Vaterweg 15 Handtekeningen voor Bosnië Apollo houdt niet van uitgekauwde stukken I W k jjfenda ar Het centrum van de wereld Karin op kinderboerderij Open dag De Boshoek Bridge bij de kerstboom Amnesty gaat de straat op Jubileum-expositie in gemeentemuseum Draaginsigne voor oorlogsveteraan Zilveren toneelvereniging wil kwaliteitsprodukties brengen r Overdracht waterleidingbedrijf Vlaardingen/ Maassluis Uniek concert in Grote Kerk KERSTSTUKJES CENTRUM Rotterdams Dagblad Donderdag 9 december 1993 Elk gebied heeft een magnetisch centrum, waar alle bewoners naar-- toe wwien getrokken. In Maassluis is dat de Wip, in Vlaardingen het; Liesveld. Zo'n brandpunt hoeft niet middenin de bebouwde kom te zyn, neem het Hoekse strand. Het kan de plek zijn waar altijd de i kerstbomenbrand wordt" gehouden. Of het Schreihuisje, dat oude Gorzenaren ainzuigt. Het zyn locaties van diepe psychologische be tekenis, die ons respect verdienen, Hét centum van Schiedam is de Koemarkt/Geografisch zou station Nieuwland een meer centraal centrum zijn, maar in de beleving van de Schiedammers is de Koemarkt het middelpunt van de wereld. Ga je naar de stad, dan moetje even op de Koemarkt zijn geweest. Tussen 't Vierkantje, de Passage en 't Sterretje klopt het hart van Scyedam. Ook mijn leven draait om de. Koemarkt. Ik heb er zowat gewoond, ik heb er gewerkt, en ook nu ik in Maassluis woon en in Rotterdam werk en ik in oost- en westwaartse richting heen en weer slinger langs de Nieuwe Waterweg, ook nu blijft de Koemarkt een schakel tussen inspanning en ontspanning. De meridiaan van Greenwich had over de Koemarkt moeten lopen. Vanavond laat het Schiedamse gemeentebestuur echter iets vrese lijks gebeuren. Het is een regelrechte aanslag. Omdat het verkeer op de Koemarkt lawaai maakten je de hoogwaardigheidsbekleders niet kunt horen als zij de grote kerstboom van Sandvik ontsteken, heeft het stadsbestuur in zijn ondoorgrondelijke vermetelheid besloten dat ineens de Grote Markt het bruisend centrum var. de stad moet zijn alwaar de jaarlijkse kerstboom behoort te staan. Een koe is een dier, maar elk dier is geen koe en sommige bestuurders zijn runde ren. De Grote Markt'. Dat is nooit een eer. - geweest; de Koemarkt was een grotere markt, Ik snap niet dat üandvik het goed vindt dat z'n boom van verlichting op zo'n achterafplein wordt gezet. Wat een be leid! Te denken dat de Grote Markt het centrum is omdat het stad huisje er staat, dét getuigt voorwaar van een gapende kloof tussen de lokale overheid en ons Koemarkt-adepten. Schiedammers, kom in actie. Laat de gemeente uit eigen zak een grote boom voor de Koemarkt betalen. Geef het enige echte centrum van Schiedam zijn kerstboom terug! KOR KEGEL Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden De Lakenvelder koe Tinie, woonachtig op de kinder boerderij in het Prinses Beatrixpark, heeft er dan eindelijk een dochter bij. In haar vierjarige leven zet te de moeder alleen kalveren van het mannelijk ge slacht op de wereld. De Lakenvelder koe is één van de zeldzame Holland se landbouwhuisdierrassen en valt op door de karak teristieke zwart-witte tekening die als een laken op de rug ligt. Karin, zoals het kalfje heet, is niet hele maal raszuiver. Haar 'laken' is wat aan de smalle kant. Omdat moeder Tinie te veel melk heeft is nog een zuigeling in de stal ondergebracht De jeugdleden van de vereniging voor veldbiologic (KNNV) hebben het zondag voor het zeggen in na- tuurcentmm De Boshoek. Zij houden daarvan 12.00 tot 16.00 uur een open dag. Op het programma staan een fototentoonstelling over het