erwe 15 Leo de Snaijer: liberaal die niet vloekt STAATSLOTEN genda Aan den drank Dino-expositie in jeugdbibliotheek Nieuwe stadsgids is uit Muziek bij kerstboom Ruim twintig ton voor Jantje Beton Erepenning voor J. P. de Jager Geen lintje voor Guus CD A-raadslid keert niet meer terug in gemeenteraad 'vanwege circuit] es' "3^ VERKOOPADRESSEN Stichting Terminale Thuiszorg van start Privatisering van camping haalt 't niet Zuidhollands Landschap beheert Oranje Polder Rotterdams Dagblad Woensdag 8 december 1993 Over elke beroepsgroep bestaan stereotypen. Journalisten werden in een onderzoek in 1989 als volgt omschreven: „Een slordig geklede apostel, hemd uit de broek, met een whisky in de hand, die de wereld f wil verbeteren" (dr. A. Kaiser, vakgroep massacommunicatie RU t Utrecht). Zelfben ik behalve journalist ook docent journalistiek, dus alle voorwaarden zyn aanwezig om aan den drank te geraken. En ik moet 2eggen: de onzin die je soms onder ogen komt, laat ook geen andere keus. Leest u even mee? Buurtbeheer is mislukt in de gemeente Vlaardm- gen, daarom komt er wijkbeheer. De stad wordt verdeeld in vijf be- heerswijken. waarvoor jaarlijks een wijkplan wordt opgesteld via een wijkoverleg. Aan dit overleg wordt deelgenomen door een wijk team met vertegenwoordigers van de gemeentelijke diensten Mi- i'lieu, Stadswerk en Welzijn. Aldus de onlangs verschenen nota 'Wer ken aan de •■wijk'. Beste lezers, lieve lezeressen, bent u er nog? Of bent u al in slaap ge vallen? Hebt u wellicht in opperste wanhoop uw haar uitgetrokken ,.btbent u linea recta naar de kroeg gegaan om u te bezatten? Hebt u met een schalkse glimlach, tegen uw vrouw gezegd; zullen we van avond maar eens vroeg naar bed gaan of bent u gaan klaverjassen met de buurman? Bent u een blokje omgegaan met de kond, alhoe wel u de hond al drie keer had uitgelaten, of heeft u een afspraak met de Rïagg gemaakt? Bedenker en auteur van bovenstaand proza is onze wakkere D66- wethouder Van der Steen. Hij noemt het een 'revolutionair plan'. Die meneer Van der Steen is dezelfde meneer van het referendum, het D66-snoepje van de week, waarop wij Vlaardingers al vier lange jaren moeten wachten. De eventuele bebouwing van de Broekpolder zou een leuk onderwerp zijn, dat vindt zelfs onze super-twijfelaar Van der Steen, maar dat kan nog niet, want daar is eerst 'onderzoek' voor nodig. Zegt hij. Die meneer Van der Steen moet geen nota's met krompraat volkal ken of geldverslindende onderzoekjes doen. Zelfs een kleuter weet dat bomengroen een mooiere kleur is dan betongrijs, dat je van gif dood gaat en datje een heleboel kiepwagentjes nodig hebt om ver vuilde grond af te voeren. Die man moet huis-aan-huis een papiertje verspreiden met de vraag: bent u van van mening dat de Broekpol der bebouwd mag worden of vindt u dat de polder groen moet blij- -En dat notaatje over wijkbeheer, buurtbeheer, beheerswijken en wijkteam moet hij door dc papierversnipperaar halen. Anders raak ik echt aan de drank en komt dat onderzoek van dr, Kaiser nog uit. DICK VAN DER LUGT Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden De dinosaurusgekte is ook overgeslagen op de jeugdbibliotheek aan de Korte Haven. Daar wordt deze maand aandacht besteed aan prehistorische dieren. Van 8 tot en met 15 december kunnen dmo-fans zich vergapen aan