9 Uitstel voor bouw Vigilantis 'Couscous? Moetje dat met je handen eten?' Honderd handtekeningen onder Broekpolder-brief Heruitgave boek begeleidt musical 'Brood uit het water' Lichtere straffen na hoger beroep Kamerkoor Cantabile stroef uit startblokken genda Devco moet kantoortoren bij NS-station later toch realiseren Brandweer haalt hond uit brandend pand Man blijkt verdronken Verdachté man in I kraag gev!at Tasjesdief aangehouden Hondenvriend knock-out Dronken Brit uit water gevist Verwarde man I niet vervolgd Rotterdams Dagblad Maandag 29 november 1993 Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen legt zich er bij neer dat de kantoortoren Vigilantis nabij het NS-station Gaardingen- Oost in fasen wordt gebouwd. Wethouder Ton van der Steen is met ontwikkelaar Devco uit Den Haag overeengekomen dat de plannen voor de toren voorlopig in de koelkast kunnen omdat er geen huurders zijn te vinden. Wel gaat de (laag)bouw van het GGD-onderkomen, dat in de plannen aan die toren vastzit, door. Van der Steen heeft eind vorige week te horen gekregen dat Devco bereid is de toren alsnog te realiseren als de markt voor kan toren weer aantrekt. Er zal nog over worden onderhandeld op welke termijn die beslissing wordt genomen en hoe moet wor den vastgesteld dat de kantoren- markt voldoende is aangetrok ken. Devco wilde aanvankelijk hele maal af van de verplichting te bouwen bij het NS-station. Zeker Den Haag/Vlaardingen - Wegens haar aandeel aan twee gewapen de bankovervallen in Vlaardin gen is een 40-jarige inwoonster van Delft vrijdag door het ge rechtshof in Den Haag veroor deeld tot een gevangenisstraf van achttien maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De vrouw huurde de auto's waarmee de bankrovers na de overvallen, in april van dit jaar gepleegd op de VSB-bank aan de Biilitonlaan en de Credit Lyonnaisbank aan de Westha venplaats, vluchtten. Haar 20-ja- rige zoon kreeg driejaar cel op gelegd. Door de rechtbank van Rotterdam werd bewezen ge acht dat hij de overvallen heeft gepleegd. De twee werden in au gustus tot respectievelijk drie en vier jaar gevangenisstraf ver oordeeld, maar gingen in hoger beroep. Voor het Haagse ge rechtshof werd twee weken ge leden tegen de moeder en zoon vier en vijf jaar geëist. De vrouw gaf wel toe regelmatig auto's te hebben gehuurd maar verklaar de van de bankovervallen niets te weten. Ook haar zoon. ontken de iets met de overvallen van doen te hebben. Hij zei alleen in opdracht van de overvallers een auto te hebben gestolen. S'-T&fe Couscous eet je niet met je handen maar met een lepef en van één bord. De aan wezigen in het afgeladen mi grantencen trum lieten zich het Ma rokkaanse gerecht goed smaken. Foto Roel Dijkstra Zij nodigden buren uit om in hui selijk kring couscous te eten en hen iets over de Marokkaanse cultuur bij te brengen. Dat ge beurde dus zaterdag ook. Na het eten werd een film gedraaid over het land Marokko en de levens wijze en tradities van de bevol king. Het geheel werd afgesloten met de Marokkaanse groep Nojon Rabat die traditionele muziek stukken ten gghore bracht. Onder de genodigden bevond zich ook het PvdA-gemeente- raadslid Mahir Engin met zijn vrouw. Hij is van Turkse afkomst maar wilde het integratiebevor derende feest voor Marokkanen en Schiedammers niet missen. „Het is leuk omdat mijn vrouw nog nooit couscous heeft gegeten. Ze is dan ook zeer benieuwd," vertelde hij tussen de mintthee en de hoofdmaaltijd door. „Aan de andere kant krijgen de Schiedammers zodoende een unieke mogelijkheid om kennis te maken met de Marokkaanse gastvrijheid. De Nederlanders zouden iets der gelijks ook eens voor de Turken en Marokkanen moeten doen." „Want boerenkool