werk van de jeugdgroep, natuurfilms en dia voorstellingen. Ook is er een rommelmarkt en kun nen de bezoekers in verschillende zalen door middel van een wedstrijd een reis door de natuur maken. Verder wordt een diorama ingericht over vogels in hun omgeving. Voor meer informatie: Piet Hinten (4705160). De Boshoek vindt men aan de Churchilhveg 52. Westhaven- plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Bridgeliefhebbers, die woensdag 22 december de kerstdrive in clubhuis de Toekomst van Excelsior'20 niet willen missen, zullen zich zo spoedig mogelijk moeten aanmelden bij de organisatie. Het voorgaan de bridgefestijn dat in het teken van Kerstmis stond, trok zoveel belangstellenden da* men tafels en stoe len te kort kwam. Ook deze jaargang ven""",k. men weer een grote drukte. In de met kerstbomen sfeervol aangeklede kantine wordt in diverse lijnen gespeeld. Ook begin nende bridgers zijn welkom. Deelname kost ƒ7.50 per persoon. Aanvang: 19.45 uur. Opgeven bij Fam, Wever (4738543) of de heer H. de Groot (4731660). Vlaardingen De Vlaardingse afdeling van Amnesty International begint komend weekeinde met haar bijdrage aan de internationale campagne tegen politieke moorden en verdwijningen. Daartoe gaat Amnesty de straat op met een fakkeloptocht op vrijdag 10 december en de Andere Markt, een dag later op het Liesveld. Met de activiteiten wil men de aandacht vestigen op de verdwijning van een Braziliaanse jongen, ge naamd Roberto Carlos da Costa. Amnesty wil mid dels voorbedrukte kaarten, brieven en petities de Braziliaanse regering ertoe brengen onderzoek te doen naar de gebeurtenissen rond de jongen en de verdwijning van vele anderen. De fakkeloptocht begint om 19.15 uur vanaf Plat form Ander Vlaardingen aan de Groen van Prinste- rerstraat. De Andere Markt wordt gehouden van 12.00 tot 16.00 uur. Maassluis In het gemeentemuseum is ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan tot en met zondag 30 januari een jubileum-expositie te zien. Onder de titel 'Kwartet van tijdgenoten' belicht de tentoonstelling de relatie tussen het werk van vier beeldende kunstenaars. Het museum is geopend van dinsdag tot en met zon dag van 14.00 tot 17.00 uur. In verband met de feest dagen is het museum gesloten op vrijdag 24, zater dag 25 en vrijdag 31 december en zaterdag 1 januari. De Maassluise oorlogsveteraan A. van den Berg krijgt 13 december uit handen van de burgemeester een draaginsigne opgespeld. Hij komt in aanmer king voor de onderscheiding omdat hij onder oor logsomstandigheden gewond is geraakt. Van den Berg liep zijn verwondingen op in bet voormalige Nederlands Indië bij een beschieting van de pa trouilleboot waarop hij diende. Vlaardingen - Het VlaardingsVredesplatform hoopt de komen de weken duizenden handtekeningen op te halen in een actie voorde geteisterde Bosnische bevolking. De actie is bedoeld ter ondersteuning van het plan om de steden Sarajevo en Mostar onder internationaal toezicht te plaatsen. Dit'is volgens de ac tievoerders noodzakelijk om het normale leven in dit deel van het oorlogsgebied Bosnië te herstellen. De Viaardingers halen zaterdag handtekeningen op tijdens de Andere Markt, die zaterdag 11 de cember van twee tot vier uur 's middags op het Liesveld wordt gehouden. Een week later gaan de handteke ningenlijsten rond bjj de ontste king van de kerstboom op de Markt (17 december). Verder kan er worden getekend in de Wereld winkel, de Body Shop en verschil lende wijkkerken. De verzamelaars van handteke ningen beseffen dat de roep om een vreedzame multi-culturele staat Bosnië .moeilijk