afbeeldingen en modellen op een ten toonstelling over deze uitgestorven dieren. Aan de expositie is een aantal activiteiten verbonden. Zo wordt op 8 december een verhaal over de prehistorie voorgelezen en kunnen kinderen van vier tot acht jaar aansluitend aan de slag met het tekenen van ^ere^óitdépgi^jd:.V t, - fen woeklater mogen kinderen met zelfvervaardig de stempels pootafdrukken van dino's maken. Beide activiteiten beginnen om 15.00 uur. De Stadsgids Schiedam is er weer in een nieuwe ver sie. Deze week wordt de gids huis-aan-huis in de stad verspreid. Het boekwerkje bevat informatie over de gemeente, verenigingen, organisaties en instellin gen die actief zijn in het cultureel en maatschappe lijk leven. Mensen die na 20 december nog geen exemplaar hebben ontvangen, kunnen contact opne men met het Bureau Voorlichting (4275676). Vlaardingen Met gezang en veel muziek wordt vrijdag 17 decem ber de onsteking van de kerstboom verlichting op de Markt omlijst. Voordat burgemeester Stam tussen 20.30 en 21.00 uur de knop omdraait bespeelt beiaar dter Addie dc Jong vanaf 19.00 het carillon. Aanslui tend is m de Grote Kerk een concert met samenzang. Ook.bij het ontsteken van de lampjes is muziek. Het Leger des Heils speelt kerstmuziek en begeleidt de samenzang. Op de markt staan verder nog kramen van verschillende instellingen zoals Amnesty Inter national, de Hartstichting, het Rode Kruis, en Uni cef. Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbu 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 De jaarlijkse collecte voor hel nationale jeugdfonds Jantje Beton heeft dit jaar meer opgebracht dan in 1992. Er kwam maar liefst ƒ21.340.95 in het laadje. De collecte werd in november gehouden. De afgelopen jaren hebben verschillende Vlaar- dingse jeugdorganisaties aanzienlijke bedragen ge kregen voor de renovatie, uitbreiding of vernieu wing van hun onderkomens en spelmateriaal. Aan de collecte is dit jaar door alle Vlaardingse scouting groepen en zeven verenigingen deelgenomen. De collecterende verenigingen ontvangen vijftig pro cent van het door hen opgehaalde geld. Maassluis Burgemeester Sterkenburg-Versluis heeft deze week de erepenning van de gemeente Maassluis uit gereikt aan oud-voorzitter J. P. de Jager van do Indi catiecommissie Ouderenvoorzieningen Maassluis. Hij kreeg de penning voor zijn langdurige verdien sten voor de gemeenschap. De Jager heeft zich zestien jaar voor de Indicatie- commissie Ouderenvoorzieningen ingezet. Ook zat hij in het bestuur van de Stichting Ouderenwerk Maassluis. De Jager deed dit werk naast zijn baan als directeur van de dienst Maatschappelijke Dienstver lening in Rijswijk. Vorige maand nam hij afscheid. Na het lezen van het artikel 'Guus Klepke wil helemaal geen lintje' van Ben van Haren in de krant van donderdag jongstleden, wil ik als oud collega van Guus en medeweigeraar graag even iets zeggen: goed zo Guus! JA Kfmmers, Schiedam. Door Peter de Lange Vlaardingen - Bij Aart Kool heeft hij eens met de vuist op tafel geslagen. „Eén vent in een vijfkamerwoning? 