13 Raad akkoord met bouwplan voor Stadserf Rotterdams Dagblad Oliespoor zorgt voor gladheid smmm Raad wil niet sleutelen aan tarievenstelsel Gemopper over Maas sluise CAI mm GroenLinks: asielzoekers blijven helpen Zestien maanden voor messentrekker Overval op Rijnmond Hotel Auto in brand op Holysingel Man botst op bushalte Man rijdt met 120 km in stad Politie vindt vaten olie Betrapt op heterdaad Politie deelt 44 boetes uit Jongen gepakt met vuurwerk Autokraak IUMR m Wmmrnms?' GroenLinks stemt tegen; raad vindt 45 miljoen gulden het maximum Ken je die mop van dat DREAMTEAM? Vindt u ze niet prachtig, de nieuwe decemberzegels? U kunt er al uw beste wensen mee versturen aan wie u maar wilt: aan uw familie, vrienden, kennissen of collega's. De zegels moet u wel voorzichtig scheuren. En vergeet u de postcode niet, dan zorgen wij ervoor dat uw beste wensen op tijd aankomen. Wij zorgen ervoor, j Dinsdag 7 december 1993 Waterweg Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel: 010-2340055,'fax.: 4349754 Schiedam - Op het Rijnmond Ho tel aan het Nieuwlandplein in Schiedam is vannacht een over val uitgevoerd. Twee mannen belden rond kwart over een aan met het verzoek om een kamer. De nachtportier ont grendelde daarop de deur en werd vervolgens bedreigd met een klein vuistvuurwapen. Nadat de overvallers tweehonderd gul den uit de kassa hadden gegrist en de portier in een damestoilet hadden opgesloten, gingen ze er vandoor. Vlaardingen - Op de Holysingel in Vlaardingen is gistermorgen een auto in de brand gevlogen. De 56-jarige bestuurder kreeg rook naar binnen maar wilde geen me dische behandeling. De auto is uitgebrand en wegge sleept. Vlaardingen - Een 21-jarige auto mobilist is gisteren rond één uur op de Frederik Hendriklaan in Vlaardingen tegen het wachthuis je van een bushalte gebotst omdat hij moest uitwijken vooreen auto mobilist die hem sneed. De roeke loos rijdende bestuurder reed door. Maassluis - De Maassluise politie heeft vannacht een 22-jarige auto mobilist uit Maassluis aangehou den omdat hij met 120 kilometer per uur over de Westlandseweg reed. De man was in de Wagen straat al opgevallen vanwege de hoge snelheid waar hij mee reed. De politie achtervolgde hem en constateerde daarbij dat elf kruisingen onverantwoord wer den gepasseerd. De man kon ter hoogte van de Dr, A. Schweitzer- dreef worden aangehouden. Hoek van Holland - De politie in Hoek van Holland heeft gister middag rond half drie twee vaten met vermoedelijk afgewerkte olie gevonden aan de Zekkenweg. Ook lag er een gastank van een auto bij. De politie onderzoekt wie de dumper is. Maassluis - In een woning aan de Koningin Wilhelminalaan te Maassluis is een 22-jarige Maas- sluizer op heterdaad betrapt bij een inbraak. De politie trof de man er gisteravond rond elf uur aan na een telefonische melding. De man is vermoedelijk binnen gekomen door een raam van de woning te forceren. In Maassluis is gisteren ook inge broken in een schuur aan de Stel lingmolen waar een boormachine en een coupeerzaag verdwenen. Maassluis - De politie van Maas sluis en Hoek van Holland heeft vorige week aan (brorrrifietsers 44 processen-verbaal uitgedeeld. De meeste betroffen rijden zonder (voldoende) verlichting. De poli tie kondigt aan de verscherpte controles voort te zetten. Schiedam - Een 15-jarige jongen uit Vlaardingen is gisterochtend door de politie in de kraag gevat omdat hij vuurwerk afstak. Hij deed dat op de Schiedamsedijk. De jongeman moest een doos met strijkers inleveren en moet zich melden bij Buro Halt. Schiedam - Aan de Van Swinden- straat is gisteren rond 18.00 uur een auto opengebroken. De eige naar mist zijn kenteken- ers rijbe wijs, geld en een bankpas. Maassluis/Naaldwijk - De ka beltelevisie van Maassluis