te verwe zenlijken is. Onder druk van de aanhoudende agressie is de kans op dit moment groot dat ook de steden Sarajevo en Mostar door de strijdende partijen worden verdeeld. Ook hier dreigen mos lims het onderspitte delven tegen de sterkere Serviërs en Kroaten. In Vlaardingen hoopt men met de handtekeningenactie een klein steentje bij te dragen aan het ver weg lijkende vredesproces in Bos nië. „De handtekeningenactie is in ternationaal," zegt mede-organi sator Neüeke van der Luit. „Mijn indruk is dat onze minister Kooij- mans achter een internationaal bestuur voor Mostar en Sarajevo staat. Hij is in de Euiopese Ge meenschap een van de weinigen. „Een ruggesteuntje vanuit de be volking van alle Europese landen zou kunnen helpen." Het Vlaardingse Vredesplatvorm gaat zich de komende tijd buiten de politieke actie ook bezighou den met humanitaire hulp. Alle plaatsgenoten worden door de Viaardingers opgeroepen om de lijdende Bosniërs de koude win ter door te helpen. Er bestaat in Bosnië een tekort aan 500.000 de kens. Met de aanschaf plus het trans port van een deken is vyftien gul den gemoeid. Vlaardinger Len Munnik ontwierp het affiche voor de landelijke inzamelingsactie voor 'Dekens voor Bo«nië\ Door Nathalie Lans Schiedam - Er was een tijd in Schiedam dat er meer dan twintig toneelverenigingen waren. Anno 1993 zijn er nog vier; De Schiedamse Toneelvereniging Utile Duld, Toneelgroep Inter mezzo, Toneelgroep Othello en Apollo Toneel. De laatst genoem de vereniging viert dit jaar haar zilveren jubileum. Een groot feest komt er niet, maar wel een extra leuke voorstelling. Al wordt dat pas volgend jaar. „Het gaat ons uiteindelijk om het toneelspelen. Er komt geen groot gala ofzo. Elke repetitie is al een feestje, toch?" zegt Apollo-lid Marq Ouds- hoff. In 1968 ging de vereniging onder de naam Groeton (afkorting van Groenoord Toneel) van start. Het was een onderdeel van de wijk- vereniging. In 1980 kreeg de ver eniging de naam Apollo. De doel stelling van het gezelschap was en is altijd hetzelfde gebleven: goed amateurtoneel maken. Eén van de uitgangspunten die Apollo daarbij hanteert is de aanwezig heid van een professionele regis seur. „Je hebt een goede regisseur no dig. In principe nemen we ook steeds een ander om een stapje verder te komen. Iedere regisseur heeft weer een andere manier van benaderen en daar steek je wat van op," zegt Oudshoff. ,Wij wil len iemand die van wanten weet, we zijn altijd druk bezig zo profes sioneel mogelijk amateurtoneel te laten zien," zegt An Heblij die ook al heel lang bij Apollo speelt. De leden zijn ook kritisch in het uitzoeken van de te spelen stuk ken. „We spelen klassieke stuk ken maar ook vrij veel nieuwe. In overleg met de regisseur gaat een leesgroepje stukken lezen en wordt er een wensenlijstje ge maakt." Oude garde De club heeft niet veel leden; der tien. Voor Marq Oudshoff en An Heblij hoeft dat ook niet zo nodig. „Het is de bedoeling iedereen te laten spelen. Niet alleen de oude garde, maar ook de nieuwkomers. Mensen die nieuw zijn zitten meestal wel tijdens de repetities van de eerste produktie aan de kant, maar daarna wil je toch graag meedoen, wantje komt uit eindelijk wel om te spelen. Het valt niet altijd mee goede, leuke stukken te vinden waarbij ieder een aan zijn/haar trekken komt. Hoe meer leden des te moeilijker wordt het om iedereen te laten spelen. Het aanbod van toneel stukken is toch al abominabel. Al les is al duizend keer uitgekauwd en afgesabbeld." Toch slaagt de groep er regelma tig in iets origineels op de plan ken te laten zien. Bijvoorbeeld