't Ge beurt niet! Er zijn zat grote ge zinnen. Geef die dat grote huis maar." En toen de wet houder van volkshuisvesting zich wanhopig verontschul digde dat niet hij, maar zijn ambtenaren de vergunning hadden afgegeven: „Niks mee te maken. Jij bent verant woordelijk! Je zorgt maar dat het in orde komt." Als hij onrecht ruikt is Leo de Snaijer onverbiddelijk. Dan ont ziet hij niets of niemand. Ook zijn partijgenoten niet. Dat is hem niet altijd in dank afgenomen. Al hoewel hij zelf volhoudt dat hij 'heel goed lag in de fractie' komt de naam van de 62-jarige CDA'er niet meer voor op de kandidaten lijst, Na de verkiezingen in maart volgend jaar zal hij niet terugke ren in de Vlaardingse gemeente raad. „Dat heb ik zelf zo gewild," beweert hij. Maar tegelijkertijd steekt hij niet onder stoelen of banken dat hij graag nog een poosje volksvertegenwoordiger was gebleven. Gevraagd om een verklaring van die tegenstrijdigheid, geeft hij 'persoonlijke redenen' op. Om daar meteen aan toe te voegen dat zijn gezondheid dik in orde is, zijn vrouw het prima zou vinden als hij nog een tijdje in de politiek bleef, zijn leeftijd voor hem geen beletsel is en zijn enthousiasme ongebroken is gebleven. Dus wat zijn die 'persoonlijke redenen' dan wel? Tweeslachtig „Het heeft." zegt hij na enig aan dringen, „te maken met de twij fels die ik had aan de onafhanke lijkheid van de kandidaatstel- lingscommissie. Er liepen circuit ies. Mensen met vriendjes en vriendinnetjes." Hij had bij de keuze van de raadskandidaten een wat zakelijker opstelling ver wacht. „Zo'n commissie moet de notulen "(van de raad en de raads commissies eens bekijken! Dan krijg je een goed oordeel wie er zijn huiswerk heeft gedaan. Ik Leo de Snaij- J-WMI er; ,Een ander gaat naar de Kamer, maar ik ga naar huis'. Foto Roei Dijkstra ben altijd gewetensvol geweest, ik heb twaalf uur per week zitten lezen. Constant. Maar ik ben bang dat de commissie die notulen he lemaal niet heeft ingezien. Ze wil den verjongen. Dat mag best; daar is niets op tegen, maar je moet je lijst beginnen met zitten de raadsleden. In 1966, toen ik be gon, ging het anders hoor. De jon kies kwamen onderop!" Vindt hij het dan zo sneu dat hij het veld moet mimen voor een jongere garde? Er volgt een twee slachtig antwoord: „Nee hoor, ik vind het goed dat er jongeren bij komen. En niemand hoeft mij zie lig te vinden. Zielig ben ik niet. Mentaal gooi ik het van me af. Ik kan goed slapen. Maar zeker, ik vind het jammer dat ik niet tot m'n 65c door heb mogen gaan. Tot de pensioengerechtigde leef tijd. Dat was een mooie grens ge weest." Pathos „Ik ben door vijftig man gebeld of ik alsjeblieft niet alsnog op de lijst wilde. Nee! Ik heb me vroegtijdig teruggetrokken, ik wilde geen plaats op de CDA-lijst. Ook niet als lijstduwer. Ik ben nummer vier. en je moet van goeden huize komen om mij van die plaats af te praten. Die argumenten heb ik niet gehoord. Dan ga ik liever, 't Is graag of niet." Hoek van Holland P. Vervenne Prins Hendrikstraat 265. Tel. 01747-82516 Maassluis Jan Booster Lederwaren Koningshoek 923-14. Tel. 01899-13243 Schiedam De Blokshop Groenelaan 103. Tel. 010-4730525 Schiedam Sigarenmagazijn Het Hoekje Boerhaavelaan 80. Tel. 010-4265513 Schiedam Tabakspeciaalzaak Ton Jaarsma Borodinlaan 58. Tel. 010-4703768 Schiedam Tabakshop Jacqueline St. Liduinastraat 55. Tel. 010-4267613 Schiedam B. P. H. Janse Broersvest 8a. Tel. 010-4268804 Schiedam Tabakspeciaalzaak Nico Smitshoek P. J. Troelstralaan 31. Tel. 010-4703037 Vlaardingen Tabakswinkel 'Op de Hoek' Diepenbrockstraat 133. Tel. 010-4344892 