is sinds gisteren definitief in hinden van de Westiandse ka belexploitant. De overname is gisteravond bezegeld tijdens een vergadering van het alge meen bestuur van de CAI Westland. De stad Maassluis had Laar 13.000 kabelaanslui tingen in de aanbieding ge daan om haar grote geldnood te stelpen. De CAI Westland had de con currenten Casema en GEB Rotterdam overtroefd met een bod van 13,2 miljoen gulden. Het grote bedrag kreeg gister avond enige kritiek. De Naald- wijkse raadsleden in het alge meen bestuur vonden de prijs veel te hoog. De winst wordt pas duidelijk na het jaar 2000 en dat is volgens hen geen goe de investering. De Naaldwij- kers gaven de voorkeur aan ta riefsverlaging ten gunste van de Westiandse kabel-abon nees. De Maaslandse vertegenwoor diger D. Hanemaaijer twijfelde even, maar werd over de streep getrokken door de andere raadsleden. Die vonden dat het onbehoorlijk zou zijn om terug te komen op een uitge bracht bod. „We hebben des tijds samen besloten om 20'n bod uit te brengen. Naaldwijk heeft daarbij geen voorbehoud gemaakt," aldus onder ande ren F. Voskamp (De Lier). An deren vonden dat ook. Het blijkt dat het hoge bod van de CAI Westland is gebaseerd op ongeveer duizend gulden per aansluiting, wat volgens de CAI Westland een vuistregel is bij overname. De CAI had vooral zijn zinnen gezet op de Maassluise collega, om het draagvlak van het bedrijf te verbreden. De argumenten overtuigden de Naaldwijkse fractie gister avond niet. De vier tegenstem mers vormen echter een klei ne minderheid in het alge meen bestuur. De overgang van de Maasslui- sé kabelkijkers naar de CAI Westland heeft voor hen zelf voorlopig geen gevolgen. Het aanbod en de frequenties van dc zenders blijven hetzelfde. Het abonnementsgeld blijft tot 1999 gelijk op twaalf gulden per maand. Daarna gaat het ta rief naar zestien gulden, het bedrag dat ook de Westiandse kabelkijkers betalen. Een lekkende dieseltank van een vrachtwagen heeft gisteren in de Schiedamse wijkGroenoord vooreen gevaarlijke verkeerssitu atie gezorgd. Twee surveillerende agenten voelden op de Hargalaan hun auto wegslippen en volgden het oiiespoor dat ze op het wegdek ontdekten. Dat leidde hen via de Churchillwegnaar het in aanbouw zijnde zwembad Groenoord. Daar bleek dat een afsluit- bout van de dieseltank van een vrachtwagen ontbrak en de inhoud wegstroomde. De brandweer moest eraan te pas komen om de gladheid met zand te bestrijden. Tegen de chauffeur werd proces-verbaal opgemaakt. Foto Roei Dijkstra Schiedam - CDA en Groenlinks hebben gisteravond in de Schiedamse gemeenteraad ver geefs getracht een ander tarie venstelsel in te voeren voor de af valstoffenheffing en de Onroe rende Zaken Belasting (OZB). Hun amendementen, die beide door de raad werden verworpen, gingen uit van tegengestelde ideeën. Het CDA wilde een forse verhoging van de afvalstoffenhef fing en een verlaging van het OZB-tarief. Groen Links streefde naar afschaffing van het riool recht en de afvalstoffenheffing, en een fikse verhoging van de OZB. Het CDA wilde met haar voorstel bereiken dat Schiedam afstapt van het principe om milieukosten (ondermeer het ophalen van huis vuil) voor een belangrijk deel via de OZB te berekenen. Die kosten hoort de burger gepresenteerd te krijgen op zijn reinigingsnota, meent het CD*A. GroenLinks daarentegen vindt het rechtvaar diger als de sterkste schouders de zwaarste lasten dragen, en de bes te manier om dat te bereiken is al le kosten in de OZB te stoppen. Een meerderheid in de gemeente raad hield evenwel liever vast aan een systeem waarbij afvalstoffen heffing en OZB gematigd blijven stijgen. Volgend jaar geldt een OZB-tarief voor gebruikers (huurders) van 6,60 en voor eige- iiaar-bewoners van 8,25 per 3000 gulden