Een nieuwe Dood van Jos Brink, twee jaar geleden. „Er zijn weinig 'nieuwe' schrijvers, je moet er te gen aan lopen en het vaak van je contacten hebben. Bij het NCA Mieke Meiier werd onlangs doorwethou der Aad Wieg man gehul digd voor haar 25-jarig lid maatschap van Apollo. Foto Roel Dijkstra (Nederlands Centrum voor Ama teurtheater, red.) hebben ze ook niet zoveel. Het stuk van Jos Brink mochten we spelen omdat er relaties met deze schrijver wa ren." De toneelvereniging hoeft voor de spelers niet zo nodig groot te zijn, zij zien echter wel met angst en beven de toekomst tegemoet. An Heblij: „We hebben nog vijf gezelschappen in Schiedam. Dat is niet weinig, maar ook niet veel. We hebben allemaal met hetzelf de probleem te kampen; het ama teurisme. Maar amateurtoneel hoeft niet slecht te zijn. Boven dien is de sluiting van het Passa getheater een aanslag op het ama teurtheater. Nu ben je vaak al aangewezen op De Teerstoof. moet je twee jaar van tevoren re serveren en bewegen op de vier- N.V. NuKboMI WATERLEIDINGBEDRIJF ZUID-HOLLAND-ZUID Per 1 december 1993 wordt, op grond van het Provinciate plan tot re organisatie van de drinkwatervoorziening in Zuid-Hol tand. het waterleiding bedrijf van de N.V, Nutsbedrijf Vlaardingen/Maassluis (NVM) overgedragen aan de N.V. Waterleidingbedrijf Zuid-Holland-Zuid (WZHZ). Onder verantwoorde lijkheid van WZHZ, blijft NVM de uitvoerende werkzaamheden voor de drinkwa tervoorziening in de gemeenlen Vlaardingen en Maassluis verrichten. Hieiuij behoren onder meer het dag en nacht in stand houden van een storings- en wachtdienst, het opnemen van meterstanden, het factureren en incasseren, het geven van voorlichting en het registreren en afhandelen van klachten. Voor de klanten in Vlaardingen en Maassluis blijft NVM het aanspreekpunt. Door deze overdracht zijn alle overeenkomsten in verband met drinkwater- levering van NVM op 1 december 1993 door WZHZ overgenomen. Vanaf die datum gelden in de gemeenten Vlaardingen en Maassluis de tarieven en leverings- en aansluitvoorwaarden van WZHZ. Deze voorwaarden verschillen vrijwel niet van die van NVM, met uitzondering van de tarieven en voorwaarden voor de huur van opzetstukken, zoals die per 1 januari 1994 van kracht worden. De tarieven en voorwaarden, die bij de Kamer van Koophandel te Rotterdam zijn gedeponeerd, liggen ter inzage bij: - het kantoor van NVM, Hoflaan 25 te Vlaardingen; - het hoofd kantoor van WZHZ, Europoint. toren A, Galvanistraat 15 te Rotterdam. Op genoemde kantoren zijn de tarieven en voorwaarden op aanvraag kosteloos verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u tijdens kantooruren bellen met telefoonnummer 010-4485000 (WZHZ) of 010-4608592 (NVM). N.V. Waterleidingbedrijf Zuid-Holland-Zuid Postbus 6610 3002 AP Rotterdam N.V. Nutsbedrijf Vlaardingen/Maassluis Postbus 21 3130 AA Vlaardingen- kante centimeter. Hoe moet het volgend jaar en in '95? Maar we gaan niet stoppen. Desnoods spe len wc- op straat." Een ander probleem is de veran derde interesse van de mensen. „Vroeger was het verenigingsle ven veel sterker. Door de TV is dat sterk teruggedrongen. De meesten doen nog wel iets aan sport, veel individueel, maar qua kunst, zang en toneel is het min der. Het kost je ook veel tijd. Ze ker twee avonden per week repe teren. thuis nog eens je teksten leren en vaak ook repetities in het weekend." Oudshoff vindt het jammer dat men dat er niet meer voor over heeft. De verminderde belang stelling voor het toneelspel leidde onlangs nog tot opheffing van de groep AlberdinckThijm. Deze to neelvereniging