Vlaardingen Tabakspeciaalzaak Nico Smilsboek De Loper 82. Tel 010-4742997 Schiedam Primera Joop van Schijndel P.K.O. laan 144, 3112 VL Schiedam Tel. 010-4155016 Hij is zich er van bewust dat hij door sommigen als een dwarslig ger wordt beschouwd. Hij vindt dat geen juiste kwalificatie. „Het is meer een combinatie van pa thos en persoonlijkheid," zegt hij. „Ik doe nooit zo benauwd, maar er zit niets kwaads achter dat pa thos van mij. Het is zeker niet zo dat ik altijd mijn zin wil hebben." Wel gaat hij akkoord met de type ring 'onverzettelijk'. Dat is, geeft hij graag toe. een van zijn opval lendste kenmerken. Misschien is dat een erfenis van zijn voorvade ren; boeren afkomstig uit Heen- vliet en Zwartowaaf. „Mijn groot- vader zei altijd: ik kom van een ei land zonder Heiland." Een uit spraak van zijn grootvader maak te Leo de Snaijer gretig tot de zij ne: „Je moet voor niemand bang zijn, want mensen zijn maar ster felijke wezens." Zijn debuut in 1966 als 'broekie van 32 jaar in de Vlaardingse gemeenteraad, als vertegenwoordiger van de CHU, maakte meteen duidelijk dat Leo de Snaijer dat woord ter harte had genomen. Leuk debuut „De gewoonte was dat je het eer ste jaar braai'je mond hield. Daar aan kon ik mij niet 'houden. Ik ging gelijk in de aanval tegen de sloop van de mooiste boerderij die Vlaardingen ooit heeft gehad; boerderij Middelhuijse in Holy. Die dateerde uit 1640 of zo. Moest plat voor nieuwbouw. Het ding had makkelijk bewaard kunnen blijven. Het stond op een plek die pas onlangs bebouwd is, de hoek van de Lepelaarsingel en de Al- berttne Agneslaan. Een pracht- ding. maar wethouder Teun de Brum had nu eenmaal last van sloopwoede, „Er kwam een comité om mij te steunen. Zelfs mr. Vrolijk, de toenmalig commissaris van de koningin in Zuid-Holtand. is cr aan te pas gekomen. Maar die kon niet veel meer doen. Het dak was al van de boerderij gehaald. An tiekhandelaren kregen de restan ten praktisch voor nop. Er zaten veel teg^jes met bijbelspreuken bij. Zo zijn we hier omgegaan met het erfgoed der vaderen. Die boer derij had naar het Openluchtmu seum in Arnhem gemoeten. Steen voor steen atbreken en weer opbouwen. Dat had goed ge kund." De Snaijer kijkt met genoegen te rug op dat „leuke debuut" in dc raad: „Zoiets was nooit eerder vertoond. Iedereen vroeg zich af: wie is dat rumoerige jonge man netje?" Met zijn actie voor het be houd van de historische boerderij had de jonge CHU'er zijn visite kaartje afgegeven. Dat van een man die. zoals hij het zelf formu leert, „met gevc-el en naar eer en geweten handelt." Er zouden nog vele gelegenheden volgen waar bij hij een afwijkend standpunt innam. Bomen Na de grote brand bij de ENCK, midden jaren zestig, kwam De Snaijer opnieuw m het nieuws, dit keer ais een van de oprichters van de Vereniging icgen Lucht verontreiniging. Hij werd secreta ris van de club. De brand, die wol ken gif boven Vlaardingen ver spreidde, had hem de ogen ge opend voor de gevaren van mi lieuverontreiniging - al bestond dat woord toen nog niet. „Het gras was na de brand helemaal vergiftigd, boeren haalden hun koeien naar stal. ik meen ook dat er dooie koeien in de weilanden lagen. De mensen waren zeer ver- - ontrust," herinnert hij zich. Dc toen opgerichte vereniging be staat overigens nog steeds, al is de naam gewijzigd in