met worst is ook best lekker," voegde zijn echtgenote er aan toe. Er was nog een vrouw die nog nooit couscous op tafel heeft ge had. „Voor mij," zei ze, „is dit een avond om de banden die ik met de Marokkanen heb, te verstevigen. Dat daarbij couscous wordt gege ten vind ik een leuke bijkomstig heid. Ik ken het niet en wil het graag proeven. Moet je het met je handen eten?" In de keuken wordt gelachen om de opmerking. „Couscous is ver gelijkbaar met rijst maar dan smakend naar griesmeel. Heer lijk is het." Vlaardingen - Op het laatste mo ment is het aantal namen onder de brief, waarin verontruste be woners uit de regio de Gaar- dingse gemeenteraad vragen om de Broekpolder definitief een groene bestemming te geven, uit gebreid tot honderd. Vrijdag is de brief onder het motto 'Vlaardin gen laat de Broekpolder niet zak ken' op het stadhuis bezorgd. Zeer opvallende namen bij de on dertekenaars zijn die van ir. Hans van de Vlist, gedeputeerde van Zuid-Holland en van Bart Hou- dijk, directeur van de gelijknami ge machinefabriek en lid van de Industriële Kring Vlaardingen, waarvan voorzitter Fontijne be weert dat de medewerkers van zijn leden woningbouw in de Broekpolder willen. De ondertekenaars van het pro test tegen woningbouw in de Broekpolder zijn: R. C. M. Aalber- se, J. M Aalberse-Kempe, K. N. D. Bosma, J. J. Eigenraam, T. H. Hartman, M.T, Hartman- Merkus, G.H. Kant-Wisse, G.T. Kramers-Briel, M.M.A. Oost hoek, R. Pijper, M. F. de Roon, N. J. Speksnijder, A. G. Tournier, M. G. L. Tourmer-Holierhoek en J. Zonneveld-Piek, fysiothera peuten, fam. Van Aalten, M. Al- derliesten, onderwijzeres. Annet Braad, kunstenares, mr H. Bei- loo, jurist, H. de Bruijn, plano loog, A. Brockhus, tandarts, J. H. Bakker, journalist, A. Bergs ma. fotograaf, S. Bravenboer, docen te, N. Boekestyn, eigenaar Aeo- lusmolen, E. van de Broek, huis arts, H. Boerma, voorzitter Ver eniging tegen Milieubederf, M. Brands, studente conservatori um, fam. Brands, C. D. Combee, reclame coordinator, G. J. David- se, oud-directeur Gemeentewei ken, L. Dirks, systeembeheerder, Leen Droppert, beeldend vormge ver, L. van Duyn-Spruyt, oud-wet houder milieu, R. Driedonks, bio chemicus, T. Ettema, docente, J. van de Elshout, psycholoog, ir. M. J. Engelvaart, wiskundige, A. Engelvaart-Kuyk, onderwijzeres, N. M. Engelchor, ambtenaar, mr.J. Gordijn, jurist, G. van de Geer, educatief medewerkster, B. Goudriaan, oud-wethouder stads ontwikkeling, M. de Geus-van de Vorm, onderwijzeres, H. J. de Goede, tandtechnicus, B. ïïou- dijk, directeur machinefabriek, mr. A. D. Hartman, jurist, J. Her- weyer, huisvrouw, J. Horlings- Koevoet, enquêtnee, Historische Vereniging Vlaardingen, T. Jochems, directeur woningbouw corporatie, D.N. van Kampen, Stichting Vogelsiachtoffers, be heerder Eendenkooi Vlaardin gen, P. Korpershoek, bioloog, W. Kerkhof, muzikant, tr. P. Klo- progge, stedebouwkundig ingeni eur, ds. K. D. van Kampen, predi kant, H, Konmg, coordinator, C. Koedood, ergotherapeute, Kees Lesuis, kunstenaar, J. Lachman- Niamut, administratief mede werkster. ir. W. Mak, voorzitter Vlinderstichting, L. Munnik, il lustrator, M, Mooy, planner, B. van Meggelen, mevr. Meyer-Her- weyer, huisvrouw, J. C. Meijer- Wapenaar, huisvrouw, R. Meijer, financieel medewerker, C. Nie- hot, assistent beheerder, H. Niamut, docent, J. Nieuwenhuize, G. van Oeveren, secretaresse, Cornelis Pons, zanger, A. Pali- vast, projectleider informatica en automatisering, J. Peppelaar, ambtenaar, ir. P. Paalvast, bio loog, L. Reedijk, huisvrouw, A. de Rooy, hoofd innovatie en synthe se Rijkswaterstaat, H. Rikken, beeldend kunstenaar, E. Riet veld, receptioniste, J. R. van Ry, stuurman, fam. Reedijk, drs. R. Saitua, econoom, A. Spliet, leer