heeft honderd jas»- bestaan. Plankenkoorts Een antwoord op de vraag of er weieens gigantische blunders tij dens de voorstellingen zijn voor gekomen, moeten Marq en An schuldig blijven. „Echt blunders, nee. Maar uiteraard zijn wij ook onze tekst weieens kwijt en dan is het van god-zegene-de-greep. We zijn wel gehaaid in het opvangen van black-outs. We spelen de laat ste jaren ook zonder souffleur." An heeft, ondanks het goede ver loop van de stukken waarin zij speelde, altijd last van planken koorts. „Ik denk dat je ook niet zonder kan. Het is de juiste motor om goed te kunnen spelen, om het met de groep te maken. Want je moet met eikaar als een geheel overkomen, anders rammelt het stuk. In het voorjaar speelde het gezel schap De Ingebeelde Zieke en re cent bracht Apollo de met de pu blieksprijs genomineerde eenak ter 'Heb jij mijn kleine jongen niet gezien? op het toneel. Tij dens die avond werd overigens ook het trouwe lid Mieke Meijer, die 25 jaar lid is van de vereni ging, gehuldigd door loco-burge meester Aad Wiegman, met een speld en oorkonde van het NCA. Schiedam - Eens moet de eerste keer zijn. Het Westlands Mannen koor is vermaard in heel Europa maar stond nimmer op de plan ken in de Grote- of Sint Janskerk in Schiedam. Vrijdag 17 decem ber is het dan eindelijk zover. De mannen uit het Westland, onder leiding van dirigent Aad van der Hoeven, zijn niet de enigen die daar dan kerstgezang ten gehore brengen. Ze geven een kerstcon cert. samen met hot Rotterdamse christelijke koor Song of praise. Het is de eerste keer dat beide ko ren gezamenlijk optreden. Ook de Rotterdammers doen voor hel eerst Schiedam aan. De samenwerking tussen de ko ren is een initiatief van het Rot terdamse Song of praise dat zijn bekendheid dankt aan de kerst concerten in de Rotterdamse Doelen. Jaarlijks verleent het koor zijn medewerking aan onge veer twintig diensten. Dirigent Jelte Veenhoven spreekt van een bewuste keus van zowel de sa menwerking met het Mannen- koor als de locatie Schiedam voor de kerstzang. Met muzikaal leider Aad van de Hoeven van het lande lijk bekende Westlands Mannen koor is al eerder in de Rotterdam se Laurenskerk samengewerkt. Ook de koster van de Grote Kerk is een bekende van het koor uit de tijd dat Song of praise vaker in de Laurenskerk optrad. Sinds de kerk een stichting is geworden is het aantal optredens in deze Rot terdamse kerk gehalveerd en zoekt het koor zijn heil in optre dens in de regio. Song of praise doet Schiedam aan als eerste in een reeks van optredens met gastkoren. Het koor zal in februa ri weer in Schiedam te beluiste ren zijn. Het Westlands Mannenkoor en Song of praise treden in het con cert 'Kerstzang '93' zowel apart als gezamenlijk op. De orgelbege leiding is in handen van de vaste organist van Song of praise, G. van der Zijden. Tussen de werken spreekt dominee L. Romein en kele korte verbindende teksten. Kerstzang '93 begint om 20.15. De toegang is gratis. Donderdag 9 december SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.30 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Ik.'de slechtste al Ier vrouwen (film), 20.30 uur. Mini Maxi, 20.15 uur. MAASSLUIS Koningshof. Bridge, 13.45 uur. Contactbijeenkomst Ned. Ver. Weerzien Overzee, 20.00 uur. Vrijdag 10 december SCHIEDAM Stedelijk Museum. Kunstbeurs. 20.00 uur, Filmhuis. Howard's end, 21.30 uur, Grote Kerk. Jaap van Zweden, 20.00 uur. Teerstoof. Trio de Janeiro, 20.30 uur. VLAARDINGEN Trefcentrum De Bijenkorf. Kerst bingo, 14,00 uur. Stadsgehoor zaal. Ik, de slechtste aller vrouwen (film). 