Vereniging Tegen Milieubederf. Ook in het recente verleden zat Leo de Snaijer niet altijd op één lijn mei zijn fractie. De meeste CDA'crs bleven weg toen in de cember vorig jaar duizenden mensen bomen plantten in de Lickebaert, uit verzet tegen de in richting van een vuilstortplaats, en CDA-wethoudcr Agnes van Ar- denne betichtte de actievoerders zelfs van het wederrechtelijk be treden van het terrein. Maar De Snaijer kocht voor honderd gul den bomen en zette die ook per soonlijk m de grond. De voorgenomen her inrichting van de Holierhoeksepolder is hem ook een doorn in het oog. „Daar hebben wc echt geen surf- plas nodig. De boeren moeten daar blijven. Het is nog zo'n beet je het enige gebiedje waar de jeugd kan zien hoe het er op een boerderij aan toegaat. Mijn voor stel is: maak de surfplas m dc Westwijk twee keer zo groot, dan kan de Holierhoeksepolder blij ven zoals-ie is." Soms denkt hij met weemoed te rug aan de tijd dat er nog geen CDA bestond en de drie grote christelijke partijen afzonderlijk opereerden. Het CDA is voor hem toch een partij met een keurslijf. Alle neuzen moeten één kant op wijzen. Daarmee heeft hij wel eens moeite gehad. „De Christelijk Historische Unie, waarvan ik deel uitmaakte, was een unieke partij. Fractiediscipli ne bestond niet. leder afzonder lijk raadslid had volstrekte vrij heid. Men liet elkaar vrij, het was geen enkel probleem als jij an ders over een kwestie dacht. Zeer liberaal. CHU'ers waren eigenlijk liberalen die niet vloekten. Wij waren bijvoorbeeld tegen sluiting van het zwembad op zondag. Niet dat we zelf graag een duik wilden nemen, maar we vonden wel dat je andere mensen dat recht niet mocht ontzeggen. Maar zijn eigen gevoel heeft De Snaijer altijd geconformeerd aan de discipline binnen het CDA. zonder zichzelf geweld aan te doen. „Ik ga niet in een club zit ten waar ik m'n smoel moet hou den. Maar ik ben altijd loyaal ge weest. Ik heb alles in overleg ge daan: er xs nooit iets naar buiten gekomen." Daarom wil hij ook nu niet in details treden over de ach tergronden van zijn vertrek: „Ik ga dat nest niet bevuilen." Ouderen Toch knaagt de spijt. „Ik ben nou 62, en volgens de bevolkingssta tistieken is Vlaardingen een stad met een hoog percentage oude ren. Gezien de samenstelling van de bevolking zou er toch iemand van mijn leeftijd op de lijst moe ten staan? De vraag is ook of de huidige lijst wel voldoende aan sprekende punten biedt aan de kiezers. Maarten Vermeer is weg, overleden, Jan Jumelet is ver huisd, Jopie Schumacher komt met terug. Agnes van Ardenne gaat naar de Tweede Kamer. En De Snaijer staat er ook niet meer op. Dat is nogal wat! Het zal hard werken worden, heel hard wer ken. om die acht zetels in de raad te behouden." Aan het slot van het gesprek deelt hij nog een laatste schimpscheut uit. Hij pakt zijn jas en zegt: „Een ander gaat naar de Kamer, maar ik ga naar huis." Vlaardingen - In verzorgingste huis Vaartland is vanaf 1 decem ber de stichting Terminale Thuis zorg Vlaardingen gevestigd. Op die datum wordt ook begonnen met het verlenen van zorg aan mensen die in hun vertrouwde omgeving hun laatste levenswe ken willen beleven. Speciaal op geleide 1 'wvilligcrs steunen en helpen de mensen in hun laatste levensfase. De stichting heeft een algemeen karakter. Iedereen, on geacht de