kracht, A. Spliet, beleidsmede werker, R. Steinmeyer, tandarts, Ton Stolk, musicus, mr.J.M.V. van Toör-Knm, docente, ir. J.A. van Toor, or iul r nemer, L. A. Teer link, R. Vastbinder, directeur ASHVB. A. Vastbinder-Polder man, directeur verzorgingshuis, R F. L. Vervoort, huisarts, «r. H. van de Vlist, gedeputeerde milieu Zuid-Holland, drs. IJ. van de Vel den, directeur psychiatrisch zie kenhuis, H. J. de Vries, huisarts, P. van Vugt, tandarts, C. D. Wape- naar-Philip, huisvrouw, H. Wich- man, maatschappelijk werkster, E. van West, ambtenaar en G. J. Zuurmond. en Jim van der Woude (humoristi sche mimiek), 20.30 uur. Biblio theek Van Hogendorplaan. Pre sentatie blokcontainerlokaties om geving Goudsbloemstraat, t/m 4 de cember. MAASSLUIS Koningshof, Bingo. 20.00 uur. ROTTERDAM Theater Zuidplein Gr.z. Magna Car ta, 2Ö.30u. Dizzy. Sfeq, 22.00u. De Evenaar. Jongerentheater en -dans uit de townships, 20.15u. Rotter damse Schouwburg Gr.z, Kean. 20.15u. Kl.z. De Laatste Dans, 20.30U. Luxor Theater. Sweeney Todd, 20.15u. Lantaren/Venster. De oude pnns, 20.30u. Wmtergas- ten, 19.30u. Erasmus Universi teit. Studium Generale Cultureel: Rappen. 16.30u, ROTTERDAM Alhambra Riksblosco*"*1: 'Dracuia' (12) dag. 11.45-: x5-16.45- 19.15-21.45. Alhambra 2: The house of the spints' (16) dag. 4-8, do.vr.ma.di.ook 1.15. Calypso 1: The firm' (16) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2: 'Aladdin' (a!) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Calypso-3: Tne pia no' (12) dag. 1.15.4.6.45-9.30 Ci nerama 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: Tina' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: The real McCoy' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30, Cinerama 4: 'Sliver* (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5: 'In the line of fire' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4*6.45- 9.30. Imax Theater: 'Sharks' (aJ) dag.beh.ma. 2-8.30, za.zo. ook 4. 'Antarctica' (al) za.zo.12. 'Het grote Barnere Rif (al) dag.beh.ma. 3- 7.30, za.zo. ook 1. Lantaren/Ven ster 1: 'Romance de Valentia' dag.8,zo.2.30. Troiscouleurs: bleu' (16) dag.10. Venster 2: do.7.30: 'Passagiers' vr.za 7.30: 'Muno No Hito' zo 7.30: 'No down payment' do.10: 'Warnung vor emer heiligen Nutte. vr.iO: Liebe ist halter als der Tod'. za,9.30: 'Gotter der Pest'. zo.9.30: 'Satansbraten'. wo.9.30: 'Warum lauft Herr R. Amok', ma.9.30: Sex, lies and videotapes'. di,8: Wintergasten met om 10: 'Le salaire de la peur'. Venster 3: 'Trahir' dag. 8-10, ma.alleen 8. Sneak Preview ma.10. Venster 4: 'Het is een schone daggeweest* dag. 3. 'The women from the Lake of Scented Souls* dag. 10, wo.óók 8. Lumière 1: 'Rising Sun' (12) 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45,9.30. Lumière 3: The fugitive' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu mière 4: 'The house of the spints' (16) dag. 1.15-4.30-8.15. Rex: 'Candy Stupes II' (18) dag. 12.doori- .voorst. Thalia: 'Hard Target' (16) dag.l.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: Hard Target' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 2: 'Jurassic Park' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: The fugitive' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'Storia d'amore' vr.24. 'Le petit cnmmel' za.24. Venster 2: 'Absolutely positi ve' vr.24. 'The livmgendza.24. Ven ster 3: 'Blue Movie' vr.za.24. Ven ster 4: 'Mensonge' vr.24. 