20.30uur. Harmonie. Astrid van Helden (zang, dans en cabaret), 20.30 uur. MAASSLUIS De Schuurkerk. Maarten Peters, 20.30 uur. ROTTERDAM Ahoy'. Lee Towers Gala, 20.00u. De Doelen Gr.z. Deo Cantemus. 20.15u. Kl.z. Grigory Sokolov, piano, 20.15U. Luxor Theater. Harrie Jek kers, 20.15u. Theater Zuidplein Gr.z. Little Voice, 20.15u. Kl.z. Jan Rot, 20.30u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Oom Wanja, 2Q.15u. Kl.z. De Rotterdamse Dans groep, 20.3Du. Lantaren/Venster. Brief aan vader, 20.30u. De laatste tropische reis van Alexandrine Tinne, 21.00u. Quest for Rest, 20.30u. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: The dis tinguished gentleman' (al) dag. 11.45-14.15-16.45-19.15- 21.45. Alhambra 2: 'The Fugitive' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ca lypso 1: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30, Calypso-2: 'Farewell to my Concubine' (al) dag. 1.15-5- 8.30. Calypso-3: 'The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30 Cinerama 1: 'Ju rassic Park' (al) dag. 1,15-4-6.45- 9.30, Cinerama 2: The Crush' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: Tina' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Nightand the ci ty' (al) dag, 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 5: The real McCoy" (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Alad din' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) dag- .beh.ma. 2-8.30, za.zo. ook 4. 'Het grote Barrière Rif' (al) dag.beh.ma. 3-7.30, za.zo. ook 1. 'Secret life on earth' (al)za.zo.!2. Lantaren/Ven ster 1: The wedding banquet' dag.8-10.15. Venster 2: 'Hellza- poppin dag.7.30, di.10. 'Die dritte Generation' do.9,30. 'Der Amerika- nischer Soldat' vr.9.30. 'Bolwieser' za.9.30. 'Die bittere Tranen der Pe tra von Kant' zo.ma.9.30, 'Querelle' wo.9.30. Venster 3: 'Romance de Valentie' dag. 8. Trahir' dag. beh- .ma.lO. Sneak Preview ma.10. Venster 4: 'Het is een schone dag geweest' dag. 8. Trois couleurs: bleu'dag. 10. 'Lesnuitsfauves'zo.2. Lumière 1: 'Sleepless in Seattle' (al) dag.1,15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'The Firm' (16) dag. 1.15- 4.45.8.15. Lumière 3: 'Rising Sun' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu mière 4: 'The house of the spirits' (16) dag. 1.15-4.30-8.15. Rex: 'Pleasures of innocence' (18) dag. 12. door!.voorst. Thafia: 'Hard Tar get' (16) dag.1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Hard Target' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 2: 'Jurassic Park' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Sliver' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'The wed ding banquet' vr.za.00.30. Venster 2: 'A kind of family' vr.24. 'Voices from the front' za,24. Venster 3: 'Antonia &Jane' vr.24 'Where thean- gels fear to threat' za.24. Venster 4: Together alone' vr.24. 'Les nuits fauves' za.24. Kindermatinees: Venster 1: 'Tom en Jerry* zo.wo.2.30. Venster 3: 'Lotta uit de Kabaalstraat' zo.wo.2.30. hrt ni»wr kalot Ier uviitd gKifmJ Hi/iTf C71I0I. üf hitJmionn uw nirarfc i-rtuaW m Co Sm.™-.*-A-üiW m .-Mf SWAROVSKl SILVER CRYSTAL rob h«enea juwelier Noordmolenstraat 2 Rotterdam tel. 010-4652026 Schitterende composities, kantenklaar, J5 QK bij óns al vanaf Natuurlijk ook bij ons allerhande materialen om zelf aan de slag te gaan- Kerstgroen, hulst, bakjesschaaltjes, lint, mos, bloemen, kaarsen^_em, ens, Tuinontwerpen Hoveniers Inlmeurbeplantingen Tuincentrum Tuinmeubelcenlrom Hoofdweg 7 Cape lie a/d IJjsel Hij de Meubelboulevard Cupel Ie Telefoon 010-4319499

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1