aan getaxeerde woning- waarde. De afvalstoffenheffing voor eenpersoons-huishoudens gaat 13,14 per maand bedragen en die voor gezinnen 16,71. Wethouder Wiegman (PvdA, Fi nanciën) vond het amendement van het CDA onredelijk omdat de huurders daarvan de dupe zou den worden, terwijl het voorstel van GroenLinks (rioolrecht verre kenen in de OZB) geen rekening hield met de vorming van de Pro vincie Rijnmond. Deze nieuwe provincie gaat mogelijk een deel van de OZB innen, wat zou bete kenen dat Schiedam dan het geld kwijtraakt om het rioleringsstel sel te onderhouden. Zou de afval stoffenheffing worden afgeschaft, dan verliest Schiedam het instru ment om de burgers te 'sturen' in het beperken van de hoeveelheid afval. Schiedam - De Schiedamse gemeenteraad is gisteravond, met uitzondering van GroenLinks, akkoord gegaan met de bebou wing van het Stadserf. De raad stelde als harde voorwaarde wel dat het complex met daarin een theater, een bibliotheek, een ar chief, een vergaderzaal voorde gemeenteraad en werkvertrek ken voor ambtenaren en bestuurders, niet meer mag kosten dan 45 miljoen gulden. Dreigen er budgetoverschrijdingen, dan zal het ontwerp moeten worden aangepast. Juist financiële onzekerheden Hoewel hij niet tegenstemde. vormden voor GroenLinks de re den om tegen te stemmen. Deze partij heeft grote moeite met de op 2,7 mihoen gulden per jaar ge schatte exploitatielasten. Twee mifjoen is voor de kleinste coali tiepartner de uiterste grens. GroenLinks vindt het zonde enor me bedragen in het Stadserf te steken, want dat gaat ten koste van andere belangrijke beleids terreinen, zoals de stadsvernieu wing. Fractievoorzitter Bea Oomens gaf toe het Stadserfplan deels een 'hoeraverhaal' te vin den, maar liet de 'baalpunten' toch de doorslag geven. Pogingen van wethouder Chris Zijdeveld om de collegepartner alsnog over de streep te trekken mislukten. GroenLinks eiste keiharde garan ties dat de verwachte financiële meevallers (ondermeer sponsor gelden en de opbrengst van een hogere efficiency) de exploitatie lasten tot onder de twee miljoen zullen drukken. Die garantie wil de Zijdeveld niet geven. Wel be loofde hij dat „de afrekening on gelooflijk mee zal vallen". Hij schat dat de meevallers op jaarba sis minstens enkele tonnen zul len bedragen. Ook D66. de andere coalitiepartij van de PvdA, stond niet unaniem te juichen bij het Stadserfplan. stak wethouder Adrie Reijnhout in de wandelgangen zijn twijfels over de noodzaak van een nieuw theater niet onder stoelen of ban- ken. Reijnhout vindt het 'bela chelijk' dat Schiedam een schouwburg met 600 stoelen bouwt, terwijl het nabijgelegen Rotterdam al uitstekende thea tervoorzieningen heeft. Reijnhouts fractiegenoot Vincent Broeke daarentegen was een en ai lof, al pleitte hij wel voor een zo danige inrichting van het theater dat het ook gebruikt kan worden als congrescentrum. Hij adviseer de daarom extra comfortabele stoelen aan te schaffen. Broeke waarschuwde dat het Schiedamse theater een andere programme ring zal moeten volgen dan de theaters in de regio. „We moeten niet gaan doen wat ze in Spijke- nisse en Vlaardingen ook doen." Zijdeveld onderschreef dat. „We hebben twee jaar de tijd om te be denken welke invulling we aan het theater gaan geven." De overige fracties gingen zonder kanttekeningen akkoord. De PvdA vond het een „fantastisch plan", dc WD sprak van een „goed plan" en het CDA vond al leen een torentje in het ontwerp van architect Ruijssenaars niet zo smaakvol. Nee? Luister s ochtends (maandag t/m vrijdag) Hans van Vliet en Menno jamming. MlST) I! R A D I O Van 10 tot 12 uur. Vlaardingen - Een autovrij cen trum. verder bebossen van de Broekpolder en milieuvriendelij ke bussen op lyn 56; dat zijn en kele punten waar GroenLinks