'Amazing Grace* za.24. Kindermatinees: Alhambra 2: 'De ongelooflijke reis' za.zo.wo.1.15. Venster 1: 'Astenx contra Caesar' zo.wo.2.30. Venster 2: 'De Disney Show' zo.wo.2.30. De Vlaardingse brandweer heeft zaterdagmorgen rond half tien aan de Parallelweg een hond ge red uit een brandende woning. Het dierisdoorpersoneel van de dierenambulance opgevangen. De brand was ontstaan in de slaapkamer, vermoedelijk door een electrische deken die niet goed werkte. De slaapkamer brandde uit. Elders in de woning ontstond flink wat rook- en waterschade. De bewoners waren niet thuis toen de brand uitbrak. Foto Roel Dijkstra Schiedam - De dode man die vrij dagochtend door de brandweer uit de Lange Haven werd ge haald, blijkt het stoffelijk over schot van een' 46-jarige Schiedammer. Hij is volgens de politie door verdrinking om het leven gekomen. Het vermoeden bestaat dat hij in de nacht van 25 op 26 november in de Schiedamse binnenstad wat horeca-gelegenhedeji heeft be zocht Een misdrijf wordt niet uit gesloten. Vlaardingen - Twéé achterdochti ge Vlaardingers hebben gister avond in de Platanendreef een 39* jarige man uit Krimpen aan de IJssei aangehouden en overge dragen aan de politie. Een van i hen hoorde vreemde geluiden en ontdekte dat de man poogde in te breken in een woning. Hij waar schuwde een buurman en greep met diens hulp de verdachte in de kraag. De politie nam de Krimpenaar over. Hij had een schroeverdraai- er op zak. Van het betreffende huis was een klapraampje open gebroken. Schiedam - Op de Koemarkt is zaterdagmorgen een 54-jarige vrouw 1 uit Rotterdam van haar handtas beroofd De vrouw stapte uit de tram en werd aangespro ken door een man die eveneens uit de tram kwam. Hij eiste geld. Er ontstond een worsteling. De man maakte de tas van de vrouw buit en ging er vandoor. Drie ge tuigen zaten de overvaller na en slaagden er bijna in hem te ach terhalen. Op zyn vlucht gooide de dader de tas weg. Hij wist te ont snappen, maar werd kort daarop aangehouden door poütie-agen- ien die in de tram surveilleerden. De dader is een 33-jarige man uit Parijs. De dief die vrijdagochtend een 80- jarige vrouw op de Burgemeester van Haarenlaan van haar handtas beroofde is nog steeds voort vluchtig. Schiedam - Op het Poldervaart pad is gistermiddag de eigenaar van twee honden knock-out ge slagen door een voorbijganger. De dader, een inwoner van Schiedam van 38 jaar, had com mentaar op het gedrag van de twee honden die op het pad wer den uitgelaten. De dienaar kwam voor zijn bees ten op, maar kreeg een klap die henrbüiten westen op de grond deed 'tuimelen. Het 57-jarige slachtoffer deed aangifte bij de politie, die uit de persoonsbe schrijving van de dader diens identiteit kon opmaken. Hij werd aangehouden. Hoek van Holland - De brandweer van Hoek van Holland en het loodswezen hebben vrijdagavond het leven gered van een beschon ken Engelsman die in de Nieuwe Waterweg was gevallen. De 3Ö-jarige Brit, zojuist met de veerboot aangekomen, kwam in het water terecht toen hii zwal kend "óver de kade liep en een misstap deed. De marechaussee gooide de drenkeling een red dingsboei toe, maar hij had onvol doende kracht om zichzelf uit het water'te trekken. Toen hij op het droge was gehesen, werd hij met onderkoelingsverschijnselen naar het Holy Ziekenhuis ge bracht. Vlaardingen - De man die vrijdag morgen in de Meidoornstraat mensen bedreigde met een knip mes en een molotovcocktail naar zijn buurman gooide, zal niet wor den vervolgd. Dat heeft de officier van justitie besloten. Justitie oor deelde dat de man in geestelijke verwarring verkeerde en niet op zijn daden kan worden aange- I sproken. De 29-jarige Vlaardinger i is overgedragen aan het Riagg, waar een psychiater oordeelde dat opname in een psychiatrisch j ziekenhuis noodzakelijk was. De ruzie in de Meidooomstraat ontstond naar aanleiding van ge- I luidoverlast. Schiedam - Vroeger hoorde je er het gekras van krijt op het bord. Zaterdagavond viel er een