levensovertuiging, kan er een beroep op doen en de gebo den hulp is in principe kosteloos De begeleiding bij sterven thuis kan zowel overdag als 's nachts worden geboden. Het gaat om aanvullende zorg naast de zorg door bijvoorbeeld de huisarts, de thuiszorg en de wijkverpleging. Bij de secretaris van de stichting (C. van Wessel. telefoonnummer: 4342179 is een informatiefolder verkrijgbaar. Voor aanmeldingen kan men N. van Bevercn-Wobbes op dinsdag en donderdag tussen 9.00 en 10.00 uur op telefoonnum mer 4747444 bereixen. Hoek van Holland - Een grote meerderheid van de deelgemeen- teraad voelt er mets voor de ge meentelijke camping nu al te pri vatiseren. Een motie van WD en D66 waarin privatisering is voor gesteld, is met slechts twee stem men door de deelraad verworpen. Volgens de twee kleinste opposi tiepartijen gaat de camping een te zware belasting vormen voor het budget van de deelgemeente, omdat er jaarlijks een flink tekort is. Daarom willen WD en D66 dat de camping wordt geprivatiseerd voor 1 januari 1997, het moment waarop Hoek van Holland zelf standig wordt. Maar de andere partijen voelen op dit moment nog niets voor privatisering. Wel heerst de algemene mening dat de tekorten op het gebied van de recreatie zo snel mogelijk moeten worden weggewerkt. Een motie van Hoeks Welzijn over dat onderwerp werd aange nomen. Maassluis - De gemeente Maas sluis heeft het beheer van het Plassengebied Oranje Polder overgedragen aan het Zuidhol lands Landschap. Hiermee kan de natuurorganisatie direct toe zicht uitoefenen op het gebied. Na vijfentwintig jaar touwtrek ken door natuurliefhebbers heeft het plassengebied eindelijk de status die het volgens hen toe komt. „Voor ons is deze over dracht een bevestiging van de na tuurlijke waarde van het gebied," vertelt Peter Ravcnsbergen, op zichter van het Zuidhollands Landschap. Volgens de opzichter is de over eenkomst voordelig voor beide partijen, met name wat betreft de verantwoordelijkheid. „Het over leg met Maassluis is altijd goed verlopen, dat wil ik voorop stel len," zegt Ravensbcrgen. „Maar er werd toch veel heen en weer ge praat Nu kunnen we veel flexibe ler op de zaken inspelen." Woensdag 8 december VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Mini Maxi. 20.15 uur. Dienstencentrum West. Dansavond. 19.30 uur. Bar- dancing Hallo. Tony Andrew, 21.00 uur. ROTTERDAM De Doelen. The Young Christmas, 20.15u. De Tudor. Huisband 2. 21.00u, DeTwijfelaar.CarlosSalsa Descarga. 22.00u. Zuidplein. Mar- ce! Boon, 20.30u. Rott.Schouw- burg. De Rotterdamse dansgroep. 20.30u. Rott.Schouwburg. Neder lands dans theater 1, 20.15u. Cor rect Studio Café. Open talenten Podium. 21.00u. Donderdag 9 december SCHIEDAM Dienstencentrum De Woudhoek. Pmgo, 13.30 uur. Podium. Jamses sie, 21.30 uur. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45- 13.15uur. Stadsgehoorzaal. Ik.de slechtste allervrouwen (film), 14.00 en 20.30 uur. Mini Maxi, 20.15 uur MAASSLUIS Koningshof, bridge. 19.45 uur. Contactbijeenkomst Nederlandse Vereniging Weerzien Overzee, 20.00 uur. ROTTERDAM St.Laurenskerk, Lunchconcert, l?.45u. Schielandshuis. Ensem ble Rotterdams Philharmomsch or kest, 20.15u. De Evenaar. Vrou wen van Istanbul. 