ener goede exploitatie en ten gerieve van leden en verbruikers alcohol houdende drank anders dan ster ke drank' te schenken. Na een bloeitijd tot kort voor de oorlog en na de bevrijding (tij dens de bezetting nam de NSB het pand in bezit) is Het Volksge bouw vanaf 1959 van gemeente wege in zijn voortbestaan be dreigd. Verbreding van dc Schiedamseweg maakt sloop van het pand noodzakelijk, werd toen gezegd. Het duurde twintig jaar eer de sloper zijn vernietigende arbeid begon. De behoefte aan grote vergader zalen en oefenruimten voor de verschillende onderdelen van de arbeidersbeweging was inmid dels ook afgenomen. De Stichting Volksgebouw huurt nu al dertien jaar een winkelpand in de Valeri- usstraat Het Historisch Jaarboek 1993 be vat voorts de kronieken van 1942 en 1992. een verhaal van Jan van Hees over slagersgezellen en een van Paul Westerdijk over de mid deleeuwse stadsrechten van Vlaardingen. Het is verkrijgbaar in de boekhandel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1