aparte geur op te snuiven die de smaak- pupillen deden verlangen naar een kennismaking met het pro- dukt dat in de keuken dampend wachtte om geserveerd te wor den. Eens hoorde het gebouw aan de Parkweg bij de Albertus Mag- nusschool. Nu heet het 't Parkweg en herbergt het een migranten centrum. Daar werd zaterdag in het kader van de Marokkaanse goodwill- campagne door de stichting Nar cis een couscousfeest gehouden. Het traditionele Marokkaanse ge recht, een soort gries dat wordt opgediend met een saus van groenten, vormde het belangrijk ste onderdeel van de bijeen komst. Verschillende Schiedam mers waren uitgenodigd om het te komen proeven. „Maar het gaat natuurlijk met al leen om het eten," legde Hassan Aissati, de secretaris van Narcis, uit. „Ons doel is de Nederlanders en Marokkanen dichter bij elkaar te brengen. We willen dat ze meer van elkaar te weten komen en elkaar zogende makkelijker ac cepteren." Aan het feest zijn al zo'n tien bij eenkomsten voorafgegaan. Niet in het migrantencentrum, maar gewoon bij de Marokkanen thuis. Door Ben van Haren Nijkerk - Uitgeverij Callenbach in Nijkerk heeft besloten de succes roman 'Brood uit het water' van Fenand van den Oever (pseudo niem van Jaap Kolkman) op nieuw uit te geven. Het wordt een bijzondere uitgave met net als bij de eerste druk in 19lï tekeningen van Anton Pieck liet bock zal volgend jaar maart verschijnen omstreeks de première van de musical, die Dick Borst en Chris Bezooijen naar het boek hebben gemaakt voor het Vlaardings Mu- sicalgezelschap. Directeur Jan-Peter Wissink van Callenbach zegt: „We streven er naar om even voordat de reeks voorstellingen van de musical plaatsvindt het boek in de win kels te hebben." 'Brood uit het water' is met 200.000 verkochte exemplaren het populairste boek van de in Gaardingen geboren schrijver Jaap Kolkman, van wie in totaal elf boeken zijn verschenen. Het handelt over het leven van de Vlaardingse visserman Arend- Michiel van Roon en zijn stadge noten aan het einde van de zeil vaart, begin deze eeuw. Het gebruik van namen en karak tertrekken van m die tijd levende personen en de beschrijving van in Gaardingen nog herkenbare situaties geven een bijzondere waarde aan dc roman. Kolkman schreef het in de hongerwinter op een onverwarmd kamertje in een huis in Haarlem, waar hij met zijn eigen en een ander gezin tijdelijk was ondergebracht. De tn 1985 overleden schrijver heeft het zelf altijd zijn beste boek genoemd. Over de totstandkoming zei zijn vrouw vorige maand in het Rot terdams Dagblad: ..Het was een vreselijke tijd waarin hij dit bock schreef. We leefden gespannen in die kleine behuizing en waren vol onzekerheden. Het was m een ij zige koude winter, toen hy niet veel op straat kwam uit angst om opgepakt te worden voor trans port naar Duitsland De in Driehuis (gemeente Velsen) wonende mevrouw Kolkman, die vorige week tijdens een bezoek aan De Bolder in Gaardingen een toen de gemeente verbood er ap partementen in te realiseren. Nu wordt het bouwplan als één geheel ingediend en is dus afge sproken dat de uitvoering gefa seerd wordt. Volgens Van der Steen betekent de herziening van het contract dat waarschijnlijk snel tot de start van de nieuwe onderkomens voor de GGD Nieuwe Waterweg-noord kan worden overgegaan. De ge zondheidsdienst zit nu in het Cm- einnaU-gebouw aan de Mr. L. A. Kesperweg en heeft daarvoor een huurcontract dat loopt tot 1 april 1995. klein voorproefje kreeg te horen van de musical, is verheugd met de musical en de heruitgave van het boek. Jan-Peter Wissink van Callen bach denkt dat de nieuwe, gebon den uitgave in een oplage van een paar duizend zal verschijnen. „We maken er een mooie uitgave van met op de omslag