zich de komende raadsperiode voor wil inzetten in de Vlaar- dingse gemeenteraad. Op de on geveer tien pagina's die door het verkiezingsprogramma worden gevuld, ontbreekt een hoofdstuk over het milieu. De partij beeft dit bewust gedaan. Het milieu is in alle andore hoofdstukken ver werkt. Van alle partijen die hun pro gramma bekend hebben gemaakt spreekt GroenLinks zich het dui delijkst uit voor de opvang van asielzoekers („In ruime mate hui zen beschikbaar stellen"1). De Stichting Vluchtelingenhulp in Vlaardingen moet daarbij meer steun krijgen van de gemeente. Steun moet er overigens zijn voor alle plaatselijke actiegroepen die zich met mondiale vraagstukken bezig houden, vindt GroenLinks. dat veel bekende punten (tegen RW 19, meer steun aan openbaar vervoer, meer fietspaden) in hel programma heeft staan. De partij vindt evenals D66 dat de fusie tussen het Holy Ziekenhuis en het Schieland Ziekenhuis niet door moet gaan. .Andere punten van GroenLinks: minder wethouders, openbare collegevergaderingen, agrarische functie Holierhoeksc Polder behouden, hardere aanpak hondenbezit ters die hun honden overal hun behoefte laten doen, direct graffiti verwijderen. geen projectontwikkelaars, verkcersinstaliaties afstellen op voorkeur voor voetgangers en fietsers, Watersportweg als 30-kilometer- gebied, verbieden vervoer gevaarlijke stoffen in bebouwde kom, geen leengeld in bibliotheken, geen gok- en amusementshallen en geen gokkasten in snackbars, wijkcentra en dergelijke. voorlichting geven over minder vleesconsumptie, in iedere wijk voldoende gele genheid om te sporten, actief optreden tegen neo-fascis- tische organisaties en bescherming bedreigde/mis handelde homo's en vrouwen. Rotterdam/Maassluis - Het personeel van de Ne derlandse Spoorwegen dat werkzaam is op het tra ject Hoek van Holland-Rotterdam, is bevrijd van de 19-jarige Maassluizer R. de V. die door hen als een ware plaag wordt beschouwd. De jongeman werd deze zomer meermalen betrapt op zwartrijden en dreigde regelmatig met een mes als hij door de con ducteurs werd betrapt. Tegen hem werd twee jaar gevangenisstraf geëist, waarvan acht maanden voorwaardelijk. Als bijzon dere voorwaarde werd gesteld dat hij zich moet houden aan de richtlijnen van de reclassering. De veroordeling is conform de eis. Dc agressieve jon geling moet zich laten begeleiden door het Consul tatiebureau voor Alcohol en Drugs (CAD). Alle ellende begon met drugs. De V. raakte door omgang met een verkeerde vriend verslaafd aan de heroïne. Regelmatig reisde hij per trein naar Per ron Nul in Rotterdam om er drugs te halen. Eén van dc controleurs werd Let slachtoffer van een po ging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk let sel. Drie anderen kregen hetzelfde op verbale wijze in het vooruitzicht gesteld. De schrik zat er flink in bij het spoorwegpersoneel. Sommigen durfden amper nog tussen de Hoek en Rotterdam te werken uit vrees De V. tegen het lijf te lopen. Ook twee medepassagiers kregen de punt van het mes te zien. Uit angst de agressieve man op de terugweg andermaal te ontmoeten, liep het tweetal vanuit Hoek van Holland naar Den Haag om daar de trein te nemen. Door. het voorarrest van enkele maanden is de Maassluizer inmiddels zo goed als afgekickt en heeft hij het voornemen terug te keren op het rech te pad. „Maar," zo sprak zijn moeder twee weken geleden na de zitting, „daarmee moet hij na zijn detentie wel worden geholpen. Wij alleen kunnen dat niet;' Ze hoopte op hulp van justitie. Die bepaalde onder meer dat haar zoon zich zal moeten houden aan de richtlijnen van het CAD. Maar eerst moet hij zes tien maanden zitten. Met een prueflyd van twee jaar. Voorzichtig de hoek om scheuren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2