20.15u, Zaal De Unie. Het Pianokabinet, 20.30u. Plan C„ Deze kant boven, 21.30u. Jazz Inn Den Rooden Leeuw, Ca- pelle. Jaap Dekkker's Jazz Boogie Set, 21.30u. De Twijfelaar. Skunk Funk, 22-OOu, Zjaak. Ik zoek een man voor mijn zus, 20.15u. Luxor Theater. Marijke Boon. 20.l5u. Theater Zuïdptein. Marcel Boon. 20.30u. Lantaren/Venster. De laatste tropische reis van Alexan drine Tinne. 21.00u. Quest for Rest. 20.30u. Rotterdamse Schouw burg. Gr.z. Nederlands DansTheater 1. 20-15u. Kl.z. De Rotterdamse Dansgroep, 20.30u, Erasmus Uni versiteit. Het gat in de markt. Stu dium Generale. 16.30u. Goethe-tn- stitut. Willem M. Roggeman leest zijn gedichten, 19.00u. Biblio theektheater. Schrijversschoo! Ca fé SKVR, 20.00U. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'A few good man' (12) dag. 11.45-14.45- 17.45-20.45. Alhambra 2: The house of the spirits' (16) dag. 1.15- 4-8. Calypso 1: 'Farewell to mycon- cubme' (al) dag. 1.15-5-8.30. Ca- lypso-2:Aladdin' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-3: 'The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30 Cinerama 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'The Crush'(12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Nightand the City' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: Tina' (12> dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5: 'The real McCoy' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Aladdm' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Imax Theater: 'Sharks' (all dag.beh.ma. 2-8.30. za.zo. ook 4. 'Het grote Barnere Rif' (aft dag.beh .ma. 3-7.30, za.zo. ook 1. Lanta ren/Venster 1: 'Romance de Vaten- tia' dag.8, 'Trois couleurs- bleu' 16) i dag.10.15. Venster 2: do.7.30: 'TheSnapper'voorpremiereza 7.30: 'Riff Raff zo 7.30: 'Much ado about nothing' voorprem. ma 7.30: 'Pe ter's friends' wo 7.30: 'Raining sto- j nes' voorprem. do.9.30 'Katzelma- i cher' vr. 8 lexing over Fassbmder 9.30 "Lola" za.zo 9.30: 'Schatten I der Engel' ma 9.30: 'Chmesisches 1 Roulette' wo 9.30: 'Lili Marleen' j vr.12 'Amazing Race' za 12: 'Over our dead bodies'zo 2: 'Overourdead bodies' di 8 'Wintergasten' 10: "La vie devant soi'. Venster 3: Trahir' dag. 8-10. ma.alleen 8. Sneak Pre view ma. 10. Venster 4: 'Het is een schone dag geweest' (16) dag. 8. The women from the Lake of Scen ted Souls' (16) dag. 10. wo.ook 8. di.8 'Fuurland2' wo 8 'Videogramme einer revolution' vr.12 "korte ameri- kaanse films" za,12 'Sex is...' zo 2 'Korte Europese films'. Lumière 1: 'Rising Sun' (12) dag.1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'The Firm' (16) dag. 1.15-4.45.8.15. Lumière 3: The fugitive' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 4: The house of the spirits' (16) dag. 1.15-4.30- 8.15. Rex: 'Dirty Blond' (18) dag. 12. doorl.voorst. Thalia: 'Hard Tar get' (16) dag.l.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Hard Target' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 2: 'Jurassic Park' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Sliver' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: The crying game' vr.00.30. Venster 2: 'Ama zing grace' vr.24. 'Over our dead bo dies' za.24. Venster 3: 'The Krays' vr.24'A room with aview'za 24. Ven ster 4: 'Korte amerikaanse films' vr.24. 'Sex is...'za.24. Kindermatinees: Venster 1: 'Tom en Jerry' zo.wo.2.30. Venster 2: 'Beertje Sebastiaan' zo.wo.2.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2