een illustratie van Anton Pieck in kleur en bin nenin de zwart-wit tekeningen, die hij destjjds m Gaardingen heeft gemaakt. Het wordt een boek van 220 pagina's voor de prijs van 24,90." Ondertussen werkt het Vlaardings Musicalge- zelschap hard aan het perfectio neren van haar zang. muziek, dans, tekst en beweging Achttien dames, die in de musical als boet- sters optreden, hebben bijvoor beeld pas nog van oud-boetster Sjaan Borsboom les gehad in het repareren van visnetten. Deze week heeft bijna het gehele gezel schap (negentig personen) zich enkele dagen teruggetrokken in een klooster in Rol due om de hele musical tot in de kleinste finesses goed door te nemen. Van der Steen is akkoord gegaan met het uitstel voor de bouw van de toren omdat hij inziet dat het redelijk is dat Devco daarvoor nu uitstel wil „Je kan moeilijk van iemand eisen dat hij bouwt als er geen huurders zijn," aldus de wethouder. De verwachting is dat de locatie interessant wordt voor huurders op het moment dat de Benelux- tunnel wordt verbreed en er in de nabijheid een knooppunt van openbaar vervoerverbindingen komt. Daarvoor wordt gedacht aan de plaats van het volkstuin complex De Vijfsluizen. Door Ank van Bree Maassluis - Een kleine tweehon derd mensen waren zaterdag avond in de Maranathakerk te Maassluis om een concert bij te wonen van kamerkoor Cantabile. Dit, uit zeventien dames en he ren bestaand Maassluis koor had het zich beslist niet gemakkelijk gemaakt door een viertal Bach- stukken uit te voeren. De cantates die ten gehore wer den gebracht, waren Cantate 192 Nun danket alle Gott, cantate 142 Uns 1st eind Kind geboren (waar schijnlijk niet van J.S. Bach), cantate 117 Sei lob und Ehr en cantate 39 Brich dem hungrigen dein Brot. Mat Begonnen werd met cantate 192. Wat feestelijk zou moeten klin ken, klonk hier heel mat en niet stralend. Het koor had behoor lijk veel hinder van het ensemble Cui uit Rockanje. Dit orkest 'be geleidde' uitermate rommelig en de zelden goed klinkende strij- kersgroep was een doom in het oog bij het publiek. Mooi in deze cantate was het du et Der ewig reiche Gott door so praan Iris Giel en bas Otto Bouw- knegt. De cantates na de pauze hadden gelukkig beduidend meer mooie momenten. Bariton Frans Huyts maakte een diepe indruk met zijn in devotie gezongen aria Was unser Gott ge- schaffen hat. In de koralen van deze cantate 117 werd voor het eerst een mooie klank van koor en orkest gehoord en was ook de balans tussen de uitvoerenden goed. Heel genuanceerd werd het koraal Ich rief dem Herrn in meiner Not gezongen. Als laatste klonk de cantate 39 Brich dem hungrigen dein Brot. Maandag 29 november VLAARDINGEN Wijkcentrum De Deel. Receptietgv 15-jarig bestaan wijkveremgmg Hoe- venbuurt, 19.30 uur. MAASSLUIS Koningshof. Bridge, 19.45 uur. ROTTERDAM Rotown. Greg Davis, 22.00u. Rot terdamse Schouwburg Gr.z. Kean, 20.15u. Bibliotheektheater. Kar ma, de wet van oorzaak en gevolg, 20.15u. Dinsdag 30 november SCHIEDAM Kluphuis Oost. Bingo, 20.00 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal, Expositie Nicole Carvajal (schildenjen), t/m 30 de cember. Harmonie. Renévan 'tHof Het koor opende met het gelijk namige koorwerk met daarin de mooi gezongen fuga Als dann wi- rd dein Licht hervor. Sopraan Iris Giel zong de aria Höchster was ich habe, begeleid door een mooie fiuitsolo. Deze laatste cantate laat dus de beste indruk achter. Solisten wa ren Iris Giel, sopraan. Marijke Bonkers, alt, Frans Huyts, bari ton, en Otto Bouwknegt, bas. De begeleiding was in handen van het ensemble Cui met aan het or gel Koos Bons. De algehele leiding was in han den van dirigent Meeuwis Rebel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1